Een ceremonieel Afrikaans Mambele zwaard, stalen lemmet en houten handvat.

A ceremonial African Mambele sword, steel blade and wooden handle.
Dim. l 67 cm
SKU: 2701260327.
Categories: Afrikaans, curiosa, Hout, ijzer, wapens.
Auction day: 28 January 2026 19:00
Catalogue #327
Estimate: € 40 / 60
Interested in this lot?
Place a bid ›

  • #41
    Hörster

    Een Duitse bayonet, K98 - E.U.F. Hörster uit 1939. Nummergelijk.

    A German bayonet, K98 - E.U.F. Hörster from 1939. Matching numbers.
    Place a bid ›
    Dim. l 43 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #38
    Hermes

    Place a bid ›
    Dim. 15 x 44 x 35 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #108

    A silver dish with organic design, 290 grams, marked 800.
    Place a bid ›
    Dim. 5.5 x 24.5 x 21 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #321

    Twee platonische lichamen in hout.

    Two platonic solids in wood.
    Place a bid ›
    Dim. h 18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #351

    Een lot van 2 Nigeriaanse ceremoniele bronzen dolken, bij één ontbreekt een figuur op het handvat.

    Place a bid ›
    Dim. l 51 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #103
    Christofle France

    Een vintage verzilverd metalen ijsemmer, onderaan gemerkt.

    A vintage silver-plated metal ice bucket, marked at the bottom.
    Place a bid ›
    Dim. h 23 x Ø 19 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #91
    Christofle France

    Een set van 7 verzilverd metalen onderborden, gemerkt.

    A set of 7 silver-plated metal underplates, marked.
    Place a bid ›
    Dim. Ø 31 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #2

    Place a bid ›
    Dim. 76 x 97 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #18

    Een lot van twee oude bayonetten met onbekende origine.

    A lot of two old bayonets with unknown origin.
    Place a bid ›
    Dim. l 51 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #127
    Christofle France

    A vintage silver-plated metal ice bucket, model Folio, marked on the bottom.
    Place a bid ›
    Dim. h 21 x Ø 20 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #313

    Een ceremonieel Afrikaans Tchokwe zwaard, stalen lemmet en houten handvat in een met leder beklede houten schede.

    Place a bid ›
    Dim. l 57 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #338

    Een paar Tikkar huisgoden van rood aardewerk, man en vrouw. Afkomstig uit Kameroen.

    A pair of Tikkar household deities in red pottery, man and woman. Originating from Cameroon.
    Place a bid ›
    Dim. Hoogte 42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #47
    Christofle France

    Een set van 13 verzilverd metalen onderzetters, gemerkt.

    A set of 13 silver-plated metal coasters, marked.
    Place a bid ›
    Dim. Ø 12 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #93
    Christofle France

    A set of 7 silver-plated metal side plates, marked.
    Place a bid ›
    Dim. Ø 31.5 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #61
    Christofle France

    Een vintage verzilverd metalen notenschaal, gemerkt.

    A vintage silver-plated metal nut dish, marked.
    Place a bid ›
    Dim. h 10.5 x Ø 11.5 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #308

    Een ceremonieel Afrikaans sikkel-mes met koperen lemmet en gesculpteerd houten handvat.

    A ceremonial African sickle with a copper blade and sculpted wooden handle.
    Place a bid ›
    Dim. l 43 cm
    Estimate: € 40 / 60

  • #263
    Cornette

    Place a bid ›
    Dim. 54/39 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #71
    Christofle France

    Een set van 3 verzilverd metalen kandelaars, gemerkt.

    A set of 3 silver-plated metal candle holders, marked.
    Place a bid ›
    Dim. h 37 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #3

    Een bundel franstalige manuscripten, gedateerd 1771-72. Toegevoegd een kader met een brief en een kaartje van Madame Grollier, ‘On y trouve des appartements meublés à tout prix’.

    Place a bid ›
    Dim. 25/18 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #287

    Place a bid ›
    Dim. 32/25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #37

    Place a bid ›
    Dim. h 32 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #54

    ‘Abstracte compositie’, een monochrome ets/aquatint. Getekend Riopelle, epreuve artist. Zonder kader.

    Place a bid ›
    Dim. 14/18 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #13

    Een verzilverde thee caddy met twee vakken. Gemerkt WWH & Co, EP.

    A silver-plated tea caddy with two compartments. Marked WWH & Co, EP.
    Place a bid ›
    Dim. H 15, B 17, D 11 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #101
    Gerritsen, Zeist

    Een massief 117-delig zilveren bestek voor 9 personen in cassette, zilverkeuren G-Z, 999, leeuw, Minerva en C. Model Puntfilet door Gerritsen. 9 grote vorken, 9 vorken, 9 dessertvorken, 9 visvorken, 9 soeplepels, 9 lepels, 9 dessertlepels, 9 koffielepels, 9 grote messen, 9 messen, 9 botermessen, 9 vismessen en 9 stuks serveerbestek. 5855 gram (vorken, lepels en vismessen) + 2345 gram (3 x 9 messen).

    A solid 117-piece silver cutlery set for 9 people in a case, silver hallmarks G-Z, 999, lion, Minerva, and C. Model Puntfilet by Gerritsen. 9 large forks, 9 forks, 9 dessert forks, 9 fish forks, 9 soup spoons, 9 spoons, 9 dessert spoons, 9 coffee spoons, 9 large knives, 9 knives, 9 butter knives, 9 fish knives, and 9 serving utensils. 5855 grams (forks, spoons, and fish knives) + 2345 grams (3 x 9 knives).
    Place a bid ›
    Dim. 999‰
    Estimate: € 8000 / 10000
  • #21

    “Heilige moeder met kind”, een polychroom betonnen beeld, naar de oudheid.

    Place a bid ›
    Dim. h 43 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #318

    Een Chinese dekselvaas met een decor van meubilair en vazen. Niet gestempeld.

    A Chinese lidded vase decorated with furniture and vases. Not stamped.
    Place a bid ›
    Dim. Hoogte 41 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #7
    Karl Ens

    Place a bid ›
    Dim. Hoogte 17 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #317

    Place a bid ›
    Dim. h 21 cm
    Estimate: € 40 / 60

Antiekveiling 27 & 28 Januari 2026

27 January 2026 19:00
28 January 2026 19:00

Bid deadline: 28 January 2026 18:00

Gelieve uw adres gegevens te vervolledigen alvorens te bieden.