Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.
Hilaire à Stenay

Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.

Horloge de vestibule en chêne. Le mouvement en cuivre jaune repoussé et à cadran émaillé. Fin du XIXe siècle.
Dim. h: 250 cm
SKU: 1505180526.
Categories: Klok, XIXe eeuw.
Auction day: 16 May 2018 19:00
Catalogue #526
Estimate: € 200 / 400
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #598

    Een schouwpendule van zwart marmer met gegraveerde versieringen en details van groen marmer. We voegen er twee gelijkaardig gedecoreerde cassolettes aan toe. Eind XIXe eeuw. Met slinger, maar zonder sleutel.

    Pendule de cheminée en marbre noir aux décoration gravées eet aux détails en marbre vert. Nous ajoutons deux cassolettes assorties. Fin du XIXe siècle. Avec balancier mais sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 35 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #71
    J. Joseph Hancet, Jodoigne

    Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en laiton et étain. Avec balancier et poids. Brabant, XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 247 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #793

    Een paar armstoelen van gebeeldhouwd en verguld hout, de bekleding van naaldwerk met een decor van koppels en bloemen. Tijdperk Lodewijk XVI. Zeer sletig.

    Paire de fauteuils en bois doré et sculpté. Recouverts de tapisserie à décors de fleurs et de couples romantiques. Epoque Louis XVI. Usés et en très mauvais état.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #6

    Een sobere antieke eikenhouten kerkbank zonder leuning.

    Banc d’église ancienne. Sans dossier.
    No longer available
    Dim. b: 195 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #404

    “Rustende herder”. Bruine inkt op papier. Vroeg XIXe eeuw.

    “Berger au repos”. Encre brune sur papier. Début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 10 x 14 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #579

    Een staande klok in gebeeldhouwd eikenhouten kast, versierd met leeuwenkoppen. Het werk met messingen wijzerplaat.

    Horloge de vestibule en chêne sculpté, ornée de têtes de lion. Cadran en laiton.
    No longer available
    Dim. h; 226 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #606

    Een notenhouten toilettafel met vier laden en twee gedraaide handdoekrekjes aan de zijkanten. Slijtage.

    Coiffeuse en noyer ouvrant à quatre tiroirs et aux côtés munies de deux portes serviettes tournés. Usures.
    No longer available
    Dim. b: 115 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #605

    Een mahoniehouten console met wit marmeren blad. Tijdperk Louis Philippe. Letsels.

    Console en acajou sculpté à tablette en marbre blanc. Epoque Louis-Philippe. Dégâts.
    No longer available
    Dim. 92 x 130 x 46 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #556

    Een Duitse ééndeursvitrine van notenhoutfineer met vlakken van wortelnoot. Onderaan twee gebogen paneeldeurtjes en op leeuwenpoten. XIXe eeuw.

    Une vitrine allemande à une porte en bois de placage de noyer avec des parties en bois de ronce. En dessous se trouvent deux portes à panneaux courbés sur pieds griffes. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 178 x 84 x 37 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #566

    Een Napoléon III ééndeursmeubel van gefineerd hout met gebogen panelen, versierd met marquetterie van meerdere houtsoorten en verguld bronsbeslag. Met roze marmeren blad. XIXe eeuw.

    Un meuble Napoléon III à une porte en bois de placage aux panneaux courbés, décoration de marqueterie de différentes sortes de bois et montures en bronze. Tablette en marbre rose.
    No longer available
    Dim. 106 x 114 x 45 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #365

    Een recente kopie van een Friese staartklok. Compleet.

    Une copie récente d’une pendule murale frisonne. Complet.
    No longer available
    Dim. h: 125 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #217

    Een eikenhouten vitrinekast met drie deuren. XIXe eeuw.

    Vitrine en chêne ouvrant à trois portes. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. b: 280 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #587
    Chartier F.

    Een schouwpendule van zwart en groen marmer met een geëmailleerde wijzerplaat achter glas. Eind XIXe eeuw. Sleutel en slinger manco.

    Pendule de cheminée en marbre vert et noir à cadran émaillé sous verre. Fin du XIXe siècle. Clé et balancier manquent.
    No longer available
    Dim. h: 39 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #599
    J. Warnon à Namur

    Een staande klok in eikenhouten kast. De wijzerplaat van gedreven. Zonder gewichten.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en cuivre repoussé. Sans poids.
    No longer available
    Dim. h: 223 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #219

    Een staande klok in eikenhout kast met een wijzerplaat van tin en koper en gedateerd 1761.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en étain et cuivre daté 1761.
    No longer available
    Dim. H. 223 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #31
    Lesy - Peellaert, Faubourg du sas-de-Gand

    Een barometer - thermometer van mahoniehoutfineer. Eerste helft XIXe eeuw. Slijtage.

    Baromètre-thermomètre en acajou. Première moitié du XIXe siècle. Usures.
    No longer available
    Dim. 111 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #252
    J. Steerlinck

    Een architecturaal plan van de kapel ‘Régence de Wilrijk’. Periode Empire. In kader uit de tijd.

    Un plan d’architecte de la chapelle ‘Régence de Wilrijk’. période Empire. Avec encadrement d’époque.
    No longer available
    Dim. 45 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #196

    Een vitrinekast van gefineerd mahoniehout in Oostenrijkse Jugendstil. Boven de gevitreerde deur een compartiment met spiegel, getooid met een gallerijtje. Aan weerskanten een paneeldeurtje, versierd met ingelegde motieven van ivoor en fruithout. In de gordel een rechte en twee kwartronde laden, eveneens versierd met inlegwerk, dat doorloopt in het geheel. Eind XIXe eeuw. Herstelling aan de linker achterpoot.

    Vitrine aux étagères en placage d’acajou de style Jugendstil autrichien. Une porte vitrée surmontée d’un miroir avec une galerie et flanquée de deux portes pleines incrustés d’ivoire et de bois fruitier. En ceinture un tiroir droit et deux en quart de rond, également incrustés. Fin du XIXe siècle. Petite restauration au pied arrière à gauche.
    No longer available
    Dim. 183 x 142 x 36 cm
    Estimate: € 2000 / 2400
  • #595

    Een Louis-Philippe commode van mahoniehoutfineer met drie grote en een kleine lade onder het roze marmeren blad.

    Commode en placage d’acajou ouvrant à trois grands et un petit tiroir. Tablette en marbre rose. France, époque rose.
    No longer available
    Dim. 104 x 120 x 53 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #164
    F. A. Philippe (?)

    “Portret van een Markies”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1841. Met kader uit de tijd. Kleine beschadiging.

    “Portrait d’un Marquis”. Huile sur toile. Signée et datée au verso 1841. Avec encadrement d’époque. Petit dégât.
    No longer available
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #546
    William Brownlie, Hamilton

    Een Engelse staande klok van mahoniehout met een gedreven messingen wijzerplaat, de kast bovenaan versierd met twee gecanneleerde zuiltjes.

    Une horloge de vestibule en acajou et cadran en laiton repoussé, décoration de deux colonnes cannées par dessus.
    No longer available
    Dim. h: 216 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #576

    Een commode van mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. XIXe eeuw.

    Une commode en bois de placage d’acajou à quatre tiroirs et une tablette en marbre blanc. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. b: 106 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #212

    Een tafel op XIXe eeuwse voet in barokke stijl met een van oorsprong XVIIIe eeuwse supraporta als blad, versierd met motieven in Lodewijk XV-stijl, versierd met XXe eeuwse studieschilderingen.

    Table d’artiste de style Louis XV, la tablette formée par un supra-porta d’époque Louis XV. Sur la tablette des études par différents artistes.
    No longer available
    Dim. 182 x 90 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #580

    Een commode tombeau, gefineerd met meerdere houtsoorten, met bronsbeslag en een roze marmeren blad. XIXe eeuw. Kleine beschadiging aan het blad.

    Une commode tombeau, différents bois de placage, montures en bronze et tablette en marbre rose. XIXième siècle. Petit dégât à la tablette.
    No longer available
    Dim. 87 x 110 x 58 cm
    Estimate: € 300 / 500

Other lots in this auction

  • #560

    Een eikenhouten barmeubel met bovenaan een openklapbaar blad en een neerklapbaar gebeeldhouwd front. Onderaan twee paneeldeurtjes en op leeuwenpoten.

    Un meuble de bar avec au dessus une tablette abattante et le front abattable. En dessous deux portes panneaux, pieds griffes.
    No longer available
    Dim. 133 x 93 x 53 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #588

    Een serie van zes netsukés met voorstelling van diverse beroepen. Japans werk omstreeks 1900.

    Une série de six netsukés représentant divers métiers. Travail japonais, vers 1900.
    No longer available
    Dim. H. 3,5 à 4,5 cm
    Estimate: € 450 / 600
  • #405

    Een paar smeedijzeren wandbevestigingen voor uithangborden, versierd met bladermotieven. Omstreeks 1900.

    Une paire d’attaches murales en fonte pour panneaux publicitaires, décoration de feuillage. +- 1900.
    No longer available
    Dim. 160 x 95 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #21

    Een lampenvoet van kobaltblauw en verguld Sèvresporselein met een handgeschilderd decor van een koppel in een landschap en met koperen monturen. Draadstang te vervangen.

    Un pied de lampe en porcelaine de Sèvres bleu cobalt, décor peint à la main d’un couple dans un paysage, montures en cuivre. Tige à remplacer.
    No longer available
    Dim. H: 71 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #581

    Een vaas van Chinees porselein met een famille-rosedecor van pioenen op gele fond en personages in cartouches. De handvatten in de vorm van hertenkoppen.

    Un vase en porcelaine de Chine avec un décor famille-rose de pivoines sur fond jaune et personnages en cartouches. Les anses en forme de têtes de cerfs.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 850 / 950
  • #463

    Een gietijzeren weegschaal met gewichten.

    Une balance en fonte, avec poids.
    No longer available
    Dim. h: 50 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #741

    Een lot stripverhalen (12 stuks) waaronder 10 Suske en Wiskes in slechte staat, Kuifje in Amerika ( 1946 - kartonnen kaft) en een Piet Pienter en Bert Bibber.

    Un lot de douze bandes dessinées dont 10 albums de Suske et Wiske en mauvais état, Kuifje in Amerika (1946, couverture en carton), et un album de Piet Pienter en Bert Bibber.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #657

    Een lot van drie Nigeriaanse vruchtbaarheidspopjes.

    Un lot d’une série de trois poupées de fertilité du Niger.
    No longer available
    Dim. h: 27 - 37 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #144
    Raoul Pharasyn
    Period: 1908 - 1991

    “Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Achter glas. Gesigneerd.

    ”Intérieur d’église”. Huile sur toile. Sous verre. Signée.
    No longer available
    Dim. 50 x 40 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #28

    Een lot postzegels bestaande uit: twee sigarendozen met enkele duizenden dubbele zegels (Boudewijn, Albert e.a.), een album met overwegend Belgische F.D.C.’s (jaren zestig), een album met maxikaarten omstr. 1970. Een album Engeland tussen 1865 en 2000. Drie agenda’s “Post”, 1975 en 1977. Een doos met voornamelijk Belgische F.D.C.’s en F.D.K.’s. Een album “History of the USA”, met daarin slechts enkele zegels.

    Un lot de timbres comprenant: deux boîtes à cigares avec des milliers de timbres doubles ( Baudoin, Albert, e.a.) , un album avec principalement des timbres des années ‘60 portant sur F.D.C. et F.D.K.Belge, un album “History of the USA”, avec seulement quelques timbres.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #415
    Goum

    Een Perzisch kleedje van zijde.

    Une carpette persane en soie.
    No longer available
    Dim. 115 x 73 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #789

    “Au lac Siljan”. Een ets. Gemonogrammeerd F.T. en gedateerd 1874 binnen de plaat.

    “Au lac Siljan”. Une eau-forte. Monogramme F.T. et datée 1874 dans la planche.
    No longer available
    Dim. 17 x 22 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More