Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een lot van zeven XIXe eeuwse apothekerspotten, waarbij zes van porselein en één van glas.

Een lot van zeven XIXe eeuwse apothekerspotten, waarbij zes van porselein en één van glas.

Un lot de sept pots de pharmacie du XIXième siècle, dont six en porcelaine et un en verre.
SKU: 1505180389.
Categories: Glaswerk, Porselein.
Auction day: 15 May 2018 19:00
Catalogue #389
Estimate: € 80 / 100
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #487

    Een paar kokervazen van crackleware met een reliëfdecor van draken. Onderaan gemerkt. Eén met haarscheur.

    Paire de vases cylindriques en faïence craquelée à décor de dragons en relief. Marque sous la base. Un cheveu.
    No longer available
    Dim. h: 27 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #473

    Een paar kleine kalebasvaasjes van Chinees porselein met een oranje decor van vleermuizen. Onderaan gemerkt. Met twee houten sokkeltjes.

    Paire de petites gourdes en porcelaine de Chine à décor orange aux chauve-souris. Marque sous la base. Avec deux socles en bois.
    No longer available
    Dim. h: 10,5 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #798

    Een gedeeltelijk glasservies, bestaande uit 7 champagnecoupes, een wijnglaasje, 5 aperitiefglaasjes en twee rodewijnglazen.

    Partie de services à verres comprenant 7 coupes à champagne, un verre à vin blanc, 5 gouttes et deux verres à vin rouge.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #521

    Een ronde zalfdoos van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages.

    Boîte à onguent ronde en porcelaine de Chine à décor polychrome de personnages.
    No longer available
    Dim. Ø: 18 cm
    Estimate: € 140 / 180
  • #57

    Een paar karaffen op voet van geslepen rood glas.

    Paire de carafes sur pied en verre taillé rouge.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #478

    Een pompoenvormig theepotje van blauw en wit Chinees porselein met verzilverd metalen monturen, versierd met draken en het deksel getooid met een aapje.

    Théière de forme citrouille en porcelaine de Chine bleue et blanche aux montures argentées et à décor de dragons. Couvercle surmonté d’un petit singe.
    No longer available
    Dim. h: 16 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #591

    Een buikvaas van Chinees porselein met een roze decor van pioenen. Onderaan gemerkt.

    Vase pansu en porcelaine de Chine à décor rose aux pivoines. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 1300 / 1500
  • #630

    Twee vierkante bijzettafeltjes en een rekje van messing met rookglazen bladen.

    Deux petites tables d’appoint et une petite étagère en laiton aux planches en verre fumé.
    No longer available
    Dim. 49 x 49 & 35 x 35 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #222

    Een lot van drie verschillende glazen taartenstaanders.

    Lot de trois différents plateaux à gâteaux en verre.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 25
  • #493

    Een paar tempelleeuwen van monochroom wit porselein naar het blanc-de-Chine.

    Paire de lions de temple en porcelaine monochrome blanche d’après les blancs de Chine.
    No longer available
    Dim. h: 27 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #73

    Een vaas van rood glaspasta in de stijl van Murano.

    Vase en pâte de verre rouge dans le goût de Murano.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #601

    Een paar grote vazen van meerkleurig Chinees porselein met taferelen van de Keizerlijke hofhouding in cartouches.

    Paire de grands vases en porcelaine de Chine polychrome à décor du Cour Imérial en cartouches.
    No longer available
    Dim. h: 119 cm
    Estimate: € 2000 / 2200
  • #497

    Een schaaltje op voet van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een vogel en pioenen. Onderaan gemerkt.

    Petit plat sur piédouche en porcelaine de Chine à décor polychrome d’un oiseaux et de pivoines. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. 27 x 23 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #481

    Een theepotje van Chinees porselein met rood glazuur.

    Petite théière en porcelaine de Chine à glaçure rouge.
    No longer available
    Dim. h: 14 cml
    Estimate: € 90 / 110
  • #58

    Een paar karaffen van geslepen rood glas.

    Paire de carafes en verre taillé rouge.
    No longer available
    Dim. h: 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #477

    Een buikvaasje van lichtblauw Chinees porselein. Onderaan gemerkt.

    Vase pansu en porcelaine de Chine bleue claire. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 26 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #800

    Een gedeeltelijk glasservies, bestaande uit wijnglazen, aperitiefglazen en borrelglaasjes in verschillende modellen. 21 stuks.

    Parite de service à verres comprenant des verres à vin, des verres à apéritif, des gouttes. Différents modèles, 21 pièces.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #503

    Een schotel van meerkleurig Chinees porselein met een decor van kostbaarheden.

    Plat en porcelaine de Chine polychrome à décor de signes auspicieux.
    No longer available
    Dim. Ø: 28 cm
    Estimate: € 90 / 120
  • #531

    Een vierhoekig theepotje van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages in een landschap en met een geel handvat.

    Théière carrée en porcelaine de Chine à décor polychrome de personnages dans un paysage. Anse jaune.
    No longer available
    Dim. h: 18 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #507

    Een zeshoekige theepot van meerkleurig Chinees porselein met een decor van personages.

    Théière hexagonale en porcelaine de Chine polychrome à décor de personnages.
    No longer available
    Dim. h: 16 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #609

    Een glasservies van geslepen kleurloos Belgisch glas, bestaande uit 13 rodewijnglazen, een wittewijnglas, een aperitiefglas, 7 champagnecoupes en 8 borrelglaasjes.

    Service à verres en verre taillé incolore comprenant 13 verres à vin rouge, un verre à vin blanc, un verre à apéritif, 7 coupes à champagne et 8 gouttes. Travail belge.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #385

    Een luchter met glazen coupe, versierd met romantische scènes.

    Lustre avec coupe en verre décorée de scènes romantiques.
    No longer available
    Dim. Ø: 40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #488

    Een vierkante theebus van Chinees porselein met een blauw-wit decor van fo-honden.

    Boîte à thé carrée en porcelaine de Chine à décor bleu et blanc de chiens de Pho.
    No longer available
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #331

    Een vaas van groen glaspasta.

    Vase en pâte de verre vert.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 70 / 90

Other lots in this auction

  • #769

    Een paar hoornvazen van Brussels porselein met bladeren in hoogreliëf, versierd met vergulde motieven en een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor. XIXe eeuw. Eén met kleine schilfer.

    Une paire de cornes en porcelaine de Bruxelles avec des feuilles en haut relief décorées de motifs dorés et un décor floral peint à la main. XIXième siècle. Une corne avec un éclat.
    No longer available
    Dim. h: 25,5 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #101

    “Viering van de wijnoogst”. Een groep van monochroom wit biscuit. Achteraan gestempeld ‘Niderviller’ en genummerd 85. Restauraties.

    ”Célébration de la récolte”. Un groupe en biscuit monochrome. Porte un cachet ‘Niderviller’ et numérotée 85. Réparations présentes.
    No longer available
    Dim. H: 61 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #720

    Een Engelse wandelstok met degen, de handgreep versierd met sterling zilveren kop. Gedateerd met jaarletter ‘P’ voor 1889.

    Une canne Anglaise avec une épée dont la poignée est décorée d’une tête d’argent. Datée avec une lettre ‘P’ 1889.
    No longer available
    Dim. l: 94 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #642

    Een zuiltje van gesculpteerd albast met los rond blad.

    Petite colonnette en albâtre sculpté. Tablette ronde amovible.
    No longer available
    Dim. h: 93 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #134
    Emile Hoeterickx
    Period: Brussel 1853-Elsene 1923

    “Rij huizen in de winter”. Olieverf op doek. Achteraan toegeschreven.

    ”Une rangée de maisons durant l’hiver”. Huile sur toile. Une dédicace à l’arrière.
    No longer available
    Dim. 60 x 80 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #113

    Een classicistisch vrouwenbeeld van meersoortig marmer. Vingers aan één hand manco.

    Un buste féminin classique en marbre. Il manque les doigts à une main.
    No longer available
    Dim. h: 65 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #522
    Tumarkin

    “Identiteit”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 16/18 buiten de plaat. Zonder glas.

    “Identité”. Une lithographie. Signée et numérotée 16/18 hors planche. Verre manquant.
    No longer available
    Dim. 41 x 65 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #13

    Drie geslepen kristallen vazen waarbij één groene op voet uit Bohemen en twee blauwe van Val St. Lambert.

    Trois vases en cristal taillé dont un vase sur pied vert Bohème et deux vases bleus de Val St. Lambert.
    No longer available
    Dim. h: 12, 16 & 30 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #49

    “A chart describing the Coast of Great Britain and Ireland to the Straits of Gibraltar and the Mediterranean Sea, 1750”.

    “A chart describing the Coast of Great Britain and Ireland to the Straits of Gibraltar and the Mediterranean Sea, 1750”.
    No longer available
    Dim. 48 x 58 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #584

    Een verlengbare grenenhouten tafel met zes gecanneleerde poten en neerklapbare uiteinden. Met drie verlengstukken.

    Table en sapin aux allonges et sur six pieds cannelés. Deux abattants. On ajoute trois allonges.
    No longer available
    Dim. 165 x 120 x 70 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #64

    “Landschap aan de kust”. Olieverf op doek. Restant van een handtekening rechts onder. Verf beschadigd en doek opnieuw op te spannen. XIXe eeuw.

    ”Paysage, la Côte”. Huile sur toile. Restant d’une signature en dessous à droite. La peinture est endommagée et la toile est à retoiller. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 31 x 49 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #416

    Een oude houten wieg.

    Un berceau ancien en bois.
    No longer available
    Dim. l: 92 cm
    Estimate: € 35 / 45
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 15 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More