Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar boekensteunen van arduin, vrsierd met bronzen kraanvogels. Eén steun gerestaureerd. Omstreeks 1900.

Een paar boekensteunen van arduin, versierd met bronzen kraanvogels. Eén steun gerestaureerd. Omstreeks 1900.

Une paire de serre-livres en pierre de taille, décorée de grues en bronze. Une grue a été restaurée. +- 1900.
Dim. h: 17 cm
SKU: 3005170384.
Categories: Brons, Marmer.
Auction day: 30 May 2017 19:00
Catalogue #384
Estimate: € 80 / 100
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #505
    Barye

    Een liggende tijger van bruingepatineerd brons. Draagt een handtekening. Zonder sokkel.

    Tigre couché en bronze à patine brune. Porte une signature. Sans socle.
    No longer available
    Dim. l: 19 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #668

    Een lamp met een bloemenvormig kapje, gedragen door een geisha van zamak en ivoirine op een voetstuk van meersoortig marmer.

    Une lampe avec abat jour en forme de fleur portée par une geisha en régule et ivoirine sur socle en marbre.
    No longer available
    Dim. h: 51 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #257

    Een bronzen piedestal in art nouveaustijl met een beeld van een jonge vrouw in het midden.

    Un piédestal en bronze style art nouveau avec, au milieu, une statue représentant une femme.
    No longer available
    Dim. h: 50 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #243

    “De fluitspeelster”. Een beeldje van zamak op sokkel van bruin marmer.

    “La joueuse de flûte”. Une statue en régule sur socle en marbre brun.
    No longer available
    Dim. l: 30 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #761

    Een lot van drie eieren en een grote en een kleine bol van meersoortig marmer.

    Un lot de cinq oeufs en marbre polychrome dont un petit et un grand.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 40
  • #758

    Een lot van vijf verschillende doosjes, waarbij drie van messing en twee bronzen juwelenkistjes met reliëfdecors.

    Un lot de cinq boites dont trois en laiton et deux coffrets à bijoux en cuivre.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #611

    Een halllantaarn van brons en glas, versierd met strikken en gebladerte.

    Lanterne de vestibule en bronze et verre décorée de noeuds et de feuillages.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 600 / 700
  • #281

    Een paar kleine cassolettes van beige-rood marmer met messingen monturen en voet. Omstreeks 1900.

    Deux cassolettes en marbre beige et rouge avec pieds en laiton. +- 1900.
    No longer available
    Dim. h: 38 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #188
    Jean-Baptiste Carpeaux
    Period: 1827 - 1875

    Een bronzen kinderbuste op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.

    “Le petit boudeur”. Bronze à patine brune. Sur socle en marbre. Signé.
    No longer available
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #619

    Een paar bronzen girandoles met acht lichtpunten in twee niveaus en met kristallen pendeloques.

    Paire de girandoles en bronze à huit lumières sur deux niveaux, ornés de pendeloques en cristal.
    No longer available
    Dim. h: 78 cm
    Estimate: € 280 / 300
  • #576

    Een gefineerde commode met drie geaccoleerde laden met koperen trekkers en met een marmeren blad.

    Une commode en placage de ronce avec trois tiroirs, tablette en marbre et poignées en cuivre.
    No longer available
    Dim. b: 83 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #197

    Een beeldje van donkergepatineerd brons in de vorm van een uil op een paar boeken. Het uiltje openend in twee helften rond een vrouwelijk naakt. Naar een werk van Bergman.

    Statuette en bronze à patine foncée représentant un hibou sur des livres. Il ouvre en deux et révèle un nu féminin. D’après une oeuvre de Bergman.
    No longer available
    Dim. h: 19 cm
    Estimate: € 260 / 280
  • #247

    “De waterdraagster”. Een bronzen beeldje op groen marmeren voetstuk. Manco.

    “La porteuse d’eau”. Une statue en bronze sur socle en marbre vert.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #203

    “Officier” & “Dame met parasol”. Een paar beeldjes van verguld brons met ivoren handjes en gezicht en op onyxen voetstukken.

    “Officier” et “Dame à l’ombrelle”. Paire de statuettes en bronze doré aux mains et visages en ivoire et sur socles en onyx.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 1500 / 1600
  • #208

    Een verstelbare design bureaulamp.

    Lampe de bureau design réglable.
    No longer available
    Estimate: € 500 / 550
  • #771

    Een bronzen hanglantaarn. Glas ontbreekt.

    Lanterne de vestibule en bronze. Verre manque.
    No longer available
    Dim. h: 95 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #213

    Een driedelig klokstel van arduin en roze marmer in Napoleon III-stijl. XIXe eeuw.

    Une garniture de cheminée en pierre de taille et marbre rose, style Napoléon III. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #621

    Een grote halllantaarn van brons en glas.

    Grande lanterne de vestibule en bronze et verre.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #594

    Een staande Boeddha van gepolychromeerd hout op een voetstuk van groen marmer. Omstreeks 1800.

    Bouddha debout en bois polychrome sur base en marbre vert. Vers 1800.
    No longer available
    Dim. h: 188 cm
    Estimate: € 1000 / 1400
  • #633

    Een jachthond van gepatineerd brons op een houten voetstuk. Begin XXe eeuw.

    Chien de chasse en bronze patiné sur socle en bois. Début du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #193

    “Knielend naakt”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van Henri Laurens.

    “Nu agenouillé”. Sculpture en bronze à patine foncée d’après l’oeuvre de Henri Laurens.
    No longer available
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 800 / 1000
  • #183

    “Uil op een stronk”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op een marmeren sokkel. Naar een werk van Milo.

    “Hibou sur une branche”. Statuette en bronze ) patine brune sur socle en marbre. D’après une oeuvre de Milo.
    No longer available
    Dim. h: 28 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #237

    Een lampenvoet in de vorm van een putto van brons op een voetstuk van rood marmer. Naar een werk van Moreau.

    Un pied de lampe en forme de putto en bronze sur piédestal en marbre rouge. D’après une oeuvre de Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 85 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #248

    Een schouwpendule van rood marmer met bronzen leeuwenkoppen met ringen aan de zijkant. Werkende staat.

    Une garniture de cheminée en marbre rouge à têtes de lions aux anneaux sur les cotés. En état de marche.
    No longer available
    Dim. h: 24 cm
    Estimate: € 40 / 60

Other lots in this auction

  • #551

    Een olielamp van meerkleurig Chinees porselein en koper met een decor van krijgers.

    Une lampe à huile en porcelaine chinoise et cuivre, décor de guerriers.
    No longer available
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #340

    Acht postzegelalbums met Belgische zegels. Schaubek. - 1849-1949 (bijna leeg). - 1849-1949 (goed gevuld). - 1950-1970 (bijna compleet). - 1971-1982 (± volledig). - 1983-1990 (± volledig, met extra’s). Excellent. - 1949-1974 (bijna volledig). - 1975-1989 (volledig). - 1930 e.v. (luchtpost, taks, spoorwegen).

    Huit albums aux timbres postes belges. Schaubek. - 1849-1949 (presque vide). - 1849-1949 (bien rempli). - 1950-1970 (presque complet. - 1971-1982 (± complet). - 1983-1990 (± complet, aux extras). Excellent. - 1949-1974 (presque complet). - 1975-1989 (complet). - 1930 e.v. (poste aérienne, taxes, chemin de fer).
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #434
    Jeanne Badois

    Een miniatuur vrouwenportret. Gesigneerd en gedateerd 1887.

    Un portait de femme en miniature. Signé et daté 1887.
    No longer available
    Dim. 8 x 8 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #363
    Murano

    Een hondje van geblazen blauw glas en een geslepen kristallen asbak. Sommerso, rood en geel gekleurd. Gemerkt.

    Un petit chien en verre soufflé bleu et un cendrier en cristal taillé rouge et jaune, Sommerso. Marque sous la base.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #802
    Koma Ranela

    Een tafelklokjes met bloemendecor en twee met draaiende figuren.

    Deux pendulettes de table à décor de fleurs et deux personnages tournants.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 100
  • #145

    Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en een centrale smaragd van ± 3,35 ct.

    Bague en or blanc 18 ct sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,35 ct et d’une émeraude de ± 3,35 ct.
    No longer available
    Dim. 3,67 g
    Estimate: € 1450 / 1650
  • #499
    Marklin

    Een treinstel in originele doos met rails, locomotief en wagons. e.a.

    Train dans sa boîte d’origine avec locomotive, wagons, rails, etc.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #461

    Een gesculpteerde ivoren slagtand in de vorm van een jongen in de bekken van twee krokodillen.

    Une défense en ivoire sculptée représentant un garçon aux abois de deux crocodiles.
    No longer available
    Dim. l: 59 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #234

    Een oude houten wieg met kanten lakentjes. Met tweede set lakentjes.

    Un berceau en bois et draps en dentelle, et deuxième ensemble de draps.
    No longer available
    Dim. l: 108 cm
    Estimate: € 5à / 80
  • #450

    Een art deco vaas van Booms glas met een geëtst decor.

    Vase art déco en verre de boom à décor doré et à l’eau-forte.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 25 / 40
  • #15

    Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.

    Bracelet à maillons en or jaune 18 ct.
    No longer available
    Dim. 5,87 g
    Estimate: € 150 / 200
  • #783

    Een dienblad van gelakt plaatijzer. Napoleon III.

    Un plateau en tôle laquée. Napoléon III.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
View all auction items ›

Veiling van 30 & 31 Mei 2017

De veiling is volledig - 815 loten online. .pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.

30 May 2017 19:00
31 May 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 30 May 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More