Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar grijze cassolettes van geaderd marmer met verguld bronsbeslag en dennenappel bovenaan.

Een paar grijze cassoletten van geaderd marmer met verguld bronsbeslag en dennenappel bovenaan.

A pair of gray cassolettes made of veined marble with gilded bronze fittings and pinecone finials on top.
Dim. 18 cm
SKU: 2105240197.
Categories: Brons, Marmer.
Auction day: 21 May 2024 19:00
Catalogue #197
Estimate: € 200 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #217

    “Dansende faun met cimbalen”. Een gepatineerd bronzen beeld.

    "Dancing faun with cymbals." A patinated bronze sculpture.
    No longer available
    Dim. 29 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #616

    “Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.

    Schoolboy with bird’s nest”. Bronze sculpture after Emile Bruchon. On blackstone base. With foundery seal.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #707

    Een art-deco commode met spiegel in massief eik en een oranje-rood marmeren blad.

    An art-deco chest of drawers with mirror in solid oak and an orange-red marble top.
    No longer available
    Dim. h 164 x b 110 x d 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #219

    Een set art-deco boeksteunen met windhonden in bronsgepatineerd koper en zwart marmer.

    A set of Art Deco bookends with greyhound figures in bronzed copper patina and black marble.
    No longer available
    Dim. h 29 x l 27 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191
    Jacques Limousin

    Een art-deco beeld van een gezeten dame in zamak en ivorine op marmeren sokkel. Gesigneerd Limousin.

    An art-deco sculpture of a seated lady in zamak and ivorine on a marble base. Signed Limousin.
    No longer available
    Dim. 31 x 54 x 17 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #187
    Otto De Beul
    Period: 1845-1899

    “Le Faucheur”. Een gepatineerd bronzen beeld. Onderaan gesigneerd en gieterijstempel "C. Paternotte Fondeur Lembecq”. 19e eeuw.

    "The Reaper." A patinated bronze sculpture. Signed at the bottom with foundry stamp "C. Paternotte Fondeur Lembecq". 19th century.
    No longer available
    Dim. 50 x 41 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #256

    Een grote bronzen kandelaar, getorste stam op 3 klauwpoten in Renaissancestijl.

    A large bronze candlestick with a twisted stem on three claw feet in the Renaissance style.
    No longer available
    Dim. h 136,5 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #566

    Een bronzen hoofd op zwart marmeren sokkel, naar de Griekse oudheid.

    A bronze head on a black marble base, inspired by Ancient Greece.
    No longer available
    Dim. H: 65 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #558

    Een Chinese lachende Boeddha in steen gehouwen, in zittende positie.

    A Chinese laughing Buddha carved in stone, seated position.
    No longer available
    Dim. h 50 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #185
    Alexandre Ouline

    ‘Athlète Marin’, een bronzen beeld met een groene patina. Getekend “Ouline” met inscriptie ‘Bronze’. Met een groen marmeren voetstuk.

    "Athlete Marin", a bronze sculpture with a green patina. Signed Ouline with inscription 'Bronze'. With a green marble pedestal.
    No longer available
    Dim. 32 x 43 x 17 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #356

    Een Chinese sokkel met marmeren blad.

    A Chinese pedestal with marble top.
    No longer available
    Dim. h 46,5 x Ø 27,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #188
    Adolfo Cipriani

    “Jonge Dame”. Een gesculpteerd marmeren buste. Verso gesigneerd “A. Cyprien”.

    "Young Lady". A sculpted marble bust. Signed on the back "A. Cyprien".
    No longer available
    Dim. 63 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #598

    Grote vaas van Chinees porselein met een Canton decor. En met een houten sokkel.

    Large vase of Chinese porcelain with a Canton décor. And with a wooden base.
    No longer available
    Dim. H.83 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #166

    Een Louis XVI stijl salontafel met marmeren blad, verguld bronzen onderstel met porselein floraal gedecoreerde miniaturen.

    A Louis XVI style coffee table with marble top, gilt bronze base adorned with porcelain floral decorated miniatures.
    No longer available
    Dim. 36 x 114 x 52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #205
    Emile Louis Picault

    “Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

    Science guiding the industry. Patinated bronze statue. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 650 / 850
  • #245

    Een driedelig pendulestel in 2 kleuren marmer. Hiernaast 2 kolomkandelaars. Vermoedelijke herkomst Frankrijk, eind 19e eeuw.

    A three-piece clock set in two colors of marble. Also two column candlesticks. Presumed to be from France, late 19th century.
    No longer available
    Dim. 26 x 46 x 15 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #244

    Een art-deco beeldengroep van 2 honden in zamak op een voet in 2 soorten marmer. Eén poot van een hond is gebroken.

    An art-deco statue group of 2 dogs in zamak on a base in 2 types of marble. One paw of a dog is broken.
    No longer available
    Dim. 42 x 72 x 23 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #548

    Een Napoleon III figuraal, gepatineerd en verguld bronzen brule-parfum. Replica, naar een werk van J. Dasté. Gegoten als een met bladeren versierde urn met twee handvaten en deksel, ondersteund door een putto, op rechthoekige basis met Apollo en groteske maskers. Staande op vier C-rollen poten.

    A Napoleon III figurative patinated and gilded bronze incense burner. Replica, after a work by J. Dasté. Cast as a leaf-adorned urn with two handles and lid, supported by a putto, on a rectangular base with Apollo and grotesque masks. Standing on four C-scroll legs.
    No longer available
    Dim. 110 cm
    Estimate: € 350 / 400
  • #216

    Een sterk geaderd, rood marmeren zuil in Korintische vorm met bronzen details. Draaibaar tableau bovenaan. Herstelling aan hoekje.

    A strongly veined, red marble Corinthian column with bronze details. Rotating tabletop on top. Repair to a corner.
    No longer available
    Dim. 115 x 25,5 x 25,5 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #168

    Een paar blauw-grijze cassoletten van geaderd marmer met brons vergulde guirlandes en dennenappel bovenaan.

    A pair of blue-gray cassolettes of veined marble with gilt bronze garlands and pinecone finials on top.
    No longer available
    Dim. 42 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #430

    Een laat 19e eeuwse zwart marmeren schouwpendule met geslepen florale motieven.

    A late 19th-century black marble mantel clock with cut floral motifs.
    No longer available
    Dim. 48 x 35 x 13 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #193

    “Twee kinderen met krab”. Een beeld van wit gepatineerd albast en marmer. Naar het werk van Guglielmo Pugi.

    "Two children with crab." A sculpture in white patinated alabaster and marble. Inspired by the work of Guglielmo Pugi.
    No longer available
    Dim. 58 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #376

    Een gesculpteerd Chinees houten bijzettafeltje met marmeren blad.

    A carved Chinese wooden side table with a marble top.
    No longer available
    Dim. h 45 x Ø 52 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #626
    A. Moreau

    ‘Broer en zus’, een bronzen beeld op marmeren sokkel van een jongen die zijn zusje draagt, naar Moreau.

    "‘Brother and Sister’, a bronze sculpture on a marble pedestal of a boy carrying his little sister, after Moreau."
    No longer available
    Dim. h 47 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #321
    Kaiser W. Germany

    Een set van een grote schaal, een kom en vaas van Duits porselein. Decor ‘Yokohama’. In nieuwstaat. Onderaan gemerkt.

    A set of a large bowl, a bowl, and a vase made of German porcelain. Decoration 'Yokohama'. In mint condition. Marked at the bottom.
    No longer available
    Dim. Ø 32 cm, Ø 27 cm, h 39 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #264

    Een bas-reliëf met vrouwelijke Sater en Saterkind. In hars gegoten.

    A bas-relief of a female Satyr and Satyr child. Cast in resin.
    No longer available
    Dim. 43 x 43 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #278

    Twee aardewerken borden met bloemendecor. XVIIIde eeuw. Randschade en oude restauratie.

    Two earthenware plates with floral decoration. 18th century. Rim damage and old restoration.
    No longer available
    Dim. Ø 35,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #150

    Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van 0,93 ct. GSI1 en diamanten princess cut met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.

    An 18 kt white gold ring set with a central brilliant-cut diamond of 0.93 ct. GSI1 and princess-cut diamonds with a total weight of approximately 0.60 ct.
    No longer available
    Dim. 9,5 g m: 56.
    Estimate: € 3700 / 3900
  • #647

    Een lot van drie Imari porseleinen borden met traditioneel decor, twee met bloemenvaas en een abstract.

    A lot of three Imari porcelain plates with traditional decoration, two with floral vase and one abstract.
    No longer available
    Dim. Ø 22 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #224
    Jan De Graef

    “Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.

    "Flower still life." A painting, oil on canvas. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 54 x 44 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #175
    G. Claassen

    “Portret van Ds. Eleazar Swalmius”. Een schilderij, olieverf op doek. Bovenaan gesigneerd. Naar het werk van Rembrandt.

    "Portrait of Rev. Eleazar Swalmius". A painting, oil on canvas. Signed at the top. After the work of Rembrandt.
    No longer available
    Dim. 114 x 94 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #361

    Een kunststoffen beeldje van een verpleegster op albasten voetstuk.

    A plastic figurine of a nurse on an alabaster base.
    No longer available
    Dim. 35 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #531

    Een gesculpteerd Chinees massief houten beeld van een gezeten Bodhisattva.

    A sculpted Chinese solid wood statue of a seated Bodhisattva.
    No longer available
    Dim. h 90 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #505
    Auguste Moreaux

    Een tafellamp voorstellend een beeld in zamak van een engel, naar Auguste Moreau, met een lampenkap in Tiffany-stijl.

    A table lamp depicting a zinc-cast angel sculpture, inspired by Auguste Moreaux, with a Tiffany-style lampshade.
    No longer available
    Dim. h 97 x Ø 57 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #478

    Een modern porseleinen vaas in de vorm van een tros bananen.

    A modern porcelain vase shaped like a bunch of bananas.
    No longer available
    Dim. 44 x Ø 26 cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #266

    Een kersenhouten bureautafel in Engelse stijl met 3 laden en lederen blad. Bijhorende bureau armstoel met gesculpteerde details en gestoffeerde zitting met gestreept patroon.

    A cherrywood desk in English style with 3 drawers and a leather top. Matching desk chair with carved details and upholstered seat with striped pattern.
    No longer available
    Dim. 75 x 140 x 74 cm
    Estimate: € 120 / 180
View all auction items ›

Veiling 21 & 22 Mei 2024

Veiling volledig - 715 loten. Tentoonstelling: vr. 17 &  zat. 18 mei.

21 May 2024 19:00
22 May 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 21 May 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More