Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar messingen kandelaartjes, gedragen door cobra’s.

Een paar messingen kandelaartjes, gedragen door cobra’s.

Une paire de bougeoirs en laiton, portés par des cobras.
Dim. h: 18 cm
SKU: 1412210327.
Categories: Koper, Verlichting.
Auction day: 15 December 2021 19:00
Catalogue #327
Estimate: € 120 / 200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #187

    “Gekruisigde Seraf”. Een zeldzaam messingen kruisje. Rusland, XVIIe eeuw.

    Séraphin crucifié. Une rare croix en laiton. Russie, XVIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 8,5 x 4 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #447

    Een verguld messingen sac-à-perlesluchter met drie lichtpunten met vlamvormige gesatineerde glazen kapjes en versierd rondom met bloemenguirlandes.

    Lustre sac-à-perles en laiton doré à trois lumières avec abat-jour en verre satiné en forme de flamme et décoré tout autour de guirlandes florales.
    No longer available
    Dim. h: 105 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #127

    Een zilveren tabaksdoos, datumletter C. Makersmerk H. Bros. Met Engelse keuren.

    Une boîte à tabac en argent, date lettre C. Marque de fabricant H. Bros. Avec poinçons anglais.
    No longer available
    Dim. 11,5 x 8,5 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #161

    Een zeldzaam messingen kruisbeeld. Rusland, XVIe eeuw. Datumnotering op de verso.

    Un crucifix en laiton rare. Russie, XVIe siècle. Cachet dateur au dos.
    No longer available
    Dim. 19 x 10 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #457

    Een messingen luchter met kleurloos kristal van Val St. Lambert.

    Un lustre en laiton avec cristal incolore du Val St-Lambert.
    No longer available
    Dim. H:110cm
    Estimate: € 420 / 440
  • #355

    Een paar balustervaasjes van cloisonné op messing met een meerkleurig decor van pioenen.

    Une paire de vases balustres en laiton cloisonné à décor de pivoines multicolores.
    No longer available
    Dim. H:20cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #591

    Een gedreven en verzilverd metalen tripode kandelaar, gemonteerd op elektriciteit.

    Un bougeoir tripode en métal martelé et argenté, monté à l'électricité.
    No longer available
    Dim. h: 91 cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #6

    Een gepolychromeerde houten lampenvoet.

    Un pied de lampe en bois polychrome.
    No longer available
    Dim. h: 120 cm (m.k.)
    Estimate: € 40 / 50
  • #440

    Een bronzen lantaarn met bol glas en versierd met strikken en kwispels.

    Une lanterne en bronze à verre bombé et décorée de noeuds et de tresses.
    No longer available
    Dim. h: 85 cm
    Estimate: € 320 / 360
  • #131

    Een paddestoellamp van meerkleurig glas met geëtst decor. (Tip Gallé?) Kap zwaar gerestaureerd.

    Une lampe champignon en verre multicolore à décor gravé. (Tip Gallé ?)
    No longer available
    Dim. h: 35 cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #247

    Een lampenvoet van zwartgeglazuurd porselein.

    Un pied de lampe en porcelaine émaillée noire.
    No longer available
    Dim. h: 40 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #198

    Een porseleinen lampenvoet met verguld en meerkleurig bloemendecor in reliëf op verguld bronzen voet. Italiaans werk, gemerkt met apocrief Sèvresmerk.

    Un pied de lampe en porcelaine à décor floral en relief doré et multicolore sur socle en bronze doré. Travail italien, marqué du poinçon apocryphe de Sèvres.
    No longer available
    Dim. H:85cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #26

    Drie gigognetafeltjes van messing en onyxen blaadjes.

    Trois tables gigognes en laiton et tablettes d'onyx.
    No longer available
    Dim. 35 x 35; 38,5 x 46 & 56 x 41 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #36

    Messingen kerkkandelaar met sporen van verzilvering.

    Chandelier d'église en laiton avec traces d'argenture.
    No longer available
    Dim. h 107 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #167

    “Moeder Gods Pokrov”. Een Russisch messingen reisicoontje met blauw email in de achtergrond. XVIIIe eeuw.

    Mère de Dieu Pokrov. Icône de voyage messinienne russe avec émail bleu en arrière-plan. XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 16,5 x 9,5 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #557

    Twee antieke beddenpannen, waarbij één van rood koper met gedraaide houten steel en één van messing met smeedijzeren steel.

    Deux bassins de lit antiques, l'un en cuivre rouge avec manche en bois tourné et l'autre en laiton avec manche en fer forgé.
    No longer available
    Dim. l: 108 & 110 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #268

    Een grote antieke roodkoperen waterketel.

    Une grande bouilloire antique en cuivre.
    No longer available
    Dim. h: 39 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #573

    Een paar lampjes met vlamvormige kapjes van gesatineerd glas.

    Une paire de luminaires avec abat-jour en forme de flamme en verre satiné.
    No longer available
    Dim. H:25cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #223

    Zes porseleinen menustaanders met rocaille-omlijsting. Er zijn twee paar en twee enkele. Omstreeks 1900. Eén gemerkt Carltonware.

    Six supports de menu en porcelaine avec cadre rocaille. Il y a deux paires et deux simples. Circa 1900. L'un marqué Carltonware.
    No longer available
    Dim. 10 à 17,5 cm
    Estimate: € 60 / 90
  • #164

    “Moeder Gods van Smolensk”. Een klein messingen drieluikje met email. Rusland, XVIIIe eeuw.

    Mère de Dieu de Smolensk. Petit triptyque en laiton émaillé. Russie, XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 9 x 10,5 cm
    Estimate: € 140 / 180
  • #251

    Een lampenvoet van zwartgepatineerd en verguld brons, getooid met een adelaar.

    Un pied de lampe en bronze patiné noir et doré, orné d'un aigle.
    No longer available
    Dim. h: 85 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #477

    Een verguld messingen luchter met vijftien lichtpunten in twee niveaus en rijkelijk versierd met geslepen kleurloos kristallen pendeloques. Fabricage met Swarovski kristal bij Lusterie Stella te Mortsel.

    Lustre en laiton doré à quinze points lumineux sur deux niveaux et richement décoré de pendeloques en cristal incolore taillé. Fabriqué au cristal Swarovski chez Lusterie Stella à Mortsel.
    No longer available
    Dim. h: 65 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #583

    Een lot rood koper, bestaande uit een waterbakje met houten wandbevestiging, een gieter met datum 1777, een grote XVIIIe eeuwse waterketel, twee vaasjes en een meelschep.

    Un lot de cuivre rouge, composé d'un bol d'eau avec fixation murale en bois, d'un arrosoir avec date 1777, d'une grande bouilloire du XVIIIe siècle, de deux vases et d'une cuillère à farine.
    No longer available
    Dim. h: 12,5 - 54 cm
    Estimate: € 45 / 55
  • #287

    Een lot messing, bestaande uit twee olielampjes en acht kandelaars, waarbij drie paar.

    Un lot de laiton, composé de deux lampes à huile et de huit bougeoirs, dont trois paires.
    No longer available
    Dim. h: 19 - 38 cm
    Estimate: € 100 / 160

Other lots in this auction

  • #112
    Robert Frénay

    “Vissersboot aan de oever.” Olieverf op board. Gesigneerd.

    Bateau de pêche sur la berge. Huile sur panneau. Signée.
    No longer available
    Dim. 70 x 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #149
    Paul Boonaert
    Period: °1946

    “Winters zicht op Kwaremont”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    Vue d'hiver de Kwaremont. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 60 x 70 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #11

    Een Napoleontisch militair van meerkleurig en verguld porselein.

    Un soldat napoléonien en porcelaine multicolore et dorée.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #532
    Piet Smolders

    “Meisje met hoed”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.

    "Fille avec un chapeau". Une lithographie. Signé à l'extérieur de la plaque.
    No longer available
    Dim. 38,5 x 41 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #303

    Een lot van vijf stuks porselein met betrekking tot scheepvaart.

    Un lot de cinq pièces de porcelaine concernant l'expédition maritime.
    No longer available
    Dim. Ø:10-14cm H:7&10cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #599

    Een gedecoreerd houten juk met smeedijzeren beslag.

    Un joug en bois décoré avec des garnitures en fer forgé.
    No longer available
    Dim. b: 163 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #306

    Een klein handgeknoopt Oosters wollen tapijtje.

    Un petit tapis oriental en laine noué à la main.
    No longer available
    Dim. 117 x 83 cm
    Estimate: € 30 / 60
  • #90

    Een 18 K witgouden hanger bezet met briljanten en diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.

    Un pendentif en or blanc 18 kt serti de brillants et de baguettes de diamants d'un poids combiné de +- 1 ct.
    No longer available
    Dim. 3,60 g
    Estimate: € 650 / 750
  • #281

    Een olie- en azijnstelletje van meerkleurig aardewerk. Eind XVIIe eeuw. Eén oor manco. Bijgevoegd een pique-fleur, regio Bordeaux omstreeks 1800.

    Un service huile et vinaigre en faïence multicolore. Fin XVIIe siècle. Manque une anse. Ajout d'une pique-fleur, région bordelaise vers 1800.
    No longer available
    Dim. h: 15 & 16 cm
    Estimate: € 45 / 55
  • #437

    Een dekselvaas van Chinees porselein met een meerkeurig decor van diverse personages in een tuin. Het deksel getooid met een Fo-hond. Onderaan gemerkt. Met houten sokkel.

    Un vase à couvercle en porcelaine de Chine avec un décor multicolore de divers personnages dans un jardin. Le couvercle est décoré d'un chien de Fo. Marqué en bas. Avec socle en bois.
    No longer available
    Dim. h: 85 cm
    Estimate: € 350 / 450
  • #328

    Een boek m.b.t. moderne kunst. Ed. Cole Morgan. Antwerpen, 2004.

    Un livre sur l'art moderne. Ed. Cole Morgan. Anvers, 2004.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 30
  • #503

    Een korte musketiersdegen. Mogelijk XVIIIe eeuw.

    Une épée courte de mousquetaire. Peut-être du XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 74 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 14 & 15 December 2021

Veiling volledig - 600 loten.   Tentoonstelling: Vrijdag 10 & Zaterdag 11 december van 10.00 to 17.00

14 December 2021 19:00
15 December 2021 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 15 December 2021 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More