Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar XIXe eeuwse cassolettes van groen marmer en brons in Lodewijk XVI-stijl, versierd met arendskoppen.

Een paar XIXe eeuwse cassolettes van groen marmer en brons in Lodewijk XVI-stijl, versierd met arendskoppen.

Une paire de cassolettes en marbre vert et bronze, style Louis XVI, décoration de têtes d’aigles.
Dim. h: 52 cm
SKU: 2011180243.
Categories: Brons, Marmer.
Auction day: 20 November 2018 19:00
Catalogue #243
Estimate: € 80 / 120
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #187

    Een paar bronzen kandelaars in de vorm van zittende olifanten met een bloem.

    Une paire de candélabres en bronze, en forme d’éléphants assis et une fleur.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 220 / 280
  • #191

    “Gestileerde ruiter te paard”. Een bronzen groep.

    ”Cavalier stylisé à cheval”. Un groupe en bronze.
    No longer available
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 650 / 700
  • #587

    Een dashond van brons met donker patina.

    Un basset en bronze, patiné foncé.
    No longer available
    Dim. l: 44 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #601

    Een antiek bronzen Boeddhahoofd op houten sokkel. Thailand.

    Une tête de Bouddha en bronze antique sur un socle en bois.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 1300 / 1500
  • #647

    Een bronzen milieu-de-table in rococostijl.

    Un milieu-de-table en bronze, style Rococo.
    No longer available
    Dim. b: 43 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #111

    Een schouwpendule van verguld koper, getooid met een harpspelende jonge vrouw. Met slinger en sleutel.

    Une pendule de cheminée en cuivre doré, décoration d’une jeune femme jouant la harpe. Avec balançoire et clé.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #197

    “Bacchantisch tafereel”. Een groep van donkergepatineerd brons naar een werk van Clodion.

    Un groupe de Bacchantes en bronze d’après Clodion.
    No longer available
    Dim. h: 52 cm
    Estimate: € 440 / 480
  • #619

    Een bronzen luchter met zes lichtpunten.

    Un lustre en bronze à six points lumineux.
    No longer available
    Dim. h: 73 cm
    Estimate: € 600 / 650
  • #203

    ”Laitière flamande”. Bronzen beeld op een marmeren sokkel (los). Gesigneerd Paul Comein, Cie des Bronzes de Bruxelles.

    ”Laitière flamande”. Une statue en bronze sur socle (détaché). Signé Paul Comein, Cie des Bronzes de Bruxelles.
    No longer available
    Dim. H: 68 cm
    Estimate: € 650 / 700
  • #147

    Een paar bronzen girandoles met zes lichtarmen en versierd met kristallen pendeloques.

    Une paire de girandoles en bronze à six bras, pendeloques en cristal.
    No longer available
    Dim. h: 61 cm
    Estimate: € 180 / 200
  • #583

    “Knielend naakt”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van Henri Laurens.

    ”Nu agenouillé”. Une statue en bronze d’après une oeuvre par Henri Laurens.
    No longer available
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 320 / 360
  • #614

    “Twee nimfen en een engeltje”. Een groep van bruingepatineerd brons op een voetstuk van arduin. Naar een werk van Math. Moreau.

    “Deux nymphes et un angelot”. Groupe en bronze à patine brune sur socle en pierre de taille. D’après un modèle de Mathurin Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 58 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #208
    Gaston Leroux

    “Rebecca”. Bronsen beeld op een marmeren draaisokkel.

    ”Rebecca”. Une statue en bronze sur socle tournant en marbre.
    No longer available
    Dim. 78 cm
    Estimate: € 2200 / 2600
  • #293

    Een paar bronzen ratten op marmeren sokkels, vermoedelijk Japans. Beschadigingen aan één van de sokkels.

    Deux rats en bronze sur socles en marbre, probablement japonais. Dégâts sur un socle.
    No longer available
    Dim. L: 20 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #355

    “De zeeman”. Een bronzen beeld. Harpoen gebroken.

    ”Le marin”. Une statue en bronze. le harpon est cassé.
    No longer available
    Dim. h: 51 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #360

    Een bronzen kandelaar in barokke stijl met zeven lichtpunten en versierd met bloemen en dolfijnen.

    Un chandelier en bronze, style baroque, à sept points lumineux et décoré de fleurs et de dauphins.
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #653

    Een wierookbrander van cloisonné op brons, versierd met bloemenmotieven en getooid met een fo-hond op het deksel. Onderaan gemerkt.

    Un encensoir en cloisonné sur bronze, décoration de motifs à fleurs et un chien Phô sur le couvercle. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #380

    Een ronde hallantaarn van brons met vier lichtpunten, versierd met strikken.

    Une lanterne de vestibule ronde en bronze à quatre points lumineux, décoration de noeuds.
    No longer available
    Dim. h: 92 cm
    Estimate: € 460 / 500
  • #658

    “Pierrot met gitaar”. Een bronzen beeld naar een werk van Louis Mascré.

    ”Pierrot et guitare”. Une statue en bronze d’après une oeuvre par Louis Mascré.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #609

    Een bronzen hanglantaarn met gegraveerd glas.

    Une lanterne à suspension en bronze.
    No longer available
    Dim. H. 120 cm
    Estimate: € 460 / 500
  • #241

    “Vissende vrouw”. Een verguld bronzen beeld. Sokkel ontbreekt.

    ”Femme qui pêche”. Une statue en bronze doré. Le socle est manquant.
    No longer available
    Dim. h: 24 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #178

    “Polospeler”. Een bronzen reliëf in art decostijl.

    ”Joueur de polo”. Un relief en bronze, style Art Déco.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 300 / 320
  • #183

    “Le croquet” . Bronzen beeld, getekend Adolphe- Jean Lavergne.

    ”Le croquet”. Une statue en bronze, signé Adolphe-Jean Lavergne.
    No longer available
    Dim. H: 44 cm
    Estimate: € 550 / 600
  • #173

    Een driedelig klokstel in Lodewijk XV-stijl van verguld brons op bruin onyxen voetstukken. De pendule versierd met een romantisch koppel, de kandelaars met vijf bloemvormige lichtpunten en eveneens met een koppel.

    Un ensemble de cheminée en style Louis XV en bronze sur socles en onyx. La pendule est décorée d’un couple romantique, les candélabres à cinq points lumineux et décoration de couples.
    No longer available
    Dim. h: 50 cm
    Estimate: € 100 / 160

Other lots in this auction

  • #229
    Jules De Cort
    Period: 1918 - 1999

    “Zonnebloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    ”Tournesols”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 100 x 80 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #409
    Paul Joostens

    ”Schets voor een Kraambed in een interieur”. Potlood op papier. Met atelierstempel.

    ”Croquis d’un intérieur, post partum”. Crayon sur papier. Avec tampon d’atelier.
    No longer available
    Dim. 9 x 14 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #696

    Een handgeknoopt wollen Kelimtapijt.

    Un tapis Kilim en laine noué main.
    No longer available
    Dim. 195 x 120 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #233

    Ingebonden nummers van het weekblad Robbedoes (8 stuks tussen augustus 1957 en maart 1959). Nummers 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 (een losse katern) , 69. Redelijke staat, sporen van kleefband, kleine letsels.

    Numéros reliés du magazine Robbedoes ( 8 pièces entre août 1957 et mars 1959). 62,63,64,65,66,67,68 (caterne détachée), 69. En état relativement bon, traces de papier collant, usures, petits dégâts.
    No longer available
    Estimate: € 300 / 360
  • #361

    Een lot van drie presse-papiers van Muranoglas in oplopende groottes.

    Un lot de trois presse-papiers en verre Murano de taille différentes.
    No longer available
    Dim. h: 7, 8 & 10 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #767

    “ Tour de France 100 jaar: 1903 - 2003 “ . Fotoalbum over de ronde van frankrijk.

    ”Tour de France 100 jaar : 1903 -2003”. Un album photo du Tour de France.
    No longer available
    Estimate: € 22 / 24
  • #655

    Een Georgian hoekbibliotheek van eikenhout, bovenaan twee beglaasde deuren met latwerk, onderaan twee paneeldeuren. Engeland, XIXde eeuw.

    Bibliothèque d’encoignure Georgian en chêne, le dessus ouvrant à deux portes à lattes, le bas à deux portes pleines. Angleterre, XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. H. 88, L. 145 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #194
    Karel Van Lerberghe
    Period: 1889 - 1953

    “Besneeuwd hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    ”Paysage fermier enneigé”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 80 x 100 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #448

    God van de voorspoed. Een beeldje in porselein

    Dieu de la prospérité. Une statue en porcelaine.
    No longer available
    Dim. L. 10 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #109

    “Ardeense villa”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Onleesbaar.

    ”Villa Ardennaise”. Huile sur toile. Signature illisible.
    No longer available
    Dim. 30 x 45 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #177

    Zwarte lederen handtas van het merk Céline. Met stofhoes.

    Un sac à main de la marque Céline en cuir noir. Avec sac anti-poussières.
    No longer available
    Estimate: € 330 / 380
  • #537

    Een porseleinen sierlamp met een berglandschap en kraanvogels als decoratie.

    Une lampe en porcelaine, décor de grues et paysage de montagnes.
    No longer available
    Dim. h: 70 cm met kap
    Estimate: € 50 / 80
View all auction items ›

Veiling van 20 & 21 november 2018

De veiling is volledig - 800 loten in de catalogus. Downloads in .xls en .pdf zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

20 November 2018 19:00
21 November 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 20 November 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More