Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een pendule van vuurverguld brons en wit marmer. Het uurwerk gedragen door twee engeltjes op rammen en bovenaan getooid met een drinkend naakt.
Een pendule van vuurverguld brons en wit marmer. Het uurwerk gedragen door twee engeltjes op rammen en bovenaan getooid met een drinkend naakt.
Een pendule van vuurverguld brons en wit marmer. Het uurwerk gedragen door twee engeltjes op rammen en bovenaan getooid met een drinkend naakt.

Een Lodewijk XVI pendule van vuurverguld brons en wit marmer. Het uurwerk gedragen door twee engeltjes op rammen en bovenaan getooid met een drinkend naakt.

Pendule Louis XVI en bronze doré au feu et marbre blanc. Mouvement porté par deux angelots sur des béliers. Surmontée d’un nu buvant.
Dim. h: 49 cm
SKU: 0602180197.
Categories: Brons, Klokstel, Marmer.
Auction day: 6 February 2018 19:00
Catalogue #197
Estimate: € 3500 / 3800
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #207

    Een driedelig Lodewijk XVI klokstel van verguld en donkergepatineerd brons en wit marmer. De pendule versierd met bloemenguirlandes en getooid met een cupido. De kandelaars met drie lichtpunten in de vorm van rozen en gedragen door engeltjes.

    Garniture de cheminée Louis XVI en bronze doré et patiné et marbre blanc. Pendule décorée de guirlandes de fleurs et surmontée d’un Cupidon. Les candélabres à trois lumières en forme de roses et portés par des angelots.
    No longer available
    Dim. h: 52 cm
    Estimate: € 3800 / 4200
  • #187

    “Panter”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van René Paris.

    “Panthère”. Sculpture en bronze à patine foncée d’après René Paris.
    No longer available
    Dim. l: 46 cm
    Estimate: € 460 / 500
  • #1013

    Een bronzen luciferhouder in de vorm van een meerman en een dubbele aquamanille.

    Un porte-allumettes en forme de homme-poisson et un double aquamanile.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #1081

    Een inktstel van verguld brons. Recipiënten manco.

    Un ensemble d’écriture en bronze doré. Il manque un récipient.
    No longer available
    Dim. b: 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #128

    “Musicerende Sater”. Een beeld van bruingepatineerd brons naar het origineel toegeschreven aan Praxiteles.

    Satyre aux cymbales. Sculpture en bronze à patine brune. D’après l’original attribué à Praxitèle.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #641

    Een schouwpendule van verguld brons in Lodewijk XV-stijl.

    Une pendule de cheminée en bronze, style Louis XV.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 260
  • #163

    “De paardenmenner”. Een groep van groengepatineerd brons naar één van de voorstelling ven “Les chevaux de Marly” van Coustou.

    “Le dompteur de cheval”. Groupe en bronze à patine verte d’après “les chevaux de Marly” par Coustou.
    No longer available
    Dim. h: 62 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #158

    Een bronzen neushoorn.

    Rhinocéros en bronze.
    No longer available
    Dim. l: 35 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #439

    Een art deco sierstuk van verschillende soorten marmer met een fotolijst en versierd met een lezend figuur in hout. We voegen er een marmeren bureaustel met een inktpot en een houten hondje aan toe. Jaren ‘30.

    Garniture art déco en différentes sortes de marbre présentant un cadre à photographie et un personnage assis lisant. Ainsi qu’un encrier en marbre orné d’un petit chien en bois.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #955

    Een bronzen luchter in Régencestijl met kristallen pendeloques.

    Lustre en bronze de style Régence aux pendeloques en cristal.
    No longer available
    Estimate: € 650 / 700
  • #177

    Een dashond van brons met donker patina.

    Teckel en bronze à patine foncée.
    No longer available
    Dim. l: 44 cm
    Estimate: € 300 / 320
  • #406

    Een Chinese sokkel van gesculpteerd hardhout met een roze marmeren blad.

    Socle chinois en bois de fer sculpté à tablette en marbre rose.
    No longer available
    Dim. 39 x Ø: 38 cm
    Estimate: € 100 / 160
  • #921

    Een windhond van goudgepatineerd brons op een rood marmeren voetstuk. Slijtage aan het patina. Omstreeks 1900. Eén pootje van het voetstuk opnieuw te bevestigen.

    Un lévrier en bronze patiné sur socle en marbre rouge. Usures à la platine. Vers 1900. Un pied doit être rattaché.
    No longer available
    Dim. l: 22 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #183

    Een paar bronzen boekensteunen met leeuwinnen.

    Paire de serre-livres en bronze représentant des lionnes.
    No longer available
    Dim. h: 22 cm
    Estimate: € 260 / 280
  • #933

    Bronzen tazza met gedreven barokdecor. Gedateerd 1864-1889. Met marmeren voet.

    Tazza en bronze en relief, date 1864-1889. Basse en marbre.
    No longer available
    Dim. H/ 23 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #253

    Een hondje en een duif van bruingepatineerd brons. Japans werk.

    Petit chien et pigeon en bronze à patine brune. Travail japonais.
    No longer available
    Dim. h: 14 & 8 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #217

    Een Lodewijk XV barometer van verguld brons, gedragen door Chronos en bovenaan getooid met een engeltje.

    Baromètre Louis XV en bronze doré porté par Chronos et surmonté d’un angelot.
    No longer available
    Dim. h: 84 cm
    Estimate: € 3600 / 3800
  • #973

    Een albasten asbak, versierd met twee bronzen olifantjes.

    Un cendrier en albâtre, décoration de deux éléphants.
    No longer available
    Dim. l: 16 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #203
    Ernest Justin Ferrand
    Period: 1846 - 1932

    “De harpoenvisser”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.

    “Le pêcheur au harpon”. Sculpture en bronze à patine brune. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 117 cm
    Estimate: € 2000 / 2400
  • #173

    Een paar kandelaars van bruingepatineerd brons in de vorm van zittende olifanten met een bloem.

    Paire de candélabres en bronze à patine brune en forme d’éléphants assis avec une fleur.
    No longer available
    Dim. h: 22 cm
    Estimate: € 300 / 340
  • #426

    Een grote en een kleine piëdestal van gesculpteerd tropisch hout, versierd met leeuwenkoppen en met roze marmeren blad.

    Un grand et un petit piédestal en bois exotique sculpté décorés de têtes de lions et à tablettes en marbre rose.
    No longer available
    Dim. 38 x 57 Ø 41 & 67 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #123

    Een lopende panter van donkergepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel.

    Panthère courant en bronze à patine foncée sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. l: 42 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #171

    Een gestileerde bronzen olifant op een zwart marmeren sokkel.

    Eléphant stylisé en bronze sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #239

    Een driedelig klokstel, bestaande uit een pendule en twee casolettes van roze marmer en versierd met bronsbeslag. Tijdperk art deco.

    Garniture de cheminée comprenant une pendule et deux cassolettes en marbre rose aux montures de bronze. Epoque Art Déco.
    No longer available
    Dim. h: 36 cm
    Estimate: € 100 / 150

Other lots in this auction

  • #25

    Een 18 karaats geel gouden ring met bijpassende hanger bezet met koraal.

    Bague en or jaune 18 ct et pendentif assorti serti de corail.
    No longer available
    Dim. 5,47 g
    Estimate: € 250 / 350
  • #981

    Een bronzen wijwatervat naar de gotische tijd en een olielampje.

    Une bassine à eau bénite en bronze d'après l'ère gothique et une lampe à huile.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #122
    J. Becker

    Een paar ovale kinderportretten. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1889.

    Paire de portraits d’enfants ovales. Pastel sur papier. Signé et daté 1889.
    No longer available
    Dim. 48 x 38 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #34

    “Insulae Indiae Orientalis Praecipuae”. Een oude landkaart van Zuid-Oost Azië. Met de hand ingekleurd.

    “Insulae Indiae Orientalis Praecipuae”. Ancienne carte de l’Asie Sud-Est. Colorée à la main.
    No longer available
    Dim. 34 x 46 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #724

    Een Japans album van zwartgelakt hout met ingebouwde muziekdoos.

    Album japonais en bois noirci, l’intérieur muni d’une boîte à musique.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 140
  • #130

    Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.

    Bracelet à maillons en or blanc 18 ct serti de diamants ayant un poids total de ± 3 ct.
    No longer available
    Dim. 21,73 g
    Estimate: € 3000 / 3200
  • #1022

    Een messingen luchtertje met zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.

    Un lustre en laiton à six points lumineux et pendeloques en cristal.
    No longer available
    Dim. h: 55 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #470

    Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.

    Carpette persane en laine. Noué à la main.
    No longer available
    Dim. 154 x 115 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #86

    Een bijzettafeltje in Lodewijk XVI-stijl. Marmer gebroken.

    Une petite table de style Louis XVI. La tablette en marbre cassée.
    No longer available
    Dim. b: 63 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #969

    Een Cassis ofte Helmschelp. +/- 50 jaar. Filippijnen.

    Un Cassis. +- 50 ans. Philippines.
    No longer available
    Dim. 30 x 30 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #472

    Drie plattelandszichten op doek. Eén met monogram ‘B.’.

    Trois vues de campagne sur toile. L’une porte le monogramme B.
    No longer available
    Dim. 57 x 71 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #26

    Een eikenhouten nachtkastje met een lade, een deurtje en een wit marmeren blad.

    Une table de chevet en chêne avec un tiroir et une petite porte. Tablette en marbre blanc.
    No longer available
    Dim. H. 81 cm
    Estimate: € 20 / 40
View all auction items ›

Veiling van 6, 7 & 8 Februari 2018

Deze veiling is volledig - 1105 loten in de catalogus. Downloads verkrijgbaar in .xls en .pdf

6 February 2018 19:00
7 February 2018 19:00
8 February 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 6 February 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More