Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een pennendoosje van schildpad met vergulde initialen en opbergdoos.

Een pennendoosje van schildpad met vergulde initialen en opbergdoos.

A tortoiseshell pen box with gilded initials and storage box.
Dim. 8 x 15 cm
SKU: 1604240105.
Categories: curiosa, Kristal, Verlichting, Zilver.
Auction day: 16 April 2024 19:00
Catalogue #105
Estimate: € 100 / 150
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #536

    Een gesculpteerde en vergulde houten vitrinekast in Louis-XV stijl. De binnenkant is bekleed in een roze velours stof.

    A sculpted and gilded wooden display cabinet in Louis XV style. The interior is lined with pink velvet fabric.
    No longer available
    Dim. 186 x 72 x 35 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #645

    Een groot bas-reliëf in terracotta met als voorstelling de heilige familie in de Kerststal. Aangekocht als gemaakt door Jan Antheunis. Gerestaureerd.

    A large terracotta bas-relief depicting the Holy Family in the Nativity scene. Acquired as made by Jan Antheunis. Restored.
    No longer available
    Dim. h 65 x l 79 x d 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #290
    Parker 75

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 14kt point USA, Parker 75, in originele doos.

    A set of a fountain pen and a ballpoint. 14 kt point. USA Parker 75, in original case.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #650
    Eero Saarinen

    Een vintage replica set van 2 ‘Tulip-chairs’, naar het ontwerp van Eero Saarinen. 1 van de stoelen is ooit herspoten geweest.

    A vintage replica set of 2 'Tulip chairs', designed by Eero Saarinen. One of the chairs has been repainted.
    No longer available
    Dim. 80 x 49 x 50 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #270
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 18kt 750.

    A fountain pen and a matching ballpoint. 18kt 750.
    No longer available
    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 250 / 300
  • #569

    “Majapahit”. Een set poppen van een Hindu prinses en een Indonesische prins in traditionele klederdracht, versierd met vergulde details en messing juwelen.

    "Majapahit." A set of dolls depicting a Hindu princess and an Indonesian prince in traditional attire, adorned with gilded details and brass jewels.
    No longer available
    Dim. 73 x 69 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #747
    Alexis Many
    Period: 1879 - 1937

    Een set van 2 handbeschilderde aardewerk vazen, gesigneerd Many en onderaan gemerkt Opalina 70 T.

    A set of 2 hand-painted earthenware vases, signed Many and marked Opalina 70 T at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #732

    Een 19e eeuws likeurkabinet, de originele karaffen en glazen zijn niet meer aanwezig.

    A 19th-century liqueur cabinet, the original decanters and glasses are no longer present.
    No longer available
    Dim. 26 x 30 x 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #738

    Een lot van 3 stuks kwikglas, ook wel poor man’s silver genoemd. Bestaande uit een vaas en twee kandelaars.

    A lot of 3 pieces of mercury glass, also known as poor man’s silver. Consisting of a vase and two candlesticks.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #495

    Een Oosters geïnspireerd prieel/presentatiemeubel met goudkleurige koepel.

    An Eastern inspired gazebo/presentation cabinet with a gold-colored dome.
    No longer available
    Dim. 267 x 76 x 49 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #193

    Een 19e eeuws massief eikenhouten gesculpteerd beeld van paus Célestin. De H. Celestinus V, geboren als Pietro del Morrone (Isernia, 1215 – Fumone, 19 mei 1296) was paus gedurende zes maanden van het jaar 1294.

    A 19th-century solid oak carved statue of Pope Celestine V. St. Celestine V, born Pietro del Morrone (Isernia, 1215 – Fumone, May 19, 1296), was pope for six months in the year 1294.
    No longer available
    Dim. h 93 x b 36 x d 70 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #280
    Sheaffer

    Twee 14kt 585 Sheaffer pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen.

    Two 14 kt Sheaffer pens, one fountain pen and a ballpoint.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #702

    Een milieu-de-table van verzilverd metaal, gedecoreerd met engelen.

    A centerpiece in silver-plated metal, decorated with angels.
    No longer available
    Dim. h 28 x l 34 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #506

    Een 19e eeuws Frans vitrinekastje met koperen beslag.

    A 19th-century French display cabinet with brass fittings.
    No longer available
    Dim. 106 x 72 x 34 cm
    Estimate: € 240 / 300
  • #574

    Een paar verguld en gesculpteerd houten wandlampen met spiegeltjes en 2 lichtpunten.

    A pair of gilt and carved wooden wall lamps with small mirrors and 2 light points.
    No longer available
    Dim. 69 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #192
    J & J Woods ltd Rainhill

    Een zwaar bronzen en dik glazen patrijspoort, gemerkt “J & J Woods ltd Rainhill”, UK, Medio 1910. Als kader voor een striptekening op papier met opschrift “M.S. Hippopotamus”, onderaan gesigneerd en gedateerd.

    A heavy bronze and thick glass porthole, marked "J & J Woods ltd Rainhill", UK, circa 1910. Framing a comic drawing on paper with the inscription "M.S. Hippopotamus", signed and dated at the bottom.
    No longer available
    Dim. Ø 45 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #145

    Een lot van 39 zilveren hoofdzakelijk souvenirlepeltjes en 1 servetring, 420 gram totaalgewicht.

    A lot of 39 mainly silver souvenir spoons and 1 napkin ring, total weight 420 grams.
    No longer available
    Dim. 800‰ 420 gram
    Estimate: € 160 / 240
  • #182

    Een lederen Zweedse sabeltas, Hussar regiment, 1835.

    A leather Swedish sabretache, Hussar regiment, 1835.
    No longer available
    Dim. 31 x 27 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #748

    Een kamerlamp, gemonteerd op een vierhoekige natuurstenen zuil met een decor van zittende Boeddha’s in kleine nissen.

    A room lamp mounted on a square stone pillar decorated with seated Buddhas in small niches.
    No longer available
    Dim. h 120 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #557

    Een varia lot van 12 koralen, aquatisch gesteente, een hoornschelp en een gedroogde koffervis.

    A varia lot of 12 corals, aquatic stone, a conch shell, and a dried trunkfish.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #201
    Alfons Lambert (Albert) Baggen
    Period: 1862-1937

    “Tijger in aanval”. Een op vele plaatsen gerestaureerd plaasteren beeld van een tijger die een slang bekampt, het hoofd van de slang ontbreekt. Gesigneerd A. Baggen.

    "Tiger in Attack." A plaster sculpture of a tiger fighting a snake, restored in many places, with the snake's head missing. Signed A. Baggen.
    No longer available
    Dim. h 66 x 65 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #533

    Een set van twee ‘hoornen des overvloeds’, buffelhoorn met koperen voeten en deksels.

    A set of two 'cornucopias', made of buffalo horn with copper feet and lids.
    No longer available
    Dim. h 53 x l 35 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #135
    Kieninger, Germany

    Een luxe staande klok van het merk Kieninger met een snaaruurwerk. De staande klok is voorzien van een messing skeletuurwerk en een achtdagenwerk. De klok heeft een prachtig slagwerk waar u kunt kiezen tussen drie melodieën: Westminster, Wittington en St. Michael. De melodieën worden gemaakt door het carillon met behulp van de gongpijpen.

    A luxurious floor clock by the brand Kieninger with a string movement. The clock features a brass skeleton movement and an 8-day movement. It includes a striking mechanism with a choice of three melodies: Westminster, Wittington, and St. Michael. The melodies are produced by the carillon using the gong pipes.
    No longer available
    Dim. 197 x 42 x 29 cm
    Estimate: € 1200 / 1800
  • #260
    Parker

    Een gelakeerde Parker vulpen met 18kt 750.

    A lacquer fountain pen wit 18 kt 750 point.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250

Other lots in this auction

  • #358
    Wallendorf

    Een porseleinen beeldje van een danseres, onderaan gemerkt Wallendorf.

    A porcelain figurine of a dancer, marked Wallendorf on the bottom.
    No longer available
    Dim. h 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #575
    Dal Negro

    Een houten, ingelegde marqueterie speeltafel met uitschuifbaar deel en keerbaar blad. Inclusief schaakbord, backgammon, vilt kaartblad en roulette spel. Door Dal Negro, Treviso Italië.

    A wooden marquetry inlaid game table with extendable part and reversible top. Includes chessboard, backgammon, felt card top, and roulette game. By Dal Negro, Treviso Italy.
    No longer available
    Dim. 75 x 77 x 77 cm
    Estimate: € 500 / 600
  • #682
    Henri Joseph Pauwels
    Period: 1903 - 1983

    “Een bloemenstilleven”, olieverf op doek, getekend H. J. Pauwels.

    “A still life of flowers”, oil on canvas, signed H. J. Pauwels.
    No longer available
    Dim. 80.5 x 68 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #242
    T. Maes

    ‘Pittoresk dorpszicht’, olieverf op doek, gesigneerd T. Maes.

    'Picturesque village view', oil on canvas, signed T. Maes.
    No longer available
    Dim. 60 x 90 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #395

    “Push-up”. Een sculptuur uit één stuk hout gesneden met een sleutelgat. Draagt een monogram onderaan.

    "Push-up". A sculpture carved from a single piece of wood with a keyhole. Bears a monogram at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 49 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #457

    Een paar terracotta Bamoen pijpenkoppen, Kameroen.

    A pair of terracotta Bamoun pipe heads, Cameroon.
    No longer available
    Dim. 22 & 19 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #730

    Een Engels bureautje met groen lederen blad in houtfineer. Negen laden. Met kleine fineerschade.

    An English desk with a green leather top in wood veneer. Nine drawers. With minor veneer damage.
    No longer available
    Dim. 77 x 122 x 67 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #131
    Bottega Veneta

    Een licht paarse lederen handtas. Gemerkt en met originele stofzak. Made In Italy.

    A light purple leather handbag. Marked and with original dust bag. Made In Italy.
    No longer available
    Dim. 20 x 40 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #666

    Een vintage Italiaans aardewerken terrine in de vorm van een kalkoen. Onderaan gemerkt “Italy”.

    A vintage Italian earthenware terrine in the shape of a turkey. Marked "Italy" on the bottom.
    No longer available
    Dim. 34 x 32 x 32 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #717
    Kayser

    Een paar Jugendstil vazen met twee oren en een vegetale fries op de buik. Verzilverd tin. Onderaan gemerkt.

    A pair of Art Nouveau vases with two handles and a vegetal frieze on the body. Silver-plated pewter. Marked on the bottom.
    No longer available
    Dim. H. 25 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #12
    Jules Van Ael
    Period: 1912-1997

    “Menigte aan de stadspoort”. Een ets op papier, gesigneerd buiten de plaat en genummerd 2/100.

    "Crowd at the city gate". An etching on paper, signed outside the plate and numbered 2/100.
    No longer available
    Dim. 49 x 34 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #92
    A. Matthyssens

    “Een zomerse picknick”. Een schilderij, olieverf op schilderspaneel, gesigneerd A. Matthyssens.

    "A summer picnic". A painting, oil on panel, signed A. Matthyssens.
    No longer available
    Dim. 50 x 70 cm
    Estimate: € 140 / 180
View all auction items ›

Veiling 16 & 17 April 2024

Veiling volledig: 750 loten in veiling. Tentoonstelling: Vr. 12 & Zat. 13 April van 10.00 tot 17.00.

16 April 2024 19:00
17 April 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 April 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More