Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een staande klok in eikenhout kast met een wijzerplaat van tin en koper en gedateerd 1761.

Een staande klok in eikenhout kast met een wijzerplaat van tin en koper en gedateerd 1761.

Horloge de vestibule en chêne. Cadran en étain et cuivre daté 1761.
Dim. H. 223 cm
SKU: 1505180219.
Categories: Klok, XVIIIe eeuw.
Auction day: 15 May 2018 19:00
Catalogue #219
Estimate: € 200 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #218

    Een XVIIIe eeuwse beeldenconsole van gebeeldhouwd en gepolychromeerd hout, versierd met een rondboog. Het binnenwerk roterend met drie verschillende nissen.

    Console à statues en bois sculpté et polychromé décorée d’un arc. Trois niches à intérieur tournant. XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #173

    Een tafelklokje van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk van koper en andere materialen. De wijzerplaat geëmailleerd en rondom versierd met verguld messing. Omstreeks 1880. Met sleutel.

    Une pendule de table en bois laqué noir, décor incrusté de cuivre et autres matériaux. Le cadran est émaillé et décoré de laiton. Vers 1800. Avec clé.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 240 / 280
  • #365

    Een recente kopie van een Friese staartklok. Compleet.

    Une copie récente d’une pendule murale frisonne. Complet.
    No longer available
    Dim. h: 125 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #686

    Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met gesculpteerde Lodewijk XV-motieven.

    Une pendule en chêne sculpté aux motifs Louis XV.
    No longer available
    Dim. h: 235 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #146

    Een eikenhouten kussenkast met vier deuren, versierd met ingelegde vlakken. Basis XVIIIe eeuw.

    Armoire dite kussenkast en chêne ouvrant à quatre portes aux incrustations en bois noirci. D’origine XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 169 x 154 x 63 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #212

    Een tafel op XIXe eeuwse voet in barokke stijl met een van oorsprong XVIIIe eeuwse supraporta als blad, versierd met motieven in Lodewijk XV-stijl, versierd met XXe eeuwse studieschilderingen.

    Table d’artiste de style Louis XV, la tablette formée par un supra-porta d’époque Louis XV. Sur la tablette des études par différents artistes.
    No longer available
    Dim. 182 x 90 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #198
    Jean Moisy
    Period: 1714 - 1782

    Een pendule van hout en verguld brons in rococostijl. De wijzerplaat met geëmailleerde cijfers op verguld messing. Later bekleed met blauw kunstleder. Bovenkant manco. Met slinger en sleutel.

    Une pendule en bois et bronze doré, sryle Rococo. Le cadran est en laiton doré, les chiffres en émail. Le revêtement a été ajouté ultérieurement, du cuir simili bleu. La partie supérieure est manquante. Avec balancier et clé.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #598

    Een schouwpendule van zwart marmer met gegraveerde versieringen en details van groen marmer. We voegen er twee gelijkaardig gedecoreerde cassolettes aan toe. Eind XIXe eeuw. Met slinger, maar zonder sleutel.

    Pendule de cheminée en marbre noir aux décoration gravées eet aux détails en marbre vert. Nous ajoutons deux cassolettes assorties. Fin du XIXe siècle. Avec balancier mais sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 35 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #71
    J. Joseph Hancet, Jodoigne

    Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en laiton et étain. Avec balancier et poids. Brabant, XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 247 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #799

    Een gebeeldhouwd notenhouten voetbankje. Tijdperk Régence.

    Repose-pied en noyer sculpté. Epoque Régence.
    No longer available
    Dim. 40 x 65 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #444

    “De veehoeder”. Een vroeg XIXe eeuwse gravure.

    “Le gardien de troupeau”. Une gravure, début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 25,5 x 35 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #116

    Een staande klok van notenhoutfineer met zwartgelakte details. XIXe eeuw. Werkende staat. Compleet met slinger en gewichten.

    Horloge de vestibule en placage de noyer aux détails noircis. XIXe siècle. En état de marche, avec balancier et poids.
    No longer available
    Dim. 220 x 50 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #526
    Hilaire à Stenay

    Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne. Le mouvement en cuivre jaune repoussé et à cadran émaillé. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 250 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #546
    William Brownlie, Hamilton

    Een Engelse staande klok van mahoniehout met een gedreven messingen wijzerplaat, de kast bovenaan versierd met twee gecanneleerde zuiltjes.

    Une horloge de vestibule en acajou et cadran en laiton repoussé, décoration de deux colonnes cannées par dessus.
    No longer available
    Dim. h: 216 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #203

    Een schouwpendule, gedragen door een voorstelling van Chronos van donkergepatineerd brons op een voetstuk van groen marmer en arduin op bronzen voetjes. Begin XIXe eeuw. Met slinger en sleutel.

    Une pendule de cheminée, portée par Chronos en bronze patiné brun, sur un socle en marbre vert et pierre de taille sur pieds en bronze. Début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 65 cm
    Estimate: € 1500 / 2000
  • #599
    J. Warnon à Namur

    Een staande klok in eikenhouten kast. De wijzerplaat van gedreven. Zonder gewichten.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en cuivre repoussé. Sans poids.
    No longer available
    Dim. h: 223 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #588

    Een serie van zes netsukés met voorstelling van diverse beroepen. Japans werk omstreeks 1900.

    Une série de six netsukés représentant divers métiers. Travail japonais, vers 1900.
    No longer available
    Dim. H. 3,5 à 4,5 cm
    Estimate: € 450 / 600
  • #311

    Een kolompendule van zwartgelakt hout met verguld bronsbeslag. XIXe eeuw.

    Une pendule colonne en bois laqué noir et montures en bronze doré. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 50 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #579

    Een staande klok in gebeeldhouwd eikenhouten kast, versierd met leeuwenkoppen. Het werk met messingen wijzerplaat.

    Horloge de vestibule en chêne sculpté, ornée de têtes de lion. Cadran en laiton.
    No longer available
    Dim. h; 226 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #192
    George Morland

    “Boerengezin bij een boom op het erf”. Olieverf op doek. Toeschrijving van Christie’s. Herdoeking.

    ”Une famille de fermiers auprès d’un arbre dans la cour”. Huile sur toile. Attribué par Christie’s. A été rentoilé.
    No longer available
    Dim. 50 x 60 cm
    Estimate: € 1300 / 1500
  • #804

    “Personages”. Een potloodstudie op papier. XVIIe - XVIIIe eeuw.

    “Personnages”. Etude en crayon sur papier. XVIIe-XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 15 x 18 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #141

    Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met tweekleurig inlegwerk. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne décorée d’incrustations bicolores. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 229 cm
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #273

    Siervaas van biscuit en verguld brons, met een allegorisch reliëfdecor. Omstreeks 1900.

    Un vase de décoration en biscuit et bronze doré, avec un décor allégorique en relief. Vers 1900.
    No longer available
    Dim. H. 46 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #68

    Een mahoniehouten psychespiegel met onderaan een lade.

    Psyché en acajou. Le bas ouvrant à un tiroir.
    No longer available
    Dim. h: 87 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #506

    Eikenhouten koffer. XIXde eeuw.

    Un coffre en chêne. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 86 x 92 x 32 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #301

    Een ovaal hoogreliëf van meerkleurig porselein met een classicistische voorstelling.

    Un relief en hauteur ovale en porcelaine polychrome avec une représentation classique.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #518

    Een paar gemberpotten van blauw en wit Chinees porselein met eeuwige levenstekens in het decor.

    Deux pots à gingembre en porcelaine de Chine bleue et blanche, avec le symboles de la vie éternelle dans le décor.
    No longer available
    Dim. h: 24 cm
    Estimate: € 100 / 130
  • #435

    Een grote glazen presse-papier met een rode ‘swirl’.

    Un grand presse papier en verre à tourbillon rouge.
    No longer available
    Dim. h: 11 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #519
    Filip Staes

    “Urban chaos”. Een reeks van negen etsen. Genummerd op vier exemplaren en gedateerd ‘94.

    “Chaos urbain”. Une série de neuf eaux-fortes. Quatre pièces numérotées et datées ‘94.
    No longer available
    Dim. 23 x 15,5 cm
    Estimate: € 90 / 120
  • #668

    Een paar dekselvaasjes van cloisonné op messing met een decor van pioenen. Op houten sokkels.

    Une paire de vases à couvercles en cloisonné sur laiton avec un décor de pivoines. Sur socles en bois.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #302
    Leon Joseph Van Nueten

    “Vissersboten in de haven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    ”Bateaux de pêche au port”. Huile sur panneau. Signé.
    No longer available
    Dim. 50 x 60 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #385

    Een luchter met glazen coupe, versierd met romantische scènes.

    Lustre avec coupe en verre décorée de scènes romantiques.
    No longer available
    Dim. Ø: 40 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #59
    Alfred Van Neste
    Period: 1874 - 1969

    “Zicht op de kathedraal van op de Oude Koornmarkt”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 20/100 buiten de plaat.

    ”Vue sur la cathédrale sur le Vieux Marché aux Céréales”. Une eau-forte en couleurs. Signée et numérotée 20/100 hors planche.
    No longer available
    Dim. 59 x 49 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #709

    Een paar hoornvazen van wit en verguld Brussels porselein. Omstreeks 1900.

    Une paire de cornes en porcelaine de Bruxelles blanche et dorée. Vers 1900.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 40 / 50
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 15 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More