Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.
J. Joseph Hancet, Jodoigne

Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.

Horloge de vestibule en chêne. Cadran en laiton et étain. Avec balancier et poids. Brabant, XVIIIe siècle.
Dim. h: 247 cm
SKU: 1505180071.
Categories: Klok, XVIIIe eeuw.
Auction day: 15 May 2018 19:00
Catalogue #71
Estimate: € 300 / 400
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #546
    William Brownlie, Hamilton

    Een Engelse staande klok van mahoniehout met een gedreven messingen wijzerplaat, de kast bovenaan versierd met twee gecanneleerde zuiltjes.

    Une horloge de vestibule en acajou et cadran en laiton repoussé, décoration de deux colonnes cannées par dessus.
    No longer available
    Dim. h: 216 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #579

    Een staande klok in gebeeldhouwd eikenhouten kast, versierd met leeuwenkoppen. Het werk met messingen wijzerplaat.

    Horloge de vestibule en chêne sculpté, ornée de têtes de lion. Cadran en laiton.
    No longer available
    Dim. h; 226 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #141

    Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met tweekleurig inlegwerk. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne décorée d’incrustations bicolores. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 229 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #799

    Een gebeeldhouwd notenhouten voetbankje. Tijdperk Régence.

    Repose-pied en noyer sculpté. Epoque Régence.
    No longer available
    Dim. 40 x 65 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #218

    Een XVIIIe eeuwse beeldenconsole van gebeeldhouwd en gepolychromeerd hout, versierd met een rondboog. Het binnenwerk roterend met drie verschillende nissen.

    Console à statues en bois sculpté et polychromé décorée d’un arc. Trois niches à intérieur tournant. XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #173

    Een tafelklokje van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk van koper en andere materialen. De wijzerplaat geëmailleerd en rondom versierd met verguld messing. Omstreeks 1880. Met sleutel.

    Une pendule de table en bois laqué noir, décor incrusté de cuivre et autres matériaux. Le cadran est émaillé et décoré de laiton. Vers 1800. Avec clé.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 240 / 280
  • #804

    “Personages”. Een potloodstudie op papier. XVIIe - XVIIIe eeuw.

    “Personnages”. Etude en crayon sur papier. XVIIe-XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 15 x 18 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #526
    Hilaire à Stenay

    Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne. Le mouvement en cuivre jaune repoussé et à cadran émaillé. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 250 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #116

    Een staande klok van notenhoutfineer met zwartgelakte details. XIXe eeuw. Werkende staat. Compleet met slinger en gewichten.

    Horloge de vestibule en placage de noyer aux détails noircis. XIXe siècle. En état de marche, avec balancier et poids.
    No longer available
    Dim. 220 x 50 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #198
    Jean Moisy
    Period: 1714 - 1782

    Een pendule van hout en verguld brons in rococostijl. De wijzerplaat met geëmailleerde cijfers op verguld messing. Later bekleed met blauw kunstleder. Bovenkant manco. Met slinger en sleutel.

    Une pendule en bois et bronze doré, sryle Rococo. Le cadran est en laiton doré, les chiffres en émail. Le revêtement a été ajouté ultérieurement, du cuir simili bleu. La partie supérieure est manquante. Avec balancier et clé.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #203

    Een schouwpendule, gedragen door een voorstelling van Chronos van donkergepatineerd brons op een voetstuk van groen marmer en arduin op bronzen voetjes. Begin XIXe eeuw. Met slinger en sleutel.

    Une pendule de cheminée, portée par Chronos en bronze patiné brun, sur un socle en marbre vert et pierre de taille sur pieds en bronze. Début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 65 cm
    Estimate: € 1500 / 2000
  • #192
    George Morland

    “Boerengezin bij een boom op het erf”. Olieverf op doek. Toeschrijving van Christie’s. Herdoeking.

    ”Une famille de fermiers auprès d’un arbre dans la cour”. Huile sur toile. Attribué par Christie’s. A été rentoilé.
    No longer available
    Dim. 50 x 60 cm
    Estimate: € 1300 / 1500
  • #686

    Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met gesculpteerde Lodewijk XV-motieven.

    Une pendule en chêne sculpté aux motifs Louis XV.
    No longer available
    Dim. h: 235 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #212

    Een tafel op XIXe eeuwse voet in barokke stijl met een van oorsprong XVIIIe eeuwse supraporta als blad, versierd met motieven in Lodewijk XV-stijl, versierd met XXe eeuwse studieschilderingen.

    Table d’artiste de style Louis XV, la tablette formée par un supra-porta d’époque Louis XV. Sur la tablette des études par différents artistes.
    No longer available
    Dim. 182 x 90 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #146

    Een eikenhouten kussenkast met vier deuren, versierd met ingelegde vlakken. Basis XVIIIe eeuw.

    Armoire dite kussenkast en chêne ouvrant à quatre portes aux incrustations en bois noirci. D’origine XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 169 x 154 x 63 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #311

    Een kolompendule van zwartgelakt hout met verguld bronsbeslag. XIXe eeuw.

    Une pendule colonne en bois laqué noir et montures en bronze doré. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 50 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #598

    Een schouwpendule van zwart marmer met gegraveerde versieringen en details van groen marmer. We voegen er twee gelijkaardig gedecoreerde cassolettes aan toe. Eind XIXe eeuw. Met slinger, maar zonder sleutel.

    Pendule de cheminée en marbre noir aux décoration gravées eet aux détails en marbre vert. Nous ajoutons deux cassolettes assorties. Fin du XIXe siècle. Avec balancier mais sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 35 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #588

    Een serie van zes netsukés met voorstelling van diverse beroepen. Japans werk omstreeks 1900.

    Une série de six netsukés représentant divers métiers. Travail japonais, vers 1900.
    No longer available
    Dim. H. 3,5 à 4,5 cm
    Estimate: € 450 / 600
  • #219

    Een staande klok in eikenhout kast met een wijzerplaat van tin en koper en gedateerd 1761.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en étain et cuivre daté 1761.
    No longer available
    Dim. H. 223 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #365

    Een recente kopie van een Friese staartklok. Compleet.

    Une copie récente d’une pendule murale frisonne. Complet.
    No longer available
    Dim. h: 125 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #599
    J. Warnon à Namur

    Een staande klok in eikenhouten kast. De wijzerplaat van gedreven. Zonder gewichten.

    Horloge de vestibule en chêne. Cadran en cuivre repoussé. Sans poids.
    No longer available
    Dim. h: 223 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #444

    “De veehoeder”. Een vroeg XIXe eeuwse gravure.

    “Le gardien de troupeau”. Une gravure, début XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 25,5 x 35 cm
    Estimate: € 30 / 50

Other lots in this auction

  • #382
    Manufacture Imperial

    Een theepotje met komfoor van meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt.

    Une théière en porcelaine polychrome et dorée sur réchaud. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #752

    Een lot kunstboeken - “Hendrik Conscience - Geschiedenis mijner jeugd”. Mercatorfonds, 1978. - “Onze Breughel”. Mercatorfonds, 1969. - “P.P. Rubens”. Mercatorfonds, 1977. - “Leonardo Da Vinci”. Reynald & Co. New York. - “Vlaanderen in oude kaarten”. Lannoo, 1982.

    Un lot de livres portant sur l’art : - “Hendrik Conscience - Geschiedenis mijner jeugd”. Mercatorfonds, 1978. - “Onze Breughel”. Mercatorfonds, 1969. - “P.P. Rubens”. Mercatorfonds, 1977. - “Leonardo Da Vinci”. Reynald & Co. New York. - “Vlaanderen in oude kaarten”. Lannoo, 1982.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #488

    Een vierkante theebus van Chinees porselein met een blauw-wit decor van fo-honden.

    Boîte à thé carrée en porcelaine de Chine à décor bleu et blanc de chiens de Pho.
    No longer available
    Dim. h: 31 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #316

    Een verlengbare eikenhouten tafel met gedraaide poten

    Une table à allonges en chêne à pieds torsadés.
    No longer available
    Dim. 180 x 84 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #342
    G. Le Cocq

    “De branding”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    “Le Ressac”. Huile sur panneau. Signé.
    No longer available
    Dim. 59 x 89 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #360

    Een verguld houten schouwspiegel, versierd met barokke motieven. XIXe eeuw.

    Trumeau en bois doré décoré de motifs baroques. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 155 x 80 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #767

    Een oude glazen limonadekan met ijskoeler en met verzilverd montuur.

    Une verseuse à limonade ancienne avec réservoir à glaçons et montures en argent.
    No longer available
    Dim. H. 28 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #16

    Een ovaal bijzettafeltje van roodgepatineerd hout.

    Une petite table ovale en bois patiné rouge.
    No longer available
    Dim. 45 x 60 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #708

    Een bulldog met meerkleurige stoffen bekleding.

    Un bouledogue avec un revêtement en tissu polychrome.
    No longer available
    Dim. l: 45 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #558

    Een Chinese parasol van hout en papier met een decor van draken en een landschap.

    Une ombrelle chinoise en bois et papier à décor de dragons et d’un paysage.
    No longer available
    Dim. 65 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #501

    Vaas in de vorm van een bloeiende struik in jade. Chinees werk.

    Un vase en jade en forme d’arbuste en floraison. travail chinois.
    No longer available
    Dim. H. 30 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #201
    Jean Pierre Tahan
    Period: 1813 - 1892

    Een barmeubeltje van zwartgelakt hout en Boullemarquetterie. Onder het deksel een glazencompartiment en achter het neerklapbaar front een uitneembaar plateau. Gemerkt binnenin. Tijdperk Napoleon III.

    Un petit meuble de bar en bois noirci et marqueterie de Boulle. Sous le couvercle se trouve un compartiment à verres et derrière l’abattant se trouve un plateau amovible. Marqué à l’intérieur. Epoque Napoléon III.
    No longer available
    Dim. 76 x 60 x 43 cm
    Estimate: € 4500 / 4800
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 15 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More