Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.
Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.

Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.

Un sabre courbé avec manche en ivoire sculpté. XIXème siècle. Avec fourreau.
Dim. l: 96 cm
SKU: 2509180111.
Categories: wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 25 September 2018 19:00
Catalogue #111
Estimate: € 200 / 220
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #586

    Een gefineerde hoge klapsecretaire, versierd met inlegwerk, met twee deuren onder het klapblad en bovenaan een lade onder het marmeren blad. Tijdperk Empire.

    Un secrétaire haut à tablette rabattable, décoration incrustée, à deux portes en dessous de l'abattant et au dessus un tiroir en dessous de la tablette.
    No longer available
    Dim. 144 x 112 x 48 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #482
    Ichiyusai Kuniyoshiga

    “Het verhaal van de 47 Ronins”. Een diptiek. Japanse ingekleurde houtsnede. Gesigneerd. Omstreeks 1850.

    ”L’histoire des 47 Ronines”. Une diptyque. Une gravure sur bois japonaise. Signée. +- 1850.
    No longer available
    Dim. (35 x 24) x2
    Estimate: € 120 / 200
  • #139

    Een devotienaaldwerk. XIXe eeuw.

    Une broderie de dévotion. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 76 x 68 (met kader)
    Estimate: € 50 / 80
  • #144
    Louis Delehaye

    “Ruiter bij zijn paard”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXe eeuw.

    ”Cavalier auprès de sa monture”. Huile sur panneau. Signé. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 19 x 24,5 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #186

    Een eikenhouten tweedeursgarderobe met gebogen kap. De kop versierd met een rocaille met beeltenis van een gekroonde hamer. XIXe eeuw. Beschadiging aan de onderste lade binnenin.

    Une garde-robe à deux portes en chêne avec une coiffe courbée. La tête décorée d’une rocaille avec une représentation d’un marteau couronné. XIXème siècle. Dégâts au tiroir du bas.
    No longer available
    Dim. h: 250 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #487

    Een lot van zes borden van Imariporselein, waarbij twee diepe. Decors van bloemen en tuinen op de vleugel en een draak op het plat. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw. Randschilfers.

    Un lot de six assiettes en porcelaine Imari dont deux assiettes profondes. Décors de fleurs et jardins sur les ailes et dragon sur le plat de l’assiette. Marque sous la base. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 22 & 24,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #202

    Een antiek wandtapijt met een voorstelling met o.a. Keizer Lotharius. X

    Une tapisserie antique avec une représentation de l'Empereur Lothaire.
    No longer available
    Dim. 120 x 178 cm
    Estimate: € 450 / 550
  • #402

    Twee fazanten en een aantal pluimen als XIXe eeuwse hoedenversiering.

    Deux pesants en un nombre de plumes comme décoration de chapeau. XIXème siècle.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #631

    Een zeshoekige vaas van cloisonné op brons met een decor van bloemen en vogels en met ringen als handvatten. Onderaan gestempeld. Omstreeks 1900.

    Un vase hexagonal en cloisonné sur bronze au décor de fleurs et oiseaux , les manches en forme d’anneaux.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #24

    “Edel koppel” Een ingekaderde tapisserie. XIXe eeuw.

    ”Couple de noblesse”. Une tapisserie encadrée. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 32 x 32 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #216

    Een semainier van mahoniehoutfineer met een marmeren blad. Tijdperk Louis-Philippe.

    Un semainier en bois de placage acajou et tablette en marbre. Style Louis-Philippe.
    No longer available
    Dim. 147 x 47 x 106 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #197

    Een violontafel van zwartgelakt hout, met bronsbeslag en het blad rijkelijk versierd met bloemenmarqueterie. Tijdperk Napoleon II.

    Une table violon en bois laqué noir, montures et tablette richement décorées de marqueterie fleurie. Napoléon II.
    No longer available
    Dim. 122 x 66 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #624

    Een mahoniehouten wieg met zwanenhals en versierd met bronsbeslag. Tijdperk Empire. Meerdere beschadigingen.

    Un berceau en acajou à col de cygne et décoré de montures en bronze. Empire. Dégâts.
    No longer available
    Dim. l: 117 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #361

    Een lot van vier borden van Delfts aardewerk met meerkleurige decors. Eén gerestaureerd. XIXe eeuw.

    Un lot de quatre assiettes en faïence de Delft aux décors polychromes. XIXème siècle. Une assiette à été restaurée.
    No longer available
    Dim. Ø: 23 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #662

    Een Napoleon III schouwpendule van zwartgelakt hout met vier getorste zuiltjes, met messingen monturen en inlegwerk. Zonder sleuteltje.

    Une pendule de cheminée Napoléon III en bois laqué noir à quatre colonnes torsadées, montures en laiton et aux incrustations.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #471

    Een ceremoniële dolk met handvat en schede van hoorn, been en messing.

    Une dague de cérémonie avec manche et fourreau en corne, os et laiton.
    No longer available
    Dim. l: 46 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #719
    Utagawa Kunisada
    Period: 1786 - 1865

    “Kabuki toneelspeler”. Een Japanse houtsnede. Met uitgeverszegel van Matsumura Tatsuemon. Omstreeks 1826.

    ”Acteur Kabuki”. Une gravure sur bois japonaise. Avec sceau : Matsumura Tatsuemon. +- 1826.
    No longer available
    Dim. 36,5 x 24 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #387

    ‘Geschiedenis der zeventien Nederlanden. eerste deel’; P.H. Witkamp, Amsterdam 1873. Met een wapenkaart en houtgravuren.

    ”Geschiedenis der zeventien Nederlanden”. première partie. P.H. Witkamp, Amsterdam 1873.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 30
  • #48

    Een XIXe eeuwse bajonet en een dolkje met houten handvat.

    Une baïonnette et une petite dague à manche en bois du XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. l: 48 & 33 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #163

    “Verrezen Christus”. Een gebeeldhouwd houten beeld op sokkel. Omstreeks 1600.

    ”Le Christ ressuscité”. Une statue en bois sculpté sur socle. +- 1600.
    No longer available
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #801
    Gérard Cornelis à Liege

    Staande klok met eikenhouten kast, versierd met een tuinvaas en bloemen. Wijzerplaat van messing en tin. Luik, tijdperk Lodewijk XVI.

    Une horloge de vestibule liégeoise à gaine en chêne, décorée d’une vasque et de fleurs . Le cadran en laiton et étain. Epoque Louis XVI.
    No longer available
    Dim. 230 x 50 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #491

    Een cilindrische dekselpot van meerkleurig Chinees porselein met een decor van vleermuizen en bloemen. Onderaan gemerkt. Deksel gerestaureerd. Tijdperk Daoguang.

    Un pot à couvercle cylindrique en porcelaine de Chine au décor de chauve-souris et fleurs. marque sous la base. Le couvercle à été restauré.
    No longer available
    Dim. h: 18 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #217

    een replica van een gotisch halfharnas. Lengte armen 65 cm.

    Réplique d’une cuirasse gotique. Les bras 65 cm.
    No longer available
    Dim. l: 55 cm b: 45 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #192
    Carl Reichert
    Period: 1836 - 1918

    “St. Bernardushond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts.

    ”Chien St. Bernard”. Huile sur panneau. Signature à droite.
    No longer available
    Dim. 11,5 x 11,5 cm
    Estimate: € 500 / 700

Other lots in this auction

  • #404

    “De Heilige Familie”. Een groep van verzilverd metaal op houten voetstuk, maar zonder stolp.

    ”La Sainte Famille”. Un groupe en métal argenté sur un socle en bois, sans cloche.
    No longer available
    Dim. h: 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #201
    Martenot, Paris

    Grote cartelklok in Lodewijk XV-stijl versierd met Vernis Martin bloemen en een jachtlandschap en met vuurvergulde bronzen in de vorm van rocailles en een bloementuil. Frankrijk, tijdperk Napoléon III. Kleine barstjes aan het lakwerk in de sokkel en aan de zijkanten van de klok.

    Un grand cartel style Louis XV décoré de fleurs Vernis Martin et un paysage de chasse ainsi que des bronzes doré feu en forme de rocailles et bouquet de fleurs. France, Napoléon III.
    No longer available
    Dim. 150 x 55 cm
    Estimate: € 2000 / 3000
  • #264
    N. Depondt

    “Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘49.

    ”Vue fermière”. Huile sur toile. Signée et datée ‘49.
    No longer available
    Dim. 45 x 60 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #607

    Een paar Chinese dekselvazen met een blauw op wit decor van zotjes.

    Une paire de vases à couvercle chinois aux décors bleu sur blanc de petits fous.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #430

    “Jenever, een Belgische belevenis”. Ronald Ferket & Hugo Elsemans. Ed. Project. Antwerpen, 1987.

    “Jenever, een Belgische belevenis”. Ronald Ferket & Hugo Elsemans. Ed. Project. Anvers, 1987
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 22 / 26
  • #384

    Een bord van zachte pasta met een blauw en wit Ronda-decor en met gechantourneerde rand. Achteraan gemerkt met de zwaarden in blauw onder glazuur. Doornik, XVIIIde eeuw.

    Une assiette en pâte de verre à décor bleu et blanc Ronda et rebord chantourné. Marque au dos, des épées sous glaçure bleue. Tournai, XVIIIème siècle.
    No longer available
    Dim. Ø 24 cm
    Estimate: € 20 / 25
  • #176

    Een ‘Tudorstijl’ buffet van gebeeldhouwd eikenhout.

    Un buffet style ‘Tudor’ en chêne sculpté.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #62

    Miniatuurportret van een jonge vrouw. Einde XVIIIde eeuw. Rond in een rechthoekige lijst. Gesigneerd Roland.

    Un portrait miniature représentant une jeune femme. Fin XVIIIème siècle. De forme ronde dans encadrement rectangulaire.
    No longer available
    Dim. 13,5 x 13 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #618

    Een grote bronzen hallantaarn met bol gegraveerd glas.

    Une grande lanterne de vestibule en bronze à verre en concave.
    No longer available
    Dim. h: 120 cm
    Estimate: € 460 / 500
  • #10

    Een lot juweeltjes met diverse pietra dura evenals een zilveren ring met aquamarijn en een 18 karaats wit gouden ring met bergkristal.

    Un lot de bijoux divers, pietra dura, ainsi qu’une bague en argent sertie d’une aigue-marine et une bague en or blanc 18 ct sertie d’un cristal de montagne.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #203

    “Liggend naakt met fluit en een ree”. Een beeld van zwartgepatineerd brons op groen marmeren sokkel. Gesigneerd ‘Ary Bitter’. Postume geut.

    ”Nu couché avec flûte et chevreuil”. Une statue en bronze sur socle en marbre vert. Signée ‘Ary Bitter’. Fonte posthume.
    No longer available
    Dim. l: 88 cm
    Estimate: € 650 / 700
  • #611

    Een zittende Birmaanse Boeddha van goudgepatineerd hout.

    Un Bouddha assis du Birman en bois patine dorée.
    No longer available
    Dim. h: 118 cm
    Estimate: € 1300 / 1500
View all auction items ›

Veiling van 25 & 26 September 2018

De veiling is volledig - 805 loten. De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de dowloads pagina

25 September 2018 19:00
26 September 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 25 September 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More