Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.
Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.

Een XIXe eeuwse kromme sabel met een gesculpteerd ivoren handgreep. Met schede.

Un sabre courbé avec manche en ivoire sculpté. XIXème siècle. Avec fourreau.
Dim. l: 96 cm
SKU: 2509180111.
Categories: wapens, XIXe eeuw.
Auction day: 25 September 2018 19:00
Catalogue #111
Estimate: € 200 / 220
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #624

    Een mahoniehouten wieg met zwanenhals en versierd met bronsbeslag. Tijdperk Empire. Meerdere beschadigingen.

    Un berceau en acajou à col de cygne et décoré de montures en bronze. Empire. Dégâts.
    No longer available
    Dim. l: 117 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #48

    Een XIXe eeuwse bajonet en een dolkje met houten handvat.

    Une baïonnette et une petite dague à manche en bois du XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. l: 48 & 33 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #402

    Twee fazanten en een aantal pluimen als XIXe eeuwse hoedenversiering.

    Deux pesants en un nombre de plumes comme décoration de chapeau. XIXème siècle.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #139

    Een devotienaaldwerk. XIXe eeuw.

    Une broderie de dévotion. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 76 x 68 (met kader)
    Estimate: € 50 / 80
  • #186

    Een eikenhouten tweedeursgarderobe met gebogen kap. De kop versierd met een rocaille met beeltenis van een gekroonde hamer. XIXe eeuw. Beschadiging aan de onderste lade binnenin.

    Une garde-robe à deux portes en chêne avec une coiffe courbée. La tête décorée d’une rocaille avec une représentation d’un marteau couronné. XIXème siècle. Dégâts au tiroir du bas.
    No longer available
    Dim. h: 250 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #163

    “Verrezen Christus”. Een gebeeldhouwd houten beeld op sokkel. Omstreeks 1600.

    ”Le Christ ressuscité”. Une statue en bois sculpté sur socle. +- 1600.
    No longer available
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #482
    Ichiyusai Kuniyoshiga

    “Het verhaal van de 47 Ronins”. Een diptiek. Japanse ingekleurde houtsnede. Gesigneerd. Omstreeks 1850.

    ”L’histoire des 47 Ronines”. Une diptyque. Une gravure sur bois japonaise. Signée. +- 1850.
    No longer available
    Dim. (35 x 24) x2
    Estimate: € 120 / 200
  • #387

    ‘Geschiedenis der zeventien Nederlanden. eerste deel’; P.H. Witkamp, Amsterdam 1873. Met een wapenkaart en houtgravuren.

    ”Geschiedenis der zeventien Nederlanden”. première partie. P.H. Witkamp, Amsterdam 1873.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 30
  • #491

    Een cilindrische dekselpot van meerkleurig Chinees porselein met een decor van vleermuizen en bloemen. Onderaan gemerkt. Deksel gerestaureerd. Tijdperk Daoguang.

    Un pot à couvercle cylindrique en porcelaine de Chine au décor de chauve-souris et fleurs. marque sous la base. Le couvercle à été restauré.
    No longer available
    Dim. h: 18 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #801
    Gérard Cornelis à Liege

    Staande klok met eikenhouten kast, versierd met een tuinvaas en bloemen. Wijzerplaat van messing en tin. Luik, tijdperk Lodewijk XVI.

    Une horloge de vestibule liégeoise à gaine en chêne, décorée d’une vasque et de fleurs . Le cadran en laiton et étain. Epoque Louis XVI.
    No longer available
    Dim. 230 x 50 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #197

    Een violontafel van zwartgelakt hout, met bronsbeslag en het blad rijkelijk versierd met bloemenmarqueterie. Tijdperk Napoleon II.

    Une table violon en bois laqué noir, montures et tablette richement décorées de marqueterie fleurie. Napoléon II.
    No longer available
    Dim. 122 x 66 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #216

    Een semainier van mahoniehoutfineer met een marmeren blad. Tijdperk Louis-Philippe.

    Un semainier en bois de placage acajou et tablette en marbre. Style Louis-Philippe.
    No longer available
    Dim. 147 x 47 x 106 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #662

    Een Napoleon III schouwpendule van zwartgelakt hout met vier getorste zuiltjes, met messingen monturen en inlegwerk. Zonder sleuteltje.

    Une pendule de cheminée Napoléon III en bois laqué noir à quatre colonnes torsadées, montures en laiton et aux incrustations.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #361

    Een lot van vier borden van Delfts aardewerk met meerkleurige decors. Eén gerestaureerd. XIXe eeuw.

    Un lot de quatre assiettes en faïence de Delft aux décors polychromes. XIXème siècle. Une assiette à été restaurée.
    No longer available
    Dim. Ø: 23 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #471

    Een ceremoniële dolk met handvat en schede van hoorn, been en messing.

    Une dague de cérémonie avec manche et fourreau en corne, os et laiton.
    No longer available
    Dim. l: 46 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #144
    Louis Delehaye

    “Ruiter bij zijn paard”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXe eeuw.

    ”Cavalier auprès de sa monture”. Huile sur panneau. Signé. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 19 x 24,5 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #719
    Utagawa Kunisada
    Period: 1786 - 1865

    “Kabuki toneelspeler”. Een Japanse houtsnede. Met uitgeverszegel van Matsumura Tatsuemon. Omstreeks 1826.

    ”Acteur Kabuki”. Une gravure sur bois japonaise. Avec sceau : Matsumura Tatsuemon. +- 1826.
    No longer available
    Dim. 36,5 x 24 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #487

    Een lot van zes borden van Imariporselein, waarbij twee diepe. Decors van bloemen en tuinen op de vleugel en een draak op het plat. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw. Randschilfers.

    Un lot de six assiettes en porcelaine Imari dont deux assiettes profondes. Décors de fleurs et jardins sur les ailes et dragon sur le plat de l’assiette. Marque sous la base. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 22 & 24,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #24

    “Edel koppel” Een ingekaderde tapisserie. XIXe eeuw.

    ”Couple de noblesse”. Une tapisserie encadrée. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 32 x 32 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #586

    Een gefineerde hoge klapsecretaire, versierd met inlegwerk, met twee deuren onder het klapblad en bovenaan een lade onder het marmeren blad. Tijdperk Empire.

    Un secrétaire haut à tablette rabattable, décoration incrustée, à deux portes en dessous de l'abattant et au dessus un tiroir en dessous de la tablette.
    No longer available
    Dim. 144 x 112 x 48 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #192
    Carl Reichert
    Period: 1836 - 1918

    “St. Bernardushond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts.

    ”Chien St. Bernard”. Huile sur panneau. Signature à droite.
    No longer available
    Dim. 11,5 x 11,5 cm
    Estimate: € 500 / 700
  • #631

    Een zeshoekige vaas van cloisonné op brons met een decor van bloemen en vogels en met ringen als handvatten. Onderaan gestempeld. Omstreeks 1900.

    Un vase hexagonal en cloisonné sur bronze au décor de fleurs et oiseaux , les manches en forme d’anneaux.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #202

    Een antiek wandtapijt met een voorstelling met o.a. Keizer Lotharius. X

    Une tapisserie antique avec une représentation de l'Empereur Lothaire.
    No longer available
    Dim. 120 x 178 cm
    Estimate: € 450 / 550
  • #217

    een replica van een gotisch halfharnas. Lengte armen 65 cm.

    Réplique d’une cuirasse gotique. Les bras 65 cm.
    No longer available
    Dim. l: 55 cm b: 45 cm
    Estimate: € 120 / 200

Other lots in this auction

  • #776

    Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet. Slijtage.

    Une carpette de Perse en laine noué main.
    No longer available
    Dim. 198 x 132 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #241

    Een schouwpendule van albast en goudgepatineerd zamak, versierd met een vaandeldrager naast het uurwerk. Beschadiging. Met slinger, maar zonder sleutel.

    Une pendule de cheminée en albâtre et régule à la décoration d’un porte-drapeaux à côté de l’horloge.
    No longer available
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #351

    Een koffie- en theestel van verzilverd metaal met suikerpot en melkkannetje op dienblad.

    Un service à café et thé en métal argenté avec sucrier et pot à lait sur un plateau.
    No longer available
    Dim. b: 63 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #365

    Een rond bijzettafeltje op drie poten in de vorm van zwanenhalzen met een zwart marmeren blad.

    Table d’appoint ronde sur trois pieds en forme de cols de cygnes. Tablette en marbre noir.
    No longer available
    Dim. Ø: 40 cm h: 60 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #65
    Lotus

    Een roestvrij stalen herenhorloge met lederen polsband in originele doos.

    Une montre pour homme en acier inoxydable à bracelet en cuir, dans son emballage d’origine.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 100
  • #732

    Een handgeknoopt wollen Kelimtapijt.

    Un tapis Kelim en laine noué main.
    No longer available
    Dim. 233 x 166 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #249
    E. Bouillon

    “Gerooid bos”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Bois arraché”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 67 x 89 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #721

    Tibetaanse gebedsmolen.

    Un moulin de prières. Tibet.
    No longer available
    Dim. L. 30 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #549
    Emberechts

    “Stilleven met flessen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    ”Nature morte, bouteilles”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 98 x 68 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #551

    Een gesculpteerde slagtand met een decor van een krokodil met een slang in de bek. Afrika.

    Une défense en ivoire sculptée, décor de crocodile avec un serpent. Oeuvre africaine.
    No longer available
    Dim. l: 52 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #489

    “Kanaallandschap met aak”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Hessel de Boer.

    ”Vue sur le canal et péniche”. Huile sur toile. Porte la signature: Hessel de Boer.
    No longer available
    Dim. 40 x 50 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #392

    Een paar Engelse theepotten van verzilverd metaal, waarbij één met een bloem op het deksel en de andere met een vrucht. De tweede met twee beschadigde pootjes.

    Deux théières anglaises en métal argenté, dont une avec une fleur sur le couvercle, et l’autre avec un fruit. La deuxième a deux pieds endommagés.
    No longer available
    Dim. h: 15 & 12 cm
    Estimate: € 25 / 50
View all auction items ›

Veiling van 25 & 26 September 2018

De veiling is volledig - 805 loten. De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de dowloads pagina

25 September 2018 19:00
26 September 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 25 September 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More