Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
‘Ganzen hoedstertje’, gemengde techniek, getekend Edmond Maire, 1899.
Edmond Maire

‘Ganzen hoedstertje’, gemengde techniek, getekend Edmond Maire, 1899.

'Goose herderess', mixed media, signed Edmond Maire, 1899.
Dim. h 32 x b 17.5 cm
SKU: 2609230672.
Categories: Tekening, XIXe eeuw.
Auction day: 27 September 2023 19:00
Catalogue #672
Estimate: € 80 / 120
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #219
    Philippe Swyncop
    Period: 1878-1949

    “Portret dame met hoed”. Een tekening, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd.

    “Portrait lady with hat”. A drawing, mixed media on paper. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 42 x 32cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #224

    Een Italiaanse spiegel met verguld kader en gesculpteerde elementen. Eind 19e eeuw.

    An Italian mirror with a gilt frame and sculpted elements. Late 19th century.
    No longer available
    Dim. 108 x 64cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #374
    Petrus Valckx
    Period: 1920 - 1996

    “Appel stilleven”. Een pastel op papier. Onderaan gesigneerd.

    “Apple still life”. A pastel on paper. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 32 x 28cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #494
    Jules van Ael
    Period: 1912-1997

    “Geboortebezoek”. Een gewassen pentekening op papier, gemengde techniek. Onderaan gesigneerd.

    “Birth visit”. A washed pen drawing on paper, mixed media. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 44 x 56cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #148

    “Heiligen”. Een icoon op paneel. 19e eeuws.

    "Saints" - An icon on panel. 19th century.
    No longer available
    Dim. 30 x 26cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #186

    Een grote eikenhouten kleerkast, 2 deurs met gesculpteerde panelen, 2 laden binnenin. 19e eeuws.

    A large oak wardrobe, 2 doors with sculpted panels, 2 drawers inside. 19th century.
    No longer available
    Dim. 219 x 170 x 62cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #635

    Een Vlaamse eikenhouten opbergkoffer met gesculpteerde zijpanelen.

    A Flemish oak storage chest with carved side panels.
    No longer available
    Dim. 54 x 90 x 38
    Estimate: € 75 / 125
  • #138

    “Moeder Gods, Vreugde voor alle lijdenden”. Een icoon op paneel. 19e eeuws, met certificaat.

    "Mother of God, Joy for all the Suffering". An icon on panel. 19th century, with certificate.
    No longer available
    Dim. 36 x 31cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #169
    Henry Schouten

    ‘Twee honden’, een schilderij, olieverf op doek (herdoekt), gesigneerd ‘Henry Schouten’.

    'Two dogs', a painting, oil on canvas (repainted), signed 'Henry Schouten'.
    No longer available
    Dim. h 53 x b 65 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #615

    Een Vlaamse eikenhouten opbergkoffer met gesculpteerde zijpanelen.

    A Flemish oak storage chest with sculpted side panels.
    No longer available
    Dim. 57 x 114 x 47
    Estimate: € 75 / 125
  • #159
    Henri De Smeth
    Period: 1865 - 1940

    ‘Portret van Romain Looymans’, olieverf op paneel, getekend Henri De Smeth en gedateerd 87.

    'Portrait of Romain Looymans', oil on panel, signed by Henri De Smeth and dated '87.
    No longer available
    Dim. h 32 x b 27 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #164

    ‘Hoevezicht’, olieverf op paneel in vergulde kader, toegeschreven aan Louis Pulinckx.

    'Farm view', oil on panel in gilt frame, attributed to Louis Pulinckx.
    No longer available
    Dim. h 21 x b 30 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #239

    “De verboden lectuur”. Een pastel op papier.

    “The forbidden reading”. A pastel on paper.
    No longer available
    Dim. 60 x 50cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #229
    Alfred Ost
    Period: 1884 - 1945

    ‘Kerkgangers’, inkt op papier, Alfred Ost.

    'Churchgoers', ink on paper, Alfred Ost.
    No longer available
    Dim. h 30 x b 38 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #222

    Een Italiaanse spiegel met gesculpteerd kader en elementen. Eind 19e eeuw.

    An Italian mirror with sculpted frame and elements. Late 19th century.
    No longer available
    Dim. 110 x 57cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #475

    Een massief eikenhouten commode met 3 lade. Versierd met gesculpteerde bladeren en bloempotten het decor. Frankrijk, tijdperk Lodewijk XVI.

    A solid oak chest of drawers with 3 drawers. Decorated with carved leaves and flowerpots. France, Louis XVI period.
    No longer available
    Dim. 99 x 127 x 53cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #420

    Een set van 8 oude munten deels zilver bestaande uit een 1 dollarstuk uit 1873, een Britse 1 dollar voor handel in de Orient uit 1911, een Indo-Chinese munt uit 1905, een 5 Lire munt uit 1873, 50 Egyptische Plates uit 1907, een Canadese Crown uit 1937, een Da Vinci herdenkingsmunt en een One dollar uitgebracht voor Waitangi day in 1977.

    A set of 8 old coins, partly silver, consisting of a 1 dollar coin from 1873, a British 1 dollar trade dollar from 1911, an Indo-Chinese coin from 1905, a 5 Lira coin from 1873, 50 Egyptian Plates from 1907, a Canadian Crown from 1937, a Da Vinci commemorative coin, and a One dollar coin released for Waitangi day in 1977.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #75

    “La Rivière”. Een schilderij, olieverf op paneel. Achteraan opschrift, genre D Teniers. 19e eeuws.

    "La Rivière". A painting, oil on panel. Inscribed on the back, in the style of D Teniers. 19th century.
    No longer available
    Dim. 21 x 27cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #379

    ‘Veehoeders op de heide’, gemengde techniek, 19e eeuws.

    'Cattle Herders on the Heath', mixed media, 19th century.
    No longer available
    Dim. h 11 x b 14 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #514
    Anton Rooskens

    ‘De hond’, gouache op papier, getekend Rooskens, 1958.

    'The Dog', gouache on paper, signed Rooskens, 1958.
    No longer available
    Dim. h 35 x b 42 cm
    Estimate: € 1500 / 1800
  • #554

    Een kamerscherm voor kinderen in Louis XV-stijl met gesculpteerd hout en fluwelen panelen met een repetitief bloemendecor.

    A Louis XV-style room divider for children, with carved wood and velvet panels featuring a repetitive floral design.
    No longer available
    Dim. h 99 x l 128 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #254
    Jules van Ael
    Period: 1912-1997

    “Gildekamersstraat te Antwerpen”. Een tekening op papier. Onderaan gesigneerd.

    “Gildekamersstraat in Antwerp”. A drawing on paper. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 41 x 28cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #541

    Een brons gesculpteerd beeld van Bodhisattva Indra in rusthouding. Vermoedelijk 19e eeuws.

    A bronze sculpted statue of Bodhisattva Indra in a resting posture. Presumably from the 19th century.
    No longer available
    Dim. 31 x 25cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #213

    Een blauw wit porseleinen sierbord met twee figuren in plant-en bosdecor. 18e-19e eeuws.

    A blue and white porcelain decorative plate with two figures in a plant and forest design. 18th-19th century.
    No longer available
    Dim. Ø33cm
    Estimate: € 100 / 150

Other lots in this auction

  • #355

    Een piëdestal met marqueterie en koperen ornamenten.

    A pedestal with marquetry and copper ornaments.
    No longer available
    Dim. 76 x 50 x 38 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #36

    Een kaarttafel met klapblad in gefineerd mahoniehout en groen vilten blad.

    A card table with folding top in veneered mahogany and green felt surface.
    No longer available
    Dim. 73 x 80 x 80cm
    Estimate: € 50 / 75
  • #587
    Eschenbach Bavaria Germany

    Een porseleinen servies met verguld randdecor. Onderaan gemerkt.

    A porcelain tableware set with gilded rim decoration. Marked on the bottom.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #582
    Hamadan

    Een handgeknoopt Oosters karpet van wol met een geometrisch motief.

    A hand-knotted Oriental rug made of wool with a geometric motif.
    No longer available
    Dim. 208 x 124 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #579

    Een rechthoekige hanglantaarn met zwart metalen frame en glazen wanden. Met gesculpteerde rozen ornamenten, glazen kristallen en 3 lichtpunten.

    A rectangular hanging lantern with black metal frame and glass walls. With sculpted rose ornaments, glass crystals and 3 light points.
    No longer available
    Dim. 70 x 37 x 37cm
    Estimate: € 75 / 100
  • #540

    Een 14 karaats geelgouden ring bezet met één centrale solitair diamant van +- 0,80 ct.

    A 14 karat yellow gold ring set with one central solitaire diamond of approximately 0.80 ct.
    No longer available
    Dim. 2,42 g
    Estimate: € 1700 / 1800
  • #368
    Royal Albert Bone China

    “Old country Roses.” Een set van 6 theekopjes en onderschoteltjes. Engels porselein.

    "Old Country Roses." A set of 6 teacups and saucers. English porcelain.
    No longer available
    Estimate: € 35 / 45
  • #396
    Indo-Hamadan

    Een handgeknoopte Indische wollen loper.

    A hand-knotted Indian wool runner.
    No longer available
    Dim. 300 x 89cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #33

    Een volledig bestek voor 12 personen, verzilverd metaal, Russische merken. Bestaande uit 12 grote messen, 12 kleine messen, 12 grote vorken, 12 kleine vorken,12 grote lepels, 12 kleine lepels, 12 koffielepels en een pollepel.

    A complete set of silver-plated tableware for 12 people, with Russian marks. Includes 12 large knives, 12 small knives, 12 large forks, 12 small forks, 12 large spoons, 12 small spoons, 12 teaspoons, and a ladle.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #673

    Een lot van 2 verchroomde kandelaars/tafellampen uit de tweede helft van de vorige eeuw.

    A pair of chrome candlesticks/table lamps from the second half of the previous century.
    No longer available
    Dim. h 46 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #131

    ‘Klokke Roeland’, een schaalmodel naar de legendarische Gentse klok in een houten houder, gedateerd 1948.

    'Klokke Roeland', a scale model after the legendary Ghent clock in a wooden holder, dated 1948.
    No longer available
    Dim. 27 x 42 x 25 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #589

    Een spiegel met een vergulde houten kader.

    A mirror with a gilded wooden frame.
    No longer available
    Dim. h 107 x b 76 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 26 & 27 September 2023

Veiling volledig, 700 loten. Tentoonstelling: Vr. 22 & Zat. 23 september van 10.00u tot 17.00u

26 September 2023 19:00
27 September 2023 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 27 September 2023 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More