Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Lezende boer”. Olieverf op doek. zonder signatuur, met toeschrijving.
Marten Melsen
Period: 1870 - 1947

“Lezende boer”. Olieverf op doek. zonder signatuur, met toeschrijving.

“Paysan en lecture”. Huile sur toile. Sans signature.
Dim. 25 x 20 cm
SKU: 2405220034.
Categories: doek, Schilderij.
Auction day: 24 May 2022 19:00
Catalogue #34
Estimate: € 400 / 600
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #469

    “Rotskust bij valavond”. Pastel op papier. Draagt monogram.

    "Côte rocheuse au crépuscule". Pastels sur papier. Porte un mongramme.
    No longer available
    Dim. 43 x 59 cm
    Estimate: € 100 / 200
  • #204
    F. Beaufort

    “Winterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "Paysage d'hiver". Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 61 cm x 91 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #192

    “Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "Paysage". Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 60 x 90 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #379

    “Baadster”. Olieverf op board. In de geest van Cassingeul.

    « Baigneuse ». Huile à bord. Dans l'esprit de Cassingeul.
    No longer available
    Dim. 72 x 63 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #484

    “Kindjes tussen de bloemen”. Olieverf op doek.

    "Enfants parmi les fleurs". Huile sur toile.
    No longer available
    Dim. 21 x 27 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #474

    “Personages”. Olieverf op paneel. Draagt monogram.

    "Personnages". Peinture à l'huile sur panneau. Porte un monogramme.
    No longer available
    Dim. 17 x 23 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #472

    “Abstract”. Een dubbelzijdig olieverfschilderijtje op paneel.

    "Abstrait". Une peinture à l'huile double face sur panneau.
    No longer available
    Dim. 31 x 26 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #462

    “Abstract”. Olieverf op doek. Draagt monogram.

    "Abstrait". Huile sur toile. Porte un monogramme.
    No longer available
    Dim. 40 x 40 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #199
    Anton Mauve
    Period: 1838 - 1888

    “Weide aan de bosrand met kar”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening.

    "Prairie à l'orée de la forêt avec charrette". Huile sur toile. Porte une signature.
    No longer available
    Dim. 70 x 110 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #620

    “Zicht op de kerk”. Olieverf op doek.

    “Vue de l’église”. Huile sur toile.
    No longer available
    Dim. 73 cm x 61 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #189
    Ward

    “Het burengesprek”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    La Conversation des Voisins. Huile sur panneau. Signée.
    No longer available
    Dim. 80 x 60 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #182

    Een spotprent uit de Eerste Wereldoorlog. Olieverf op doek. Afgebeeld staat Paus Benedictus XV, gezeten op een gouden kalf op de Ark van het Heilige Verbond, gedragen door vooraan Keizer Wilhelm II naast de overleden Keizer Wilhem I die op zijn beurt Keizer Karel I van Oostenrijk aan de hand houdt. Achteraan Sultan Mehmet V met afgehakte Christenenhoofden in de hand en naast hem de duivel. In de achtergrond gesneuvelde en stervende soldaten op de flank van de berg Golgotha en met brand in de ver(..)

    Un dessin animé de la Première Guerre Mondiale. Huile sur toile. Représenté est le pape Benoît XV, assis sur un veau d'or sur l'Arche de la Sainte Alliance, porté par l'empereur Guillaume II devant à côté de feu l'empereur Guillaume Ier qui à son tour tient l'empereur Charles Ier d'Autriche dans la main. À l'arrière, le sultan Mehmet V avec des têtes chrétiennes coupées à la main et à côté de lui le diable. En arrière-plan, des soldats tombés et mourants sur le flanc du mont Calvaire et avec du(..)
    No longer available
    Dim. 115 x 85 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #532
    Emile Joseph Patoux
    Period: 1893 - 1985

    “Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘44.

    "Nature morte florale". Huile sur toile. Signée et datée '44.
    No longer available
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #165

    “Muilezel en schapen”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Paulus Potter (1625 - 1654). Gerestaureerd en herdoekt.

    "Mule et mouton". Huile sur toile. Attribuée à Paulus Potter (1625 - 1654). Restaurée et retoillée.
    No longer available
    Dim. 65 x 100 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #202
    Henri Joseph Pauwels
    Period: 1903 - 1983

    “Vijver bij een hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "L'étang d'une ferme". Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 66 cm x 79 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #459

    “Huis tussen de bomen”. Olieverf op doek. Draagt handtekening.

    "Maison parmi les arbres". Huile sur toile. Porte une signature.
    No longer available
    Dim. 38 x 48 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #364

    “Koe”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Vache”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 100 x 100 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #145
    Walter Vaes
    Period: 1882 - 1985

    “Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    "Vue de la ferme". Peinture à l'huile sur panneau. Signé.
    No longer available
    Dim. 27 x 34 cm
    Estimate: € 750 / 850
  • #489

    “Portret van een burgervrouw”. Olieverf op doek. XIXe eeuw.

    "Portrait d'une bourgeoise". Huile sur toile. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 34 x 26 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #369

    “Blauw vlak”. Olieverf op board. Draagt toeschrijving op de verso.

    “Surface bleue”. Huile sur carton. Porte une attribution au verso.
    No longer available
    Dim. 51 x 38 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #479

    “Kinderen op het strand”. Olieverf op board.

    "Enfants sur la plage". Huile sur carton.
    No longer available
    Dim. 30 x 42 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #494

    “Abstract”. Olieverf op doek.

    "Abstrait". Huile sur toile.
    No longer available
    Dim. 70 x 50 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #492

    “Symbolische damesprofielen”. Olieverf op doek.

    « Profils de femmes symboliques ». Huile sur toile.
    No longer available
    Dim. (70x50cm)x2
    Estimate: € 100 / 120
  • #372

    “Abstract”. Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd. Kleine beschadiging aan de linkerrand.

    “Abstrait”. Huile sur panneau. Illisiblement signé. Petit dégât au bord gauche.
    No longer available
    Dim. 35 x 56 cm
    Estimate: € 100 / 120

Other lots in this auction

  • #400

    Een 24 K geelgouden ring bezet met jade steen.

    Une bague en or jaune 24 carats sertie d'une pierre de jade.
    No longer available
    Dim. 7,76 g
    Estimate: € 700 / 800
  • #497

    Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw op wit decor en met Fo-honden op deksels.

    Une paire de vases à couvercle en porcelaine de Chine avec un motif bleu sur blanc et des chiens de Fo sur les couvercles.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #310
    Zodiac

    Een 18 K geelgouden horloge met een arband van fixoflex. Met inscriptie van Gevaert. 1920-1945.

    Une montre en or jaune 18 kt avec un bracelet fixoflex. Avec inscription de Gevaert. 1920-1945.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 500
  • #655

    Twee handgeknoopte wollen tapijtjes, waarbij een Beloutch en een Pakistaans.

    Deux tapis en laine noués à la main, un Beloutch et un Pakistanais.
    No longer available
    Dim. 158 x 105 & 198 x 124 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #623
    Maria Innocentia Hummel

    “Duett, Sängerpaar & Puppendoktor”. Twee beeldjes van veelkleurig biscuit. Ed. Goebel. Onderaan gemerkt, genummerd 130 & 127.

    "Duett, Sängerpaar & Puppendoktor". Deux figurines de biscuit multicolore. Éd. Goebel. Marquées en bas, numérotées 130 & 127.
    No longer available
    Dim. H. 12 & 11 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #593
    Maria Innocentia Hummel

    “Kerstgebeuren”. Zes beeldjes van veelkleurig biscuit (Maria, Jozef, de os, de ezel, 2 liggende schaapjes). Ed. Goebel. Onderaan gemerkt, genummerd 214. Daarbij zes diverse engeltjes en wijwatervat 167.

    "Événement de Noël". Six figurines en biscuit multicolore (Marie, Joseph, le boeuf, l'âne, 2 moutons couchés). Éd. Goebel. Marquées en bas, numérotées 214. De plus, six anges divers et bénitier 167.
    No longer available
    Dim. H: 4-12cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #85
    Val Saint Lambert

    Een vaas van geslepen en blauw gedubbeld kristal. Onderaan gemerkt, genummerd 4/175 en gedateerd 1995.

    Vase en cristal taillé et doublé bleu. Marqué en bas, numéroté 4/175 et daté 1995.
    No longer available
    Dim. h: 21,5 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #66

    Een gesculpteerde armstoel in Louis XIII-stijl. Met voetbankje.

    Fauteuil sculpté de style Louis XIII. Avec repose-pieds.
    No longer available
    Dim. H: 115cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #259
    Marc Soens

    “Vrouwelijk naakt”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 1989.

    "Nu féminin". Technique mixte sur papier. Signé et daté 1989.
    No longer available
    Dim. 50 x 40 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #573
    Maria Innocentia Hummel

    “Apple tree boy”. Een schemerlampje met twee kindjes bij een boom. Ed. Goebel. Gesigneerd en genummerd 230. Hoogte zonder montuur.

    Pommier garçon. Une lampe crépusculaire avec deux enfants près d'un arbre. Éd. Goebel. Signée et numérotée 230. Hauteur sans monture.
    No longer available
    Dim. H. 19 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #331

    “1001 Harley Davidsons” en “Harley-Davidson encyclopedie”. Twee boeken.

    "1001 Harley Davidsons" et "Encyclopédie Harley-Davidson". Deux livres.
    No longer available
    Estimate: € 235 / 30
  • #427

    Een paar tempelleeuwtjes met bal van monochroom wit Chinees porselein.

    Une paire de lions de pho avec une boule en porcelaine chinoise blanche monochrome.
    No longer available
    Dim. h: 27 cm
    Estimate: € 85 / 100
View all auction items ›

Veiling 24 & 25 Mei 2022

Veiling volledig. 700 Loten. Kijkdagen Vrijdag 20 & Zaterdag 21 Mei - 10.00 tot 17.00

24 May 2022 19:00
25 May 2022 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 24 May 2022 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More