Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
lot van 3, “Hoc Est” Houtskooltekening op papier, onderaan in het midden gesign, rechts, ingelijst in alu.-Bijgevoegd “Aanbidding van de herders”. Lithografie, simili Japon, genummerd 8/25 en gesigneerd onderaan rechts.-Bijgevoegd “Vlucht naar Egypte” “Landschap met hooimijten”. geaquareleerde tekening op papier, recto verso, niet gesigneerd.
Remi Lens

lot van 3, “Hoc Est” Houtskooltekening op papier, onderaan in het midden gesigneerd, rechts, ingelijst in aluminium. -Bijgevoegd “Aanbidding van de herders”. Lithografie, simili Japon, genummerd 8/25 en gesigneerd onderaan rechts. -Bijgevoegd “Vlucht naar Egypte” “Landschap met hooimijten”. geaquareleerde tekening op papier, recto verso, niet gesigneerd.

Lot of 3, “Hoc Est” Charcoal drawing on paper, signed at the bottom center, right, framed in alu. -Additional “Adoration of the Shepherds” sd Lithograph, simili Japon, numbered 8/25 and signed bottom right -Additional “Flight to Egypt” “Landscape with haystacks” watercolour drawing on paper, recto verso, not signed.
Dim. 40 x 51
SKU: 0503240219.
Categories: Papier, Schilderij, Tekening.
Auction day: 5 March 2024 19:00
Catalogue #219
Estimate: € 150 / 250
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #649

    “Vissershaven”. Inkt op papier. Onleesbaar gesigneerd en gedateerd ‘77.

    "Fishing Port". Ink on paper. Illegibly signed and dated '77.
    No longer available
    Dim. 44 x 35 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #252

    “Boslandschap met wandelaar”. Een schilderij, olieverf op doek. Eind XIXde eeuw.

    "Wooded landscape with walker". A painting, oil on canvas. Late 19th century.
    No longer available
    Dim. 26,5 x 30 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #572
    Alfons Blomme

    ‘Bomenrij’, olieverf op doek, getekend A. Blomme.

    ‘Row of Trees’, oil on canvas, signed A. Blomme.
    No longer available
    Dim. 50 x 50 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #95
    B. De Wit

    “Verdure met een stadsgezicht in de verte”. Wandtapijt naar de XVIIde eeuw. Gesigneerd rechtsonder. Uit de werkhuizen van De Wit te Mechelen.

    "Verdure with a cityscape in the distance". Tapestry from the 17th century. Signed lower right. From the workshops of De Wit in Mechelen.
    No longer available
    Dim. 124 x 183 cm cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #209
    Samuel De Wilde
    Period: 1748 - 1832

    “Taverne interieur met dienstmeid en pijprokers”. Een schilderij, olieverf op paneel. Maakte oorspronkelijk deel uit van een paar, waarvan het ander met signatuur.

    "Tavern interior with maid and pipe smokers". A painting, oil on panel. Originally part of a pair, the other with signature.
    No longer available
    Dim. 32 x 27,5cm
    Estimate: € 800 / 1000
  • #532

    “Molenzicht met hoeves”. Een paar schilderijen op doek, onderaan gesigneerd.

    "Mill view with farmhouses." A pair of canvas paintings, signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 38 x 57cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #462

    Een lot van 3 Chinese houtsneden met diverse landschappen en personages in het decor. Enkele zegel met tekst.

    A lot of 3 Chinese woodcuts with various landscapes and characters in the setting. Some seals with text.
    No longer available
    Dim. 37,5 x 34,5cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #234
    R. Mulders

    “Straatgezicht”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.

    "Street view" - A painting, oil on board. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 55 x 47cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #214
    Idsidore Verheyden
    Period: 1846 - 1905

    “Koeien bij de rivier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    "Cows by the River". Oil paint on panel. Signed.
    No longer available
    Dim. 30 x 37 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #589
    Alfons Van Meirvenne
    Period: 1932 - ....

    ‘Paddestoelen’, olieverf op doek, getekend A. V. Meirvenne en gedateerd ‘77.

    ‘Mushrooms’, oil on canvas, signed A. V. Meirvenne and dated ‘77.
    No longer available
    Dim. 40 x 50 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #194
    Thierry Renard
    Period: °1951

    “Introduction aux choses d’amour, à l’usage des apprentis”. Een collage. Gemonogrammeerd en gesigneerd. Met certificering op de achterkant.

    “Introduction aux choses d'amour, à l'usage des apprentis”. A collage. Monogrammed and signed. With certification on the back.
    No longer available
    Dim. 16,5 x 20 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #499

    ‘Het melken der veestapel’, olieverf op doek door een volger van A. Klomp, gerestaureerd en herdoekt. 19e eeuws.

    "The Milking of the Livestock", oil on canvas by a follower of A. Klomp, restored and re-lined. 19th century.
    No longer available
    Dim. h 40 x b 50 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #224
    Henriette Coffez

    “Klaprozen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.

    "Poppies". A painting, oil on canvas. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 100 x 120cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #509
    Jean Baptiste Madou
    Period: 1796-1877

    “De Meid”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1865.

    "The Maid." A painting, mixed media on paper. Signed and dated 1865 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 29 x 36 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #244

    “De zieke met levertraan”. Olieverf op paneel met de voorstelling van een bedlegerige man.

    "The Sick Man with Cod Liver Oil". Oil painting on panel depicting a bedridden man.
    No longer available
    Dim. h 35 x b 28 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #674
    Gilberte Dupret

    ‘Stilleven met bloemen’, olieverf op paneel, getekend Gilberte Dupret en geateerd 1938.

    'Still life with flowers', oil on panel, signed by Gilberte Dupret.
    No longer available
    Dim. 40 x 55 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #189
    Albert Jurardus Van Prooyen

    “Weidezicht met koeien”. Een schilderij, olieverf op koper. Onderaan gesigneerd “AJV Prooyen”.

    "Meadow view with cows". A painting, oil on copper. Signed at the bottom "AJV Prooyen".
    No longer available
    Dim. 16 x 24 cm
    Estimate: € 225 / 325
  • #249

    “Landschap met rivier”. Een schilderij, olieverf op paneel, onderaan onleesbaar gesigneerd.

    "Landscape with River". A painting, oil on panel, signed illegibly at the bottom.
    No longer available
    Dim. 17 x 21,5 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #522

    “Grootmoeder met kinderen”. Een schilderij, olieverf op doek. Niet gesigneerd, toegeschreven aan echtgenote van Jean Baptiste Madou, XIXde eeuw.

    "Grandmother with Children". A painting, oil on canvas. Not signed, attributed to the wife of Jean Baptiste Madou, 19th century.
    No longer available
    Dim. 73 x 66 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #549
    Herman Brood

    ‘Bobby is op’, een tekening in viltstift op karton, gesigneerd Herman Brood met als opschrift: ‘zelf kleuren’. Toegevoegd een boek: De Sprong, in memoriam Herman Brood.

    'Bobby is out', a drawing in felt-tip pen on cardboard, signed Herman Brood with the inscription: 'color yourself'. Included is a book: The Jump, in memory of Herman Brood.
    No longer available
    Dim. 14,5 x 10,5 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #262
    Henri Joseph Pauwels
    Period: 1903 - 1983

    ‘Winterzicht’, olieverf op schilderspaneel, gesigneerd rechts onder ‘Pauwels’.

    'Winter Scene', oil on panel, signed lower right 'Pauwels'.
    No longer available
    Dim. 60 x 76 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #519
    Paul Verdussen
    Period: 1868-1945

    Een lot van 3 schilderijen, met weide en hoevezichten, waarvan 1 olieverf op doek en 2 op board. Onderaan gesigneerd.

    A lot of 3 paintings, with pasture and farm views, 1 oil on canvas and 2 on board. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 31,5 x 40,5 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #554

    “Aan het hof van de Mogul” & “Olifant”. Twee Indische tekening, waarbij de eerste twee op zijde en de laatste op papier.

    "At the court of the Mogul" & "Elephant." Two Indian drawings, the first two on silk and the last one on paper.
    No longer available
    Dim. 20x15 cm 30x24 cm 33x23 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #652

    ‘Kerkinterieur’, olieverf op doek, draagt handtekening.

    'Church Interior', oil on canvas, signed.
    No longer available
    Dim. 80 x 68 cm
    Estimate: € 30 / 50

Other lots in this auction

  • #81

    Een 19e eeuws Russisch icoon met diverse moeders Gods.

    A 19th-century Russian icon depicting various mothers of God.
    No longer available
    Dim. 35 x 30 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #14

    Een set van vier XVIIde eeuwse tegels, vermoedelijk Nederlands.

    A set of four 17th-century tiles, presumably Dutch.
    No longer available
    Dim. 13 x 12.5 cm/tegel
    Estimate: € 40 / 60
  • #72

    “Zicht op de watermolen”. Een schilderij, olieverf op paneel in ovalen gesculpteerd kader. Paneel verso gemerkt “Muller Fils a Paris”.

    "View of the Watermill." A painting, oil on panel in an oval sculpted frame. Panel verso marked "Muller Fils a Paris."
    No longer available
    Dim. 20,5 x 25,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #548
    VTWonen

    “Bank Cube”. Een paar Charcoal gestoffeerde fauteuils met koudschuim, waarop een dekbedlaag gevuld met siliconen en polyether-sticks, op metalen poten. Gemerkt VTWonen.

    "Bank Cube". A pair of Charcoal upholstered armchairs with cold foam, topped with a duvet layer filled with silicone and polyether sticks, on metal legs. Marked VTWonen.
    No longer available
    Dim. 70 x 100 x 100 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #143
    Val Saint Lambert

    Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1989 en gesigneerd PU 89/56. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.

    A Val Saint Lambert spherical vase, green and colorless crystal, Hubert Lega, dated 1989 and signed PU 89/56. A gift for 25 years of service at Philips.
    No longer available
    Dim. h 26 x Ø 24 cm 8,5 kg
    Estimate: € 800 / 1000
  • #55

    Een set van twee Italiaanse polychrome bijzettafeltjes, verguld hout

    A set of two Italian polychrome side tables, gilt wood.
    No longer available
    Dim. h 58 x 55 x 36 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #429
    Alphonse Mora
    Period: 1891-1977

    “Tuin der lusten”. Een linosnede op papier, onderaan gesigneerd.

    "Garden of Earthly Delights." A linocut on paper, signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 46 x 57 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #561
    Sir Norman Foster Tecno S.p.A
    Period: 1935-

    “Nomos”. Een ronde vintage design glazen tafel op gechromeerd staal en metalen poten. Ontwerp door Sir Norman Foster voor Tecno S.p.A, 1987.

    "Nomos". A round vintage design glass table on chromed steel and metal legs. Designed by Sir Norman Foster for Tecno S.p.A, 1987.
    No longer available
    Dim. 74 x Ø 140 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #495
    Pierre Guariche Meurop

    Een vintage Mid-Century design kleedkast uit Meranti veneer op zwart gelakt metalen onderstel. 2-deurs met 4 laden. “Storage” reeks, model 1215B, ontwerp door Pierre Guariche voor Meurop.

    A vintage Mid-Century modern wardrobe in Meranti veneer on a black lacquered metal base. 2-door with 4 drawers. "Storage" series, model 1215B, designed by Pierre Guariche for Meurop.
    No longer available
    Dim. 177x120x48 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #164
    Gust Dierckx

    “Stilleven met eend.” Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Still life with duck.” Oil on canvas. Signed.
    No longer available
    Dim. 76 x 85 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #94

    “Riviergezicht”. Een potloodtekening op papier. Verso toegeschreven aan Hermanus Koekkoek.

    "River view". A pencil drawing on paper. Verso attributed to Hermanus Koekkoek.
    No longer available
    Dim. 11 x 14 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #289
    Superchocolat Jaqcues

    Een lot van 7 chromo albums, diverse thema’s. Uitgave Jacques Superchocolat.

    A lot of 7 chromo albums, various themes. Published by Jacques Superchocolat.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
View all auction items ›

Veiling van 5 & 6 Maart 2024

Veiling volledig: 700 loten in veiling. Tentoonstelling: 1 & 2 Maart van 10.00 tot 17.00u

5 March 2024 19:00
6 March 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 5 March 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More