Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Messager d’amour”. Een bronzen beeldje”.
Charles Anfrie

“Messager d’amour”. Een bronzen beeldje”.

“Messager d’amour”. Statuette en bronze.
Dim. h: 36 cm
SKU: 1904160227.
Categories: Beeld, Brons.
Auction day: 19 April 2016 19:00
Catalogue #227
Estimate: € 440 / 500
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #197

    Een bronzen groep in de vorm van een hert en een hinde.

    Groupe en bronze représentant un couple de cerfs.
    No longer available
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #654
    J. Galle

    Een bronzen bas-reliëf met een portret van een man en een vrouw in profiel. Gesigneerd en gedateerd 1932.

    Relief en bronze représentant le portrait d’un homme et d’une femme en profil. Signé et daté 1932.
    No longer available
    Dim. 40 x 32 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #231
    Ernest Justin Ferrand
    Period: 1846 - 1932

    “De harpoenvisser”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.

    “Le pêcheur au harpon”. Sculpture en bronze à patine brune. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 1000 / 1200
  • #121

    Een classicistische buste van wit gesteente op een zwarte marmeren sokkel.

    Buste classique en marbre blanc sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. H 31 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #217

    Een groep van drie dansende putti van donkergepatineerd brons. Naar XIXe eeuws voorbeeld.

    Groupe de trois putti dansant en bronze à patine foncée. D’après un exemple du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 61 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #588

    “De oogst”. Groep van bruin gepatineerd brons op groen marmeren sokkel.

    “La moisson”. Groupe en bronze à patine brune sur socle en marbre vert.
    No longer available
    Dim. L 54 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #623

    Een milieu de table op hoge voet van verzilverd metaal in barokke stijl.

    Milieu de table sur piédouche en métal argenté. Style baroque.
    No longer available
    Dim. H 25 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #237

    “Ballerina”. Een beeld van bruingepatineerd brons op een marmeren sokkel. Naar een werk van Colbert. Met gieterijmerk.

    “Ballerine”. Sculpture en bronze à patine brune sur socle en marbre. D’après un oeuvre de Colbert. Avec cachet de la fonderie.
    No longer available
    Dim. h: 39 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #66

    Een salontafel van gebeeldhouwd eikenhout in Lodewijk XV-stijl.

    Table de salon en chêne sculpté de style Louis XV.
    No longer available
    Dim. L 87 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #218
    Victor Voets

    “Vrouwelijk naakt”. Buste van groen gepatineerd brons. Gesigneerd.

    “Nu féminin”. Buste en bronze à patine verte. Signé.
    No longer available
    Dim. H 52 cm
    Estimate: € 800 / 1000
  • #476

    Een bronzen salontafel met vier poten in de vorm van gebladerte en een groen marmeren blad.

    Table de salon en bronze sur quatre pieds en forme de feuillage. Tablette en marbre vert.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #27

    Een paar geribde siervaasjes van brons op rood marmeren voetstukjes, versierd met een draakje en vissen. Omstreeks 1900.

    Paire de vases décoratifs rainurés en bronze sur bases en marbre rouge. Décor de poissons et d’un dragon. Vers 1900.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #67

    Een fluitvaas van geslepen kleurloos kristal op een voet van brons en geel koper. XIXe eeuw. Restauratie aan de kelk.

    Vase flûte en cristal taillé incolore sur piédouche en bronze et cuivre jaune. XIXe siècle. Réparé.
    No longer available
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 25 / 35
  • #463
    Ant. Amorgasti

    “Peter Benoit”. Een buste van bronskleurig gepatineerd plaaster. Achteraan gesigneerd. en gedateerd 1934 en gemerkt “Déposé Ortenzi”.

    “Pierre Benoît”. Buste en plâtre bronzé. Signature Ant. Amorgasti, la date 1934 et “Déposé Ortenzi” au verso.
    No longer available
    Dim. h: 38 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #743

    “Muse de bois”. Een beeld van donkergepatineerd zamak op houten voetstuk. Naar een werk van L. & F. Moreau.

    “Muse de bois”. Sculpture en régule à patine foncée sur socle en bois. D’après un oeuvre par L. & F. Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 49 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #243

    “Jachthonden”. Een groep van donkergepatineerd brons. Naar een werk van P.J. Mêne.

    “Chiens de chasse”. Groupe en bronze à patine foncée. D’après un oeuvre de P.J. Mène.
    No longer available
    Dim. l: 40 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #201

    “Jager te paard”. Beeld van donker gepatineerd brons.

    “Chasseur à cheval”. Sculpture en bronze à patine foncée.
    No longer available
    Estimate: € 1200 / 1800
  • #268

    “Windhond”. Een beeld van groen gepatineerd zamak op een sokkel van graniet, albast en rood marmer. Jaren 30.

    “Lévrier”. Statuette en régule à patine verte sur socle en granite, albâtre et marbre rouge. Années 30.
    No longer available
    Dim. L 55 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #477

    Een vruchtbaarheidsbeeldje van gebeeldhouwd notenhout met achteraan een opbergvakje. Vermoedelijk Aziatisch.

    Statuette de fertilité en noyer sculpté avec un casier au verso.
    No longer available
    Dim. H 11 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #143

    Een Corpus Christi van gebeeldhouwd lindenhout en gemonteerd op een recenter kruis. Omstreeks 1800.

    Christ en tilleul sculpté. Vers 1800, sur un crucifix plus récent.
    No longer available
    Dim. H 40 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #193
    Carrier - Belleuse

    “Liseuse”. Een beeldje van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.

    “Liseuse”. Statuette en bronze à patine brune. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 600 / 650

Other lots in this auction

  • #93

    Een avondtasje met een zilveren montuur. 800‰.

    Sac de soir à monture en argent 800‰.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #358
    Geislingen

    Een bestekkoffer met een verzilverd metalen bestek voor twaalf personen in Lodewijk XV-stijl. We voegen er drie etuis met verzilverde geboortesetjes aan toe.

    Ménagère contenant un couvert en métal argenté pour 12 personnes de style Louis XV. Nous ajoutons trois étuis aux garnitures de baptême.
    No longer available
    Estimate: € 70 / 100
  • #167
    Robert Van de Velde

    “Madonna met Kind”. Groep van terracotta op arduinen sokkel. Gesigneerd.

    “Vierge à l’Enfant”. Groupe en terre cuite sur socle en pierre de taille. Signé.
    No longer available
    Dim. H 52 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #531

    Een balustervaas van Chinees porselein met een famille rose decor van personages. Restauratie aan de rand.

    Vase balustre en porcelaine de Chine à décor famille rose de personnages. Restauration au bord.
    No longer available
    Dim. H 44 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #49

    Een lot van vier reproducties, waarvan twee naar Redouté, een olieverfschilderijtje en een lithografie met een spotprent.

    Lot de quatre reproductions dont deux d’après Redouté, une peinture et une litho à la caricature.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 40
  • #233
    Daum, France

    Een designcoupe van kleurloos kristal. Gemerkt onderaan.

    Coupe design en cristal incolore. Marque au verso.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #437

    Een model van de Eiffeltoren, versierd met kraaltjes.

    Modèle de la Tour Eiffel décoré de perles.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #552
    Amedée Lynen
    Period: St-Joost-ten-Node 1852- Brussel 1938

    “Stadhuis van Brussel”. Aquarel op papier. Gesigneerd.

    “Hôtel de Ville de Bruxelles”. Aquarelle sur papier. Signée.
    No longer available
    Dim. 67 x 60 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #381

    Een milieu de table van blauw en wit aardewerk, gedragen door leeuwenpoten en handvatten in de vorm van dolfijnen. Onderaan gemerkt.

    Milieu de table en faïence bleue et blanche sur des pieds griffes. Manches en forme de dauphins. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. L 32 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #60
    Les must de Cartier

    Een vergulde aansteker in originele doos.

    Allumeur doré dans sa boîte d’origine.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #674
    M. Hottot

    Een lente- en een herfstlandschap. Olieverf op karton. Gesigneerd.

    Paysage de printemps et paysage d’automne. Huile sur carton. Signés.
    No longer available
    Dim. 40 x 53 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #592
    Gabriël De Pauw
    Period: 1924 - 2000

    “Damesportret”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.

    “Portrait de dame”. Technique mixte sur papier. Signée.
    No longer available
    Dim. 36 x 26 cm
    Estimate: € 50 / 80
View all auction items ›

Veiling van 19 & 20 April 2016

De veiling is volledig. 800 loten - .pdf en .xls download verkrijgbaar.

19 April 2016 19:00
20 April 2016 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 19 April 2016 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More