Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
Emile Louis Picault

“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

Science guiding the industry. Patinated bronze statue. Signed.
Dim. h: 67 cm
SKU: 2105240205.
Categories: Beeld, Brons.
Auction day: 21 May 2024 19:00
Catalogue #205
Estimate: € 650 / 850
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #558

    Een Chinese lachende Boeddha in steen gehouwen, in zittende positie.

    A Chinese laughing Buddha carved in stone, seated position.
    No longer available
    Dim. h 50 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #609

    Een gesculpteerd massief houten Chinees beeld van een dame met een draak.

    A sculpted solid wooden Chinese statue of a lady with a dragon.
    No longer available
    Dim. h 77 x b 54 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #616

    “Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.

    Schoolboy with bird’s nest”. Bronze sculpture after Emile Bruchon. On blackstone base. With foundery seal.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #531

    Een gesculpteerd Chinees massief houten beeld van een gezeten Bodhisattva.

    A sculpted Chinese solid wood statue of a seated Bodhisattva.
    No longer available
    Dim. h 90 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #376

    Een gesculpteerd Chinees houten bijzettafeltje met marmeren blad.

    A carved Chinese wooden side table with a marble top.
    No longer available
    Dim. h 45 x Ø 52 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #515

    Een gesculpteerde en vergulde houten staande Boeddha, Zuid-Oost Azië, op houten sokkel voorstellend een lotusbloem.

    A wooden carved gilded standing Buddha, South-East Asia, on wooden base depicting a lotus flower.
    No longer available
    Dim. h 125 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #256

    Een grote bronzen kandelaar, getorste stam op 3 klauwpoten in Renaissancestijl.

    A large bronze candlestick with a twisted stem on three claw feet in the Renaissance style.
    No longer available
    Dim. h 136,5 cm
    Estimate: € 180 / 240
  • #326

    Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.

    A table lamp based on a plastic sculpture inspired by Moreau, featuring two light points.
    No longer available
    Dim. h 78 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #185
    Alexandre Ouline

    ‘Athlète Marin’, een bronzen beeld met een groene patina. Getekend “Ouline” met inscriptie ‘Bronze’. Met een groen marmeren voetstuk.

    "Athlete Marin", a bronze sculpture with a green patina. Signed Ouline with inscription 'Bronze'. With a green marble pedestal.
    No longer available
    Dim. 32 x 43 x 17 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #548

    Een Napoleon III figuraal, gepatineerd en verguld bronzen brule-parfum. Replica, naar een werk van J. Dasté. Gegoten als een met bladeren versierde urn met twee handvaten en deksel, ondersteund door een putto, op rechthoekige basis met Apollo en groteske maskers. Staande op vier C-rollen poten.

    A Napoleon III figurative patinated and gilded bronze incense burner. Replica, after a work by J. Dasté. Cast as a leaf-adorned urn with two handles and lid, supported by a putto, on a rectangular base with Apollo and grotesque masks. Standing on four C-scroll legs.
    No longer available
    Dim. 110 cm
    Estimate: € 350 / 400
  • #556

    Een groot bas-reliëf in terracotta met als voorstelling de heilige familie in de Kerststal. Aangekocht als gemaakt door Jan Antheunis. Gerestaureerd.

    A large terracotta bas-relief depicting the Holy Family in the Nativity scene. Acquired as made by Jan Antheunis. Restored.
    No longer available
    Dim. h 65 x l 79 x d 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #586

    Een 19e eeuws heiligenbeeld in terracotta, onderaan gerestaureerd en mist één hand.

    A 19th-century terracotta religious statue, restored at the bottom and missing one hand.
    No longer available
    Dim. h 101 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #166

    Een Louis XVI stijl salontafel met marmeren blad, verguld bronzen onderstel met porselein floraal gedecoreerde miniaturen.

    A Louis XVI style coffee table with marble top, gilt bronze base adorned with porcelain floral decorated miniatures.
    No longer available
    Dim. 36 x 114 x 52 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #566

    Een bronzen hoofd op zwart marmeren sokkel, naar de Griekse oudheid.

    A bronze head on a black marble base, inspired by Ancient Greece.
    No longer available
    Dim. H: 65 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #626
    A. Moreau

    ‘Broer en zus’, een bronzen beeld op marmeren sokkel van een jongen die zijn zusje draagt, naar Moreau.

    "‘Brother and Sister’, a bronze sculpture on a marble pedestal of a boy carrying his little sister, after Moreau."
    No longer available
    Dim. h 47 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #216

    Een sterk geaderd, rood marmeren zuil in Korintische vorm met bronzen details. Draaibaar tableau bovenaan. Herstelling aan hoekje.

    A strongly veined, red marble Corinthian column with bronze details. Rotating tabletop on top. Repair to a corner.
    No longer available
    Dim. 115 x 25,5 x 25,5 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #553
    Urbano / Ugo Zaccagnini
    Period: 1868-1937

    “Onsterfelijken”. Een lot van 2 Italiaans polyrchoom aardewerken beelden in Ming stijl, als lampvoet met gestoffeerde kap, circa 1940.

    "Immortals." A lot of 2 Italian polychrome earthenware statues in Ming style, as a lamp base with upholstered shade, circa 1940.
    No longer available
    Dim. 75,5 x 44 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #505
    Auguste Moreaux

    Een tafellamp voorstellend een beeld in zamak van een engel, naar Auguste Moreau, met een lampenkap in Tiffany-stijl.

    A table lamp depicting a zinc-cast angel sculpture, inspired by Auguste Moreaux, with a Tiffany-style lampshade.
    No longer available
    Dim. h 97 x Ø 57 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #527

    “Piëta”. Een groot gesculpteerd polychroom massief houten beeld.

    "Pieta". A large sculpted polychrome solid wooden statue.
    No longer available
    Dim. h 92 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #538

    Een paar vintage betonnen tuinbeelden in de vorm van een dennenappel.

    A pair of vintage concrete garden statues in the shape of pinecones.
    No longer available
    Dim. 38 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #604

    ‘Man met drie gezichten’ en ‘Europeaan met kepie’. Twee Afrikaanse houtsculpturen.

    'Man with Three Faces' and 'European with Kepi'. Two African wooden sculptures.
    No longer available
    Dim. h 95 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #395

    Een grote pop van de kerstman. Geschenken in arm en draagtas.

    A large Santa Claus doll. Gifts in arm and carry bag.
    No longer available
    Dim. h 150 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #573

    Een paar kunststoffen gepatineerde beelden van liggende windhonden.

    A pair of patinated resin sculptures of reclining greyhounds.
    No longer available
    Dim. 37 x 71 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #656

    Een paar Chinese terracotta beeldjes van een duo muzikanten in geknielde zithouding.

    A pair of Chinese terracotta figurines of a duo of musicians in a kneeling position.
    No longer available
    Dim. 24cm
    Estimate: € 60 / 80

Other lots in this auction

  • #83
    Fontinelle

    Een paar craquelé porseleinen boekensteunen in de vorm van een zittend kind. Onderaan gemerkt.

    A pair of crackle porcelain bookends in the shape of a seated child. Marked on the bottom.
    No longer available
    Dim. 15,5 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #375

    Een 18 kt geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,24 ct. en een parel.

    An 18 kt yellow gold ring set with brilliant-cut diamonds with a total weight of approximately 0.24 ct. and a pearl.
    No longer available
    Dim. 4,62 g m: 55.
    Estimate: € 450 / 550
  • #309
    G. Lorenz

    “Boslandschap met vijver”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan in passe-partout gesigneerd, vermoedelijk “G.Lorenz” en gedateerd 1923.

    "Wooded landscape with pond". A painting, mixed media on paper. Signed at the bottom in mat, presumably "G.Lorenz" and dated 1923.
    No longer available
    Dim. 12,5 x 17,5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #691

    Een gesculpteerd massief houten beeld van een liggende leeuw. Afrikaans werk.

    A sculpted solid wooden statue of a reclining lion. African artwork.
    No longer available
    Dim. h 23 x l 45 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #132
    Alfons Blomme
    Period: Roeselare 1889-1979

    “Oostkerke in de winter”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.

    "Oostkerke in winter". A painting, oil on canvas. Signed at the bottom.
    No longer available
    Dim. 60 x 56 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #147
    Christofle

    Een bestek van verzilverd metaal. Met oorspronkelijke doosjes. En een klein vaasje in visvorm. 81 stuks bestek: 12 grote lepels, 12 dessertlepels, 10 koffielepeltjes. 12 grote vorken, 12 dessertvorken, 11 dessertmessen, 12 grote messen

    A silver-plated cutlery set. With original boxes. And a small fish-shaped vase. 81 pieces of cutlery: 12 large spoons, 12 dessert spoons, 10 teaspoons. 12 large forks, 12 dessert forks, 11 dessert knives, 12 large knives.
    No longer available
    Estimate: € 800 / 1200
  • #141

    Een paar wandplaketten van wit marmer, met afbeeldingen van ‘Galba August’ & ‘Divus Agustus’.

    A pair of wall plaques made of white marble, featuring images of 'Galba Augustus' & 'Divus Augustus'.
    No longer available
    Dim. h 45 cm
    Estimate: € 700 / 800
  • #675

    Een lot van 22 verzilverd metalen items bestaande uit dienbladen, schaaltjes, vaasjes en een kandelaar.

    A lot of 22 silver-plated metal items including trays, bowls, vases, and a candlestick.
    No longer available
    Dim. h 36 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #282
    Jules De Bruycker
    Period: 1870-1945

    “Terrasjesweer”. Een ets op papier gesigneerd buiten de plaat J. De Bruycker en genummerd 78/100.

    "Terrace weather." An etching on paper signed outside the plate J. De Bruycker and numbered 78/100.
    No longer available
    Dim. 18.5 x 22.5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #605

    Een 18 kt geelgouden ring met twee profielen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.

    An 18k yellow gold ring with two profiles set with brilliant-cut diamonds with a total weight of approx. 0.20 ct.
    No longer available
    Dim. 9,17 g m: 53.
    Estimate: € 900 / 1000
  • #532
    Els van Rompu

    “Menseneters”. Een schilderij, gemengde techniek op doek. Gesigneerd en gedateerd 1997.

    "Menseneters". A painting, mixed media on canvas. Signed and dated 1997.
    No longer available
    Dim. 60 x 80cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #404

    Een massief houtgesculpteerde ornament in de vorm van een bloemenvaas. Goud en ecru beschilderd.

    A solid wood-carved ornament in the shape of a flower vase. Painted in gold and ecru.
    No longer available
    Dim. h 47 cm
    Estimate: € 40 / 60
View all auction items ›

Veiling 21 & 22 Mei 2024

Veiling volledig - 715 loten. Tentoonstelling: vr. 17 &  zat. 18 mei.

21 May 2024 19:00
22 May 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 21 May 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More