Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“The young nigger bank”. Een gepolychromeerd metalen spaarpot.
“The young nigger bank”. Een gepolychromeerd metalen spaarpot.

“The young nigger bank”. Een gepolychromeerd metalen spaarpot.

”The young nigger bank”. Une tirelire en métal polychrome.
Dim. h: 11 cm
SKU: 1505180321.
Category: Metaal.
Auction day: 15 May 2018 19:00
Catalogue #321
Estimate: € 30 / 50
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #727

    Een paar ruyi’s van wit metaal met voorstellingen van Boeddha.

    Une paire de ruyi en métal blanc avec des représentations de Bouddha.
    No longer available
    Dim. l: 20 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #457

    Een lot olifanten, bestaande uit drie verschillende van Afrikaans hout, een Afrikaanse asbak met drie olifantjes, een metalen olifant en een messingen onderlegger in de vorm van een olifant.

    Un lot d’éléphants , comprenant trois éléphants en bois Africain, un cendrier avec trois éléphants, un éléphant en métal, et un sous-verre en laiton en forme d’éléphant.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #327

    Een toverlantaarn met een set lichtbeelden. We voegen er het boek ‘ camera obscura’ van Hidebrand aan toe.

    Une lanterne magique et des images. Nous ajoutons le livre: “Camera Obscura” par Hidebrand.
    No longer available
    Dim. H. 28 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #303

    “Trick dog” & “Leap-frog bank”. Twee spaarpotten van gepolychromeerd gietijzer.

    ”Trick dog” & “Leap-frog bank”. Deux tirelires en fonte polychrome.
    No longer available
    Dim. h: 18 & 12 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #467

    Een schedel van witgepatineerd gietijzer.

    Crâne en fonte laquée blanche.
    No longer available
    Dim. h: 11 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #355

    Een smeedijzeren luchter, versierd met bladeren en met een centrale coupe van gesatineerd glas.

    Lustre en fer forgé décoré de feuillages et avec une coupe centrale en verre satiné.
    No longer available
    Dim. Ø: 64 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #318

    Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer in de vorm van een dienaar.

    Une tirelire en fonte polychrome en forme de serveur.
    No longer available
    Dim. h: 14 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #747

    Een paar verzilverde kandelaars.

    Une paire de chandeliers argentés.
    No longer available
    Dim. h: 16 cm
    Estimate: € 20 / 30

Other lots in this auction

  • #75

    Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen versierd met rode email.

    Paire de boucles d’oreilles en or jaune 18 ct décorées d’émail rouge.
    No longer available
    Dim. 4,08 g
    Estimate: € 200 / 250
  • #784
    Alphonse Lamotte
    Period: 1844 - 1914

    “Classicistisch naakt”. Een gravure. Gesigneerd en genummerd 51/300. We voegen er een gravure van een naakt met twee putti van Smeeton & Tilly aan toe.

    “Nu classique”. Une gravure. Signée et numérotée 51/300. Nous ajoutons une gravure d’un nu et deux putti de Smeeton & Tilly.
    No longer available
    Dim. 51 x 27 & 19,5 x 13,5 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #565

    Chinees tapijt van wol. Met drakenmotief in blauw op beige. Handgeknoopt.

    Un tapis de Chine en laine. Avec un motif de dragons en bleu sur beige. Fait main.
    No longer available
    Dim. 280 x 183 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #146

    Een eikenhouten kussenkast met vier deuren, versierd met ingelegde vlakken. Basis XVIIIe eeuw.

    Armoire dite kussenkast en chêne ouvrant à quatre portes aux incrustations en bois noirci. D’origine XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 169 x 154 x 63 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #14
    Kurt Peiser
    Period: 1887-1962

    “Etude de patronne”. Een ets. Gemonorameerd binnen de plaat en gesigneerd erbuiten.

    ”Etude de patronne”. Une eau-forte. Porte un monogramme dans la planche et une signature hors planche.
    No longer available
    Dim. 7,5 x 6 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #6

    Een sobere antieke eikenhouten kerkbank zonder leuning.

    Banc d’église ancienne. Sans dossier.
    No longer available
    Dim. b: 195 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #475

    Een schedel van een damhert en twee reeëngeweitjes, alledrie op houten muurbevestiging.

    Un crâne de daim et deux bois de chevreuils, tous sur une attache murale en bois.
    No longer available
    Dim. 65, 25 en 15 cm
    Estimate: € 50 / 70
  • #511

    Een paar metalen Afrikaanse speren, de handgrepen bekleed met vacht van Bongo-antiloop.

    Deux lances africaines en métal, les manches recouvertes de peau de bongo.
    No longer available
    Dim. l: 126 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #631

    Een vaas van geslepen kleurloos en purper kristal. Onderaan gemerkt.

    Un vase en cristal taillé incolore et mauve. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 22 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #498

    Een paar balustervazen van cloisonné op koper. Chinees werk. Enkele letsels.

    Paire de vases balustres en cloisonné sur cuivre. Travail chinois. Quelques petits dégâts.
    No longer available
    Dim. H. 31,5 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #110

    Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.

    Bague en or blanc 18 ct sertie de brillants ayant un poids total de ± 1,50 ct.
    No longer available
    Dim. 10,78 g
    Estimate: € 1200 / 1400
  • #699
    Hans Bellmer

    “Erotische tekeningen.” Twee litho’s, gesigneerd buiten de plaat en genummerd resp. 41/125 en 22/150.

    “Dessins érotiques”. Deux lithographies, signées hors planche et numérotées resp. 41/125 et 22/150.
    No longer available
    Dim. 16 x 12, 27 x 21 cm
    Estimate: € 50 / 80
View all auction items ›

Veiling van 15 & 16 mei 2018

De veiling is volledig - 805 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls beschikbaar op de downloads pagina.

15 May 2018 19:00
16 May 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 15 May 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More