Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“Carte de la plaine de Troie”. Een XIXe eeuwse kaart.
Atelier de Desmadryl Jeune

“Carte de la plaine de Troïe”. Een XIXe eeuwse kaart. Drukkerij G. Engelmann (Mulhouse 1788-1839). Godefroy Engelmann was de uitvinder van de chromolithografie.

“Carte de la plaine de Troïe”. Carte du XIXe siècle. Imp. G. Engelmann. Godefroy Engelmann fût l’inventeur de la chromolithographie.
Dim. 22 x 35 cm
SKU: 2908170022.
Categories: Grafiek, XIXe eeuw.
Auction day: 29 August 2017 19:00
Catalogue #22
Estimate: € 100 / 120
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #584
    Corneille.

    “Deux oiseaux dans une journée d’été. Een lithografie. Epreuve d’artiste. Gesigneerd buiten de plaat en op de verso gedateerd 1992.

    “Deux oiseaux dans une journée d’été”. une lithographie. Epreuve d’artiste. Signée hors planche, date au verso 1992.
    No longer available
    Dim. 50 X 65 cm
    Estimate: € 300 / 350
  • #702

    Een bronzen schouwpendule in Napoleon III-stijl. XIXe eeuw. Zonder sleutel.

    Une pendule de cheminée en bronze style Napoléon III. XIXième siècle. Sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 53 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #626

    Een sobere eikenhouten koffer met smeedijzeren hengsels. XIXe eeuws.

    Un coffre sobre en chêne avec poignées en fer forgé. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. b: 120 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #576

    Een mahoniehouten rechte secretaire in Louis-Philippestijl met een lade en doucine, twee paneeldeurtjes en bovenaan een zwart marmeren blad. XIXe eeuw.

    Un secrétaire en acajou style Louis Philippe, avec un tiroir et une doucine, deux portes et tablette en marbre noir. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 110 x 157 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #572
    Pol Mara
    Period: 1920-1998

    “Il maestro”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 41/125 buiten de plaat.

    “Il maestro”. Une lithographie. Signée et numérotée 41/125 hors planche.
    No longer available
    Dim. 75 x 54,5 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #719
    Joan Miro
    Period: 1893 - 1983

    “Compositie”. Een lithografie. Draagt een handtekening.

    “Composition”. Litho. Porte une signature.
    No longer available
    Dim. 31 x 48 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #126

    Een eikenhouten kastje met een grote en een kleine paneeldeur en bovenaan een lade. XIXe eeuw.

    Une armoire en chêne avec une petite porte et une grande porte et un tiroir. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. H: 140 cm B: 88 cm D: 60 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #835
    J. B. Everaert à Bruxelles

    Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule. Cadran en étain et laiton. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #596

    Een commode van gefineerd hout in empirestijl met vier laden, geflankeerd door twee zuiltjes en met een zwart marmeren blad. XIXe eeuw.

    Commode en bois de placage de style Empire ouvrant à quatre tiroirs flanqués de deux colonnettes et à tablette en marbre noir. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 103 x 123 x 60 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #209
    Corneille

    “Femme et chat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 117/150 buiten de plaat.

    “Femme et Chat”. Litho. Signée, datée ‘98 et numérotée 117/115 hors planche.
    No longer available
    Dim. 76,5 x 57,5 cm
    Estimate: € 240 / 280
  • #352
    Jef Van Grieken

    “Het Spaans huis” & “Het sas”. Twee etsen in een map. Gesigneerd buiten de plaat en beiden genummerd 113/150.

    “Het Spaanse Huis” et “Het Sas”. Deux eaux fortes dans une farde. Signées hors planche et numérotées 113/150.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #234
    Kurt Peiser
    Period: 1887-1962

    “Gamins de pêcheurs”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.

    “Gamins de pêcheurs”. Eau-forte. Signée hors planche.
    No longer available
    Dim. 40 x 30 cm
    Estimate: € 120 / 140
  • #704

    Een kolompendule in Napoleon III-stijl van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk van messing en parelmoer. XIXe eeuw.

    Une pendule colonne style Napoléon III en bois laqué noir, avec décor incrusté en laiton et nacre. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 56 cm
    Estimate: € 120 / 220
  • #227

    Een mahoniehouten spinnenwiel met ivoren details en messingen geleidingsband. Vroeg XIXe eeuw.

    Rouet en acajou aux détails en ivoire et en laiton. Début du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 77 cm
    Estimate: € 70 / 100
  • #630

    Een kleine Engelse secretaire-bookcase met een lade en een zijdelings uitschuifbaar blad in de gordel, bovenaan zes kleine laden onder de twee deuren.

    Un petit secrétaire - étagère à livres avec un tiroir et tablette insérée dans la ceinture, six petits tiroirs au dessus.
    No longer available
    Dim. h: 190 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #606

    Een tweeledige vitrinekast met gebogen kap en onderaan twee gemoulureerde deuren. Omstreeks 1800.

    Vitrine à deux corps à corniche galbée. Le bas à deux portes moulurées. Vers 1800.
    No longer available
    Dim. 272 x 135 x 54 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #349
    Maurice Langaskens

    ‘Snoei Februari’. Ets. Gesigneerd en genummerd 67/100 buiten de plaat.

    “La taille en février”. Eau-forte. Signée et numérotée 67/100 hors planche.
    No longer available
    Dim. 26x19 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #244

    Een marmeren sierstuk met een bronzen Medusahoofd. XIXe eeuws.

    Pièce de décoration en marbre ornée d’une tête de Méduse. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #544

    “Cirque”. Een reproductie naar een werk van Matisse. Frankrijk, 1990.

    “Cirque”. Une reproduction d’après une oeuvre de Matisse. France, 1990.
    No longer available
    Dim. 50 x 76 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #832
    F G Stephany à Dinant.

    Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule à cadran en fétain et laiton. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 245 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #219

    “Ut non confundar”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. Verscheidene beschadigingen. Omstreeks 1800.

    “Ut non confundar”. Huile sur toile. Sans signature. Plusieurs dégats. ± 1800.
    No longer available
    Dim. 75 x 101 cm
    Estimate: € 450 / 550
  • #776

    Een canapé van gebeeldhouwd notenhout met bekleding van rood fluweel. Bekleding te vervangen. Tijdperk Louis-Philippe

    Un canapé en noyer sculpté avec revêtement en velours rouge. Revêtement à changer. Style Louis Philippe.
    No longer available
    Dim. b: 162 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #656

    Een eikenhouten commode met drie laden. XIXe eeuw.

    Une commode en chêne à trois tiroirs. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. 90 x 120 x 60 cm
    Estimate: € 120 / 220
  • #382

    Een achtkantige kalebasvaas van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van vogels en bloemen. XIXe eeuw, gemonteerd als lampvoet.

    Un vase gourde en faïence de Delft, décor bleu sur fond blanc d’oiseaux et d’arbres. XIXième siècle. Monté en pied de lampe.
    No longer available
    Dim. h: 47 cm
    Estimate: € 50 / 80

Other lots in this auction

  • #830

    Een oeil-de-boeufklok in zwartgelakte kast en inlegwerk van fruithout en koper.

    Pendule oeil-de-boeuf en bois laqué noir et incrusté de bois fruitier et cuivre.
    No longer available
    Dim. Ø: 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #99
    Karel Van Lerberghe
    Period: 1889 - 1953

    “Winters rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Paysage rupestre en hiver”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 80 x 100 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #116
    Mori Yomud

    Oosters wollen karpet. Handgeknoopt.

    Carpette d’Orient en laine. Nouée main.
    No longer available
    Dim. 182 x 94 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #222
    Willem J. Pasman
    Period: 1905 - 1984

    “Hoeve bij het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Ferme près de l’eau”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 39 x 59 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #344

    Houten presentatiestuk, polychroom, in vorm van een butler.

    Personnage de présentation en bois polychrome.
    No longer available
    Dim. H 68 cm
    Estimate: € 45 / 55
  • #137

    Een schouwpendule van verguld brons op onyxen voetstuk. De pendule rijkelijk versierd met classicistische voorstellingen in reliëf en bovenaan getooid met een voorstelling van een paardenmenner.

    Pendule en bronze doré sur base en onyx. Richement décorée de scènes classiques en relief et surmontée d’un dompteur de deux chevaux.
    No longer available
    Dim. h: 45 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #619

    Een wandconsole met vlakken van wortelnootfineer met bronzen monturen en een grijsgeaderd marmeren blad. Begin XXe eeuw.

    Console décorée de surfaces en ronce et aux montures en bronze. Tablette en marbre veiné gris. Début du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. 100 x 106 x 35 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #759

    Drie iconen: Christus gedoopt, het lege graf van Christus en de Aartsengel Michael. Recent werk.

    Trois icônes: le baptême du Christ, le Christ sorti du tombe et l’archange Michel. Travail contemporain.
    No longer available
    Dim. ± 21 x 30 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #206

    Een tweedeurscredenza van rijkelijk gebeeldhouwd eikenhout met vier Bruegeliaanse taferelen in de deuren. XXe eeuw.

    Crédence à deux portes en chêne richement sculpté décorées de quatre chênes d’après Breugel. XXee siècle.
    No longer available
    Dim. 141 x 112 x 53 clm
    Estimate: € 250 / 500
  • #343

    Een wandelstok van ebbenhout met ivoren handvat. Begin XXste eeuw.

    Canne en ébène à manche en ivoire. Début XXe siècle.
    No longer available
    Dim. L. 89 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #136
    Hereke

    Een handgeknoopt Turks tapijt van wol.

    Tapis turc en laine. Noué main.
    No longer available
    Dim. 418 x 280 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #717

    Een lot strips: - 2 albums van Suske & Wiske - Pits & Kaliber - 3 albums Robert & Bertrand - Piet Pienter & Bert Bibber - 4 albums Jerry Spring waarbij 1 dubbel

    Un lot de bandes dessinées: - 2 albums de Suske & Wiske - Pits & Kaliber - 3 albums de Robert & Bertrand - Piet Pienter & Bert Bibber - 4 albums de Jerry Spring dont un album en double.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
View all auction items ›

Veiling van 29 & 30 augustus 2017

De veiling is volledig. 835 loten. Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

29 August 2017 19:00
30 August 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 August 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More