De veiling is volledig. 835 loten.
Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig. 835 loten.
Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.
Een opgezette reeënkop met houten muurbevestiging.
“Damesportret”. Een handgeschilderd miniatuur op ivoor. Gesigneerd.
Een lot biscuit, bestaande uit twee beeldjes van een oudere heer en dame, een edele jongen en meisje, een romantisch groepje, twee dekseldoosjes, een hondje en een zwaan.
Zes verschillende camees met damesportretten. In etui.
Twee 18 karaats geel gouden trouwringen.
Een armstoeltje van gesculpteerd eikenhout met gevlochten zit en rug. De zit moet hersteld worden.
Een lot meerkleurig biscuit, bestaande uit zes verschillende personages.
Een lot Normandisch aardewerk, bestaande uit drie potjes, waarbij één met deksel, een groot en een klein schaaltje en een peper-, zout- en mosterdstelletje. Onderaan gemerkt Villers-sur-Mer.
“Kustzicht met meeuwen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting bezet met parels.
Vijf kristallen glazen op voet met een vergulde rand.
Een lot schilderijen: “Landschap”, olieverf op doek, gesigneerd (60 x 90 cm), (kader beschadigd); “Personages voor bomen”, olieverf op doek, gesigneerd (58 x 90 cm), (letsels); “Meisje met honden”, olieverf op paneel, niet-gesigneerd (78 x 53,5).
Een reeks van vijf theeglazen van kleurloos kristal uit de reeks ‘Tiffany’. We voegen er vijf cocktailcoupes van kleurloos kristal aan toe.
“Stilleven met viooltjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1881.
“Toi et moi”. Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met één parel en één diamant van ± 0,20 ct.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van wol en katoen.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
Een kristallen vaas. Gesigneerd en met label.
Een lot van drie verschillende iconen.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct.
Een lot heiligenbeelden van biscuit en porselein, bestaande uit de Heilige Familie, een Madonna met kind, een engeltje en twee voorstellingen van St. Jozef.
“Carte de la plaine de Troïe”. Een XIXe eeuwse kaart. Drukkerij G. Engelmann (Mulhouse 1788-1839). Godefroy Engelmann was de uitvinder van de chromolithografie.
Een paar boekensteunen van groen marmer, versierd met bronzen kalkoenen.
Een paar modeprenten. “La revue de la mode.”
Een 18 karaats geel gouden ring in de vorm van een hand bezet met één briljant van ± 0,05 ct.
Een eikenhouten bijzettafeltje in Regencestijl met tussenblad.
- Lot strips:- Wirel, Les Aventures de Bessy, “19, La Famine” en “22, Le Dernier Faon”. Redelijke staat, begin jaren zestig.- Hergé, Les Exploits de Quick et Flupke, 3e Série. Onvolledig, sleet, 1968.- Le Rallic/Marijac, “De eerste avonturen van Peter en Pasja”. Slechte staat, 1935.- Librairie Hachette. Branner, Les Farces de Bicot. © Chicago Tribune/Dimanche Illustré. Slechte staat, 1929.- Dargaud. Charlier/Uderzo, Une Aventure de Michel Tanguy, “Pour l’Honneur des Cocardes” (1962) en “Can(..)
Een vaas, een siermandje en een karaf van kristal. Verschillende merken.
“Portret van Franciscus van Moncada, plaatsvervangend Spaans opperbevelhebber in België.” Een gravure van Lucas Vorsterman naar een werk van Antoon Van Dyck.
Een knoopsluiting van gesculpteerd ivoor in de vorm van een man met baard.
Een lot bestaande uit drie vrijmetselaars dolken, een doosje glazen prisma's en een wortelhouten doosje met vrijmetselaars embleem.
“Brugae Flandricarum urbium decus”. Een oude gravure van Lodovico Guicciardini.
Een lot tafelzilver, bestaande uit twaalf messenleggers van verzilverd metaal in de vorm van hondjes, een suikertangetje in de vorm van een vogel, een flessenopener, een zilveren en een verzilverde servetring en drie zoutvaatjes met zilveren dekseltje.
“Stilleven met taart en theepot”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1930.
Een platina en 18 karaats geel gouden dasspeld met één pareltje in origineel doosje.
Een serveertafeltje van gesculpteerd hout op wieltjes.
Een gedraaid notenhouten wandkapstok met twee grote en vier kleine uitplooibare haken. Kleine restauratie.
2 boeken: - “Oldtimer encyclopedie” Rob de la Rive Box. Ed. Rebo. Lisse, 1999.- “Auto’s door de jaren heen”. Peter Roberts. Ed. Market Books. Baarn, 1978.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden clips bezet met één diamant van ± 0,20 ct.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit een vaas op voet, twee asbakken, twee zoutvaatjes en een bonbonnière zonder deksel.
“Viooltjes”. Olieverf op paneel. Achteraan gesigneerd en met opdracht.
Een juwelendoosje van meerkleurig porselein, het deksel getooid met een dame met bal. Onderaan genummerd.
“Boten op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘63.
Een 18 karaats wit gouden armband met een hartvormige hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,21 ct.
Notenhouten armstoel in Lodewijk XV stijl met gebloemd naaldwerk.
Een kleine terrine met pollepel van tin, versierd met een bloemendecor in reliëf. Tijdperk art nouveau.
Een oesterschaal van meerkleurig aardewerk. Quinson, Frankrijk.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden Amerikaanse trouwring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct.
Een brievenkistje van zwartgelakt hout, ingelegd met koperen motieven. XIXe eeuw. Met sleuteltje
Een lot van vier kleine etsen met zichten op Brugge.
Een vaasje van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt.
Een reeks orthochromatische platen.
Een 18 karaats wit en geel gouden aart nouveau broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en parels. In originele doos.
Een kleine commode van gefineerd hout met twee laden, versierd met inlegwerk en met een marmeren blad.
“Napoleon en de juwelen van het keizerrijk”. Ed. Mercatorfonds.
Een lot van vier verschillende messingen lampen
“Hoeve aan de vaart”. Een kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een platina art deco ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een bureaustel van groen marmer, bestaande uit een inktstel met twee inktpotten, een klokje, een asbak, een kalender, een pennenlegger en een presse-papiers.
“Stilleven met haringen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van zes borden en een dienblad op koperen voet van meerkleurig en verguld porselein, waarbij twee Weense, een Engels, twee Belgische en de laatste van Limoges.
“Boerin aan een hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct. en twee saffieren van telkens ± 1 ct.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Een lot aardewerk, bestaande uit een grote Delftse schotel, een terrine en een kleine dekselvaas van Bequet en een zwart dekselvaasje van Japans porselein.
Een antieke tinnen ciborie. XIXe eeuw. Kruis bovenaan hersteld.
“Vaart te Zeebrugge”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale saffier van ± 1,16 ct. en met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct.
Een paar vierhoekige flesjes met een decor van klassieke bustes in cartouches, omgeven met vergulde motieven en op kobaltblauwe fond. Eén dop gerestaureerd.
“Zicht op Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vaas van roze kristal met een goudkleurig reliëfdecor. Onderaan gemerkt en genummerd.
“Zicht op Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting bezet met parels en hanger met camee.
Tafel met een lade in de gordel en met vier gedraaide poten met vernauwingen. XIXde eeuw.
Een glazen siervaas met een handgeschilderd bladerdecor. Gesigneerd ‘Fanus’.
Een paar kandelaars van meerkleurig aardewerk met verzilverde monturen. Eén montuur manco. Onderaan gemerkt.
“Begijnhof te Lier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een solitair van ± 0,50 ct.
Een lot van zes grote stukken gesteenten, waaronder malachiet, enkele fossielen, groene kwarts, enz.
“Zicht op het Steen”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘65.
Een lot van drie borden: - Strasbourg, XIXe eeuw.- Seizoensbord. De porseleinen bijl, Delft. XVIIIe eeuw. Haarscheurtje.- Chinees bord, XVIIIe eeuw.
“Winters zicht te Dilbeek”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden speld bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en een centrale half edelsteen.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een zilveren pen en stempel in etui.
Een lot kleurloos geslepen kristal, bestaande uit een vaasje, een coupe en een asbak. De eerste twee gemerkt.
“De drie aartsengelen”. Een oude Russische icoon. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een paar kalebasvazen van blauw en wit Delfts aardewerk. Onderaan gemerkt.
“Zicht op een dok”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een art deco siervaas van glas. Onderaan gemerkt.
“Hoevelandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden hanger in de vorm van een ster bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct.
Een ovale mahoniehouten tafel, verlengbaar tot 3,5 m. Gecanneleerde poten.
Een XIX eeuwse Latijnse missaal in leder gebonden. Zeer goede staat.
Een jardinière op voet van meerkleurig aardewerk met koperen montuur en voet.
“Winters rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met diamanten in bloemvormige potjes gezet met een gezamenlijk gewicht van ± 2,38 ct.
Een pot en een schaal van meerkleurig aardewerk, versierd met een bloemendecor. Gemerkt.
“Lezende dames”. Een eglomisé. Niet gesigneerd.
Een siervaas van eierschaalkleurig porselein met twee handgeschilderde decors en met verguld bronzen monturen.
“Zigeuners”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,74 ct.
Een mahoniehouten tafel met gecanneleerde poten op wieltjes.
Een plantenstaander van gepolychromeerd met een zinken recipiënt. Italiaans werk. Omstreeks 1900.
Een paar kandelaars van zilvergepatineerd brons, gedragen door twee engelen. Geuten op schaal naar grotere voorbeelden.
“Boszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden geweven schakelarmband.
“Vrouw met dochter”. Een beeld van terracotta. Achteraan gesigneerd.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een driedelig klokstel van arduin in Napoleon III-stijl, bestaande uit een pendule en twee cassolettes. Omstreeks 1900.
“Marktkramers te Bosnië”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden bladvormige broche bezet met twee diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct .
Oosters wollen karpet. Handgeknoopt.
Een gesculpteerd en deels gepolychromeerd houten voorstelling van Sint Pieter. XVIIIe eeuw.
Een lotje zilver, bestaande uit twee kommetjes en een punchlepel. Allen gemerkt van Delheid. 800‰.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘34. Doek opnieuw op te spannen.
Een 18 karaats geel gouden trouwring.
“Jeanne d’Arc”. Een groep van donkergepatineerd zamak naar een werk van Eugène Laurent.
“Stadszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘76.
Een heiligenbeeld van gebeeldhouwd hout. XIXe eeuw.
“Zicht op de rede van Antwerpen”. Olieverf op paneel. Handtekening vergaan.
Een 18 karaats wit gouden art deco broche bezet met diamanten oude slijp en één centrale briljant met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct. en saffier baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een eikenhouten kastje met een grote en een kleine paneeldeur en bovenaan een lade. XIXe eeuw.
Een wassen Madonna met kind in een houten kapelletje. Met lampje.
“La musique” & “Papillon”. Twee beelden van bruingepatineerd zamak op houten voetstukken.
“Burcht in de bergen”. Houtskool op papier. Gesigneerd en gedateerd 1938.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1,14 ct.
Een vide poche van deels gepolychromeerd brons, versierd met een druiventros en een spin in reliëf. Omstreeks 1900.
“Interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een fazant van donkergepatineerd brons. Gesigneerd en gedateerd 1920.
“Hoevezicht met kippen”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Minieme beschadiging bovenaan.
Een 18 karaats wit gouden art deco ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale saffier van ± 0,50 ct.
Een handgeknoopt Turks tapijt van wol.
Een schouwpendule van verguld brons op onyxen voetstuk. De pendule rijkelijk versierd met classicistische voorstellingen in reliëf en bovenaan getooid met een voorstelling van een paardenmenner.
“Aartsengel”. Een beeld van gesculpteerd hout. Restauratie aan de rechtervleugel.
“Stilleven met hortensia’s”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘59.
Een 18 karaats geel gouden broche bezet met bloemvormige koraal en vier parels.
Een oude Belgische wandtelefoon met houten kast met bakelieten hoorn. Goede staat.
“Kerkinterieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar porseleinen siervazen met een meerkleurig bloemendecor in vergulde cartouche op kobaltblauwe fond in de stijl van Sèvres. Verder versierd met bronzen monturen.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale robijn van ± 0,50 ct. een briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van wol.
Een driedelig klokstel van verguld brons in Napoleon III-stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met telkens vijf lichtpunten.
Serie van 12 grote en 12 kleine messen met gedreven en geciseleerde zilveren rocailleheften. Duitse keuren, einde XIXde eeuw en 800 ‰. Stalen bladen.
“Zomerse binnenkoer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een hartvormige tanzaniet van ± 4,06 ct.
“Muzikale familie” (H. 47 cm) en “Pelgrim” (H. 37 cm). Twee gipsen muurversieringen, gemonogrammeerd.
“Het gebed”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Kolompendule van gemarqueteerd hout met messingen klokomlijsting en wit geëmailleerde wijzerplaat. XIXde eeuw. Slijtage.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en met citroen gele kwarts met een gezamenlijk gewicht van ± 39 ct.
Een Engels bureau met twee ladenblokken met telkens drie laden, drie laden in de gordel, blad bekleed met vachetteleer.
Een paar olielampen van kobaltblauw Limogesporselein met handgeschilderde decors en met bronzen monturen. Omstreeks 1900.
Een girandole van verguld brons met acht lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques en een driekantige pegel bovenaan
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 1 ct. en met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
“Olifant”. Een beeld van donkergepatineerd brons op marmeren sokkel met twee siervaasjes van donkergepatineerd zamak op gelijksoortig marmer.
“Ploegende boer”. Gemengde techniek op doek. Gesigneerd.
“Moeder bij haar kind”. Een groep van meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt.
“Zonsondergang op de Schelde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden art deco ring bezet met vijftien diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct .
Een Indonesische reiscredenza van tropisch hout.
Een serie van vier mondgeblazen champagnefluiten in de stijl van de XVIIde eeuw.
“De waard”. Beeld van meerkleurig pijpaarde. kleine restauratie en één manco. Gesigneerd. XIXde eeuw.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1966(?).
Een 18 karaats wit gouden oorbel bezet met één diamant van ± 0,50 ct.
Een bronzen vaas in art nouveaustijl, versierd met een reliëf van een waternimf en waterplant in oevertafereel.
“Château de Coaraze” door Piringer naar Melling en “La tentation de Saint Antoine Abbé” door Picault naar Callot. Twee oude gravures, XVIIIde eeuw. Het kasteel van Coaraze nabij Nice staat te koop voor 1.350.000 euro.
“Struisvogel”. Een beeld van donkergepatineerd brons.
“Winters landschap met sloepen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een grijze parel.
Een verlengbare tafel van mahonie- en wortelhoutfineer met zwartgelakte elementen, het blad gedragen door vier gesculpteerd eikenhouten poten met voluten en gecanneleerde zuiltjes. XIXe eeuw. En met drie verlengbladen.
“Man met paard”. Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren voetstuk.
“L’ Ondine”. Een beeld van terracotta naar en werk van Carrier Beleuse. Beschadigingen.
Een paar vazen van meerkleurig glaspasta met een gëtst decor van bloemen. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden broche bezet met diamanten en robijnen.
Een zilveren bestek voor twaalf personen in etui, bestaande uit grote lepels en vorken en dessertlepels en -vorken Gemerkt, 800‰.
“Winters landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Reiger.” Bronzen beeld op onyxen sokkel. Gesigneerd.
“Zicht op de Kathedraal van Antwerpen vanaf Linkeroever. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en roze gouden ring bezet met een centrale tourmalijn van ± 1,20 ct. en met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct.
“Heilige Maria met kind. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw.
Baccantisch tafereel
Een koffie- en een theepot van Naams aardewerk met zilveren monturen. Vroeg XIXe eeuw.
“Vissersboten”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en roze saffier met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
“Romantisch koppel. Een groep van bruingepatineerd brons. Gesigneerd en met gieterijstempel “Woerffel, St. Petersburg”.
“De klapeien”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Naar Isidoor Opsomer. Mooie, oude kopie in de oorspronkelijke, gebeeldhouwde eikenhouten neorenaissance lijst. Met oude restauratie en perforatie in het doek.
Een paar bronzen kandelaars in art decostijl met telkens vier lichtpunten, gedragen door een naakte vrouwenfiguur.
“Wandelaars in een romantisch landschap”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd. XIXe eeuw. Kleine restauratie rechts boven.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een soltair van ± 1,50 ct.
Een Hollands kabinet van mahoniehoutfineerd met drie laden onderaan en twee paneeldeuren bovenaan, versierd met guirlandes en strikken. De laden met koperen trekkers met leeuwenkoppen. Omstreeks 1800.
“Paarden”. Een bronzen groep naar een werk van P.J. Mene.
“Boerin met os”. Een groep van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Romantisch rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Herdoekt.
Een platina armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 20 ct.
“Gloire au travail”. Een groep van donkergepatineerd brons. Gesigneerd.
“Clowns”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Prov. Galerij Robinson Knokke.
“Jonge boerin met kippen en kuikens”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Mooie, postume geut. Eerste helft XXe eeuw.
“La Lecture à Deauville”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Met catalogue raisonné.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
Een tweedeurscredenza van rijkelijk gebeeldhouwd eikenhout met vier Bruegeliaanse taferelen in de deuren. XXe eeuw.
“Seule”. Een bronzen buste met meerkleurig patina. Gesigneerd en met gieterijstempel: Société des Bronzes Paris.
Vier zeshoekige kandelaars van kleurloos kristal. Gemerkt.
“Femme et chat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 117/150 buiten de plaat.
Een paar 18 karaats geel gouden manchetknopen.
Een tafelklok in kast van verguld messing en glas. Model Atmos. Werkende staat. Met originele doos.
“Stilleven met pioenen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Het belaagde hert”. Een groep van gepatineerd brons op een sokkel van groen marmer. Postume geut, eerste helft XXe eeuw
“Zicht op Latem”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een diamant oude slijp van ± 0,15 ct.
Een grote eikenhouten garderobe met twee gemoulureerde paneeldeuren en binnenin een handschoenkastje en twee laden. Tijdperk Régence, XVIIIe eeuw.
“Rebecca au puits”. Een bronzen buste met meerkleurig patina. Gesigneerd en met gieterijstempel.
Een terracotta vrouwenbuste. Tijdperk art deco.
“Ut non confundar”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. Verscheidene beschadigingen. Omstreeks 1800.
Een halssnoer met parels en een zilveren sluiting.
“Kind met kat”. Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel naar een werk van Auguste Moreau.
“Hoeve bij het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Pendule van verguld zamac met voorstelling van een violist. Omstreeks 1900. Wijzerplaat gemerkt Foucel (?). Horlogeglas ontbreekt. Compleet met slinger en sleutel.
“Palingboot op een meertje met een molen op de achtergrond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een platina art deco ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een fraaie tweedeursgarderobe van eikenhout met asymmetrische mouluren in de deuren en rondom versierd met acanthusbladeren en bloemen. Tijdperk Lodewijk XV.
Een mahoniehouten spinnenwiel met ivoren details en messingen geleidingsband. Vroeg XIXe eeuw.
Twee series van zes onderzetters van kleurloos kristal met een gegraveerd decor van vruchten. In originele etuis.
“Portret van een burgervrouw”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit en geel gouden broche bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct en parels.
“Portret van een edele dame”. Olieverf op doek. Medio XVIIIe eeuw.
“Hollands meergezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Mélodie”. Een beeld van bruingepatineerd brons naar Carrier-Belleuse. Gesigneerd.
“Gamins de pêcheurs”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten en baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een tweeledige buffetkast van gesculpteerd hout in Mechelse renaissancestijl. Het bovenstuk met twee gevitreerde deuren van glas in lood en onderaan met twee paneeldeuren en twee laden.
Beeldje van bronskleurig messing met marmeren voet. Meisje met kat, ca. 1900. Gesigneerd.
Koperen klokstel in Lodewijk de 15de stijl, 3delig.
“Stilleven met fles en kruik”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met briljantjes.
Een buste van Guido Gezelle van donkergepatineerd gips.
“Familieportret van een man met vouwmeter, zijn vrouw en hun dochter”. Olieverf op doek. Belgische School, XIXde eeuw.
“Johannes”. Een beeld van gebeeldouwd hout. Schade aan een vinger.
Een marmeren sierstuk met een bronzen Medusahoofd. XIXe eeuws.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,12 ct. en een centrale robijn cabochon van ± 2,12 ct.
Een eetkamer van gesculpteerd eikenhout, bestaande uit een verlengbare tafel (148 x 100), een tweedeursbuffet (96 x 145 x 56) met twee laden in de gordel en zes stoelen met lederen bekleding.
“Boerin met geit”. Een beeld van gesculpteerd albast op grijs marmeren sokkel.
Een licht gebogen stalen zwaard in schede. Gemerkt.
“Madonna met kind”. Een XVIIe eeuwse gravure.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,05 ct. en een centrale robijn van ± 3,35 ct.
Een vaas van glaspasta in art nouveaustijl met een geëtst decor van vruchten en bladeren. “Tip Gallé”. Roemenië, jaren ‘90.
Een ovale spiegel van verguld hout, bovenaan versierd met een acanthusblad.
Een Madonna met kind van gebeeldhouwd hout. Gesigneerd.
“Gents grootheid leidt haar toekomst”. Een houtsnede. Gesigneerd, genummerd 236/750 en gedateerd 1962 buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband bezet met munten. République Francaise 10 F 1907. George III 1817. en Bolivar Liberador. Venezuela 1930.
Een staande klok in eikenhouten kast. Het werk met koperen wijzerplaat. Omstreeks 1800.
Een Madonna met kind van terracotta. Gesigneerd en gedateerd 1959.
“Ecce homo”. Een beeld van gesculpteerd hout. Gesigneerd.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct.
Een grote en een kleine amfoorvaas van meerkleurig Belgisch aardewerk. De grote met een decor van een Griekse krijger en de andere met een wapenschild. Beide gemerkt onderaan. De grote met een kleine schilfer aan de voet.
Paar herbergscènes. Olieverf op doek. Gedateerd 1876 en 1878 resp. Werkte als wapenschilder voor Leopold II.
Driedelig kaststel van grijs en verguld aardewerk met bloemen in relief. Onderaan gemerkt ‘Capodimonte’.
“Portiek”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale citrine van ± 3,35 ct. en met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Een sober Engels bureau met vier tapse poten, drie laden in de gordel en een gevacheteerd blad.
“Sint Jozef met kind”. Een reliëf van gesculpteerd hout. Gemonogrameerd ‘YJ’.
“De strijd”. Een groep van donkergepatineerd zamak naar een werk van Poitevin.
“Kippen op de mesthoop”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een platina ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en een centrale smaragd van ± 0,50 ct.
Een schouwpendule van verguld brons en onyx, getooid met een jonge dame en een putto.
“St. Jozef met Christus”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Begin XVIIIe eeuw.
Een paar porseleinen dekselvazen met handgeschilderde decors van romantische koppels in cartouches van verguldsel en op kobaltblauwe fond en met koperen monturen. In de stijl van Sèvres. Gemerkt.
“Brug over de Fontanka” en “Oever van de Neva”. Een paar aquarellen met zichten op St. Petersburg. Waarvan één gesigneerd W. Tsjedov (?).
Een platina bloemvormige ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct .
Een buffetkast van hebeeldhouwd hout in Mechelse renaissancestijl met twee paneeldeuren en een lade in de gordel.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
Een art deco schouwgarnituur van meerkleurig aardewerk, bestaande uit een pendule en twee cassolettes. Onderaan gemerkt.
“Stilleven met rozenstruik en spiegel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met twee hartvormige diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en een fancy diamant van ± 0,75 ct.
Twee sets messen met gedreven en gegraveerde zilveren handvatten, negen en twaalf stuks. Slijtage.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een art nouveau tapkraan van meerkleurig en verguld aardewerk. Begin XXe eeuw.
“Schepen bij valavond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van wol.
Een Madonna met kind onder stolp. We voegen er twee Brusselse hoornvaasjes, eveneens met stolpen, aan toe. Het hoofdje van Jezus te herstellen.
Een notenhouten tafelklok, versierd met bronsbeslag en met een geëmailleerde wijzerplaat met romeinse cijfers. Compleet met slinger en sleutels.
Een sigarettendoosje van email en zilver en binnenin met vermeil. Keuren van Birmingham. Makersmerk van Barker Brothers Ltd. en jaarletter G voor 1931.
Een 18 karaats roze gouden halve alliance bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
“Doedelzakspeler”, “Meisje met bloemen” & “Jongen met vlinder”. Drie beeldjes van meerkleurig biscuit. Het laatste met beschadigingen aan de handen. Allen gemerkt.
“Zicht op de kathedraal te Antwerpen”. Aquarel op papier. Onleesbaar gesigneerd.
“Don Quichote”. Een groep van meerkleurig porselein. Klein stukje van de lans. Gemerkt
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale maansteen van ± 12,10 ct.
Een staande klok van gesculpteerd eikenhout met een werk van koper en tin. Eind XVIIIe eeuw.
Een smeedijzeren milieu-de-table, versierd met rozen en met glazen schaal.
een lot van drie Brusselse maatbekers van een liter, waarbij één met tinnen deksel en een andere met een restauratie aan het oor.
Heilig Hart met stralenkrans en kruis. Verguld koper met versiering van geslepen glazen kralen.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale smaragd van ± 2,20 ct. en met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct.
“Jongen en meisje bij een stroompje” & “Jong koppel op een wipplank”. Twee groepen van meerkleurig biscuit. Beide gemerkt.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een lot meerkleurig Duits porselein, bestaande uit twee groepjes in de vorm van een XVIIIe eeuws koppel en twee boekensteuntjes in de vorm van een meisje en een jongen.
“Zeilboten”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een lot van drie koperblazers, bestaande uit een jachthoorn, een eufonium en een cornet. We voegen er een vouwpupiter aan toe.
Een verzilverd metalen bestek voor twaalf personen, bestaande uit grote messen, lepels en vorken, dessertlepels en -vorken (twee vorkjes manco), een slabestek, een serveerlepel, een sauslepel en een taartschep. Kleine messen, lepels en vorken manco. In menagère.
“Marine”. Gemengde techniek op papier. Gemonogrammeerd.
Een platina dameshorloge met 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een lot XVIIIe eeuws messing, bestaande uit een koffiepot een oliekruik en een vuurkorfje.
“Zusjes”. Olieverf op paneel. Geen signatuur.
“Napoleon Bonaparte”. Een beeld van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een spiegel van gepolychromeerd hout in Lodewijk XV-stijl, versierd met bloemen.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met diamanten oude slijp en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,30 ct.
Een gefineerde klapsecretaire met twee laden onder het blad.
Een kartelklokje van gepolychromeerd en verguld hout, versierd met bloemen.
Een eikenhouten koffertje met smeedijzeren beslag en gegalbeerd deksel.
“Zicht op Praag” gesigneerd Gall en E.A. & Gestilleerd zicht op Novgorod”. Resp. Een kleurenets en een aquarel op papier.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten waarvan in bloemvorm gezet met een gezamenlijk gewicht van ± 2,30 ct.
Een lot porselein en biscuit: Een schoolgaand meisje en jongetje en twee muzikantjes van meerkleurig porselein in de stijl van Hummel. Onderaan gemerkt ‘Friedel, Germany’.“De boodschappenjongen” Een groep van meerkleurig biscuit. Gemerkt ‘Capodimonte’.“Zusjes”. Een groep van deels lichtgrijs gepatineerd biscuit. Gesigneerd ‘Barbetta’ en genummerd 334/1000.
“Hoevezicht” & “Staand naakt”. Twee potloodtekeningen op papier. De tweede gesigneerd ‘Frans Claessens’.
Een psychespiegel van geel koper in Empirestijl. We voegen er een soortgelijke reiswekker aan toe.
“Vogels”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden dubbel geweven armband bezet met diamanten in bloemvorm gezet met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een sober eikenhouten meubeltje met een gemoulureerde deur onder een lade. Eerste helft XIXe eeuw.
Een bronzen schouwpendule in Louis-Philippestijl, versierd met een herder.
Een paar kleine bronzen kandelaars.
“Ontwerp voor een Veldslag”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger in de vorm van een hartje bezet met diamentjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,17 ct.
Een lot van vier geslepen kristallen asbakken, waarbij een blauwe, een groene en twee kleurloze. Eéntje met deksel. Gemerkt.
“Herenportret”. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd ‘22.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een etui met zes lepels en zes vorken, een kandelaar en een stofblikje. We voegen er zes vorkjes met zilveren handvatten in etui en een tinnen klepkannetje aan toe.
“Vrouwenportret”. Olieverf op paneel. Als onderdeel van een groter werk. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,60 ct.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een vierkante spiegel in gepolychromeerd houten kader.
Een sierstuk van meerkleurig aardewerk. Rouen.
Tien Engelse jachtprenten in diverse maten, met mahoniehouten lijsten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Drie engelen van gesculpteerd hout. Beschadigingen. XIXe eeuw.
Set bewerkte engelse obussen gemerkt 1916 en 1917 resp.
Een wandelstok van ebbenhout met ivoren handvat. Begin XXste eeuw.
Houten presentatiestuk, polychroom, in vorm van een butler.
Een 18 karaats wit gouden ketting met briljanten en met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een violontafeltje van wortelfineer.
Een vaas van geslepen kleurloos en groen kristal. Vermoedelijk Val St. Lambert.
Een grote partij diverse oude gravures.
‘Snoei Februari’. Ets. Gesigneerd en genummerd 67/100 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,49 ct. en een amethist van ± 7,24 ct.
Een kleine houten schouwpendule, versierd met sober inlegwerk.
“Het Spaans huis” & “Het sas”. Twee etsen in een map. Gesigneerd buiten de plaat en beiden genummerd 113/150.
Een kleine schouwpendule van brons in rococostijl.
Een lot van zes portretten, waarvan vijf litho’s en een potloodtekening.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,80 ct. en onyx.
Een wandkapstok met één lade en een ovale spiegel, versierd met een gesculpteerd decor van strikken en bloemen. Begin XXe eeuw.
Een lot van dertien boeken met betrekking tot historische figuren, sprookjes en een album met chromo’s. Grotendeels Franstalig.
Een lot houtsnijwerk, bestaande uit een grote en een kleine wandconsole in de vorm van kapitelen en een zuiltje.
‘Naakte vrouw’. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd.
Een 18 karaats wit gouden geweven armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een paar appliques van verguld brons in Lodewijk XV-stijl met drie lichtpunten. XXe eeuw.
Paar olielampen van opaalglas, met glazen lampenkappen (1 vervangen) en lampglas. Begin XXste eeuw.
Een oude openklapbare scheerspiegel met drie scheermessen.
Een designlampvoet van meerkleurig aardewerk. Gemerkt.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet bloem decoratie van email.
Een eikenhouten koffer met gesculpteerde panelen.
Een lampvoet van donkergepatineerd brons in de vorm van een olifant bij een boom.
Een wassen Madonna en kind onder stolp.
“Buildrager”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op een arduinen sokkeltje.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een saffier van ± 0,25 ct.
Vier ijscoupes van kleurloos kristal.
“Madonna met kind”. Een beeld van gebeeldhouwd en gepolychromeerd hout. Omstreeks 1900.
Een lot kristallen glazen, bestaande uit zes geslepen kleruloze borreltjes, zes gekleurde likeurglazen op voet en twee gekleurde wijnglazen, gemerkt Val St. Lambert.
Een lot van tien reproducties.
Een 18 karaats wit en geel gouden art deco ring met bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en saffier cabochon van ± 0,40 ct.
Een eikenhouten salontafel met twee neerklapbare bladen.
Een lot Limogesporselein, bestaande uit twaalf kopjes en veertien onderbordjes met een bloemendecor. We voegen er een driedelig theestelletje met drie kopjes en vier bordjes met een afwijkend decor aan toe.
Een doos met 18 negatieven op glasplaat. Thema Antwerpen 1920. 1 beschadigd.
Een blauw en witte porseleinen paraplubak. Met vijver en hoeve in het decor.
Een 18 karaats geel gouden hanger met decoratie van een dames hoofd van email.
Een zeer uitgebreid servies met een decor van paarse bloesems.
Een achtkantige kalebasvaas van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van vogels en bloemen. XIXe eeuw, gemonteerd als lampvoet.
Een partij albums met chromo’s.
Vier gravures met zichten op Schloß Argenfels, Ashburton en Château de Beaucens.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een notenhouten kerkstoel met rieten zit; Tijdperk Napoleon III.
Asbak van Muranoglas
Een lot servies, bestaande uit vier bordjes en zes kopjes met onderbordjes met een meerkleurig en verguld bloemendecor, zes kopjes en onderbordjes van groen en verguld porselein en een set van twee borden met kop en onderbordje met een resp. groen en roze decor.
Twee bloemenstillevens, resp. Olieverf op paneel en op board. Beide gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Tabakspot. Aardewerk. tekening van tabaksplant met opschrift ‘ Tabac de semois’ op één zijde. 2 gekruiste pijpen met de letters A.W op de andere zijde.
Een enkele en twee paar koperen kandelaars
Art Nouveau vaas in Booms glas, bruin gepatineerd met gouden bloemmotief.
Een kruisbeeld van zwartgelakt hout en rood schildpad met een gesculpteerd houten corpus. Mancos. Eerste helft XIXe eeuw.
Een zilveren armband bezet met robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 10 ct.
Een sober halfrond wandtafeltje.
Een lot bestaande uit een hanger met een biscuit beeldje van de Zwart Madonna van Halle, in een gedreven koperen staander. Een Zenith wekkertje in Empirestijl op marmeren sokkeltje, een Kraftalpacca flessenstop in de vorm van een aap en een andere, een zilveren zakhorloge in slechte staat
Een paar bronzen herdenkingsmunten. “Route du Progrès.” en “Leopold Premier Roi Des Belges.”
Een bijzettafeltje in transitionele stijl. Gefineerd met wortelhout en citroenhout. Met drie kleine laden en koperen monturen.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met fantasiestenen en twee parels.