Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“De liefdesbrief”. Een ingekleurde potloodtekening. Periode Napoleon III.

“De liefdesbrief”. Een ingekleurde potloodtekening. Periode Napoleon III.

La lettre d'amour. Un dessin au crayon de couleur. Epoque Napoléon III.
Dim. 26 x 21 cm
SKU: 2809210079.
Categories: Tekening, XIXe eeuw.
Auction day: 28 September 2021 19:00
Catalogue #79
Estimate: € 75 / 90
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #69
    Frans Masereel

    Vier ingekaderde studietekeningen met havenzichten, waarbij drie gemonogrammeerd.

    Quatre dessins d'étude encadrés avec vues de port. Dont trois monogrammés.
    No longer available
    Dim. 9 x 17 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #154
    Jozef Jodocus Moerenhout

    “Hond in de sneeuw”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1873. Herdoekt.

    Chien dans la neige. Huile sur toile. Signée et datée 1873. Retoilée.
    No longer available
    Dim. 33,5 x 46 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #223

    “Moeder Gods van Tikhvin”. Een kleine icoon met zilveren riza. 925/1000.

    Mère de Dieu de Tikhvine. Une petite icône avec riza en argent. 925/1000.
    No longer available
    Dim. 15 x 12,5 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #479

    “Kinderportret”. Gemengde techniek op papier. Draagt monogram. Kleine beschadiging aan de rechterkant.

    Portrait d'enfants. Technique mixte sur papier. Porte monogramme. Légers dommages sur le côté droit.
    No longer available
    Dim. 28 x 26,5 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #134

    “Terrasscène”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.

    Scène de terrasse. Huile sur panneau. XIXème siècle.
    No longer available
    Dim. 23 x 29 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #344
    Alois De Laet
    Period: 1866 - 1949

    2 werken op papier: - “Rustende arbeider”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. (17,5 x 13,5 cm) - “Sloepen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. (17 x 24 cm)

    2 oeuvres sur papier : - Ouvrier au repos. Une eau-forte. Signée à l'extérieur de la plaque. (17,5 x 13,5 cm) - Echaloupes. Une eau-forte. Signée à l'extérieur de la plaque .(17 x 24 cm)
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #616

    Een mahoniehouten secretaire met zes kleine laden en kleine laatjes achter het klapblad. Diverse beschadigingen.

    Un bureau en acajou avec six petits tiroirs et de petits tiroirs derrière le dessus rabattable. Divers dégâts.
    No longer available
    Dim. 110 x 120 x 55 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #207

    Een collectie van 100 diverse souvenirlepeltjes, overwegend van massief zilver, een aantal van verzilverd metaal. Bruto 1336 g.

    Une collection de 100 cuillères souvenirs diverses, principalement en argent massif, certaines en métal argenté. Brut 1336 g.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #89
    L. Lucas

    “De druivenverkoopster”. Olieverf op doek. XIXe eeuw. Op te frissen.

    La marchande de raisins. Peinture à l'huile sur toile. XIXème siècle. A rafraîchir.
    No longer available
    Dim. 48 x 53 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #492

    “Aan de wasplaats”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Handtekening links onderaan onleesbaar. Op te frissen.

    “A la buanderie”. Huile sur panneau. XIXème siècle. Signature en bas à gauche illisible. A rafraîchir.
    No longer available
    Dim. 45 x 63 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #602

    Een uitgebreid koffie- en theeservies met dessertbordjes. Compleet voor twaalf personen met enkele reservestukken. Brussel, XIXe eeuw.

    Un service à café et thé complet avec assiettes à dessert. Complet pour douze personnes avec quelques pièces de rechange. Bruxelles, XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 130 / 140
  • #112

    “De conversatie bij het raam”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Opnieuw te vernissen.

    La conversation à la fenêtre. Huile sur panneau. XIXème siècle. A revernisser.
    No longer available
    Dim. 22 x 29 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #259
    Fernand Allard l’Olivier
    Period: 1883 - 1933

    “Rustende soldaten”. Een studietekening, gemengde techniek op papier.

    Soldats au repos. Un dessin d'étude, technique mixte sur papier.
    No longer available
    Dim. 46 x 64 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #189
    Alfred Ost
    Period: 1884 - 1945

    “St Antonius”. Een pentekening. Gesigneerd.

    Saint Antoine. Un dessin à la plume. Signé.
    No longer available
    Dim. 24 x 19 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #608

    Twee stuks Aziatisch brons, bestaande uit een XIXe eeuws dekselvaasje (deksel manco) en een Perzisch vaasje met gegraveerd decor.

    Deux pièces en bronze asiatique, composées d'un vase du XIXe siècle (couvercle manquant) et d'un vase persan à décor gravé.
    No longer available
    Dim. h: 16,5 & 23,5 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #544

    “Vrouwelijk naakt”. Gemengde techniek op papier. Draagt monogram.

    Femme nue. Technique mixte sur papier. Ours monogramme.
    No longer available
    Dim. 59 x 78 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #489

    “Polka dot”. Inkt op papier.

    Polka dot. Encre sur papier.
    No longer available
    Dim. 29 x 25 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #464

    “Vrouwenportret”. Olieverf op doek. Vroeg XIXe eeuw. Te restaureren.

    Portrait de femme. Huile sur toile. Début XIXe siècle. A restaurer.
    No longer available
    Dim. 70 x 53 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #192
    Alfred Ost
    Period: 1884 - 1945

    “De Heilige mis”. Een met aquarel gehoogde pentekening. Gemonogrammeerd.

    La Sainte Messe. Un dessin à l'aquarelle à la plume rehaussée. Monogrammé.
    No longer available
    Dim. 24 x 17 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #282

    “Meisjesportret”. Houtskool op papier. Gesigneerd en gedateerd 1890.

    Portrait de fille. Fusain sur papier. Signé et daté 1890.
    No longer available
    Dim. 49,5v x 34 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #382

    Een koffie- en theeservies van Brussels porselein. Compleet voor tien personen. XIXe eeuw.

    Un service à café et thé en porcelaine de Bruxelles. Complet pour dix personnes. XIXème siècle.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #228

    Een collectie van 100 diverse souvenirlepeltjes, overwegend van massief zilver, een aantal van verzilverd metaal. Bruto 1167 g.

    Une collection de 100 cuillères souvenirs diverses, principalement en argent massif, certaines en métal argenté. Brut 1167 g.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #59

    “Zeilboten”. Houtskool op papier. Gesigneerd rechts onderaan.

    “Voiliers”. Fusain sur papier. Signé en bas à droite.
    No longer available
    Dim. 54 x 74 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #224
    Achille Kas
    Period: 1861 - 1927

    “Tussen twee overwinningen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1894. Met certificaat op de achterzijde.

    Entre deux victoires. Huile sur panneau. Signée et datée 1894. Avec certificat au dos.
    No longer available
    Dim. 56 x 43 cm
    Estimate: € 300 / 350

Other lots in this auction

  • #522

    Een eikenhouten tweedeursgarderobe in régencestijl met gemoulureerde deuren met uitgestoken versieringen.

    Une armoire à deux portes de style Renaissance en chêne avec des portes moulurées avec des décorations sculptées.
    No longer available
    Dim. 214 x 177 x 64 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #296

    Een eikenhouten consoletafel met een lade en twee uitklapbare bladen.

    Une console en chêne avec un tiroir et deux plateaux rabattables.
    No longer available
    Dim. 72 x 80 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #592
    GLTS

    “Fietser”. Aquarel op papier. Gemonogrammeerd.

    Cycliste. Aquarelle sur papier. Monogrammée.
    No longer available
    Dim. 46 x 36 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #314
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    “Schuur en kar” & “Het wonderbare veldkapelleke”. Twee etsen. Beide gesigneerd en resp. genummerd 27/100 & 37/50 buiten de plaat.

    Grange et charrette & La merveilleuse chapelle des champs. Deux eaux-fortes. Les deux signées et respectivement numérotées 27/100 et 37/50 à l'extérieur de la plaque.
    No longer available
    Dim. 24 x 28 & 39,5 x 25,5 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #188

    Een rijkelijk uitgewerkte eikenhouten beeldenkast met onderaan twee paneeldeuren met bloemen en muzikanten, geflankeerd door personages. In de gordel twee laden met musicerende engeltjes en fabeldieren, geflankeerd door leeuwenkoppen met ringen. Bovenaan een opzet met twee paneeldeurtjes met engelenkopjes, geflankeerd door personages met bloemen en vogels. De kap versierd met vogels, bloemen en engelenkopjes en gedragen door vier beelden. Naar de XVIIe eeuw.

    Un meuble aux sculptures, dite beeldenkast en chêne richement élaboré avec deux portes à panneaux avec des fleurs et des musiciens en bas, flanqué de personnages. Dans la ceinture deux tiroirs avec des anges musiciens et des créatures mythiques, flanqué de têtes de lion avec anneaux. Au sommet une pièce jointe avec deux portes à panneaux avec des têtes d'anges, flanquée de figures avec des fleurs et des oiseaux. Le capot décoré d'oiseaux, de fleurs et de têtes d'anges et soutenu par quatre statu(..)
    No longer available
    Dim. 234 x 163 x 72 cm
    Estimate: € 600 / 1000
  • #654
    Val St. Lambert

    Een lot gekleurd kristal, bestaande uit een asbak (kleine randschilfers), een grote vaas (schilfer aan de basis) en een vaas van Studio Crystal (minieme schilfers aan de basis). Allen gemerkt.

    Un lot de cristal coloré, composé d'un cendrier (petits éclats de bord), d'un grand vase (éclat à la base) et d'un vase Studio Crystal (petits éclats à la base). Le tout marqué.
    No longer available
    Dim. h: 7,5 - 30 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #36
    Juvenia, Bruxelles

    Een antieke paspop op gietijzeren voet.

    Un mannequin antique sur un socle en fonte.
    No longer available
    Dim. h: 160 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #241

    Een paar appliques van donkergepatineerd kunststof met bloemvormige roze kapjes, gedragen door putti.

    Une paire d'appliques en plastique patiné foncé avec des abat-jour roses en forme de fleur, portées par des putti.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #62
    Ignace Kennis
    Period: 1888 - 1973

    “Begijnhof van Mechelen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    Béguinage de Malines. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 45 x 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #127

    “Hengst”. Een beeld van zamak met bruin patina op zwart marmeren sokkel. Naar werk van P. J. Mène. Sokkel beschadigd.

    Etalon. Une sculpture en régule à patine brune sur socle en marbre noir. D'après une oeuvre de P. J. Mène. Socle abimé.
    No longer available
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #478

    Een buikvaas van blauw geglazuurd Chinees porselein. Onderaan gemerkt.

    Un vase à panse en porcelaine de Chine émaillée bleue. Marqué en bas.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 220 / 240
  • #611
    Philips

    Een oude radio in houten kast. Model 634C, 1933.

    Une vieille radio dans un coffret en bois. Modèle 634C, 1933.
    No longer available
    Dim. 48 x 41 x 27 cm
    Estimate: € 50 / 80
View all auction items ›

Veiling van 28 & 29 September 2021

Tentoonstelling op Vrijdag 24 & Zaterdag 25 september van 10.00 tot 17.00.   Veiling volledig - 700 loten.

28 September 2021 19:00
29 September 2021 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 28 September 2021 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More