Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een Afrikaans beeld, een machtfetisj, Solongo, Angola. Mist zijn speer.
Een Afrikaans beeld, een machtfetisj, Solongo, Angola. Mist zijn speer.

Een Afrikaans beeld, een machtfetisj, Solongo, Angola. Mist zijn speer.

African sculpture of a power fetish. Solongo, Angola. Missing a spear.
Dim. h 54 cm
SKU: 3001240528.
Categories: Afrikaans, Beeld, curiosa, Glas, Hout, ijzer, XXe eeuw.
Auction day: 31 January 2024 19:00
Catalogue #528
Estimate: € 120 / 180
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #582
    Rolls Royce

    Een groot reclamepaneel in dik plexiglas van Rolls Royce.

    A large advertising panel in thick plexiglass from Rolls Royce.
    No longer available
    Dim. 100 x 100 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #191

    “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    Le vainqueur. Une statue en bronze sur un piédestal de deux types de marbre.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #513

    “Meisje met bloemen”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gemerkt ‘Biondan’.

    “Flower girl”. Patinated bronze statue. Marked “Blondan”.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #687

    Een art-deco vaas met planten en bloemen in het decor. Booms glas getekend F. Merijn.

    An Art Deco vase with plants and flowers in the decor. Signed F. Merijn on the glass.
    No longer available
    Dim. h 26 x Ø 25 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #635

    “Droevig meisje”, een litho op papier, genummerd 99/100, gesigneerd.

    "Sorrowful girl", a lithograph on paper, numbered 99/100, signed.
    No longer available
    Dim. h 71 x b 59 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    “Le vainqueur”. A bronze statue on a two colored marble base.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #214

    “Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.

    Schoolboy with bird’s nest”. Bronze sculpture after Emile Bruchon. On blackstone base. With foundery seal.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #335

    Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.

    A walking stick with a silver handle, marked 800, German hallmarks.
    No longer available
    Dim. l 81 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #482

    Een polychroom gesculpteerd houten beeldje van een monnik met 1 hand manco. Medio 1800.

    A polychrome wooden carved figurine of a monk with one missing hand. Mid-1800s.
    No longer available
    Dim. 16,5cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #554
    P.J. Redouté

    “Rosier campanulé à fleurs blanches” en “Rosier mousseux à fleurs doubles”. Een paar rasterdrukken naar de meester.

    “Rosier campanulé à fleurs blanches” and “Rosier mousseux à fleurs doubles”. A pair of raster printings after the master.
    No longer available
    Dim. 39 x 29 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #224
    R. Salme

    “Paysage panorama temps gris”. Olieverf op doek. Gesigneerd R. Salme.

    "Landscape panorama, gray weather." Oil on canvas. Signed R. Salme.
    No longer available
    Dim. h 50 x b 65 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #305
    Period: 1931

    Een geslepen spiegel in een zilverkleurig gepatineerde houten kader. 31-07-1931

    A cut mirror in a silver-coloured patinated wooden frame. 31-07-1931
    No longer available
    Dim. 88 x 57 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #445

    Een lot van 3 Romeinse beeldjes uit marmer gesculpteerd, waarvan 2 kleine bustes met afbeelding van een jonge dame en 1 van een bebaarde man.

    A lot of 3 Roman marble sculpted figurines, including 2 small busts depicting a young lady and one depicting a bearded man.
    No longer available
    Dim. 9 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #493
    Emile Louis Picault

    “Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

    Science guiding the industry. Patinated bronze statue. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 650 / 850
  • #229
    Bernard Charoy

    Een lot van 5 kleurenlitho’s met een licht erotisch thema, allemaal getekend buiten de plaat Bernard Charoy.

    A lot of 5 color lithographs with an erotic theme, all drawn by Bernard Charoy.
    No longer available
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #684
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    Een lot van twee etsen van Romain Malfliet: schuur met kar en Mariabeeldje. Beide buiten de plaat gesigneerd.

    Two etchings by Romain Malfliet: shed with cart and Holy Mary Figurine. Both signed outside the plate.
    No longer available
    Dim. 24 x28 en 28 x 10 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #581

    Een bronzen beeld op marmeren voetstuk naar werk van Zach.

    A bronze statue on a marble stand after the work of Zach.
    No longer available
    Dim. h: 66 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #415
    P. Van Mol

    “Verger et vigne en mars”. Olieverf op paneel. Gedateerd 1965 en gesigneerd P. Van Mol.

    "Orchard and Vineyard in March". Oil on panel. Dated 1965 and signed P. Van Mol.
    No longer available
    Dim. h 45 x b 59 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #689

    Een beeldje van de gekruisigde Christus van porselein, biscuit en hout met Maria en engelen aan een wijwatervaatje.

    A figurine of the crucified Christ made of porcelain, biscuit, and wood, with Mary and angels by a font.
    No longer available
    Dim. 50 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #95

    Een lot van 2 kruishangers, waarvan 1 uit been gesculpteerd met cirkels gegraveerd en 1 uit brons. Vermoedelijk Laat-Romeins / Vroeg-Byzantijns.

    A lot of 2 cross pendants, one of which is carved from bone with engraved circles, and one made of bronze. Probably Late Roman / Early Byzantine.
    No longer available
    Dim. 6,5cm
    Estimate: € 100 / 200
  • #572
    Antoon Herckenrath
    Period: 1907-1977

    ‘Reinaart De Vos’, een houtsnede uit 1941 door Antoon Herckenrath. Bijgevoegd een boekje van een retrospectieve te Sint-Niklaas.

    "Reinaart De Vos," a woodcut from 1941 by Antoon Herckenrath. Included is a booklet from a retrospective in Sint-Niklaas.
    No longer available
    Dim. 40 x 29 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #688

    Een schotel en vaas in aardewerk met Afrikaans thema.

    A plate and vase in earthenware with an African theme.
    No longer available
    Dim. h 19 x Ø 19 en Ø 26 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #325

    Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.

    A walking stick with a silver handle, marked 800, German hallmarks.
    No longer available
    Dim. l 91 cm 800‰
    Estimate: € 40 / 60
  • #675

    Een lot van twee Afrikaanse hoofdsteunen waarvan één uit Ethiopië.

    A lot of two African headrests, one of which is from Ethiopia.
    No longer available
    Dim. h 22 cm
    Estimate: € 40 / 60

Other lots in this auction

  • #167

    Een van 3 Keltisch bronzen bijlkoppen, waarvan 1 met dopsleutel, type Armoricaans. Vermoedelijk 1350 – 1150 v.Chr.

    One of three Celtic bronze axe heads, one of which has a spanner, Armorican type. Presumably 1350 - 1150 BC.
    No longer available
    Dim. 13cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #144
    Maurice Felbier
    Period: 1903 -1991

    ‘Winter’, olieverf op doek, getekend M. Felbier. Achteraan het opschrift ‘Winter, Maurice Felbier, 1973’.

    'Winter', oil on canvas, signed M. Felbier. At the back the inscription 'Winter, Maurice Felbier, 1973'.
    No longer available
    Dim. 75 x 90 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #77

    Een lot van 3 beelden in messing op houten sokkel.

    A lot of 3 brass sculptures on wooden bases.
    No longer available
    Dim. h 49.5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #479

    “Polderlandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan monogram. Lichte verfschade.

    "Polder Landscape". A painting, oil on canvas. Monogram at the bottom. Minor paint damage.
    No longer available
    Dim. 43 x 59cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #276

    Een houten Louis XVI-stijl bijzetmeubeltje met 3 laden en bronzen elementen versierd. Fineer met enkele barsten.

    A wooden Louis XVI style side cabinet with 3 drawers and decorated with bronze elements. Veneer with some cracks.
    No longer available
    Dim. 73 x 43 x 32cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #407
    ‘Hop’

    “Abstracte figuren van hout, met metaal.” Sculptuur.

    "Abstract wooden figures with metal. Sculpture."
    No longer available
    Dim. h 66 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #61
    Longfils

    Een art-deco beeld met 2 zamak gazelles op een sokkel in 2 soorten marmer. Gesigneerd Longfils. Kleine schade aan het marmer.

    An Art Deco statue with 2 zamak gazelles on a pedestal in 2 types of marble. Signed Longfils. Small damage to the marble.
    No longer available
    Dim. 32 x 65 x 9 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #217

    Een lot van 6 vermoedelijk vroeg Middeleeuwse zegel stempels uit been met plaaster omhulsel.

    A lot of 6 presumably early Medieval seal stamps made of bone with plaster casing.
    No longer available
    Dim. 12cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #576

    Een Engelse stijl mahonie 6-deurs bibliotheek met fineerschade onder aan de zijkanten, een beschadigde hoek rechts vooraan en krassen op het blad.

    An English style mahogany 6-door display cabinet with veneer damage on the bottom sides, a damaged corner on the front right, and scratches on the top.
    No longer available
    Dim. 216 x 180 x 54 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #660

    Een 18 K geelgouden ring bezet met een malachiet cabochon.

    An 18 carat yellow gold ring set with a malachite cabochon.
    No longer available
    Dim. 9,45 g
    Estimate: € 350 / 400
  • #10

    Een 18 K geelgouden broche bezet met drie steentjes.

    An 18K yellow gold brooch set with three small stones.
    No longer available
    Dim. 2,62 g
    Estimate: € 80 / 120
  • #356

    Een houten commode met 3 laden. Bovenste sleutelgatlijst manco.

    An oak commode with three drawers. The top keyhole uncovered.
    No longer available
    Dim. 75 x 99 x 44cm
    Estimate: € 25 / 50
View all auction items ›

Veiling van 30 & 31 Januari 2024

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling: Vrijdag 26 en Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 17.00

30 January 2024 19:00
31 January 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 31 January 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More