Veiling volledig: 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 26 en Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 17.00
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig: 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 26 en Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 17.00
Een beeld van een uil in gegoten kunststof, Guiseppe Armani voor Capo Di Monte.
“Sloepenweg, Antwerpen”. Een ets op papier. Onderaan, buiten de plaat gesigneerd en genummerd 47/100.
Een lot Märklin bestaande uit een Loc met tender, 7 lange wagons, 20 kleine wagons waarvan 1 beschadigde, een verlichtingspaal en een boekje.
‘Veteraan’, een ets van Dirk Baksteen uit 1936, getekend binnen en buiten de plaat.
Een flamingo van meerkleurig porselein. Gemerkt Tay, made in Italy.
Een butler-tray in tropisch hout met afneembaar dienblad.
Een grote blikken speelgoed trein in zijn originele doos, aan 1 zijde ontbreekt een wieldeel. Gemerkt Giant Train.
Een lot van 3 19e eeuwse porseleinen bekers, 2 met maritiem decor en opschrift Nieuport-Bains en 1 met een heilige.
‘Hoevezicht’, olieverf op paneel, getekend L. Segers.
Een 18 K geelgouden broche bezet met drie steentjes.
Een kleine zilveren kandelaar, 75 gram totaalgewicht met gevuld voetje, gemerkt met Duitse keuren en het gehalte 925.
Een originele tekening van Roba, Bollie & Billie, voor Olivier.
Een messingen inktstel met saterhoofd.
Een spiegel in vergulde kader met polychroom bloemdecor. Begin 20ste eeuw.
Een banjoline, ca 1950.
Een armstoel in massief eik en cannage, getorste delen en leeuwen in het snijwerk.
Een lot van acht oudere koperen kandelaars bestaande uit vier sets van twee.
Een lot van 2 die-cast auto’s, ca 1930, Tootsietoy, made in U.S.A., een Graham en een Graham Wrecker. In bespeelde staat.
‘Na de hooioogst’, een tekening, inkt op papier, rechts onder gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met drie kleine briljantjes en drie robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een porseleinen milieu de table in de vorm van een schaal op voet met daarop een beeldje van de jonge Napoleon Bonaparte. Onderaan een merkteken en een nummer. Kleine schilferschade aan Napoleon’s jas.
“Koedoe” en “Polospeler”. Twee houtskooltekeningen. Gesigneerd.
Een lot van 2 vaasjes in porselein, ca 1900, beide met een dame in goudkleurig gewaad. Onderaan gemerkt en genummerd.
‘Winterzicht’, olieverf op doek, gesigneerd C. Hagens en gedateerd 1907.
Een lot van 3 parastone beelden van Suske & Wiske bestaande uit: de totempaal, SW16, 2018, Lambik & tante Sidonia, SW120, 2014 en tante Sidonia, SW 122, 2015. Alles met originele verpakking en de laatste twee met certificaat.
Een oude massief eiken koffertje met gesculpteerde motieven op de voorkant.
Een lot van 3 zilveren servetringen.
Een Mid-Century koperen gegraveerd sierbord, verso gemerkt “dandarb kupo metall”. En een koperen kaarsenhouder, onderaan genummerd.
Een reeks van 6 spreuken met illustraties van Frans Van Immerseel. Buiten de plaat gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,18 ct.
Een metalen beeld van een smid aan het aambeeld.
Merklap, een ingekaderd gobelin borduurwerk. Gemerkt BV Vanderseypen, Everbergh 1873.
Een lot van 6 zilveren lepeltjes in origineel doosje, bijgevoegd strooilepeltje met zilveren heft.
‘Jongen met gestreepte t-shirt’, olieverf op doek, gesigneerd P. Smolders.
Een parasol in zwarte kant, Brussel 1880, de punt dient te worden gerepareerd.
Een set van 2 staande lampen met een zware koperkleurige voet.
Een set van 2 beelden van jonge dames met kromzwaard in zamak op een rond marmeren voetje.
Lot verzilverd metaal: eierdopjes, lepeltjes e.d. in vijf etuis.
‘Belgische vluchtelingen’, een lithografie van Alfred Ost, gedateerd 1.5.XVII.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met centrale briljant van +- 0,18 ct. FVS1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,53 ct.
“Pterophylum Scalare”. Een vintage beeld in brons van 2 maanvissen op zwart marmeren sokkel.
“Jongedamesportret met handschoen.” Olieverf op doek.
“Maria met kind”. Een vintage polychroom aardewerken wandbeeldje. Verso gesigneerd “Sanchez”, voor Perignem of Amphora.
4 ingekleurde gravures, 18e eeuws, diverse ontwerpen, stad-en plattelandstaferelen.
Een lot van 2 miniatuur schilderijtjes, olie op een driehoekig paneel, achteraan het opschrift ‘Anvers 7 avril 1892 Het strand bij Maria-Kerke’ en ‘Anvers 4 janvier 1892 Port d’Ostende’. Een van de werkjes draagt vooraan de handtekening E. Schmitz.
Een massief eiken hallbank/koffer met armleuningen.
Een schrijfmachine, L.C. Smith & Corona typewriters Inc., 1929 U.S.A..
Een porseleinen interbellum beeldje als aromabrander.
‘Stilleven met margrieten en handschoenen’, olieverf op doek, gesigneerd A. Caullet.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten me een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een beeld van een dame met een pauw op de schouder, Guiseppe Armani voor Capo Di Monte, op houten sokkeltje. Kleine schade aan de staart van de pauw.
“Graanveld bij onweer.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een blauw-witte porseleinen knobbelvaas. Onderaan gemerkt De Porcelyne Fles.
Een set van 2 kaders van Menen, een oude ingekleurde landkaart en een ingekleurde ets.
Een geslepen kristallen vaas, kleurloos en groen in de massa gekleurd. Onderaan gemerkt.
Een 19de eeuws eikenhouten eendeurskastje met lade. Sporen van slijtage aan de poten.
Een paar aardewerken Art Deco vazen door Amphora Riessner, Czechoslovakia met papegaaien en bloemen in het decor. Onderaan gemerkt en genummerd.
Een retro tafellamp met metalen voet en Tiffany stijl glas in lood kap.
Een kunstmap van Jef Van Tuerenhout.
Een 18 K geelgouden speld in de vorm van een zwaard bezet met één saffier en twee robijntjes en twee parels.
Een art-deco beeld met 2 zamak gazelles op een sokkel in 2 soorten marmer. Gesigneerd Longfils. Kleine schade aan het marmer.
“Stilleven met pompoen.” Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een verzilverd bestekdoos gemerkt Wiskemann, bestaande uit 12 lepels en 12 vorken, bijgevoegd 6 en 2 koffielepeltjes.
‘Zeilboten aan het staketsel’, olieverf op doek, gesigneerd A. Matthys.
Een Grieks bronzen, museum replica, beeldje van de godin Minerva.
Een mahoniehouten tafel met harpvormige poten naar Engels voorbeeld.
Een aardewerken dekselkan met Cyrano de Bergerac in het tafereel. Onderaan gemerkt. Herstelling aan de dekselrand. Medio 19e eeuw.
Een tinnen jardinière met rozen in bas-reliëf en kobaltblauwe schaal.
‘Stadszichten’, een lot van 2 aquarellen op papier, beide gesigneerd Edm. Lagaert.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen telkens bezet met een parel.
Een set van 4 handbeschilderde borden van 1ste keus Meissen met een gouden randje en een verscheidenheid aan bloemen. Onderaan het merkteken met de gekruiste zwaarden.
Een met emaille en zilverwerk beklede icoon. Russisch vermoedelijk 19e eeuw.
Lorenz Völkerbund 2 NETV 429W. Een uit metaal en bakelieten lampenradio. Gemerkt C. Lorenz, serienummer 2414, bouwjaar 1929/32.
Een lot van 10 miniatuurtjes, bestaande uit schilderijtjes olieverf op paneel, waaronder 1 gesigneerd Rik Bourguignon. Een icoontje, medaille, print, litho, etc.
Een Romeinse dobbelsteen uit been gesculpteerd.
Een 19e eeuws polychroom salon in Louis XVI-stijl bestaande uit een tweezit en twee enkelzitjes. Het salon dient geherstoffeerd te worden.
Een lot van 3 beelden in messing op houten sokkel.
Een porseleinen tafellamp met floraal decor en vergulde voet.
“Venetiaans stadzicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Met dedicatie achteraan aan Henri Callaerts, gedateerd 1972.
Een parelhalssnoervoorzien van 18 kt geelgouden slot en tussenstukken.
“Straffordshire”. Een lot van vier paar hondjes. Begin 20ste eeuw.
‘Vissersboten op een kabbelende zee’, olieverf op doek, gesigneerd P. Moreau.
Een koperen Art Nouveau tafellamp met geslepen glazen center. Medio 1920.
“Beukenwoud”. Olieverf op doek. Gesigneerd Jules Dubois.
“Knightia Alta”. Een visfossiel in steentablet met certificaat. Eoceen, ca 45 miljoen jaar. Origine; Green River Formatie, “Fossil Lake”, Wyoming USA.
Een ecru gepatineerd ovalen Louis XVI-stijl bijzettafeltje met marmeren blad en versierd met guirlandes.
Een grote tabakspot in Delfts aardewerk met leeuwenkoppen, 2 rokende mannen in het decor en opschrift ‘Tabac Royal’. Met koperen deksel.
Een geglazuurd, meerkleurige aardewerken vaas. Art Nouveau, toegeschreven aan Bert Nienhuis voor De Distel, Amsterdam. Diverse lichte breuk-en haarlijntjes aanwezig. Onderaan gemerkt.
“Bloemstilleven in aarderwerken kruik”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en kleine pareltjes.
Een beeld van een clown op een stoel, Guiseppe Armani voor Capo Di Monte. Gegoten kunststof.
‘Maritiem’, olieverf op doek, gesigneerd Romain Steppe. Kleine verfschade op meerdere plaatsen.
Een porseleinen theeserviesje, P. Pastaud, Limoges France bestaande uit 1 dienblaadje, 1 schenkkannetje, 8 kleine tasjes en 4 goudkleurige zwaantjes.
“Binnenvaart.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd 1928.
Een lot van 2 kruishangers, waarvan 1 uit been gesculpteerd met cirkels gegraveerd en 1 uit brons. Vermoedelijk Laat-Romeins / Vroeg-Byzantijns.
Een houten klapsecretaire met 7 kleine lade en 1 grote bodemlade.
Een porseleinen tafellamp met floraal decor en vergulde voet. In hoogte verstelbaar. Onderaan gelabeld.
Een lot van 3 Delvaux handtassen, alle drie met gebruikssporen.
‘Vaargeul te Oostende’, olieverf op doek, gesigneerd Herman V. D. Berghe.
Een 14 K geelgouden Vlaams kruis bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1,80 ct.
Een kristallen vaas, Val Saint Lambert, kleurloos en groen in de massa, niet gemerkt.
“Vlamingenbrug.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen buste, Lancelot Samson Voorburg Den Haag.
‘Dorpszicht met hooischoven’, olieverf op doek, linksonder gesigneerd.
Een zilveren bonbonnière, Delheid frères, A800. 570 gram.
Een massief houten zitbankje met licht gebogen rug en waaiervormige spijlen. Engels, begin 20e eeuw.
Een schouwgarnituur in Napoleon III-stijl bestaande uit een klokje en 2 cassolettes, handbeschilderd porselein en verguld zamak. De slinger ontbreekt alsook een sierkrulletje bovenaan het klokje.
Een uit pitch-pine hout en metaal vervaardigde poppen-of kinderwagen.
‘Erf met boerenpaard en kippen’, olieverf op doek, getekend A. Vermeir.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,14 ct.
Een polaroid foto van de Japanse Kunstenaar Nobuyoshi Araki.
Een zilveren chocoladekannetje met ebbenhouten handvat.
“Zomers hoevegezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een lot van 2 uit been gesculpteerde Romeinse plaquettes met erotisch tafereel.
Een marquetterie tafel in Lodewijk XV-stijl. Met bronzen details.
Een schaaltje van zilver, Nederlands, draagt het stadskeur van Den Haag, Jaarletter J en de initialen van de maker P.K..
Suske en Wiske, De belhamel-bende, luxe fluwelen hc met foedraal (1982)in nieuwstaat, genummerd exemplaar: nr 233/500 met de handtekening van Willy Vandersteen. Luxe versie ter gelegenheid van het verschijnen van het 100ste Suske en Wiske verhaal "De Belhamel-Bende"in "De Standaard" en in "Het Nieuwsblad".
“Stadssteeg.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met twee briljanten mt een gezamenlijk gewicht van +- 0,52 ct. GVVS.
Een lot van drie vulpennen, bestaande uit een Montblanc Meisterstuck N.146, een Nino Cerutti en een Cross.
Een collage van papier door Jacques Villeglé.
Een zijden sjaal in originele doos.
“Veenlandschap bij avond”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een Laat-Romeins / Vroeg Byzantijnse bronzen broche met kruis en cirkels versierd.
Een bureau in Louis XV-stijl in gefineerd notelaar. 3 lades en 3 valse lades en groen lederen blad. Vergulde bronzen beslag.
‘Gezeten Petrus’, een bronzen beeld met olijfgroene patina. Draagt handtekening ‘Evrard’.
Een aardewerken art nouveau vaas met polychroom decor. Catteau decor 643 vorm 897. Kleine bakfout onderaan.
“Stadzicht te Lier.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden ketting met hanger in wit en geelgoud bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,55 ct.
Scotch Whisky, Single Malt, The Balvenie Founders Reserve, 75 cl.
Een collage van papier door Jacques Villeglé.
Een geslepen kristallen tafellamp, rood gekleurd in de massa. Onderaan gemerkt.
“Zeelui met sloep.” Potloodschets op papier. Gesigneerd.
Een paar kandelaars in Empire stijl van verguld en gepatineerd brons, gedragen door vrouwenfiguren.
Een vintage vitrinekast van het merk Imexcotra uit Aalst.
Een handbeschilderde porseleinen schaal met een decor van bloemen, onderaan gemerkt met het Meissen teken.
Een design handtas van gevlochten leer. Gemerkt.
‘Het dorpsplein’, olieverf op doek, getekend Marko Stupar.
Een paar 18 kt roze gouden oorbellen bezet met twee centrale briljanten IVS samen 1,08 ct en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,28 ct.
‘Athlète Marin’, een bronzen beeld met een groene patina. Getekend Ouline met inscriptie ‘Bronze’. Met een groen marmeren voetstuk.
‘Dead letters, three books cut up’, A.1.7.95. Een triptiek, getekend Denmark.
Een kratervaas van geslepen kristal, in de massa bordeauxrood gekleurd. Onderaan gemerkt.
‘Winter’, olieverf op doek, getekend M. Felbier. Achteraan het opschrift ‘Winter, Maurice Felbier, 1973’.
Paar wandkandelaars versierd met porseleinen papegaaien naar de barok.
Een vintage boekenkast van het merk Imexcotra uit Aalst.
Een paar marmeren cassolettes van geaderd marmer met bronzen guirlandes.
Een kratervaas “Bordeaux” van geslepen kristal, in de massa mauve gekleurd. Onderaan gemerkt.
“Stadsgezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt roze gouden ring bezet met centrale citrine van +- 9,54 ct. En briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,44 ct. Met certificaat.
“Buste van een jonge dame”. Een gepatineerd bronzen beeld. Verso gesigneerd.
“Place de la Concorde, Parijs.” Olieverf op doek, gesigneerd.
‘Dante’. Een beeld van gebeeldhouwd albast, deels gepatineerd, op marmeren voetstuk.
“Neerhofdieren”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een Oud-Romeins bronzen olielamp met vogel en gelaat ornament. 1e eeuw nC.
Een vintage ‘Boomerang’ bureau van het merk Imexcotra uit Aalst. Met de bijpassende bureaustoel, alles gemerkt.
Een paar marmeren cassolettes in gevlamd marmer met bronzen beslag in de vorm van guirlandes.
Een grote vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt.
Varia Grafisch werk: Ed. De Zwarte Panter, “Langt Fra Hjemmet uden Øl”, kunstmap met telkens 2 litho’s van Fred Bervoets, Walter Goossens en Wilfried Pas, gesigneerd, gedateerd 1974 en genummerd 10/70 buiten de plaat. Walter Goossens, “Zelfportretten”, Map met 5 etsen n.a.v. Tentoonstelling De Zwarte Panter 1974. Gesigneerd en genummerd 7/20 buiten de plaat. “68-78”, kunstmap uitgegeven door Galerij De Zwarte Panter met een overzicht van 10 jaar, met talrijke foto’s en met 33 zeefdrukken van o.m(..)
Een paar 18 kt roze gouden oorbellen bezet met centrale robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 2,02 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een uit steen gesculpteerd huisaltaar. Vermoedelijk 500-1000 N.C.
“Wandelaars bij avond”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een kratervaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt, met vermelding P.U. en met label.
Een oude Venetiaanse spiegel met bronzen cherubijnen versierd.
Paar art deco tafellampen van gebeitst hout.
Een donker eikenhouten linnenkast. Tweedeurs met fraai snijwerk. Eind 19e eeuw. Kleine schade achteraan de kroon.
Een van 3 Keltisch bronzen bijlkoppen, waarvan 1 met dopsleutel, type Armoricaans. Vermoedelijk 1350 – 1150 v.Chr.
Een grote vaas “Teniers” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt.
"Dépassons l'anti-art", een litho van Christian Dotremont, een van de twee Belgen die betrokken waren bij de oprichting van de Cobra-beweging.nr 10/75, gesigneerd buiten de plaat. Illustratie bestemd voor zijn gelijknamige boek.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met zes kleine briljantjes en een centrale saffier van +- 0,50 ct.
“Unguentaria en Balsamarii”. Een lot Oud-Romeins glazen traan & balsem flesjes in diverse afmeting, vorm en kleuren.
‘Landelijk zicht bij nacht’, olieverf op doek, getekend Jef De Pauw.
Een grote vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt en “M”.
‘Zomer en Winter te Middelburg’, een set van 2 schilderijen, olieverf op paneel, gesigneerd C. Kimmel.
Een speciale editie op groot formaat van Blake en Mortimer, “Le Mystère de la grande pyramide” door E.P. Jacobs (46,5 x 34,5 cm). Vergezeld van een grote affiche van “Het Gele Teken”.
Een ronde Biedermeyer tafel.
Een Oud-Romeins bronzen beeldje met vermoedelijke afbeelding van de godheid Mars.
Een grote vaas “Uruguay” van geslepen kristal, in de massa cranberryrood gekleurd. Onderaan gemerkt.
Een lot van 2 schilderijen, waarvan 1 getiteld “Maria”, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd en 1 “Portret van een jonge vrouw”, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd, met klein letsel in het doek. Eind 19e eeuws.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een lot archeologische bodemvondsten van Neolithische werktuigen bestaande uit steen en silex mes, pijl-en speerpunten.
‘La Sortie d’école’, olieverf op doek, toegeschreven aan Théodore Gérard, met scheurtje en afschilferende verf.
Een eironde vaas “Seurat” van geslepen kristal, in de massa paars gekleurd. Catalogus 1926. Zonder merk.
Een emaillen reclamebord “Chevron”.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek in barokke kader. Gesigneerd Jespers.
Een vintage houten Mid-Century design salontafel met plywood poten. Ontwerp door Ludvik Volak.
Een lot van 6 Romeinse dobbelstenen uit been gesculpteerd.
Een grote vaas “Teniers” van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Onderaan gemerkt en “PU”.
“Aanlegsteiger Linker Oever van de Schelde te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met een centrale briljant 0,50 ct. HVVS1 en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,56 ct.
“De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.
“Wijnproevers”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1887. 2 restauratiepunten en 1 klein letsel.
Een huwelijksbeker van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Niet gemerkt.
Een grote geslepen spiegel met verguld kader en ornamenten. Bovenaan bas-reliëf van gips met enige schilfers en barsten. Ornament onderaan los.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1992 met certificaat. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.
Een vintage Mid-Century klaptafeltje met draaibaar tafelblad, 1 lade met legrekje onderaan. Brussel Expo’58 design.
Een lot van 6 Romeinse spelstenen uit been gesculpteerd, waarvan 4 balkvormig met inscriptie, 1 balkvormig en afgerond hoeken, en 1 klein dobbelsteentje.
Een grote vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt en “M”.
Een wit plaasteren bas-reliëf met een embleem bestaande uit een boek, scepter, urn enz...
Een platina ring bezet met een centrale diamant van +- 1.09 ct en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een art-deco beeld, brons op een groene marmeren voet, apen in palmbomen en een katachtige.
Een grote geslepen spiegel met verguld kader en kuif. Diverse schilfers en afgebroken deeltjes aan de lijst.
Een bonbonnière met deksel van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt.
Een paar girandoles van metaal en kristal.
Een Val Saint Lambert vaas, zwart en kleurloos kristal, gesigneerd en genummerd + naam J. M. Hoper (?) 71/2/92.
Een houten Mazarin marqueterie bureau. Een hoogwaardige replica met 3 laden aan weerszijden, 1 center lade en deur.
Een lot van 4 Romeinse dobbelsteentjes uit been gesculpteerd.
Een vaas van geslepen kristal, in de massa frambozenrood gekleurd. Onderaan gemerkt en genummerd 107/180.
Grote vergulde spiegel met een mooie kuif.
Een 18 kt witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,95 ct.
Een uit dierlijk been gesculpteerd beeldje van een gezicht. Vermoedelijk Gallo-Romeins.
Benen geraamte onder glazen stolp.
Een vaas met voetstuk “Gary” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Gemerkt met label.
“Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.
Een imposante massief eiken Régence kast met 4 deuren en 2 laden. XVIIIde eeuw.
Een grote eikenhouten opbergkoffer met gesculpteerd frontpaneel met floraal decor en ijzeren slot. 19e eeuws.
Een lot van 6 vermoedelijk vroeg Middeleeuwse zegel stempels uit been met plaaster omhulsel.
Twee vazen op voet van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Gemerkt en “M”.
“Vissersboten aan de kade te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een rooskleurige roestvrij stalen herenhorloge met lederen polsband. ‘Moonface’ referentie: FC 705V4S4. Aangekocht bij Tensen 2016. Met certificaat en in originele doos.
Een Oud-Romeinse haarpin uit been met bovenaan een gesculpteerd mannelijk figuur met phallus.
“Kathedraal van Antwerpenr”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar vazen van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd, naar een model van Hubert Fouargé omstreeks 1905. Val Saint-Lambert, zonder merk.
“Paysage panorama temps gris”. Olieverf op doek. Gesigneerd R. Salme.
Een Biedermeyer tafeltje met een lade.
Een Biedermeyer tafeltje met een lade.
Een framboos lederen enveloppe pochette. Gestempeld en met Manneke Pis op de achterkant.
Een kratervaas “Achille” van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt. Een model van Charles Graffart.
Een lot van 5 kleurenlitho’s met een licht erotisch thema, allemaal getekend buiten de plaat Bernard Charoy.
Een 18 K witgouden ring bezet met een parel.
Een Hollywood Regency tafellamp met als voet een messing lotusbloem. Ca. jaren 80 van de vorige eeuw.
“Boer met paard en kar”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zijden sjaal in originele doos.
‘Mon Pays’, een kerstuitgave met houtsneden van Frans Masereel uit 1956, 850 exemplaren van gedrukt en elk exemplaar gesigneerd door de kunstenaar zelf.
Twee schelpen en een struisvogelei.
Een houten Louis XVI-stijl halkastje met 7 laden en bronzen elementen versierd.
Een lichtblauwe geldbeugel van crispy leder.
Een geldbeugel van beige leder en met licht groene stiksels. Gemerkt.
Een portfolio met vier gesigneerde en genummerde, 793/800, zeefdrukken van Jan Bosschaert betreffende de reeks Kuifje.
Een roestvrij stalen herenhorloge met lederen polsband. Type Nr 01. BM302. Aankoopdatum 9-2-2008. In originele doos met aankoopbewijs.
Een bruine taupe lederen geldbeugel in D vorm.
“Winterlandschap”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een cavaleriesabel met opschrift "Pour le Roi et la Patrie" en houten gesculpteerd heft. Eind 19e eeuw.
“Het symbool der Kempen I”. Een ets op papier, onderaan buiten de plaat gesigneerd.
Een luipaard van koudgepatineerd brons op marmeren voet.
Een gefineerd houten secretaire met gebombeerde laden. 2 laden binnenin.
Een paar aardewerken Art Nouveau, Hasseltse keramieken vazen met florale ornamenten.
Een lot van 3 zijden sjaals in verschillende uitvoeringen.
“Winterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden dameshorloge bezet met Happy Diamonds met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. en lederen polsband. Genummerd en met certificaat.
Een kies van een mammoet. Gestabiliseerd en geprepareerd.
“Dame met hoed”. Een tekening, pastel op papier. Onderaan gesigneerd.
Een Duits aardewerken kruik met dodecagram en octagram decor in het reliëf.
“Plattelandsgezichten”. Een lot van 2 schilderijen, olieverf op paneel. 19e eeuws.
Een lot van 2 Romeinse dobbelstenen uit been gesculpteerd.
Een piëdestal in 3 delen, groen geaderd marmer, gecanneleerde schacht.
Een houten polychroom schommelpaard uit het midden van de vorige eeuw.
‘Pater met hond.’ Biscuit beeldje. Gemerkt 22 L&M.
Varia Grafisch werk: Claude Alard (°Fleurus 1939), 9 versies van een beeldhouwwerk. Fotogravure. Gesigneerd en gedateerd 1978. 4 diverse linosnedes, waarvan “Negro-Canaille” gemonogrammeerd door Henry Van Straten en één gesigneerd Van Loock. “Xylo”, een map met 12 lino’s en houtsneden van de Koninklijke Academie van Antwerpen, jaar 1975-1976. Diverse gravures en facsimiles m.b.t. het Rockoxhuis (Ed. KBC). En enkele andere (o.m. Linnig).
Een herenhorloge, model ‘Ceramica.’ 0115203473025. Large. In originele verpakking.
Een koffie-en theeservies bestaande uit een koffiekan, theekan, suikerpot en melkkan op een dienblad. Onderaan gemerkt SIGG, Switserland. Bijgevoegd een set van 6 Duralex France theeglazen op verzilverd dienblad.
“Winterlandschap”. Een kleurenets door Armand Apol naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd (Valerius De Saedeleer) in de plaat, gedateerd en genummerd buiten de plaat 19/250.
Een zilveren zout en peperstel op voet met monogram, later is dit omgevormd tot tafellamp, met 2 kristallen kommetjes.
“Avondmaal”. Een ets op papier, onderaan met stempel gesigneerd.
Een lot van 10 foto’s. ‘La Visite Officielle de S.M. le Roi Baudouin au Congo Belge et Au Ruanda-Urundi. Congopresse. 1955.
Een verlengbare ovalen tafel in acajou op een centrale zuilvormige poot, uitschuifbaar met extra centrale poot. Verlengbaar met 2 x 42.5 cm.
Set van vijf verzilverd metalen onderborden. In oorspronkelijke verpakking.
Een paar vergulde bronzen wandkandelaars met 2 lichtpunten en cherubijnen.
“Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
Een herenhorloge, model ‘Ceramica.’ 01.256.0706.3.016. In originele verpakking.
Een lot van 9 postzegelalbums uit diverse landen.
‘Nature Morte’, olieverf op doek met een fazant en een konijn, getekend E. Braat.
Een 18de eeuwse wandfontein uit blauwgedecoreerd aardewerk. Lodewijk XV periode. Slijtage aan het kraangezicht.
“Jeune femme au Touquet-Paris plage”. Een litho op papier. Onderaan gesigneerd, épreuve d'artiste en genummerd 12/20.
‘Oorlog en bezetting, gezien door Oscar Liedel. Een Nederlandse luxe uitgave op 152/500 met kleurafdrukken van aquarellen, gesigneerd door de auteur.
Een houten Louis XVI-stijl bijzetmeubeltje met 3 laden en bronzen elementen versierd. Fineer met enkele barsten.
Een lot van 9 vintage decoratieve processiebanieren of wanddecoraties met diverse religieuze thema’s. Verf op doek.
“Bloemenboeket”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een herenhorloge, model ‘Centrix.’ 01.542.0122.3.012. Quarts chronograph. In originele verpakkng.
Een lot van 10 postzegelalbums uit diverse landen.
‘Scheepswerf’, olieverf op board getekend R. Gevaert.
Een porseleinen dessertserviesje bestaande uit tien borden en twee grote schotels met een gevarieerd fruitdecor en met vergulde kobaltblauwe randen. Gemerkt Malmaison, Bavaria. Omstreeks 1900.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd Jules Dubois.
Een vintage Val Saint Lambert vaas, groen in de massa gekleurd, gemerkt met sticker.
Een set van 2 wingbackchairs in groene velours, de stof dient herdaan te worden.
Een lot bestek Christofle voor 12 personen, allen gemerkt op de vismessen na.
Een lot van 6 Wiskemann serviesstukken bestaande uit sauskommen, dienbladen en theekannetje.
“Winterse landschappen”. Een lot van 2 litho’s op papier, naar Albert Saverijs door Roger Hebbelinck. Gesigneerd en genummerd 307/350 & 262/350 buiten de plaat.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met een centrale briljant van +- 0,58 ct. IVS2.
Een oude Beautycord 120, Japan 1955, Medium formaat camera. Met originele lederen draagtas.
‘Zicht op de Leie’, olieverf op doek in vergulde kader, links onder gesigneerd.
Twee kleine iconen met de H. Maagd. Rusland, XIXde eeuw.
‘Heidezicht te Kalmthout’, aquarel op papier, gesigneerd Fr. Luyckx.
Een Romeins Militair diploma replica op bronzen plaquette met inscriptie.
Een houten driepoot schildersezel. Gemerkt MABEF, made in Italy.
“Vogels van de Belgische fauna“. Een album gekleurde postkaarten: 250 vogelkaarten, 27 vlinderkaarten, 54 zoogdierkaarten, en bijgevoegd boek. Uitgegeven door het vermogen van het koninklijk natuurhistorisch museum van België, door Katel Dupond, Brussel 1943.
Een houten folklore dienblad met floraal decor.
‘Vaartuigen op woelige zee’, waterverf op papier, onleesbaar gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een centrale briljant van +-0,50 ct. F VS. En briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,53 ct.
Een lot van vintage schoeisel bestaande uit een paar lederen skischoenen, gemerkt “Henke”, een paar Joegoslavisch traditionele schoentjes met gespijkerde enkel en een paar traditionele Berber pantoffels met diverse versiering.
Een Coca-Cola reclamespiegel. ‘Relieves Fatigue’.
Een lot van oud bureaumateriaal bestaande uit: een koperen inktpothouder, een groene gietijzeren brievenhouder, 2 messing vide-poches, een verzilverde vide-poche en een messing vulpotlood met geïntegreerde meetlat.
‘Heide aan het dorp’, olieverf op doek, draagt handtekening.
Een geslepen spiegel in een zilverkleurig gepatineerde houten kader. 31-07-1931
Een lot van 6 mahoniehouten stoelen en 1 gelijkende armstoel toegevoegd. 19e eeuws. Gestreepte stoffen zitting.
Een lot van 12 verzamel-albums, Suske & Wiske voor Lecturama in gele hardcover. Toegevoegd 3 ‘Magnifieke Meesterwerken’, eveneens Suske& Wiske met rode hardcover uitgegeven door Douwe Egberts.
Een lot van 2 kleurloos kristallen karaffen.
‘Stil leven’, gemengde techniek op papier, gesigneerd Fr. Dekoninck en gedateerd 1975.
Een paar 18 kt wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct.
Een lot van 2 art deco stukken, gemerkt Regina, Gouda. Het lot bestaat uit een vaas en een kandelaar.
‘De Maria Boodschap 1’, 2e staat, een ets van Jacob Smits, getekend buiten de plaat en gedateerd 1948.
Een kleurloos kristallen karaf, Val Saint Lambert, niet gemerkt met genummerde dop.
‘Zicht op bos en ruïne’, olieverf op doek, met scheur en reeds op meerdere plaatsen gerestaureerd.
“Lange Ridderstraat met de kathedraal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 3-delig Engels houten nest of tables met glazen bovenblad en lederen bekleding met vergulde details.
Lot verzilverd metaal: een boterpot, een doosje en een coupe met onderschaal.
Een lot stereoscopen waaronder een View-Master junior projector, een Sawyers View-Master en een opvouwbare stereoscoop. Met bijhorende schijfjes.
“Drie elegante portretten van jonge dames”. Aquarellen op papier. Gesigneerd. Medio XXste eeuw.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,48 ct. FVVS1.
“La Belgique et la Guerre”. Een vierdelige boekenreeks, gedateerd 1920-1923, Bruxelles.
“VIer elegante portretten van jonge dames”. Aquarel op papier. Gesigneerd. Medio XXste eeuw.Twee niet ingelijst.
Een porseleinen tête-à-tête, ca 1900 bestaande uit een theekannetje, melk- en suikerpot, 2 tassen met ondertas en een dienblaadje.
“Bosgezicht met stal”. Een ets op papier, onderaan gesigneerd.
Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.
Een 19e eeuws Engels bijzettafeltje met 1 lade, Mahoniefineer en zeer fijn inlegwerk.
Een druiventonnetje met onderschaal en likeurset in Vlaams aardewerk. ‘Belgium 126’. Met zes ‘glaasjes’ waarvan één gebroken.
Een set van 2 ornamenten in messing met uitneembare sierdop.
“Les plus belles fleurs de G. Van Spaendonck, 1746-1822. Choisies et Composées par Karl Li Handler”. Ed. Librairie Gründ, Paris. Onvolledig (8 chromolitho’s).
Een lot divers archeologische bodemvondsten van diverse halfedelstenen.
Een sierbord met bijhorend botermes in porselein en inox. In bijhorend doosje.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vintage bouwdoos, Korbuly, Matador. In zijn originele doos met instructieboekje.
Een lot van twee kobaltblauwe en met goudverf gedecoreerde vaasjes, het ene gemerkt M-fres Limoges en de schildering vooraan getekend M Mille, het andere draagt binnenin een merkteken A.
Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.
Een nachtkastje met 1 gewoon- en 1 roldeurtje met kleine fineerschade en een zwart marmeren blad.
Twee boeken over sport. Benno Wauters, “De Flandriens”. Ed. Borgerhoff & Lamberigts 2010. In-F° (met voorwoord van Michel Wuyts). Marc Mercy, “Sportissimo, 100 jaar sportwereld”. Ed. Uigeverij Kanibaal voor Het Nieuwsblad 2012. In-F°.
Een geslepen kristallen vaas, kleurloos en blauw in de massa, getekend en genummerd 100/150.
‘Roeibootje in de reflectie van een boom’, olieverf op doek, verlijmd op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
Twee zilveren zegelringen met gegraveerde afbeeldingen. Romeinse archeologische vondsten.
Een lot van 12 rood koperen “cloches de restaurant”.
‘Havenzicht’, olieverf op board, draagt een monogram en het jaartal 37.
Een tafellamp met een lezende putto van kunsthars zittend op een rots.
Een potloodtekening van Jan Bosschaert, alsook genummerde litho, 38/100, buiten de plaat gesigneerd. en hierbij toegevoegd een ingekaderde prent met een naakte dame op een touwschommel.
Een set van twee stolpen met porseleinen beelden van edellieden. Het glas van één stolp is stuk.
Een 8-delige art-deco toiletset in gevlamd glas bestaande uit: drie karafjes waarvan twee met stop en één gelijmd aan de hals, een drinkglas, twee dekselpotjes, een zeepbakje en een ringen/juwelenhouder.
Een glazen vaas in de vorm van een pelikaan.
Een kristallen geometrisch geslepen Art Deco likeurset met karaf en 5 glaasjes.
Een lot van twee etsen van Jaak Gorus: aan’t Kiel en Rockoxhuis. Beide gesigneerd buiten de plaat J. Gorus.
Een rode limited edition polshorloge. ‘Design by Jaen-Pierre Lutgen.