Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een Afrikaanse houten kruk, gedragen door een vrouwenfiguur.
Een Afrikaanse houten kruk, gedragen door een vrouwenfiguur.

Een Afrikaanse houten kruk, gedragen door een vrouwenfiguur.

An African stool supported by a female figure.
Dim. h 42 cm Ø 23.5 cm
SKU: 3001240685.
Categories: Afrikaans, Beeld, Hout, XXe eeuw.
Auction day: 31 January 2024 19:00
Catalogue #685
Estimate: € 30 / 50
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #305
    Period: 1931

    Een geslepen spiegel in een zilverkleurig gepatineerde houten kader. 31-07-1931

    A cut mirror in a silver-coloured patinated wooden frame. 31-07-1931
    No longer available
    Dim. 88 x 57 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #214

    “Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.

    Schoolboy with bird’s nest”. Bronze sculpture after Emile Bruchon. On blackstone base. With foundery seal.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #572
    Antoon Herckenrath
    Period: 1907-1977

    ‘Reinaart De Vos’, een houtsnede uit 1941 door Antoon Herckenrath. Bijgevoegd een boekje van een retrospectieve te Sint-Niklaas.

    "Reinaart De Vos," a woodcut from 1941 by Antoon Herckenrath. Included is a booklet from a retrospective in Sint-Niklaas.
    No longer available
    Dim. 40 x 29 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #445

    Een lot van 3 Romeinse beeldjes uit marmer gesculpteerd, waarvan 2 kleine bustes met afbeelding van een jonge dame en 1 van een bebaarde man.

    A lot of 3 Roman marble sculpted figurines, including 2 small busts depicting a young lady and one depicting a bearded man.
    No longer available
    Dim. 9 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #482

    Een polychroom gesculpteerd houten beeldje van een monnik met 1 hand manco. Medio 1800.

    A polychrome wooden carved figurine of a monk with one missing hand. Mid-1800s.
    No longer available
    Dim. 16,5cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #675

    Een lot van twee Afrikaanse hoofdsteunen waarvan één uit Ethiopië.

    A lot of two African headrests, one of which is from Ethiopia.
    No longer available
    Dim. h 22 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    “Le vainqueur”. A bronze statue on a two colored marble base.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #513

    “Meisje met bloemen”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gemerkt ‘Biondan’.

    “Flower girl”. Patinated bronze statue. Marked “Blondan”.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #493
    Emile Louis Picault

    “Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

    Science guiding the industry. Patinated bronze statue. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 650 / 850
  • #229
    Bernard Charoy

    Een lot van 5 kleurenlitho’s met een licht erotisch thema, allemaal getekend buiten de plaat Bernard Charoy.

    A lot of 5 color lithographs with an erotic theme, all drawn by Bernard Charoy.
    No longer available
    Dim. 60 x 50 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #635

    “Droevig meisje”, een litho op papier, genummerd 99/100, gesigneerd.

    "Sorrowful girl", a lithograph on paper, numbered 99/100, signed.
    No longer available
    Dim. h 71 x b 59 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #335

    Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.

    A walking stick with a silver handle, marked 800, German hallmarks.
    No longer available
    Dim. l 81 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #684
    Romain Malfliet
    Period: 1910 - 2006

    Een lot van twee etsen van Romain Malfliet: schuur met kar en Mariabeeldje. Beide buiten de plaat gesigneerd.

    Two etchings by Romain Malfliet: shed with cart and Holy Mary Figurine. Both signed outside the plate.
    No longer available
    Dim. 24 x28 en 28 x 10 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #191

    “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    Le vainqueur. Une statue en bronze sur un piédestal de deux types de marbre.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #325

    Een wandelstok met zilveren handvat, gemerkt 800, Duitse keuren.

    A walking stick with a silver handle, marked 800, German hallmarks.
    No longer available
    Dim. l 91 cm 800‰
    Estimate: € 40 / 60
  • #554
    P.J. Redouté

    “Rosier campanulé à fleurs blanches” en “Rosier mousseux à fleurs doubles”. Een paar rasterdrukken naar de meester.

    “Rosier campanulé à fleurs blanches” and “Rosier mousseux à fleurs doubles”. A pair of raster printings after the master.
    No longer available
    Dim. 39 x 29 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #415
    P. Van Mol

    “Verger et vigne en mars”. Olieverf op paneel. Gedateerd 1965 en gesigneerd P. Van Mol.

    "Orchard and Vineyard in March". Oil on panel. Dated 1965 and signed P. Van Mol.
    No longer available
    Dim. h 45 x b 59 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #581

    Een bronzen beeld op marmeren voetstuk naar werk van Zach.

    A bronze statue on a marble stand after the work of Zach.
    No longer available
    Dim. h: 66 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #687

    Een art-deco vaas met planten en bloemen in het decor. Booms glas getekend F. Merijn.

    An Art Deco vase with plants and flowers in the decor. Signed F. Merijn on the glass.
    No longer available
    Dim. h 26 x Ø 25 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #689

    Een beeldje van de gekruisigde Christus van porselein, biscuit en hout met Maria en engelen aan een wijwatervaatje.

    A figurine of the crucified Christ made of porcelain, biscuit, and wood, with Mary and angels by a font.
    No longer available
    Dim. 50 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #688

    Een schotel en vaas in aardewerk met Afrikaans thema.

    A plate and vase in earthenware with an African theme.
    No longer available
    Dim. h 19 x Ø 19 en Ø 26 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #582
    Rolls Royce

    Een groot reclamepaneel in dik plexiglas van Rolls Royce.

    A large advertising panel in thick plexiglass from Rolls Royce.
    No longer available
    Dim. 100 x 100 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #224
    R. Salme

    “Paysage panorama temps gris”. Olieverf op doek. Gesigneerd R. Salme.

    "Landscape panorama, gray weather." Oil on canvas. Signed R. Salme.
    No longer available
    Dim. h 50 x b 65 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #179
    Djef Swennen
    Period: 1871-1905

    Een lot van 2 schilderijen, waarvan 1 getiteld “Maria”, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd en 1 “Portret van een jonge vrouw”, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd, met klein letsel in het doek. Eind 19e eeuws.

    A lot of 2 paintings, one titled "Maria", oil on panel. Signed at the bottom, and one "Portrait of a young woman", oil on canvas. Signed at the bottom, with minor damage to the canvas. Late 19th century.
    No longer available
    Dim. 18,5 x 23cm & 60,5 x 49cm
    Estimate: € 500 / 600

Other lots in this auction

  • #103
    Lancelot Samson

    Een bronzen buste, Lancelot Samson Voorburg Den Haag.

    A bronze bust, Lancelot Samson Voorburg The Hague.
    No longer available
    Dim. h 46 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #583

    Een chinoiserie piëdestal van gebeeldhouwd zwart hout met rond marmeren blad. Draaiende etagères op twee niveaus, centrale vierpoot. Enkele onderdelen loszittend.

    A pedestal in Chinese style. Black wood with a round marble top. Turning tablets on two levels and a central quadruped. Some parts loose.
    No longer available
    Dim. Ø 50 cm h: 77 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #524

    Een vaas van Boheems kristal. In oorspronkelijke doos.

    A vase made of Bohemian crystal. In original box.
    No longer available
    Dim. 16 x 22 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #189
    Jozef Adriaan Callaerts

    “Aanlegsteiger Linker Oever van de Schelde te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    "Jetty on the Left Bank of the Scheldt in Antwerp". Oil on canvas. Signed.
    No longer available
    Dim. 80 x 100 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #222
    Jozef Adriaan Callaerts

    “Kathedraal van Antwerpenr”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    "Cathedral of Antwerp". Oil on panel. Signed.
    No longer available
    Dim. 45 x 38 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #209

    Grote vergulde spiegel met een mooie kuif.

    Large gilded mirror with a beautiful crest.
    No longer available
    Dim. 183 x 100 cm
    Estimate: € 300 / 320
  • #576

    Een Engelse stijl mahonie 6-deurs bibliotheek met fineerschade onder aan de zijkanten, een beschadigde hoek rechts vooraan en krassen op het blad.

    An English style mahogany 6-door display cabinet with veneer damage on the bottom sides, a damaged corner on the front right, and scratches on the top.
    No longer available
    Dim. 216 x 180 x 54 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #215

    Een imposante massief eiken Régence kast met 4 deuren en 2 laden. XVIIIde eeuw.

    An impressive solid oak Régence cupboard with 4 doors and 2 drawers. 18th century.
    No longer available
    Dim. 260 x 216 x 70
    Estimate: € 300 / 500
  • #419

    Een set van 2 kaders, gemengde techniek op doek, op 1 van de doeken rechts onder gesigneerd.

    A set of 2 frames, mixed media on canvas, signed on the bottom right of one of the canvases.
    No longer available
    Dim. h 64 x b 54 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #690

    Een lot van 6 zegelringen van zilver, sommige zegels van gegraveerd granaat. Archeologische vondsten, Romeins.

    A lot of 6 silver signet rings, some seals engraved with garnet. Archaeological finds, Roman.
    No longer available
    Dim. 75,25 g
    Estimate: € 200 / 300
  • #315
    Jozef Adriaan Callaerts

    “Lange Ridderstraat met de kathedraal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.

    "Long Knight Street with the cathedral". Oil on panel. Signed.
    No longer available
    Dim. 34 x 26 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #304

    ‘Heide aan het dorp’, olieverf op doek, draagt handtekening.

    "Heath by the Village", oil on canvas, bears signature.
    No longer available
    Dim. 50 x 75 cm
    Estimate: € 30 / 50
View all auction items ›

Veiling van 30 & 31 Januari 2024

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling: Vrijdag 26 en Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 17.00

30 January 2024 19:00
31 January 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 31 January 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More