Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een jongedamesbuste van gesculpteerd albast op een marmeren sokkel. Achteraan gesigneerd.
Gustave Van Vaerenbergh
Period: 1873 - 1927

Een jongedamesbuste van gesculpteerd albast op een marmeren sokkel. Achteraan gesigneerd.

Buste de jeune femme en albâtre sculpté sur socle en marbre. Signature au verso.
Dim. h: 23 cm
SKU: 1403171048.
Categories: albast, Beeld, Marmer.
Auction day: 16 March 2017 19:00
Catalogue #1048
Estimate: € 120 / 200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #943

    “Victorie”. Een beeld van bruingepatineerd zamak. XIXe eeuw.

    “Victoire”. Une statue en alliage de zinc. XIXième.
    No longer available
    Dim. h: 76 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #601

    Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel in de vorm van vijf art deco danseressen.

    Un groupe en bronze patiné sur socle en marbre noir, représentant cinq danseuses, style art deco.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 850 / 950
  • #583

    Een Thaise voorstelling van Visjnoe met pijl en boog van deels verguld brons. Op houten voetstuk. Pijl gebroken.

    Vishnou à l’arc et flèche en bronze partiellement doré. Sur socle en bois. Flèche cassée.
    No longer available
    Dim. h: 197 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #211
    Cormann & Cie.

    Een schouwpendule van zwart en rood marmer, bovenaan getooid met een beeld van groengepatineerd brons met een voorstelling van een moeder met haar dochter. XIXe eeuw.

    Pendule en marbre rouge et noir surmontée d’une sculpture en bronze à patine verte représentant une mère et sa fille. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 62 x 64 x 25 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #566

    Een commode en tombeau van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl met bronsbeslag en een marmeren blad.

    Commode tombeau en bois de placage de style Louis XV aux montures en bronze et à tablette en marbre.
    No longer available
    Dim. b: 116 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #970

    Een grote cassolette van oranjebruin marmer en brons, versierd met guirlandes en vrouwenhoofden en bovenaan getooid met een fruitmand.

    Grande cassolette en marbre brun-orange et bronze. Décor de guirlandes et de têtes de femmes et surmontée d’une corbeille de fruits.
    No longer available
    Dim. h: 63 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #955

    “Vrouw met mand”. Een beeld van gepolychromeerd plaaster. Achteraan genummerd.

    “Femme avec Panier”. Une statue de plâtre polychromé. Numérotée à l’arrière.
    No longer available
    Dim. h: 77 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #980
    Johannes Domisse

    Een jongensbuste van groengepatineerd terracotta op een arduinen sokkel. Achteraan gesigneerd en genummerd.

    Un buste de garçon en terre cuite patinée vert sur pied. Signé et numéroté à l’arrière.
    No longer available
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #989

    “De golfspeelster”. Een beeldje van bruingepatineerd brons.

    “La golfeuse”. Statuette en bronze à patine brune.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 65 / 75
  • #227

    “Arts”. Een beeld van donkergepatineerd zamak naar een werk van Arthur Waagen. Restauratie aan het beeldje op de knie van de kunstenaar.

    “Arts”. Sculpture en régule à patine foncée d’après une oeuvre de Arthur Waagen. Restauration à la statuette sur le genou de l’artiste.
    No longer available
    Dim. h: 66 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #198

    “Vrouw met windhonden”. Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel naar een werk van Chiparus.

    “Femme et lévriers”. Un groupe de bronze patiné sur socle en marbre noir, d’après une oeuvre de Chiparus.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 600 / 650
  • #1075

    “Lolland”. Een beeld van meerkleurig porselein. Denemarken. Onderaan gemerkt. Het eiland Lolland is bekend voor zijn suikerbietenteelt.

    “Lolland”. Statuette en porcelaine polychrome. Travail danois. Marque sous la base. L’Ile de Lolland est connue pour sa production de betteraves à sucre.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #1000

    “Thomas Jefferson”. Een groep van donkergepatineerd brons op een marmeren sokkel.

    “Thomas Jefferson”. Un groupe de bronze patiné brun foncé sur pied de marbre.
    No longer available
    Dim. h: 30 cml
    Estimate: € 120 / 200
  • #985

    Een damesbuste van brons op een voetstuk van zwart marmer.

    Un buste de femme en bronze sur base de marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 28 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #846

    Een piëdestal van hout en kunststof in de vorm van twee kindjes in een boom.

    Piédestal en bois et plastique en forme de deux enfants dans un arbre.
    No longer available
    Dim. h: 97 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #636

    Een Thaise Boeddha van deels verguld brons.

    Bouddha en bronze partiellement doré. Travail thaï.
    No longer available
    Dim. h: 113 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #976

    Een schaaktafel met blad van meersoortig marmer op een gietijzeren voet.

    Table échiquier à tablette en marbre multicolore. Pied en fonte noircie.
    No longer available
    Dim. 62 x 62 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #1002

    Een Africaans beeld van gesculpteerd hout. Pende, vermoedelijk Gabon

    Une statue en bois sculpté d’origine africaine. Pende, probablement du Gabon.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #1016

    Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hardhout met een achthoekig marmeren blad.

    Piédestal chinois en bois dur sculpté à tablette en marbre octogonale.
    No longer available
    Dim. h: 91 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #1103

    Een vrouwenbuste op zuil van meerkleurig en verguld. plaaster. Gebruikt als decorstuk bij het Mechels Miniatuurtheater.

    Buste de femme sur socle en plâtre polychrome et doré. Ayant fait partie de décor du Mechels Miniatuurtheater.
    No longer available
    Dim. h: 143 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #188

    “Romantisch koppel”. Een groep van bruingepatineerd brons op een voetstuk van arduin en bruin marmer. Naar een werk van Aug. Moreau.

    “Couple romantique”. Groupe en bronze à patine brune sur socle en pierre de taille et de marbre brun. D’après un modèle d’Auguste Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #246

    Een gesculpteerd houten tafel in eclectische stijl, versierd met bloemen en met een rood marmeren blad.

    Table en bois sculpté de style éclectique décorée de fleurs et à tablette en marbre rouge.
    No longer available
    Dim. 93 x 62 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #233

    “De eeuwige denker”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel.

    “Le penseur éternel”. Bronze patiné sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #1110

    Een tafeltje van grijs marmer met een rond blad.

    Petite table en marbre gris à tablette ronde.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50

Other lots in this auction

  • #1024

    Een siervaasje en -flesje van meerkleurig en verguld porselein. Het eerste versierd met engeltjes en vogeltjes in hoogreliëf, het tweede met bloemen. Het eerste gemerkt maar op meerdere plaatsen beschadigd.

    Vase et flacon décoratifs en porcelaine polychrome et dorée. Le premier décoré d’angelots et d’oiseaux en relief, avec marque et plusieurs accidents, le second aux fleurs.
    No longer available
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #537

    Een paar netsuke’s van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor in de vorm van twee oude mannen met een mand.

    Paire de netsukés en ivoire sculpté et partiellement polychrome représentant deux vieillards avec une corbeille.
    No longer available
    Dim. h: 5 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #498

    Vier Chinese beelden van gesculpteerd hardhout. We voegen er een visser van meerkleurig geglazuurd aardewerk en een Guan Yin van monochroom wit porselein naar het blanc de Chine aan toe.

    Quatre sculptures en bois dur sculpté. Nous ajoutons un pêcheur en faïence polychrome et une Guanyin en blanc de Chine.
    No longer available
    Dim. h: 26 - 30 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #570

    Twee halssnoeren bezet met verschillende half edelstenen, één ervan met bijpassende oorbellen en armband.

    Deux colliers sertis de pierres fines dont un aux boucles d’oreilles et bracelet assortis.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 100
  • #812

    Een glazen vaas op voet met een verguld en handgeschilderd decor van bloemen. Beschadigd aan de voet. We voegen er twee mondgeblazen kleurloze vaasjes aan toe.

    Vase en verre sur pied à décor doré et peint à la main aux fleurs. Dégât à la base. Nous ajoutons deux vases incolores soufflés à la bouche.
    No longer available
    Dim. h: 34 & 11 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #776

    Een paar notenhouten armstoelen in Louis-Philippestijl, bekleed met groen fluweel. Licht afwijkende modellen.

    Paire de fauteuils en noyer de style Louis-Philippe garnis de velours vert. Modèles légèrement différents.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #941

    Gebeeldhouwde ebbenhouten trom in de vorm van een vrouwenromp met twee benen. Zonder trommelvel. Makonde.

    Tambour en ébène sculpté en forme d’un corps féminin sur deux jambes. Makonde.
    No longer available
    Dim. H. 80 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #861

    Een diepe schaal van glaspasta.

    Plat creuse en pâte de verre.
    No longer available
    Dim. Ø: 37 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #1109

    Een houten hangkastje met twee deurtjes, bovenaan versierd met een gebroken fronton.

    Petit meuble à suspendre ouvrant à deux portes, le dessus décoré d’un fronton brisé.
    No longer available
    Dim. 75 x 50 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #523

    Een paar balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van feestelijkheden voor de keizer. Onderaan gemerkt en met houten voetstukjes. Omstreeks 1900.

    Paire de vases balustres en porcelaine de Chine à décor polychrome représentant des festivités pour l’empereur. Marque sous la base et socles en bois tourné. Vers 1900.
    No longer available
    Estimate: € 500 / 800
  • #824

    Een paar vazen van blauw en wit opaalglas met een handgeschilderd bloemendecor. Eind XIXe eeuw.

    Paire de vase en opaline bleue et blanche à décor de fleurs peintes à la main. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 27 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #857

    Een siervaasje van monochroom wit biscuit met koperen monturen. Onderaan gemerkt. Vermoedelijk Sèvres, XIXe eeuw.

    Un petit vase décoratif, monochrome blanc et monture cuivré. marqué en dessous. Probablement Sèvres, XIXième.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 30 / 40
View all auction items ›

Veiling van 14, 15 & 16 maart 2017

De veiling is volledig - 1130 loten online De catalogus is te downloaden in .pdf en .xls

14 March 2017 19:00
15 March 2017 19:00
16 March 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 March 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More