Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een lot van 8 Romeinse haarpinnen uit been en brons, gesculpteerd met diverse details en verschillende groottes. Bijgevoegd een been gesculpteerd kammetje. Vermoedelijk 2e-3e eeuws nC.

Een lot van 8 Romeinse haarpinnen uit been en brons, gesculpteerd met diverse details en verschillende groottes. Bijgevoegd een been gesculpteerd kammetje. Vermoedelijk 2e-3e eeuws nC.

A lot of 8 Roman hairpins made of bone and bronze, sculpted with various details and different sizes. Also included is a bone sculpted comb. Presumably from the 2nd-3rd century AD.
Dim. 16,5 cm
SKU: 3001240517.
Categories: Brons, curiosa, Mineraal.
Auction day: 31 January 2024 19:00
Catalogue #517
Estimate: € 200 / 300
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #578

    Een Afrikaans vlindermasker, Dogon, Mali.

    An African butterfly mask, Dogon, Mali.
    No longer available
    Dim. h 40 x l 116 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #523

    “Paard aan een hek”. Een gepatineerd bronzen beeld naar een werk van Pierre-Jules Mêne.

    “Horse by a fence”. Patinated bronze figure after Pierre-Jules Mène.
    No longer available
    Dim. 35 x 29 x 13 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #675

    Een lot van twee Afrikaanse hoofdsteunen waarvan één uit Ethiopië.

    A lot of two African headrests, one of which is from Ethiopia.
    No longer available
    Dim. h 22 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #346

    Een 8-delige art-deco toiletset in gevlamd glas bestaande uit: drie karafjes waarvan twee met stop en één gelijmd aan de hals, een drinkglas, twee dekselpotjes, een zeepbakje en een ringen/juwelenhouder.

    An 8-piece art-deco dressing table set in flamed glass consisting of: three carafes, two with stoppers and one glued to the neck, a drinking glass, two lidded jars, a soap dish, and a ring/jewelry holder.
    No longer available
    Dim. h 21 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #528

    Een Afrikaans beeld, een machtfetisj, Solongo, Angola. Mist zijn speer.

    African sculpture of a power fetish. Solongo, Angola. Missing a spear.
    No longer available
    Dim. h 54 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #504

    Een Napoleon III figuraal, gepatineerd en verguld bronzen brule-parfum. Replica, naar een werk van J. Dasté. Gegoten als een met bladeren versierde urn met twee handvaten en deksel, ondersteund door een putto, op rechthoekige basis met Apollo en groteske maskers. Staande op vier C-rollen poten.

    A Napoleon III figurative patinated and gilded bronze incense burner. Replica, after a work by J. Dasté. Cast as a leaf-adorned urn with two handles and lid, supported by a putto, on a rectangular base with Apollo and grotesque masks. Standing on four C-scroll legs.
    No longer available
    Dim. 110cm
    Estimate: € 800 / 1200
  • #191

    “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    Le vainqueur. Une statue en bronze sur un piédestal de deux types de marbre.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #690

    Een lot van 6 zegelringen van zilver, sommige zegels van gegraveerd granaat. Archeologische vondsten, Romeins.

    A lot of 6 silver signet rings, some seals engraved with garnet. Archaeological finds, Roman.
    No longer available
    Dim. 75,25 g
    Estimate: € 200 / 300
  • “De overwinnaar”. Een bronzen beeld op een sokkel van twee soorten marmer.

    “Le vainqueur”. A bronze statue on a two colored marble base.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #95

    Een lot van 2 kruishangers, waarvan 1 uit been gesculpteerd met cirkels gegraveerd en 1 uit brons. Vermoedelijk Laat-Romeins / Vroeg-Byzantijns.

    A lot of 2 cross pendants, one of which is carved from bone with engraved circles, and one made of bronze. Probably Late Roman / Early Byzantine.
    No longer available
    Dim. 6,5cm
    Estimate: € 100 / 200
  • #680

    Twee zilveren zegelringen. De ene met gegraveerd granaat, de andere met verguld zegel. Eén met certificaat. Romeins werk uit de omgeving van Trier.

    Two silver signet rings. One with an engraved garnet, the other with a gilded seal. One with certificate. Roman work from the vicinity of Trier.
    No longer available
    Dim. 17,54 g
    Estimate: € 200 / 240
  • #568

    Een Afrikaanse graanschuur deur, Dogon, Mali.

    An African granary door, Dogon, Mali.
    No longer available
    Dim. h 68 x b 48 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #514

    Een gewitte Tunesische vogelkooi uit Sidi Bou Said, vervaardigd uit hout en metaal.

    A whitewashed Tunisian birdcage from Sidi Bou Said, made of wood and metal.
    No longer available
    Dim. 125 x Ø75cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #515

    Een geelgouden zegelring 22 Kt met een Arabisch zegel van gegraveerd agaat.

    A yellow gold signet ring, 22 Kt, with an engraved agate Arabic seal.
    No longer available
    Dim. 8,32 g
    Estimate: € 350 / 400
  • #581

    Een bronzen beeld op marmeren voetstuk naar werk van Zach.

    A bronze statue on a marble stand after the work of Zach.
    No longer available
    Dim. h: 66 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #615

    Een Afrikaans Pende masker, Democratische Republiek Congo.

    An African mask. Pende, DRC.
    No longer available
    Dim. h 40 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #493
    Emile Louis Picault

    “Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.

    Science guiding the industry. Patinated bronze statue. Signed.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 650 / 850
  • #214

    “Scholier met vogelnestje”. Een bronzen beeld naar een werk van Emile Bruchon. Op zwart arduinen sokkel. Met bronsgarantiestempel.

    Schoolboy with bird’s nest”. Bronze sculpture after Emile Bruchon. On blackstone base. With foundery seal.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #330

    Een lot divers archeologische bodemvondsten van diverse halfedelstenen.

    A lot of various archaeological finds from various semi-precious stones.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 40
  • #582
    Rolls Royce

    Een groot reclamepaneel in dik plexiglas van Rolls Royce.

    A large advertising panel in thick plexiglass from Rolls Royce.
    No longer available
    Dim. 100 x 100 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #340

    Twee zilveren zegelringen met gegraveerde afbeeldingen. Romeinse archeologische vondsten.

    Two silver signet rings with engraved images. Roman archaeological finds.
    No longer available
    Dim. 30,57 g
    Estimate: € 60 / 80
  • #534
    Original Zwiebelmuster Hutschenreuther

    Een groot lot blauw en wit porseleinen Zwiebelmuster servies, divers gemerkt, bestaande uit 71 items “Hutschenreuther” Germany, 17 items “Original Zwiebelmuster” Chzechoslovakia, 12 items “Blue Danube” Japan & US reg., 1 “Kahla” botervloot en 1 schaal door Louis Regout.

    A large lot of blue and white porcelain Zwiebelmuster service, variously marked, consisting of 71 items "Hutschenreuther" Germany, 17 items "Original Zwiebelmuster" Czechoslovakia, 12 items "Blue Danube" Japan and US registered, 1 "Kahla" butter dish, and 1 bowl by Louis Regout.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #494

    Een bronzen sierjardinière, gedragen door een vrouwenfiguur.

    A decorative jardinière in bronze supported by a female figure.
    No longer available
    Dim. h: 76 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #513

    “Meisje met bloemen”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gemerkt ‘Biondan’.

    “Flower girl”. Patinated bronze statue. Marked “Blondan”.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #172
    Jef De Pauw
    Period: 1888 - 1930

    ‘Landelijk zicht bij nacht’, olieverf op doek, getekend Jef De Pauw.

    "Rural Night View," oil on canvas, signed by Jef De Pauw.
    No longer available
    Dim. 50 x 60 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #476

    Een houten marqueterie buikkastje met marmeren blad en 3 laden.

    A wooden marquetry commode with a marble top and 3 drawers.
    No longer available
    Dim. 73 x 48 x 33cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #267
    Christofle France

    Set van vijf verzilverd metalen onderborden. In oorspronkelijke verpakking.

    Set of five silver-plated metal underplates. In original packaging.
    No longer available
    Dim. Ø 30 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #456
    Eero Saarinen

    Een vintage replica set van 2 ‘Tulip-chairs’, naar het ontwerp van Eero Saarinen. 1 van de stoelen is ooit herspoten geweest.

    A vintage replica set of 2 'Tulip chairs', designed by Eero Saarinen. One of the chairs has been repainted.
    No longer available
    Dim. 80 x 49 x 50 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #586

    Een wollen tapijt, vierkant, met de afbeelding van lama’s of alcapa’s.

    A wool carpet, square, featuring a depiction of llamas or alpacas.
    No longer available
    Dim. 202 x 202 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #539
    Bourgeon De Kinderen van de wind

    “De Kinderen van de wind”. Een lot van 5 strips door Bourgeon. Harcover, reeks 1-5, uitgeverij Casterman.

    "The Children of the Wind". A lot of 5 comic books by Bourgeon. Hardcover, series 1-5, publisher Casterman.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #552
    Lucia Rotta-Falcone

    “Compositie”. Kleurenlitho. Gesigneerd, gedateerd 1977 en genummerd 3/35 buiten de plaat.

    “Composition”. Colored litho. Signed, dated 1977 and numbered 3/35 outside the plate.
    No longer available
    Dim. 28 x 21 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #452

    Een lot van 10 Chinese prenten in gemengde techniek met opschriften.

    A lot of 10 Chinese prints in mixed media with inscriptions.
    No longer available
    Dim. 11 x 17 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #448

    Bronzen zittende Boeddha. Thailand.

    Bronze seated Buddha. Thailand.
    No longer available
    Dim. H.22 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #63
    Wiskemann, Bruxelles

    Een verzilverd bestekdoos gemerkt Wiskemann, bestaande uit 12 lepels en 12 vorken, bijgevoegd 6 en 2 koffielepeltjes.

    A silver-plated cutlery set by Wiskemann, consisting of 12 spoons and 12 forks, accompanied by 6 and 2 coffee spoons.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #636

    Een handgeknoopt tapijt.

    A hand-knotted carpet.
    No longer available
    Dim. 116 x 168 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #678

    Een bronzen vijzel en stamper naar middeleeuws voorbeeld, toegevoegd een bronzen beker.

    A bronze mortar and pestle after a medieval design, added a bronze cup.
    No longer available
    Dim. h 10.5 x Ø 13.5 cm
    Estimate: € 40 / 60
View all auction items ›

Veiling van 30 & 31 Januari 2024

Veiling volledig: 700 loten. Tentoonstelling: Vrijdag 26 en Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 17.00

30 January 2024 19:00
31 January 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 31 January 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More