Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een lot van vier verschillende Afrikaanse dolken.

Een lot van vier verschillende Afrikaanse dolken.

Lot de quatre dagues africaines.
SKU: 2806160461.
Categories: Afrikaans, wapens.
Auction day: 29 June 2016 19:00
Catalogue #461
Estimate: € 120 / 200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #727

    Een paar oude gelijkaardige ceremoniële sabels, waarvan één met schede.

    Paire de sabres de cérémonie anciens dont un avec fourreau.
    No longer available
    Dim. h: 98 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #448

    Drie ceremoniële sikkels met benen handvat. Mangbitu, Centraal Afrika.

    Trois haches cérémonielles aux manches en os. Mangbitu, Afrique Centrale.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #728

    Een Duits officierssabel met schede. 1897.

    Sabre d’officier allemand. Avec fourreau. 1897.
    No longer available
    Dim. l: 89 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #737

    Een dubbelzijdige scepter van brons met twee figuren. Afrikaans werk.

    Sceptre double en bronze orné de deux figurines. Travail africain.
    No longer available
    Dim. l: 40 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #719

    Twee oude bajonetten in schede. Einde XIXe eeuw.

    Deux baïonnettes anciennes et leurs fourreaux. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 65 & 56 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #734

    Een lot van vier kleine knuppels van gedraaid hout.

    Lot de quatre matraques en bois tourné.
    No longer available
    Estimate: € 5à / 80
  • #640

    Een Arabische dolk met handvat en schede van gedreven geel koper en versieringen op het lemmet.

    Dague arabe à poignée et fourreau en cuivre jaune repoussé. Lame décorée.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #714

    Een metalen borstplaat van een XIXe eeuws harnas. Gedateerd 1831.

    Une cuirasse en métal. XIXe siècle. Daté 1831.
    No longer available
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #463

    Twee militaire machetes. Gemerkt ‘Legitimus. Collins & Co.’. Amerikaans werk. 1943 & 1945. Met lederen holsters van Canadese makelij.

    Deux machettes militaires. Marque Legitimus. Collins & Co. Travail américain 1943 et 1945. Aux fourreaux en cuir de fabrication canadienne.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #532

    Een oude Afrikaanse ‘vogelhoofd’ werpbijl. Kang.

    Hache de jet en tête d’oiseau ancienne. Travail africain des Kang.
    No longer available
    Dim. l: 31 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #747

    Een Afrikaans masker van gepolychromeerd hout en een kleine dolk in schede met krokodillenleer.

    Masque africaine en bois polychrome et une petite dague et fourreau en cuir de crocodile.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #712

    Een Afrikaans masker van gepolychromeerd hout.

    Masque africain en bois polychrome.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #721

    Twee ceremoniesabels, waarvan één voor een Franse infanterieofficier uit 1918 van Chatellerault en het andere uit 1897.

    Deux sabres de cérémonie dont un d’officier de l’infanterie française de 1918 par Chatellerault. L’autre de 1897.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #661

    Een reeks van vier lederen schedes met Kukrimessen in oplopende groottes. Drie kleine exemplaartjes manco.

    Suite de quatre fourreaux aux couteaux Khukuri de tailles ascendantes. Trois petits exemplaires manquent.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #694

    Een lot wapens, bestaande uit drie kleine bogen, een sikkelmes, een replica van een éénhander met bronzen handvat en een speerpunt.

    Lot d’armes comprenant trois petits arcs, une hache, une réplique d’une glaive à poignée en bronze et une pointe de lance.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #433

    Een Duitse zwaardbajonet met zaagrug. Gemerkt ‘Erfurt’. 1915.

    Baïonnette allemande à lame à dents de scie. Marque Erfurt. 1915.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 160
  • #724

    Een ceremoniële bijl, versierd met hoofden. Afrikaans werk

    Hache cérémonielle décorée de têtes. Travail africain.
    No longer available
    Dim. 52 x 37 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #630

    Een oude Afrikaanse speer.

    Ancienne lance africaine.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #579

    Een Afrikaans kistje van gesculpteerd hardhout, versierd met figuren in reliëf en bovenaan getooid met een hagedis.

    Coffret africain en bois dur sculpté décoré de figurines en relief et surmonté d’un lézard.
    No longer available
    Dim. 29 x 40 x 25 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #404

    Een antilopenhoorn op staander en een Afrikaanse speer.

    Corne d’antilope sur support. Ainsi qu’une lance africaine.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #723

    Een paar officierssabels, waarvan één van Debonnaire uit Brussel.

    Paire de sabres d’officier dont un par Debonnaire à Bruxelles.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #678

    Een Kukrimes met een kleiner exemplaar met ivoren handvatten in lederen schede.

    Couteau Khukuri et son Karda aux poignées en ivoire. Dans le fourreau de cuir.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #731

    Een militaire ceremoniële degen in schede met rijkelijk uitgewerkt handvat van koper en ivoor.

    Sabre de cérémonie militaire avec fourreau. Poignée richement décorée en cuivre et ivoire.
    No longer available
    Dim. l: 89 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #536

    Een replica van een harnas met slagzwaard en een hellebaard.

    Une réplique de harnais avec épée et hallebarde.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300

Other lots in this auction

  • #385

    Een poppenhuis met keukentje met drie popjes.

    Maison de poupées avec cuisine et trois petites poupées.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 80
  • #643

    Een houten doosje, belegd met ivoor en schildpad en een sigarettendoosje van schildpad, versierd met een drakendecor in reliëf.

    Petite boîte en bois incrustée d’ivoire et d’écaille et une boîte à allumettes en écaille décorée de dragons en relief.
    No longer available
    Dim. b: 15 & 8 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #746

    Een zuil van grijs marmer met een koperen kapiteel en basement. Blad niet origineel.

    Un obélisque en marbre gris avec chapiteau et basement en cuivre. Tablette rapportée.
    No longer available
    Dim. h: 108 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #58

    Een lot van vier verschillende schelpen van zeeslakken en een groep weekdierschelpen.

    Lot de quatre coquilles de patelles et un groupe de coquilles de mollusques.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 100
  • #157

    Een lot blauw en wit aardewerk, bestaande uit een paar Delftse balustervaasjes en een dekselvaas evenals een dekselvaas zonder deksel van Maastricht.

    Un lot de faïences bleues et blanches comprenant des petits vases Delft - Maastricht.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 40
  • #360

    Een ovale spiegel van verguld hout, getooid met een acanthusblad.

    Tiroir ovale en bois doré surmonté d’une feuille d’acanthe.
    No longer available
    Dim. h: 128 cm
    Estimate: € 260 / 300
  • #562

    Een schotel van Chinees porselein met een famille rosedecor. Onderaan gemerkt. Randschilfer.

    Plat en porcelaine de Chine à décor famille rose. Marque sous la base. Un éclat.
    No longer available
    Dim. Ø: 30 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #252

    “Cupido en Psyche”. Een beeld van bruingepatineerd brons.

    “Cupidon et Psyche”. Statue en bronze.
    No longer available
    Dim. h: 64 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #797
    Julien t ‘Felt
    Period: 1874 - 1933

    “Dorpsfeest”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd 1930.

    “Fête de Village”. Crayon sur papier. Signé et daté en 1930.
    No longer available
    Dim. 32 x 48 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #22
    W. Durrie (?)

    “Straatzicht te Parijs”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Scène de rue parisienne”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 69 x 59 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #48

    Een hoornvaas van meerkleurig en verguld porselein met een decor van bloemen en vogels in cartouches op groene fond. Op losstaande voet. Onderaan gemerkt.

    Cornet en porcelaine polychrome et dorée décoré de fleurs et d’oiseaux dans des cartouches sur fond vert. Pied amovible. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #809

    Een paar girandoles van brons met zes lichtpunten en kristallen pendeloques

    Une paire de girandoles en bronze et cristal à six lumières.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 180 / 220
View all auction items ›

Veiling van 28 & 29 Juni

Deze veiling is volledig.

28 June 2016 19:00
29 June 2016 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 June 2016 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More