Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een militair ceremoniedegen in schede met rijkelijk uitgewerkt handvat van koper en ivoor.

Een militaire ceremoniële degen in schede met rijkelijk uitgewerkt handvat van koper en ivoor.

Sabre de cérémonie militaire avec fourreau. Poignée richement décorée en cuivre et ivoire.
Dim. l: 89 cm
SKU: 2806160731.
Category: wapens.
Auction day: 29 June 2016 19:00
Catalogue #731
Estimate: € 120 / 180
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #483

    Drie dolken en een kapmes. Afrikaans werk.

    Trois dagues et une hache. Travail africain.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #478

    Een Duitse bajonet, gemerkt ‘J Sch’ K98. Eind jaren ‘30. Met metalen schede en lederen koppelriem. Serienummers verschillend.

    Baïonnette allemande marqué J.SCH K98. Fin des années ‘30. Avec fourreau en métal et ceinture en cuir. Différents numéros de série.
    No longer available
    Dim. l: 38 cm
    Estimate: € 70 / 80
  • #728

    Een Duits officierssabel met schede. 1897.

    Sabre d’officier allemand. Avec fourreau. 1897.
    No longer available
    Dim. l: 89 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #433

    Een Duitse zwaardbajonet met zaagrug. Gemerkt ‘Erfurt’. 1915.

    Baïonnette allemande à lame à dents de scie. Marque Erfurt. 1915.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 160
  • #536

    Een replica van een harnas met slagzwaard en een hellebaard.

    Une réplique de harnais avec épée et hallebarde.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #694

    Een lot wapens, bestaande uit drie kleine bogen, een sikkelmes, een replica van een éénhander met bronzen handvat en een speerpunt.

    Lot d’armes comprenant trois petits arcs, une hache, une réplique d’une glaive à poignée en bronze et une pointe de lance.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #724

    Een ceremoniële bijl, versierd met hoofden. Afrikaans werk

    Hache cérémonielle décorée de têtes. Travail africain.
    No longer available
    Dim. 52 x 37 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #714

    Een metalen borstplaat van een XIXe eeuws harnas. Gedateerd 1831.

    Une cuirasse en métal. XIXe siècle. Daté 1831.
    No longer available
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #678

    Een Kukrimes met een kleiner exemplaar met ivoren handvatten in lederen schede.

    Couteau Khukuri et son Karda aux poignées en ivoire. Dans le fourreau de cuir.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #448

    Drie ceremoniële sikkels met benen handvat. Mangbitu, Centraal Afrika.

    Trois haches cérémonielles aux manches en os. Mangbitu, Afrique Centrale.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #734

    Een lot van vier kleine knuppels van gedraaid hout.

    Lot de quatre matraques en bois tourné.
    No longer available
    Estimate: € 5à / 80
  • #723

    Een paar officierssabels, waarvan één van Debonnaire uit Brussel.

    Paire de sabres d’officier dont un par Debonnaire à Bruxelles.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #463

    Twee militaire machetes. Gemerkt ‘Legitimus. Collins & Co.’. Amerikaans werk. 1943 & 1945. Met lederen holsters van Canadese makelij.

    Deux machettes militaires. Marque Legitimus. Collins & Co. Travail américain 1943 et 1945. Aux fourreaux en cuir de fabrication canadienne.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #721

    Twee ceremoniesabels, waarvan één voor een Franse infanterieofficier uit 1918 van Chatellerault en het andere uit 1897.

    Deux sabres de cérémonie dont un d’officier de l’infanterie française de 1918 par Chatellerault. L’autre de 1897.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #532

    Een oude Afrikaanse ‘vogelhoofd’ werpbijl. Kang.

    Hache de jet en tête d’oiseau ancienne. Travail africain des Kang.
    No longer available
    Dim. l: 31 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #719

    Twee oude bajonetten in schede. Einde XIXe eeuw.

    Deux baïonnettes anciennes et leurs fourreaux. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 65 & 56 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #461

    Een lot van vier verschillende Afrikaanse dolken.

    Lot de quatre dagues africaines.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #473

    Een oude Duitse zwaardbajonet. Gemerkt ‘Carl Eickhorn, Solingen’. 1915.

    Longue baïonnette allemande. Marque Carl Eickhorn, Solingen. 1915.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 70 / 90
  • #488

    Een lot van vijf Afrikaanse kapmessen met houten handvat.

    Lot de cinq haches africaines à manches en bois.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #640

    Een Arabische dolk met handvat en schede van gedreven geel koper en versieringen op het lemmet.

    Dague arabe à poignée et fourreau en cuivre jaune repoussé. Lame décorée.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #727

    Een paar oude gelijkaardige ceremoniële sabels, waarvan één met schede.

    Paire de sabres de cérémonie anciens dont un avec fourreau.
    No longer available
    Dim. h: 98 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #630

    Een oude Afrikaanse speer.

    Ancienne lance africaine.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #548

    Een Imperiaal Duitse zwaardbajonet met zaagrug en met schede van leder en geel koper. Solingen.

    Sabre-baïonnette impériale allemande à lame à dents de scie et fourreau en cuir et laiton. Solingen.
    No longer available
    Dim. h: 59 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #661

    Een reeks van vier lederen schedes met Kukrimessen in oplopende groottes. Drie kleine exemplaartjes manco.

    Suite de quatre fourreaux aux couteaux Khukuri de tailles ascendantes. Trois petits exemplaires manquent.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200

Other lots in this auction

  • #365

    Een houten kaptafel met een lade onder een marmeren blad en met tussenverbinding. We voegen er een stoel in Louis-Philippestijl aan toe.

    Coiffeuse en bois ouvrant à un tiroir sous la tablette en marbre. Piétement à entretoise. Nous ajoutons une chaise de style Louis-Philippe.
    No longer available
    Dim. b: 94 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #441

    Twee vissers en een staande man van meerkleurig Chinees biscuit.

    Deux pêcheurs et un homme debout en biscuit de Chine polychrome.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #335

    Een lot diertjes van geslepen kristal, met o. a. zwaantjes, uiltjes, beertjes,... deels gemerkt Swarovski. We voegen er het originele hangvitrinetje aan toe.

    Lot d’animaux en cristal taillé dont cygnes, hiboux, oursons etc. En partie marqués Swarovski. Nous ajoutons une petite vitrine à suspendre d’origine.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #13

    Meisje met hoed. Aardewerken beeldje, getekend Adia aan de binnenkant.

    Fille au chapeau. Statuette en faïence signée Adia à l’intérieur.
    No longer available
    Dim. H. 26 cm
    Estimate: € 25 / 30
  • #752

    Barometer van gebeeldhouwd hout. Zwarte woud, begin XXste eeuw.

    Baromètre en bois sculpté. Forêt noire, début du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. H 42 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #751

    Vijf maskers van Chinese wijzen.

    Cinq masques de sages chinois.
    No longer available
    Dim. h: +/- 21 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #3

    Twee bronzen beeldjes van een Oosterse dienaar met schaal.

    Deux statuettes en bronze de servants orientaux avec plateau.
    No longer available
    Dim. H. 35 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #558

    Een beursvormige vaas van cloisonné op brons, boven-en onderaan een honingraatmotief in reliëf. Onderaan reliëfmerk met zes tekens verwijzend naar de Ming-dynastie. Chinees werk, XIXde eeuw.

    Vase boursiforme en bronze cloisonné. Le dessus et le bas à décor en nid d’abeille. Marque en relief sous la base référant à la dynastie Ming. Travail chinois, XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. H. 29 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #455

    Een plantenstaander van gesculpteerd notenhout, versierd met drie zwanenhalzen.

    Piédestal en noyer sculpté décoré de trois cols de cygnes.
    No longer available
    Dim. h: 129 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #101

    Drie beelden van zamak en één van kunststof.

    Trois sculptures en régule et une en plastique.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #451

    Een Afrikaanse buste, een kleine Boeddha, een Chinese wijze, een godsbeeldje en twee haarspelden van gesculpteerd ivoor. Eerste helft XXste eeuw.

    Buste africain, petit Bouddha, sage chinois, divinité et deux aiguilles à cheveux en ivoire sculpté. Première moitié du XXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #362
    O. Kums

    “Bloemenstilleven”. Pastel op zwart papier. Gesigneerd en gedateerd 1916.

    “Nature morte aux fleurs”. Pastel sur papier noir. Signée et daté 1916.
    No longer available
    Dim. 56 x 41 cm
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 28 & 29 Juni

Deze veiling is volledig.

28 June 2016 19:00
29 June 2016 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 June 2016 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More