Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar Afrikaanse slagtanden, versierd met gesculpteerde olifantjes.
Een paar Afrikaanse slagtanden, versierd met gesculpteerde olifantjes.

Een paar Afrikaanse slagtanden, versierd met gesculpteerde olifantjes. Begin XXste eeuw.

Paire de défenses africaines décorées de petits éléphants sculptés. Début du XXe siècle.
Dim. l: 45 cm
SKU: 2808180483.
Category: ivoor.
Auction day: 29 August 2018 19:00
Catalogue #483
Estimate: € 300 / 500
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #468

    Twee stuks Afrikaans ivoor, bestaande uit een olifantje bij een boom en een Lievevrouwenbeeldje. Jaren ‘30. Het tweede met restauratie.

    Un petit éléphant et une Sainte-Vierge en ivoire africain. Années 30. Le deuxième avec restauration.
    No longer available
    Dim. h: 25 & 19 cm
    Estimate: € 100 / 160
  • #597

    Een gesculpteerde slagtand in de vorm van een rij van zeven olifantjes. Chinees werk. Met gesculpteerd ijzerhouten sokkel.

    Une défense sculptée en forme de sept éléphants alignés. Travail Chinois. Avec socle en bois et fer sculpté.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 320 / 360
  • #479

    Een reeks van vier Indische miniaturen op ivoor.

    Suite de quatre miniatures indiennes en ivoire.
    No longer available
    Dim. 10 x 7,5 cm
    Estimate: € 100 / 160
  • #448

    Een lot van zeven stuks gesculpteerd Afrikaans ivoor. Eerste helft XXe eeuw.

    Un lot de sept objets en ivoire africaine sculptée. première partie XXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 7 - 20 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #29

    “Dame met hoed”, “Franse dame” & “De bekoring van Sint Antonius”. Drie miniatuurtjes in ivoren kadertjes. Allen gesigneerd.

    ”Femme inconnue”, “Femme française” et “St. Antoine”. Trois miniatures avec encadrements en ivoire.
    No longer available
    Dim. 6,5 x 5,5 & 9,5 x 8,5 cm
    Estimate: € 120 / 150
  • #593

    “Man en vrouw met bloemen”. Een paar beeldjes van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor op houten voetstukjes.

    “Homme et femme aux fleurs”. Paire de statuettes en ivoire sculpté partiellement polychromé. Sur socles en bois.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 350 / 400
  • #698

    Een doosje van gesculpteerd en deels gepolychromeerd been met een decor van tijgers.

    Une petite boîte sculptée et partiellement en os polychrome, décor de tigres.
    No longer available
    Dim. b: 8 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #561

    Een concentrische bal met staander van fijn gesculpteerd Chinees ivoor.

    Une balle concentrique et son montant en ivoire fine de Chine sculptée.
    No longer available
    Dim. h: 32 cm
    Estimate: € 360 / 380
  • #558

    “Chinese wijze”. Een beeldje van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor op een ingelegd houten voetstukje. Onderaan gesigneerd.

    “Sage chinois”. Sculpture en ivoire partiellement polychromé sur base en bois incrusté. Signée sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 350 / 450
  • #563

    “Chinese wijze met kom”. Een beeldje van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor op een ingelegd houten voetstukje. Onderaan gesigneerd.

    “Sage chinois au bol”. Statuette en ivoire sculpté et partiellement polychromé sur base en bois incrusté. Signée sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 350 / 450
  • #637

    Een katana met handvat en schede van gesculpteerd been en messing, versierd met personages.

    Un katana avec manche et fourreau en os sculpté et laiton, décor de personnages.
    No longer available
    Dim. l: 84 cm
    Estimate: € 200 / 220
  • #24

    “Portret van een adelijke vrouw” & “Portret van Anna Hillmayer naar Stieler”. Twee miniaturen Beide gesigneerd. Het tweede in ivoren kadertje.

    ”Portrait d’une femme de noblesse” & “ Portait de Anna Hillmayer d’après Stieler”. Deux miniatures. Signées. Deuxième avec un encadrement en ivoire.
    No longer available
    Dim. 7 x 5 & 5 x 4 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #111

    Een kistje, versierd met fijn inlegwerk van hout, ivoor en messing. Binnenin twee grote en een smalle flacon en een dekseldoosje van kleurloos glas. (twee met schilfers).

    Petit coffre en bois finement incrusté d’ivoire, de laiton et de bois rares. Intérieur à deux grands carafons et d’un flacon étroit et à une boîte couverte en verre incolore. Deux éclats.
    No longer available
    Dim. b: 31 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #83

    Een zwartgelakte houten wandelstok met een handvat van gesculpteerd ivoor, versierd met een wapenschild. XIXe eeuw.

    Canne en bois laqué noir et à pommeau en ivoire sculpté présentant un écusson. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 94 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #488

    Een Hotaï van gesculpteerd ivoor. Op houten sokkeltje.

    Hotaï en ivoire sculpté. Sur socle en bois. Travail japonais, début du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 12 + 3 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #685

    Een japans kortzwaardje met benen handvat en schede, versierd met gesculpteerde personages en een draak. Met houten sokkeltje.

    Une épée courte du Japon avec un manche et fourreau en os, décoration de dragons sculptés. Avec un socle en bois.
    No longer available
    Dim. l: 34 cm
    Estimate: € 120 / 140
  • #543

    “Chinese wijze met kom”. Een beeldje van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor op een ingelegd houten voetstukje. Onderaan gesigneerd.

    “Sage chinois au bol”. Sculpture en ivoire partiellement polychromé sur socle en bois incrusté. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 23 cm
    Estimate: € 350 / 450
  • #607

    Een gesculpteerde slagtand in de vorm van een rij van zeven olifantjes. Chinees werk. Met gesculpteerd ijzerhouten sokkel.

    Une défense sculptée en forme de sept éléphants alignés. Travail Chinois. Sur socle en bois et fer sculpté.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 320 / 400
  • #588

    Een koro van gesculpteerd Chinees ivoor, versierd met draken en met fohonden op het deksel. Gesigneerd.

    Un koro en ivoire de Chine sculptée, décoré de dragons et chiens Fo sur le couvercle.
    No longer available
    Dim. h: 21 cm
    Estimate: € 320 / 400
  • #517

    Twee gesculpteerde Afrikaanse slagtanden in de vorm van een dubbele rij olifantjes. Begin XXste eeuw.

    Deux défenses africaines sculptées formant des queues d’éléphants. Début du XXe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 73 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #523

    “Kaligraaf”. Een beeldje van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor op een houten voetstukje.

    “Calligraphe”. Statuette en ivoire sculpté partiellement polychromé et sur base en bois.
    No longer available
    Dim. h: 21 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #578

    Twee figuren van fijn gesculpteerd Japans ivoor, onderaan gemerkt met zg. ‘red seal’.

    Deux figures sculptées en ivoire du Japon, portent une marque sous la base, tampon ‘red seal’.
    No longer available
    Dim. h: 18 & 22 cm
    Estimate: € 650 / 750

Other lots in this auction

  • #566

    Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.

    Vitrine à deux corps en chêne, le dessus à deux portes vitrées, le bas à deux portes pleines en dessous de deux tiroirs. Début du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 197 x 124 x 52 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #178

    “Indische olifant”. Een bronzen beeld met donker patina.

    ”Eléphant indien”. Une statue en bronze à patine foncée.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 1500 / 2000
  • #661

    Een paar albasten bustes met marmeren basis.

    Une paire de bustes en albâtre sur une base de marbre.
    No longer available
    Dim. H. 20 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #535

    Een rond kommetje van Chinees porselein met een roestkleurig glazuur. Onderaan gemerkt.

    Un petit bol rond en porcelaine de Chine avec glaçure de couleur rouille. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. Ø: 17 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #136

    Een klapsecretaire van notenhoutfineer met onderaan twee kleine en twee grote laden.

    Un secrétaire à abattant en bois de placage de ronce à deux petits et deux grands tiroirs en dessous.
    No longer available
    Dim. 98 x 91 x 41 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #300

    Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.

    Un bracelet à maillons en or blanc 18 ct sertie de brillants ayant un poids total de ± 4 ct.
    No longer available
    Dim. 31,50 g
    Estimate: € 3000 / 3300
  • #808

    Een lot oude apothekerspotten, waarbij vijf porseleinen en één van glas.

    Un lot de pots de pharmacie anciens, dont cinq en porcelaine et un en verre.
    No longer available
    Dim. h: 19 cm
    Estimate: € 65 / 70
  • #464
    Beatrijs Lombaerts

    “Lente”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.

    “Printemps”. Litho. Signée hors planche.
    No longer available
    Dim. 46 x 43 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #280
    Omega De Ville Suisse Made

    Een dameshorloge met lederen polsband.

    Une montre pour dames avec bracelet en cuir.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 200
  • #36

    Een sober bijzettafeltje met een lade in de gordel.

    Une petite table à tiroir dans la ceinture.
    No longer available
    Dim. 85 x 49 cm
    Estimate: € 30 / 35
  • #716

    Een bergère van witgepatineerd hout met bekleding van olijfgroen fluweel.

    Une bergère en bois blanc patiné, revêtement en velours vert olive.
    No longer available
    Dim. H. 80 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #450

    Een sobere houten dekenkist.

    Une malle à couvertures sobre.
    No longer available
    Dim. b: 108 cm
    Estimate: € 200 / 240
View all auction items ›

Veiling van 28 & 29 Augustus 2018

De veiling is volledig - 845 loten. Downloads in pdf en xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

28 August 2018 19:00
29 August 2018 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 August 2018 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More