Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een paar haardschermen van verguld brons en ajour messing, waarbij één in Lodewijk XV-stijl en één op voet in de vorm van een gevleugelde leeuw. Vouwen open als een pauwenstaart. XIXe eeuw. De eerste licht beschadigd.

Een paar haardschermen van verguld brons en ajour messing, waarbij één in Lodewijk XV-stijl en één op voet in de vorm van een gevleugelde leeuw. Vouwen open als een pauwenstaart. XIXe eeuw. De eerste licht beschadigd.

Paire de pare-feu en bronze doré et laiton ajouré dont un de style Louis XV et un sur pied en forme d’un lion ailé. S’ouvrent comme une queue de paon. XIXe siècle. Petit accident au premier.
SKU: 1403170965.
Categories: Brons, Koper.
Auction day: 16 March 2017 19:00
Catalogue #965
Estimate: € 300 / 400
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #211
    Cormann & Cie.

    Een schouwpendule van zwart en rood marmer, bovenaan getooid met een beeld van groengepatineerd brons met een voorstelling van een moeder met haar dochter. XIXe eeuw.

    Pendule en marbre rouge et noir surmontée d’une sculpture en bronze à patine verte représentant une mère et sa fille. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 62 x 64 x 25 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #963

    Een paar bronzen appliques met vijf lichtpunten in Lodewijk XV stijl.

    Paire d’appliques en bronze à cinq lumières. Style Louis XV.
    No longer available
    Dim. h 64 cm
    Estimate: € 400 / 450
  • #217
    Servais frères, Anvers

    Een driedelig klokstel van messing en roodgepatineerd porselein, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met zes lichtpunten, versierd met een decor van bomen en de handvatten van de pendule in de vorm van draakjes.

    Garniture de cheminée trois pièces en laiton et en porcelaine rouge comprenant une pendule et deux candélabres à six lumières, décorés d’arbres. Anses de la pendule en forme de dragons.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 600
  • #985

    Een damesbuste van brons op een voetstuk van zwart marmer.

    Un buste de femme en bronze sur base de marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 28 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #1107

    Een bronzen hanglantaarn met facetgeslepen ruitjes.

    Lanterne de vestibule en bronze aux vitres taillées en facette.
    No longer available
    Dim. h: 78 cm
    Estimate: € 160 / 200
  • #1000

    “Thomas Jefferson”. Een groep van donkergepatineerd brons op een marmeren sokkel.

    “Thomas Jefferson”. Un groupe de bronze patiné brun foncé sur pied de marbre.
    No longer available
    Dim. h: 30 cml
    Estimate: € 120 / 200
  • #840

    Een lot brons, bestaande uit een ketel met een reliëfdecor en een kerkbel. We voegen er een antropomorfe aquamanile aan toe met opschrift “Deus et Lumen MDLXXV”.

    Ensemble de trois pièces en bronze dont un pot sur trois pieds et à décor en relief, une cloche d’église et un aquamanile anthropomorphe à l’inscription “Deus et Lumen MDLXXV”.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #979

    Een paar bronzen siervazen in empirestijl, versierd met een afbeelding van Cupido op een leeuw in reliëf op de buik.

    2 vases style Empire, décoré d’un Cupidon sur un lion en relief.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #1114

    Een Vlaamse kroon van brons met acht lichtpunten.

    Lustre “couronne flamande” en bronze à huit lumières.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #970

    Een grote cassolette van oranjebruin marmer en brons, versierd met guirlandes en vrouwenhoofden en bovenaan getooid met een fruitmand.

    Grande cassolette en marbre brun-orange et bronze. Décor de guirlandes et de têtes de femmes et surmontée d’une corbeille de fruits.
    No longer available
    Dim. h: 63 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #636

    Een Thaise Boeddha van deels verguld brons.

    Bouddha en bronze partiellement doré. Travail thaï.
    No longer available
    Dim. h: 113 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #198

    “Vrouw met windhonden”. Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel naar een werk van Chiparus.

    “Femme et lévriers”. Un groupe de bronze patiné sur socle en marbre noir, d’après une oeuvre de Chiparus.
    No longer available
    Dim. h: 60 cm
    Estimate: € 600 / 650
  • #171

    Een danseres in klederdracht uit de jaren ‘20 van donkergepatineerd brons met een opklapbaar kleedje. Op voetstuk van beige marmer.

    Une statue en bonze patiné représentant une danseuse des années ‘20. Sur piédestal en marbre beige.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 280 / 350
  • #989

    “De golfspeelster”. Een beeldje van bruingepatineerd brons.

    “La golfeuse”. Statuette en bronze à patine brune.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 65 / 75
  • #583

    Een Thaise voorstelling van Visjnoe met pijl en boog van deels verguld brons. Op houten voetstuk. Pijl gebroken.

    Vishnou à l’arc et flèche en bronze partiellement doré. Sur socle en bois. Flèche cassée.
    No longer available
    Dim. h: 197 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #945

    Een bronzen vide-poche in de vorm van een varken.

    Vide-poche en bronze en forme d’un cochon.
    No longer available
    Dim. l: 19 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #233

    “De eeuwige denker”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel.

    “Le penseur éternel”. Bronze patiné sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #964

    Een driedelig schouwgarnituur van brons en kobaltblauw porselein, bestaande uit een coupe en twee kandelaars met zeven armen en versierd met leeuwenkoppen.

    Garniture de cheminée trois pièces en bronze et porcelaine bleue cobalt comprenant une coupe et deux candélabres aux sept branches et décorés de têtes de lion.
    No longer available
    Dim. h: 68 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #181

    Een rijkelijk versierde wandklok van verguld brons in Renaissancestijl met geëmailleerde Romeinse cijfers.

    Pendule murale richement décorée en bronze doré de style Renaissance. Cadran aux chiffres romains émaillés.
    No longer available
    Dim. l: 93 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #830

    Drie lampen en een wandlamp van verguld brons, telkens versierd met een engeltje of een putto. Omstreeks 1900.

    Trois lampes et une applique en bronze doré, chaque fois ornée d’un angelot ou d’un putto. Vers 1900.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #601

    Een groep van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel in de vorm van vijf art deco danseressen.

    Un groupe en bronze patiné sur socle en marbre noir, représentant cinq danseuses, style art deco.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 850 / 950
  • #994

    Een paar bronzen sierkannen, versierd met een reliëfdecor van dansende en musicerende putti en druivenranken op de buik en bovenaan getooid met een zittend engeltje en een duif. XIXe eeuw.

    Paire de cruches décoratives à décor en relief de putti dansant et jouant de la musique, grappes de raisin sur la panse et surmonté d’un angelot assis et un pigeon. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #188

    “Romantisch koppel”. Een groep van bruingepatineerd brons op een voetstuk van arduin en bruin marmer. Naar een werk van Aug. Moreau.

    “Couple romantique”. Groupe en bronze à patine brune sur socle en pierre de taille et de marbre brun. D’après un modèle d’Auguste Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #961

    Een gestileerd bronzen olifantje op zwart marmeren sokkeltje.

    Petit éléphant stylisé en bronze sur socle en marbre noir.
    No longer available
    Dim. h: 9 cm
    Estimate: € 70 / 100

Other lots in this auction

  • #190

    Een famille jaune langhalsvaas van Chinees porselein. Decor met pioenen en kraanvogels in bomen. Onderaan de buik gestileerde golven. Onderaan een zegelmerk “Qianlong Nian Zhi” in een dubbel vierkant in blauw onder glazuur. XIXde eeuw. Met analysecertificaat.

    Vase au long col en porcelaine de Chine à décor famille jaune aux pivoines et aux grues dans un arbres. Vagues stylisées vers le bas de la panse. Sous la base marque sigillaire “Qianlong Nian Zhi” dans un double carré en bleu sous couverte. XIXe siècle. Avec certificat d’analyse.
    No longer available
    Estimate: € 1800 / 2200
  • #433

    Twee paar kandelaars van verzilverd metaal, waarvan één paar in de vorm van zuiltjes met marmerimitatie en het andere gemonteerd als lampen.

    Deux paires de bougeoirs en métal argenté dont une paire en forme de colonnettes en imitation de marbre, les deux autres montés en lampe.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #493

    Een Afrikaanse speer. Tweede helft XXe eeuw. Tanzania.

    Lance africaine. Deuxième moitié du XXe siècle. Tanzanie.
    No longer available
    Dim. l: 155 cm
    Estimate: € 20 / 40
  • #1095

    Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit een grote schotel, twee asbakken, waarbij één mauve met koperen montuur, een schaaltje, een kommetje, twee flesjes en een beeldje met een kruisbeeld.

    Lot de cristaux et de verreries comprenant un grand plat, deux cendriers dont un mauve à monture en cuivre, un plat, un bol, deux bouteilles et une statuette aux crucifix.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 40
  • #786

    Een rond Chinees sokkeltje van gesculpteerd hardhout.

    Petit socle chinois rond en bois dur sculpté.
    No longer available
    Dim. H. 48 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #423

    Een lot van zes boeken met betrekking tot kunst.

    Lot de six livres traitant les arts.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #986

    Een paar piëdestals van gesculpteerd hout, het blad versierd met een ingelegd decor van bladeren.

    Paire de piédestaux en bois sculpté, la tablette décorée de feuilles incrustées.
    No longer available
    Dim. h: 103 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #679

    Een lot van drie etsen, een litho en een inkttekening.

    Un lot comprenant trois gravures, une lithographie et un dessin à l’encre.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 60
  • #241
    Delvaux

    Een donkerblauwe lederen handtas.

    Un sac à main en cuir bleu foncé.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #628

    Een paar wandbakjes van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een vogeltje met bloemen.

    Deux boîtiers muraux en porcelaine chinoise multicolore, décor fleuri avec un oiseau.
    No longer available
    Dim. h: 26 cm
    Estimate: € 160 / 180
  • #235

    Een halssnoer van grijze zoetwaterparels met een zilveren slot.

    Collier de perles d’eau douce grises au fermoir en argent.
    No longer available
    Estimate: € 300 / 400
  • #758
    Krautheim

    Een porseleinen koffieservies met bloemendecor, bestaande uit een koffiepot en melkkannetje op plateau, twaalf kopjes met onderbordjes en twaalf borden. We voegen er een kannetje van Boch aan toe.

    Service à café en porcelaine à décor de fleurs, comprenant une cafetière, un pot à lait, un plateau, douze tasses et soucoupes et douze assiettes. Nous ajoutons une verseuse de Boch.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
View all auction items ›

Veiling van 14, 15 & 16 maart 2017

De veiling is volledig - 1130 loten online De catalogus is te downloaden in .pdf en .xls

14 March 2017 19:00
15 March 2017 19:00
16 March 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 March 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More