Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een zittende dame met een perkament van donkergepatineerd brons op een voetstuk van groen marmer en verguld brons, versierd met een ridderscène, een wapenschild en draken in reliëf.

Een zittende dame met een perkament van donkergepatineerd brons op een voetstuk van groen marmer en verguld brons, versierd met een ridderscène, een wapenschild en draken in reliëf.

Dame assise tenant un parchemin en bronze à patine foncée sur base en marbre vert et bronze doré décoré d’une scène aux chevaliers, un écusson et des dragons en relief.
Dim. h: 48 cm
SKU: 1403171011.
Categories: Beeld, Brons, Koper, Marmer.
Auction day: 16 March 2017 19:00
Catalogue #1011
Estimate: € 200 / 220
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #976

    Een schaaktafel met blad van meersoortig marmer op een gietijzeren voet.

    Table échiquier à tablette en marbre multicolore. Pied en fonte noircie.
    No longer available
    Dim. 62 x 62 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #963

    Een paar bronzen appliques met vijf lichtpunten in Lodewijk XV stijl.

    Paire d’appliques en bronze à cinq lumières. Style Louis XV.
    No longer available
    Dim. h 64 cm
    Estimate: € 400 / 450
  • #1016

    Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hardhout met een achthoekig marmeren blad.

    Piédestal chinois en bois dur sculpté à tablette en marbre octogonale.
    No longer available
    Dim. h: 91 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #246

    Een gesculpteerd houten tafel in eclectische stijl, versierd met bloemen en met een rood marmeren blad.

    Table en bois sculpté de style éclectique décorée de fleurs et à tablette en marbre rouge.
    No longer available
    Dim. 93 x 62 cm
    Estimate: € 200 / 400
  • #989

    “De golfspeelster”. Een beeldje van bruingepatineerd brons.

    “La golfeuse”. Statuette en bronze à patine brune.
    No longer available
    Dim. h: 29 cm
    Estimate: € 65 / 75
  • #1075

    “Lolland”. Een beeld van meerkleurig porselein. Denemarken. Onderaan gemerkt. Het eiland Lolland is bekend voor zijn suikerbietenteelt.

    “Lolland”. Statuette en porcelaine polychrome. Travail danois. Marque sous la base. L’Ile de Lolland est connue pour sa production de betteraves à sucre.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #217
    Servais frères, Anvers

    Een driedelig klokstel van messing en roodgepatineerd porselein, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met zes lichtpunten, versierd met een decor van bomen en de handvatten van de pendule in de vorm van draakjes.

    Garniture de cheminée trois pièces en laiton et en porcelaine rouge comprenant une pendule et deux candélabres à six lumières, décorés d’arbres. Anses de la pendule en forme de dragons.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 600
  • #970

    Een grote cassolette van oranjebruin marmer en brons, versierd met guirlandes en vrouwenhoofden en bovenaan getooid met een fruitmand.

    Grande cassolette en marbre brun-orange et bronze. Décor de guirlandes et de têtes de femmes et surmontée d’une corbeille de fruits.
    No longer available
    Dim. h: 63 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #1107

    Een bronzen hanglantaarn met facetgeslepen ruitjes.

    Lanterne de vestibule en bronze aux vitres taillées en facette.
    No longer available
    Dim. h: 78 cm
    Estimate: € 160 / 200
  • #636

    Een Thaise Boeddha van deels verguld brons.

    Bouddha en bronze partiellement doré. Travail thaï.
    No longer available
    Dim. h: 113 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #846

    Een piëdestal van hout en kunststof in de vorm van twee kindjes in een boom.

    Piédestal en bois et plastique en forme de deux enfants dans un arbre.
    No longer available
    Dim. h: 97 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #1110

    Een tafeltje van grijs marmer met een rond blad.

    Petite table en marbre gris à tablette ronde.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #945

    Een bronzen vide-poche in de vorm van een varken.

    Vide-poche en bronze en forme d’un cochon.
    No longer available
    Dim. l: 19 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #566

    Een commode en tombeau van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl met bronsbeslag en een marmeren blad.

    Commode tombeau en bois de placage de style Louis XV aux montures en bronze et à tablette en marbre.
    No longer available
    Dim. b: 116 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #583

    Een Thaise voorstelling van Visjnoe met pijl en boog van deels verguld brons. Op houten voetstuk. Pijl gebroken.

    Vishnou à l’arc et flèche en bronze partiellement doré. Sur socle en bois. Flèche cassée.
    No longer available
    Dim. h: 197 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #211
    Cormann & Cie.

    Een schouwpendule van zwart en rood marmer, bovenaan getooid met een beeld van groengepatineerd brons met een voorstelling van een moeder met haar dochter. XIXe eeuw.

    Pendule en marbre rouge et noir surmontée d’une sculpture en bronze à patine verte représentant une mère et sa fille. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 62 x 64 x 25 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #979

    Een paar bronzen siervazen in empirestijl, versierd met een afbeelding van Cupido op een leeuw in reliëf op de buik.

    2 vases style Empire, décoré d’un Cupidon sur un lion en relief.
    No longer available
    Dim. h: 67 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #1114

    Een Vlaamse kroon van brons met acht lichtpunten.

    Lustre “couronne flamande” en bronze à huit lumières.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #965

    Een paar haardschermen van verguld brons en ajour messing, waarbij één in Lodewijk XV-stijl en één op voet in de vorm van een gevleugelde leeuw. Vouwen open als een pauwenstaart. XIXe eeuw. De eerste licht beschadigd.

    Paire de pare-feu en bronze doré et laiton ajouré dont un de style Louis XV et un sur pied en forme d’un lion ailé. S’ouvrent comme une queue de paon. XIXe siècle. Petit accident au premier.
    No longer available
    Estimate: € 300 / 400
  • #227

    “Arts”. Een beeld van donkergepatineerd zamak naar een werk van Arthur Waagen. Restauratie aan het beeldje op de knie van de kunstenaar.

    “Arts”. Sculpture en régule à patine foncée d’après une oeuvre de Arthur Waagen. Restauration à la statuette sur le genou de l’artiste.
    No longer available
    Dim. h: 66 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #181

    Een rijkelijk versierde wandklok van verguld brons in Renaissancestijl met geëmailleerde Romeinse cijfers.

    Pendule murale richement décorée en bronze doré de style Renaissance. Cadran aux chiffres romains émaillés.
    No longer available
    Dim. l: 93 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #964

    Een driedelig schouwgarnituur van brons en kobaltblauw porselein, bestaande uit een coupe en twee kandelaars met zeven armen en versierd met leeuwenkoppen.

    Garniture de cheminée trois pièces en bronze et porcelaine bleue cobalt comprenant une coupe et deux candélabres aux sept branches et décorés de têtes de lion.
    No longer available
    Dim. h: 68 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #188

    “Romantisch koppel”. Een groep van bruingepatineerd brons op een voetstuk van arduin en bruin marmer. Naar een werk van Aug. Moreau.

    “Couple romantique”. Groupe en bronze à patine brune sur socle en pierre de taille et de marbre brun. D’après un modèle d’Auguste Moreau.
    No longer available
    Dim. h: 42 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #1103

    Een vrouwenbuste op zuil van meerkleurig en verguld. plaaster. Gebruikt als decorstuk bij het Mechels Miniatuurtheater.

    Buste de femme sur socle en plâtre polychrome et doré. Ayant fait partie de décor du Mechels Miniatuurtheater.
    No longer available
    Dim. h: 143 cm
    Estimate: € 120 / 200

Other lots in this auction

  • #871

    Een dekselvaas van Gouda-aardewerk met een meerkleurig bloemendecor.

    Vase couvert en poterie de Gouda à décor de fleurs polychromes.
    No longer available
    Dim. h: 48 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #345

    Een drie rijen halssnoer van witte en roze parels met zilveren slot.

    Collier aux trois rangées de perles blanches et roses. Fermoir en argent.
    No longer available
    Estimate: € 160 / 250
  • #981

    Een paar stenen leeuwen.

    Une paire de lions en pierre.
    No longer available
    Dim. 97 x 104 x 30 cm
    Estimate: € 1800 / 2000
  • #1082

    “Dame met mand” “Heer met vogeltje”. Twee beeldjes van meerkleurig aardewerk. Zonder merk. XIXe eeuw.

    “Femme au panier” et “Homme à l’oiseau”. Deux statuettes en faïence polychrome. Sans marque. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 20 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #255

    Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.

    Paire de boucles d’oreilles en or blanc 18 ct serties de brillant ayant un poids total de ± 1 ct.
    No longer available
    Dim. 2,93 g
    Estimate: € 700 / 800
  • #788
    Val St. Lambert

    Een reeks van vijf theeglazen van kleurloos kristal uit de reeks ‘Tiffany’. We voegen er vijf cocktailcoupes van kleurloos kristal aan toe.

    Suite de cinq verres à thé en cristal incolore de la série Tiffany. Nous ajoutons cinq coupes à cocktail en cristal incolore.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #694
    V.D. Noltens

    “Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Hoevelandschap”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 60 x 80 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #655
    Corvoir Quartz

    Vijf verschillende roestvrij stalen horloges.

    Cinq montres en acier inoxydable.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #1099

    Een theepotje en een dekseldoosje van meerkleurig porselein in de vorm van een jongen met een olifant en een konijn en een meisje met een pop op een trommel. Onderaan gemerkt.

    Une théière et une boîte en porcelaine polychrome en forme d’un garçon jouant avec un éléphant sur roulettes et un lapin et d’une fille tenant une poupée sur un tambour. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 14 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #671

    Een Fangmasker van deels gepatineerd hout. Gabon.

    Un masque Fang en bois partiellement patiné. Gabon.
    No longer available
    Dim. h: 40 cm
    Estimate: € 65 / 80
  • #1053

    Twee verschillende siervazen van gepatineerd tin, waarbij de kleinste versierd met libellen en een zittend engeltje en de andere met een zittende vrouw en het handvat in de vorm van een vis. De eerste naar Brossy, de tweede naar Barye en licht beschadigd.

    Deux vases décoratifs en étain patiné. Le plus petit décoré de libellules et d’un angelot assis, d’après Brossy. L’autre d’une femme assise d’après Barye et avec une anse en forme de poisson (petit accident).
    No longer available
    Dim. h: 24 & 32 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #931

    Een tafelklokje van geelkoper en cloisonné met een handgeschilderde afbeelding van een schommelende dame op geëmailleerde plaquettes.

    Pendule à colonnes en laiton et cloisonné à plaquettes en émail peintes à la main.
    No longer available
    Dim. H 44 cm
    Estimate: € 260 / 280
View all auction items ›

Veiling van 14, 15 & 16 maart 2017

De veiling is volledig - 1130 loten online De catalogus is te downloaden in .pdf en .xls

14 March 2017 19:00
15 March 2017 19:00
16 March 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 March 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More