Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Pendule van verguld zamac met voorstelling van een violist. Omstreeks 1900. Wijzerplaat gemerkt Foucel (?). Horlogeglas ontbreekt. Compleet met slinger en sleutel.

Pendule van verguld zamac met voorstelling van een violist. Omstreeks 1900. Wijzerplaat gemerkt Foucel (?). Horlogeglas ontbreekt. Compleet met slinger en sleutel.

Pendule en régule doré représentant un violoniste. Vers 1900. Cadran marqué Foucel (?). Verre d’horloge manque. Avec balancier et clé.
Dim. H. 51 cm
SKU: 2908170223.
Category: Klok.
Auction day: 29 August 2017 19:00
Catalogue #223
Estimate: € 120 / 200
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #824
    Marriott, Northampton

    Een staande klok in gesculpteerd eikenhouten kast. Het werk met een handbeschilderde metalen wijzerplaat. Gemerkt.

    Horloge de vestibule en chêne sculpté. Cadran peint à la main. Avec marque.
    No longer available
    Dim. h: 228 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #743

    Een houten schouwpendule. Met sleutel.

    Une pendule de cheminée. Avec clé.
    No longer available
    Dim. h: 36 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #296
    Petit à Couvin.

    Een staande klok van gesculpteerd eikenhout met een werk van koper en tin. Eind XVIIIe eeuw.

    Horloge de vestibule en chêne sculpté. Mouvement en laiton, cadran en cuivre et étain. Vin du XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. 220 x 45 x 30 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #353
    Swiza

    Een kleine schouwpendule van brons in rococostijl.

    Petite pendule en bronze de style rococo.
    No longer available
    Dim. h: 33 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #832
    F G Stephany à Dinant.

    Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule à cadran en fétain et laiton. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 245 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #624

    Een beeldje van een geisha. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een gebeeldhouwd houten sokkeltje.

    Une statue représentant une geisha. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur un socle en bois sculpté.
    No longer available
    Dim. H. 23 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #634

    Een beeldje van een Happy Buddha. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue de Happy Bouda. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Suc un socle en bois .
    No longer available
    Dim. H. 7 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #830

    Een oeil-de-boeufklok in zwartgelakte kast en inlegwerk van fruithout en koper.

    Pendule oeil-de-boeuf en bois laqué noir et incrusté de bois fruitier et cuivre.
    No longer available
    Dim. Ø: 60 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #614

    Een beeldje van een godheid met een pijp. Onderaan gemerkt en met symbool. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue représentant une divinité avec une piep. Marque à la base, symbole. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur un socle en bois .
    No longer available
    Dim. H. 18,5 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #704

    Een kolompendule in Napoleon III-stijl van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk van messing en parelmoer. XIXe eeuw.

    Une pendule colonne style Napoléon III en bois laqué noir, avec décor incrusté en laiton et nacre. XIXième siècle.
    No longer available
    Dim. h: 56 cm
    Estimate: € 120 / 220
  • #597

    Een serie van zes netsukés met voorstelling van diverse beroepen. Japans werk omstreeks 1900.

    Une série de six netsukés représentant divers métiers. Oeuvre japonaise, 1900.
    No longer available
    Dim. H. 3,5 à 4,5 cm
    Estimate: € 450 / 600
  • #835
    J. B. Everaert à Bruxelles

    Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule. Cadran en étain et laiton. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #825

    Een hangklok met een gepolychromeerde houten wijzerplaat met bloemendecor. Met gewichten en slinger.

    Pendule murale en bois polychrome à décor de fleurs. Avec balancier et poids.
    No longer available
    Dim. h: 140 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #256
    Gerard Cornelis, Liège

    Een staande klok in eikenhouten kast. Het werk met koperen wijzerplaat. Omstreeks 1800.

    Une horloge de vestibule avec un coffre en chêne. Cadran en cuivre. ± 1800.
    No longer available
    Dim. h: 246 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #604

    Een beeldje van een godheid met een mand en bloemen. Onderaan gemerkt en met symbool. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue représentant une divinité avec un paniers et des fleurs. Marque à la base, symbole. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur socle en bois.
    No longer available
    Dim. H. 22 cm
    Estimate: € 240 / 300
  • #317
    Le Castel

    Een kartelklokje van gepolychromeerd en verguld hout, versierd met bloemen.

    Petite pendule en bois polychrome et doré à décor de fleurs peintes à la main.
    No longer available
    Dim. h: 37 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #829
    François Désiré Odobez

    Een oeil-de-boeufklok met een handgeschilderd decor rond de geëmailleerde wijzerplaat.

    Pendule oeil-de-boeuf à décor peint à la main entourant le cadran émaillé.
    No longer available
    Dim. Ø: 60 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #591

    Een beeldje van een godheid met een staf en bloemen. Onderaan gemerkt en met symbool. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.

    Une statue représentant une divinité avec une crosse et fleurs. Marque à la base, symbole. Oeuvre chinoise, première partie XXième siècle. Sur socle en bois.
    No longer available
    Dim. H. 20 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #702

    Een bronzen schouwpendule in Napoleon III-stijl. XIXe eeuw. Zonder sleutel.

    Une pendule de cheminée en bronze style Napoléon III. XIXième siècle. Sans clé.
    No longer available
    Dim. h: 53 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #515

    Een comtoiseklok van gedreven geel koper met een geëmailleerde wijzerplaat. Met gewichten.

    Comtoise en cuivre jaune repoussé au cadran émaillé. Avec poids.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #791

    Een paar zittende vissers van deels geglazuurd porselein. Chinees werk. Onderaan gemerkt en genummerd.

    Deux statues en porcelaine représentant deux pêcheurs chinois. Oeuvre chinoise. Marque à la base, ainsi que numérotage.
    No longer available
    Dim. H. 13 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #821

    Een Friese staartklok met een handgeschilderd decor van een Hollandse haven boven de wijzerplaat. Bovenaan getooid met bronzen figuren.

    Pendule murale frisonne, dite staartklok à décor d’un port hollandais peint à la main au dessus du cadran. Surmontée de figures en bronze.
    No longer available
    Dim. h 142 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #822
    Blaylock, Longtown.

    Een staande klok in mahoniehouten kast. Het werk van geel koper met datumnotatie. Gemerkt.

    Horloge de vestibule en acajou. Mouvement en laiton, cadran en cuivre jaune à indication de la date. Avec marque.
    No longer available
    Dim. h: 224 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #401
    Swarovski

    Zes diertjes van geslepen kristal: een vlinder, een uil, een muis, een pinguin, een beer en een vis. Elk stuk gepresenteerd op een spiegeltje. We voegen er een lokomotief gemerkt Swarovski en een kaketoe van ruw bergkristal aan toe.

    Six petits animaux en cristal taillé: un papillon, un hibou, un souris, un pingouin, un ours et un poisson. Chaque pièce sur son petit miroir de présentation. Nous ajoutons un locomotive à la marque Swarovski et un cacatoès en cristal de roche naturel.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240

Other lots in this auction

  • #537

    “Oude man”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. XIXe eeuw. Onderaan gesigneerd.

    “Vieillard assis”. Netsuké en ivoire sculpté. XIXe siècle. Marque sous la base.
    No longer available
    Dim. h: 3,5 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #622
    J. Kets

    “Door het leven”. Een houtsculptuur van twee figuren. Gesigneerd.

    “Vivre la vie”. Une sculpture en bois représentant deux figures. Signée.
    No longer available
    Dim. h: 46,50 cm
    Estimate: € 80 / 150
  • #415

    Een lot zwarte mechanische Chantilly kant. e.a.

    Lot de dentelle Chantilly noire e.a.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #167

    Een serie van vier mondgeblazen champagnefluiten in de stijl van de XVIIde eeuw.

    Une série de quatre flûtes à champagne en verre soufflé, dans le style du XVIIième siècle.
    No longer available
    Dim. H: 31 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #697
    Studio Vandersteen

    Suske en Wiske. Rode reeks in kleuren. 79 albums. Merendeel in goede tot zeer goede staat. Evenals: De Rammelende Rally 1973 (slechte staat), Dubbelstrip 6 (1987), Vrolijke Vakantiespelletjes (1988), Vakantieboek 3, 4 en 1974.

    Suske en Wiske. Série rouge en couleurs. 79 albums. Principalement en bon état. Nous ajoutons : De Rammelende Rally 1973 (mauvais état), Double album 6 (1987), Vrolijke Vakantiespelletjes (1988), Vakantieboek 3, 4 et 1974.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 100
  • #434
    Germaine Brus
    Period: °1915

    “Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Nature morte aux fleurs”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 80 x 60 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #723
    Leonardo Collection

    Een lot van vijf poppen met porseleinen hoofdjes en armen. Geen kleertjes.

    Lot de cinq poupées aux têtes et bras en porcelaine. Sans vêtements.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #568

    Een bronzen Boedha met resten van polychromie.

    Un Bouda en bronze avec un restant de polychrome.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 220 / 260
  • #808

    Een luchter van Venetiaans glas.

    Lampadaire en verre de Venise.
    No longer available
    Dim. h: 90 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #423
    Val St. Lambert

    Een glazenservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit 10 champagnecoupes, 6 rodewijnglazen, 3 wittewijnglazen, 9 aperitiefglazen en 8 waterglazen. We voegen er 2 afwijkende champagnecoupes en een champagnefluit aan toe.

    Un service à verres en cristal taillé incolore, comprenant 10 coupes à champagne, 6 verres à vin rouge, 3 verres à vin blanc, 9 verres à apéritif et 8 verres à eau. Nous ajoutons deux coupes et une flûte à champagne dépareillées.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #538
    Limoges

    Een dekselvaas van meerkleurig porselein met een Imaridecor. Onderaan gemerkt.

    Une potiche en porcelaine polychrome, décor Imari. Marque à la base.
    No longer available
    Dim. h: 63 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #61

    Een bureaustel van groen marmer, bestaande uit een inktstel met twee inktpotten, een klokje, een asbak, een kalender, een pennenlegger en een presse-papiers.

    Garniture de bureau en marbre vert comprenant un encrier avec deux récipients, une pendulette, un cendrier, un calendrier, un vac à plumes et un presse papier.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
View all auction items ›

Veiling van 29 & 30 augustus 2017

De veiling is volledig. 835 loten. Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

29 August 2017 19:00
30 August 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 August 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More