Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Twee militaire machetes. Gemerkt ‘Legitimus. Collins & Co.’. Amerikaans werk. 1943 & 1945. Met lederen holsters van Canadese makelij.
Twee militaire machetes. Gemerkt ‘Legitimus. Collins & Co.’. Amerikaans werk. 1943 & 1945. Met lederen holsters van Canadese makelij.

Twee militaire machetes. Gemerkt ‘Legitimus. Collins & Co.’. Amerikaans werk. 1943 & 1945. Met lederen holsters van Canadese makelij.

Deux machettes militaires. Marque Legitimus. Collins & Co. Travail américain 1943 et 1945. Aux fourreaux en cuir de fabrication canadienne.
Dim. l: 50 cm
SKU: 2806160463.
Category: wapens.
Auction day: 29 June 2016 19:00
Catalogue #463
Estimate: € 100 / 120
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #678

    Een Kukrimes met een kleiner exemplaar met ivoren handvatten in lederen schede.

    Couteau Khukuri et son Karda aux poignées en ivoire. Dans le fourreau de cuir.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #478

    Een Duitse bajonet, gemerkt ‘J Sch’ K98. Eind jaren ‘30. Met metalen schede en lederen koppelriem. Serienummers verschillend.

    Baïonnette allemande marqué J.SCH K98. Fin des années ‘30. Avec fourreau en métal et ceinture en cuir. Différents numéros de série.
    No longer available
    Dim. l: 38 cm
    Estimate: € 70 / 80
  • #724

    Een ceremoniële bijl, versierd met hoofden. Afrikaans werk

    Hache cérémonielle décorée de têtes. Travail africain.
    No longer available
    Dim. 52 x 37 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #483

    Drie dolken en een kapmes. Afrikaans werk.

    Trois dagues et une hache. Travail africain.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #448

    Drie ceremoniële sikkels met benen handvat. Mangbitu, Centraal Afrika.

    Trois haches cérémonielles aux manches en os. Mangbitu, Afrique Centrale.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #727

    Een paar oude gelijkaardige ceremoniële sabels, waarvan één met schede.

    Paire de sabres de cérémonie anciens dont un avec fourreau.
    No longer available
    Dim. h: 98 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #723

    Een paar officierssabels, waarvan één van Debonnaire uit Brussel.

    Paire de sabres d’officier dont un par Debonnaire à Bruxelles.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #548

    Een Imperiaal Duitse zwaardbajonet met zaagrug en met schede van leder en geel koper. Solingen.

    Sabre-baïonnette impériale allemande à lame à dents de scie et fourreau en cuir et laiton. Solingen.
    No longer available
    Dim. h: 59 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #536

    Een replica van een harnas met slagzwaard en een hellebaard.

    Une réplique de harnais avec épée et hallebarde.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 300
  • #488

    Een lot van vijf Afrikaanse kapmessen met houten handvat.

    Lot de cinq haches africaines à manches en bois.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #630

    Een oude Afrikaanse speer.

    Ancienne lance africaine.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #461

    Een lot van vier verschillende Afrikaanse dolken.

    Lot de quatre dagues africaines.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #640

    Een Arabische dolk met handvat en schede van gedreven geel koper en versieringen op het lemmet.

    Dague arabe à poignée et fourreau en cuivre jaune repoussé. Lame décorée.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #473

    Een oude Duitse zwaardbajonet. Gemerkt ‘Carl Eickhorn, Solingen’. 1915.

    Longue baïonnette allemande. Marque Carl Eickhorn, Solingen. 1915.
    No longer available
    Dim. l: 50 cm
    Estimate: € 70 / 90
  • #661

    Een reeks van vier lederen schedes met Kukrimessen in oplopende groottes. Drie kleine exemplaartjes manco.

    Suite de quatre fourreaux aux couteaux Khukuri de tailles ascendantes. Trois petits exemplaires manquent.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #719

    Twee oude bajonetten in schede. Einde XIXe eeuw.

    Deux baïonnettes anciennes et leurs fourreaux. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. l: 65 & 56 cm
    Estimate: € 100 / 180
  • #721

    Twee ceremoniesabels, waarvan één voor een Franse infanterieofficier uit 1918 van Chatellerault en het andere uit 1897.

    Deux sabres de cérémonie dont un d’officier de l’infanterie française de 1918 par Chatellerault. L’autre de 1897.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #714

    Een metalen borstplaat van een XIXe eeuws harnas. Gedateerd 1831.

    Une cuirasse en métal. XIXe siècle. Daté 1831.
    No longer available
    Dim. h: 41 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #694

    Een lot wapens, bestaande uit drie kleine bogen, een sikkelmes, een replica van een éénhander met bronzen handvat en een speerpunt.

    Lot d’armes comprenant trois petits arcs, une hache, une réplique d’une glaive à poignée en bronze et une pointe de lance.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #433

    Een Duitse zwaardbajonet met zaagrug. Gemerkt ‘Erfurt’. 1915.

    Baïonnette allemande à lame à dents de scie. Marque Erfurt. 1915.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 160
  • #734

    Een lot van vier kleine knuppels van gedraaid hout.

    Lot de quatre matraques en bois tourné.
    No longer available
    Estimate: € 5à / 80
  • #731

    Een militaire ceremoniële degen in schede met rijkelijk uitgewerkt handvat van koper en ivoor.

    Sabre de cérémonie militaire avec fourreau. Poignée richement décorée en cuivre et ivoire.
    No longer available
    Dim. l: 89 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #532

    Een oude Afrikaanse ‘vogelhoofd’ werpbijl. Kang.

    Hache de jet en tête d’oiseau ancienne. Travail africain des Kang.
    No longer available
    Dim. l: 31 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #728

    Een Duits officierssabel met schede. 1897.

    Sabre d’officier allemand. Avec fourreau. 1897.
    No longer available
    Dim. l: 89 cm
    Estimate: € 120 / 200

Other lots in this auction

  • #784

    Een grote en gevarieerde partij tinnen voorwerpen, bestaande uit schotels, schalen, theepotten, mosterdpotjes, zoutvaatjes, een kandelaar, enz.

    Grand lot d’objets e étain dont des plats, des assiettes, des théières, des moutardiers, des salières, un candélabre etc.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #331

    Twee bolle vaasjes van Booms glas, resp. roze en groengekorreld met vergulde decors. Medio XXe eeuw.

    Deux petits vases sphériques en verre de Boom respectivement rose et vert aux détails dorés. Milieu du XXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 60
  • #163
    Turn Wien

    Een paar sierkruikjes van meerkleurig porselein met een handgeschilderd bloemendecor naar ontwerp van Ernst Wahliss. Oostenrijk, omstreeks 1900.

    Paire de cruches décoratives en porcelaine polychrome à décor de fleurs peint à la main d’après Ernst Wahliss. Autriche, vers 1900.
    No longer available
    Dim. h: 28 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #447

    Twee verschillende Chinese wijzen van gesculpteerd hardhout, waarvan één met perziken en een dienaar en één met twee schapen. Kleine beschadigingen.

    Deux sages chinois en bois dur sculpté dont un aux pêches et avec un servant, l’autre avec deux moutons. Petits dégâts.
    No longer available
    Dim. h: 33 & 37 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #8

    Chinese bronzen inktpot op schaaltje versierd met een Fo-hond.

    Encrier chinois en bronze sur un présentoir décoré d’un chien de Pho.
    No longer available
    Dim. H. 12 cm, L. 20 cm
    Estimate: € 90 / 100
  • #756

    Een bijzettafeltje van zwartgelakt hout op centrale driepoot, het blad versierd met een handgeschilderd decor met parelmoer. We voegen er een zwartgelakt krukje aan toe.

    Une petite table en bois laqué noir sur pied centrale, décoré de nacre avec petit tabouret laqué noir.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #587

    Een lange vaas van koper, versierd met een decor van arabesken.

    Long vase en cuivre décoré d’arabesques.
    No longer available
    Dim. h: 92 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #140

    Een 18 karaats witgouden ring bezet met kleine diamantjes en roze saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en parels.

    Bague en or blanc 18 ct sertie de petits diamants et de saphirs roses ayant un poids total de ± 0,30 ct ainsi que de perles.
    No longer available
    Dim. 8,70 g
    Estimate: € 900 / 1000
  • #186

    Een eikenhouten klapsecretaire met onderaan twee laden.

    Secrétaire à abattant en chêne, le dessous à deux tiroirs.
    No longer available
    Dim. b: 90 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #598

    Een antiek Turks tapijt van zijde en metaaldraad. XIXe eeuw.

    Tapis turque ancien en soie et fil de métal. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 120 cm
    Estimate: € 220 / 240
  • #237

    Een schelpvormige jardinière van brons gedragen door Cupido, staande op een schelp.

    Une jardinière en forme de coquillage en bronze, portée par Cupidon sur une coquille.
    No longer available
    Dim. h: 108 cm
    Estimate: € 400 / 500
  • #537

    Een Indo-Perzisch miniatuur met een verhaal op de achterzijde. XIXe eeuw.

    Miniature indo-persane avec un texte au verso. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. 25 x 15 cm
    Estimate: € 160 / 180
View all auction items ›

Veiling van 28 & 29 Juni

Deze veiling is volledig.

28 June 2016 19:00
29 June 2016 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 29 June 2016 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More