Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Zes bordjes en een kopje van meerkleurig porselein van de Compagnie des Indes. Kopje met haarscheur.

Zes bordjes en een kopje van meerkleurig porselein van de Compagnie des Indes. Kopje met haarscheur.

Six soucoupes et une tasse en porcelaine polychrome de la Compagnie des Indes. Cheveu à la tasse.
SKU: 1403170917.
Categories: Aziatisch, Porselein.
Auction day: 16 March 2017 19:00
Catalogue #917
Estimate: € 140 / 180
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #583

    Een Thaise voorstelling van Visjnoe met pijl en boog van deels verguld brons. Op houten voetstuk. Pijl gebroken.

    Vishnou à l’arc et flèche en bronze partiellement doré. Sur socle en bois. Flèche cassée.
    No longer available
    Dim. h: 197 cm
    Estimate: € 600 / 800
  • #1035

    Een achtdelig miniatuur tête-à-tête theeserviesje van meerkleurig en verguld porselein met een bloemendecor. Onderaan gemerkt. Engels werk. We voegen er twee kopjes met onderbordjes van Beiers porselein en een peper-en zoutvaatje in de vorm van vogeltjes aan toe.

    Tête à tête miniature huit pièces en porcelaine polychrome et dorée à décor de fleurs. Marque anglaise sous la base. Nous ajoutons deux tasses et soucoupes en porcelaine de Bavière et un poivrier et une salière en forme d’oiseaux.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #810

    Een lot blauw en wit porselein, bestaande uit een aspergeschaal, een theepot, een koffiepot, versierd met een tinnen griffioen, vijf achthoekige bordjes, zes dessertbordjes en twee grote borden. Grotendeels gemerkt van Meissen.

    Lot de porcelaines bleues et blanches comprenant un plat à asperges, une théière, une cafetière décorée d’un griffon en étain, cinq assiettes octogonales, six assiettes à dessert et deux grandes assiettes. En partie avec la marque de Meissen.
    No longer available
    Estimate: € 50 / 80
  • #616

    Een tweedelige Japanse kast van donkergelakt cederhout met twee keer twee schuifdeuren.

    Meuble japonais à deux corps en bois de cèdre à patine foncée ouvrant à deux fois deux portes glissantes.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 600
  • #911

    Een miniatuur kaststelletje, bestaande uit drie vaasjes van meerkleurig porselein met een bloemendecor. Eéntje met randschilfer. Tijdperk Qianlong.

    Garniture de cheminée miniature en porcelaine comprenant trois petits vases polychromes à décor de fleurs. Un éclat. Epoque Qianlong.
    No longer available
    Dim. h: 9 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #905

    Een lot blauw en wit Chinees porselein, bestaande uit een vaasje met een decor van personages in een tuin, drie miniatuur kalebasvaasjes en een miniatuur jardinière. De eerste en de laatste gemerkt met stempel. XIXe eeuw.

    Lot de porcelaines de Chine bleue et blanche comprenant un vase à décor de personnages dans un jardin, trois vases miniatures et une jardinière miniature. Le premier et la dernière avec marque sigillaire sous la base. Fin XVIIIe ou XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 12; 7 & 4 cm
    Estimate: € 200 / 260
  • #217
    Servais frères, Anvers

    Een driedelig klokstel van messing en roodgepatineerd porselein, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met zes lichtpunten, versierd met een decor van bomen en de handvatten van de pendule in de vorm van draakjes.

    Garniture de cheminée trois pièces en laiton et en porcelaine rouge comprenant une pendule et deux candélabres à six lumières, décorés d’arbres. Anses de la pendule en forme de dragons.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 600
  • #586

    Een Indische tweedeurskast van tropisch hardhout met een lade binnenin.

    Armoire à deux portes en bois dur avec un tiroir intérieur. Travail indien.
    No longer available
    Dim. 150 x 100 x 60 cm
    Estimate: € 250 / 400
  • #935

    Een vaas van Chinees porselein met een decor van paradijsvogels. Onderaan gemerkt: “Da Qing Qianlong Nian Zhi”.

    Vase en parcelaine de Chine à décor d’oiseaux du paradis. Marque sous la base: “Da Qing Qianlong Nian Zhi”.
    No longer available
    Dim. h: 40 cm
    Estimate: € 100 / 140
  • #939

    Een kopje met onderbordje en drie andere bordjes van blauw en wit Chinees porselein, waarbij er twee een paar vormen. Tijdperk Qianlong.

    Tasse et soucoupe et trois petites assiettes en porcelaine de Chine bleue et blanche, dont deux formant une paire. Epoque Qianlong.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #1100

    Een theeservies van wit, zwart en verguld porselein, bestaande uit een koffiepot, theepot, melkkannetje, suikerpot, acht kopjes en twaalf onderbordjes. We voegen er een zilveren suikertang aan toe.

    Service à thé en porcelaine noire, blanche et dorée comprenant une cafetière, une théière, un pot à lait, un sucrier, huit tasses et douze soucoupes. Nous ajoutons une pince à sucre en argent.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 50
  • #1016

    Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hardhout met een achthoekig marmeren blad.

    Piédestal chinois en bois dur sculpté à tablette en marbre octogonale.
    No longer available
    Dim. h: 91 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #636

    Een Thaise Boeddha van deels verguld brons.

    Bouddha en bronze partiellement doré. Travail thaï.
    No longer available
    Dim. h: 113 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #900

    Een kommetje met deksel en een kopje met onderschoteltje van capucineporselein met een decor van bloemen. Tijdperk Qianlong. Gaaf.

    Crémier couvert, tasse et soucoupe en porcelaine de Chine à décor capucine aux fleurs famille rose dans des cartouches. Epoque Qianlong.
    No longer available
    Estimate: € 250 / 350
  • #606

    Een tweedeurskast van tropisch hardhout. Indisch werk.

    Meuble à deux portes en bois dur. Travail indien.
    No longer available
    Dim. 182 x 102 x 55 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #942

    Een Chinese kalligrafische set, bestaande uit een waterbakje en een stempel van leisteen, een penseellegger, een verfbakje en een waterkommetje van porselein met een draak in het decor en een stempel van speksteen. In etui.

    Suite à calligraphie chinoise comprenant un bol à eau, un cachet en ardise, un porte-pinceau, une coupe à peinture et un bol à eau en porcelaine décoré d’un dragon et un cachet en pierre de lard. Dans un étui.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #924

    Een lot van vijf kopjes met onderbordjes van blauw en wit Chinees porselein. XIXe eeuw.

    Lot de cinq tasses et soucoupes en porcelaine de Chine bleue et blanche. XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #1075

    “Lolland”. Een beeld van meerkleurig porselein. Denemarken. Onderaan gemerkt. Het eiland Lolland is bekend voor zijn suikerbietenteelt.

    “Lolland”. Statuette en porcelaine polychrome. Travail danois. Marque sous la base. L’Ile de Lolland est connue pour sa production de betteraves à sucre.
    No longer available
    Dim. h: 34 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #927

    Twee kopjes met onderbordjes van blauw en wit Chinees porselein met verschillende decors. XVIIIe eeuw. Eéntje gerestaureerd.

    Deux tasses et soucoupes en porcelaine de Chine bleue et blanche aux décors divers. XVIIIe siècle. Une pièce restaurée.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #930

    Een kopje met onderbordje van porselein met een meerkleurig bloemendecor. XIXe eeuw.

    Tasse et soucoupe en porcelaine polychrome à décor de fleurs. XIXe siècle.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #1040

    Een lot borden en een kom van aardewerk en porselein, bestaande uit zes met een bloemendecor en opengewerkte rand, zes Napoleonbordjes, vijf diepe borden met een Indische decors, enz...

    Lot d’assiettes et un bol en faïence et porcelaine comprenant six assiettes à décor de fleurs et au bord ajouré, six assiettes “Napoléon”, cinq assiettes creuses aux décors indiens etc.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 30
  • #910

    Twee kleine bordjes van Chinees porselein met famille rosedecors, waarbij één capucine met een haan en het andere met bloemen. XVIIIe eeuw.

    Deux petites assiettes en porcelaine de Chine à décor famille rose, l’une capucine au coq, l’autre aux fleurs. XVIIIe siècle.
    No longer available
    Dim. Ø: 13 & 11,5 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #940

    Een kleine balustervaas van Chinees porselein met een Canton decor. Onderaan gemerkt: “Da Qing Qianlong Nian Zhi”.

    Petit vase balustre en porcelaine de Chine à décor du Canton. Marque sous la base: “Da Qing Qianlong Nian Zhi”.
    No longer available
    Dim. h: 25,5 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #1050

    Een porseleinen koffieservies met een handgeschilderd bloemendecor en vergulde randen.

    Service à café en porcelaine à décor de fleurs peint à la main. Bordures dorées.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100

Other lots in this auction

  • #995

    Een driedelig klokstel van messing in Empirestijl. De pendule bovenaan versierd met een siervaas en met twee dierenkoppen op de zijkant. De kandelaars met vijf lichtpunten. Glas gebroken. XIXe eeuw.

    Un trio de pendules en laiton dans le style Empire. La pendule surmpntée d’une vasque et avec deux têtes d’animaux sur les cotés. Chandelier avec 5 branches. Le verre est cassé. XIXième.
    No longer available
    Dim. h: 53 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #1061

    Koperen pendule in Lodewijk XV-stijl.

    Pendule en cuivre de style Louis XV.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #215

    Een parelsnoer van vier rijen grijze parels met twee 18 karaats wit en geel gouden hangers bezet met diamanten oude slijp en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.

    Collier de perles grises en quatre rangées aux pendentifs en or jaune et blanc 18 ct sertis de diamants de taille ancienne et de brillants ayant un poids total de ± 2 ct.
    No longer available
    Estimate: € 3000 / 3300
  • #319
    C. Van Reken

    “Venlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Paysage de fagne”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 60 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #965

    Een paar haardschermen van verguld brons en ajour messing, waarbij één in Lodewijk XV-stijl en één op voet in de vorm van een gevleugelde leeuw. Vouwen open als een pauwenstaart. XIXe eeuw. De eerste licht beschadigd.

    Paire de pare-feu en bronze doré et laiton ajouré dont un de style Louis XV et un sur pied en forme d’un lion ailé. S’ouvrent comme une queue de paon. XIXe siècle. Petit accident au premier.
    No longer available
    Estimate: € 300 / 400
  • #991

    Een milieu de table op verzilverd metalen voet met kristallen schaal en fluitvaasje.

    Milieu de table au pied en métal argenté à coupe en cristal et vase flûté.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 50
  • #236

    Een tweeledige buffetkast van gesculpteerd eikenhout in Mechelse stijl met twee paneeldeuren onderaan en twee smalle naast een brede paneeldeur in het opzet.

    Buffet à deux corps en chêne sculpté de style Renaissance malinoise. Le bas ouvrant à deux portes pleines, le haut à deux portes étroites flanquant une porte plus large au panneau sculpté.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 240
  • #824

    Een paar vazen van blauw en wit opaalglas met een handgeschilderd bloemendecor. Eind XIXe eeuw.

    Paire de vase en opaline bleue et blanche à décor de fleurs peintes à la main. Fin du XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 27 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #364

    Een spiegel van gebeeldhouwd hout in Lodewijk XV-stijl.

    Miroir en bois sculpté de style Louis XV.
    No longer available
    Dim. 90 x 50 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #657

    Een paar Chinese juwelenkistjes, versierd met koperbeslag en een opengewerkte plaquette van jade in het deksel.

    Paire de coffrets à bijoux, une plaquette de jade ajourée dans le couvercle, finitions en cuivre.
    No longer available
    Dim. b: 23 cm
    Estimate: € 120 / 160
  • #587

    Een paar wierookbranders van blauw en wit Chinees porselein, versierd met een drakendecor.

    Deux brûle-parfum en porcelaine blanche et bleue, décoration de dragons.
    No longer available
    Dim. h: 15 cm
    Estimate: € 200 / 250
  • #659
    Albert Saverys

    “Winterlandschap met molen aan de Leie”. Kleurenlitho. Gesigneerd Hebbelinck. 182/350 genummerd buiten de plaat.

    “Paysage hivernal au moulin au bord de la Lys”. Litho en couleurs. Signée Hebbelinck. Numérotée 182/350 hors planche.
    No longer available
    Dim. 48 x 61 cm
    Estimate: € 120 / 200
View all auction items ›

Veiling van 14, 15 & 16 maart 2017

De veiling is volledig - 1130 loten online De catalogus is te downloaden in .pdf en .xls

14 March 2017 19:00
15 March 2017 19:00
16 March 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 March 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More