Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een aarden kommetje, Iran, Nishapur, 10e eeuws. Gerestaureerd.
Een aarden kommetje, Iran, Nishapur, 10e eeuws. Gerestaureerd.
Een aarden kommetje, Iran, Nishapur, 10e eeuws. Gerestaureerd.

Een aarden kommetje, Iran, Nishapur, 10e eeuws. Gerestaureerd.

An earthenware bowl, Iran, Nishapur, 10th century. Restored.
Dim. h 4 x Ø 14 cm
SKU: 1604240141.
Categories: Aardewerk, curiosa.
Auction day: 16 April 2024 19:00
Catalogue #141
Estimate: € 400 / 600
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #135
    Kieninger, Germany

    Een luxe staande klok van het merk Kieninger met een snaaruurwerk. De staande klok is voorzien van een messing skeletuurwerk en een achtdagenwerk. De klok heeft een prachtig slagwerk waar u kunt kiezen tussen drie melodieën: Westminster, Wittington en St. Michael. De melodieën worden gemaakt door het carillon met behulp van de gongpijpen.

    A luxurious floor clock by the brand Kieninger with a string movement. The clock features a brass skeleton movement and an 8-day movement. It includes a striking mechanism with a choice of three melodies: Westminster, Wittington, and St. Michael. The melodies are produced by the carillon using the gong pipes.
    No longer available
    Dim. 197 x 42 x 29 cm
    Estimate: € 1200 / 1800
  • #495

    Een Oosters geïnspireerd prieel/presentatiemeubel met goudkleurige koepel.

    An Eastern inspired gazebo/presentation cabinet with a gold-colored dome.
    No longer available
    Dim. 267 x 76 x 49 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #645

    Een groot bas-reliëf in terracotta met als voorstelling de heilige familie in de Kerststal. Aangekocht als gemaakt door Jan Antheunis. Gerestaureerd.

    A large terracotta bas-relief depicting the Holy Family in the Nativity scene. Acquired as made by Jan Antheunis. Restored.
    No longer available
    Dim. h 65 x l 79 x d 16 cm
    Estimate: € 240 / 320
  • #536

    Een gesculpteerde en vergulde houten vitrinekast in Louis-XV stijl. De binnenkant is bekleed in een roze velours stof.

    A sculpted and gilded wooden display cabinet in Louis XV style. The interior is lined with pink velvet fabric.
    No longer available
    Dim. 186 x 72 x 35 cm
    Estimate: € 250 / 350
  • #738

    Een lot van 3 stuks kwikglas, ook wel poor man’s silver genoemd. Bestaande uit een vaas en twee kandelaars.

    A lot of 3 pieces of mercury glass, also known as poor man’s silver. Consisting of a vase and two candlesticks.
    No longer available
    Dim. h 33 cm
    Estimate: € 30 / 40
  • #105

    Een pennendoosje van schildpad met vergulde initialen en opbergdoos.

    A tortoiseshell pen box with gilded initials and storage box.
    No longer available
    Dim. 8 x 15 cm
    Estimate: € 100 / 150
  • #201
    Alfons Lambert (Albert) Baggen
    Period: 1862-1937

    “Tijger in aanval”. Een op vele plaatsen gerestaureerd plaasteren beeld van een tijger die een slang bekampt, het hoofd van de slang ontbreekt. Gesigneerd A. Baggen.

    "Tiger in Attack." A plaster sculpture of a tiger fighting a snake, restored in many places, with the snake's head missing. Signed A. Baggen.
    No longer available
    Dim. h 66 x 65 x 55 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #192
    J & J Woods ltd Rainhill

    Een zwaar bronzen en dik glazen patrijspoort, gemerkt “J & J Woods ltd Rainhill”, UK, Medio 1910. Als kader voor een striptekening op papier met opschrift “M.S. Hippopotamus”, onderaan gesigneerd en gedateerd.

    A heavy bronze and thick glass porthole, marked "J & J Woods ltd Rainhill", UK, circa 1910. Framing a comic drawing on paper with the inscription "M.S. Hippopotamus", signed and dated at the bottom.
    No longer available
    Dim. Ø 45 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #702

    Een milieu-de-table van verzilverd metaal, gedecoreerd met engelen.

    A centerpiece in silver-plated metal, decorated with angels.
    No longer available
    Dim. h 28 x l 34 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #533

    Een set van twee ‘hoornen des overvloeds’, buffelhoorn met koperen voeten en deksels.

    A set of two 'cornucopias', made of buffalo horn with copper feet and lids.
    No longer available
    Dim. h 53 x l 35 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #225
    Amphora, Campina, Austria

    “Imperial Amphora”, een set van 2 geglazuurde keramische vazen met de afbeelding van een ijsvogel. Gemerkt Amphora, Campina, Austria. Ca. 1910.

    "Imperial Amphora", a set of 2 glazed ceramic vases featuring an image of a kingfisher. Marked Amphora, Turn-Teplitz, Austria. Circa 1910.
    No longer available
    Dim. h 30 x Ø 21 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #569

    “Majapahit”. Een set poppen van een Hindu prinses en een Indonesische prins in traditionele klederdracht, versierd met vergulde details en messing juwelen.

    "Majapahit." A set of dolls depicting a Hindu princess and an Indonesian prince in traditional attire, adorned with gilded details and brass jewels.
    No longer available
    Dim. 73 x 69 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #290
    Parker 75

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 14kt point USA, Parker 75, in originele doos.

    A set of a fountain pen and a ballpoint. 14 kt point. USA Parker 75, in original case.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #420

    8 gesculpteerde precolumbiaanse hoofdjes.

    8 small sculpted Precolumbian heads.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #182

    Een lederen Zweedse sabeltas, Hussar regiment, 1835.

    A leather Swedish sabretache, Hussar regiment, 1835.
    No longer available
    Dim. 31 x 27 cm
    Estimate: € 150 / 200
  • #270
    Waterman

    Een set van 2 pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen. 18kt 750.

    A fountain pen and a matching ballpoint. 18kt 750.
    No longer available
    Dim. 18kt 750
    Estimate: € 250 / 300
  • #557

    Een varia lot van 12 koralen, aquatisch gesteente, een hoornschelp en een gedroogde koffervis.

    A varia lot of 12 corals, aquatic stone, a conch shell, and a dried trunkfish.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #260
    Parker

    Een gelakeerde Parker vulpen met 18kt 750.

    A lacquer fountain pen wit 18 kt 750 point.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250
  • #709
    E. Thomasson

    “L’Yser”, een bronsgepatineerd beeld in terracotta van een Belgische soldaat aan het slagveld. Gesigneerd E. Thomasson.

    "L'Yser", a bronze-patinated terracotta sculpture of a Belgian soldier on the battlefield. Signed E. Thomasson.
    No longer available
    Dim. h 38 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #747
    Alexis Many
    Period: 1879 - 1937

    Een set van 2 handbeschilderde aardewerk vazen, gesigneerd Many en onderaan gemerkt Opalina 70 T.

    A set of 2 hand-painted earthenware vases, signed Many and marked Opalina 70 T at the bottom.
    No longer available
    Dim. h 44 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #145

    Een lot van 39 zilveren hoofdzakelijk souvenirlepeltjes en 1 servetring, 420 gram totaalgewicht.

    A lot of 39 mainly silver souvenir spoons and 1 napkin ring, total weight 420 grams.
    No longer available
    Dim. 800‰ 420 gram
    Estimate: € 160 / 240
  • #732

    Een 19e eeuws likeurkabinet, de originele karaffen en glazen zijn niet meer aanwezig.

    A 19th-century liqueur cabinet, the original decanters and glasses are no longer present.
    No longer available
    Dim. 26 x 30 x 23 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #650
    Eero Saarinen

    Een vintage replica set van 2 ‘Tulip-chairs’, naar het ontwerp van Eero Saarinen. 1 van de stoelen is ooit herspoten geweest.

    A vintage replica set of 2 'Tulip chairs', designed by Eero Saarinen. One of the chairs has been repainted.
    No longer available
    Dim. 80 x 49 x 50 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #280
    Sheaffer

    Twee 14kt 585 Sheaffer pennen, waarvan 1 vulpen en 1 balpen.

    Two 14 kt Sheaffer pens, one fountain pen and a ballpoint.
    No longer available
    Estimate: € 150 / 250

Other lots in this auction

  • #255

    Een uit één stuk hout gesculpteerd beeld van Sint-Rochus met hond.

    A sculpture carved from a single piece of wood depicting Saint Roch with a dog.
    No longer available
    Dim. h 89 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #221
    Luc Lanel Christofle

    Een verzilverd metalen presenteerschaal gedragen op voet met vier metalen ballen. Model ontworpen in 1931 voor het lijnschip ‘Le Normandie’.

    A silver-plated metal presentation tray carried on a foot with four metal balls. Model designed in 1931 for the liner 'Le Normandie'.
    No longer available
    Dim. Ø 35 cm, h 10 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #713
    Baudour

    Een koffieservies van wit porselein met een polychrome guirlande. Belgisch werk, omstreeks 1900. Koffie-, melk- en suikerpot, acht kopjes en acht schoteltjes. Enige kleine gebruikssporen.

    A coffee set of white porcelain with a polychrome garland. Belgian work, circa 1900. Coffee pot, milk jug, sugar bowl, eight cups, and eight saucers. Some minor signs of use.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 120
  • #232
    Georges Steel
    Period: 1923-2010

    “Portret Gitana”. Een schilderij, olieverf op doek, gemaroufleerd. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘65.

    "Portrait of a Gypsy". A painting, oil on canvas, marouflaged. Signed and dated '65 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 49 x 39 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #108

    Een 19e eeuwse likeurset met houten marqueterie doos en kristallen glazen, waarvan 2 manco. Bovenop het deksel met fineer ingelegd het woord ‘Liqueurs’. 1 dop is beschadigd.

    A 19th-century liqueur set with a wooden marquetry box and crystal glasses, 2 of which are missing. The word 'Liqueurs' is inlaid on the lid with veneer. 1 stopper is damaged.
    No longer available
    Dim. 25.5 x 29 x 29 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #149
    Martin Bollé
    Period: Vilvoorde 1912-1968

    “Twee Ballerina’s”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘44.

    "Two Ballerinas." A painting, oil on canvas. Signed and dated '44 at the bottom.
    No longer available
    Dim. 35 x 30 cm
    Estimate: € 300 / 400
  • #315
    ,

    Een vintage lampenvoet van glas, groen gekleurd in de massa.

    A vintage glass lamp base colored green in the mass.
    No longer available
    Dim. H: 41 cm
    Estimate: € 50 / 60
  • #590

    Een 18 karaats wit en roze gouden art deco ring bezet met één centrale briljant van +- 0,72 ct. HP1 en vier diamanten in driehoek geslepen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct. en vier briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,15 ct.

    An 18 carat white and rose gold Art Deco ring set with one central brilliant cut diamond of approximately 0.72 ct, HP1 quality, and four triangle-cut diamonds with a total weight of approximately 0.48 ct, as well as four brilliant cut diamonds with a total weight of approximately 0.15 ct.
    No longer available
    Dim. 12,55 g
    Estimate: € 1300 / 1400
  • #656

    Een set van twee gesculpteerde armstoelen met een Gobelinstof bekleed.

    A set of two carved armchairs upholstered in Gobelin fabric.
    No longer available
    Dim. 118 x 68 x 80 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #525

    Een massief eikenhouten kast met gesculpteerde details, leeuwenkoppen en

    bolpoten. 2-deurs en 2 laden met onderstel, omgebouwd tot TV kast.

    A solid oak cabinet with sculpted details, lion heads, and ball feet. 2 doors and 2 drawers with a base, converted into a TV cabinet.
    No longer available
    Dim. 176 x 151 x 59 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #479
    Pilar González
    Period: °1945 Santiago

    “En de muziek was geboren”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Verso galerij label.

    "And the music was born." A painting, oil on canvas. Signed at the bottom. Gallery label on the back.
    No longer available
    Dim. 78,5 x 128 cm
    Estimate: € 150 / 250
  • #147
    Ames Mfs. Co. Chicopee Mass.

    Een US 1862 pattern Cavalry sabel met koperen gevest, greep van leder en draad. In metalen schede. Gemerkt "U.S. ADK, 1862, Ames Mfs. Co. Chicopee Mass." en genummerd.

    A US 1862 pattern Cavalry saber with copper guard, leather and wire handle. In metal scabbard. Marked "U.S. ADK, 1862, Ames Mfs. Co. Chicopee Mass." and numbered.
    No longer available
    Dim. 106 cm
    Estimate: € 350 / 450
View all auction items ›

Veiling 16 & 17 April 2024

Veiling volledig: 750 loten in veiling. Tentoonstelling: Vr. 12 & Zat. 13 April van 10.00 tot 17.00.

16 April 2024 19:00
17 April 2024 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 16 April 2024 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More