Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
“De rede van antwerpen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. We voegen er een reproductie naar een werk van van Engelen aan toe.
Maurice Blieck
Period: 1876-1922

“De rede van Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. We voegen er een reproductie naar een werk van van Engelen aan toe.

“La rade d’Anvers”. Une eau-forte. Signée hors planche. Nous ajoutons une reproduction d’après van Engelen.
Dim. 35 x 44 cm
SKU: 2410170472.
Category: Grafiek.
Auction day: 25 October 2017 19:00
Catalogue #472
Estimate: € 40 / 60
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #589

    “Pline lisant ses odes”; “Malmaison” & “Compiegne”. Drie oude prenten, waarbij de laatste twee uit de reeks “Les étapes de Napoléon” en resp. gedateerd 1802 & 1810.

    “Pline lisant ses odes”; “Malmaison” & “Compiegne”. Trois estampes anciennes, dont les deux dernières de la série “Les étapes de Napoléon” et resp. datées 1802 & 1810.
    No longer available
    Dim. 54 x 89 & 74 x 88 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #594
    Leopold Schmutzler

    “Het kinderkoor”. Een litho. Gesigneerd binnen de plaat. In oorspronkelijke lijst (kleine letsels).

    “Le Choeur d’enfants”. Une lithographie signée dans la planche. Avec encadrement original (petits dégâts).
    No longer available
    Dim. 57 x 87 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #604

    Drie gravures: “Ecce Virgo concipiet et pariet Filium”. Lucas Vorsterman naar Rubens. “De Aanbidding der Herders” en “De Aanbidding der Wijzen” 1620 (58 x 44 cm). In XIXde eeuwse lijsten (kleine letsels).

    Trois gravures: “Ecce Virgo concipiet et pariet Filium”. Lucas Vorsterman d’après Rubens. “De Adoration des Bergers” et “L’adoration des Rois” 1620 (58 x 44 cm). Avec encadrements du XIXième siècle. (petits dégâts).
    No longer available
    Estimate: € 120 / 180
  • #599

    “Quodcunque Ligaveris Super Terram...”. Jean Pesne naar Nicolas Poussin. Een gravure in twee delen, enkele vochtvlekken.

    “Quodcunque Ligaveris Super Terram...”. Jean Pesne d’après Nicolas Poussin. Une gravure en deux parties, quelques taches d’humidité.
    No longer available
    Dim. 58 x 86 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #2

    Een reclame-affiche voor St Michel uit le Patriote illustré.

    Une affiche publicitaire pour St Michel venant du Patriote illustré.
    No longer available
    Dim. 33,5 x 22,5
    Estimate: € 40 / 60
  • #696

    Twee gravures: Nico Ryckemans naar Rubens “De aanbidding der Wijzen” . Paulus Pontius naar Rubens “Pinksteren, Animis illabere Nostris” 1627.

    Deux gravures: Nico Ryckemans d’après Rubens “L’Adoration des Mages” . Paulus Pontius d’après Rubens “Pinksteren, Animis illabere Nostris” 1627.
    No longer available
    Dim. 59 x 45 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #408
    Ron Van Eycke

    Een lot van vier kleine etsen. Allen gesigneerd en genummerd op 20 exemplaren.

    Un lot de quatre petites eaux-fortes. Toutes signées et numérotées sur 20 exemplaires.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 40
  • #730

    Twee ovale litho’s uit de XIXde eeuw. J.B. Greuze “Jeune fille effeuillant une marguerité” en J. Hoppner “Portrait de la Princesse Marie”. In oorspronkelijke vergulde lijst.

    Deux lithographies ovales du XIXième siècle. J.B. Greuze “Jeune fille effeuillant une marguerité” et J. Hoppner “Portrait de la Princesse Marie”. Avec encadrements dorés d’origine.
    No longer available
    Dim. 47 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #750

    Een oude reproductie van een XVIIe eeuws zicht op de rede van Antwerpen. Vochtschade.

    Une ancienne reproduction du XVIIième siècle représentant la rade d’Anvers. A subi des dégâts d’eau.
    No longer available
    Dim. 48 x 126 cm
    Estimate: € 5à / 80
  • #656

    Een paar gravures met scènes uit de Napoleontische oorlogen. In XIXde eeuwse lijsten. “La Bataille de Jéna” naar Vernet en een andere.

    Une paire de gravures représentant des scènes de la guerre Napoléonesque. Avec encadrements du XIXième siècle. “La Bataille de Jéna” et une autre gravure.
    No longer available
    Dim. 46 x 65,5 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #787

    Een lot van negen losse etsen, waaronder Jaak Gorus, Jef van Grieken en Renaat Veris.

    Un lot de neuf eaux-fortes, dont les oeuvres de Jaak Gorus, Jef van Grieken et Renaar Veris.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #222
    P. Alechinsky

    “filmexprmntlfilm” Een poster voor een filmvoorstelling te Knokke in 1964.

    “filmexprmntlfilm”. Une affiche de cinéma de 1964 à Knokke.
    No longer available
    Dim. 59 x 84 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #735
    Roger Hebbelinck
    Period: 1912 - 1987

    “Winters Leielandschap”. Een kleurenets naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd en genummerd 136/350 buiten de plaat.

    “Paysage hivernal de la Lys”. Une eau-forte en couleurs d’après une oeuvre de Valerius de Saedeleer. Signée et numérotée 136/350 hors planche.
    No longer available
    Dim. 50 x 59 cm
    Estimate: € 70 / 90
  • #219
    Appel

    Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘82 en genummerd op 90 buiten de plaat.

    Une lithographie. Signée, datée ‘82 et numérotée sur 90 hors planche.
    No longer available
    Dim. 48,5 x 64 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #680

    Drie gravures: Pitre Martenasie naar A. Lens “Eteocles”. Ed. te Antwerpen 1774 (43 x 56 cm). Jacques Philippe Le Bas naar David Teniers “Retour de Guinguette” (36 x 46 cm). Aliemet. “St. Charles Borommé, Cardinal et Archevèque de Milan” (65 x 47 cm).

    Trois gravures: “Pitre Martenasie” d’après A. Lens “Eteocles”. Ed. à Anvers, 1774 (43 x 56 cm). “Le Bas” de Jacques Philippe d’après David Tenier :“Retour de Guinguette” (36 x 46 cm). Aliemet. “St. Charles Borommé, Cardinal et Archévêque de Milan” (65 x 47 cm).
    No longer available
    Estimate: € 100 / 150
  • #705

    John Burnet naar David Wilkie, 1821. “The Rabbit on the Wall” en “The Letter of Introduction”. Twee gravures in oorspronkelijke lijst.

    John Burnet d’après David Wilkie, 1821. “The Rabbit on the Wall” et “The Letter of Introduction”. Deux gravures dans leurs encadrements d’origine.
    No longer available
    Dim. 47 x 40 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #670
    David Teniers

    Serie van vier gravures door Jacques Philippe Le Bas naar David Teniers. In XIXde eeuwse lijsten (kleine letsels). “1ère Fête Flamande. A Madame la Marquise de Pompadour”. “IIe Fête Flamande. Dédié à Monsieur le Comte de Choiseul...”. “3e Fête Flamande”. “4e Fête Flamande”. Teksten van C. Moraine.

    Une série de quatre gravures par Jacques Philippe Le Bas d’après David Teniers. Avec encadrements du XIXième siècle (petits dégâts). “1ère Fête Flamande. A Madame la Marquise de Pompadour”. “IIe Fête Flamande. Dédié à Monsieur le Comte de Choiseul...”. “3ième Fête Flamande”. “4ième Fête Flamande”. Textes de C. Moraine.
    No longer available
    Dim. 57 x 75 cm
    Estimate: € 400 / 600
  • #418
    Colen

    Vier kleine etsen. Allen gesigneerd en genummerd op 200 exemplaren.

    Quatre petites eaux-fortes. Toutes signées et numérotées sur 200 exemplaires.
    No longer available
    Estimate: € 40 / 45
  • #609
    Miro

    “Compositie”. Een lithografie. Niet gesigneerd.

    “Composition”. Lithographie. Sans signature.
    No longer available
    Dim. 31 x 50 cm
    Estimate: € 250 / 300
  • #229
    Panamarenko

    “Panamarenko , Pastille” . Een litho van een ontwerp voor een affiche van een tentoonstelling te Antwerpen. Achteraan met stempel, gesigneerd en genummerd op 150 exemplaren vooraan.

    “Panamarenko, Pastille”. Une lithographie d’un croquis d’une affiche d’exposition à Anvers. Avec cachet au dos, signée et numérotée sur 150 exemplaires.
    No longer available
    Dim. 46 x 59 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #675
    Lucas Vorsterman

    “De aanbidding van de Koningen” . Ets naar een werk van Rubens met een plaat van Lucas Vorsterman.

    “L’adoration des Mages”. Une eau-forte d’après l’oeuvre de Rubens et avec une gravure de Lucas Vorsterman.
    No longer available
    Dim. 58 x 43,8 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #460

    “Asia” & “Provence”. Twee XIXe eeuwse kaarten, waarbij de eerste een herdruk van een XVIIe eeuws voorbeeld.

    “Asie” & “Provence”. Deux images du XIXième siècle, dont la première est une reproduction d’un exemple du XVIIième siècle.
    No longer available
    Dim. 49 x 59 & 49 x 54 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #695

    Een reeks van tien oude modeprenten naar werken van Guy David.

    Une série de dix anciennes images de mode d’après les oeuvres de Guy David.
    No longer available
    Dim. 23 x 19 cm
    Estimate: € 80 / 120
  • #14

    “Brugge”. Een kleurenets. Gesigneerd, met droogstempel gemerkt en genummerd 84/100 buiten de plaat. In de plaat: C. 1917.

    “Bruges”. Une eau-forte en couleurs. Signée, avec cachet et numérotée 84/100 hors planche. Dans la planche: C. 1917.
    No longer available
    Dim. 38 x 31 cm
    Estimate: € 20 / 30

Other lots in this auction

  • #96

    Een armstoel van gesculpteerd notenhout in Lodewijk III-stijl, bekleed met naaldwerk.

    Un fauteuil en noyer sculpté style Louis III, avec revêtement en tapisserie.
    No longer available
    Estimate: € 200 / 220
  • #445

    “Belgium”. Met afbeeldingen door A. Forestier. Ed. 1908.

    “Belgium”. Avec des illustrations par A. Forestier. Ed. 1908.
    No longer available
    Estimate: € 30 / 35
  • #420
    Walt Disney

    Groot lot van het weekblad Donald Duck. Periode jaren 1980. 122 stuks.

    Lot de magazines Donald Duck. Période des années 1980. 122 pièces.
    No longer available
    Estimate: € 25 / 30
  • #550
    Hergé

    Tintin. “L’Oreille Cassée”. Casterman 1946. Achterflap B1. Redelijk tot goede staat, onderhoekje van titelblad afgescheurd.

    Tintin. “L’Oreille Cassée”. Casterman 1946. 4e plat B1. Etat moyen, coin bas de la page de titre déchiré.
    No longer available
    Estimate: € 400 / 500
  • #201

    Een paar kandelaars van verguld brons, telkens met vijf lichtpunten en gedragen door putti.

    Une paire de chandeliers en bronze doré a cinq points lumineux et portées par des Putti.
    No longer available
    Dim. h: 57 cm
    Estimate: € 1600 / 1800
  • #617

    Ulrici HUBERI, Institutions & Pandectas, Francquerae, 1682.

    Ulrici HUBERI, Institutions & Pandectas, Francquerae, 1682
    No longer available
    Estimate: € 150 / 200
  • #116
    J. B. Everaert à Bruxelles

    Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.

    Horloge de vestibule. Cadran en étain et laiton. XIXe siècle.
    No longer available
    Dim. h: 25 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #643

    Lot kunstboeken, allerlei onderwerpen. ‘Van Dyck tekeningen’: Christopher Brown, The Pierpont Morgan Library, New York/Mercatorfonds;1991 ‘Van Dyck Schilderijen’: olv Arthur K. Wheelock, jr, National Gallery of Art, Washington/Mercatorfonds;1990/1991 Samen in 1 stofband, zeer goede staat. ‘De Vlaamse schilderkunst in het Prado’: olv A. Balis, M. Diaz Padron, C Van de Velde, H Vlieghe; Mercatorfonds, Antwerpen; 1989. Hardcover met stofomslag. Zeer goede staat. ‘Vlaamse schilders in de Noordelijke(..)

    Lot de livres d’art. ‘Van Dyck tekeningen’: Christopher Brown, The Pierpont Morgan Library, New York/Mercatorfonds;1991 ‘Van Dyck Schilderijen’: olv Arthur K. Wheelock, jr, National Gallery of Art, Washington/Mercatorfonds;1990/1991 Dans une cassette. ‘De Vlaamse schilderkunst in het Prado’: olv A. Balis, M. Diaz Padron, C Van de Velde, H Vlieghe; Mercatorfonds, Anvers; 1989. Couverture dure avec protège poussière. Très bon état. ‘Vlaamse schilders in de Noordelijke Nederlanden in het begin van (..)
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #306

    Een eikenhouten buffetkast met twee paneeldeuren en drie laden in het midden.

    Buffet en chêne ouvrant à deux portes pleines et à trois tiroirs vers le centre.
    No longer available
    Dim. 97 x 168 x 54 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #650
    Hergé

    Tintin. “Le Trésor de Rackam le Rouge”. Casterman 1946 of 1947. Achterflap A20. Slechte staat, rug gebroken.

    Tintin. “Le Trésor de Rackam le Rouge”. Casterman 1946 ou 1947. 4e plat A20. Mauvais état, dos cassé.
    No longer available
    Estimate: € 100 / 120
  • #231

    “Bull and bear”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een groen marmeren sokkel, naar een werk van Isidore Bonheur.

    “Bull and bear”. Une statue en bronze brun patiné sur un socle en marbre vert, d’après une oeuvre de Isidore Bonheur.
    No longer available
    Dim. h: 17 cm
    Estimate: € 100 / 120
  • #350

    Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een tanzaniet van 1,80 ct.

    Une bague en or blanc 18 ct. sertie de diamants ayant un poids total de ± 0,50 ct. et une tanzanite de 1,80 ct.
    No longer available
    Dim. 6,94 g
    Estimate: € 1500 / 1700
View all auction items ›

Veiling van 24 & 25 oktober 2017

De veiling is volledig: 845 loten. De catalogus is beschikbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina.

24 October 2017 19:00
25 October 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 25 October 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More