De veiling is volledig: 845 loten.
De catalogus is beschikbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig: 845 loten.
De catalogus is beschikbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina.
“Chant Eclair.” Een waterkan in de vorm van een haan van polychroom aardewerk. Gemerkt en genummerd.
Een reclame-affiche voor St Michel uit le Patriote illustré.
Een klein ovaal vaasje van meerkleurig aardewerk met een bloem in het decor.
“Heidezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee paar oorbellen en vijf verschillende hangers van malachiet.
Een eikenhouten bijzettafeltje in Regencestijl met tussenblad.
Drie Engelse borden uit de reeks ‘Cry of London’. De eerste twee gemerkt van Crown Devon en één van Adams.
Drie oude blikken dozen.
“Bloemrijk landschap”. Pastel. Gesigneerd.
Twee verschillende halssnoeren van malachiet.
Een lot borden van porselein en aardewerk: een paar met afbeelding van Lodewijk XVI en Marie-Antoinette (Saint-Amand), een met een blauw en wit decor “Kenya” (Woodsware), één met een rozentuil (Staatsburg), een souvenirbordje van Rio de Janeiro met foto (Steatita Brasil, jaren zeventig).
“Uil”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1960.
Lot Beiers porselein, bestaande uit een hond, twee lampvoetjes en drie beeldjes.
“Brugge”. Een kleurenets. Gesigneerd, met droogstempel gemerkt en genummerd 84/100 buiten de plaat. In de plaat: C. 1917.
Een armband met bijpassende hanger van filigraan zilver bezet met jade. 800 ‰. We voegen er een gegraveerde fotohanger van zilver aan toe.
Een naaitafeltje van gevlochten riet met twee opbergvakjes in twee niveaus.
Een Mariabeeld met kind van kunststof onder stolp.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit een siervaasje op voet en twee asbakken, waarvan één gemerkt Val St. Lambert.
“Le Mont Jier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden geweven armband.
Een model van een vuurtoren van kunststof. Letsel bovenaan.
“De processie”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd.
Een grote en een kleine vaas van Vlaams aardewerk.
“Poortje”. Olieverf op doek. Gesigneerd en onduidelijk gedateerd.
Twee verschillende 18 karaats geel gouden hangers, één bezet met een parel.
Een houten wandconsole in transitionstijl met één lade.
Een lot van drie aardewerken borden waarvan één Brussels en twee Vieux Rouen. Eén met restauratie.
Een vierdelig toiletstel van glas met gekleurde details.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met drie granaten.
Een lot XIXe eeuws glas, bestaande uit een dekseldoosje en twee kommetjes met geëmailleerd decor in de stijl van Mary Gregory en een kokervaasje in koperen montuur en een pillendoosje met handgeschilderde bloemendecors.
“Winters straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van zeven verschillende smeedijzeren kandelaars.
“Schip in het droogdok”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
Een verlengbare eikenhouten tafel.
Een glazen vaasje met een vergulde kraag. Eerste helft XXe eeuw.
Een lot opwindbaar blikken speelgoed, bestaande uit een haan, een eendje, een vogeltje, een auto, een eend op driewieler en een ‘Robotank-Z’. Op één na allemaal in de originele doosjes.
“Heuvellandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Omstreeks 1920.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een gedraaid notenhouten wandkapstok met twee grote en vier kleine uitplooibare haken. Kleine restauratie.
“Boerenkar”. Aquarel op papier. Gemonogrammeerd.
Een lot van 13 verschillende honingpotten, waarvan enkele van Méli. Eén met gerestaureerd deksel.
Een geslepen kristallen bonbonnière, rood in de massa.
Een 18 karaats wit en geel gouden art deco ring bezet diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een fauteuil en cabriolet van gesculpteerd hout met roze fluwelen bekleding.
Een zeshoekige asbak van kleurloos kristal. Gemerkt.
Een lot van zes kerststal-figuren in aardewerk.
Een lot van vijf verschillende figuurtjes van meerkleurig porselein. Allen gemerkt.
Een automatische herenhorloge met lederen armband.
Een houten kistje voor twee flessen met imitatie krokodillenlederen bekleding.
“Stilleven met bloemen en vaas”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Vaas van Vlaams aardewerk met meerkleurig disteldecor in reliëf op bruine fond.
“Dorpsplein”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd R.D.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een saffier van ± 0,20 ct. en fantasiestenen.
Een mahoniehouten kaarttafeltje met vier tapse poten en een klapblad.
Een lot van drie verschillende karaffen van kleurloos kristal. Eén stop beschadigd.
Een paar bronzen wandlichten met telkens twee lichtpunten.
Een geslepen kristallen vaas, rood in de massa.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
Een lot van zes stuks Belgisch aardewerk.
“Romantisch landschap met personages”. Olieverf op paneel. Niet gesigneerd. XIXe eeuw.
Een paar lampen van deels zwartgelakt messing.
“Jongensportret”. Pastel op papier. Onduidelijk gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden hanger in de vorm van een kruis bezet met fantasiesteen.
Een gefineerde klapsecretaire met twee laden onder het blad.
Een etui met acht medailles en vijf speldjes.
Een Madonna met kind van deels verguld Brussels porselein. Eind XIXe eeuw.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een groot lot verzilverd metaal, bestaande uit een koffie- en theestel, schalen en plateaus, serveerbestekken, enz.
- “Zittend naakt”. Schildersezeltje met houtgravure. Gesigneerd.
Een siervaasje van email champslevé op geel koper, versierd met een decor van bloemen en vlinders. Chinees werk.
Een paar handgeschilderde miniatuur damesportretten in geajoureerde messingen kadertjes. Beide onleesbaar gesigneerd.
Een 14 karaats wit gouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en onyx.
Een sober Engels bureau met vier tapse poten, drie laden in de gordel en een gevacheteerd blad.
Een lot Vlaams aardewerk, bestaande uit drie vazen en een cachepot.
Een waterschaaltje van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met dieren en personages. Spaans werk.
“Alpenlandschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: A. Corygüt.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en een centrale opaal van ± 1 ct.
Een paar art deco vazen van zachte pasta met geometrisch motief.
Een vrouwenbuste van wit kunststof.
Reliquiarium van biscuit en brons. Genummerd.
“Tijl & Nele”. Een glas-in-loodraam. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats wit gouden dameshorloge bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een commode van mahoniehoutfineer met drie in accolade gebogen laden.
“Meisje en jongen”. Twee houten beelden. Gesigneerd.
Een tabakspot van blauw en wit aardewerk met messingen deksel. Frankrijk, XIXe eeuw.
Brussels kanten bloemstukje. Ingelijst.
Een 18 karaats wit gouden Amerikaanse trouwring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een zilveren communieset in etui: een servetring en een tweedelig bestek. Belgische keuren.
“Stilleven met bloemen”. Gemengde techniek op gemaroufleerd doek. Draagt een handtekening: Valtat.
Apothekersweegschaaltje met set om pillen te maken. Koper en hout.
Drie oude waterketeltjes op komfoor.
Een 18 karaats wit gouden armband in bladvorm en als klavertje vier bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een armstoel van gesculpteerd notenhout in Lodewijk III-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een jongedame van goudgepatineerd brons op een grijs marmeren sokkel. Manco en losse arm.
Een houten kom op voet met een verzilverde montuur en versierd met inlegwerk. Engeland, XIXe eeuw.
“De dame met een waaier”. Een met de hand geschilderd portret op porselein. E. Wilhelm naar een werk van Diego Velasquez. Achteraan gemerkt.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,76 ct. en kleine briljantjes. Met I.G.I. certificaat.
Een oude kauwgomballenautomaat van roodgelakt gietijzer. Zonder sleutel.
“De koppige ezel”. Een grote groep van meerkleurig biscuit. Gemerkt.
Een paar vazen van blauw en wit Delfts aardewerk. Gemerkt van de Porseleinen bijl. XVIIIe eeuw. Deksels ontbreken.
Een waaier van ivoor en lintkant. XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een tanzaniet van ± 1,20 ct.
Een eikenhouten bureautafel met twee gesculpteerde laden.
Een balustervaas van meerkleurig Gouda-aardewerk. Onderaan gemerkt.
Een diamant meter in originele etui en doos.
“Driemaster op volle zee.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een druppelvormige tanzaniet van ± 1,20 ct.
Een bord van meerkleurig geglazuurd aardewerk. Onderaan gesigneerd.
“Woonwagens”. Een aquarel. Gesigneerd.
“Biddend kind op kussen”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op een sokkel van groen marmer.
“De vier jaargetijden.” Vier glasramen naar Alphonse Mucha.
Een 18 karaats wit gouden handgemaakte broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,80 ct.
Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.
Art deco beeld van een meerkleurige bronzen fazant op zwart marmeren voet. Zeer lichte beschadiging aan de voet
Een smeedijzeren versiering met rozen.
“Bonsaï sacralisé”. Kleurenets. Geisgneerd E.A. Buiten de plaat.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en twee parels.
Een paar porseleinen vazen met vogel en bloemendecor. Delft XVIIIde eeuw. Kleine restauratie aan de rand.
“Landschappen”. Aquarel. Gesigneerd. Eén gedateerd Assisi 1985.
Een schouwpendule van verguld koper en albast, getooid met allegorische beelden van de visserij en de jacht. Compleet.
“Zuid-Frans Landschap”. Een aquarel. Draagt een handtekening: Olive.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en hartvormige robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 6,40 ct.
Een groot art nouveau buffet met onderaan drie laden en drie paneeldeuren met aan weerskanten een afgeronde uitsparing met legplank. Bovenaan twee gevitreerde deuren naast een centraal open vak.
“Marguerite”. Koperen beeld naar Rancoulet.
Een zilveren mandje gedecoreerd met takken en bladeren. Gemerkt.
Een originele affiche voor de Vaandelinhuldiging 1951 en verbroederingsdag tussen Waalse en Vlaamse oudstrijders.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,52 ct. en een centrale robijn ± 4,25 ct.
“Lezeres”. Beeldje van terra cotta. Gesigneerd.
“Mediterraan landschap”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Leroy.
Een paar schotels van blauw en wit aardewerk met centraal een engeltje. Delft, XVIIIde eeuw. Merk van de Porceleyne Schotel. Een restauratie aan één bord.
“Winterlandschap”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Louis v. Soest
Een 18 karaats geel gouden schakelketting.
Een houten buffetkast met twee deuren onder twee laden.
Een theepot en melkkannetje van Naams aardewerk, waarbij de eerste met zilveren montuur. XIXe eeuw.
“Fruit défendu”. Bronzen beeld naar August Moreau.
“Latems landschap”. Olieverf op doek. Draagt een onleesbaar handtekening.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en cabochons van calcedoon van ± 8 ct.
“Herdertje”. Beeldje van porselein en monochroom biscuit. Gemerkt St-6, “Céramique Déposée” en gesigneerd.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Linschoten.
Een groepje van monochroom wit biscuit met voorstelling van een jong paar dat naar een boomstronk met putti loopt. Eén stukje vinger manco.
“Imaginair landschap.” Acryl op doek. Gesigneerd en gedateerd 02/2012.
Een 14 karaats gouden en zilveren broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee deuren naast drie grote en twee kleine laden.
Een poserende dame van terracotta met bronskleurige patina.
Een vijfdelig kaststel van blauw en wit Delfts aardewerk. Drie dekselvazen en twee hoornvazen (een schilfer). Onderaan gemerkt De Porceleyne Fles, jaren vijftig. Genummerd 1915.
“Twee vissersboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een centrale diamant van ± 0,50 ct.
“Psyche en amor”. Bronzen beeld.
“Kreupelhout”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. XIXe eeuw, herdoekt.
“Terugkeer van de markt’. Een art deco chryséléphantine beeldje van verguld brons en ivoor van een man in een warme jas met een mandje. Omstreeks 1925-30. Gesigneerd.
“Zicht op Mechelen”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1955.
Een platina en 18 karaats geel gouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en onyx.
Een mahoniehouten wandconsole in drie niveaus op wieltjes. Engels, XIXe eeuw.
Buste naar Grieks voorbeeld van wit marmer. Met grijs marmeren voetstuk.
“Aap als kapitein”. Een beeld van terracotta. Gesigneerd en gedateerd 1844.
“Zeilboten in de haven”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine beschadiging links boven.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met tijgeroog en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
“Smid bij gezin”. Een beeld van meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt. Restauraties aan de armen.
“Abstract”. Gemengde techniek op papier. Draagt een handtekening: Afro ‘64.
Handtas, model Bedford.
“Compositie”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Sadaj.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamant met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct. en onyx.
“Een oudere vrouw lezend bij de kachel”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd A.H.B.K. Met een uiteenzetting van de auteur op de keerzijde gekleefd.
Een meisjesbuste van gepatineerd aardewerk op een zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een kinderbuste van bruingepatineerd brons naar een werk van Moreau. Genummerd.
“Winters rivierlandschap”. Een lithografie naar Saverys. Genummerd 113/350 buiten de plaat. In de plaat gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct.
“Springende jachtwinden”. Een groep van groengepatineerd zamak op een sokkel van zwart marmer.
“Stilleven met kreeft en fruit”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onderaan.
“De lezers”. Een beeldje van groengepatineerd brons op een arduinen sokkel.
“Landschap in de Kempen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een tweeledige eikenhouten buffetkast met onderaan twee gesculpteerde paneeldeuren onder twee laden, geflankeerd door twee zuiltjes. Bovenaan een centrale deur met zes in facet geslepen spiegeltjes.
Een art deco danseres van donker gepatineerd brons met openslaand kleed op een marmeren sokkel.
“St. Georgios en twee andere heiligen”. Griekse icoon. XIXde eeuw.
“Maria Magdalena”. Olieverf op paneel .Een XIXe eeuwse kopie naar een werk van Quinten Matsijs.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een centrale diamant in markies geslepen van ± 0,50 ct.
“Christus”. Beeldje van gepolychromeerd lindenhout. XVIIIde eeuws. We voegen er een gipsen wandconsole in Lodewijk XV-stijl aan toe. Enkele manco’s.
“Stilleven met uien”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Fries koppel”. Een beeld van bruingepatineerd brons op een sokkel van groen marmer. Gesigneerd.
“Stilleven met uien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een tweeledige vitrinekast met bovenaan drie deuren met in facet geslepen glas en onderaan twee laden en twee deuren.
Twee wandkandelaars van donker gepatineerd en verguld brons met twaalf lichtpunten, gedragen door engelen. Empirestijl.
“Paarden”. Een groep van bruingepatineerd brons naar een werk van P.J. Mene.
“Herfstlandschap met een herder en zijn kudde”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine letsels.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4,50 ct.
Een zilveren bestek voor twaalf personen: 12 grote en 12 kleine lepels, 12 grote en 12 kleine vorken, een serveervork en-lepel. Keuren van Amsterdam 1844, 1e gehalte (934‰) en makersmerk van Hendrik Helweg. En dienlepels met vergelijkbaar motief: een gebakschep, tweede gehalte, datumletter b voor 1861, maker V.H. en verder Nederlandse merken van 1921, 1927, 1928. Bovendien een kleine lepel gemerkt J.B. Landry (Parijs, 1833-1856), een toeristisch lepeltje gemerkt Sterling met afbeelding van Moun(..)
“De Baai”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Le Travail” . Bronzen beeld met donker patina. Gesigneerd. Op rood marmeren sokkel.
“Compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een centrale parel.
Een tweeledige vitrinekast met gebogen kap en onderaan twee gemoulureerde deuren. Omstreeks 1800.
“La Conquête du Cosmos”. Een serie van zes borden van Limoges porselein. In de plaat gesigneerd d.d. 1974 en onderaan gemerkt. Genummerd 3639/4000.
“Zelfportret in het atelier”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1946.
“Violist”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Ryback.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van 1,23 ct. VVS 1. H.R.D. certificaat.
Een paar kandelaars van verguld brons, telkens met vijf lichtpunten en gedragen door putti.
“Expressionistisch naakt”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: J. Altink, 1947.
Een schouwpendule van verguld brons in barokke stijl, getooid met drie allegorische personages en het uurwerk in een siervaas.
“Offerdame”. Gemengde techniek op papier. Draagt een handtekening: Abdu Azziz.
Een 18 karaats wit ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en saffiercabochons van ± 3,50 ct.
Een tweedeurs garderobe van gesculpteerd eikenhout. XIXe eeuw.
Een impressionnant klokstel van verguld brons en meerkleurig porselein in de geest van de Italiaanse barok, bestaande uit een pendule en twee kandelaars, versierd met een putto, een Cupido en allegorische voorstellingen, de zijkanten met saterkoppen en het porselein met handgeschilderde personages.
Een pendule van vuurverguld brons in Lodewijk XVI-stijl.
“Abstract”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Stall.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een gestileerde koe van zilvergepatineerd brons.
“Begijnhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een cartelklok van verguld brons in Lodewijk XVI-stijl.
“Venzicht”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale briljant van ± 0,50 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en twee saffieren samen ± 0,10 ct.
Een tweeledige eikenhouten vitrinekast met onderaan drie laden en een lade in de gordel.
Een girandole van verguld brons in Régencestijl met zes lichtpunten en met kristallen pendeloques.
Een pendule van verguld brons en albast in eclectische stijl, versierd met bloemen en strikken, gedragen door twee kariatiden en de slinger in de vorm van een bloemenmand.
Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘82 en genummerd op 90 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale robijn van ± 1,20 ct.
Een paar vergulde kandelaars, gedragen door moriaantjes en op een marmeren zuiltje.
“filmexprmntlfilm” Een poster voor een filmvoorstelling te Knokke in 1964.
“Dame met schaap.” Een beeld uit zamak en celluloid op marmer. Begin XXste eeuw. Gesigneerd.
“Derrière le miroir nr 250”. Een lithografie.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband bezet met turkoois en jade.
Een buffetkast van gefineerd en deels zwartgelakt hout in Louis Philippestijl met drie laden en drie paneeldeuren.
“Cupido”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel naar een werk van Auguste Moreau.
Een bronzen siervaas in art nouveaustijl, versierd met planten en een naakt in hoogreliëf.
“Panamarenko , Pastille” . Een litho van een ontwerp voor een affiche van een tentoonstelling te Antwerpen. Achteraan met stempel, gesigneerd en genummerd op 150 exemplaren vooraan.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een amethist van ± 6 ct.
“Bull and bear”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een groen marmeren sokkel, naar een werk van Isidore Bonheur.
“Kerk”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee schotels van blauw en wit Delfts aardewerk. De ene met een verhoogd midden (met restauratie aan de rand), de andere met een theeboom. We voegen er een schotel van Frans aardewerk aan toe (met haarscheuren en oude restauratie met nieten. Alle drie XVIIIde eeuw.
“Schippersdochters”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met een solitair van ± 0,10 ct.
Een eikenhouten buffetkast met onderaan twee paneeldeuren onder twee laden en met een grijsgeaderd wit marmeren blad. In het opzet twee gebogen naast één vlakke gevitreerde deur met facetgeslepen ruitjes.
“Musicerende Sater”. Een beeld van bruingepatineerd brons.
Sierkruik van goudgelakt kunstbrons. Buik van iriserend glas. Tijdperk art nouveau
Twee surrealistische landschappen op doek. Gesigneerd Mio(?) en gedateerd. ‘72.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale toermalijn ± 1,20 ct. Naar een model van Tiffany.
Drie vintage handtassen van croco. Bruin, bordeaux en zwart.
“Stad bij het bergmeer.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Schouwgarnituur van meerkleurig opaalglas bestaande uit twee balustervaasjes en een dekselvaas.
“Stilleven met pioenen”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een zilveren armband bezet met citrine met een gezamenlijk gewicht van ± 8,50 ct.
Een sobere eikenhouten klapsecretaire met drie laden onder het klapblad.
Schaaltje in zilverfiligraan. 200,14 g zilver.
Paar opgezette hermelijnen op tak.
“Aigle de mer”. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd ‘41.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct. en een in princess geslepen citrine van ± 8,45 ct.
Een opgezette zeemeeuw.
“Vijverzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kraag van wol en schelpen. Papoea Nieuw Guinea. Op staander.
“Veenzicht met reigers”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct. en roze saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 5 ct.
Een verlengbare tafel van gebeeldhouwd eikenhout met vier balusterpoten in verbinding.
“Zittende dame met waaier bij een boom”. Een beeld van monochroom wit biscuit op een verguld messingen voet. Gemerkt. Kleine herstelling aan een tak.
Een schouwpendule van bruingepatineerd zamak, wit marmer en verguld koper. Bovenaan getooid met een Bijbelse scène. Een armpje manco.
“Gebouw met koepel”. Pasteltekening. Draagt een handtekening: Léon Théodore.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,52 ct. en een roze maansteen cabochon ± 16,67 ct.
“Poserend naakt.” Een beeld van gesculpteerd notenhout.
“Stilleven met bloemen”. Pastel op papier. Gesigneerd
“Reizend gezin.” Beeld van terracotta. Zwaar hersteld. Gemonogrammeerd.
“La corbeille aux chiffons”. Pastel op papier. Gesigneerd
Een zilveren broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. Vlaams kruis XIXde eeuws.
Een Empire commode van gefineerd hout in empirestijl met vier laden, geflankeerd door twee zuiltjes en met een zwart marmeren blad. Begin XIXe eeuw. Kleine manco’s.
“Poserend naakt.” Een beeld van terracotta. Gemonogrammeerd.
“Fluisterend koppel.” Een beeld van terracotta.
“Gitane”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,20 ct.
Twee paar glazen kandelaars, waarvan één paar gemerkt van Val Saint-Lambert met voorstelling van het Heilig Hart en met pendeloques en verguldsel.
“Boszicht in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Op het certificaat gedateerd 1984.
Een schouwpendule in rococostijl van verguld brons en kobaltblauw aardewerk, versierd met leeuwen en wapenschilden. Werk vervangen, maar origineel aanwezig. Beschadiging aan de achterkant van de voet. Omstreeks 1900.
“Boszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op het certificaat gedateerd 1984.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,64 ct. en een centrale robijn van ± 1 ct.
Een verlengbare tafel met balustervormige poten.
Een paar witmarmeren Romeinse hoofden, fragmenten van een groter geheel.
Een kleine sierjardinière van meerkleurig en verguld Limogesporselein. Onderaan gemerkt. We voegen er een gelijkaardig schaaltje van Frans porselein aan toen.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
“Haan”. Een groot beeld van meerkleurig kunststof. Italiaans werk.
“Zuiders landschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening.
Een sierbord van Weens porselein met een meerkleurig romantisch decor van personages bij het water en met vergulde rand. Onderaan gemerkt.
“Weelderige bloemenvaas.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden halve Amerikaanse trouwring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een mahoniehouten tafel met gecanneleerde poten op wieltjes.
Een champagnekoeler van kleurloos geslepen kristal. Gemerkt.
“Jong koppel”. Twee beelden van meerkleurig biscuit.
“Stilleven in interieur”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en saffier baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centraal diamant van ± 0,08 ct.
Een gefineerde kolompendule in Napoleon III-stijl met koperen wijzerplaat en slinger en de kast versierd met marquetterie.
“Winters weidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Grote schenkkan in okerglas met planten motief en tinnen deksel.
“Heide te Rijmenam”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1940 op de achterzijde.
Een 18 karaats wit en geel gouden hartvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Een breakfront bibliotheek in Georgian stijl met onderaan vier paneeldeuren en bovenaan vier gevitreerde deuren.
Een geelkoperen olielantaarn. Gemerkt Desmedt.
Art nouveau coupe met koper interieur. Versiering van klaprozen. Verzilverd.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een smaragd van ± 7 ct.
Een kandelaar van bruingepatineerd brons in barokke stijl.
“Landschap met hoeve”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een lot van drie verschillende siervazen van kleurloos kristal. Allen gemerkt: Daum, Sèvres en Costa Boda.
“Vijverzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct. en een robijncabochon van ± 15,47 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee paneeldeuren en drie laden in het midden.
Een sierkomfoor van meerkleurig en verguld Parijs’ porselein in de vorm van een Bacchus op geit. Onderaan gemerkt. Kleine restauratie aan het oortje van de kruik en aan de top van de rocaille links.
Paar kandelaars van messing en wit-blauw aardewerk.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden art deco ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Tsjechisch aardewerk. Mandje en vaas.
“Boszicht”. Olieverf op board. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1901.
Een likeur set van kristal bestaande uit een dienblad, twee karaffen en negen glazen. Versierd met vergulde bloemen en met en groene schijn.
“Stilleven met bloemen op een boek”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 2,50 ct.
Een eikenhouten rolbureau met twee ladenblokken met telkens vier laden en een uitschuifbaar blad.
Een klein lantaarntje van messing. Gemerkt Carello Fratelli, Torino.
Een kandelaar van kleurloos kristal met twee armen. Gemerkt.
“Beukenwoud”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een gehandtekende foto van Koningin Elisabeth van België.
“Alpendorp”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot van zes stuks Belgisch aardewerk.
“St. Tropez”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘74.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een turkooiscabochon van ± 12 ct.
Een notenhouten koffer.
Een vierdelig koffie en theestel van verzilverd metaal met getorste ribben.
Een schotel en een bord van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor. De eerste gemerkt ‘Carltonware’, het andere van Wedgewood naar een ontwerp van Clarice Cliff.
“Bosriviertje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Aardewerken bierkan met tinnen deksel. Brussels werk.
“Romantisch landschap”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. XIXe eeuw. Twee kleine restauraties.
Een mahoniehouten reiskoffertje met drie originele glazen tonicflacons. Glaasjes manco. Engeland, omstreeks 1800.
“Stilleven met rozen in Delftse jardinière”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en robijn baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,80 ct.
Een mahoniehouten bureau met kalfslederen bekleding op het blad. Tijdperk Louis Philippe.
Een kolenbak met messingen dorpstaferelen.
Een lot van vijf rode en vijf groene glazen van geslepen kristal. Eéntje met schilfer.
“Zeilboten”. Olieverf op doek, gesigneerd.
- Een 18 karaats rooskleurige gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,62 ct. en een oranje maansteen van ± 14,58 ct.
Lampetstel, driedelig, van polychroom aardewerk. Onderaan gemerkt.
“Straatzicht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd en onduidelijk gedateerd.
Een éénjarenklok onder stolp met porseleinen wijzerplaat.
“Fugur ved huse, Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1979.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,20 ct. en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten hoekkastje in twee delen met onderaan een paneeldeur en een lade en bovenaan een gevitreerde deur.
Een groene glaspasta vaas. Naar Loetz.
Een paar messingen kandelaars. We voegen er een koperen kruis aan toe.
“Huse ved havet, Havendorp”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1977.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een tanzaniet van 1,80 ct.
Een lot Boston and Sandwich glass, bestaande uit een vaasje, een glas op voet, een glas en twee kannetjes met geëmailleerde decors. XIXe eeuw.
“Gevels”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 170/350 buiten de plaat.
Twee kristallen kandelaars gemerkt Val Saint-Lambert en een kristallen kandelaar in de vorm van een kruisbeeld.
“Jonge vrouw in landschap met paarden”. Gesigneerd en genummerd 133/200.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamant in princess geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een Indonesische reiscredenza van tropisch hout.
Een siervaas van beige en groen geglazuurd aardewerk met vogels en florale motieven in reliëf versierd.
Een coupe van geslepen kristal, deels mauve gekleurd in de massa.
Een spiegel met vergulde lijst, versierd met een reproductie naar Boucher.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale maansteen van ± 12,10 ct.
Een lot van drie glazen juwelendoosjes, waarbij een lichtblauw en een groen met handgeschilderde bloemendecors en een donkerblauw met een geëmailleerd decor in de stijl van Mary Gregory. XIXe eeuw.
“Boerenkoppel op het veld”. Aquarel en houtskool op papier. Gesigneerd.
Een diep en een plat bord van polychroom aardewerk. Het eerste met een pleine-page decor van bloemen, onderaan gemerkt M. Kumma 1914, het tweede met veldbloemen. Oost-Frankrijk.
“Studietekening van een vrouw”. Houtskool op papier. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een gele saffier ± 0,54 ct.
Een mahoniehouten rechte secretaire in Louis-Philippestijl met een lade en doucine, twee paneeldeurtjes en bovenaan een zwart marmeren blad. XIXe eeuw.
Een vaas van mauve kristal. Jaren ‘50.
Een kristallen lampenvoet, groen gekleurd in de massa. Gemerkt.
“Triptiek”. Drie etsen als één werk. Gesigneerd, genummerd 11/125 en gedateerd 1974 buiten de plaat.
Vier verschillende halssnoeren van ivoor en twee verschillende armbanden.
Een lot glaswerk in de stijl van Mary Gregory, bestaande uit een klepkannetje met tinnen montuur, een kopje en een juwelendoosje met handgeschilderd bloemendecor.
“Vrouwenportret”. Een sanguinetekening op papier. Gesigneerd.
Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit twee coupes van kleurloos Duits kristal, een glazen schaal met verzilverde rand en een kleurloos vaasje op voet.
“Windstilte”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1950.
Een met bloemendecor gegraveerde zakhorloge van zilver 800‰. Duitse keuren. We voegen er een gegraveerde zilveren suikertang aan toe.
Een neogotische credenza van gesculpteerd eikenhout met opzet. Bovenaan twee paneeldeurtjes en twee kleine deurtjes in de gordel. XIXe eeuw.
Een vaas van beschilderd glas en één van Frans aardewerk, beide gemonteerd als lamp. De tweede onderaan gemerkt.
Een paar vol koperen kandelaars in barokke stijl.
“Bosweggetje”. Een ets. Artiestenproef, gesigneerd buiten de plaat.
Een zilveren ring, een paar oorbellen en een armband bezet turkoois.
Kristallen vaas, groen gekleurd in de massa.
“Landschap”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 8/25 buiten de plaat.
Een lot van vier zoutvaatjes en lepeltjes van verzilverd metaal in etui.
“Slapende hond”. Een oude gravure. Gesigneerd binnen de plaat.
“Een leeuw”. Een beeldje van malachiet.
Een buffet van groengepatineerd hout met twee deuren en twee laden.
Een kratervaasje van geslepen kristal, rood gekleurd in de massa. Zonder merk.
Een reeks van twaalf kleine en zes grote messen met benen handvatten. Tijdperk art deco.
“Schepen”. Een oude gravure. Eind XVIIe eeuw.
Een halssnoer van ivoor met bijpassende armband.
Een kristallen vaas, groen in de massa.
“Madonna met kind”. Een ets naar Dürer.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een champagne-emmer en enkele schaaltje. We voegen er een schaaltje en een theezeefje van zilver aan toe.
“Hoevezicht.” en “Weidezicht”. Twee etsen, gesigneerd buiten de plaat. We voegen er een litho ‘Zoete Vaart’ aan toe.
Een handtasje van zilver 800‰. De beugel gegraveerd en versierd met een cloisonné bloemenmotief.
Een verlengbare eikenhouten tafel met vier bijpassende stoelen met groene bekleding.
Een antieke koffer met gesculpteerd voorpaneel.
Een grote vaas van roze Muranoglas. Jaren ‘50.
Een lot van vier etsen, gesigneerd buiten de plaat.
Vijf verschillende paternosters één ervan in het origineel zakje.