De veiling is volledig: 845 loten.
De catalogus is beschikbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig: 845 loten.
De catalogus is beschikbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina.
Een lot voorwerpen van cloisonné op koper, bestaande uit twee uiltjes en een ei, versierd met bloesems in het decor.
Een Ex Libris met een haas en twee kleine etsjes met winterse zichten. Allen gesigneerd buiten de plaat.
“Het kerstekind”. Stijn Streuvels met tekeningen van Jeanne Hebbelynck. Ed. Veen. Amsterdam, jaren 40.
“Landelijk tafereel”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 38/100 buiten de plaat.
Een lot kunstboeken met o.a. Michelangelo, Degas en Renoir.
Een olmenhouten stoel, om te vormen tot bibliotheektrapje.
“De wereld der muziek.” Muziekencyclopedie van K.B. Sandved. Uitgeverij ‘De Sphinx.’ Gedateerd 1958.
Een lot van vier kleine etsen. Allen gesigneerd en genummerd op 20 exemplaren.
“Hoeve”. Een ets. Gesigneerd en gedateerd 1942 buiten de plaat.
“Mensenpaar.” Een gravure, gesigneerd buiten de plaat. Gedateerd 1950.
“Geiten”, “Moeder en Kind” en “Interieur met kachel”. Drie potloodschetsen. Gemonogrammeerd. Maakten deel uit van de tentoonstelling Henri Cassiers 1858-1944, Museum Vleeshuis 1994.
“Zicht met molen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
“The great book of trains”. Brian Hollingsworth & Arthur Cook. Ed. Salamander. Londen, 1996.
“Een bosrand en een surrealistisch portret”. Twee kleine gravures. Buiten de plaat gesigneerd.
“Suske & Wiske”. Een lot van 35 albums. Jaren ‘60, ‘70 en ‘80.
Een sobere eikenhouten vierdeurskast.
“Stijn Streuvels’ werken”. Ed. Zonnewende. Kortrijk, 1926. Twee delen.
Vier kleine etsen. Allen gesigneerd en genummerd op 200 exemplaren.
“De Smid”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Groot lot van het weekblad Donald Duck. Periode jaren 1980. 122 stuks.
Een lot van dertien Boeddhas van Chinees porselein, waaronder één grotere.
“Dorpszicht”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
“Harley Davidson. Geschiedenis en legende”. Oluf F. Zierl. Ed. Köneman, 2000.
“Naakte lezeres”. Een met aquarel gehoogde exl ibris.
‘Figuratie en defiguratie. De menselijke figuur sedert Picasso’: Museum voor schone kunsten 1964. Paperback in redelijke staat.‘ Meisterzeichnungen: Das 20. Jahrhundert.’ : uitg Bertelsman Lesering 1964.
Een reeks van acht eikenhouten stoelen met een handgeschilderd decor van een balustervaas en plantenguirlandes in de rug.
“The history of silver”. Claude Blair. 1987.
Een bord van Chinees porselein met een meerkleurig decor van spelende kinderen. Onderaan gemerkt (één letsel aan de rand).
“Personages in de straat.” Een oude gravure. Gesigneerd binnen de plaat.
“Jazzlife: Auf den spuren des Jazz”. Berendt, Joachim E. en Claxton William; Burda Druck und verlag Offenburg ( Baden) 1961.
Een lot Belgische postzegels, één album begin XXste eeuw, en één midden XXste eeuw.
“Zicht op de St.-Gummaruskerk” Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
“Acht eeuwen Europese schilderkunst” & “Meesterwerken in zilver uit privé-verzamelingen”. Een boek en een catalogus.
Twee etsen:- Pompstraatje Lier. Romain Malfliet. Gesigneerd en genummerd 21/100 buiten de plaat.- Sint Niklaasplein Antwerpen. Onduidelijk gesigneerd en genummerd 16/100 buiten de plaat.
Twee missalen, waarvan één met ivoren omslag.
Een vroeg XIXde eeuwse koffer.
“Tintin. Le journal des jeunes de 7 à 77 ans”. Nr. 51 1961. Beschadigd.
‘Boerenpsalm’ . Gesigneerd met kleine schets op binnenblad.
“Zicht op Lier”. Een houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat.
“Treasures of the Rolling Stones”. Crough, Glenn, Lido Antwerpen 2011. Fotoboek. Hardcover in stofhoes. In zeer goede staat en volledig met memorabilia.
Een bord van blauw en wit Chinees porselein versierd met een drakendecor.
Een lot van twaalf etsen, een houtsnede en drie tekeningen zonder kader. O.a. Hens, Gorus en de Coninck.
Een partij albums met chromo’s.
“Kruisbeeld op de binnenkoer van Het Steen” - Fr. Roth & “Het venster” - Mieke Nix. Twee ingekleurde etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat en de tweede genummerd 47/50.
“Belgium”. Met afbeeldingen door A. Forestier. Ed. 1908.
Een sobere eikenhouten koffer. XIXe eeuw.
Een lot van twaalf boeken met betrekking tot kunst, Azië en de bijbel.
Een lot boeken met betrekking tot kunst en antiek.
“Bijeenkomst aan het stadhuis te Antwerpen in 1648”. Een oude gravure.
“Het boek van het Offer”. Met illustraties van Van Imerseel. Ed. 1938.
Twee haantjes van groen geglazuurd pijpaarde.
“Imaginair heuveldorp.” Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een gemberpot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages naar de famille rose. Onderaan gemerkt.
“Marktzicht & Hollandse boerin met dochter.” Houtsnede op rijstpapier. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot strips, bestaande uit zes albums van Jommeke, drie Kapoentjesalbums en een album van Sjors en Sjimmie.
Een klapsecretaire met onderaan drie laden . Achter het blad veertien kleine laden, pidgeonholes, een deurtje en een secreet.
Drie albums van Bolleke en de Lustige Kapoentjes, Jerry Spring. “El Zopilote”. Dupuis 1964, eerste uitgave. Corentin bij de roodhuiden.
Twee verschillende locomotieven genummerd 3111 en 3135. Een Micheline 3123 en een tankwagen Meistermodell, we voegen er vier K rijtuigen aan toe.
“Le faneur”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 34/150 buiten de plaat.
“Asia” & “Provence”. Twee XIXe eeuwse kaarten, waarbij de eerste een herdruk van een XVIIe eeuws voorbeeld.
Twee verschillende muziekdozen met draaiende ballerina’s. Japans decor.
Een lot oude filmaffiches, waaronder 12 van Walt Disney en exemplaren van Tobi’s filmen uit WOII.
Een dekselvaas van Japans aardewerk met decor van personages. Begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
“Surrealistische voorstellingen.” Twee litho’s van Marc Vanderleenen en Frank Maieu. Gesigneerd buiten de plaat, en beide genummerd 125/250.
Twee affiches van Kuifje. “ Kuifje in Congo” van Moulinsart en een andere affiche.
J.S.G. NYPELS, Le code pénal Belge interprété, Bruxelles, 1867, 3 delen. In-quatro. Groene banden.
Een lot Afrikaans houtsnijwerk, bestaande uit een triptiekje met albasten bas-reliëf, een dekseldoosje, een schildpad, een buffel, een vogel en twaalf kleine olifantjes.
“La Belgique en guerre”. Maurice Maeterlinck, Cyriel Buysse & L. Dumont-Wilden. Met illustraties van Ernest Van Hammée. Omstreeks 1920.
“Pallieter en Maneken”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar gravures met religieuze taferelen.
Een huisaltaartje en diverse siervoorwerpen naar de Ming-dynastie. Chinees werk.
“De rede van Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. We voegen er een reproductie naar een werk van van Engelen aan toe.
Twee vogels met amethist.
“...et vogue la galère”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een reeks van zes messenleggers en een reeks van elf messenleggers, drie servetringen en drie vaasjes. Afrikaans werk.
Een eikenhouten koffer met twee gesculpteerde panelen.
Een lot van vijf Duracellkonijnen: “Globetrotter bunny”, “Electrician bunny”, “Easter bunny”, “Racing bunny” & “Kayaking bunny”. Allen in originele doos. Op de laatste na in werkende staat.
Een lot ivoor bestaande uit een kruisbeeld met ivoren corpus, een armband en een Afrikaans beeldje. Het laatste onderaan gesigneerd “Mondjali”.
Een naaktstudie op papier. Gesigneerd.
Vijf schotels van polychroom porselein met een famille verte decor naar Chinees voorbeeld.
Een vaas van Japans aardewerk met een decor van een krijger en een geisha en van bloemen in cartouches. Satsuma, XIXde eeuw.
“Portret van een dame”. Een ets. Gesigneerd binnen en buiten de plaat.
Een balustervaas van Chinees porselein met een famille rose decor met personages. Onderaan gemerkt.
“Portret van Felix Timmermans”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
“Nimfen.” Een beeld van gesculpteerd notenhout.
Een commode in Lodewijk XVI-inspiratie met twee grote en twee kleine laden.
Een lot Duracellkonijnen: “Racing bunny”, “Drummer bunny”, “Astronaut bunny”, “Drumming bunny”, “Kayaking bunny” & “Skiing bunny”. De eerste vijf in originele doos. Op de laatste na allen in werkende staat.
Een grote schotel van famille noire porselein met decor van paradijsvogels op een bloeiende struik. Chinees werk, einde XIXde eeuw.
“Meisjesportret”. Aquatint. Gesigneerd en genummerd buiten de plaat.
Een lot van vijf borden van meerkleurig Chinees porselein. XIXe en XXe eeuw.
Vier vogels van diverse soorten halfedelsteen en verguld metaal. Chinees werk.
“Compositie met naakt en auto”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘70.
Ganesha. Bronzen beeldje.
“Een kus op een boerenpaard”. Een met aquarel ingekleurde gravure. Gesigneerd buiten de plaat.
“Zittende vrouw.” Een beeld van gesculpteerd notenhout.
Een lage eikenhouten buffetkast met twee gesculpteerde paneeldeuren onder twee laden.
Set Belgische stafkaarten uitgegeven door het ‘ Institut Cartographique Militaire’ jan.-feb. 1899. 5 kaartdelen met linnen versteviging op de rugzijde
Een netsuké “Man met mand”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
Twee kleurengravures: - “Oude huizen aan de Dijle”. J. Verschueren. Gesigneerd buiten de plaat.- “Het bidden”. Albert Geudens. Gesigneerd en genummerd 115/300.
Een collectie borden van Imari porselein met diverse decors. Japan, XIXde eeuw.
Een Chinese wijze uit gesculpteerd ivoor.
“Het scheepswrak”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 22/30 buiten de plaat. We voegen er een tweede, niet gesigneerde ets van dezelfde artiest aan toe.
“Roma. Die Denkmale der ewigen Stadt”. P. Albert Kuhn. Ed. Benziger. New York, Cincinnati & St. Louis, 1887.
“Zwemster”. Oost-indische inkt. Gemonogrammeerd.
Vijf diverse Afrikaanse sculpturen en 2 onbewerkte tanden.
Een buffetkast van gesculpteerd grenenhout met een gevitreerde deur bovenaan, twee laden en twee paneeldeuren onderaan en een spiegel in het midden.
“De tachtigjarige oorlog met Spanje 1568-1648”, met platen; D. Allart, Amsterdam 1865-1867; 3 delen. Hardcover, in goede staat.
Een netsuké “Kraanvogels”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Jachthonden”. Twee kleurenlitho’s. Gesigneerd. Ed. Ducher & Cie, Parijs 1945.
Een houten flessenkistje met blauw fluwelen binnenbekleding en messingen handvatten. Gemerkt binnenin. Laat Victoriaans.
Chinese vaas met afbeelding van krijgers. Wit/blauw. Met Cartouche.
“The clipper ‘Mirage’”. Een oude Engelse prent door E. Duncan.
Floris Prims, ere-stadsarchivaris. “Antwerpen door de eeuwen heen”. De Sikkel 1951. Met 13 kaarten en 215 afbeeldingen, waarvan 2 in kleur. Slijtage, doorschijnende plastic wikkel.
“Portret in profiel”. Houtskool. Gesigneerd.
Een paar vazen van meerkleurig Chinees porselein met een decor van een hofhouding in cartouches op een achtergrond van bloemen en kostbaarheden. Onderaan gemerkt.
Een mahoniehouten commode met vier laden en messingen trekkers.
Filips De Cloedt, Victor Dammertz. “Benedictus Pater Europae”. Mercatorfonds, 1980. Linnen band met stofomslag en huls. Als nieuw.
Een netsuké “Ram”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
Een litho naar Boucher en twee litho’s naar Fragonard. XIXde eeuw.
Zittende Boeddha met schelp en eekhoorn. Een bronzen beeld.
Een ivoren beeldje van een zittende handelaar met zijn waren. Fragmentarisch opgebouwd en met kleine letsels. Japans werk, XIXde eeuw.
Een lot bestaande uit drie gravures: “Bataille de Waterloo”. Ed. Pellerin, Epinal.“The early delivery”. Harris. (glas gebarsten). “Kardinaal Mercier” door Piron, 1918. Genummerd.
Lot boeken over de haven van Antwerpen, bestaande uit:‘Stroomversnelling. De Antwerpse haven tussen 1886 en nu’: Catalogus olv Van Hoof, Werner; uigeverij Pandora, Antwerpen 2002. Paperback in zeer goede staat.‘ In de ban van Mercurius. Twee eeuwen kamer van Koophandel en Nijverheid van Antwerpen-Waasland’: Devos, Greta en Van Damme,Ilja; uitgeverij Lanoo 2002. Hardcover met stofwikkel. Hardcover met stofwikkel.‘ Antwerpens maritiem verleden’: Baetens, R.; MIM n.v. Antwerpen 1990. Hardcover m(..)
“Muziek”. Een lithografie. Gesigneerd en gedateerd.
Tintin. “Le Secret de la Licorne”. Casterman 1943. Achterflap A20. Slechte staat, rug gebroken.
Een eikenhouten buffetkast met twee paneeldeuren onder twee laden.
“Vlammen”. Compositie van kunststof. Op marmeren basis.
Een netsuké “Rat”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“De Schelde en de stad”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 16/50 buiten de plaat.
Tintin. “Les 7 Boules de Cristal”. Casterman 1948, 2de versie, zwarte titel. Blauw schutblad. Achterflap B2. Redelijk tot goede staat.
Een beeld van een Chinese wijze met een staf en een bloementuil. Chinees werk, begin XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.
“Les pignons espagnols”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 37/150 buiten de plaat.
Een paar balustervazen en een gemberpot van Chinees porselein met een blauw decor van bloemen en een landschap op witte fond. Restauraties.
“Osiris”. Een lithografie uit de reeks “Les templiers”. Gesigneerd en genummerd XVII/XXV buiten de plaat.
Suske en Wiske. “Prinses Zagemeel”. Rode Reeks. Tweede uitgave, 1950. Slijtage, blok gelost maar compleet. Rug ± 50% open.
Een eikenhouten tinkast in Lodewijk XV-stijl. Onderaan twee deuren en drie laden. XIXde eeuw.
Een paar eenden van cloisonné op koper. Chinees werk, begin XXste eeuw. Losse staarten in filigraan (enkele lossen veren).
Een netsuké “Moeder en kind bij de waterput”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Figuren”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 20/190 buiten de plaat.
“Le Club du Livre d’Histoire”. 31 werken van diverse auteurs, jaren 1950. Verzorgde uitgave, de meeste boeken met huls. Enige slijtage aan de ruggen. Genummerde exemplaren.
Een beeld van een Chinese wijze met een bloementuil. Chinees werk, begin XXste eeuw. Op een houten sokkeltje.
“Quatre bras “. Oude Engelse prent over de slag bij Waterloo.
Een kleine rechthoekige plaquette van famille rose porselein met decor van personages en met geperforeerde rand. China, tijdperk Qinglong.
“Drie generaties”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1911.
Lot boeken bestaande uit:-F.-X. Feller. 'Biographie universelle ou Dictionnaire historique des hommes qui se sont fait un nom par leur génie, leurs talents, leurs vertus, leurs erreurs ou leurs crimes. Edition revue et continuée jusqu'en 1848 sous la direction de C. Weiss et de A. Busson.' 8 vol. Lederen rug. In 4°. Ed. Paris, Lille, Besançon 1847-1850. Goede staat, hier en daar vochtletsels.-Grégoire L. “Géographie générale physique, politique et économique”. Avec 100 cartes, de nombreuses gr(..)
Wandconsole van gebronzeerd hout met marmeren blad in Lodewijk XV-stijl.
“Devins et dragons”. Louis Scheyven. Ed. Terres Latines, Bruxelles 1949. Illustraties buiten de tekst met litho’s van K’o Shuang-Sho. Genummerde eerste editie, nummer 47. Met geillustreerde huls.
Een netsuké “Godheid”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Contrabassist”. Een ets. Proefdruk, gesigneerd buiten de plaat.
Tintin. “L’Oreille Cassée”. Casterman 1946. Achterflap B1. Redelijk tot goede staat, onderhoekje van titelblad afgescheurd.
Een paar Chinese ruiters van ivoorsegmenten en been op houten skelet, deels gekleurd. Chinees werk, begin XXste eeuw.
“Le Propriétaire et son fermier”. Kleurenlitho naar Brun. Ed. Lermcier à Paris.
“Antiquitates Belgicae of Nederlandsche Oudtheden”. 1 volume in-folio. Goede bruin-lederen band.
“Vieilles masures sur la Dyle”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 1/50 buiten de plaat.
Tintin. “Le Crabe aux Pinces d’Or”. Casterman 1948. Achterflap B2. Redelijk tot goede staat.
Een eikenhouten buffetkast met onderaan drie grote laden in het midden en een kleine lade boven een paneeldeur aan de zijkanten. Het opzet met twee gevitreerde deurtjes met glas in lood en centraal twee deurtjes. Het opzet op getorste zuiltjes en met opengewerkte versieringen.
Zeven boeken. “The Comprehensive Bible”. Met een handgeschreven herinnering uit 1846. Mooie lederen band. “The people’s Bible History”. London, 1896. Met kaarten en afbeeldingen. Alexander Cruden. “A Complete Concordance to the Holy Scriptures. London 1859. Met opdracht uit 1860. “De Vier Uyterste van den Mensch”. Met illustraties. “Biblia Sacra Vulgatae Editionis. Luik 1732 en Parijs 1774. Beide in slechte staat. H.P. Blavatsky. “Isis ontsluierd”. Amsterdam 1911.
Een reeks van acht modelwagens van Kuifje. In originele doos.
“Dame op een bank” & “Groententuin”. Resp. Sanguine en aquarel op papier. Beide gesigneerd.
Tintin. “L’Etoile Mystérieuse”. Casterman 1944. Blauw schutblad. Achterflap A23. Redelijk tot goede staat.
Aardewerken vrouwelijke torso.
“De nieuwe aarde”. Olieverf op doek.
“Historia sacra et profana archepiscopatus mechliniensis”. 1 volume in-folio. Ed. Christaan van Lom, Den Haag 1725. Goede bruin-lederen band. Talrijke gravures w.o. uitvouwbare detailweergaven van Sint-Rombouts te Mechelen, Sint-Pieter te Leuven en Sint-Gudula te Brussel. Zeer goede staat.
“Aan de Mark”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 186/200 buiten de plaat.
Tintin. “Le Temple du Soleil”. Casterman 1949. Achterflap B3. Redelijk tot goede staat.
Een tweeledige eikenhouten buffetkast in Henri II-stijl met bovenaan twee gesculpteerde paneeldeuren met hoornen met fruit en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. De zijkanten afgewerkt met gecanneleerde zuiltjes.
Een Afrikaans moederschapsbeeldje van gesculpteerd ivoor. Yombe, D.R.Congo. Omstreeks 1900.
Een Indische neushoorn. Bruingepatineerd brons.
Twee Engelse prenten in de reeks “Coaches of the Day”. In eikenhouten lijst.
Tintin. “Au Congo”. Casterman 1937. Achterflap A3. Blauwe schutbladen. 10° millième.
Drie Chinese juwelenkistjes, ingelegd met jade en met messingen details.
“Landschap”, “Bedelaar met kinderen” & “Boer”. Twee houtskooltekeningen en een ets. Allen gesigneerd.
Een schotel van meerkleurig Chinees porselein naar het Chine de commande, gedecoreerd met een fantasie wapenschild in het plat en met Chinese taferelen op de vleugel. Met gesculpteerde houten staander.
“Pontificum pro Manorum”. Een ingekleurde XVIIe eeuwse gravure. Slijtage.
“Grande Géographie Bong”. 5 delen in 5 volumes in-folio. Mooie in goud op blauw versierde band van de uitgever. Ed. Bong & Cie, Paris 1911-1914. Talrijke kaarten en illustraties.
J.M. LE GRAVEREND, Traité de la législation criminelle en France, Charles-Bechet, Paris, 1830, 2 delen. In-quatro, lederen ruggen.
GREGORII XIII, Corpus iusis canonici, Lugduni, 1518. In-folio, omslag perkament.
Tien tekeningen en een ets, toegeschreven aan Eugène Verboeckhoven. Met sporen van atelierstempels en/of monogrammen. “Kasteel”, “Bergrivier”, “Eik” (potlood). “Schaap achteraan”, “Koe”, “Stier”, “Schaap”, “Ram”, “Ruiter te paard”, “Herder met lam” (kalkpapier), “Hoeve” (ets).
Een Chinees borduurwerk van zijde met een vogel op een tak van pioenen.
Tintin. “En Amérique”. Casterman 1941. Achterflap A14. Blanco schutbladen. 20° millième.
Twee kaarten:“Antverpia”. Oude kaart van de stad Antwerpen ten tijde van Alva, uit Civitas orbis terrarum. Ed. Braun & Hogenberg Keulen 1572 - 1618.“Les noms de Bouleuerts & Raparts”. Met de hand ingekleurd. Achteraan een Latijnse tekst.
“La Confidence”. Ets. Gesigneerd en genummerd 76/100 buiten de plaat.
D'Estienne PASQVIER, Les recherches de la France. Ed. Lovys Billaine, Paris 1565. In-folio, bruin lederen band.
“De Schelde te Vlassenbroek”. Een lithografie. In de plaat gesigneerd en gedateerd ‘45 en buiten de plaat ‘46.
“Le Littoral de la France”. Zes delen in zes volumes in-folio. Tekeningen door H. Scott. Mooi versierde band van de uitgever. Ed. Victor Palme 1889. Talrijke kaarten en illustraties.
B. MILLETOT, Traiete du delict commun, Dijon, 1615. In-12mo, perkamenten band.
Een reisfles van meerkleurig Chinees porselein naar het famille verte met een decor van leerling krijgers en theedrinkers in cartouches op een achtergrond van bloemen en vlinders.
Singu IHIPPO de Mars. Solenis et pene divini, 1535 (Augustinus). In-octavo, perkamenten band.
“Pline lisant ses odes”; “Malmaison” & “Compiegne”. Drie oude prenten, waarbij de laatste twee uit de reeks “Les étapes de Napoléon” en resp. gedateerd 1802 & 1810.
Tintin. “Le Lotus Bleu”. Casterman 1936. Achterflap en schutbladen blanco. Slechte staat, blok los, enkele losse bladen.
Een grote buikvaas van meerkleurig Chinees porselein met een decor met negen perziken. Onderaan gemerkt.
“Moeder en kind”. Bistertekening. Gesigneerd.
HIPPOLYTE MARSILIIS BONONIENSIS, Celeberrimi singularia septingenta, Venetiis, 1505. In-octavo, perkamenten band.
“Het kinderkoor”. Een litho. Gesigneerd binnen de plaat. In oorspronkelijke lijst (kleine letsels).
Prosperi FARNIACHII, Praxis et theoricae criminalis, Venetiis, 1609, deel 2. In-folio, perkamenten binding.
Tribonianus Belgicus, Bruxellis, 1608 Lederen binding. Latijn en Nederlands.
H.M., Remarques du droit français, sur les instituts de l’empereur Justinien, Gervais Alliot, Paris, 1658.
Il libro primo delle Institutioni di criminale, 1829, manuscript. Gekartonneerde binding, redelijke staat.
“Quodcunque Ligaveris Super Terram...”. Jean Pesne naar Nicolas Poussin. Een gravure in twee delen, enkele vochtvlekken.
Tintin. “Les Cigares du Pharaon”. Casterman 1938. Achterflap A6. Schutbladen blauw met witte personages. Goede staat, blauwe inkt-of waterverfvlek op voorste cover.
Een grote balustervaas van famille roseporselein met een een meerkleurig decor van bloemen en vruchtenstruiken in cartouches op gele fond en twee handvatten in de vorm van olifantjes. Onderaan gemerkt.
“ Profiles in Courage”: Kennedy, John F. , Harper and Brothers NY, 1961. Gesigneerde Inaugural Edition in een afgesloten display .
D. Antonio GOMESII, Ad leges tauri commentarium absolutissimum, Venetiis, 1735, 3 Delen (1501-1561). In-folio, perkamenten band.
Drie gravures: “Ecce Virgo concipiet et pariet Filium”. Lucas Vorsterman naar Rubens. “De Aanbidding der Herders” en “De Aanbidding der Wijzen” 1620 (58 x 44 cm). In XIXde eeuwse lijsten (kleine letsels).
D. GOTHOFREDI, Corpus juris civilis, Amstelodami, 1663, 2 delen. In-folio, bruine lederen band.
M. DUPIN, Oeuvres de R.J. Pothier, Paris, 1829, 8 delen. In-octavo, lederen ruggen.
Recueil général des lois et ordonnances depuis le 7 août 1830, Paris, 1831, tome 1, 1835, 1847, 1852, 1855. In octavo, lederen rug.
M. Alexandre Gaschon DE MOLENES, De l’humanité dans les lois criminelles et de la jurisprudence, Librairie de Jurisprudence, Paris, 1830. Papieren band.
“Compositie”. Een lithografie. Niet gesigneerd.
Jacobi CUJACII, Opera Omnia, Neapoli, 1758, 11 delen. In-folio, perkamenten banden.
Johannis SCHNEIDEVINI, Institutionum D. Turtiniani libros, 1654. In-octavo, bruine lederen band.
Drie handgekleurde oude prenten uit een Duits kruidenboek. XVIe en XVIIIe eeuw. In kaders van wortelnootfineer.
Guglielmo BLACKSTONE, Comentario sul Codice Criminale d’inghilterra, Buccinelli Milano, 1813, 2 delen In het Italiaans. In-octavo, papieren band.
“Brugge”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 233/350 buiten de plaat.
Abbé DE SAINT-MARTIN, Etablissements de Saint Louis suivant le texte original, Paris, 1786. In-8vo, lederen band, voorplat gelost.
Conférences des ordonnances de Louis XIV, Paris, 1755, 2 delen. Gekartonneerde binding, goede staat.
Ulrici HUBERI, Institutions & Pandectas, Francquerae, 1682.
“Kind met bloemenmand op olifant”. Een beeld van monochroom wit porselein naar het blanc de Chine. Achteraan gemerkt.
Twee etsen. Beide gesigneerd en resp. genummerd op 150 en 50 exemplaren.
Kuifje. “Raket naar de Maan”. Eerste uitgave, Casterman 1953. Achterflap G. Slechte staat.
Een olie- en azijnstelletje met mosterdpot van blauw en wit aardewerk met een immortelle de Saxe-decor.
Paar vrouwelijke naakten. Sanguinetekeningen op papier. Beide gesigneerd.
Een kalebasvaasje van blauw en wit Chinees porselein met een plantendecor. Onderaan gemerkt.
“Bloemenvaas” & “Vijver”. Gemengde techniek op papier. Beide gesigneerd.
Arnolidi VINNI JC, Institutionum imperialium commentarius, Lugduni, 1767, 2 delen. In-quarto, bruine lederen banden.
MUYART DE VOUGLANS, Leggi criminali, Milano, 1813, 4 delen. In-octavo, papieren band.
Een waterkom van blauw en wit Chinees porselein met een decor van vogels en paarden. Onderaan gemerkt.
Een diep bord van blauw en wit Chinees porselein met een floraal decor. Onderaan gemerkt.
“Kidubu acteur”. Ed. Kagaya Kichibei 1862.
Antonii MATTHAEI JC, De criminibus, Neapoli, 1722, 2 delen. In-quarto, recente lederen band.
Een grote schotel van Kutani porselein. Japans werk, XIXde eeuw. Onderaan gemerkt.
“Danjuro Ichikawa VIII, acteur”. Censuurzegels van Magone en Hama. Ed. Hayashiya Shôgorô 1853.
“Wijze” & “Boeddha van voorspoed”. Een paar beelden van gesculpteerd Chinees hout.
“Winters zicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘41.
D. GOTHOFREDI, Corpus juris civilis, Amstelodami, 1663, 2 delen. In-folio, bruine lederen band.
D. PETRI STOCKMANS, Brabantiae concilio, Bruxellis, 1686. In octavo, lederen band.
Een paar lampenvoeten van meerkleurig en verguld porselein. Chinees werk.
“Boszicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
“Vrouwelijk naakt”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘89.
Decreti penali fatti in diversi tempi, Baldassar del Giudice, Lucca, 1640. Inquarto, perkamenten band.
Een beeld van gesculpteerd houten beeld. Songye, D.R.Congo.
“Palma de Mallorca”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘51. Met opdracht.
Lot kunstboeken, allerlei onderwerpen.‘Van Dyck tekeningen’: Christopher Brown, The Pierpont Morgan Library, New York/Mercatorfonds;1991‘Van Dyck Schilderijen’: olv Arthur K. Wheelock, jr, National Gallery of Art, Washington/Mercatorfonds;1990/1991 Samen in 1 stofband, zeer goede staat.‘De Vlaamse schilderkunst in het Prado’: olv A. Balis, M. Diaz Padron, C Van de Velde, H Vlieghe; Mercatorfonds, Antwerpen; 1989. Hardcover met stofomslag. Zeer goede staat.‘Vlaamse schilders in de Noordelijke(..)
“La place royale coeur de la ville de Bruxelles” Een ingekleurde lithografie.
G. DE LOUVREX, Recueil contenant les Edits et Réglemens faits pour le Pais de Liège et Comté de Looz... Ed. Kints, Luik 1750-1752. 4 Vol. In-folio. Gemarmerd kalfsleder uit de tijd. Rode snee.
A.B.D. DE MONTVALON, Epitome iuris et legum Romanarum, Tolorae, 1786. IN-12mo, lederen band.
Een handtekeningenboekje met handtekeningen van o.a. The Strangers, The Cousins, Stan Ockers, Rik Van Steenbergen, Jo Leemans, enz.
Een netsuké “Man met kikker in mand”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Havenzicht”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 55/100 buiten de plaat.
Tintin. “Le Trésor de Rackam le Rouge”. Casterman 1946 of 1947. Achterflap A20. Slechte staat, rug gebroken.
Balustervaas van Chinees porselein. Polychroom decor van draken en kostbaarheden op een powder blue achtergrond. Onderaan gemerkt: Qianlong Nian Zhi. Medio XXste eeuw.
“Meisje met gitaar”. Potlood op papier”. Gesigneerd en gedateerd 1977.
“Een dunne muts”. Dichtbundel van José de Poortere met illustraties van Hugo Deprins. We voegen er een mooi geïllustreerd verhaal van Pinocchio aan toe.
“Mannelijk naakt”. Een potloodtekening op papier. Gesigneerd.
IOANNES MARIA CAMPANA, Résolutiones selectae ad materiam foriudications : de poena non revelantis crimen laefa maiestatis, Aquilae, 1647. In-octavo, perkamenten band.
Een paar gravures met scènes uit de Napoleontische oorlogen. In XIXde eeuwse lijsten. “La Bataille de Jéna” naar Vernet en een andere.
Jules Verne. Een reeks van 24 verhalen, uitgegeven door de bibliothèque d’éducation et de récréation te Parijs. Eind XIXe eeuw.
Een netsuké “Everzwijn”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Bruggetje”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 95/250(?)
“Het gevecht.” Olieverf op kunststof. Gesigneerd en gedateerd ‘95.
Een lot boeken uit de XIXe en vroeg XXe eeuw, waaronder misboeken, boeken over geneeskunde, enz. 15 exemplaren.
“This plate of the favourite steam ships Vivid and Waterwitch, off Orfordness in a breeze” & “This engraving of the magnificent steam ship”. Twee oude Engelse prenten. XIXe eeuw.
“Geschiedenis van Vlaanderen”. Redactie onder leiding van Dr. R. Van Roosbroeck. Ed. Standaard boekhandel. De eerste vijf vooroorlogse delen. (Na-oorlogs zesde deel mankeert).
“Winters Leiezicht”. Een kleurenets naar een werk van Saverys. Gesigneerd en genummerd 320/350.
“C’est la Tunique de mon fils, une bête cruelle la dévoré, une bête a devoré Joseph”. Dédié à Son Altesse Royalle Monseigneur le Duc d’Orléans Regent du Royaume. Fr. Poilly Scul. 10 nadrukken.
Petri FOLLERII, Practica criminalis, Lugduni, 1606 . In-octavo, perkamenten band.
Lot Boeken over Hedendaagse kunst bestaande uit:‘Albert Poels’ : Jochems Teo; Uitgeverij De Vroente/ Kasterlee 1978. Hardcover in stofhoes. Zeer goede staat‘Etsen Floris Jespers’: Carpentier-Lebeer, Griet; Stichting Mercator-Plantijn jaren 1980. Hardcover met stofwikkel. Goede staat.‘ Oscar Jespers’: Boyens, José; Stichting Mercator-Plantijn, Antwerpen 1982. Hardcover met stofwikkel. In zeer goede staat.‘Geo Sempels’: Berckx, Paul; Uitgeverij Lannoo, Tielt 1988. Hardcover met stofwikkel. In(..)
Een netsuké “Tijger”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Vermoeidheid”. Kleurpotlood op papier. Gesigneerd ‘Geroen’ en gedateerd ‘78.
Serie van vier gravures door Jacques Philippe Le Bas naar David Teniers. In XIXde eeuwse lijsten (kleine letsels). “1ère Fête Flamande. A Madame la Marquise de Pompadour”. “IIe Fête Flamande. Dédié à Monsieur le Comte de Choiseul...”. “3e Fête Flamande”. “4e Fête Flamande”. Teksten van C. Moraine.
Een miniatuur theepotje met vier borreltjes van grijs crackleware. In etui.
“Kathedraal Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 13/50 buiten de plaat.
Een verzameling boeken m.b.t. Antwerpen. O.m. Alfons Swerts-Stock. “Beknopte geschiedenis der Stad Antwerpen”. Ed. Gabriël Devreese 1898. J. Wilms. “Onder Sint-Andriestoren”. De Nederlandsche Boekhandel 1941 (en 1944 met handtekening auteur). Ongeveer 50 stuks.
“Compositie”. Aquarel. Gesigneerd en gedateerd.
“De aanbidding van de Koningen” . Ets naar een werk van Rubens met een plaat van Lucas Vorsterman.
CHRISTOPHORI LONGOLII, Orationes pro defione sua in crimin lasae majestatis, Venetiis, 1539.
Verzameling 18e eeuwse boeken, o.a :’Levensbeschrijving van eenige voorname meest Nederlandsche mannen en Vrouwen’; ‘ Keurstoffen uit het Boek van Job, verklaart en toegepast door Carolus Tuinman, uitgegeven door Joannes Esgers. enz. 17 stuks.
Een netsuké “Waterbuffel”. Japan, eerste kwart XXste eeuw.
“Tempel van Thebe”. Gravure.
Drie gravures: Pitre Martenasie naar A. Lens “Eteocles”. Ed. te Antwerpen 1774 (43 x 56 cm). Jacques Philippe Le Bas naar David Teniers “Retour de Guinguette” (36 x 46 cm). Aliemet. “St. Charles Borommé, Cardinal et Archevèque de Milan” (65 x 47 cm).
Een serie van zes borden van veelkleurig porselein met een famille rose decor van pioenen. China, tijdperk Qinglong.
“Naakt op het staatsblad” Houtskool op papier. Gemonogrameerd.
Gevarieerd lot boeken uit de XIX°e eeuw. Bevattende o.a. het complete oeuvre van Lord Byron, vier delen, franstalig. Een biografisch woordenboek van Nederland uit 1886, 2 werken van Cd Busken Huet etc. Gebonden en in goede staat.
“Boomgaard”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Twee ovale houten gesculpteerde kaders met kloskant.
M.B. PATAUINO, Tractatus longe amplior et uberior quam allas, in quo de criminibus agitur, Venetiis, 1609. In-octavo, recente perkamenten band.
Een verzameling boeken m.b.t. kunst. Met o.m. B. Haak. “Rembrandt, zijn leven, zijn werk, zijn tijd”. NBC, ‘s Gravenhage 1968. “James Ensor. Radierungen aus der Kunstsammlung Taevernier”. 1977. PJJ Van Thiel e.a. “Alle schilderijen van het Rijksmuseum te Amsterdam. Volledige geïllustreerde catalogus”. Ed. Rijksmuseum 1976. Leo Van Puyvelde. “La peinture flamande au siècle de Bosch et Breughel”. Meddens Elsevier, Paris 1962. Catherine Claudon-Adhémar. “Populäre Druckgraphik Europas. Russland”. Ca(..)
Lot boeken over Antwerpen bestaande uit:‘ de Kathedraal van Antwerpen’: Dr J. Van Brabant; Vlaamse Toeristenbond jubileumuitgave 1972. Hardcover met stofwikkel. Goede staat‘ Antwerpen: verhaal van een metropool 16de-17de eeuw’: Catalogus olv Jan van den Stock; Snoeck- Ducaju & Zoon, 1993. Paperback in zeer goede staat.‘Antwerpen, twaalf eeuwen geschiedenis en cultuur’: Van Isacker, Karel en Van Uytven, Raymond; Mercatorfonds-Antwerpen 1986. Hardcover met stofwikkel. Zeer goede staat.‘ De O(..)
“Naakt”. Een sanguinetekening. Gesigneerd.
“Profiel van een man.” Bronzen plaquette. Gesigneerd.
Een schemerlamp van varkensblaas, versierd met een bloemendecor.
“Afrikaans damesportret”. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘55.
Génard P. - “Anvers à travers les ages I & II”. Uitgeverij: Bruxelles, Bruylant-Christophe & Cie, successeur Emile Bruylant. Losse katerns in twee linnen mappen.
Twee damesportretten. Potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd 1919.
Een reeks van tien oude modeprenten naar werken van Guy David.
Twee gravures: Nico Ryckemans naar Rubens “De aanbidding der Wijzen” . Paulus Pontius naar Rubens “Pinksteren, Animis illabere Nostris” 1627.
Luigi Guicciardini. “Beschrijvinghe van alle de Nederlanden”. Facsimile van het boek uit 1612. Fibula-Van Dishoeck, Haarlem 1979.
Vijf gastronomische boeken. Ali-Bab. “Gastronomie Pratique”. Flammarion, Paris 1931. 1281 pagina’s in linnen band (slijtage). Jules Gouffé. “Le Livre de Cuisine”. Hachette, Paris 1893. Lederen rug (slijtage). Prosper Montagné. “Larousse Gastronomique”. Voorwoord A. Escoffier en Ph. Gilbert. 1850 gravures en 16 kleurenplaten buiten de tekst. 1938. Jules Trousset. “Un million de recettes”. In 2 volumes. Fayard, Paris
“Drie figuren met hond en twee paarden” Een potloodschets op papier. Gesigneerd.
Een waaier met decor van kraanvogels en een rijzende zon op goudgele achtergrond.
Een reeks van vier borden van Imariporselein. Begin XXe eeuw.
“Morbide 4e staat”. Een ets. Kunstenaarsproef, gesigneerd buiten de plaat.
“La Belgique et la Guerre” Ed. Henri Bertels. Brussel 1922. Boek, 4 delig werk.
“De dode dingen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
John Burnet naar David Wilkie, 1821. “The Rabbit on the Wall” en “The Letter of Introduction”. Twee gravures in oorspronkelijke lijst.
A.R.F. FRATRIS FRANCISCI, Practica criminalis canonica, Venetiis, 1617. In-octavo, perkamenten band.
“Taferelen van de staatsomwenteling in Frankrijk” ; Johannes Noman, Zaltbommel; 1795-1827, 27 delen. Enkele delen ontbreken.
“Werk van Stijn Streuvels, August Vermeylen, Herman Teirlinck, Karel Van de Woestijne. Uitgave van het maandschrift ‘Vlaanderen’. Antwerpen, 1906. Vier delen.
“Nova Europae”. Een XIXe eeuwse ingekleurde herdruk van een XVIIe eeuwse kaart.
“Landschap”. Een aquarel. Gesigneerd.
Een theepot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van twee vrouwen en achteraan met Chinese tekens. Onderaan gemerkt.
“Dorpsstraat”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van 42 strips, waaronder Suske & Wiske, Jerom, De Rode Ridder, Bessy en Safari.
“Molenzicht”. Potlood op papier. Gesigneerd.
“Koningin Isabella”. Een ronde koperen plaquette.
“Les décades de Tite-Live”. P. Du Ryer. Amsterdam, 1700, 2e deel. In-octavo, perkamenten band.
“Veranda”. Een map met gedichten van Werner Spillemaeckers en geïllustreerd met litho’s van Max Selen. Ed. Uitgeverij Contramine. Antwerpen. 1974.
Een paar Imari Chinees porseleinen vazen. Geperforeerde bodem.
“Maison Pfister à Colmar”. Een gravure, genummerd op 30 exemplaren.
Twee bloemenstillevens. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een aardewerken art-nouveau vaas groen, rood en blauw gekleurd.
“In de kroeg”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van 55 strips en albums, waaronder Jommeke en Nero.
“Sint Nikolaas”. Een gehoogde houtsnede.
“Paar jachthonden”. Een litho.
Edmé DE LA POIX DE FREMINVILLE, Dictionnaire ou traité de la police générale, Paris, 1771 (1ste uitgave was van: 1758). In-octavo, lederen band.
“Historie der Reformatie en andere kerkelijke geschiedenissen in en omtrent de Nederlanden” . Derde druk,met nieuwe platen en portretten. Willem Holtrop, Amsterdam, 1787. Zonder omslag maar binding in goede staat.
“Werken van Jules Verne”. In vijf banden verzamelde afleveringen met mooie illustraties van diverse kunstenaars.
“Meisjesportret”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Twee ovale litho’s uit de XIXde eeuw. J.B. Greuze “Jeune fille effeuillant une marguerité” en J. Hoppner “Portrait de la Princesse Marie”. In oorspronkelijke vergulde lijst.
”Porsche 910”; “VW Porsche 914”; “Porsche 911 Targa” & “Porsche 907”. Vier schaalmodellen op 1:43. In originele doos en met certificaat van het Märklin-museum, beperkte oplage 1992.
“Twee personages aan de kade” Een potloodschets op papier. Gesigneerd.
Een lot strips:- 2 albums van Suske & Wiske- Pits & Kaliber- 3 albums Robert & Bertrand- Piet Pienter & Bert Bibber- 4 albums Jerry Spring waarbij 1 dubbel
Enkele ontwerpen voor personages op papier. Gesigneerd.
“Winters Leielandschap”. Een kleurenets naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd en genummerd 136/350 buiten de plaat.
Nouveau commentaire sur l’ordonnance criminelle du mois d’août 1670, Ed. Debure, Paris, 1759. IN-octavo, bruine lederen band.
“Brugge en de tapijtkunst”. Guy Delmarcel & Erik Duverger. 1987.
Een sobere ronde houten wandklok.
“Hoevelandschap met molen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een vaas van rood glaspasta met een mirafioredecor.
Aardewerken beeld. Meisje met bloemenmand. XXe eeuw.
“Zicht met molen”. Een kleurenlithografie. Gesigneerd.
“Kandinsky”. Ulrike Becks-Malorny. Ed. Taschen, 1999. Met een lithografie.
“Musée de peintures et sculptures” . Een kleurengravure.
Een serie van vijf diverse gekleurde topografische gravures. XIXde eeuw.
Cl. PRUDHOMME, Nouveau stile du Chatelet de Paris et de toutes les jurisdictions ordinaires du Royaume, Paris, 1771. In-quarto, bruine lederen band.
“Zeven eeuwen meubelkunst in België”. Frans Defour. Ed. Lannoo.
Zeldzaam stuk in vorm van een gestileerde eend . Geelgroen met gouden accenten. Met label.
Een ingekleurde oude kaart van Frankrijk in de late XVIIde eeuw.
Een oude reproductie van een XVIIe eeuws zicht op de rede van Antwerpen. Vochtschade.
Een vintage chromen lampenvoet met een kap van roze glas.
“Aant Kiel”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 9/45.
Twee boeken met betrekking tot Antwerpen:“Het Antwerpen van toen” & “Ze zijn d’er!”. George van Cauwenbergh. Ed. Marc Van de Wiele. Brugge, 1983 & 1984.
“Wellington”. Marineprent. Engels.
Drie litho’s gesigneerd buiten de plaat van o.a. Jan De Winter.
L. RONDONNEAU, Questions de droit de M. MERLIN, Bruxelles, 1834. In-octavo. Lederen rug.
Een lot oude boeken, bestaande uit twee postzegelcatalogi uit 1939 & 1946, een leeg postzegelalbum, een album m.b.t. Karel Verlat en een uitgave m.b.t. tot Broeder Maximinus.
Boomse vaas met geëtst bladermotief en goudopleg. Art deco stijl met label.
“De mijn bij nacht” & “Hoogoven”. Een paar etsen. Gesigneerd en gedateerd 1933.
Een reeks van zes aquarellen met betrekking tot Venetiaanse carnavalskledij.
Zwarte, geribde vaas. Gemerkt nr 1330.
Twee etsen van Romain Malfliet en Robert Mols.
Een gevarieerd lot strips en andere uitgaven, waaronder werken van Willy Vandersteen en Kapoentjesuitgaven. Voornamelijk Jaren ‘60.
“Sint-Genoveva”. Een devoot kunstwerk. Gesigneerd achteraan.
Uit “Historisch album der stad Antwerpen: verzameling van gezichten en gedenkteekens van vroegre tyden”. Ed. Buschmann 1868. Elf gravures. Gesigneerd binnen de plaat. 1. Burchtpoort. 3. Palingbrug. 8. KLeine vismarkt. 11. De visberg. 13. De Werf naar Bonaventuur Peters. 15. Houten gevels op Sint-Walburgisplein. 24. Veemarkt en St.-Pauluskerk. 28. Korte Koepoortstraat. 34. Suiker-en Boterrui. 48. Tapissierspand. 53. Hoek Kammenstraat en Groenplaats.
“Code de la Cour d’assises”, Bruxelles, 1931. Paperback en “Traité pratique de la Cour d’assises”, Bruxelles, 1919. Groene kartonnen band.
“De Leeuw van Vlaanderen”. Een strip blauw ingekleurd.
Twee schaalmodellen:- “Foden flat truck”. No. 905. In originele doos. Kleine beschadiging.- “Tracteur Panhard” met “Citerna Titan”. No.32C.
“Grote graszode” & “De verschrikking van de oorlog”. Twee etsen. De eerste genummerd 7/20, de tweede een kunstenaarsproef.
Een groot lot affiches voor Christelijke feesten, parochies, vieringen enz. uit de eerste helft van de XXe eeuw.
Coupe in halfkristal, paarse kleur.
“Die Wärmezeitmaschine in der Ökonomie & Erste Hilfe” Twee gesigneerde postkaarten in kader.
“Kuifje in Amerika”. Een gekleurde strip uit de jaren 50. (letsel aan laatste bladzijde).
“Landschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Code des délits et des peines d’après le procédé d’HERHAN, Paris, 1810. In-12mo, bruine lederen band.
J.M. DUFOUR, Code criminel avec instructions et formules, Paris, 1808, 2 delen. In-octavo, lederen rug.
“50 jaar moderne kunst”. Uitgave van het Paleis voor Schone Kunsten ter gelegenheid van Expo 58.
Twee schaalmodellen:- “Camion Nestlé”. Met losse melkkitten, waarvan vier manco. In originele doos.- “Fire engine”. No. 955 (555). In originele doos.
Drie gravures: “Jockai emporte par ses Chevaux”. Een kleurenprentje naar Charles Vernet. “Going at a fence”. Een kleurenprent naar Alken. “Drie vissen”. Een kleurenets van Coutant naar Bévalet.
E. DE BRANDNER, Le code pénal Belge, Bruxelles, 1878. In-12mo, rood lederen band.
“Red Star Line. Anvers New York”. Chromolitho. Uitgave Les Maîtres de l’Affiche Pl. 228. Drukkerij Chaix. In de plaat gesigneerd en met droogstempel.
“De veehoeder”. Een vroeg XIXe eeuwse gravure.
Tien albums van Nero. Jaren zestig.
Een paar antieke gravures met voorstellingen van zeeslagen. Omstreeks 1800.
HENRION DE PANSEY, De l’autorité judiciaire dans les gouvernements monarchiques Paris, 1810. In-octavo, bruine lederen band.
M. DUPIN, Observations sur les plusieurs points importants de notre législation criminelle, Paris, 1821.
Een lot van negen losse etsen, waaronder Jaak Gorus, Jef van Grieken en Renaat Veris.
“Le Berger Rêveur”. Een ets door Jacques Philippe Le Bas. Drukkerij Basset, Parijs. Vlekken.
“Templi D. Virginis Mariae vera delineatio”. Een XVIIIe eeuwse gravure.
Code pénal ou recueil des principales ordonnances, Paris, 1765. In-octavo, bruine lederen band.
Twee etsen. “Janneken” en “Mieken”. De kinderen van de Reus. Met passe-partouts.
“L’histwar van lagardere en van blanche de nevers” Een ingekleurde lithografie.
Groot lot postzegels uit onder andere België, Luxemburg, Spanje, Italië, Liechtenstein en andere.
“Jongen met ster”. Een kleine ets. Gesigneerd en genummerd 25/50 buiten de plaat.
A. DESJARDINS, Les cahiers des Etats Généraux en 1789 et la législation criminelle, Paris, 1883. In-octavo, blauwe lederen rug.
J.A. ROUX, Précis élémentaire de droit pénal et procédure pénale, Recueil Sirey, Paris, 1925. In-octavo, nieuwe band.
“Vioolspeler”. Een lithografie. Buiten de plaat gesigneerd en genummerd 61/120.
“Antwerpen anno 1985”. Gesigneerd buiten de plaat. We voegen er een poster met betrekking tot Antwerpen aan toe.
“Huisvrouw aan de haard”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 31/50 buiten de plaat.
G.D. ROMAGNOSI, Generi del disitto penale, Milano, 1836, 2 delen. Nieuw gebonden.
J.M. DUFOUR, Code criminel avec instructions et formules, Paris, 1808, 2 delen. In-octavo, perkamenten rug.
M. COCHIN, OEuvres complètes de Cochin, Paris, 1821 e.v., 8 delen. Bruin lederen band, in-8vo.
J. RADULESCO, De l’influence de l’erreur sur la responsabilité pénale, Paris, 1923. In-octavo, rood linnen band.
Ph. RENAZZI, In universum jus criminale, 4 deeltjes in papieren band en Ph. RENAZZI, Elementa juris criminalis, 8e éd., Bononia, 1826, 5 delen, in 2 boeken met lederen band.
Lot boeken, bevattende:“De bijbel naar de Leidse vertaling”: i.o. van den Nederlandschen protestantenbond , uitg.-maatschappij en boekh. V/H. P. M. Wink, Zalt-Bommel 1914. redelijke staat( harde kaft gedeeltelijk gelost)“Institutie of de onderwijzing in de christelijke religie in vier boeken “:beschreven door Johannes Calvijn, Wilhelmus Corsemannus,J.H. Landwehr; D Bolle, Rotterdam, geen jaarvermelding ca. 1910. Binding gedeeltelijk gelost.“ La Bible” : Ledrain E. Paris; Alphonse Lemerre 1(..)
J. POLLET, Arrests du Parlement de Flandre, Lille, 1716, In-quarto, bruine lederen band.
Recueil des lois composant le code civil, Paris, 1803, 8 delen. In-octavo, Lederen rug.
Lot boeken over John F. Kennedy met aandacht aan zijn buitenlandbeleid. Bevattende boeken gaande over de Cuba crisis, Europa, zijn relatie met Chroesjtsjov etc...
M. DANTY, Traité de la preuve par témoins en matière civile, Lyon, 1708. In-octavo, lederen band.
Journal des Parquets, Paris, 1886 – 1922. In leder gebonden en enkele losse exemplaren.
Lot boeken over de moord op John F. Kennedy.Bevattende beschrijvingen, complottheorieën , Fotoboeken , Kranteknipsels, uittreksels uit het dossier van de Warren Commission. etc...
M. MERLIN, Répertoire de jurisprudence, 5ième éd. Bruxelles, 1825, 36 delen
Iacobi Mariae PAOLETTI, Institutiones theorico – practicae criminales. Francisci Sonzogno, Mediolani, 1805. Twee delen in één band. In-octavo.
Adolphe CHAUVEAU, Journal du droit criminel, Paris, 1835-1858, deel 7 tot en met 30. Bruin lederen rug. In-octo.
Lot boeken over het leven van John F. Kennedy als president. Verschillende portretten in Hardcover. We voegen een cassette met “the wit of Kennedy” toe.
G. DU ROUSSEAUD DE LA COMBE, Traité des matières criminelles, Paris, 5ième éd., 1757. In-quatro, bruine lederen band.
G. DUTRUC, Le journal du ministère public, Paris, Tome 1 à 36, 1858-1893. In-octavo, lederen rug. In 21 boekdelen.
Lot boeken over de familie Kennedy, bevattende: Biografieën over de Kennedydynastie, Ted Kennedy, Robert Kennedy, Jacqueline Kennedy-Onassis etc....
Commentaries on the Laws of England, London, 1809, 4 delen. Gekartonneerde binding. Zeer goede staat.
M. MERLIN, Recueil alphabétique de questions de droit, 4ième Ed.Tarlier, Bruxelles, 1828 e.v., 15 delen. In-octo, lederen rug.
Lot boeken rondom de Kennedyfamilie. Bevattende biografieën, belleletterie, fotoboeken dvd’s etc...
Een groot lot ingebonden magazines. Jaargangen 1922 - 1972.
Traité des preuves judicaires, Bruxelles, 1840, 2 delen Gekartonneerde binding . Zeer goede staat.
“Georg Hirth’s Formenschatz - L’Art Pratique”. Georg Hirth’s Kunstverlag, München & Leipzig. Jaargangen 1892, ‘93, ‘95, ‘96, ‘98, ‘99, 1902, ‘04, ‘05, ‘06, 07 (niet volledig, in 11 hulzen).
The John F. Kennedy commorative, The Lincoln mint.36 munten van 1 troy ounce in ,925 zilver voor een totaal van1,1 kg.We voegen er een pin van JFK en Jaqueline Kennedy , een factkaart over lincoln en Kennedy met 2 munten en een medaillon van Kennedey aan toe
“Icons”, “La Pittura Bizantina”, “Rubens”, “L’Illustration Noël 1929”. Vier kunstboeken.
Des délits et des peines, 2ième éd., Paris, 1852.
Postzegels in vier albums: - Nederland (1869-1986)(Davo, matig gevuld). - Nederland (1916-1985)(Davo, weinig zegels). - Nederlandse overzeese gebiedsdelen (1873-1984)(Davo, weinig zegels). - Luxemburg (1865-1986 en met losse steekbladen met dubbels)(Ka-Be, matig gevuld).
Dei delitti e delle pene, Milano, 1823 Gekartonneerde binding. Zeer goede staat.
Postzegels in zes albums: - Ijsland, Kanaaleilanden, Isle of Man (Schaubek, weinig gevuld). - Canada (1851-1980)(Abria, matig gevuld). - Losse fardes m.b.t. Zilveren Jubileum Queen Elisabeth (1977). - Great-Britain (1840-1974)(Davo, matig gevuld). - Great-Britain (1840-1973), insteekalbum met vele dubbele. - Jersey (1970-1991) (Excellent, weinig zegels). - Guernesey (1969-1975)(Excellent, weinig zegels).
J.A. ROGRON, Code d’instructions criminelle, 3ième éd. , Paris, 1839. In-octavo, bruine lederen band.
Iacobi Mariae PAOLETTI, Institutiones theorico – practicae criminales. Francisci Sonzogno, Mediolani, 1805. Twee delen in één band. In-octavo.
M. DUPIN, OEuvres de Pothier, Paris, 1825, 11 delen. Recente rode banden.
Traité des preuves en droit civil et en droit criminel, 4ième éd. Paris, 1873. Papieren binding, redelijke staat. enkel deel 2 aanwezig.
Recueil de droit pénal, Paris, 1941 – 1967. Deels ingebonden in blauw linnen (12 vol.). Enkele jaargangen los.
“Traités de législation civile et pénale”, 3ième éd., Bruxelles, 1840, 3 delen.Gekartoneerde binding. Goede staat
Lot van 7 rechtskundige werken door G. Schuind (2 delen), J.M. Goedseels, H. Donnedieu de Vabres (2), P. Bouzat, Van Bemmelen (2).
M. Alphonse BERENGER, De la justice criminelle en France, Paris, L’imprimerie de C. - F. Patris, 1818 . Gekartoneerde binding. Zeer goede staat.
Een verlengbare ovale tafel. De poten versierd met acanthusmotieven.
M. Bourguignon, Manuel d’instruction criminelle, Paris, 1810, 2 delen . Gekartoneerde binding. Goede tot zeer goede staat.
Een eikenhouten koffer met smeedijzeren monturen.
Ch. BERRIAT – SAINT PRIX, Traité de la procédure des Tribunaux criminels, Paris, Imprimerie et librairie générale de jurisprudence, 1854, 2 delen en 1865 (1 deel). Gekartonneerde binding. Zeer goede staat.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
M. CARNOT, De l’instruction criminelle, 3ième éd., De Mat, Bruxelles, 1840, 6 delen. In-octavo, lederen ruggen.
Een ovale mahoniehouten tafel, verlengbaar tot 3,5 m. Gecanneleerde poten.