Jordaens N.V.

Jordaens N.V. Veilinghuis

Art, Antiques and Wine Auctions

  • News
  • Calendar
  • Live auction
  • Auctions
    • 27 Januari Dag 1 #1-300
    • 28 Januari Dag 2 #301-600
    • Online Only Varia 26 januari 2026
    • Online Only Speelgoedveiling 9 Februari 2026
    • Live auctions
    • Search
  • Downloads
  • Lots Archive
  • Sale Conditions
  • Location
  • My Account & Bids
© 2026 Jordaens N.V.
‹ Back to auction list
Een bronzen luchter in Lodewijk XV-stijl met acht lichtpunten.

Een bronzen luchter in Lodewijk XV-stijl met acht lichtpunten.

Lustre en bronze de style Louis XV à huit bras de lumière.
Dim. L: 53 cm
SKU: 1212170535.
Category: Verlichting.
Auction day: 13 December 2017 19:00
Catalogue #535
Estimate: € 200 / 240
Unavailable for purchase.
This lot was part of a previous auction, it is no longer available.
  • Related items
  • Auction details
  • Place a bid

Similar lots by type

  • #445

    Een staande kandelaar van messing met vier lichtpunten en met domper.

    Un candélabre en laiton a quatre points lumineux et mouchoir.
    No longer available
    Dim. h: 132 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #167

    Een paar bronzen kandelaars in art decostijl met telkens vier lichtpunten, gedragen door een knielende vrouw.

    Une paire de candélabres style art déco a quatre points lumineux, portées par une femme agenouillée.
    No longer available
    Dim. H: 33,5 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #572

    Een bronzen luchter met acht lichtpunten, versierd met gebladerte.

    Lustre en bronze à huit lumières, orné de feuillages.
    No longer available
    Dim. h: 96 cm
    Estimate: € 180 / 220
  • #46

    Een smeedijzeren staande lamp met een messingen plaquette van Sint Joris.

    Un lampadaire en fer forgé et une plaquette en laiton de St George.
    No longer available
    Dim. h: 178 cm
    Estimate: € 30 / 50
  • #307

    Een olielamp van wit en groen opaalglas met een meerkleurig en verguld bloemendecor. Gemonteerd op elektriciteit.

    Une lampe à huile en opaline verte et blanche avec un décor fleuri doré. Montée à l'électricité.
    No longer available
    Dim. h: 56 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #184

    Een schemerlamp van verguld brons en albast, gedragen door drie classicistische vrouwen. Op rond bijhorend tafeltje.

    Lampadaire en bronze doré et albâtre porté par trois femmes classiques. Sur sellette ronde assortie.
    No longer available
    Dim. 86 & 58 cm
    Estimate: € 200 / 240
  • #792

    Een kandelaar van gesculpteerd en verguld hout in barokke stijl, gemonteerd als staande lamp.

    Chandelier en bois sculpté et doré de style baroque monté en lampe.
    No longer available
    Dim. h: 144 cm
    Estimate: € 5à / 70
  • #392

    Een barokke kerkkandelaar van verzilverd metaal.

    Candélabre d’église baroque en métal argenté.
    No longer available
    Dim. h: 100 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #715

    Een messingen sac-a-perles met glazen pendeloques.

    Un sac-à-perles avec pendeloques en verre.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 100
  • #565

    Een zeshoekige hanglantaarn met facetgeslepen glas.

    Une lanterne à suspendre avec du verre taillé en facette.
    No longer available
    Dim. h: 81 cm
    Estimate: € 160 / 200
  • #394

    Een smeedijzeren dubbele kandelaar, gemonteerd als staande lamp.

    Double candélabre en fer forgé monté en lampe.
    No longer available
    Dim. h: 170 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #644

    Een grote sac-à-perles van geel koper en kristal.

    Grand sac-à-perles en cuivre jaune et cristal.
    No longer available
    Dim. Ø: 65 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #725

    Een luchtertje met zes lichtpunten en glazen pendeloques.

    Petit lustre à six lumières et aux pendeloques en verre.
    No longer available
    Estimate: € 60 / 80
  • #655

    Een messingen luchtertje met zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.

    Un lustre en laiton à six points lumineux et pendeloques en cristal.
    No longer available
    Dim. h: 55 cm
    Estimate: € 120 / 180
  • #121

    Een lampvoet van donkergepatineerd brons met een classicistische scène van twee dames en een kap van glas in lood.

    Un pied de lampe en bronze patiné brun avec une scène classique de deux dames. L'abat jour est en verre et plomb.
    No longer available
    Dim. h: 70 cm
    Estimate: € 200 / 300
  • #665

    Een messingen luchtertje in de vorm van een wilde kastanjelaar.

    Petit lustre en laiton en forme d’un châtaigner.
    No longer available
    Dim. h: 75 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #685

    Een luchter van metaal met koperkleurig patina, versierd met twaalf aardewerken plaquettes.

    Lustre en métal à patine cuivre, décoré de douze plaquettes en faïence.
    No longer available
    Dim. Ø: 46 cm
    Estimate: € 42 / 50
  • #32

    Een luchter van koper en kristal met vijf lichpunten en versierd met pendeloques.

    Un lustre en cuivre et cristal à cinq bras, décoration de pendeloques.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #760

    Een eironde lantaarn van geslepen glas.

    Lanterne ovoïde en verre taillé.
    No longer available
    Dim. h: 44 cm
    Estimate: € 50 / 80
  • #730

    Een koperen luchter met drie lichtarmen, glazen kapjes en een centrale coupe. Begin XXe eeuw. We voegen er een tweede exemplaar met twee lichtpunten, maar met ontbrekende coupe aan toe.

    Lustre en cuivre à trois bras de lumière, abat-jour en verre et coupe centrale. Début du XXe siècle. Nous ajoutons un deuxième exemplaire à deux bras de lumières dont la coupe manque.
    No longer available
    Estimate: € 120 / 200
  • #321

    Een koetslamp van koper en plaatijzer.

    Une lampe de chariot en cuivre et fer.
    No longer available
    Dim. h: 46 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #750

    Een hanglamp van brons met een geslepen glazen coupe, versierd met bloemenguirlandes.

    Lampe à suspendre en bronze à coupe en verre taillé décorée de guirlandes de fleurs.
    No longer available
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 80 / 100
  • #33

    Een antieke kandelaar van vol messing. Barok.

    Un chandelier antique en laiton. Baroque.
    No longer available
    Dim. h: 43 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #388

    Twee verschillende vaasvormige lampvoeten van groengepatineerd koper.

    Deux pieds de lampe en forme de vase en cuivre à patine verte.
    No longer available
    Dim. h: 43 & 47 cm
    Estimate: € 80 / 120

Other lots in this auction

  • #81

    Lot aardewerk met een lampetstel, Keramis bord, een Franse schotel enz.

    Lot de faïences dont une garniture de lavabo, une assiette Keramis, un plat français e.a.
    No longer available
    Estimate: € 20 / 30
  • #701

    Een lot Cantonporselein, bestaande uit twee kommen en twee borden.

    Un lot d'objets en porcelaine de Canton, comprenant deux plats et deux assiettes.
    No longer available
    Estimate: € 80 / 100
  • #352

    Lot bestaande uit 8 grote en kleine vuurvaste potten van steengoed (merk Valauris) met witmetalen montuur (gemerkt Wiskemann). Met één extra aardewerken deksel. Evenals een grote sauskom, een terrine en twee schalen gemerkt Wiskemann.

    No longer available
    Estimate: € 80 / 100
  • #405
    Mori & Afghan

    Twee verschillende handgeknoopte wollen karpetten.

    Deux carpettes d’Orient en laine. Nouées main.
    No longer available
    Dim. 143 x 122 & 169 x 131 cm
    Estimate: € 60 / 80
  • #551

    Een polychrome okimono van gebeeldhouwd ivoor van een Guanyin op een paard. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt. Hoofdje ontbreekt.

    Un okimono en ivoire sculpté, représentant un Guanyin sur un cheval. Travail japonais, début XXième siècle. Marque sous la base. La tête est manquante.
    No longer available
    Dim. H. 6,5 cm
    Estimate: € 40 / 60
  • #399
    A. Haesaerts

    “Bocht van de Schelde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.

    “Virage de l’Escaut”. Huile sur toile. Signée.
    No longer available
    Dim. 40 x 49 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #216

    Georgianstijl breakfront boekenkast van eikenhout. Onderaan vier paneeldeuren, bovenaan vier beglaasde deuren.

    Biobliothèque dite breakfront de style Georgian en chêne. A deux corps, le dessous ouvre par quatre portes pleines, le dessus par quatre portes vitrées.
    No longer available
    Dim. H. 198, B. 183, D. 39 cm
    Estimate: € 300 / 500
  • #767

    Een lokeend van gepolychromeerd hout.

    Un canard d'appât en bois polychrome.
    No longer available
    Dim. l: 35 cm
    Estimate: € 20 / 30
  • #288

    Een paar bordjes van Berlijns porselein met classicistische voorstellingen. Onderaan gemerkt van de Königliche Porzellan Manufaktur.

    Deux assiettes en porcelaine de Berlin avec des représentations classiques. Marque à la base: Königliche Porzellan Manufaktur.
    No longer available
    Dim. Ø 18,5 cm
    Estimate: € 60 / 100
  • #544

    Een lot van acht stuks Afrikaans houtsnijwerk. Jaren ‘60.

    Un lot de sculptures en bois africaines, 8 pièces. Années '60.
    No longer available
    Dim. 69,50 cm
    Estimate: € 40 / 50
  • #589
    Indo-Keshan

    Een handgeknoopt wollen tapijt.

    Tapis en laine. Noué main.
    No longer available
    Dim. 298 x 213 cm
    Estimate: € 120 / 200
  • #564

    Een antiek handgeknoopt Perzisch tapijt. Slijtage.

    Tapis persan ancienne en laine. Noué main.
    No longer available
    Dim. 407 x 293 cm
    Estimate: € 200 / 240
View all auction items ›

Veiling van 12 & 13 december 2017

De veiling is volledig - 820 loten. .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.

12 December 2017 19:00
13 December 2017 19:00

View auction ›

Place an online bid

Auction day: 13 December 2017 19:00

Dit lot maakt deel uit van een afgelopen veiling, er kunnen geen biedingen meer opgenomen worden.

This website uses cookies to improve your experience. Accept Read More