De veiling is volledig – 815 loten online.
.pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 815 loten online.
.pdf en .xls versies van de catalogus verkrijgbaar op de downloads pagina.
Twee dekseldozen ivan tin en messing in de vorm van een eend.
Een speelgoed racebaan. “Model Electric Motor Racing.” Made in England.
Een paar kleine balustervaasjes van Chinese lak op koper met bloemendecor. Omstreeks 1900.
Een kleine houten accordeon.
Een barometer periode Louis-Phillipe met thermometer.
Een kleine eikenhouten ééndeursvitrine.
Twee poederdoosjes, waarvan één van wortelhout.
Een bronzen lampenvoet met een bloemenvormige kap. Beschadigd.
Een lot kristal, bestaande uit twee verschillende vazen van kleurloos en roze kristal en een kleurloos geslepen mandje. Eén vaas gemerkt onderaan.
Een verlengbare tafel van gesculpteerd eikenhout met een bijhorende reeks van vier stoelen en twee armstoelen, bekleed met imitatieleder.
Een lot van zeven voorwerpen van schildpad, bestaande uit een notitieboekje, een poederdoosje, drie doosjes, een fotokadertje en een Japans doosje.
Verzameld werk van Hendrik Conscience in acht delen. Vanaf 1867.
Een brievendoosje van ivoor en schildpad en een tweede doosje van schildpad, ingelegd met zilver en vermeil.
“Lam Gods”. Een voorstelling van goudbrokaat. XIXe eeuw.
“Edel jongetje en meisje”. Een groepje van monochroom wit porselein. Gemerkt.
Een eikenhouten bijzettafeltje met gedraaide poten in verbinding en met een lade in de gordel.
Drie brillendozen van schildpad en zilver. Begin XXe eeuw.
Een lot voorwerpen met schildpad, bestaande uit een verzilverde handspiegel, drie verschillende lorgnettes en een theaterkijker.
Een lot van zes oude spellen. Waaronder ‘The visible man’.
Een karafje en een kruik van glas met respectievelijk een tinnen en een verzilverd koperen montuur.
Een lot van vijf doosjes, waarbij een groot en twee kleine belegd met parelmoer, één met mineraal en een verzilverd met glazen deksel.
Drie pluchen diertjes.
Een lampenvoet van groen kristal. Onderaan gemerkt. Met lampenkap van Laura Ashley.
Een arend van bruingepatineerd zamak op een voetstuk van bergkristal.
Een kristallen vaas. Gesigneerd en met label.
Een handgeknoopte Oosterse kameelzak.
Zes grote ronde schotels van verzilverd metaal met een gegraveerd decor. We voegen er een kleiner exemplaar zonder decor aan toe.
Een lot van vier verschillende blikken speelgoedauto’s.
“Een sloep en een bruggetje over een rivier”. Gehoogde houtskooltekening. Gesigneerd.
Een houten koffertje met bekleding van gedreven tin en koper.
Een grote doos en een kistje met sleutel van wortelfineer, waarbij het tweede met schildpad en messingen inlegwerk op het deksel.
“De rivierschuit”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechtsonder.
Een lot cloisonné op koper, bestaande uit een buikvaasje, een grote en twee kleine balustervaasjes.
Een miniatuur vrouwenportret. Gesigneerd en gedateerd 1887.
Kruik van blauw en grijs steengoed. Keulen.
Een handgeknoopte loper van wol. Gesigneerd.
Een theeservies van wit, zwart en verguld porselein, bestaande uit een koffiepot, theepot, melkkannetje, suikerpot, acht kopjes en twaalf onderbordjes. We voegen er een zilveren suikertang aan toe.
Een lot porselein, bestaande uit een theeserviesje, een koffiepot van Brussels porselein, een hoornvaasje, enz.
“Herenportret”. Een fijn gesculpteerd reliëf van wit marmer in kader. XIXe eeuw.
Een paar Chinese snuffbottles van handbeschilderd glas met decors van vrouwen.
Een bord van Japans lakwerk met een bloemenmand van pietra dura in het decor. XIXe eeuw. Beschadigingen.
“Herbergscène”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
Een kruikje en een aquamanile van brons, telkens versierd met een bebaarde man. Resp. Met opschriften ‘Keyser Henry XIV anno MLVI’ en ‘Deus et Lumen MDLXXV”.
Een oude Surimono. Met stempel.
Een serveerschaal in art nouveaustijl van koper met twee aardewerken stolpen, versierd met een bloemenmotief.
Een lot van tien worteldoeken van Kashmir.
Twee verschillende Chinese wijzen en een reeks olifantjes van gesculpteerd ivoor.
Een vaas van meerkleurig aardewerk, gedecoreerd in reliëf met planten en kwartels.
Een lot van drie herenportretten. Gouache op papier. Allen gesigneerd en twee gedateerd ‘33.
Een art deco vaas van Booms glas met een geëtst decor.
Een paar decoratieve plaquettes in art nouveaustijl van gesatineerd glas. Identieke decors, één uitgevoerd in wit, de andere in rood.
“Composities” Lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar Russische theeglazen van verguld filligraanwerk.
“Jonge vrouw”. Een zeefdruk. Gesigneerd en genummerd 114/121.
Een art deco vaas van geel glas met een bloemenmotief.
Een lot van drie verschillende handgeknoopte Oosterse karpetjes, waaronder een Mori Bochara.
Een lot van zes stukken koraal.
Een leeuwtje van gesculpteerd ivoor.
Een lot van zeven eitjes van verschillende mineralen.
Een aardewerken vaas in art nouveaustijl. Gesigneerd ‘Canti”.
Een gesculpteerde ivoren slagtand in de vorm van een jongen in de bekken van twee krokodillen.
“Liggend naakt”. Potloodtekening. Gesigneerd.
Een Chinees porseleinen vaasje gedecoreerd met figuren gemonteerd als lamp.
Vier verschillende kleine vaasjes van blauw en wit Chinees porselein. Enkele beschadigingen en restauraties.
Een vaas van geslepen bruin en groen glas, versierd met een vergulde fries met klassieke voorstellingen.
Een klein zijden karpetje.
Een paar Chinees porseleinen kommetjes met sokkel. Eén schilfer van de rand.
Een paardenkar en en ossenkar van fijn gesculpteerd ivoor.
Een zwarte vaas met bloemendecor van Booms glas.
“Old honesty 5¢ cigar”. Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer.
Twee Russische iconen, waarvan één met koperen riza.
“Slang, kat en mens”. Een zeefdruk naar een werk van Corneille.
Vier bordjes van Japans porselein.
“Compositie”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
“Steigerende paarden”. Een groep van meerkleurig porselein. Gemerkt.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt
Een porseleinen koffieservies met bloemendecor, bestaande uit een koffiepot en melkkannetje op plateau, twaalf kopjes met onderbordjes en twaalf borden. We voegen er een kannetje van Boch aan toe.
Een Hindoeïstisch godsbeeld van deels blauwgepatineerd brons.
“Urban chaos”. Een reeks van negen etsen. Genummerd op vier exemplaren en gedateerd ‘94.
Een oude vaas van steengoed met druipglazuur. Omstreeks 1900.
Een sierstuk van smeedijzer met een coupe van gesatineerd mauve glas.
“Balinese vrouwen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot van vijf meerkleurige Javaanse Wayang Golèkpoppen
“Pop art”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 17/225 buiten de plaat.
“Punch and Judy bank”. Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer in de vorm van een poppentheater met de twee bekende Engelse poppen.
Een klein karpetje van zijde.
Een Ruyi van verzilverd metaal. Gemerkt.
Een bordje met wapenschilddecor en bianco sopra bianco. Sanson.
Een Indische mandala. Gouache op zijde.
“De Vlaaikensgang”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 80/100 buiten de plaat.
Een vijfdelig koffie- en theestel van porselein met een handgeschilderd bloemendecor en vergulde details. Omstreeks 1900.
Een drageoir van kleurloos kristal met een geslepen decor van druivenranken. Gemerkt.
Een rij olifanten (schade)(L. 95 cm) en een krokodil (L. 39 cm) van Afrikaans ivoor. Eerste helft XXste eeuw.
Een comtoiseklok van gedreven geel koper met een decor van vogels. Met slinger en gewichten, sleutel manco.
Een spaarpot van meerkleurig gietijzer in de vorm van een skelet met uitpuilende ogen.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van wol.
Een lotje etnisch varia, bestaande uit een beeldje uit Oceanië, een beeldje van de Sepik uit Nieuw Guinea, een Indonesisch en twee Afrikaanse kammetjes, een Kubames en drie Senufo-sieraden uit Ivoorkust.
Een groot lot Afrikaans ivoor, bestaande uit een slabestek, enkele hoofden, een halssnoer, enz. evenals een vaasje van ebbenhout en een vogeltje van hoorn.
Een treinstel in originele doos met rails, locomotief en wagons. e.a.
Een paar tempelleeuwen van monochroom wit porselein in de geest van het Blanc de Chine.
Een reeks van negen in elkaar passende schaaltjes van meerkleurig en verguld porselein, versierd met meerkleurige decors van personages. In gesculpteerd houten dekseldoos.
Een Indische tangka op zijde met een Rash Leelascène.
Een lot gesculpteerd hout, bestaande uit een wierrookbrander in de vorm van een zittende Boeddha, een Chinese wijze, een Japanse wierrookbrander en een Thais vrouwenhoofdje.
“Vrouwelijk naakt”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een liggende tijger van bruingepatineerd brons. Draagt een handtekening. Zonder sokkel.
Bijzettafeltje van rood- en goudgepatineerd hout. Het blad versierd met een decor van personages in een landschap. Chinees werk.
Een kommetje van blauw en wit Chinees aardewerk met een bloemendecor. Mogelijk XVIIe eeuw.
Een paar verschillende watervaasjes van wit porselein met een meerkleurig decor van resp. een vogel bij bloemen en een geisha. We voegen er een capicine kommetje met een decor van pioenen op bruine fond aan toe.
Een Raas Leelascène. Gouache op zijde. Indisch werk.
Een schotel van gecraqueleerd celadonporselein.
Een Chinese vaas van blauw en wit porselein.
“Odalisk” & “La rosa”. Twee aquatinten. Beide gesigneerd buiten de plaat.
Een kleine opgezette waterschildpad.
“Figuren”. Een litho. Gesigneerd en genummerd 21/50 buiten de plaat.
Een balustervaas van Cantonporselein. XIXe eeuw. Schade aan de rand.
Een lange Anatolische kelim met geometrische motieven.
Een Chinese juwelendoos van zwartgelakt hout, versierd met figuren van ivoor en verschillende soorten gesteente.
“Vieux Rohdes”. Een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met een meerkleurig decor van bloemen en vogels en het deksel getooid met een hondje.
“Gezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘67.
Twee verschillende Touareg kruisen van zilver bezet met halfedelstenen.
“Duivelsfiguur met hanenkam”. Gebeeldhouwd houten beeld. Makonde.
“Exotische compositie met dieren”. Gemengde techniek op doek. Gesigneerd.
Paar cloisonné vaasjes met houten sokkels.
“Ode aan Van Tuerenhout”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1970.
Een waterkommetje van blauw en wit Chinees porselein met Chinese tekens binnenin.
Een Oosters wollen tapijt met een rozettenmotief. Handgeknoopt.
Een groep met twee jachthonden van meerkleurig biscuit. Gemerkt.
Een bronzen paard uit Zuid-Oost Azië.
“Moderne compositie”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een pompoenvormig theepotje van Chinees porselein en verzilverd metaal, versierd met een blauw en wit bloemendecor en met een aapje op het deksel.
Een paar figuurtjes van Chinese vissers in polychroom aardewerk. We voegen er een miniatuur gemberpotje van blauw en wit porselein en een olifantje van Satsuma porselein aan toe.
Een lithografie zonder lijst. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd op 150 exemplaren.
Een vaas van meerkleurig porselein met een Imaridecor. Gemerkt.
“Compositie”. Gemengde techniek. Gesigneerd.
Een bestek van vernikkeld en verguld metaal voor twaalf personen. Met ménagère.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een vaas van meerkleurig porselein met een famille-rosedecor op groene fond. Gemerkt.
Een groep met twee paarden van monochroom wit biscuit. Gemerkt.
“Lentelandschap”. Een lithografie naar een werk van Piron. Gesigneerd en genummerd 23/250 buiten de plaat.
Een zesdelig toiletstel van glas met vergulde motieven. Jaren 50.
Een paar kraagvazen van blauw en wit Chinees porselein, versierd met een decor van bloesems. Eén met restauratie.
Een lithografie zonder lijst. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd op 150 exemplaren.
Twee Chinese juwelenkastjes met jade plaquettes en koperen beslag. In twee niveaus.
“De kade te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een klapsecretaire van gefineerd hout in Louis-Philippestijl met twee paneeldeuren onder het klapblad en bovenaan een zwart marmeren blad.
Een paar gesculpteerde armstoelen, bekleed met naaldwerk en tapisserie.
Chinese porseleinen fish tank.
Een milieu-de-table van metaal en kristal.
“Weidelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar zeshoekige buikvaasjes van meerkleurig aardewerk. Beschadigingen. Omstreeks 1900.
Een olielamp van meerkleurig Chinees porselein en koper met een decor van krijgers.
Een lithografie zonder lijst. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd op 150 exemplaren.
Een Chinese balustervaas van meerkleurig porselein met een meerkleurig en verguld decor van personages en bloemen.
“Compositie met zwart, groen en blauw. Olieverf op paneel. Draagt handtekening “Winter”.
Een slabestek, een papiersnijder en een krokodil van bewerkt ivoor.
Een mahoniehouten sofa met groen fluwelen bekleding.
Een Frans wijnvat van aardewerk. XIXe eeuw.
Een grote kraagvaas van Imariporselein. Restauratie aan de buik.
“Aube d’avril. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een siervaas van verguld en meerkleurig porselein in empirestijl met een handgeschilderd bloemendecor. Kleine randschilfers. Gemerkt met de gekroonde N.
Een rechthoekige Famille-Noire vaas van Chinees porselein gedecoreerd met figuren.
Een lithografie zonder lijst. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd op 150 exemplaren.
Een schaaltje van Chinees porselein met een sang-de-boeufglazuur. Onderaan gemerkt.
“Gestileerde voorstelling met vleermuis”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘63.
Een jardinière van meerkleurig porselein in art nouveaustijl met een decor van narcissen naar een ontwerp van G. Fieravino.
Een buffetkast van witgepatineerd hout in Lodewijk XVI-inspiratie met twee opengewerkte deuren met cannage en met een marmeren blad.
Twee Chinese figuren van gesculpteerd bamboe, waarbij één als hoofdsteun.
Een vaas van blauw en wit Chinees porselein met een decor van paarden.
“Bergdorpje in de lente”. Olieverf op paneel. Toegeschreven aan Albert Bayer.
Een schemerlampje gemonteerd op een cloisonné vaas met messingen voet. Chinees werk, eerste helft XXe eeuw.
Een jardinière van monochroom wit aardewerk in de vorm van een zwaan.
“Plage Trouville”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een olifant van monochroom wit aardewerk.
Een lithografie zonder lijst. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd op 150 exemplaren.
Een bronzen lampenvoet in de vorm van schildpadden met een kap in glas en lood, eveneens met schildpadden in het decor.
Een gefineerde commode met drie geaccoleerde laden met koperen trekkers en met een marmeren blad.
Een voorstelling van Avalokite vara met veertien armen van donkergepatineerd brons.
Een vierkante penseelkoker van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een jongen op een waterbuffel in een landschap. Onderaan gemerkt.
“Tuinzicht”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een ligmeubel van eikenhout met groen fluwelen bekleding.
Een paar balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van feestelijkheden voor de keizer. Onderaan gemerkt en met houten voetstukjes. Omstreeks 1900.
“Hommage aan Dürer”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 10/40.
Paar dekselvazen van polychroom porselein. Onderaan gemerkt genre Sèvres.
“Green head”. Een zeefdruk. Gesigneerd en genummerd 64/150.
Een paar tuinmanden op staander van witgepatineerd smeedijzer.
Een verlengbare tafel van mahonie- en wortelhoutfineer met zwartgelakte elementen, het blad gedragen door vier gesculpteerd eikenhouten poten met voluten en gecanneleerde zuiltjes. XIXe eeuw. En met drie verlengbladen.
Een driedelig klokstel van bruingepatineerd zamak, versierd met de voorstellingen van ‘Les Chevaux de Marly’ naar Coustou.
Yoruba tribale kroon van gekleurde kraaltjes versierd met gestileerde dieren. Nigeriaans werk.
Een zeshoekige halllantaarn van messing en glas, versierd met bloemenguirlandes.
Een Friese staartklok met een handgeschilderd decor van een Hollandse haven boven de wijzerplaat. Bovenaan getooid met bronzen figuren.
Een ceremoniële Yoroi. Omstreeks 1960. In opbergkist.
Een groot plaasteren bas-reliëf in houten frame met een voorstelling van putti bij een leeuw.
Een kommetje van meerkleurig Chinees porselein met een decor van draken op de buitenkant en kraanvogels in het plat. Onderaan gemerkt.
Een staande Boeddha van gepolychromeerd hout op een voetstuk van groen marmer. Omstreeks 1800.
Een antieke Friese staartklok met wijzerplaat van gepolychromeerd gedreven messing met een decor van schepen. Eerste helft XIXe eeuw.
Een tweedeurs vitrinekast van wortelfineer. Omstreeks 1900.
Een wandvaasje van meerkleurig Chinees porselein. Achteraan gemerkt.
Een paar dekselvazen van meerkleurig Chinees porselein met een famille rose decor van bloemen en personages in ronde cartouches op zwarte fond.
Een gesculpteerde eetkamer in Mechelse renaissancestijl, bestaande uit een lange buffet met vier deuren en vier laden, een tafel met zes stoelen en een tweedeursvitrine.
Een paar grote dekselvazen van Chinees porselein met een famille-rosedecor van vlinders, vogels en bloemen.
Een Chinees personage van monochroom wit porselein naar het Blanc de Chine. Achteraan gemerkt.
Een tweeledige buffetkast van gesculpteerd eikenhout met twee deuren onder twee laden in de gordel en bovenaan een centrale deur met zes spiegeltjes.
Een Russisch kruis van brons met een beeltenis van Christus en de aartsengelen. Kleine beschadiging bovenaan. XIXe eeuw. We voegen er een vierkant reeisicoontje met een beeltenis van Christus aan toe. Resten van email bij de twee.
Een kleine radio in de vorm van een Würlitzer jukebox.
Een salongarnituur van gesculpteerd notenhout, bestaande uit een zitbank, twee armstoelen en vier stoelen.
Een Bretoense kast van kerselaar met drie deuren, vier deuren en een olmenhouten blad, onderaan met sober ingelegde motieven op de onderste deuren. Omstreeks 1800.
Een grenenhouten slaapkamer, bestaande uit twee eenpersoonsbedden, een garderobe en twee nachtkastjes.
Een staande klok in eikenhouten kast met een wijzerplaat van koper en tin en het opschrift “Tempus fugit”. XIXe eeuw.
Een grote eikenhouten garderobe met twee gesculpteerde paneeldeuren, versierd met dierenkoppen. XIXe eeuw.
Drie verschillende muziekdozen met dansende ballerinas en één boerinnetje. Japans decor.
Een halllantaarn van brons en glas, versierd met strikken en gebladerte.
Een verlengbare eikenhouten tafel.
Een kleine commode van gefineerd hout met twee laden, versierd met inlegwerk en met een marmeren blad.
Een radio met cassette in de vorm van een Würlitzer jukebox. In werkende staat.
Vijf verschillende miniklokjes in de vorm van Zwitserse huisjes.
Een Chinees vitrinekastje van gepolychromeerd hout.
“Coin sets of all nations”. Een lot van 97 sets met telkens vijf munstukken van verschillende landen in drie verzamelaars. Medio Jaren ‘80.
Een zwart en zilvergelakt bijzettafeltje met één lade in de geest van Boulle.
Een paar bronzen girandoles met acht lichtpunten in twee niveaus en met kristallen pendeloques.
“Moeder Gods van Vladimir”. Een Russisch icoon naar rond 1800.
Een grote halllantaarn van brons en glas.
Een klein Perzisch wandkleedje van zijde met twee vogels van goudbrokaat in de mirab.
Een fishtank van Cantonporselein, versierd met een Chinees carnavalsdecor. Onderaan gemerkt.
Een lot van drie replica’s van oude scheepvaartinstrumenten, bestaande uit een sextant, een verrekijker en een kompas met zonnewijzer. Allen in houten etuis.
Een luchtertje met kleurloze en purperen kristallen pendeloques.
Een Indonesische reiscredenza van tropisch hout.
Een kapiteelvormige doopvont. Libanon, XIIe eeuw.
Een zwart en zilvergelakt bijzettafeltje met één lade in de geest van Boulle.
Een rechthoekige vergulde spiegel met een schelp in de kuif.
“Le Robinson Suisse”. Een boek.
“Afrikaanse man met hoed”. Een buste van terracotta op houten sokkel.
“Stadstafereel.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een jachthond van gepatineerd brons op een houten voetstuk. Begin XXe eeuw.
Een driedelig klokstel van onyx en zwart marmer, versierd met twee fazanten van zamak. Tijdperk art deco.
Een Friese staartklok met een handgeschilderde wijzerplaat met een landschapsdecor. De kast onderaan versierd met een opengewerkte voorstelling van een siervaas in messing. Eerste helft XIXe eeuw. Werkende staat. Ruitje gebroken.
Een tweeledige vitrinekast met bovenaan twee deuren met glas in lood en onderaan twee laden en twee paneeldeuren.
Een zeshoekige halllantaarn van messing en glas.
Een Vlaamse kroon van geel koper.
“Dorpszicht”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening.
een bronzen luchter met zes lichtpunten in de vorm van zwaantjes met een centrale glazen coupe en glazen kapjes.
Een vaas van Chinees porselein met een blauw en wit decor van krijgers.
“Meisje in een stoel”. Aquarel op papier. Monogram L.A. Toegeschreven aan Lizzy Ansingh.
Een grote arduinen vijzel.
“Landschap met het Kasteel van Heusden”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar zuilen van groen marmer en brons.
Een eikenhouten hangkastje met twee kleine laden binnenin.
Een jardinière van meerkleurig porselein in art nouveaustijl met een decor van narcissen naar een ontwerp van G. Fieravino.
Een luchter van brons met pendeloques van mauve en kleurloos kristal.
“Winters zicht bij een beek”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening.
Een klapsecretaire van bleek eikenhout met twee laden onder het klapblad.
Een recente theaterkijker, bezet met parelmoer. In houten doosje.
“De Keyserlei - Neonregen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een groot masker van gesculpteerd hout. Afrikaans werk. XXe eeuw.
“Dorpszicht aan een stroom”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een divan van mahoniehout in Louis-Philippestijl.
Een eikenhouten pastorijkastje met een gesculpteerd paneeldeurtje bovenaan en onderaan en een lade tussenin
Een aardewerken wijnvat. Spanje, XVIIIe eeuw.
Een paar bordjes van meerkleurig Chinees porselein met een decor van personages en bloemen op lichtblauwe fond. Onderaan gemerkt. Eén met randschilfer.
“Sneeuw bij avond.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwde spiegel in Lodewijk XV-stijl.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein.
“Stilleven met stolp”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening.
Een halsvaasje van meerkleurig eierschaalporselein met een bloemendecor op gele fond. In etui.
“Zittend naakt”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘67.
Een kleine eikenhouten commode met twee laden.
Een bureau in Engelse stijl met twee ladenblokken met telkens drie laden en een rood kalfslederen blad.
Twee grote waaiers, waarbij één met een handgeschilderd decor van kraanvogels en de andere met een landschap.
Een lamp met een bloemenvormig kapje, gedragen door een geisha van zamak en ivoirine op een voetstuk van meersoortig marmer.
“Landschap met ceders”. Pastel op papier. Draagt handtekening.
“Rozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een grote dekselvaas van meerkleurig porselein met een Imaridecor. Op houten sokkel. Gemerkt.
Een muziekstaander van witgepatineerd smeedijzer.
Een vaas van geslepen kleurloos en groen kristal. Onderaan gemerkt.
Een trapvormige plantenstaander in vier niveaus van witgepatineerd smeedijzer.
Een zuil van grijs marmer met een koperen kapiteel en basement. Blad niet origineel.
Mahoniehouten tafel, verlengbaar tot 3,5 m. Gecanneleerde poten.
Een vaasje van Booms glas met een tinnen bloemendecor.
Een vaas van geslepen kleurloos kristal, deels groen gekleurd. Kleine schilfer aan de basis.
“Tuinzicht”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening.
Een driedelig kaststel van blauw en wit aardewerk, bestaande uit een dekselvaas en twee kraagvazen.
Een vaas van meerkleurig geglazuurd Vlaams aardewerk. Begin XXe eeuw. Kleine opening voor elektriciteitsdraad aan de zijkant.
Een vaas van meerkleurig aardewerk.
Een bord van Chinees porselein met en handgeschilderd bloemendecor en een bianco sopra bianco-motief op de vleugel. XIXe eeuw.
“Lentelandschap. Een lithografie naar een werk van Coppens. Gesigneerd en genummerd 98/250 buiten de plaat.
Een paar Lodewijk XV fauteuils met naaldwerk.
Een fauteuil van gesculpteerd notenhout met roze bekleding. XIXde eeuw.
“Moeder met kind” & “De fluitspeelster”. Twee beeldjes van monochroom wit biscuit. Beide gemerkt.
Een polychroom glazen vide-poche in de vorm van een clown.
“Winters landschap”. Een lithografie naar een werk van Piron gedateerd 1940. Gesigneerd en genummerd 197/250 buiten de plaat.
Een ronde tafel van gesculpteerd eikenhout, de vier poten versierd met vossenkoppen. XIXe eeuw.
Een designcoupe van geslepen kleurloos kristal naar een ontwerp van R. Lapsys.
Drie vintage reiskoffers in verschillende formaten.
“Jongen met ganzen”. Een groep van meerkleurig porselein. Gemerkt.
Een vaas op voet van kleurloos kristal met een gegraveerd decor van druivenranken. gemerkt.
Een spaarvarken met vleugels met witgepatineerd gietijzer.
Tafel met een lade in de gordel en met vier gedraaide poten met vernauwingen. XIXde eeuw.
Een slagtand van gesculpteerd ivoor in de vorm van dieren en personages. We voegen er een antiloop van gesculpteerd ivoor aan toe. Afrikaans werk. Eerste helft XXe eeuw.
Vier kopjes en schoteltjes met een compagnie-des-Indesdecor. Enkele haarscheurtjes en één schoteltje gerestaureerd. XVIIIe eeuw.
“53 stations of the Tokaido road”. Prent No. 48, Seki. Een Japanse houtsnede. Eind jaren ‘30 van de XIXe eeuw. Gesigneerd.
Een rechthoekige spiegel in houten lijst, versierd met sober inlegwerk.
Lot Afrikaans houtsnijwerk bestaande uit : een hoge asbak van ebben, opgebouwd uit twee rijen van drie gebeeldhouwde hoofden (H. 42 cm), 3 vaasjes op voetstuk (H. ± 21 cm), 2 zittende figuren (H. 34 & 23 cm), een hoofd in hoogreliëf (H. 40 cm) en een kleine krijger ten voeten uit (H. 18 cm).
“Vissers en jagers”. Een groep van meerkleurig aardewerk.
Een uitgebreid bestek voor zes personen van verzilverd metaal, inclusief serveerbestekken, peper- en zoutvaatje, enz. In houten menagère.
Een verstelbaar houten kinderstoeltje.
Twee etuis met benen messen.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een Afrikaans houten masker, getooid met een vogel.
Een lot messing, bestaande uit twee olielampen, waarvan één met porselein en een beddenpan.
Een karaf van geslepen kleurloos kristal.
Een grote sobere beukenhouten schildersezel.
“Napoleon en luitenant”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Beide gemerkt.
“De afvaart”. Olieverf op ivoor. Gesigneerd.
Drie tanden van gebeeldhouwd ivoor, kan opgebouwd worden als staande vaas. Begin XXste eenw. We voegen er een taartschep van been aan toe.
“Begijnhof te Kortrijk.” Olieverf op board. Gesigneerd.
Twee voorwerpen van geel koper, bestaande uit een gedreven godslamp en een massieve staander in de vorm van een barokke dolfijn.
Perzische wollen loper. Handgeknoopt.
Een klein schild van een waterschildpad.
Een lot ivoor, bestaande uit vier beeldjes, een krokodilletje en enkele brievenopeners. Grotendeels Afrikaans.
Een gelooide schapenhuid bedrukt met romantische scènes. Turks werk. We voegen er een replica van een Ottomaans schild van koper aan toe.
Vier vierkante eikenhouten stoelen met rieten zit.
Een paar vazen van meerkleurig aardewerk met Chinese decors. Onderaan gemerkt.
Twee koppeltjes van meerkleurig Brussels porselein.
Een groep van meerkleurig gepatineerd zamak in de vorm van twee eenden bij een kikker en een slak op een onyxen sokkel.
“De lijkwagen”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Zonder signatuur.
Een rond gefineerd tafeltje met marquetterie en een lade.
Een handgeknoopt Oosters karpet van wol. Pakistan.
Een paar bronzen balustervaasjes met een fries in cloisonné (versleten). XIXe eeuw.
Een driedelig klokstel van rood marmer en arduin. Tijdperk art deco.
“Stilleven met speelgoed”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een etagere van wit gietijzer voor in de tuin.
Een wandklok uit het Zwarte Woud met een hamerende smid.
“Drinkende monnik”. Een beeld van meerkleurig gips.
Een bonbonnière van gedreven koper met een decor van vruchten en een tinnen vide-poche in de vorm van bladeren en bessen.
Een lot meerkleurig aardewerk, bestaande uit een schotel en een kan van Nimy, twee Tsjechische siervaasjes en twee verschillende jardinières van Belgisch aardewerk.
Een coupe en een vaasje op voet van kleurloos en mauve kristal. Beide gemerkt. Schilfer aan de rand van de coupe.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een lot blauw en wit aardewerk, bestaande uit een jardinière uit Friesland, een flesje uit Delft en een pique-fleurs.
Een lot van vijf verschillende schelpen met geëtste decors en waarbij twee voorzien als lamp.
Een lampenvoet van roze kristal. Gemerkt.
Een kristallen vaas.
Drie verschillende siervazen vaan meerkleurig Belgisch aardewerk met gestileerde bloemendecors.
Een sobere eikenhouten salontafel.
Een brievenhouder van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Twee verschillende kannetjes van meerkleurig Gouda-aardewerk. Onderaan gemerkt. Midden XXe eeuw.
Mahoniehouten tafel met een lade in de gordel.
Twee handgeknoopte Oosterse karpetjes van wol.
Een lot meerkleurig porselein, bestaande uit een groep ijsberen van Hongarije, een flamingo van Goebel en een meisje met vogel van LLadro.
Een Wiskemann aspergegarnituur en een verzilverd metalen punchbowl.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit twee asbakken, een karaf en een deels gesatineerd vaasje.
Een mahoniehouten haardscherm met bovenaan een gesculpteerd reliëf van rozen. Het scherm versierd met naaldwerk en roterend.
Twee verschillende vaasjes en een emmertje van geslepen kleurloos kristal, waarbij de vaasjes met een 835‰ zilveren montuur.
Een smeedijzeren kinderfiets naar de XIXde eeuw. Met staander.
Een paar juwelendoosjes. Het eerste van rood koper met een gegraveerd decor, het tweede van wit metaal in de vorm van een vleugelpiano.
Een fauteuil en cabriolet van gesculpteerd notenhout met olijfgroene fluwelen bekleding.
Een houten dienblad op opklapbaar statief.
Twee handgeknoopte Oosterse karpetjes.
Een koperen luchter met zes lichtpunten en twee bijbehorende appliques.
Een lot van vijf verschillende doosjes, waarbij drie van messing en twee bronzen juwelenkistjes met reliëfdecors.
Een lot polychroom aardewerk bestaande uit drie schenkkannen.
Een eikenhouten bijzetkastje met drie laden.
Een lot van drie eieren en een grote en een kleine bol van meersoortig marmer.
Twee verschillende vazen van geslepen kristal, groen gekleurd in de massa.
Drie verschillende designcoupes van gegoten kristal in blauw, mauve en rood. Eén gemerkt Val St. Lambert, één van Villencourt en één zonder merk.
Een sac-à-perles van brons en kristal met twaalf lichtpunten.
Vier stoelen met rieten zit.
Design tafeltje chroom.
Twee paar appliques van messing met drie lichtpunten.
Een regulateur met gesculpteerd houten kast. Begin XXe eeuw
Een sober houten presenteerkastje.
Eikenhouten bidstoel.
Een bronzen hanglantaarn. Glas ontbreekt.
Een messingen luchter met vijf armen met telkens twee lichtpunten.
Een set van zes koperen steelpannetjes van oplopende grootte.
Een coupe van geslepen groen kristal. Gemerkt.
Een sac-à-perles luchter van kristal en koper.
Een ronde tafel van zwartgepatineerd hout met een kantelbaar blad, gedecoreerd met bloemen in églomisé.
Twee verschillende ronde dekseldoosjes van koper, waarbij één met een gegraveerd decor van een pauw op het deksel en meeuwen boven de oceaan op de zijkant. Onderaan gemerkt. Het andere met een gegraveerd bloemendecor. Sporen van polychromie. XIXe eeuw.
Een bronzen kandelaar met zes lichtpunten, versierd met fazanten, eikenbladeren en eikels en bovenaan getooid met twee vechtende vogels, maar beschadigd.
Een smeedijzeren luchter met drie bloemvormige lichtpunten en één lichtpunt in het midden en versierd met rozenranken.
Een luchter van verzilverd metaal met zes lichtpunten en kristallen pendeloques.
Een lot van zeven verschillende smeedijzeren kandelaars.
Een grote smeedijzeren kandelaar met vijf lichtpunten. Gemonteerd op elektriciteit. We voegen er een afwijkend exemplaar aan toe.
Een dienblad van gelakt plaatijzer. Napoleon III.
Een kleine sac-à-perles luchter van kristal en koper.
Een Chinees koffertje van hout met koperbeslag.
Piëdestal mahoniehout.
Een paar staande olielampen van geel koper. Gemonteerd op elektriciteit. Eén voet beschadigd.
Twee paar messingen appliques met telkens twee lichtpunten.
Twee hoornvazen van wit porselein z.g. Vieux Bruxelles.
Een gesculpteerde armstoel met gecanneerde zit. Gerestaureerd.
Messingen kerkkandelaar, gemonteerd als elektrische schemerlamp.
Een Vlaamse kroon van messing met twaalf lichtpunten.
Een verzilverd metalen bestek voor twaalf personen met een Lodewijk XVI-motief.
Een waterschaaltje van meerkleurig Chinees porselein met vlinders in het decor. Onderaan gemerkt. XVIIIe eeuw.
Een paar metalen mallen voor importzegels van de NV West-Indische Compagnie.
Een grote messingen kerkkandelaar.
Vijf verschillende asbakken van kleurloos kristal, waarbij vier gemerkt van Val St. Lambert.
Een lot verzilverd metaal waaronder een visbestek voor 12 personen, peper en zoutvaatjes, dessert en koffielepeltjes, kleine vergietjes e.a.
Een lot porseleinen servies met verschillende blauwe en witte decors. Tien borden, vier kopjes en drie kleine bordjes. Onderaan gemerkt.
Een lot bestaande uit een Belgische medaille, twee herdenkingsmunten, een aantal paternosters en stempels en militaire schouderkoorden.
Een stenen wandornament in de vorm van een zittende Boeddha in lotushouding.
Een tafelklokjes met bloemendecor en twee met draaiende figuren.
Een stenen vrouwenbuste op korinthische zuil.
Vijf verschillende alarmklokjes waarvan één Petite Neuchateloise Jaeger Swiss. Jaren 50.
Een tuinstel van zwartgepatineerd gietijzer, bestaande uit twee stoelen en een tafel met zwart en wit marmeren blad. Blad niet origineel.
Twee verschillende zwarte tafelklokjes en twee verschillende alarmklokjes met bloemdecor. Trenkle. Europa en Schmid.
Een tuinstel van witgepatineerd ijzer, bestaande uit een tafel en vier stoelen.
Drie verschillende tafelklokjes van koper en albast met engelendecor en porselein plaquetje.
Een stenen tuinbeeld in de vorm van een adelaar.
Drie verschillende draaiende ronde tafelklokjes.
Een stenen tuinvaas, gedragen door drie kindjes.
Drie verschillende tafelklokjes uit de jaren 50. Letsels.
Een tuinvaas van terracotta, versierd met een leeuw.
Vijf verschillende draaiende ronde en rechthoekige tafelklokjes.
Twee verschillende muziekdozen in de vorm van een paardemolen en één muziekklokje.