De veiling is volledig – 830 loten.
De catalogus is verkrijgbaar op de downloads pagina in .pdf en .xls
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 830 loten.
De catalogus is verkrijgbaar op de downloads pagina in .pdf en .xls
Een paar fluitjes van meerkleurig porselein in de vorm van vogeltjes. Onderaan gemerkt.
Een reeks van vier met de hand ingekleurde gravures met Franse zeeslagen uit de reeks ‘France maritime’. Begin XIXe eeuw.
Een reeks van zes onderzetters van kleurloos kristal met geslepen afbeeldingen van sterrenbeelden. Gemerkt onderaan. We voegen er twee gekleurde borrelglaasjes aan toe.
“Naakten in een landschap”. Aquarel. Gesigneerd.
Een lot varia waaronder een zilveren geldbeugel, een verzilverd metalen poederdoos, pennen en brievenopener.
Een ovaal bijzettafeltje van roodgepatineerd hout.
Een milieu-de-table op drie pootjes, een coupe en een vaasje van geslepen kristal, resp. Rood en groen gekleurd in de massa. Allen gemerkt.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een vaasje, een een aantal schalen en twee verschillende specerijenstelletjes.
“Duinlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot varia waaronder een ivoren halssnoer met een pagode met Fujiyama in de achtergrond en een olifantenhoofd. We voegen er een te herstellen halssnoer van ivoor en parels en een aantal oude juwelen aan toe.
Een kruik (gemerkt Anette Royal) en een bord van meerkleurig aardewerk van Gouda.
“Jonge jaagster”. Kleurenlitho. Ovaal, gesigneerd buiten de plaat.
Een divers lot porselein bestaande uit een Saksische dame, twee Imari asbakjes, twee kopjes en een bloemstuk.
“Rotskust”. Olieverf op board. Toegeschreven aan.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. en drie smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. (letsel aan één smaragd).
Een sober eikenhouten bijzettafeltje met een lade.
Een kruikje met zes likeurbekertjes op een dienblad van meerkleurig aardewerk. Rouen.
Toiletgarnituur van verzilverd metaal met gegraveerd motief.
Partij gravures m.b.t. Mechelen.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een diamant van ± 0,10 ct.
Een lot van vier groepjes van polychroom biscuit.
Een oude barometer. Werkende staat.
Een kruik en een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met een decor van gebladerte. Onderaan gemerkt.
Een lot van drie grafische werken:- Julien Celos: “Besneeuwd straatje te Brugge”- Alphonse Mora: “Vrouw met kap”. Genummerd 3/12.- Julien Severin: “Zicht op Diest”. Genummerd 48/150
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
“Bergriviertje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot kleurloos geslepen kristal, bestaande uit een parfumverstuiver, een bonbonnière en een karafje.
Twee verschillende vaasjes en een ijsemmertje van geslepen kleurloos kristal, waarbij de vaasjes met een 835‰ zilveren montuur.
Een fopkan van Saksisch porselein, versierd met bloemen en met een tekst op blauwe achtergrond. Omstreeks 1900.
Een 18 karaats geel gouden ring in de vorm van slangen met fantasiestenen en een hanger met hiërogliefen.
Een flesje op schotel van meerkleurig Gouda-aardewerk.
“De rechtszaal”. Litho naar H. Daumier.
“Icecream car en horlogemaker”. Twee aardewerken beeldjes. Japans werk.
“Personage in interieur”. Houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat en gemonogrammeerd in de plaat.
Een 18 karaats geel gouden filigraan bewerkte armband met hanger in de vorm van een Sfinks (met letsel).
Een Turks wollen tapijt met geometrisch motief. Handgeknoopt.
“De harpspeelster en haar verleider”. Een groepje van wit biscuit.
Twee poederdoosjes, waarvan één van wortelhout.
Een art deco luchtertje met roze glazen kap.
Een 18 karaats geel gouden art nouveau hangertje bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een lot van twee verschillende siervazen van kleurloos kristal. Gemerkt.
“De bewening van Christus”. Een bronzen groep op groen marmeren voetstuk. Gesigneerd ‘Calvaire’ naar een werk van Picavel. Voetstuk opnieuw te bevestigen.
“Herder met doedelzak” & “Vrouw met kruik”. Twee beeldjes van gepolychromeerd terracotta.
“Naakt”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat.
Een art nouveau platina horlogehouder bezet 18 diamantjes oude slijp en met lapis lazuli.
Een kleine commode van gefineerd hout in Georgianstijl met drie grote en twee kleine laden en versierd met een ingelegd fruithouten biesje.
Een lot van vijf stuks Delfts aardewerk.
Een mapje met 72 diverse munten. Replica’s en andere.
“Dieren”. Gravure. Gesigneerd in de plaat.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden art nouveau oorbellen bezet met twee briljanten en diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een reeks van elf z.g. Muziekborden. Frans werk.
Twee paar olieverfschilderijtjes op paneel, waarbij twee met Hollandse rivierlandschappen en twee bloemenstillevens, resp. gesigneerd “De Clercg” & “Bernard”.
“De waterdraagster”. Een bronzen beeldje op groen marmeren voetstuk.
Diamantairswerktuig van gietijzer en messing.
Vijf verschillende 18 karaats geel gouden spelden bezet met diamanten oude slijp, saffier, koraal en parels.
Een achthoekige bijzettafel van gebeeldhouwd eikenhout in renaissancestijl met vier poten in kruisverbinding.
“Suske en Wiske: De vliegende aap”. Eerste druk, 1948. Compleet, maar in gelezen staat en met losse kaft.
Een lot schaalmodellen voornamelijk Burago en Motormax.Volkswagen Kever 1976, Chevrolet Corvette 1998, Nissan, Dodge Viper, Bugatti type 591934, Bugatti Atlantique, Mercedes 300 SL, Ferrari Testarossa, Plymouth truck, Locomotief Henschel Wegmann 232, Locomotief P8 Baureihe 38.
Een lot van dertien losse XIXe eeuwse gravures, waaronder zes voorstellingen uit de Franse revolutie en vier werken van Willem Linnig Junior
“Leda en de zwaan”. Een 14 karaats geel gouden broche bezet met een camee. (letsel).
Drie schotels van meerkleurig Frans aardewerk met bloemendecors. Barsten. XVIIIe eeuw.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1888. Kleine beschadigingen.
Een bronzen kandelaar met vier lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques.
Paar polychrome porseleinen beeldjes van een jongen en een meisje. Onderaan gemerkt met gekruiste zwaarden. Lichte schade aan de hoed van het meisje.
Een 18 karaats geel gouden met bloemen gegraveerde zakhorloge (klein letsel aan wijzerplaat).
Een klein ladenkastje in Régencestijl met vijf laden in accolade.
Een lot van zes maatbekers van Brussels aardewerk, waarbij twee met tinnen deksel. XVIIIe en XIXe eeuw. Beschadigingen. We voegen er een XIXe eeuwse tinnen koffiekan met houten handvat aan toe.
“’t jaar 2000”. Een Chromo-album, uitgegeven door Chocolat Aiglon. Met illustraties van Léon Goetgeluck. 1953.
Een gebombeerd ovaal damesportret, naar de XVIIIde eeuw. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden gegraveerde fotohouder en een kruisje.
Een paar schotels met rode rocaillerand en met romantische voorstellingen op het plat. Einde XIXde eeuw. Achteraan gemerkt.
“Landschap te Faulx”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1927.
Een rijkelijk versierde coupe en een schelpvormig wandschaaltje van meerkleurig aardewerk van Rouen. We voegen er een majolica bord van Talavera aan toe.
“Stilleven met kersen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een centrale saffier van ± 0,20 ct.
Een eikenhouten dekenkist met gesculpteerd voorste paneel, versierd met rozetten in een ruitmotief. Vroeg XIXe eeuw.
“Les aventures de Tintin: Le secret de la Licorne”. Ed. Casterman, 1956. Flink gelezen.
“Old honesty 5¢ cigar”. Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer.
“Zittende personages te Doel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met twee diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een paar schotels met groene rocaillerand en met romantische voorstellingen op het plat. Einde XIXde eeuw.
“Schip aan de kade”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een lot van vijf verschillende schelpen met geëtste decors en waarbij twee voorzien als lamp.
“Bloemenstilleven met rozen, klaprozen en andere”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1925.
Een 18 karaats geel gouden Victoriaanse broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en één grote parel.
Een kleine eikenhouten klapsecretaire met twee laden onder het klapblad en versierd met gebeeldhouwde Lodewijk XV-motieven.
Koffieservies bestaande uit een koffie- en een theepot, een melk- en een suikerpot van verzilverd metaal, gemerkt EPNS en Sheffield.
Twee oude rekenmachines.
“Romances bij het water”. Een paar litho’s op textiel. XIXde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden gegraveerde armband bezet met pareltjes. In etui.
Een pendule van messing en glas, model “ATO”.
“Spelende kinderen in het park”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie verschillende siervazen van meerkleurig aardewerk met classicistische reliëfdecors. Onderaan gemerkt.
“Zicht te Brugge”. Aquarel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden dameshorloge bezet met cloisonné en met een textielarmband.
Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met gesculpteerde Lodewijk XV-motieven.
Een neobarokke putti van zamak. Zichtbare naden.
Een tafelklokje in een kristallen bol met messingen montuur. Uurwerk gemerkt 19 Zuan ZSH.
“Hollands kanaal”. Olieverf op doek. Hollandse school, niet gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden armband, broche en ketting met hanger in blad vorm bezet met pareltjes. In etui.
Een lot van drie coupes in barokke stijl van brons en messing.
“Herderin met schapen”. Potlood. Gesigneerd. Naar Huet.
Een paar balustervazen van polychroom Delfts aardewerk met een decor van bloemen en vogels. Onderaan gemerkt. We voegen er een Delftse kalebasvaas aan toe.
Een paar ingekleurde etsen. De oorspronkelijke lijsten zijn gedateerd: 1884-1934 en 1886-1936.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,14 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 2,50 ct.
Een tombeaucommode van wortelnootfineer met drie laden en een marmeren blad en versierd met verguld bronsbeslag. Het blad en een voorpoot gerestaureerd.
Een maquette van een zeilschip.
“De wasvrouw”. Een beeldje van zwartgepatineerd brons.
”Zuiders landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1959.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een druppelvormige robijn van ± 2 ct.
Een verguld messingen pendule, getooid met een vrouw met een tamboerijn. Tijdperk Empire.
“Zuiders landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een sierterrine en twee verschillende sierdekselvazen van meerkleurig aardewerk met classicistische reliëfdecors. Gemerkt onderaan.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zilveren kopje met ondertasje in etui. Franse keuren, 950‰. Makersmerk van Paul Canaux & Cie. 1892 - 1911.
Een verlengbare ronde tafel van mahoniehout met een gebeeldhouwde centrale poot, eindigend in vier voluten. Blad los en poten te restaureren.
“De Drie Gratiën”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel. Gemonogrammeerd M.D.
Een vaas mauve glas met een verguld art nouveau decor. Omstreeks 1900.
“Jagers op pad”. Aquarel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een oude erfbrief op perkament met betrekking tot een hoeve te Zevenbergen. Vermoedelijk XVe eeuws.
“Herenportret”. Olieverf op doek. XVIIe eeuw.
Een driedelig bronzen klokstel in barokke stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met telkens zes lichtpunten. Sleuteltje manco.
“Personages op het erf”. Aquarel en gouache op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten en baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 6,23 ct.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een classicistische buste van brons.
Een paar porseleinen lampenvoeten versierd met engelen. Koperen monturen.
“Watermolen”. Olieverf op doek. Einde XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een paar siervazen van kobaltblauw en verguld porselein in de geest van het Sèvresporselein met een meerkleurig decor van een dansend koppel in een cartouche en met koperen monturen.
“Les avontures de Télémaque”. Een XIXe eeuws wandtapijt naar een werk van Rubens.
Een paar siervazen van meerkleurig en verguld Frans porselein, versierd met een handgeschilderd bloemendecor en met verguld koperen monturen.
“Pastorale scène”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zilveren sauskom met de basis van de handgreep in de vorm van een leeuwenkopje. Belgisch werk, XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Vrouw met rozen”. Een bronzen beeld met tweekleurig patina.
Een schouwpendule van verguld koper en albast, getooid met allegorische beelden van de visserij en de jacht. Compleet.
“Damesportret”. Pastel op papier. Franse School, XIXde eeuw. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats roze gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en verschillende kleuren kwarts met een gezamenlijk gewicht van ± 20 ct.
Een eironde vaas van plateelwerk met een art deco decor. Onderaan gemerkt en genummerd D 1847.
“Bloemenvaas”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een bronzen gestileerd hoofd in hoogreliëf naar Modigliani.
“Supraporta met engeltjes als allegorie op de wetenschap”. Grisailleschildering. Eerste helft XIXde eeuw.
Een robuuste olmenhouten bank. XIXe eeuw.
Een Georgian hoekbibliotheek van eikenhout, bovenaan twee beglaasde deuren met latwerk, onderaan twee paneeldeuren. Engeland, XIXde eeuw.
“De jager”. Een bronzen beeld op arduinen voetstuk naar een werk van Moreau.
Een XIXde eeuwse mahoniehouten camera. Gemerkt Edgard Buysse. Intact maar zonder lens. In originele lederen tas.
“Nachtlandschap met burcht en koeien”. Olie- en goudverf op paneel. Achteraan op de lijst een oude toeschrijving aan Léon Brunin.
Een 18 karaats geel gouden en zilveren bloemvormige Victoriaanse broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en pareltjes.
Een handtas van struisvogel leder. Gemerkt en met certificaat van Kampala Uganda. Patent 2753093.
‘Interieur met gezin’. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Jonge vrouw bij een bron”. Een beeld van bruingepatineerd brons op marmeren voetstuk. Naar een werk van Moreau.
“Brug”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Emovy (?).
Een fauteuil-à-la-Reine van gebeeldhouwd notenhout, bekleed met blauw fluweel. Mogelijk Luik, XIXde eeuw.
Een eikenhouten klapsecretaire in Hollandse stijl met drie laden onder het klapblad en binnenin tien kleine laden, een deurtje en een secreet. XIXe eeuw.
“Engel met vogel”. Een beeld van zwartgepatineerd brons.
Joannes Ludovicus Schönleben. “Horae Subsecivae Dominicales...”. Ed. Melchior Haan, Salisburg 1676. Frontispice door Ludovic de Clercq en Joan Van Berg in goede staat, zoals het portret van Joann Ludovicus Schönleben door de laatste. Perkamenten band met goudopdruk in behoorlijke staat, rug verkleurd.
‘Interieur’. Olieverf op doek. Gesigneerd
Een 18 karaats wit en gouden Victoriaanse ring bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een koffieservies van meerkleurig en verguld porselein, versierd met een bloemendecor, bestaande uit een koffiepot, suikerpot, melkkannetje, een grote schotel en zes kopjes met ondertasjes. Onderaan gemerkt. In ménagère.
Een bas-reliëf van bronskleurig plaaster met de rede van Antwerpen naar voorbeeld uit 1515.
“Allegorische kinderfiguren.” Twee bronzen. Naar Moreau.
“Stadswal in Palestina”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd en toegeschreven aan B.A. Polenov.
Een notenhouten armstoel in Louis XIII-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een eikenhouten linnenkast met twee gemoulureerde deuren, geflankeerd door gedraaide zuiltjes. De in de middelste stijl een verwerkt XVIIe eeuws meubelelement in de vorm van een herdersvrouw.
“Classicistische voorstelling”. Een bronzen beeld naar een werk van Bouval. Klein manco.
Een groepje van monochroom wit biscuit met voorstelling van een jong paar dat naar een boomstronk met putti loopt. Eén stukje vinger manco.
“De veehoeder” & “De veehoedster”. Een paar schilderijen, olieverf op doek. Beide gesigneerd. Eind XIXe eeuw. Eén met kleine beschadiging.
Een 18 karaats geel gouden in elkaar geweven schakelarmband.
Serie van 12 grote en 12 kleine messen met gedreven en geciseleerde zilveren rocailleheften. Duitse keuren, einde XIXde eeuw en 800 ‰. Originele stalen bladen.
“Vissersjongen in de haven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“De hofmakerij”. Een classicistische bronzen groep op arduinen voetstuk. Gesigneerd.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een serie van zes sobere eikenhouten stoelen.
Een mahoniehouten buffetkast met opzet in Louis-Philippestijl. Onderaan twee paneeldeuren onder een lade, het opzet met twee gedecoreerde en gevitreerde deuren boven vier bestekladen. XIXe eeuw.
Twee zilveren schaaltjes met randen in accolade. Gemerkt van Delheid.
Een zilveren koffiekan met houten handvat. Belgische keuren, 833‰. Makersmerk ‘G’ onder een passer. 1814 - 1831. 700 gram bruto.
“De Verloofde. Elegant interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine herstelling.
Een 18 karaats geel gouden schakelhalssnoer.
Een groep met sater en bacchante naar Clodion. Monochroom wit porselein. Achteraan gemerkt met de gekroonde N in blauw en “Clodion” in reliëf.
“Schilderes aan de vijver”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd. Achteraan gesigneerd en met opschrift “Euphrosine à sa mère. Souvenir d’affection” Kleine restauratie.
“Minerva”. Een beeld van bruingepatineerd brons op arduinen voetstuk. naar een werk van F. Schmid. Berlin, 1937.
“La cascade”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en op de verso eveneens gedateerd 1913.
Een notenhouten tweedeurs garderobe in Louis Philippestijl.
Een paar piëdestals van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl met marmeren blad. Versierd met marqueterie en verguld bronsbeslag.
Een reeks van vier ovale plaquettes van marmer met beeltenissen van Romeinse keizers in reliëf.
“L’Aveu”. Een groep van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel ring bezet met een centrale calcedoon cabochon en zes half edelstenen.
Een XIXe eeuws harnas op een houten voetstuk. Compleet met slagzwaard.
“Symbolistische voorstelling met drie personages”. Olieverf op doek.
Een driedelig klokstel van verguld brons in Lodewijk XV-stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met telkens vijf lichtpunten.
“Koets met twee paarden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antieke eikenhouten keukentafel met een lade onder het blad.
Een grote eikenhouten kast in Spaanse renaissancestijl met zes paneeldeuren, versierd met cassettes in smeedijzeren hengsels en met drie laden.
Een vierdelig Biedermeier koffie- en theestel van 812‰ zilver , waarbij de suikerpot en het melkkannetje met gevermeilleerde binnenkanten. Duits werk met Belgische importkeur van tussen 1831 en 1868.
Een paar negenhoekige kandelaars op ronde voet. De basis met Franse keuren van omstreeks 1800, 800‰. De bovenkant vermoedelijk jonger van omstreeks 1880. Bruto 1260 gram.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden in ajourgewerkte parure, een halssnoer en oorbellen waarin de stenen ontbreken. Een speld en sluitstuk zodat het middenstuk kan gedragen worden als broche, bezet met onyx en halfedelstenen. In originele doos.
“Margaretha van Oostenrijk”. Vlaams wandtapijt XVIe eeuw. Slijtage.
“La Duchesse de Pompadour en belle jardinière”. Pastel op papier naar het werk van Carle Van Loo in het Palais de Versailles. Draagt een handtekening. Waarschijnlijk XIXde eeuw.
Een zilveren en gevermeilleerde confiturier met twaalf lepeltjes. Belgische keuren, 833‰. Makersmerk ‘G’ onder een passer. 1814 - 1831. 981,5 gram.
“Vrouwelijk naakt en man”. Ets, met de hand ingekleurd. E.A. en gesigneerd.
“Jonge vrouw bij een tempelleeuw”. Een beeld van roodgeaderd marmer met hoofd en armen van wit marmer, armbanden van onyx en halsketting van malachiet.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
“Rustende vissers”. Reliëf van brons. Gesigneerd.
Een groot bestek van 800‰ zilver, compleet voor twaalf personen en met uitgebreid serveerbestek. Tijdperk art deco.
“Sleepboot op de Schelde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een twee kleuren 18 karaats gouden sleutelzakhorloge met gedreven bloemen versierd. In origineel etui.
Een lot zilver, bestaande uit twee serveerbestekken, waarbij één met ivoor, drie servetringen, een avondtasje, een sigarettendoosje, een muntenhangertje, een luciferdoosje, twee pillendoosjes, een eierdopje met lepel in etui, vijf lepels, zes messen en een handvat van een parasol.
“Man met paard en kar op een bosweg”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten keukenkastje met twee paneeldeuren bovenaan en twee onderaan, gescheiden door twee legplanken. Portugal, XIXe eeuw.
“Musicerend gezelschap en romantisch koppel”. Aquarel op papier. XIXde eeuw.
Een zilveren halsketting met roze kwarts en amethist.
Een boekenkast van gefineerd hout met twee paneeldeuren naast twee deuren met rasterwerk. Het geheel versierd met ingelegde motieven en met verguld bronsbeslag in Lodewijk XV-stijl. Begin XXe eeuw.
“Zigeunerdanseresje met tamboerijn”. Verzilverd bronzen beeld. Gesigneerd.
Een zilveren Georgian klepkan, waarbij de aanhechting van het handvat in de vorm van een blad. Niet gekeurd. Omstreeks 1830.
“Zuiders stadje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Met inscriptie achteraan: “Les Toits “Eze” Alpes Maritimes Léo Van Droogenbroeck 1951”.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger in de vorm van Christus.
“Interieur met wieg”. Olieverf op mahonie. Engelse School, XIXde eeuw.
“Paarden bij een hooiwagen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Napoléon III tafel van zwartgelakt hout met koperen marquetterie op rood schildpadimitatie in de stijl van Boulle. De randen en poten versierd met verguld bronsbeslag. Marquetterie op verschillende plaatsen beschadigd. XIXe eeuw.
“Boten aan de oever met molen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verlengbare eikenhouten tafel met vier balusterpoten in kruisverbinding. Het blad bekleed met leder in vijf vlakken, bevestigd met klinknagels.
Een gebeeldhouwde bibliotheekkast met drie maal twee deuren met fraaie versieringen over het glas en met een acanthusblad in de kuif.
Een grote schouwspiegel van verguld hout.
Een paar zilveren kandelaars in Adamstijl. Geen zilverkeuren. 950 gram bruto.
“Moeder met kind”. Olieverf op doek. Omstreeks 1800. Herdoekt.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger en bijpassende ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en twee amethist cabochons met een gezamenlijk gewicht van ± 0,12 ct. (stuk tussen ketting en hanger is geen goud).
Een schouwpendule van arduin in Napoleon III-stijl, versierd met verguld brons en bovenaan getooid met drie musicerende putti. De wijzerplaat gemerkt. Met slinger en sleutel.
Een hanglantaarn van brons en glas in Lodewijk XVI-stijl.
Kruik van geglazuurd steengoed.
Vaandel met een afbeelding van Christus. XIXe eeuw. Slijtage. Met een verguld en gebeeldhouwd houten drager.
Een serie van zes Engelse stoelen van mahoniehout, versierd met inlegwerk.
Een buffetkast van gebeeldhouwd eikenhout in naar de Antwerpse barok met twee paneeldeuren en twee laden in de gordel. Het geheel versierd met leeuwenkoppen, figuren en druivenranken. Eén trekker manco.
“Het gevecht tegen de poema”. Een beeld van bruingepatineerd brons op houten voetstuk. Naar een werk van Charles Russel.
Een zilveren milieu-de-table met een gedreven bloemendecor. Engelse keuren: London 1891, maker E.F.H.T en handelsmerk Hall & C°, Manchester. Eind XIXe eeuw.
Een sigarettendoos en een asbak van zilver. 800‰. Duitse keuren.
Een 18 karaats geel gouden horloge met lederen polsband. Quartz. Met certificaat en in origineel etui.
“La prière”. Een bronzen beeld met gouden patina. Gesigneerd.
Een paar opengewerkte schaaltjes (maker Walker & Hall, keuren van Sheffield 1902) en een mandje (Victoriaanse F voor import met apocriefe Londense keuren voor 1896) met een gedreven decor van bloemen en vruchten. Sterling zilver. Engelse keuren.
Een paar Vieux Paris siervazen van deels verguld porselein met handgeschilderde decors van personages. XIXe eeuw.
Een spiegel van gesculpteerd en verguld hout in rococostijl.
Een notenhouten bijzettafeltje met één lade. Engeland, XIXde eeuw.
Een met metaal versterkte eikenhouten buffetkast met twee gesculpteerde paneeldeuren en twee laden.
“De jonge jager”. Een bronzen beeld op arduinen voetstuk.
Engels brievenkastje van wortelnoot. Tijdperk Victoria.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1941.
Een 18 karaats geel gouden bloemvormige Victoriaanse broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
“Liggend hertje”. Een bronzen beeldje.
“Moeder en kind aan de haven”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening en gedateerd 1924.
Een kruisbeeld van hout en parelmoer met achteraan zestien reliekhoudertjes. Omstreeks 1900. Vooraan een stukje manco.
“Terug van de visvangst”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een lot van vier Engelse flessenonderzetters van zilver met houten bodems. Geen merken.
Een recente tweedeursgarderobe met imitatiemarquetterie en bronsbeslag.
“Het getemde vogeltje”. Een bronzen beeld met donker patina. Naar een werk van Moreau.
Een reliëf van een ballerina in gips. Uit de omgeving van Jan Cockx.
“Marktscène”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct. gezet in zilver en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct.
Een siervaas van meerkleurig aardewerk met twee handvatten en een decor van een boerin in een cartouche op blauwe fond.
“De lectuur”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine restauraties.
“Geschiedenis van Antwerpen sedert de stichting der stad tot onze tyden, uitgegeven door de rederykkamer De Olyftak en bewerkt door F.H. Mertens & K.L. Torfs”, Uitgave C. de Vries - Brouwers, Antwerpen 1975. Een Hardcover uitgave in 8 delen in kunstleder met goudopdruk. Talrijke platen en al dan niet uitvouwbare kaarten.
Een rechthoekige spiegel in vergulde Régencelijst.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een diamant van ± 0,30 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een groot bureau van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl, met vijf laden en versierd met bronsbeslag. XIXde eeuw.
“Justitia”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel.
Een grote porseleinen vaas met een polychroom landschap met allegorie op de wetenschap op de buik. Rozerode fond. Frankrijk, XIXde eeuw.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een wassen Madonna met Kind getooid in diverse gewaden. Slijtage.
“Stilleven met oesters”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Verguld bronzen zuiltje met gotische motieven. Binnenin een messingen huls met een uitvouwbaar papieren waaiertje, bovenaan te monteren. XIXde eeuw (slijtage aan papier).
Een spiegel in vergulde lijst, tijdperk Empire.
Een Biedermeier olie- en azijnstelletje van 812‰ zilver met kristallen karafjes. Duits werk met Belgische importkeur van tussen 1831 en 1868.
Een sobere eikenhouten tafel .
Een oude grammofoon met acht rollen en met originele hoorn.
Twee sets messen met gedreven en gegraveerde zilveren grepen, negen en twaalf stuks. Slijtage.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel ring bezet met een centrale roze kwarts en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct.
Een groep van biscuit, met voorstelling van Venus en Amor. Achteraan gemerkt en genummerd.
“Veldslag”. Olieverf op paneel. Mogelijk volger van Karel Breydel. Begin XVIIIe eeuw.
Een driedelig klokstel van blauw en wit aardewerk, bestaande uit een pendule en twee siervazen, Frans werk.
“La Distribution des Aumônes” Litho door Lafoose naar Jacquand. Parijs, XIXde eeuw.
Een klein dienblad van zilver met fraaie barokke rand van bloemen. Keur vervaagd.
Een eikenhouten klapsecretaire in Louis Philippestijl met twee laden onder het klapblad en een lade en doucine. Binnenin een grote lade bovenaan en onderaan vijf kleine schuifjes.
Een lot wit en goudgepatineerd porselein, bestaande uit een jongetje met mandoline, een jongetje met aapje, een jongetje met fluit en vaas, een Tiroler koppeltje, een dekseldoosje in de vorm van een dame en een kopje met rozen. Slijtage aan het patina.
“Le Portefeuille des Arts Décoratifs.” ‘Quatrième Série’. Ed. Labor et Artes, Paris. Bestaande uit 96 Phototypieën.
“Portaaltje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden broche met ajourwerk in de vorm van bloemen en twee knoopversieringen.
“Greenwich clock”. Een notenhouten tafelklokje in gebeeldhouwde kast met geëmailleerde wijzerplaat.
Gestrande vissersboten te De Panne”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vaasje van meerkleurig porselein in art nouveaustijl met een decor van bloemen en vogels. Naar een model van Colenbrander.
“Het strand te Sint-Idesbald”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1948.
Een armstoel van gebeeldhouwd eikenhout. Lodewijk XVI-stijl. Opnieuw bekleed. XIXde eeuw.
Een verlengbare eikenhouten tafel met gedraaide poten
Een buste van gebronzeerd terracotta, achteraan gesigneerd en genummerd. Barstjes.
“De Rode Ridder”. Nummers 1 tem 106. We voegen er een uitgave van het Jommekes album no. 1 aan toe.
“Zwerver in de sneeuw”. Tekening. Gesigneerd.
Een gedreven vergulde zakhorloge. In origineel etui.
Een oud zakpistooltje met vuursteenmechanisme. Kleine beschadiging aan het houten handvat.
“The Sampler” & “Serenity”. Twee zeefdrukken naar werken van Campbell Taylor. Engeland, jaren ‘30. In indrukwekkende kaders, maar met beschadigingen.
Een paar Staffordshire honden van meerkleurig aardewerk.
“Heuvels”. Aquarel. Gesigneerd.
Een zeer groot en gevarieerd lot gesteenten en mineralen.
Een eikenhouten kofferbank, versierd met gebeeldhouwde leeuwen en mannenbustes en de panelen met rozetten.
Een vrouwenbuste van gebeeldhouwd albast naar de Griekse oudheid.
“De Rode Ridder”. Een lot van 100 albums.
“Liggend naakt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden gerodeerde ketting met hanger bezet met een briljant van ± 0,20 ct. en een hartvormige gele saffier van ± 2 ct.
Miniatuur op ivoor. Tijdperk Charles X (omstreeks 1830). Gemonogrammeerd L.D. (?)
“De Ploeg” en “Vijverzicht”. Twee tekeningen in Oost-Indische inkt. Gesigneerd.
Een oude polyphoon met een dertigtal platen.
“Zittende man”. Houtskooltekening. Achteraan gecertifieerd door Weduwe Gaston Burssens e.a.
Een glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit champagnefluiten, witte- en rodewijnglazen en waterglazen. Compleet voor twaalf personen.
Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.
Drie verschillende warmhouders van messing, versierd met reliëfs van biscuit.
Een maquette van een driemaster.
“Ruiter”. Aquarel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,20 ct.
Een recente kopie van een Friese staartklok. Compleet.
“Vissersboten op zee”. Aquarel. Gesigneerd.
Vijf kunstboeken: - De orgelkunst- Willem de Zwijger- P.P. Rubens- De Gouden eeuw van Antwerpen- De Vlaamse wandtapijten...
“Vee aan de rivier”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Omstreeks 1900.
Een reeks van vijf glazen op voet van geslepen kristal in verschillende kleuren. Onderaan gemerkt.
Een buffetkast met twee gemoulureerde deuren en twee grote en een kleine lade.
Een messingen eufonium.
Een paar borden van meerkleurig Frans aardewerk. Omstreeks.
“Oud huizen”. Houtskooltekening. Achteraan gecertifieerd door Emiel Jespers, zoon van de kunstenaar. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamant princess cut met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een kruisbeeld van zwartgelakt hout, ingelegd met schildpad en met ivoren biesjes. Enkele stukjes manco en koperen corpus recenter toegevoegd. XVIIe eeuw.
“Sint-Petersburg: Admiraliteit en Neva”. Oude ingekleurde gravure.
Lot glaswerk: een vaas van Boheems kristal, rood gekleurd in de massa (H. 22 cm). Een kleurloze vaas op voet gemerkt Orrefors en genummerd (H. 20 cm). Een glazen schenkkan met geëmailleerde bloemen versierd (letsel aan voet, H. 30 cm). Een klein vaasje van glaspasta met landschapdecor, gemerkt Daum Nancy (haarbarst, H. 7,5 cm).
“Place Royale Bruxelles”. Gravure door Leizel, ingekleurd.
Een glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit elf rodewijnglazen, twaalf wittewijnglazen en zes aperitiefglazen.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt.
Een basis van een verguld bronzen pendule, versierd met twee zittende putti. Twee pootjes en de pendule manco.
Een lot porselein, bestaande uit een suikerpot en een diepe schaal van Limoges, een schaaltje van Noritaké en twee vaasjes van Hutschenreuther.
“Hoeve te Our”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en twee robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een grote presenteerdoos met bijgevoegd twee halssnoeren en een poederdoosje van Dior.
“Christus met de Emmaüsgangers”. Gravure. Gesigneerd en genummerd 65/120 buiten de plaat.
Een houten triktrakspel met vilten bekleding en met houten schijven.
Een jardinière van blauw en wit aardewerk met een decor van een schaapherder met zijn kudde.
Een eikenhouten bankje met gedreven lederen bekleding.
Een klein Perzisch karpetje van wol en zijde. Handgeknoopt.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad. We voegen er een ovale schaal aan toe. Alles gemerkt.
Een dekselvaas van Gouda-aardewerk met een handgeschilderd meerkleurig decor.
“L’événement au bal” & “Les confidences”. Twee Franse gravures. We voegen er een herdruk van een gravure betreffende de Antwerpse kathedraal aan toe.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een halllantaarn in koper en paars glas. (een ruitje is los).
Een paar grote Delftse dekselvazen. Omstreeks 1900.
Twee verschillende koperen ezeltjes, waarbij één in Rococostijl.
12 boeken m.b.t. Scheepvaart en de Antwerpse haven: Pandora. “Stroomversnelling” (2002)(met hypsoskaart). “Antwerpse Havenpenningen” (2011). Antwerpen. L. Bonnet, De Bevaarbaarheid van de Schelde” (1958). Lannoo. Studiecomité, “De Zeemacht” (1992). Gustaaf Asaert e.a. “De Antwerpse Naties” (1993). Mercatorfonds. Albert D’Haenens, “De Hanze” (1984). En zes andere. Goede staat.
Een reeks van vier glazen op voet van geslepen kristal in verschillende kleuren. Onderaan gemerkt. We voegen er een kommetje op onderbordje in dezelfde stijl aan toe.
Perzische loper van wol. Handgeknoopt.
“Hiëronymus Bosch”. Charles De Tolnay. Ed. Artabras 1966. Goede staat met stofwikkel. “Belgische Folklore”. Ed. Côte d’Or 1950. Drie albums, volledig. En 2 andere (Breugel en Dürer).
Een ovale houten plaquette met het profiel van Josef Jiri Strossmayer (o.m. Bisschop van Bosnië en Syrië en Kroatisch politiek voorman, geboren in Osijek, voormalig Slavonië, 1815) in reliëf.
“Bourgondische hertog en zijn gevolg”. Een recent wandtapijt.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en een centrale smaragd van ± 1 ct.
Een bol vaasje van porselein met een handgeschilderd bloemendecor.
Vijf ronde miniatuurtjes met portretten van dames en heren uit de XIXde eeuw. In gedraaide zwarte perenhouten lijstjes.
Een rechthoekige doos op vier voluutpootjes. Kobaltblauw porselein met een stilleven in een uitsparing op het deksel. Onderaan gemerkt.
Drie vazen van zoutgeglazuurd steengoed. Duits werk begin XXste eeuw.
Mahoniehouten speeltafeltje met klapblad in Louis-Philippestijl. Een lade in de gordel.
Oosters bidkleed van wol. Handgeknoopt. Enige randslijtage.
Twee verschillende aardewerken theepotten met resp. zwart en geel glazuur. We voegen er een rond albasten blad aan toe.
Een geelkoperen samovar, gemerkt Nizni-Novgorod 1896.
Radio Grundig. Begin jaren 50.
Veertien verschillende zilveren munten van 1981. In originele etui. En vier Chinese munten van 5 Yuan, telkens 22,22 g zilver met certificaat en in originele doos. We voegen er 18 velletjes bladgoud aan toe.
Een vaas, een schaaltje en een groot tulpvormig glas op voet van gekleurd glas. Beide gemerkt. We voegen er een Val St Lambert Coupe van mauve kristal, gemerkt aan toe.
“XVIIIe eeuwse jachtscène”. Een modern wandtapijt.
Een koperen plafonnière met glazen kap. Begin XXe eeuw.
Een bronzen Mazarinluchter met zes lichtpunten.
Een reeks van twaalf glazen van kleurloos en groen kristal.
Drie verschillende handgeknoopte Oosterse wollen karpetjes. Slijtage.
Een mandje van geslepen Boheems kristal, groen gekleurd in de massa. We voegen er een glazen milieu de table aan toe.
Twee vazen van geslepen kristal, respectievelijk paars en groen gekleurd in de massa en op kleurloze voet. Beide gemerkt.
Een recent wandtapijt met een jachtscène.
Een lot dameshorloges van verzilverd metaal en verguld. “Hanswijck”. Een munt met horloge ketting. e.a.
Een paar XIXe eeuwse kandelaars van vol messing.
Een art nouveau luster van smeedijzer, een centrale coupe en drie kapjes in meerkleurige Franse glaspasta. Gesigneerd.
Een lot geslepen Boheems kristal, bestaande uit een blauwe en een rode coupe en een mauve vaas.
Een Vlaamse van koper met acht lichtpunten en bovenaan een dubbele adelaar.
Een lot van zes glazen op voet van kleurloos kristal. Omstreeks 1900.
Vier kleine wollen tapijtjes.
Een lot brons en koper, bestaande uit een renaissancekandelaar, twee art deco-kandelaars en een bronzen wijwatervat.
Twee verschillende coupes van geslepen Boheems kristal. We voegen er een rood glazen vaasje aan toe. (handvat afgebroken).
Een koperen luchter met vijf armen met telkens twee lichtpunten.
Een lot van vier oude zakhorloges met gegraveerde zilveren kast. 800‰.
Twee verschillende cilindervazen van geslepen kleurloos en roze kristal. Beide gemerkt.
Een gedreven koperen plaquette met voorstelling van Sint-Maarten. Gesigneerd Mécan.
Een aardewerken pendule, bovenaan getooid met twee windhonden en met een blauw op wit decor van een molen in een landschap. Achteraan gemerkt.
“Stadszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot kristallen voorwerpen, bestaande uit een blauwe en een groene asbak en een vaas met roze ruitmotieven. De laatste twee van Val St. Lambert.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een vaas van geslepen groen en kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
Twee verschillende designcoupes van mauve kristal. Medio XXe eeuw. Beide gemerkt.
Een ovale spiegel in ijzeren kader, versierd met bloemen.
Drie parelhalssnoeren en een hanger van malachiet.