Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling op 25 & 26 Maart van 10.00 tot 17.00
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling op 25 & 26 Maart van 10.00 tot 17.00
Een paar vechtende hanen van verguld metaal.
“Kanaalzicht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Draagt handtekening.
Een vaasje van rookbruin glas met een verzilverd en verguld decor van een galjoen.
Een zout-en een pepervaatje en een mosterdpotje met lepeltje. 800‰ zilver met glazen recipiënten. Gaaf.
“Schepen voor de haven van Venetië”. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd 1911.
Een notenhouten lage stoel met fluwelen bekleding in Lodewijk XVI-inspiratie.
Een blauw en paars vaasje van gegoten kristal.
Een beursvormige Louis Philippe koffiepot van Parijs’ porselein, versierd met vergulde motieven. Kleine schilfer aan de rand van het deksel, verder gaaf.
“Vissersboten”. Olieverf op board. Naar voorbeeld van Ludwig Dill.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met fijne pareltjes en twee diamantjes.
Drie klokjes in de vorm van een vogelkooi met een bewegend vogeltje dat beweegt op het ritme van de seconden. Twee met wekkerfunctie. Een gemerkt Shanghai, een ander Japans periode 1945 - 1952. In werkende staat.
“Op de Korenmarkt (Gent).” Een ets. Gesigneerd en genummerd 3/75.
Een lot Hollands aardewerk, bestaande uit een kannetje met meerkleurig decor, een klein eivormig kruikje van de Porceleyne Fles en een kalebasvaasje.
“Trap Brouwershuis - Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 68/100 buiten de plaat.
“Kippen op het erf”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwde dagobertstoel met lederen zit.
Een ovaal schoteltje van aardewerk met een duif in het decor.
Twee zakhorloges, waarbij één van Roskopf en de andere in 800‰ zilveren kast met Duitse keuren. Te reviseren.
“Binnenplaats nabij de kade”. Een lithografie. Gesigneerd 214/350 buiten de plaat.
Een 14 K geelgouden hanger in de vorm van een klavertje vier bezet met een robijn van +- 0,10 ct. en pareltjes.
Een klein klokje van de Luftwaffe met metalen werk in houten kastje. 1937.
“Rivierlandschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1887.
Een lot bestaande uit 8 medailles van burgemeester De Smet, Sint-Niklaas.
“Hooimijten”. Een aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1918.
“De molen van O.L.V.-Lombeek”. Een inkttekening op papier. Gesigneerd en gedateerd 1962.
Een gesculpteerd notenhouten cabrioletfauteuil.
Een glazen vaas met verguld en groen lijnendecor. Randschilfers.
Art nouveau vaas van aardewerk met libellen.
“Winters Leielandschap”. Een lithografie naar een werk van Albert Saverys. Gesigneerd en genummerd 281/350 buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
“Ballerina”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Gemerkt.
Een paar opgehoogde oude portretfoto’s.
Drie verschillende opwindklokjes in messingen kast, waarbij één met cloisonné. Allen te reviseren.
“Infanterist”. Aquarel en inkt op papier. Gesigneerd en gedateerd 1843.
“Personages bij een kruisbeeld”. Pastel en houtskool op papier. Gesigneerd.
Een zuil van geaderd zwart marmer.
Een verzilverd metalen milieu-de-table. Tijdperk art nouveau.
Een meerkleurig porseleinen kandelaar, versierd met putti en bloemen. Gemerkt onderaan. Dresden.
Drie reproducties naar art nouveau affiches.
Een 14 K geelgouden armband bezet met granaat.
Een karafje met bolvormige dop en zes borrelglaasjes. Leerdam.
Een paar met de hand ingekleurde XVIIIe eeuwse gravures.
“Versace, l’Homme.” Een grote parfumfles.
“Lastwagen op de kade”. Een inkttekening op papier. Gesigneerd.
“Watermolen en boerenkar.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zuil van geaderd wit marmer.
Een aardewerken vaas en diepe schotel met celadonkleurig glazuur en de laatste met blauwgrijs decor.
Een grote sierschotel van Delfts aardewerk met blauw op wit decor. Naar XVIIe eeuws voorbeeld.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
“Jachthond met buit”. Een beeld van gepatineerd gips.
“Portret van een oude dame”. Potlood op papier. Gesigneerd.
“Superior Railway Timekeeper”. Een Zwitsers zakhorloge. In werkende staat. Met horlogehanger in de vorm van een vogelkooitje.
“Schepen in de Antwerpse haven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Stilleven met messingen waterketel”. & “Stilleven met porselein en koffiemolen” Beide gesigneerd.
Een albasten zuiltje.
Een paar kommen van Japans porselein met een Chine-de-commandedecor met wapenschilden van Holland en Overijssel. Onderaan gemerkt. Omstreeks 1950.
Een achthoekig verzilverd metalen koffie- en theestel met houten handvatten. Vijfdelig op dienblad. Een handvat van het dienblad gebroken.
“Kanonnier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1833.
Een 18 K geelgouden schakelarmband.
Een gegoten kunststoffen meisjesbuste naar XIXe eeuws voorbeeld.
“Dorpszicht”. Olieverf op paneel. Met atelierstempel.
Een bronzen pilaarklok, versierd met geëmailleerde plaquettes, personages in nissen rond de uuraanduiding en bovenaan getooid met een engeltje.
“Vissers op het strand”. Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
“Zicht op Venetië olieverf op doek. Gesigneerd.
Een klein Engels muurbureau met twee laden en op tapse poten. Het geheel versierd met ingelegde biesjes en het blad gevacheteerd. Slijtage aan het fineer hier en daar.
Een opwindklokje, gedragen door een vrouw van zamak. Op houten voetstuk.
Een opwindklokje, gedragen door een vrouw van zamak. Op houten voetstuk.
“Zicht op de Schelde te Dendermonde”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 2 november 1955.
Een 18 K geelgouden ring bezet met solitaire briljant van 0,20 ct.
“Brullende leeuwin”. Een groengepatineerd plaasteren groep.
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
“Classicistische scène”. Een bronzen sierbord met reliëfdecor.
“Vissersboten bij nacht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1951.
“Kerkgevel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verguld houten zuiltje in barokke stijl met marmeren blaadje.
Een zamakken schouwpendule, versierd met een vrouw en een engeltje. Vleugeltje afgebroken.
Een kunstwerkje met twee fijn porseleinen vaasjes in een smeedijzeren houder. Met documentatie.
“Stilleven met appels en aardewerk”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee herdenkingsmunt Boudewijn 1976. 900/1000. Bruto: 6,45 g. per munt Goudgewicht: 5,805 g. per munt. FDC.
Een paar art nouveau siervazen van groengepatineerd zamak, versierd met vrouwen, bloemen en vogels. Eén vogeltje afgebroken.
“Marine met vissersboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een arend van gepatineerd terracotta op zwart marmeren voetstuk.
“Herenportret”. Potlood op papier. Draagt handtekening ‘Thoorop’.
“Stilleven met aardbeien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vierdelige teakhouten tuinset op kinderformaat, bestaande uit twee stoelen een rond tafeltje en een bankje.
Een verguld bronzen kandelaar met vijf lichtpunten, gedragen door een ridder.
Een verguld messingen en albasten pendule, versierd met een vrouw met korenhalmen en het werk getooid met een siervaas. Onder stolp.
“Zuiderse dorpsstraat”. Een pasteltekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
“Meisjeshoofd”. Een groen bronzen beeld op marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Landkarte von den 17 Niederländischen Provincien mitt theils angräntzenden Ländern (...)”. Een kaart uit “Theatri Europaei oder Beschreibung der Denckwürdigsten Geschichten in Europa vom Jahr 1672 bis 1679”. Ca. 1680. Het westen is naar het noorden gericht. In de Noordzee 5 gedateerde zeeslagen. Van 2 platen gedrukt. Scheurtje in papierrand buiten het kaartbeeld.
“Tijgers”. Een bronzen groep op marmeren sokkel.
“Driemaster op sleep”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een theaterkijkertje van messing, deels bekleed met parelmoer. In oorspronkelijk lederen etui. Begin XXste eeuw.
Een klein secretaire van gefineerd hout in Régencestijl versierd met siervazen van marqueterie met een klapblad met boekenruggen in trompe l’oeil.
Een zilveren milieu-de-table, versierd met strikken en guirlandes, gemerkt met Nederlands gehaltemerk voor 833‰. 40 x 22 cm. Met blauw glazen recipiënt. Op verzilverd metalen spiegel. 52 x 42 cm
Een paar diepe aardewerken schotels met een blauw op wit decor van bloemenvazen. Gemerkt van de Klaauw. XVIIIe eeuw.
“Neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden schakelarmband.
Een bronzen schouwpendule in eclectische stijl met geëmailleerde romeinse cijfers. Met sleutel en slinger.
“Portret van een rokende jongen” & “Meisjesportret”. Een paar olieverfschilderijen op doek. Beide gesigneerd.
Een zakhorloge in 800‰ zilveren kast. Sleuteltje ontbreekt. Met vol messingen horlogehanger in de vorm van een staande klok.
“Neptunus, god van vruchtbaarheid en water, omgeven door putti”. Een vroeg XVIIe eeuwse gravure met mythologische voorstelling. Op de achtergrond een jonge Neptunus, getrokken door drie paarden.
Een paar schotels van Delfts aardewerk met meerkleurige decor van bloemen en vogels bij een vijver.
Een theetafel in Lodewijk XV-stijl met twee tabletten.
“Christus met de doornenkroon”. Een gepatineerd aardewerken buste op marmeren sokkel. Achteraan gesigneerd.
Een uitgebreide toilet- en borstelset met 950‰ zilveren deksels en monturen. Gemerkt van Delheid. Vier flesjes, twee otjes vijf borstels, een nagelset en een handspiegel.
“Stilleven met vaas en granaatappels” & “Stilleven met messingen kan en vlierbessen”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een 18 K wit en geelgouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1,10 ct.
Een kleurrijke lederen geldbeugel met rits en sleutelhanger.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwd houten Madonna met kind. Enkele manco’s. XVIIIe eeuw.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Engelenkoor”. Een beeld in geglazuurd stenen wandgroep.
Een ronde tafel in Lodewijk XV stijl met een lade.
Een heren- en een vrouwenbuste van groengepatineerd terracotta. Beide gesigneerd achteraan.
“Moeder met kind”. Een groengepatineerd gipsen beeld. Achteraan gesigneerd. Kleine barst in de basis.
“Portret van een zittende man met snor”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct.
Een indrukwekkende bronzen schouwpendule in eclectische stijl. Met sleuteltje.
“Avondlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘44.
Een zwart saffiano lederen kaart en documenthouder. In originele doos en met certificaat.
“De groentensnijdster”. Olieverf op doek. Vlaamse school. XIXe eeuw.
Een opgezette vos.
Een lot 800‰ zilveren bestek, bestaande uit negen lepels, vijf vorken, een kleine lepel en vork, een klein lepeltje met een engeltje en zes lepeltjes met apostelen.
Een lot 800‰ zilveren bestek, bestaande uit negen vorken met Lodewijk XV-motieven, een reeks van zes vorken en zes lepels en een reeks van vier vorken en vijf lepels. Alles gemerkt van Delheid. 2149 gram.
Een plaasteren beeld naar XVe eeuws voorbeeld.
“Joodse trouwceremonie”. Aquarel op papier naar een werk van Israels.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,51 ct. EVVS1. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,32 ct.
Een cognac en malvakleurige documenthouder van leder met rits. In originele doos en met certificaat.
Een butlerspiegel in verguld houten lijst.
Een vaas van robijnkleurig van gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
“Souvenir de Waesmunster”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘Bruxelles 1879’. Winkelhaak in het doek.
“Vrouwelijk naakt”. Een beeld van bruingepatineerd gips. Achteraan gesigneerd en gedateerd 1969. Basis in een hoek gebarsten.
Een tweeledig eikenhouten meubel in Naamse stijl met twee keer twee gemoulureerde paneeldeuren.
Een coupe op voet van robijnkleurig gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
Een Lodewijk XVI kolompendule van wit marmer en verguld brons. Met slinger en sleutel. Dekglaasje manco. Lichte schade aan de hoek links achter.
“Herders met schaapskudde”. Olieverf op doek. Restant van handtekening links onderaan. Toeschrijving op de verso Jacques Snyder/ Jacques d’Arthois?
Een herdenkingsmunt van Brussel 1979. 900/1000. Bruto: 6,45 g. per munt Goudgewicht: 5,805 g. per munt. FDC.
Een paar bronzen kandelaars in de vorm van gevleugelde sfinxen. Op zwart marmeren sokkels.
Een spiegel in barokke stijl met verguld houten lijst en facetgeslepen spiegelglas.
Een bruin lederen handtas. Met certificaat ‘Songe Trotteur Ravello’.
“Zicht op Venetië”. Olieverf op paneel. In recent vergulde en gave lijst.
Een opgezette hertenkop op muurplaat.
Een eikenhouten commode met drie laden.
Een polychrome neogotische Madonna met Kind. Met productiestempel. Einde XIXde eeuw. Losse Jezus (met wereldbol) en scepter.
“Glaneuse”. Een bronzen beeld met bruin patina ter gelegenheid van het Salon des Beaux-arts. Met gieterijstempel. Op los voetstuk van groen marmer.
Italiaans vrouwenportret in miniatuur. Vroeg 19de eeuw. In fijn gesculpteerde kader (herstellingen).
Een art deco platina dameshorloge met lederen polsband bezet met diamantjes oude slijp met gezamenlijk gewicht van +/- 0,60 ct. In werkende staat.
Een zilveren beeld van een 17de eeuwse hellebardier met benen gelaat. Gemerkt. 800‰.
“Constant, Jules en grootvader”. Een lot portretten. Aan de achterzijde van één van de werken staat een vrouwenportret. Olieverf op doek. Gesigneerd. Een van de werken is gedateerd 1912.
“Lola” Een bronzen vrouwenbuste naar het personage uit ‘La Cavalleria rusticana’.
Een paar gegoten en zwartgepatineerde classicistische wandreliëfs.
Een gemzenschedel met hoorns.
Een eikenhouten tweedeurs garderobe.
“François Villon, de minnestreel”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd en met gieterijmerk van Thiébault Frères, Paris.
Een tafelklok in Lodewijk XV stijl. Compleet met slinger en sleutel.
Een houten wandklok met gebeeldhouwde en ingelegde versieringen. Met slinger.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,70 ct.
Ingebonden tijdschriften per halfjaar: 9/2/1947 t.e.m. 28/6/1951 en 3/1/1952 t.e.m. 25/12/1952. Zeer goede staat. Elf volumes. Een mooi sfeerbeeld van de naoorlogse jaren met daarbij stripverhalen van Willy Vandersteen (De Eerste Maanraket, De Staalblauwe Boeddha, Het Gouden Masker, Ridder Gloriant, Tijl Uilenspiegel enz. Evenals vroeg werk van o.m. Marc Sleen, Pil enz.
Een ovale spiegel van goudgepatineerd hout met een acanthusblad in de kuif.
Een wit marmeren vrouwenbuste op sokkel uit verschillende delen en versierd met verguld messingen monturen.
“Le Roman de la rose”. Een wandtapijt in renaissance stijl van Anne Aknin. Met houten sierstang voor bevestiging. Gedateerd 1985.
Een rendiergewei.
Een tweeledige eikenhouten vitrinekast met twee paneeldeuren onderaan.
Een zwart lederen handtas. Model Eugène’.
Een zwart lederen handtas.
“The royal hunt”. Een wandtapijt van Marc Waymel. Gedateerd 1984.
Een 19e eeuwse geelgouden 18 K en zilveren broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
“De zaaier”. Een bronzen beeld met bruin patina. Werk naar aanleiding van het Salon des Beaux Arts te Parijs 1900 (inscriptie).
Een Amerikaanse wandklok met mahoniehoutfineer met handgeschilderd decor van aardbeien achter glas. Met slinger en gewichten, zonder sleuteltje.
Een 800‰ zilveren bestek, compleet voor twaalf personen. Gewicht zonder messen.
“ Jardin d’amour”. Een wandtapijt van Marc Waymel. Gedateerd 1987.
Een schedefractie van een Kaapse buffel met hoorns op muurplaat. 1930.
Een eikenhouten dressoir met twee paneeldeuren en twee laden, versierd met barokke motieven en op balusterpoten.
Een driedelig verguld bronzen klokstel in Lodewijk XV-stijl. Uurwerk op batterij.
“Het Salomonsoordeel”. Olieverf. Naar het origineel van Pieter Paul Rubens.
Een opgezetten reeënkop op houten muurplaat.
Een herdenkingsmunt van het Rubensjaar 1977. 900/1000. Bruto: 6,45 g. Goudgewicht: 5,805 g. FDC.
Een gepolychromeerd houten Madonna met kind. Met zilveren scepter en kroon. Onder stolp. Omstreeks 1800.
Een opgezette reeënkop op houten muurplaat.
Paar zeshoekige Chinese vazen met een meerkleurig decor van personages.
Jacob van Deventer. “Brabantiae Germaniae Inferioris Nobilissimae Provinciae Descriptio”. UItgave Plantin/Ortelius. Uitgeknipt.
Een opgezette reeënkop.
Een gebeeldhouwd eikenhouten tweedeursgarderobe, rijkelijk versierd met barokke motieven van putti, fruit, engelen en vogels. Omstreeks 1900.
Een oude apothekersweegschaal. Schade aan een onderhoek. Met gewichtensetje (Kleinste gewichtjes manco).
Een paar plafonnières van verguld koper en met glazen coupes.
“Het vergaren van kennis uit de menselijke levensloop”. Gravure naar Joannes Stradanus. Ed. Hiëronymus Cock omstr. 1570. Uitgesneden.
Een 18 K roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en onyx.
Een miniatuur handtasje (Delvaux Charm) van pistachegroen leder, model ‘Madame’.
Een butlerspiegel in verguld houten lijst.
Twee kleine massieve bronzen beeldjes van een gehurkte oudere man en vrouw in XVIIIde eeuwse klederdracht. XIXde eeuw.
“Ram”. Olieverf op doek. Signatuur verdwenen. XIXe eeuw.
Een hertengewei op houten muurplaat.
Een eikenhouten eetkamertje, bestaande uit een tafel met zes stoelen (vlechtwerk te vervangen), een tweeledige buffetkast en een grote wandspiegel.
Een geel en blauw gondelvormig aardewerken inktstel. Montpellier, vroeg 19de eeuw. Gemerkt AD. Volledig.
Een tazza van geslepen kleurloos kristal op een voet 800‰ zilver, versierd met engeltjes.
“Christus met de doornenkroon”. Olieverf op paneel.
Een 18 K roze gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,06 ct.
Een handtas van bruin toile de cuir.
“Mediterraan kustzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een pochette van toile de cuir.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Door zijn weduwe op de verso gecertificeerd.
Een opgezette vos met waterhoen in de bek. Lichte schade/ slijtage hier en daar.
Een eikenhouten buffet met drie paneeldeuren en drie laden en met vier gebeeldhouwde hoofdjes.
Een aardewerken sierschotel met een meerkleurig decor van een papegaai en vlinders bij een bloeiende tak. Achteraan gemerkt ‘B.D.’. Omstreeks 1800.
Een kleine verguld bronzen bronzen schouwpendule, getooid met een herderinnetje met lam.
“Vissersboot op zee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Quartz horloge van roestvrij staal, bezet met 96 diamantjes, samen 0,64 ct. Als nieuw, met etui en certificaten.
Een ‘D’-pochette, groot model, van bruin leder.
“Buitenzicht op een kerk”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Vrouwe Justitia”. Een bronzen beeld op marmeren sokkel. Weegschaal manco.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd.
Een vintage handtas van zwart slangenleder.
Een tweeledig eikenhouten meubel met twee grote en twee kleine paneeldeuren met cassettes.
Een vierdelig koffie- en theestel van 800‰ zilver met houten handvatten. Keuren van Delheid. Bruto gewicht: 2,405 kg
Een onklaar gemaakt .45 cal. percussiewapen.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct.
Een portefeuille van bruin toile de cuir.
“Koeien in een weide”. Olieverf op doek. Enkele kleine perforaties.
Een grote aardewerken schotel met blauw op wit decor van bloemen en een vogel. Achteraan gemerkt.
“Koeien in een weide” & “Ezeltje”. Een paar schilderijen, olieverf op doek. Beide gesigneerd. Eerste met kleine perforatie.
Een theaterkijkertje van messing, deels bekleed met parelmoer. In oorspronkelijk lederen etui. Begin XXste eeuw. Gemerkt.
Een verlengbare eikenhouten tafel. Met bijpassend bankje.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad.
19de eeuws zwart kruit percussiewapen. Onleesbaar gemerkt ‘U.S. - ...’
“Stilleven met aardewerk en koper”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,40 ct.
“Jonge vrouw met windhond”. Een art deco groep van zamak op voetstuk van onyx, arduin en marmer.
“Grootvader en kleindochter”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een ronde coupe van geslepen kristal, in de massa deels groen gekleurd. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een porseleinen balustervaas met decor van pioenen en rozen.
Een tweeledige eikenhouten buffetkast met twee maal twee paneeldeuren.
Een vierdelig koffie- en theestel van wit metaal met houten handvatten. Gemerkt ‘A. Peeters’. Op dienblad.
“Au revoir”. Een gepatineerd beeld van terracotta. Gemonogrammeerd.
“Zicht op een stroom”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1974.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een milieu de table met geslepen kleurloos kristallen coupe op 800 ‰ zilveren voet in barokke stijl. 988,90 gram bruto.
“Vissershaven”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een art deco schouwpendule van meersoortig marmer.
“Antiek interieur met brandende haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Meisje met kat en hond”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘C.J.D.’
Een notenhouten buffetpiano met messingen handgrepen aan de zijkanten.
Een opengewerkt porseleinen coupe, versierd met bloemetjes in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
Een paar onyxen lampenvoeten.
Een glas-in-loodraam.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,64 ct.
Een vaas van geslepen kleurloos kristal op messingen voet. Gemerkt met sticker.
“Gezicht op het dorp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit gedeeltelijke bestekken en serveerbestekken, en enkele kommen en schotels. Alles gemerkt.
“Dorpszicht kerk & Dorpszicht met molen.” Olieverf op doek.
“Susanna in bad”. Olieverf op paneel. In vroeg XIXe eeuwse lijst.
Een gesculpteerd albasten zuil. Met verlichting.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek, bestaande uit 18 grote lepels, 18 grote vorken, 12 grote messen, 12 kleine messen, 12 kleine vorken, 12 vismessen, 8 dessertlepeltjes, 12 koffielepeltjes, 12 taartvorkjes, 12 dessertvorkjes, 12 ijslepeltjes en 9 serveerbestekken, waaronder pollepel, taartschep, enz.
Een lot van vijf stuks zilver, bestaande uit de sluiting van een avondtasje, een strooilepel, een servetring, een suikertang en een lepel van Delheid.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zilveren herdenkingsmunt van het Rubensjaar 1977. 900/1000. 25 g.
Twee mosterdpotjes met glazen recipiënten en met gedreven zilveren voet, handvat en deksel. Eén beschadigd aan de bevestiging van het handvat. Zonder lepeltjes. XIXe eeuw.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Duitse bronzen plaquette uit de eerste wereldoorlog. Gesigneerd C.M. Schwerdtner.
Een goudgepatineerde ronde spiegel in Lodewijk XVI-inspiratie.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een serie stoelen in Renaissancestijl, bekleed met tapisserie. Acht stoelen, vier armstoelen en twee bankjes.
Een grote gedreven en verzilverd metalen siervaas.
Een zilveren kaartdoosje. 800‰
“Woonwagens”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘53.
Een platina ring bezet met een solitaire briljant van +- 0,30 ct.
Een geslepen kleurloos kristallen coupe met zilveren montuur. Medio XIXe eeuw.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee verschillende sigaretten aanstekers Dupont en Sarome. We voegen er een reukflesje van Step Limoges France.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Zicht op de begijnhofpoort te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘94.
Een eikenhouten piëdestal met roterend blad.
Een negentiende eeuwse dubbel muntenhoudertje. In sterling zilver.
Een lot porselein met verguld bloemendecor, bestaande uit een driedelig koffiestel en drie vazen. Onderaan gemerkt.
“Riviertje aan de bosrand”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,68 ct. FVS2.
Een paar blauw en witte borden van Delfts porselein met gele rand. XVIIIde eeuw. Gemerkt van De Porceleyne Byl.
“Glooiend landschap te Nukerke”. Een kleurenets naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd buiten de plaat.
Een driedelig klokstel van verguld zamak en albast, bestaande uit een pendule, getooid met een ruiter en een paar driearmige kandelaars. Een hand manco, Voorpoot van Paard gebroken.
Een naaitafeltje van mahoniehout met getorste poten. Klapblad en lade. XIXde eeuw.
“Landweg bij boerendorpje”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1896.
Een paar gebeeldhouwde armstoelen in Louis XIII-stijl, bekleed met naaldwerk.
Drie stuks koraal, waarbij twee op plexiglazen sokkel.
Appel à la Raison des Ecrits et Libelles publiés par la Passion contre les Jésuites de France, seconde édition. Ed. Vandenberghen, Bruxelles, 1762. Met stempel “Collection P.J. Hanlin, Verviers”.
“Personages bij de waterplaats in een romantisch landschap”. Aquarel op papier.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
Een gevarieerd lot strips (Jommeke, Luitenant Blueberry, XIII, Bob et Bobette, Rode Ridder, enz.)
“Marine met schepen bij nacht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een scheepsklok in verchroomde kast.
“Straatzicht”. Olieverf op paneel. Signatuur onleesbaar.
Een porseleinen jardinière met diepblauwe sèvres achtergrond en handgeschilderde gouden accenten.
Twee verschillende gebeeldhouwde armstoelen in Régencestijl, bekleed met naaldwerk.
Een paar antieke verguld bronzen slangdraakvormige meubelornamenten. We voegen er een kandelaar aan toe.
Een lot van drie majolica kandelaars met vergulde versieringen.
“Zicht op Antwerpen vanaf Linkeroever”. Een kleurengravure. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
Een reiswekkertje in metalen kast en met geslepen dekglaasje. In etui. Jaren ‘30.
Een ingekaderde poster voor het kunstwerk “Surrounded Islands” van Christo uit 1983.
Een kleurloos kristallen lampenvoet.
“Kinderen bij een boomkapelletje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vuursteenpistool.
Een armstoel in Régencestijl, bekleed met naaldwerk. Met bijpassend voetbankje aan toegevoegd (linten voetbankje te vervangen).
Een lot van 33 eieren van diverse mineralen en één van aardewerk. In twee wit aardwerken kommen.
Een reeks van vier XIXe eeuwse aardewerken maatbekers met tinnen klep. Drie deksels los.
Een spiegel in mahoniehouten lijst met messingen beslag.
Een verzilverd metalen milieu-de-table met twee uitneembare bloemenvaasjes en twee mandjes.
Een antieke geglazuurd aardewerken tegel met een leeuw in het decor.
“Gestileerd plattelandszicht met bomen”. Twee kleuren litho’s. Gemonogrammeerd.
Een antiek messingen klokje.
“Neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar vaasjes van Booms glas met handgeschilderd rozendecor.
Een Victoriaans bijzettafeltje met twee klapbladen, twee laden aan de éne en een klapdeurtje aan de andere kant. Gedraaide poten. XIXde eeuw.
Een verguld bronzen set, bestaande uit een klein dienblaadje, een vide-poche, een bekertje en een luciferhouder, allen versierd met bladeren in reliëf. Tijdperk art nouveau.
Een kleine zakhorloge in dichtplooibaar kastje, gemerkt ‘Wyler’. Bijgevoegd een kompas met spiegeltje en loepjes.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een eikenhouten bijzetkastje met een lade en twee deurtjes in briefpaneel.
Een frans porseleinen doosje van Limoges. Gemerkt onderaan.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een scheepsklok in messingen kast.
“Villa van de kluizenaar” en “Bruno’s woning”. Twee etsen. Gesigneerd, genummerd 58/100 en 44/100 en gedateerd 1959.
Een oude rode radio van het merk Arel.
Een paraplubak met vlechtwerk, op leeuwenpootjes en met handgeschilderd bloemendecor.
Een messingen samovar.
“De dienende kunst in het oeuvre van Joris Minne”. Een map met gesigneerde en genummerde zeefdrukken. 169/250 exemplaren. Uitgave Mercatorfonds.
“Boeren kinderen”. Een aquarel op papier. Gesigneerd
Een paar mahoniehouten stoelen, versierd met drie ringen in de rug en met sober ingelegd biesje.
Een lot van vijf verschillende kleurloze karaffen, waarbij drie kristallen en twee glazen. Eén gemerkt van Lalique, een andere van Da Vinci.
“Vissershaven”. Een paar olieverfschilderijtjes op paneel. Medio XIXe eeuw.
Twee opwindklokjes, waarbij één klassiek met alarmfunctie en het andere met roterende uuraanduiding. Jaren ‘20.
“Man op een hek”. Ets op papier. Gesigneerd.
Een lampenvoet uit kunststof in de vorm van een engeltje. Gesigneerd.
Een paar gesculpteerde cabrioletfauteuils in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk. Met bijbehorend voetbankje.
Een grote kristallen designvaas. Gemerkt met label.
Een sigarettenkastje.
“Wijngaardstraatje (Antwerpen)”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 12/100 buiten de plaat.
Een borstelkastje met gedreven messing en spiegel en met twee borstels binnenin.
Een vaas van geslepen groen gedubbeld kristal. Onderaan gemerkt. Minieme schilfer aan de bovenrand en één aan de basis.
“O.L.Vr. Sudermanstraat” & “Pomp Rubenshuis”. Twee etsen, gesigneerd buiten de plaat en de tweede genummerd 94/150 buiten de plaat.
Een opwindklokje met secondenwijzer. Lichte schade aan de rand van het dekglaasje.
Twee hoornvormige soliflorevaasjes van geblazen en met de tang bewerkt glas. Het ene blauw, het andere kleurloos en versierd met goudlak. Langs de stam een kronkelende slang in reliëf. Omstreeks 1900.
“Kwartels”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 48/100 buiten de plaat.
Een paar mahoniehouten armstoelen in Victoriaanse stijl.
Een reeks van acht glazen van rood gedubbeld kristal in vier modellen. Onderaan gemerkt.
Een oranje kristallen designschaal en -vaas. De vaas met schilfer.
Een Duits theeserviesje met blauw decor en zilver. Compleet voor zes personen.
Een lot van drie verschillende kompassen.