De veiling is volledig – 830 loten.
De catalogus is verkrijgbaar op de downloads pagina in .pdf en .xls
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 830 loten.
De catalogus is verkrijgbaar op de downloads pagina in .pdf en .xls
Een bronzen beeld in de vorm van een neushoorn.
“Sint-Andries”. Gravure. Gesigneerd buiten de plaat en met opdracht.
Een gefineerd nachtkastje in Georgian stijl met een deur onder een lade. Randslijtage.
“Kruisafname” & “Vrouw met Pegasus.” Houtskool en pastel op papier.
Een lot geslepen kleurloos kristal, bestaande uit twee schaaltjes met respectievelijk drie glaasjes en vier kleine kommetjes. Gemerkt van Val St. Lambert. We voegen er een peper- en een zoutstrooier aan toe.
Een ovaal dienblad van mahoniehoutfineer met een ingelegde schelp van fruithout. Op staander. Engeland, XIXe eeuw.
Een mokkaserviesje van porselein met een meerkleurig decor van bloemen en planten. Compleet voor twaalf personen.
Een lot van vijf hoornvaasjes van Brussels porselein, waarbij er twee een paar vormen.
“Vallende figuren op een achtergrond van aandelenkoersen”. Gedrukt op metalen platen. Draagt handtekening Solinger 2004.
Een houten tafelvitrine met drie deurtjes, waarbij het voorste met geslepen ster. Met afneembaar dienblad.
Een serveerwagentje met een glazen blad met onderaan een oude prent met een jachttafereel. Medio XXe eeuw.
“Moeder met kind”. Houtskool en pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 28.6.72. Glas gebroken.
Een polychroom glazen vide-poche in de vorm van een clown.
Een lot van vier moderne werken, waarbij twee lithografieën, gesigneerd ‘Verhaeghe’, genummerd op 35 exemplaren en gedateerd ‘72.
Een zwartgelakte Chinese salontafel met een decor van bloemen en vogels in pietra dura in het blad. Glazen blad manco.
Een lot van drie kleine handgeknoopte karpetjes.
Een werktafeltje van mahoniehoutfineer met een spiegel in het klapblad en met een lade onderaan. XIXe eeuw.
Een werktafeltje op hoge voet met een spiegel onder het klapblad en een lade onderaan. Het blad versierd met parquetterie.
“Markt”. Tekening op karton. Draagt een monogram en gedateerd 1923.
Een sobere eikenhouten salontafel met twee klapbladen.
Een wandspiegel van verguld hout in Lodewijk XV-stijl.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kaarttafel van mahoniehoutfineer met een klapblad en vier tapse poten. Vilt recent vervangen.
Een lot van 3 werken: “Sint Walburgisplein, papegaaiken”, “ Sint Julianus ziekenhuis”, “Vischmarkt”. Allen gesigneerd.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in eclectische stijl met lederen bekleding.
Een zilvervitrine van gebeitst hout met drie niveaus, een lade onder de deur en met gebeeldhouwde versieringen.
Een schemerlampje gemonteerd op een wierookbrander van blauw en wit Chinees porselein met een drakendecor.
Een dienblad van Coca Cola. “Kenmerk van goede smaak.” Omstreeks 1950.
Twee etsen door Romain Malfliet.
Een notenhouten bijzettafeltje, het blad versierd met marquetterie.
Een paar kopjes en schoteltjes van polychroom porselein met een decor van bloemen en guirlandes. China, omstreeks 1800. Eén schoteltje beschadigd aan de rand.
Een serie van drie etsen door Theo De Wilde.
Een lot van zeven eitjes van verschillende mineralen.
“Abstracte compositie”. Aquarel op papier. Dubbelzijdig.
Een lot van negen tropische schelpen, waaronder enkele strombusschelpen.
“Landschap met vijver en eendenverblijf”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een porseleinen poppenserviesje. Restauraties.
Een lot van zes oude gezelschapsspelen. Waaronder ‘The visible man’.
“Schets”. Potlood op papier. Met atelierstempel.
Kandelaar in de vorm van een saxofoon van smeedijzer.
Een sierkruik en een vaas van meerkleurig opaalglas.
“Geseling”. Houtsnede, gehoogd. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van tien borden van aardewerk en porselein, waaronder Straatsburgse, Delftse, Brusselse en Chinese. XIXe en XXe eeuw. Enkele randschilfers en één gerestaureerd.
Drie schaduwbeelden polychroom met hoorn en vogelpennen. Indonesië.
Een paar roodkoperen kandelaars met gegraveerd decor. Tijdperk Lodewijk XV.
“Drie katjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Drie pluchen diertjes.
Een driedelig tinnen koffiestel. Medio XXe eeuw.
Een lot van vijf constructiedozen uit de jaren 50. Waaronder TECNIC 1 in originele toestand ( nooit gebruikt, elementen op karton) met handleiding, een TECNIC 2 met handleiding, Twee TECNIC 5 dozen, een rode en een blauwe, beide met handleiding en een TECNIC 6 doos met handleiding.
Een lot kristallen voorwerpen, bestaande uit twee beertjes, een presse-papier, een magneet, gekleurde hartjes, een schaats, een taart, kleine steentjes, bloemetjes, enz. We voegen er twee paar stoffen handschoentjes en een poetsdoek aan toe.
Een Afrikaans voorouderbeeld van gesculpteerd tropisch hout.
“Erotische scène met clowns”. Droge naald. Genummerd 2/20 en binnen de plaat gesigneerd.
Een grote en een kleine vaas van Chinees porselein met een Cantondecor. Onderaan gemerkt.
“Compositie”. Kleurpotlood. Gemonogrammeerd en gedateerd 1961.
Drie kleine jardinières, twee schotels en een dekselvaas van Japans porselein met een Imari decor. Onderaan gemerkt: Gold Imari.
Een sober vierkant speeltafeltje met een omkeerbaar blad.
Een jardinière van meerkleurig en verguld porselein met een decor van jagers.
Drie cilindervormige designvazen van rookbruin kristal in oplopende hoogtes. We voegen er een designvaasje in de geest van Murano aan toe. Gemerkt.
“Jachtstilleven” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee setjes diertjes van geslepen en deels gesatineerd kleurloos kristal, bestaande uit vier gansjes, een kip en een haan en drie kuikentjes.
Een gevarieerd lot meerkleurig aardewerk en porselein met o.a. Imaricoupes, Brusselse hoornvaasjes,...
“Moi et la Mer”. Droge naald. Genummerd 4/30 en buiten de plaat gesigneerd.
Een lot van 33, grotendeels Nederlandstalige boeken met betrekking tot kunst.
“Compositie”. Aquarel. Gemonogrammeerd S.B.
Een lot diertjes van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een vos, een nijlpaard, een krokodil, een ree, twee konijntjes, een vlinder, een lieveheersbeestje, een kat, drie muisjes en een zwaan van het logo van Swarovski.
Een Kelimtapijt.
Een paar cache-pots van Satsuma aardewerk.
Drie verschillende tafelklokjes uit de jaren 50. Letsels.
“Allegorisch werk”. Olieverf op doek. Herdoekt, kleine schade.
Een lot van vijf diertjes van geslepen kleurloos kristal uit de Chinese dierenriem, bestaande uit een geit, een rat, een aap, een varken en een tijger.
Een zittende hond van bruingepatineerd brons op een sokkel van beige marmer.
foto van Karel Appel voor een kunstwerk. Gesigneerd door Appel.
“Putti met bloemen”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op grijs marmeren sokkel.
“Compositie”. Houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat.
Twee witmetalen houders met resp. drie grote en negen kleine bloemen van geslepen kristal. We voegen er drie andere meerkleurig kristallen bloempjes en een cactusplantje aan toe. Allen gemerkt.
Een salontafel van verguld smeedijzer in de vorm van bloemenranken en met een rond glazen blad.
Een paar bronzen balustervaasjes met een fries in cloisonné (slijtage). XIXe eeuw.
Een vitrinekadertje met twaalf vlinders uit Maleisië.
“Zuiders landschap”. Olieverf. Niet ingelijst.
Een paar glazen vaasjes met handgeschilderde decors van vogels op bloeiende takken. Japans werk. Eéntje gebarsten.
Een lot van twee balustervaasjes en een ronde vaas van Satsuma-aardewerk. Een haarscheur.
“Carnavalscènes”. Paar gravures. Gesigneerd in de plaat.
Drie verschillende draaiende ronde tafelklokjes.
“Suspends ton vol...”. Aquarel. Draagt Handtekening: J. Gaillart.
Een Oriëntaals uitziend kristallen parfumflesje met gesatineerde stop en een deels gesatineerd kristallen boogje met zuiltjes. Beide gemerkt.
Een Chinees televisiemeubel van roodgelakt hout met twee kleine paneeldeuren onder een grote, telkens versierd met een uitgestoken decor van personages.
Lot Imari porselein, XIXde eeuw. Zes borden.
Een Duits jagersmes met hoornen handvat. In lederen schede.
“Havenzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1932.
“De draak”. Een kristallen object uit de reeks “Fabelachtig dierenrijk” naar een ontwerp van Gabriele Stamey. Jaarlijks item 1997. In originele verpakking en met display.
Cloisonné vaas met houten voet. Kleine letsels.
“Compositie”. Kleurpotlood. Gesigneerd.
Een lot van vijf verschillende borden van Imariporselein. XIXe en XXe eeuw.
Affiche voor Tentoonstelling Gent 1976. Gesigneerd en genummerd.
Een lot van vier diertjes van geslepen en deels gesatineerd kristal, bestaande uit een papegaai, een toekan, een uil en een ijsvogel. We voegen er twee vierkante en twee zeshoekige sokkeltjes aan toe.
Een sobere eikenhouten tafel. Het blad versierd met Perzische tegels, waarbij twee zeshoekige met personages en vier vierkante met vissen. Omstreeks 1800.
Een houten koffertje met gegalbeerd deksel, versierd met druivenranken.
Een celurit en een Indisch kortzwaardje met gelakt houten schede, versierd met messing.
“Danseres”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1937.
“Columbine”. Een kristallen object uit de reeks “Maskerade” naar een ontwerp van Gabriele Stamey. Jaarlijkse uitgave 2000. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Zittende leeuw van gesculpteerd marmer.
“Clown”. Eglomisé in de geest van Floris Jespers. Niet gesigneerd.
Een bolle Chinese vaas van polychroom porselein met een decor van spelende kinderen in cartouches en op de zijkanten versierd met hertenkoppen. Onderaan gemerkt.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Schwimmer en gedateerd 1952.
“Crystal planet”. Een voorwerp van kleurloos en blauw kristal in de vorm van een vredesduif op een wereldbol. Een speciale millenniumuitgave uit 2000 naar een ontwerp van Anton Hirzinger. Gemerkt. In originele doos.
Een gefineerd bureau in Engelse stijl met twee ladenblokken en een groen kalfslederen blad.
Drie verschillende vazen van Cantonporselein. Recent werk.
Een lot gesculpteerd hout, bestaande uit een wierookbrander in de vorm van een zittende Boeddha, een Chinese wijze, een Japanse wierookbrander en een Thais vrouwenhoofdje.
“Op Linkeroever”. Technique Mixte. Gemonogrammeerd, achteraan atelierstempel.
“Assepoester”. Een groep van deels gesatineerd kristal met los muiltje. De basis licht beschadigd. In originele doos.
Een Chinees vaasje van groengrijs crackleware. Onderaan gemerkt.
Een Indische tangka op zijde met een voorstelling van Krishna.
Een voorouderbeeld van gesculpteerd hout. Boyo, Congo.
“Spaans koppel”. Pastel. Gesigneerd.
Een lot diertjes van geslepen, deels gekleurd en deels gesatineerd kristal, bestaande uit vier vogeltjes op een tak, twee ijsvogels op een tak, een uiltje, een bij bij een bloem en een vlinder.
Een eikenhouten hedendaagse kolomvitrine.
“Oude wijze”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een klein paardje van gesculpteerd albast.
“Milkyways and Happenings”. Kleurenlitho. Gesigneerd in de plaat en erbuiten.
“De olifant”. Een kristallen object uit de reeks “Inspiratie Afrika”. Jaarlijks item 1993. In originele verpakking en met display.
Een kommetje van geel Chinees porselein. Onderaan gemerkt.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1966.
“Tabac de Virginie”. Een oude aardewerken tabakspot met messingen deksel.
“Studie van knoppen en bloemen”. Houtskool op papier. Gesigneerd Van der Kam (?)
Een lotje muziekinstrumenten van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een vleugelpiano met krukje, een harp, een mandoline en een saxofoon. De twee laatsten met metalen staandertje.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een recente Chinese vaas.
“Keizerin”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Drie Japanse houtsneden: Kunihiro, “Kabuki-acteur” (vochtschade) en twee andere.
“De Koedoe”. Een kristallen object uit de reeks “Inspiratie Afrika” naar ontwerp van Michael Stamey. Jaarlijks item 1994. In originele verpakking en met display.
Een art deco schouwpendule van arduin en onyx, versierd met twee herten van zamak.
Een aardewerken amfoor. Een bodemvondst.
Een beeldje van gesculpteerd turkoois in de vorm van een Guan-Yin en een voorstelling van Boeddha. Handjes gebroken.
“Post-demonisch wezen”. Een aardewerken beeld. Gemonogrammeerd.
Een lot diertjes van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit twee beertjes, twee zeehonden, twee egels, twee schildpadden, twee neushoorns en twee bevers. Telkens een groot en een klein exemplaar.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een vaas met famille-rosedecor.
Een kalebasvaasje van olijfgroen porselein. Chinees werk. Onderaan gemerkt.
Een lot van drie vintage handtassen.
“De leeuw”. Een kristallen object uit de reeks “Inspiratie Afrika” naar ontwerp van Adi Stocker. Jaarlijks item 1995. In originele verpakking en met display. We voegen er een plaquette met opschrift “Inspiratie Afrika 1993 - 1995” aan toe.
Een vaas van cloisonné op rood koper.
“Green head”. Een zeefdruk. Gesigneerd en genummerd 67/150 buiten de plaat.
Een kaststel van meerkleurig porselein met een Cantondecor. Onderaan gemerkt.
“Futen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot voorwerpen van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een zeilboot, een schommelpaard, een race-auto en een vliegtuig.
Een Engels breakfront buffet met vier paneeldeuren.
Een kalebasvaas met een famille rose decor van vogels op een poederblauwe achtergrond. Chinees werk, XIXde eeuw. Onderaan gemerkt in blauw onder glazuur.
Een paar vazen van meerkleurig Satsuma-aardewerk met een decor van bloemen en met linten aan ringen in hoogreliëf. Onderaan gemerkt. Omstreeks 1900. Kleine restauratie aan één vaas.
Een zwart lederen handtas. Met stofhoes.
“De eenhoorn”. Een kristallen object uit de reeks “Fabelachtig dierenrijk” naar een ontwerp van Martin Zendron. Jaarlijks item 1996. In originele verpakking en met display.
Een vaas van Japans porselein met brede rand. XIXde eeuw, onderaan gemerkt.
“Vrouw met kat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 111/150 buiten de plaat.
Een okimono van gebeeldhouwd ivoor met voorstelling van talrijke personages en een aap voor een boom. Japan, XIXde eeuw. Onderaan gemerkt in rode lak.
“Vlag”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd M.B.
Een eekhoorn op zwart voetstukje, een bloemstukje op rond spiegeltje en een zwaantje (logo) van geslepen kristal op een klein zuiltje. De eerste twee ter gelegenheid van het resp. 10- en 15-jarige jubileum van de Swarovski Collectors Society.
Een Chinese koffer met een gesculpteerd houten decor van personages en draken.
Twee olifanten van brons met donker patina. Aziatisch werk.
Een Chinese godheid van meerkleurig aardewerk. Achteraan gesigneerd. Gerestaureerd.
“Paganini”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘70.
“Antonio”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Martin Zendron. Jaarlijkse uitgave 2003. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Dekselvaas van polychroom Chinees porselein met decor van kostbaarheden. Letsel aan dekselknop.
“Vrouw met kat en vogel”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 113/150 buiten de plaat.
Een klein balustervaasje van Chinees porselein met een wit decor van bloemen en vlinders op gele fond. Onderaan gesigneerd.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd: Burliuk.
Een lot voorwerpen van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een ijsbeer, een pinguïn, een steigerend paard, een appel en een peer. Allen gemerkt.
Een mahoniehouten bureau met vijf laden en een kalfslederen blad. Onder het blad twee, eveneens gevacheteerde en uitschuifbare plankjes.
Een antiek Chinees geldstuk. Gemerkt onderaan.
Een bronzen vaas of hu, gemonteerd als lampenvoet. Naar archaïsch voorbeeld.
Een balvormige hanglantaarn van brons en glas.
“Isadora”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Adi Stocker. Jaarlijkse uitgave 2002. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Drie bronzen vazen of hu’s, gemonteerd als lampenvoeten. Chinees werk.
“Compositie”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Lanskoy.
Een cachepot van Imari-porselein.
“Vrouw met kat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 118/150 buiten de plaat.
“Harmony”. Een kristallen object uit de reeks “Wonders of the sea” naar een ontwerp van Martin Zendron. Jaarlijkse uitgave 2005. Met display en kristallen plaquette. Bijgevoegde enkele schelpjes en zeesterren en een blauwe en een rode Siamese vechtvis.
Een lage Chinese ronde tafel met een decor van Geisha”s van pietradura in het blad en met vier ronde stoeltjes.
Een sobere klapsecretaire met drie laden onder het blad.
Een mahoniehouten D-end table. XIXe eeuw.
“Compositie”. Olieverf op paneel. Gesigneerd: Annenkoff.
“Anna”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Anton Hirzinger. Jaarlijkse uitgave 2004. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Een kamerscherm van goudgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl met gedreven lederen panden. XIXe eeuw.
“Stilleven met groenten”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een lederen handtas. Met stofhoes.
“Naakt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Pinguinkoppel met kuiken”. Twee beeldjes van geslepen kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten vierdeurskast, versierd met zwartgelakte en gesculpteerde details. Basis laat XVIIIe eeuw.
Een partij diverse postzegels in 11 albums. 1. Zo goed als leeg album, Europa XIXde eeuw, interessant document maar in slechte staat. 2. Varia Duitsland en Groot-Brittannië. 3. Varia U.S.A., Canada e.a. 4. België omstreeks 1970. 5. Varia Frankrijk en Nederland. 6. België omstreeks 1980, enkele eerstedaguitgaven. 7. Tonga e.a. (Scouting), enkele Belgische e.a. 8. Oostenrijk. 9. België, jaren 70. 10. België, jaren 60. 11. Scouting 1960-1974. Evenals talrijke dozen met losse zegels, gefrankeerde ka(..)
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
“Vrouw met kat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd ‘98 en genummerd 121/150 buiten de plaat.
Een schaakspel uit de reeks “Silver Crystal” met zwarte en kleurloze stukken op een spiegelend speelbord en in originele doos. Zwarte koning gelijmd.
Een uitgebreid twaalfdelig toiletstel van schildpad met een gegraveerd drakendecor. In etui.
“Landschap”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: Tijtgat.
“Album Timbres Postes Edition Victoria”. Een voorgedrukt album met postzegels uit de hele wereld, grotendeels XIXde en begin XXste eeuw. De Belgische zegels zijn op enkele na verwijderd. Van de meest exotische landen geen of slechts enkele zegels.
Een paar grote vazen van meerkleurig Chinees porselein met taferelen van de Keizerlijke hofhouding in cartouches.
Een bureau van zwartgelakt hout met imitatieschildpad en verguld bronsbeslag in de stijl van Boulle.
Een Louis Philippe klapsecretaire van mahoniehoutfineer met twee paneeldeuren onder het klapblad, een lade en doucine en een grijs marmeren blad.
“Figuren”. Een modern bronzen beeld.
Een partij diverse postzegels in 13 albums. 1. Oude koloniale en exotische zegels. 2. Oude Canada, Brazilië enz. 3. Scouting 1998. 4. België ± 1998 - 2000. 5. Oude, Afrika. 6. Oude, Portugal, Spanje e.a. 7. Congo Vrijstaat, Belgisch Congo, Congo, Zaire e.a. 8. Azië (oude Indische e.a.). 9. Oude, Polen, Eilanden, Koloniaal e.a. 10. Australië, Iran, Irak, Israël enz. 11. Oude, Hongarije, Joegoslavië, Polen e.a. 12. Noord-Afrika e.a. 13. Belgisch koningshuis. Plus enkele Belgische eerstedaguitgaven(..)
Een tweeledige Duitse vitrinekast van eikenhout met onderaan twee paneeldeuren naast drie laden. In de paneeldeuren de initialen “JC” & “WR” en gedateerd 1817.
“De pauw”. Een beeldje van geslepen kleurloos kristal en sterling zilver op sokkel van kunststof naar een ontwerp van Adi Socker. Genummerd 5151/10.000. In originele doos met certificaat en begeleidend boekje.
Een zittende Boeddha van hout en plaaster met verguld lakwerk en ingelegd met glas. Enkele kleine beschadigingen. Volgens certificaat Birmaans werk, XVIIe eeuw.
Een Georgian linenpress van mahoniehoutfineer met gebogen front, versierd met inlegwerk. Onderaan twee grote en twee kleine laden. Engeland, eind XVIIIe eeuw.
Een uit acht delen opgebouwde Chinese pagode van meerkleurig porselein met een decor van draken.
Een uit acht delen opgebouwde Chinese pagode van meerkleurig porselein met een decor van draken.
Een houten schildersezel, versierd met gebeeldhouwde guirlandes en barokke dolfijnen (één gebarsten).
Een eikenhouten kussenkast met vier deuren, versierd met ingelegde vlakken. Basis XVIIIe eeuw.
Belgische postzegels in zes verschillende albums. 1. 1849-1964. Goed gevuld met veel speciale vellen en o.m. een postfrisse Orval 1933, een Gehelmde Albert I van 2 frank enz. enz. 2. 1965-1991, postfris. 3. Congo Vrijstraat, Belgisch Congo, Bezet Duits Oost-Afrika, Ruanda-Urundi. 4. Taks, Expres, Spoorwegen, Telegrafie. 5. Recente zegels en vellen. 6. Vellen en reeksen w.o. Belgica 1972, Themabelga 1975, Luchtpost e.a.
Een commode tombeau van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een commode tombeau van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
“De pegasus”. Een kristallen object uit de reeks “Fabelachtig dierenrijk” naar een ontwerp van Adi Stocker. Jaarlijks item 1998. In originele verpakking en met display. We voegen er een plaquette met opschrift “Fabelachtig dierenrijk 1996 - 1998” aan toe.
Een partij diverse postzegels in tien albums: 1. Bulgarije, Ierland, Vatikaan, Griekenland enz. 2. Marokko, Maleisië, Kaapverdië enz. 3. België jaren 80, postfris. 4. Nederland. 5. Varia. Ruanda, Burundi, Katanga. 6. Duitsland: Reich. Bundespost. DDR. E.a. 7. Bulgarije, Polen, USSR enz. 8. Belgisch Congo, Congo, Zaire e.a. 9. Luxemburg, Italië, Spanje, Zweden, Griekenland e.a. 10. Klein album met exotische zegels. En enkele losse zegels, boekjes, oude catalogi e.d.
Een verlengbare eikenhouten tafel met balusterpoten en het blad versierd met parketwerk.
Een grote antieke aardewerken mengvat. Zuid Europa.
Een art nouveau tweedeursvitrine met onderaan twee laden.
Een semainier van mahoniehoutfineer in Louis Philippestijl.
Een Chesterfield twee- en éénzit van gecapitonneerd groen leder. Slijtage.
Een gevarieerd lot postzegels, bestaande uit vijf goed gevulde albums, drie lege, een gids en een doos met losse exemplaren.
Een partij Belgische postzegels in 5 albums, waarvan 4 Davo: alle uitgiftes postfris van 1992 tot en met 2016. Ook vellen en blokjes.
Een staande klok met gebeeldhouwde kast, versierd met bladermotieven, bloemen en onderaan een pijproker. De kuif met een mannenprofiel. De wijzerplaat gemerkt.
“Pierrot”. Een kristallen object uit de reeks “Maskerade” naar een ontwerp van Adi Stocker. Jaarlijkse uitgave 1999. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Een partij diverse postzegels in 9 albums en een mapje met diverse vellen. 1. België vanaf Leopold I, gevarieerd, en een beetje Nederland. 2. - 3. - 4. Scoutszegels 1974-1997. 5. Afrika, Oost-en Centraal Europa. Postfrisse zegels Italië en Nederland. 6. Varia België omstreeks 1990 en oude Spoorwegen. 7. Album “Postage Stamps 1993, People’s Republic of China”. 8. Oude varia België. 9. België 2002.
Een reeks van vier rieten armstoelen uit de ‘Lloyd Loom collection’.
Een eikenhouten commode met drie grote en twee kleine laden. Engeland, omstreeks 1800.
Een staande klok van notenhoutfineer met zwartgelakte details. XIXe eeuw. Werkende staat. Compleet met slinger en gewichten.
Een gebeeldhouwde eikenhouten console met tussenblad en een lade.
Een ronde tafel van mahoniehoutfineer op centrale voet. XIXe eeuw.
Een reeks van zes stoelen met getorste poten en lederen bekleding.
Een sobere houten koffer. XIXe eeuw.
“Fruitstillevens”. Olieverf op paneel. Een paar schilderijen. Draagt een handtekening: Bernard.
“Santa Maria”. Een scheepje van geslepen kleurloos kristal op presentatiesokkel. In originele doos.
Een lage beukenhouten designtafel.
“Waterlandschap met molen”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Wiegers.
Twee verschillende Chinese juwelenkistjes met koperbeslag en met gesculpteerde en opengewerkte plaquettes van jade.
“Binnenschepen op een kanaal”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Wolter.
Een lot van vier verschillende hondjes van geslepen kleurloos kristal.
Een Chinese sokkel van gesculpteerd ijzerhout met een roze marmeren blad.
Twee Afrikaanse vrouwenbustes van gesculpteerd ivoor op houten sokkeltjes. Congo, eerste helft XXste eeuw.
“Man met kinderen”. Een beeldje van gesculpteerd Japans ivoor. Op houten voetstukje. Eerste kwart XXste eeuw.
“Cabaretdame”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: Van der Hen
“Harlekijn”. Een kristallen object uit de reeks “Maskerade” naar een ontwerp van Anton Hirzinger. Jaarlijkse uitgave 2001. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
“Oude wijze ofte “skinny man””. Een beeldje van gesculpteerd Japans ivoor op een houten voetstukje. Eerste kwart XXste eeuw.
“Havenzicht”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Nolte.
Een Afrikaans masker van gepolychromeerd hout, getooid met een poppetje.
“Achtertuin”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Frans Hoek. Klein letsel.
Een lot vogeltjes van geslepen kristal, bestaande uit een nestje met vier kuikens, een pelikaan, een kiwi, twee eendjes, een duif, een pinguïn en twee kleine vogeltjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet. Kleine slijtage.
Een buste van Christus van gesculpteerd ivoor. Omstreeks 1930. Op houten sokkel.
Een Afrikaans schild van gesculpteerd hout.
“Balinese tempelscène”. Gemengde techniek op textiel.
Een treintje van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een locomotief, een kolenwagon, personenwagon, tankwagen, kiepwagon en een containerwagon. Op houten treinspoor.
Een Afrikaans masker van gesculpteerd en zwartgepatineerd hout. Hoorn gerestaureerd.
“Antverpia” (23 x 28 cm). “VII Provinciën” (22 x 27 cm). “Gouvernement de Wladimir” (31 x 37 cm). Drie oude kaarten.
Een kleine klapsecretaire van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl, versierd met bloemenmarquetterie en bronsbeslag. Binnenin drie laden en een secreet.
Een paar XIXe eeuwse ovale portretten van een burgerkoppel.
Een lot diertjes van geslepen kristal, bestaande uit een panda, een chimpansee, een vos, een muis, een slak en een olifant. We voegen er twee paddenstoeltjes aan toe.
Een eikenhouten koffer met onderrand in accolade.
Een schaakspel in doos met inlegwerk.
Een grote kom van Chinees porselein met een blauw decor van tekens en met messingen rand. Onderaan gemerkt.
“Italianiserend landschap”. Gemengde techniek.
Een lot voorwerpen van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een schelp, een grote vis op gesatineerde voet, een groepje met drie vissen en twee kleine visjes.
De zeven geluksgoden van diverse pietra dura. Chinees werk. Op gemeenschappelijke houten sokkel. Respectievelijk: Citrine, Lapis Lazuli, Rhodoniet, Malachiet, Amethist, Jade en Bergkristal.
“Bloemstilleven”. Aquarel. Draagt een handtekening: Kamerling-Oenes.
Een lot Vlaams aardewerk, bestaande uit twee kruiken en een voetstoofje met houten bakje. Omstreeks 1800.
“Heidelandschap met terril”. Gouache op papier. Draagt een handtekening: Krug.
Een gefineerde kaptafel met twee laden in de gordel.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Balustervaas van polychroom Chinees porselein met decor van personages.
Groepje van gebeeldhouwd jade met vogels in bloeiende struiken. Chinees werk.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Roosenboom.
Een vaas van Chinees porselein met een blauw decor van pioenen Medio XXe eeuw.
Een gestileerd stenen beeld. Zimbabwe.
“Stadsscène”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd.
Nanking vaas van Chinees aardewerk met decor van vogels en bloemen. Onderaan gemerkt.
“Staand naakt”. Potlood op papier. Omstreeks 1900.
Twee beeldjes van geslepen kristal. Een bloem op staander, Deoli - Amethyst uit de Crystal Palace serie / tropische bloemen, Kleur: Amethyst en citrine. Art. nr. 247759 in de originele verpakking. Geen certificaat. Een Lieveheersbeestje op bloem; Art nr. 842804. Niet in originele verpakking . Geen certificaat.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van zijde. Gesigneerd. Te reinigen.
Een paar bloeiende struiken met vogels in gebeeldhouwd jade. Chinees werk.
Twee vaasjes van gebeeldhouwd been. Chinees werk.
Paradedegen gedamasseerd en gedeeltelijk verguld.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt. Slijtage.
Een Aziatisch penseel van ivoor en koraal.
“Jesus, Maria en Jozef op de ezel.” en “De verrijzenis van Christus.” Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd resp. ‘76, ‘78.
Een paar vaasjes van Chinees porselein met een famille-rosedecor van vogels op bloeiende struiken. Onderaan gemerkt. Tweede helft XXe eeuw.
“Compositie”. Kleurenlitho. Gesigneerd en gedateerd 1971 buiten de plaat.
Drie beeldjes in geslepen kristal. Art. nr 247759, een Haan met Rode kam in originele verpakking. Art. Nr. 010005, een grote zwaan in originele verpakking en art. nr. 623323, twee ijsvogels op een tak niet-originele verpakking. Allen zonder certificaat.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Een jade pilaartje met een gesculpteerd landschapsdecor.
“La frileuse”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Stilleven met boek en bloemenvaas”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Afrikaans houten beeld met nagels.
“Bull and bear”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van Isidore Bonheur.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bladvormig schaaltje met handvat van blauw en wit Chinees porselein met een decor van bloemen en planten. Tijdperk Daoguang.
“Musicerende naakten”. Litho. Gesigneerd in de plaat. Achteraan: 907 uitgave Euro Art 1975.
Twee XIXe eeuwse bolspiegels.
Een wollen Oosterse loper. Handgeknoopt.
Een rechthoekige schotel van Chinees porselein met een blauw en wit decor van pioenen. Onderaan gemerkt.
Een Chinese figuur van gesculpteerd hout en een blok roze jade met een landschapsdecor in reliëf.
“Veel geluk - Wachten op Godot I”. Een lithografie. Gesigneerd en gedateerd 1985 buiten de plaat.
Een Yashica 8-EIII 8mm camera met filmrollen en lederen draagtas.
Een paar hoorns van een kafferbuffel, gemonteerd op een houten muurplaquette.
“Stadszicht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Twee verschillende sabels. Begin XXe eeuw.
“La proue Daniel”. Een potloodstudie op papier. Gesigneerd en gedateerd 1991.
Een vaas van cloisonné op rood koper met oren in de vorm van dierenkopjes. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw. Bodem los.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Bowl van Chinees porselein met famille rose decor. Onderaan gemerkt.
Een vaas van cloisonné brons. Chinees werk. Lichte deuk aan de basis.
“Interieur van de St. Bavokerk te Haarlem”.
Een kleine devotieplaquette van gesculpteerd albast met een voorstelling van een heilige en het Lam Gods. In ovaal kadertje. XIXe eeuw.
Een XIXe eeuwse ceremoniesabel met messingen handgreep.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zittende Boeddha van monochroom porselein, gemonteerd als lamp.
“Symbolische voorstelling”. Kleurenlitho. Gesigneerd en genummerd 80/145 buiten de plaat.
Een paar aardewerken boekensteunen in de vorm van duiven. Modelnummer onderaan.
Een paar bronzen olifantenkoppen.
Twee bustes van ivoor. Congo, eerste helft XXste eeuw.
Een oude zwaardbajonet. Omstreeks 1900.
Een Tibetaanse mandala op zijde.
Smeedijzeren inktstel met kristallen inktpot, versierd met een bladmotief.
Een luchter met centrale coupe en vier lichtpunten. Koper en glas met albasten coupe. Twee appliques in koper met albasten coupes en glazen versieringen
“Molenlandschap”. Chromolitho. In de plaat gesigneerd. Ed. Blechinger & Leykauf, Vienna.
Een kleine sextant, een kompas en een zonnewijzerring. De eerste gemerkt van Stanley te Londen.
“Vlaams landschap”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat en genummerd 44/60.
Een lot oude balg - camera’s in werkende staat. Periode ‘30 - ‘50. Twee camera’s “Agfa Isolette ( jaren ‘50), Twee AGFA Balgcamera’s met Jgstar- lens ( ca. jaren ‘30), een “AGFA BOX 54” ( ca. 1930-33) en twee statiefjes.
Een handgeknoopte Turkse kelim van wol.
Een lot van 50 Franstalige boeken met betrekking tot kunst, waarbij voornamelijk schilderkunst.
Twee balustervazen van Chinees porselein met polychroom decor van vogels, één op blauwe en één op roestrode fond. Onderaan gemerkt.
Een ovale spiegel in verguld houten lijst in Lodewijk XV-stijl.
Een vintage vaas in oranje en zwart aardewerk. Onderaan gemerkt.
Vier appliques van verguld brons in Lodewijk XV-stijl met telkens drie lichtpunten.
Vier appliques van verguld brons in Lodewijk XV-stijl met telkens drie lichtpunten.
Drie appliques van verguld brons in Lodewijk XV-stijl met telkens drie lichtpunten.
Jurisprudentiae Romanum. In leder gebonden. Parijs 1750.
Een bronzen kandelaartje, versierd met drie kariatiden. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een lot van 29 Franstalige boeken met betrekking tot moderne kunstenaars.
Een zittende wijze van oranje en bruin porselein op een koperen lampmontuur.
Theeserviesje van polychroom porselein met gevarieerd decor. Onderaan gemerkt.
Een paar kleurloze kandelaars van kristal.
Een gesculpteerd houten masker. Afrikaans werk.
Stalen degen.
Paar blauwe en witte kalebasvazen van Chinees porselein. Klein letsel.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een paar sierkruiken van albast. Beschadigingen.
Een handgeknoopt wollen kelimtapijt.
“Nouveau Larousse illustré” Zeven delen. Bijgevoegd: “Larousse médical illustré”.
Een kraagvaasje van meerkleurig Japans porselein met een decor van personages in cartouches en pauwen in een landschap rondom. Onderaan gemerkt. Barst en schilfer aan de kraag. XIXe eeuw.
Main gauche van staal.
Madonna met kind van was en textiel. Onder glazen stolp.
Een bol vaasje van blauw en bruin glaspasta.
“Ochtendlandschap”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: Prikker.
Een jardinière van kobaltblauw porselein met een handgeschilderd bloemendecor met messingen montuur en voet. Onderaan gemerkt.
“Figuren met duiveltjes”. Een pendant. Olieverf op paneel. Gesigneerd en één van de twee gedateerd 1977.
Een ovale eikenhouten gatelegtafel met getorste poten. Engeland, XIXde eeuw.
Een handgeknoopte loper.
“De kleine violist”. Een beeldje van meerkleurig porselein uit de reeks van M.I. Hummel. Gemerkt.
Een Duitse bierkruik van aardewerk met een meerkleurig militair decor ter ere van 1914 met een ijzeren kruis op het tinnen deksel.
Main gauche van staal.
Een punchbowl en een grote vaas van geel en kleurloos kristal, versierd met een geslepen decor van bloemen. Gemerkt ‘Julia”. Punchlepel ontbreekt.
“Madonna met kind”. Een beeld van terracotta. Gesigneerd.
Een lot grote en kleine poppen met toebehoren, waaronder kleertjes, een kastje, een bed en een wagentje.
Een gipsen buste van Edward Keurvels (1853-1916, componist en dirigent, leerling van Peter Benoit). Gesigneerd en gedateerd 1925.
Twee kleurenlitho’s met Japanse theatermaskers. Beide gesigneerd buiten de plaat en gedateerd 2000.
Eikenhouten koffer. XIXde eeuw.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Twee asbakken, waarbij één van deels groen kristal en de andere van Muranoglas, getooid met een vis.
Een lot van vier kunstboeken waaronder werken over Magritte, Delvaux en Ensor.
“Profiel van een man”. Twee etsen. Gesigneerd, genummerd op tien exemplaren en gedateerd 2005 & 2007 buiten de plaat.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Drie vaasjes van iriserend glas. Onderaan gesigneerd en gedateerd.
“Moeder en kind”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Vijf kristallen moezelglazen met gegraveerd motief.
“Sovereign of the Seas”. Gravure ingekleurd van 10 exemplaren. Achteraan gesigneerd Winckels 1936.
Een rechthoekige eikenhouten tafel met vier balusterpoten in verbinding.
Een wollen loper en een klein karpetje. Handgeknoopt.
Twee diverse borden van polychroom porselein.
Een lot groen kristal, bestaande uit een karafje, met vijf bijpassende glaasjes op kleurloze voet. We voegen er drie afwijkende modelletjes aan toe.
“Brabantiae Germaniae...”. Oude ingekleurde kaart.
Een handgeknoopt Turks wollen tapijt.
Een houten vogelkooi.
“Les Provinces Pays Bas Catholiques”. Oude ingekleurde kaart. XVIIde eeuw.
Een mahoniehouten speeltafeltje in Régencestijl met een klapblad, bekleed met vilt.
“Gouvernement Général du Pays Orléanois”. Oude kaart.
Een eikenhouten bijzettafel in Louis Phlippestijl met voluutpoten.
Een wollen Oosterse loper. Handgeknoopt.
Een kleine ééndeursvitrine in Régencestijl met een lade boven de deur. Enkele manco’s.
“Danseresjes”. Een serie van vier beeldjes van polychroom Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
“Cadurcium Vernaculé Querci”. Oude ingekleurde kaart.
Een art deco wandconsole met twee laden en twee deuren.
Een servies voor twaalf personen met het decor “Royal Mail”, bestaande uit grote en kleine borden, kommetjes en kopjes. Twee kopjes manco. Onderaan gemerkt.
Een lot van 33 filmaffiches, waarvan drie ingekaderd.
Een lot van drie kleurloze kristallen karaffen, waarbij één op voet.
Reproducties van Japanse houtsneden (15 x 19 cm): “The Wave” van Hokusai en een andere. En een Weense gravure met een ruiter (11,5 x 9,5 cm).
4 notenhouten stoelen in Louis Philippestijl met gecanneerde zit.
Een handgeknoopt Perzisch wollen lopertje.
Lot Chinees porselein: een blauw wit bord, een confiturier naar famille verte voorbeeld, twee schoteltjes met personages en een diepe kom met blauw en wit decor. Alle onderaan gemerkt.
Een gedeelte koffieservies van wit en verguld porselein, bestaande uit een koffiepot, een suikerpot, een melkkan, een kom en vijf kopjes met onderbordjes. Tijdperk Louis-Philippe. Letsels.
Een merklap uit 1926. Het achterste glas gebroken.
Een mahoniehouten speeltafeltje met klapblad op centrale vierpoot. Opnieuw met vilt te bekleden.
Een lot van zes XIXe eeuwse glazen, waarbij drie met een decor in de geest van het Mary-Gregoryglas.
Een telescoop op statief. Japan.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
Een theeservies van Japans porselein, bestaande uit een theepot, een melkkan, een suikerpot, vijf kopjes met zes ondertasjes, een kom, elf kleine bordjes en twee grote borden. Eén dekseltje manco.
Drie beeldjes van polychroom porselein.
Een rond bijzetkastje van gefineerd hout met één deur en een rond roodmarmeren blad.
Een lot porselein met, met de hand gehoogde, bloemendecors, bestaande uit een lampenvoet, drie waterverdampers, een diep en een plat bord, een milieu-de-table, een pillendoosje, een vaasje, een bonbonnière en een pose-cuillere. Allen gemerkt.
Vier houten bijzetmeubeltjes met een entretoise en met twee uitschuifbare bladen bovenaan.
Lot Canton porselein, XIXde eeuw. Schotels, kopje, bowl.
Een smeedijzeren kandelaar.
Drie elegante porseleinen groepjes.
Twee mahoniehouten stoelen in Regencystijl, bekleed met rood fluweel.
Een koffiepot, een suikerpot en een melkkannetje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een oude houten wieg.
Een bol karafje met vijf bijbehorende glaasjes met een handgeschilderd bloemendecor.
Een koffieservies van meerkleurig en verguld porselein met een decor van rozen, bestaande uit een koffiepot, melkkannetje, suikerpot, zeven kopjes en twaalf ondertasjes. Gemerkt.?
Een Madonna met Kind onder stolp. Eén vingertje manco.
Een sobere armstoel met rieten zit.
Een lot rood glaswerk, bestaande uit zes glaasjes, twee kannetjes, drie potjes en een vaasje. Enkele beschadigingen. Eerste helft XXe eeuw.
Een Engelse armstoel van mahoniehout. XIXde eeuw.
Een eikenhouten stoel met lederen bekleding.
Een halfrond bijzetmeubeltje van mahoniehoutfineer met vier tapse poten, een klapblad en twee laden, versierd met messingen ingelegde biesjes. XIXe eeuw.
Een halfrond bijzetmeubeltje met drie tapse poten en twee schuifdeurtjes.
Een klein rechthoekig bijzettafeltje met gedraaide pootjes.
Een paar vergulde houten stoeltjes in barokke stijl met gecanneerde zit.
Een reeks van vijf antieke, rustieke stoelen.
Een paar notenhouten armstoelen in Lodewijk XIII-stijl, bekleed met tapisserie. Licht afwijkende modellen, waarbij eentje met een voetbankje. Bekleding versleten.
Een reeks van zes sobere eikenhouten stoelen, bekleed met rood fluweel.
Een halfrond bijzetmeubeltje van notenhout met twee laden.
Een staande klok in gebeeldhouwde eikenhouten kast, versierd met vogels en bloemen.