De veiling is volledig – 810 loten.
Tentoonstelling: Zaterdag en Zondag van 11u tot 18u.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 810 loten.
Tentoonstelling: Zaterdag en Zondag van 11u tot 18u.
Een tafelstuk van metaal en glas, gedragen door een reiger.
Een lot van zes stuks etsen e.a.
Cache-pot van polychroom porselein. Onderaan gemerkt.
Een lot van vijf oude gravures met zichten op Vlaamse steden en een marine.
Vijf verschillende paternosters één ervan in het origineel zakje.
Een sober eikenhouten bijzettafeltje met gedraaide poten.
Een grote en een kleine glazen stolp met houten sokkel.
Een lot metaal, bestaande uit drie verschillende siervaasjes en een kok van tin, twee metalen siervazen met druiventrossen en een verzilverd metalen siervaas.
“Prise de l’ille de Bommel”, “ Combat d’Hooglède”, “Combat de Tirlemont et de Goizenhoven” & “Combat d’Anderlecht”. Vier prenten met betrekking tot Franse veldslagen onder Napoleon.
Een lot zilveren juwelen waaronder ringen, armbanden en halssnoeren.
Een lot koper en brons, bestaande uit twee lantaarns (waarvan één zwaar beschadigd), een ciborie, een koehoorn, gedragen door een kindje, een geëmailleerd bord, een vaatje met kraantje, enz.
Een reeks van twaalf houtsneden van Felix Timmermans. Gemonogrammeerd in de plaat.
Een lot verguld koper en brons, bestaande uit drie ovale fotokadertjes, een kandelaar gedragen door een putto, een kandelaar in Lodewijk XV stijl en een versiering in de vorm van een acanthusblad.
“Het brandende belfort en de lakenhallen te Ieper”. Een kleine aquarel. Gesigneerd.
Een zilveren gesp, een broche in de vorm van een vlinder en een miniatuur flesje.
Een armstoel van gesculpteerd eikenhout in Jacobeanstijl. Met rieten zitting. XIXe eeuw.
Een siercoupe van kleurloos kristal. Gemerkt.
Een lot van zes beeldjes van blauw, wit en meerkleurig porselein, bestaande uit drie koppeltjes in oplopende groottes. Niet gemerkt.
“Winters molenzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden en een 18 karaats geel gouden ring bezet met halfedelstenen.
Een gevarieerd lot geel en rood koper, bestaande uit een oude koffiemolen, twee koffiepotten, een gedreven schaal, twee poffertjespannen, een puddingvorm, twee kleine pannetjes, een olielamp, enz.
Een lot van vier lithografieën, waarvan één met een beeltenis van Napoleon, één met een jongedame en twee interieurs.
Eetservies van wit porselein met vergulde rand en bloemenmotief in het centrum. Gemerkt U.M.L. France. Medio XXste eeuw. Voor 12 personen, met terrines en schotels.
“Exposition d’Anvers 1840”. Litho naar Kruseman. Uitgegeven door La Société Royale pour l’Encouragement des Beaux-Arts à ses Souscripteurs.
Een handtasje van zilver 800‰. De beugel gegraveerd en versierd met een cloisonné bloemenmotief.
Een eikenhouten bijzettafeltje met gedraaide poten in verbinding en met een lade in de gordel.
Een lot fossielen van het Isle of Wight. Alum Bay e.a.
Een mandje met een zittend kindje en een jonge vrouw met twee manden van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt. Begin XXe eeuw.
“Fruitkraam”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat en E.A.
Een etui met wapenschild van ivoor en verzilverd metaal. Eerste helft XXste eeuw.
Een ijzeren schedeltje.
“Herfstregens”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 40/75 buiten de plaat.
Een lot van elf messingen en bronzen wandkapstokken in verschillende uitvoeringen.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1989.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hangers in de vorm van ringen en een hartje.
Karpet van wol met een Gül-motief op rode fond. Handgeknoopt.
Een lot porselein, bestaande uit een schaaltje, versierd met een meerkleurig varkenskoppeltje, een bakje in de vorm van een varken met een hoed, twee verschillende mosterdpotjes in de vorm van een varkentje en een jongetje met ladder op een varken. Eéntje gemerkt van Goebel.
Een lot handgeschilderde Russische gelakte doosjes.
“Dreef”. Pastelkrijt op papier. Gesigneerd en gedateerd 1978.
Een gegraveerde zilveren sigaretten doos. Gemerkt A.K.
Een kleine jardinière van meerkleurig porselein in de vorm van een meisje bij een mand met bloemen en konijntjes. Onderaan gemerkt.
“Schepen op een kanaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van tien borden van aardewerk en porselein, waaronder Straatsburgse, Delftse, Brusselse en Chinese. XIXe en XXe eeuw. Enkele randschilfers en één gerestaureerd.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een sterling zilveren gegraveerde balpen gemerkt. Yol Birmingham 925‰ R 1991 en een châtelaine etui van zilver. Colen Cheshire, datumletter D voor 1904.
Een lot van drie oosters wollen tapijten.
Een lot tin. XVIIIde, XIXde en XXste eeuw.
Een bol vaasje van porselein met een handgeschilderd bloemendecor.
Een lot van drie reproducties in oude kaders.
Een zwart en vergulde balpen, vulpen en vulpotlood in origineel lederen etui. Gemerkt.
Een lot messing, bestaande uit een wandkandelaar, een wandlicht met stormlamp en een pupiter.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een brede kandelaar van polychroom en verguld porselein, versierd met twee musicerende putti. Onderaan gemerkt.
“Heidezicht”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een zilveren vulpen met ‘Iridium-point’.
Een houten luchter met zes lichtpunten. In barokke stijl.
Een ovale mahoniehouten plateau met opstaande rand en versierd met een ingelegd rozet. XIXde eeuw.
“Vrouw met hoepelrok”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Barst in de voet. Gemerkt.
“Winters landschap”. Een kleurenets naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd en genummerd op 250 exemplaren buiten de plaat. Gedateerd 1930 binnen de plaat.
Een slavenarmband van zilver en hoorn met een dubbele drakenkop.
Lot bestek van verzilverd metaal met diverse motieven. Christofle, Wellner e.a.
“Oosters figuur”. Een ets. Waarschijnlijk een artiestenproef. Gesigneerd en gedateerd 1929 binnen de plaat.
Een lot gekleurd en handbeschilderd glaswerk, bestaande uit een blauwe olielamp, een groene vaas, een vaas op koperen voet, twee verschillende kleine vaasjes en twee groene glazen. Begin XXe eeuw.
“Stilleven met fazanten”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Schade.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een centrale robijn van ± 0,50 ct.
Een zwaar gesculpteerde sgabello met opengewerkte rug, versierd met kariatiden, acanthusbladeren en meerminnen.
“Le panorama de la guerre”. Serie van zeven boeken. Ed. Librairie Illustrée Jules Tallandier. Paris. We voegen er een ingebonden reeks van “La Belgique Coloniale uit 1898 aan toe.
Een beker en een schotel van meerkleurig porselein uit de reeks “Cries of London”.
“Zich op Oud-Gent”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een halssnoer en een broche van koraal. We voegen er een art deco hanger van zilver bezet met markasiet en agaat aan toe.
Een art deco vaasje van wit craquelé met een decor van een bloemenmand. Onderaan gemerkt. Model D501.
“Antwerpen”. Een houtsnede. Gesigneerd, gedateerd 1972 en genummerd 3/50 buiten de plaat.
Een koffertje van meerkleurig Italiaans aardewerk in barokke stijl met verscheidene decors in reliëf.
Een gravure met een portret van Napoleon omringd door monumenten, veldslagen en levensgebeurtenissen met betrekking tot de keizer. XIXe eeuw. In de oorspronkelijke lijst.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een in markies geslepen robijn van ± 0,50 ct.
Een luchter van glas en tin. Zes lichtarmen met pendeloques. XIXde eeuw.
Een oude plantenhouder met een voorstelling van de zon en middeleeuwse figuren.
“His masters voice”. Een groep van gepolychromeerd gietijzer.
“Molenlandschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
“Koninklijk koppel”. Twee beelden van gepolychromeerd en verguld porselein. Met losse versieringen op het hoofd, waarvan één beschadigd.
“Katjes” & “De watermolen”. Olieverf op resp. doek en paneel.
Een spaarpot van gepolychromeerd gietijzer in de vorm van een adelaar bij haar kuikens.
Een wandversiering van gesculpteerd hout in gotische stijl.
Een zwart en vergulde rollerpen. Gemerkt.
Een vergulde bronzen luchter met vier lichten versierd met bloemenguirlandes.
Een scheepskompas in houten kistje.
Een lot brons, bestaande uit een boerentrekpaard, een fazant, een dansende beer op marmeren sokkel met een pique-fleur van koper en parelmoer op de rug (beschadigd) en een zittende hond van zamak.
“Winters dorpszicht”. Olieverf op paneel.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met in princesse geslepen diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een koperen wereldbol op houten voet.
“Village sous la neige”. Een lithografie naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd en genummerd 169/250 buiten de plaat.
“Boogschutter”. Een plaquette op voet van deels gesatineerd glas. Gemerkt en onderaan genummerd.
“Hoevelandschap met wandelaars”. Olieverf op doek. Gesigneerd
Een 14 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en diamantbaguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een paar luchters van gepolychromeerd smeedijzer met tien lichtpunten in de vorm van gebladerte en versierd met glazen bloemetjes.
Twee recente en een oud olielampje, waarbij twee van terracotta en één van ijzer.
Een pop met porseleinen hoofdje, handjes en voetjes.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct.
Een serie van zes zeer fijne mokkalepeltjes. Keuren van Birmingham, maker A J Bailey en datumletter ‘q’ voor 1915. In etui.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1946.
Een recent scheepskompas in houten kistje.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met twee kleuren diamant met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een eikenhouten art nouveau meubeltje met twee deurtjes en een klapblad in de gordel. Sober versierd in arts and craftsstijl met ebbenhouten vierhoekjes. Meubelmakerij Demets, begin XXste eeuw.
Een wagon spoor 1 voor Märklin. In oorspronkelijke doos. Compleet en ongebruikt.
Een art deco doos met inleg en een verguld decor.
“Nieuwpoort”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘95.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een maansteen van ± 12 ct.
Twee grote vergrootglazen, waarvan één met een gedraaid houten en de anderen met een geslepen handvat. We voegen er zes kleinere exemplaren van verzilverd metaal aan toe.
“Stilleven met zonnebloemen”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
“Edel koppel”. Een paar bas-reliëfs van gesculpteerd ivoor in ovale kadertjes. Met label van de Franse syndicale kamer voor ivoor en schildpad.
“De breister”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. onyx en parelmoer.
Een eikenhouten art nouveau etagère met onderaan een deurtje en met een lade in de gordel. Sober versierd in arts and craftsstijl met ebbenhouten vierhoekjes. Meubelmakerij Demets, begin XXste eeuw.
Een lot van twee oude camera’s en een fototoestel in lederen etuis. Resp. Nito, Kodak en Agfa.
Een bronzen juwelendoosje, versierd met een barok reliëfdecor.
“Winters landschap”. Een kleurenlitho naar een werk van Valerius de Saedeleer. Gesigneerd en genummerd 174/250 buiten de plaat. Gedateerd 1930 binnen de plaat.
Een geel gouden dameshorloge met lederen armband.
“De baadster”. Een beeld van albast. Meerdere restauraties.
“Kind bij een hond met hoed”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie etuis met zilveren bestekken, waarvan een slabestek met been, een vierdelig visbestek en één met drie vorken en een mes.
“Bosdreef”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en ivoirine.
Een gefineerde secretaire in Lodewijk XVI-stijl met onderaan twee paneeldeurtjes en een lade boven het klapblad.
Drie gebeeldhouwde houten devotiekruisen met iconen. Ethiopië. We voegen er twee perkamenten geïllustreerde tekstbladen bij.
Een zeshoekige halsvaas van porselein, versierd met een meerkleurige bloemenguirlande. XIXe eeuw. Gemonteerd als lampenvoet.
“Meisjesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1889.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met telkens één solitair van van ± 0,25 ct.
Een coupe van geslepen kristal, blauw gekleurd in de massa. Onderaan gemerkt.
“Jardinière met gedrapeerd tapijt”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
“Jachthonden”. Een art deco groep van groengeglazuurd aardewerk.
“Wandelaars in een winters landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Met restauratie.
“Jonge vrouw”. Een art nouveau beeldje van verzilverd brons. Gemonogrammeerd ‘B.M.’. op sokkeltje van plexiglas.
Een buffetkast van gefineerd mahoniehout versierd met bloemenmarquetterie. Centraal twee deuren onder twee laden. Links en rechts vitrine. Zwaar blad van groen geaderd wit marmer. Omstreeks 1900.
Een lot van drie verschillende bronzen vijzels met stampers.
Kleine koperen pendule in Lodewijk XV-stijl. Blauwe Romeinse cijfers op wit geëmailleerde wijzerplaat. Met slinger en op een sokkel, bekleed met rood fluweel.
“Bomen”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. XIXe eeuw.
Een ovale tafel van notenhout, versierd met ebbenhouten details. Centrale vierpoot met gesculpteerde acanthusbladeren en fruit voorzien van vier gedraaide sierpoten. Verlengbaar tot 12 plaatsen maar zonder verlengbladen. Tweede helft XIXde eeuw.
Een luchter van koper en kristal met acht lichtpunten en versierd met pendeloques.
“De dronken musketier”. Aquarel op papier. Gemonogrammeerd.
“Diana”. Een groep van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“De voorstelling aan Keizer Napoleon I”. Een lithografie naar een werk van Vincente de Paredes.
Een merkwaardig meubel van gesculpteerd eikenhout met twee schuifdeurtjes bovenaan en een legplank in het midden. Grotendeels XVIIe eeuw, in het midden gedateerd 1697.
Een eikenhouten buffet met opzet. Onderaan twee deuren onder een lade en met getorste zuiltjes op de hoeken. Bovenkast met twee beglaasde deuren. Renaissancestijl, einde XIXde eeuw.
Een paar art nouveau siervazen van gepatineerd brons, versierd met vrouwenhoofden.
Een stuk apatiet en een geode okeniet.
“Gevecht met buffels en een leeuw”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1898.
“Strijd tot de dood”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel.
Een scheepslantaarn van rood en geel koper.
“Begijnhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een geslepen fluitvaasje op een voet van arduin en verguld messing.
Een paar winterse hoevezichten. Olieverf op doek. Resp. gesigneerd ‘Budens’ & ‘Noppe’.
Een Normandische bruidskast van gesculpteerd eikenhout. Omstreeks 1800.
Een tweeledige kast van eikenhout met bovenaan twee gemoulureerde deuren en drie laden in accolade onderaan.
“Putti met bloemen”. Een beeldje van bruingepatineerd brons op grijs marmeren sokkel.
Een bruingepatineerd bronzen beeldje in de vorm van een jonge vrouw in art deco-stijl.
“Vrouw in een interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Samengestelde eetkamer in notenhout.
Een replica van een meesterstuk in de vorm van een traphal onder koepel.
“Dorpsplein”. Olieverf op doek. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een oude messingen kassa op houten voet. Met twee sleutels.
“Herder met kudde schapen”. Olieverf op doek. Gesigneerd links onderaan.
Een merkwaardige buffetkast van gesculpteerd eikenhout, samengesteld uit onderdelen van verschillende leeftijden. Onderaan twee paneeldeuren en drie putti, het opzet met leeuwenkopjes en figuren en een centraal paneel met een scène in reliëf.
Een tweeledige buffetkast met onderaan twee deuren onder twee laden en het opzet met een centrale deur met glas in lood. Tijdperk art nouveau.
Een bronzen triptiekje. Gesigneerd en genummerd 37/197/
Een paar waterdragers van donkergepatineerd brons.
Een aluminium schaalmodel van een Junkers JU52/ 3M op staander.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct.
“De slangenbezweerder”. Een beeld van bruingepatineerd brons op zwart marmeren voetstuk. Naar een werk van Charles Arthur Bourgeois.
“Vlaams landschap”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een eetkamer van gesculpteerd eikenhout, bestaande uit een tweeledige buffetkast met onderaan drie paneeldeuren onder drie laden, bovenaan een centrale deur en vier zuiltjes, een verlengbare tafel met één verlengstuk en acht stoelen.
“Reiger bij een meer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1886.
Een 18 karaats wit gouden hanger in de vorm van een kruis bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een eikenhouten garderobe met een deur rechts en smaller vast paneel links. De deur bovenaan voorzien van glas in lood. Omstreeks 1900.
“Lopende panter”. Een beeld van donkergepatineerd brons.
“Les noces d’or”. Een groep van meerkleurig aardewerk. Onderaan gesigneerd.
“Pijpenroker in een interieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een bacchantische voorstellling met drinkende putti bij een wijnton. Terra cotta groep. Letsels en manco’s. XIXde eeuw. Gemonogrammeerd.
“De veehoeder”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1864.
Een reliëf van gesculpteerd albast met een religieuze scène. Mechelen, XVIIe eeuw.
“Na de hoogmis”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,66 ct.
Een tweeledige buffetkast met onderaan twee deuren onder twee laden en het opzet met een centrale deur met glas in lood. Tijdperk art deco.
Een gestileerde olifant van bruingepatineerd brons op een marmeren voet.
“Vrouw op paard”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een arduinen voetstuk naar een werk van Fernando Botero.
“De roepende waterdrager”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,50 ct.
“Paarden”. Een groep van bruingepatineerd brons naar een werk van P.J. Mène.
“Roomse markt.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gestileerde zittende kat van donkergepatineerd brons in art decostijl.
Reeks van vier schetsen van Italiaanse berglandschappen. Potlood en wit gouache op papier. Met monogramstempel M.I.V.B.
Een parure van 18 karaats wit en rose goud met hanger, oorbellen en ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,10 ct.
Een eikenhouten buffet met opzet. Onderaan twee deuren onder een lade en met zwaar gebeeldhouwde stijlen en onderlijst. Bovenkast met twee beglaasde deuren. Renaissancestijl, einde XIXde eeuw.
“Baviaan”. Een beeld van donkergepatineerd brons.
Een bronzen cartelklok. Eind XIXe eeuw.
“Zeilboot aan de kust”. Olieverf op doek. Mooi gerestaureerd. Gesigneerd links onder.
Een 18 karaats rooskleurige gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
“De korendraagster”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd en met merk van de ‘Société des Bronzes de Paris’.
“Herder met schapen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1929.
“Drie putti”. Een groep van terracotta. Achteraan gesigneerd. Met certificaat uit 1997.
“Uitgebreid zicht op een watermolen, met een man op een landweg”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1963.
Een eikenhouten vitrinekast met twee gesculpteerde paneeldeuren naast de gevitreerde.
Een grijsgelakte en gesculpteerde slaapkamer in Lodewijk XVI-stijl. Bestaande uit een bed, een garderobe, een kaptafel met spiegel. Versierd met gebeeldhouwde guirlandes, met gevlochten riet en met op doek geschilderde engeltjes. Omstreeks 1900.
“Moeder en kind”. Een gesculpteerd houten kunstwerk. Gesigneerd.
Een vrouwentorso van groengepatineerd brons.
Een jachthond van donkergepatineerd brons. Naar een werk van P.J. Mène.
Een eetkamer van gesculpteerd eikenhout, bestaande uit een groot buffet met vier paneeldeuren en drie laden onderaan, bovenkast met schuine zijden, geflankeerd met twee zuilen. Verder een vitrinekast met onderaan twee paneeldeuren naast drie laden en een verlengbare eettafel met vier stoelen en twee armstoelen.
“De druivenplukster.” Een beeld van albast op marmeren sokkel.
Een stenen vrouwenbuste op korinthische zuil.
Een wandornament van verzilverd metaal in de vorm van een leeuwenkop.
Een driedelig klokstel van zamak.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een in princesse geslepen cognackleurige diamant van ± 0,60 ct. en twee in markies geslepen diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een eikenhouten Lodewijk XV garderobe met twee gemoulureerde deuren. Einde XVIIIe eeuw.
Ruiter te paard van polychroom brons.
Een paar lampenvoeten van zwart kunststof met een beeltenis van een koppel en een jonge vrouw met ganzen.
“Moeder met kind”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en citrine van ± 39 ct.
“St-Thomas van Aquino”. Koperen beeld.
Een porseleinen muurfonteintje, versierd met meerkleurige bloemen.
Een zilveren taartschep, punchlepel en kandelaar.
“Jongedame met parelsnoer”. Olieverf op karton. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,85 ct. en toermalijn van ± 9 ct.
Een eikenhouten buffet met opzet. Onderaan twee deuren onder twee laden en met gerainureerde zuiltjes op de hoeken. Bovenkast met twee beglaasde deuren, versierd met een guirlandemotief. Einde XIXde eeuw.
“De wasvrouw”. Een beeldje van zwartgepatineerd brons.
Een klein kamerscherm van gesculpteerd hout, versierd met naaldwerk achter glas.
Een meisjesbuste van groengepatineerd terracotta naar een werk van A. F. Pick ter gelegenheid van het ‘32e fête régionale” te Halle in 1951.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4,70 ct. en een amethist van ± 10 ct.
“De huisvrouw”. Een beeld van terracotta. Herstelling aan één van de handen.
Een paar oude koperen koetslantaarns.
“De Buideldrager.” Bronzen beeld. Gesigneerd.
“Het Angelus”. Groep met twee personages van zamak.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten buffet met opzet. Onderaan twee deuren met waaiermotief onder een lade en met zwaar gebeeldhouwde stijlen en onderlijst. Bovenaan étagère, gedragen door kariatiden met hoornen des overvloeds. Renaissancestijl, einde XIXde eeuw.
Een bibliotheekkast met vier gevitreerde deuren bovenaan en vier laden boven vier paneeldeuren onderaan.
Een oude grammofoon met roodkoperen fantasiehoorn.
Een tweeledige buffetkast van gesculpteerd eikenhout in Henri II-stijl.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een citrine van ± 10 ct.
Bronzen beeldje van een fluitspelende jongen.
Een salongarnituur van gesculpteerd notenhout in Lodewijk XV-stijl, bekleed met groen fluweel, bestaande uit een bank en twee stoelen.
“Kinderen met boek”. Een beeld van marmer composiet naar een werk van Del Torrione. Op een zuil in renaissancestijl, eveneens wit marmer.
Een mahoniehouten commode met spiegel met een wit marmeren blad en drie grote en twee kleine laden.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een paar eikenhouten buffetten met twee deurtjes onder een lade. Typische versiering met diverse leeuwenkoppen. Renaissancestijl, einde XIXde eeuw. Bovenkasten manco.
Bronzen paardenkop op en voetstuk met ringen en een haak voor de weitas en het getuig.
Inktpot van Brussels porselein met Karel I op het deksel. XIXde eeuw.
Een bolle aardewerken vaas met een meerkleurig bloemendecor op donkerblauwe fond. Apocrief gemerkt onderaan.
Een kruisbeeld van mahoniehout met ingelegde details.
Een Duitse lederen Shako, het insigne met opschrift “Im Treu fest”.
“Galopperende paarden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een oude revolver met dubbele loop. Type “Lefaucheux”. Belgische makelij. Omstreeks 1850.
“Besneeuwd hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1949.
Een bureau in Engelse stijl met twee ladenblokken met telkens drie laden en een rood kalfslederen blad.
Een Engels bureau met twee ladenblokken met telkens drie laden, drie laden in de gordel, blad bekleed met vachetteleer.
“De bakkersjongen”. Een beeldje van zwartgepatineerd brons.
Een paar lampenvoeten van bruingeglazuurd aardewerk.
Een paar dorpszichten. Olieverf op paneel. Beide gesigneerd en gedateerd 1899.
Een gotische eikenhouten koffer met gebeeldhouwd front. Vroeg XIXe eeuw.
“Danseres met ringen”. Een beeldje van donkergepatineerd brons op zwart marmeren sokkel.
“Oude boom bij een korenveld”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Madonna met Kind”. Groep van terracotta op arduinen sokkel. Gesigneerd. Barst in de voet.
“De schoenmaker”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1881.
Een eikenhouten commode met onderaan twee grote laden en bovenaan twee kleine en een grote lade naast een geheime lade en met een kleine lade in de gordel. De zijkanten versierd met twee getorste zuiltjes.
Een tweeledige Engelse bibliotheek van mahoniehoutfineer met onderaan vier paneeldeuren onder vier laden en bovenaan twee gevitreerde tussen twee paneeldeuren.
Een wassen Madonna met Kind getooid in diverse gewaden. Slijtage.
Een aansteker van verzilverd metaal, versierd met klassieke interieurscènes
“Zicht op Mechelen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een mahoniehouten commode met vier grote en twee kleine laden. Einde XIXde eeuw.
Een ivoren waaier met een decor van personages in een landschap. Eerste helft XXe eeuw.
“Brabants interieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1933.
Een spaarvarken van gepolychromeerd gietijzer.
“Jonge vrouw met bloemen en groenten”. Olieverf op paneel. Niet gesigneerd.
Een commode in Chippendalestijl met drie grote laden onder twee gegalbeerde laden.
Een sobere eikenhouten tafel. XIXe eeuw.
“De eeuwige denker”. Een beeld van donkergepatineerd brons op arduinen sokkel.
“Neushoorn”. Een beeldje van bruingepatineerd brons. Gesigneerd “Amorgasti” en gedateerd 1928.
“De hofmaking”. Een lithografie. Gesigneerd en gedateerd ‘Dusseldorf, 1881’.
Een mahoniehouten commode met drie grote en twee kleine laden.
“Ruiter te paard”. Olieverf op gemaroufleerd doek. XVIIIe eeuw.
“Ruïne met kippen”. Houtskool en gouache op papier. Gesigneerd en gedateerd 1919.
“Kindje in winterkleding” & “Jongen met pet”. Twee beeldjes van donkergepatineerd brons, waarvan het eerste op een zwart marmeren sokkel.
Een paar bloemenstillevens. Olieverf op doek. Resp. gesigneerd ‘Van Nimmen’ & ‘Scheer’.?
Een Oosters wollen karpet. Handgeknoopt.
Een mahoniehouten sofa met groen fluwelen bekleding.
Een lot ingebonden nummers van de jaargangen 1967 tot 1982.
Een Madonna met Kind van gebeeldhouwd eikenhout. Gotische stijl, einde XIXde eeuw.
“Boslandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd op keerzijde.
Een sobere eikenhouten koffer. XIXe eeuw.
Een driedelig klokstel van beige marmer, bestaande uit een kolompendule en twee siervaasjes.
Twee oude foto’s met een dames- en een herenportret. XIXe eeuw.
Een heiligenbeeldje van notenhout (H. 21 cm). We voegen er een kleine console aan toe met een gesculpteerde bloementuil. XVIIIde en laat XIXde eeuw.
“Dame met waaier. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Engelse mahoniehouten commode met drie grote en twee kleine laden.
Een oosters wollen tapijt. Handgeknoopt.
Een mandje van geslepen Boheems kristal, groen gekleurd in de massa. We voegen er een glazen milieu de table aan toe.
Een pendule in Lodewijk XV-stijl met vergulde bloemen versierd, type Neuchâteloise.
“Zicht op Lier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1900.
Een eikenhouten koffer met gegalbeerd deksel en gesculpteerd front. XIXe eeuw.
Een kannetje van tin met een gegraveerd decor en een hoornen handvat. XIXde eeuw. Bodem hersteld.
Een ivoren waaier met handgeschilderde decors in XVIIIe eeuwse stijl. In kader.
“De muziekles”. Een groep van meerkleurig en verguld porselein. Gemerkt.
“Oude vrouw bij de haard”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd XX. Kleine beschadiging.
Een oude eikenhouten wieg. XIXe eeuw.
Een luchter van kristal en koper met acht lichtarmen en centraal vier extra lichten. Pendeloques in Régence-stijl. Omstreeks 1900.
Een milieu-de-table van meerkleurig porselein in de vorm van een opengewerkt mandje, gedragen door een engel en op voetstuk met bloemen. Duits werk. Onderaan gemerkt. Begin XXe eeuw.
“I ricordi”. Een groep van biscuit. Achteraan gemerkt.
“Geestelijke”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1912.
Een eikenhouten kapelletje uit de XVIIIde eeuw met een beglaasde deur. Daarin een madonnabeeldje en twee kleine vaasjes met van Brussels porselein.
Twee oude parasols van wit en zwart kant een paar zwarte veren en een zijden stola met borduurwerk.
“Zicht op de Handschoenmarkt te Antwerpen”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 250/350.
Een Christusbeeld van meerkleurig en verguld Brussels porselein onder stolp en twee olielampen van wit en verguld opaalglas.
“Dreef” & “Winters landschap met rivier”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een Kaukasisch wollen tapijt.
Een staande klok in eikenhouten kast met een wijzerplaat van messing en tin. XXe eeuw.
“Uncle Sam Bank.” Polychroom gietijzeren spaarpot.
Een paar messingen kandelaars met zes lichtpunten in drie niveaus in de vorm van een gestileerde boom.
“Portret van een jongeman”. Olieverf op paneel. Niet gesigneerd. XIXe eeuw.
Een gietijzeren schouwpendule met geëmailleerde Romeinse cijfers en versierd met saterhoofden aan de zijkant.
Een kandelaar in renaissancestijl met acht lichtpunten in twee niveaus.
“Drie landschappen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Drie grote schelpen, waaronder een strombusschelp.
“De bard” & “Gezin in een interieur”. Resp. olieverf op doek en op steen. Het eerste naar een werk van Frans Hals.
Een eironde vaas van plateelwerk met een art deco decor. Onderaan gemerkt en genummerd D 1847.
Een paar luchters van kristal en koper met acht lichtarmen. Pendeloques in Régence-stijl. Omstreeks 1900.
“Studerende jonge vrouw”. Een groep van gepolychromeerd en verguld porselein op een geelkoperen voet met een hemel met glazen kraaltjes en een lampje. Onderaan gemerkt.
Twee kunstboeken:-”Expressionisme”. 1988.-”Vanitas revisited”. 2013.
“Portret van een oude man”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur. XIXe eeuw.
Een horloge met een 18 karaats geelgouden kast en met zwart lederen bandje.
Een Lievevrouwebeeldje van gesculpteerd ivoor op houten voetstukje.
“De kruisoprichting” (H: 70 cm B: 50 cm) en “Naakten bij de rivier”
(H: 44 cm B: 30 cm). Twee lithografieën, resp. naar Rubens en Boydell.
Een zittende hond van bruingepatineerd brons op een sokkel van beige marmer.
“Lezende dame in een interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1900.
Een 18 karaats rooskleurige gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,64 ct. en agaat.
Drie kleine mechanische wandtapijten.
“Cries of London”. Een reeks van drie borden van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt.
Een verzameling comics: De Rode Ridder en Bessy. 22 stuks.
“Stadszicht”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een rooskleurige roestvrij stalen dameshorloge in originele doos.
Coupe van geslepen kristal gekleurd in de massa.
Een paar hoevezichten. Olieverf op doek. Beide gesigneerd en resp. gedateerd 1913 & 1914.
“Madonna en kind.” Reliëf in gedreven koper.
“Het ziekbed”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1897.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct.
Groot mechanisch wandtapijt.
Een asbak van geslepen kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
Een wandplaquette van meerkleurig en verguld porselein met een voorstelling van een romantisch koppel in hoogreliëf.
“Zelfportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,80 ct.
Een lot geslepen kleurloos kristal en glas, bestaande uit een drageoir, een karaf en een vaas op voet.
Een naar boven spits toelopende spiegel van goudgepatineerd hout.
Een godslamp en een schotel van messing.
Een spiegel van gebeeldhouwd eikenhout met een bloemenguirlande aan weerskanten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en parelmoer.
Een hoekstoeltje van gepolychromeerd en verguld hout in Lodewijk XV-stijl.
Een lot geslepen kleurloos Boheems kristal, bestaande uit een driedelig toiletstelletje en een vaasje op voet. We voegen er een asbak van Val St. Lambert, groen gekleurd in de massa aan toe
Een verzameling comics: Wolverine e.a. 14 stuks.
“Stadszicht te Brugge” & “St. Andrieskerk te Antwerpen”. Twee lithografieën. Gesigneerd en resp. genummerd 106/300 & 137/350 buiten de plaat.
Een verguld roestvrij stalen dameshorloge met polsband van staal en hoorn en in originele doos met certificaat.
Een luchtertje van geelkoper in de geest van de barok met vier lichtpunten en glazen kapjes waarvan het centrale ontbreekt.
Een barokke spiegel van gebeeldhouwd notenhout.
Een lot tinnen borden en schotels in diverse uitvoeringen. XVIIe, XIXe en XXe eeuw. 24 stuks.
“Brugge”. Ets. Gesigneerd en genummerd 11/100 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,38 ct. en een saffier van ± 1,53 ct.
Een eikenhouten bijzetmeubeltje met een lade in de gordel. XIXe eeuw.
Een achtkantige schaal van rood en zwart geglazuurd Belgisch aardewerk.
Een verzameling comics: Sjors en Sjimmie, Billie Turf, Blauwbloezen. 13 stuks.
Een spiegel verguld metaal.
Een parelsnoer met 18 karaats geel gouden slot.
Een lot wit en goudgepatineerd porselein, bestaande uit een jongetje met mandoline, een jongetje met aapje, een jongetje met fluit en vaas, een Tiroler koppeltje, een dekseldoosje in de vorm van een dame en een kopje met rozen. Slijtage aan het patina.
“Vue de la Grande place et la maison de ville à Bruxelles” & “Dernièrs adieux de Napoleon à sa famille”. Twee oude gravures. We voegen er een reproductie van een ets van Joostens met een zicht op de Oude Koornmarkt aan toe.
Een groot lot verzilverd metaal, bestaande uit een koffie- en theestel, schalen en plateaus, serveerbestekken, enz.
“Stone avenue, Cornwall” & “vissershaven te Cornwall”. Twee aquarellen op papier. Beide gesigneerd en gedateerd 1917.
Een rooskleurige roestvrij stalen dameshorloge. In originele doos met certificaat.
Een lot van 3 oosters wollen tapijten.
Een paar vuurbokken en een paar kandelaars van geel koper.
Een koffie- en theeservies van meerkleurig en verguld porselein in Louis-Philippestijl, versierd met figuren.
Een spiegel van verguld hout.
Een dames-en een herenhorloge van roestvrij staal met lederen armband. In originele doos.
Twee paar koperen kandelaars, versier met glazen kralenslingertjes.
Een lot van drie verschillende etsen.
Een verzilverd metalen bestek met Lodewijk XV-motief voor twaalf personen, inclusief vis- en serveerbestek. Enkele stuks manco.
Een reproductie van een landschap van Van Ostade (16 x 26 cm) en een reproductie van een Japanse prent (18 x 26 cm).
Een roestvrij stalen herenhorloge. Quartz.
Een eikenhouten bijzetmeubeltje met twee niveaus.
Een gevarieerd lot tin, bestaande uit theepotten, kandelaars, maatbekers, kannen, lepels, enz. XVIII, XIXe en XXe eeuw.
Een lot van vier verschillende waterketels van rood koper.
Een wandspiegel van gesculpteerd eikenhout.
Een herenhorloge met lederen polsband in originele doos. Quartz.
Een collectie koffie-en melkpotjes van verzilverd metaal. Gedeeltelijk gemerkt Wiskemann. Sommige van de zoo te Antwerpen. We voegen er een taartschep met zilveren handvat aan toe (800‰)
Twee ronde miniaturen met portretten van achttiende eeuwse dames. Eén gesigneerd Joriot.
Twee paar kandelaars van verguld brons. Het eerste in met twee lichtpunten in Lodewijk XV-stijl en op houten voetstukken, het tweede paar versierd met ramskoppen en op drie voetjes in de vorm van leeuwen.
Een verzilverde punchbowl op schotel, de randen versierd met druivenranken en met elf kopjes.
Een haardversiering van brons in empirestijl, versierd met twee siervazen op de hoeken.
Een mahoniehouten kaarttafeltje met vier tapse poten en een klapblad.
Een blauwe kristallen lampenvoet en een vaas met klein letsel in de rand van kristal.
Een lot gedreven koperen voorwerpen: paraplubak, kolenkit, haardscherm, jardinière, brievenbakje, tazza, koffiepot. We voegen er twee glas-in-loodramen aan toe: één met St-Michel, één met een Vlaamse leeuw.
Een groot lot ingebonden magazines. Jaargangen 1922 - 1972.
Een barometer van gesculpteerd hout uit het zwarte woud.