Deze veiling is volledig – 845 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Deze veiling is volledig – 845 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Een lot Aziatisch houtsnijwerk, bestaande uit vijf verschillende vogels, waarvan één met glazen oogjes.
Een ovale tafel van mahoniehoutfineer met zes gecanneleerde poten. Verlengbaar met vijf bladen tot 350 cm. Met zes bijpassende stoelen en een armstoel.
Een paar handgeknoopte Oosterse wollen zadelkleedjes.
Een eikenhouten tafel in renaissancestijl met leeuwenpoten en met zes bijpassende stoelen.
Een handgeknoopt Oosters wollen bidkleed.
Een witgelakt vintage bijzettafeltje met een amberkleurig plexiglazen blad. Jaren ‘50.
Een paar Huang jiuflesjes met zes kommetjes van blauw en wit Chinees porselein, versierd met bloemendecors. Recent werk.
Een reeks glazen van gekleurd kristal van Val St. Lambert, bestaande uit vijf rode en zes groene.
Een glazenservies van kleurloos kristal, bestaande uit tien champagnecoupes, tien wittewijnglazen, tien rodewijnglazen en twaalf waterglazen.
Een halfrond armstoeltje van eikenhout met latwerk en een gesculpteerde man en vouw.
Een reeks van zes theekopjes met schoteltjes van Chinees porselein met een blauw landschapsdecor. Omstreeks 1750. Afkomstig van het schip “de Geldermalsen”, gezonken in 1752 en geborgen in 1985. Het lot destijds aangekocht in de ‘Naking cargo”- veiling bij Christie’s te Amsterdam. We voegen er een boek over de Geldermalsen aan toe.
Een eikenhouten koffer met gesculpteerde versieringen.
Een naturalistisch weergegeven vissersmand met een krab en garnalen. Chinees werk.
Een lot van acht olielampen. Vijf koperen, twee glazen en één in porselein. Allen met bijbehorende glazen blakers.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een gefineerd nachtkastje in Georgian stijl met een deur onder een lade. Randslijtage.
Een lot bestaande uit drie oude puzzels van The Queensway Press met Engelse zichten (Twee met een ontbrekend stukje), twee oude puzzels van sneeuwwitje, een miniatuur schaakspel en een spel pim-pam-pet.
“Motorklassiekers” en “Het grote motorenboek”. Twee boeken. 1995, 1983.
Drie Chinese glazen snuffbottles met verschillende decors. Allen gesigneerd.
Een Vlaamse van koper met acht lichtpunten en bovenaan een dubbele adelaar.
Lot diverse borden en schotels van porselein. Kleine letsels.
Een lot van vier verschillende fotokaders van brons en messing.
“Geschiedenis van het vliegen”. Riccardo Niccoli. Ed. Zuidboekproducties, 2003.
Een antiek popje met porseleinen hoofd en houten armen en benen. Gemerkt.
Een kleine dekselvaas van Cantonporselein met een decor van personages. Onderaan gemerkt.
Een achthoekige Chinese piëdestal van gesculpteerd hardhout met een roze marmeren blad.
Vijf vogeltjes van gesculpteerd hardhout. Bali/Indonesië.
Een Oosterse dolk met metalen gedecoreerde schede.
“Compositie”. Olieverf op papier. Draagt handtekening.
Een notenhouten salontafel met glazen blad.
Een vide-poche van meerkleurig aardewerk in de vorm van een papegaai op een blad.
“Abstract”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een lot van zes personages en een cobra van gebeeldhouwd tropisch hout. Aziatisch werk.
“Compositie”. Pastel op papier. Draagt handtekening.
Een lot van drie verzilverd koperen kandelaars, waarvan er twee een paar vormen.
Twee piëdestals en een vierkant bankje met rieten zit.
Een lot Chinees porselein, bestaande uit drie theepotjes en twee waterkommetjes. XIXe en XXe eeuw. Eén kommetje met haarscheur.
Drie Japanse voorwerpen van messing, bestaande uit een brievenopener, een helmmontuur en een pijp.
Een siervaasje van wit biscuit met koperen monturen en een reliëfdecor van een schapenhoedster en een waterdraagster. Onderaan gemerkt.
Een gesculpteerd houten krukje in de vorm van twee buffelkoppen. Afrikaans werk.
“Figuur”. Een geboetseerd kunstwerk. Onderaan gesigneerd.
“Dance macabre”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 8/100 buiten de plaat.
Een vaas van blauw en wit Chinees porselein gemonteerd als olielamp.
Een wit metalen Jugendstil tafeltje met accenten in goudverf.
Een wit metalen Jugendstil tafeltje met accenten in goudverf.
Een eikenhouten barmeubel met bovenaan een openklapbaar blad en een neerklapbaar gebeeldhouwd front. Onderaan twee paneeldeurtjes en op leeuwenpoten.
Een Chinese porseleinen vaas met blauw en witte decoratie.
Een olifant in wit porselein. Chinees werk.
“The Beatles solo”. Vier delen in stofhoes. Ed. Librero, 2013.
Een klein metalen luchtertje met vijf lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.
- Lot van vier borden en schotels:- een porseleinen bord met centraal een bonzaï, gemonogrammeerd M.C. en met twee Chinese tekens op de vleugel. Ø 26,5 cm.- een compote van blauw en wit aardewerk. Onderaan gemerkt: Maestricht. Ø 21,5 cm (herstelling).- een blauw en witte schotel met reigermotief. Onderaan gemerkt: Heron C.M. en Improved Stone China. Ø 26,5 cm.- Een blauw en witte schotel met een gedrukt wheeping willow decor. Engeland, XIXe eeuw. Ø: 31 cm
Twee Afrikaanse beeldjes van gesculpteerd hout. Eén beschadigd.
Drie voorstellingen van Vishnu op Garuda van gesculpteerd hardhout.
“De boogschutter”. Een lithografie. Gesigneerd binnen de plaat.
Een olifant van gesculpteerd hout. Slagtanden ontbreken.
Een nachtkastje van mahoniehoutfineer met een deurtje onderaan, een compartiment met klapblad in het midden en een lade onder het beige marmeren blad. XIXe eeuw. Schilfer aan het blad.
Een Boeddha-hoofd uit steen.
Een kommetje van Chinees porselein. Gemerkt.
Archeologische vondst van textiel met voorstelling van een mannenfiguur. Egypte, periode Amenemhet II (XIIde Dynastie). Toeschrijving door Prof. Whitham.
Een vleugelstoel van witgepatineerd hout in regencestijl, bekleed met naaldwerk.
Een gebeeldhouwd houten Kifwebemasker. Congo.
“Stilleven met appelsienen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1996.
“Man”. Een gebeeldhouwd beeld. Tikar, Kameroen.
“Moeder en kind”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een bronzen buste op zwart marmeren sokkel en een bronzen armband.
Een Chinees televisiemeubel van roodgelakt hout met twee kleine paneeldeuren onder een grote, telkens versierd met een uitgestoken decor van personages.
Een Dogonmasker en een beeldje van gebeeldhouwd hout.
Een reiswekkertje.
Vier vrouwenbustes en een mannenbuste van gesculpteerd Afrikaans ivoor. We voegen er een Chinees ivoren handvat aan toe.
Een koperen luchter met glazen kapjes.
Een glazen schelp.
Een rechthoekige spiegel met een decor van een vrouw met een bloementuil in de stijl van Mucha.
Een smal Afrikaans masker, bekleed met koper.
Twee Japanse waaierbladen. XIXde eeuw. Enige slijtage.
Een centraal-Afrikaans antropomorf snaarinstrument van hout.
Vierkante salontafel met latwerk en glazen blad. Japans werk, omstreeks 1900.
Een lot van zes foto-camera’s met vijf originele draagtassen:Karat, 2x Isolette, 2x Optima, 1x box. Met een aantal accesoires.
Een vrouwen- en een mannenbuste van gebeeldhouwd Afrikaans hout.
“Nachtelijk zicht op een meer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een bergère van witgepatineerd hout met bekleding van olijfgroen fluweel.
Balustervaas van Chinees porselein. Polychroom decor van draken en kostbaarheden op een powder blue achtergrond. Onderaan gemerkt: Qianlong Nian Zhi. Medio XXste eeuw.
Een paar paarden van gebeeldhouwd jade. Chinees werk, begin XXste eeuw.
Een paar oude walrustanden. Eerste helft XXe eeuw.
Een reeks van vier etsen met Congolese maskers. Allen buiten de plaat gesigneerd, genummerd op acht exemplaren en gedateerd 1998 & 1999.
Een Afrikaans houten masker in de vorm van een vrouwenhoofd.
Een kleine wandconsole met een roze marmeren blad. Poot gerestaureerd.
“Moeder en kind”. Een gebeeldhouwd houten beeld. Laos.
Een Chinese Wijze op fo-hond in Blanc de Chine.
“Hooiende boeren”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar wit metalen tafeltjes.
Een gele Chinese porseleinen schotel met reparaties.
“Bridge to Nirvana.” Gemengde techniek. Gesigneerd. Gedateerd ‘66.
Een Chinese wijze op ezel in Blanc de Chine.
Een reeks van vier etsen met Afrikaanse maskers. Allen buiten de plaat gesigneerd, genummerd op acht exemplaren en gedateerd 1998 et 1999.
Een dubbelzijdig houten voorouderbeeld. Afrikaans werk.
Een rechthoekige eikenhouten tafel met vier balusterpoten in verbinding.
Een beeld van gebeeldhouwd hout van een man met de handen bij elkaar. Laos.
Een porseleinen vaas met afbeeldingen van krijgers.
“Kempische hut te Houthaelen 1965”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘Peeters’.
Twee paarden van gepolychromeerd hout. Chinees werk, nar de T’angdynastie.
Een Chinese porseleinen dekselvaas.
“Drie personages in een landschap”. Ingekleurde houtsnede. Japan, begin XIXde eeuw.
Een Chinese bloempot op sokkel.
Een paar notenhouten armstoelen in regencestijl.
Een Afrikaans helmmasker van gepolychromeerd hout, bovenaan getooid met een vogel.
Een verlengbare eikenhouten tafel met gedraaide poten.
Een Afrikaans houten fetisjbeeld met spijkers.
Een paar buikvazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen en vogels. Onderaan gemerkt en gedateerd 1982.
Een Jugendstil bloempot.
Een Jugendstil bloempot.
Een Afrikaans fetisjbeeld van gebeeldhouwd hout met metalen platen en nagels en bovenaan getooid met veren.
“Watermolen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Man met mand”. Een bronzen beeldje. Japans werk. Onderaan gemerkt.
“La Gran Flecho”. Aquarel op papier. Gesigneerd. 1996.
“Moeder met kind”. Een gebeeldhouwd beeld. Laos.
Een antieke buffetkast met twee laden boven twee paneeldeuren.
Een wandplaat van brons met een voorstelling van drie krijgers in hoogreliëf. Afrikaans werk, Benin.
Een paar Kota, ceremoniële beelden van hout en messing. Afrikaans werk.
Een schaaltje van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een vogel en bloemen. Schilfer.
Een Engelse klapsecretaire met drie grote en drie kleine laden.
Een bronzen wierookbrander.
“Compositie”. Zeefdruk. Gesigneerd.
Een steelvaasje uit Chinees porselein.
“Stilleven met bloemen”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: ‘Wigand’.
“Hoogwaardigheidsbekleder met ceremonieel zwaard”. Een Afrikaans bronzen beeld. Benin.
Henri II buffet van notenhout.
Twee bronzen Chinese wijzen. Als monturen.
Een Guanyin in Blanc de Chine.
“Zicht op Latem”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een eikenhouten buffetkast met twee gemoulureerde paneeldeuren en een lade.
Een dekselvaas van meerkleurig en verguld porselein met een decor van personages in een bloemendtuin en het deksel getooid met een Fo-hond. Onderaan gemerkt.
“Zicht op Parijs”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar grote kraagvazen van Cantonporselein met een decor van personages.
“Abstracte compositie”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1970.
“Moeder en kind”. Een houten beeld.
Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.
Een paard en een geisha van meerkleurig terracotta. Chinees werk naar voorbeeld van de T’angdynastie.
Een opiumpijp van hout, veriserd met koperen monturen en met acht ivoren plaquettes, versierd met personages in een landschap.
“Landbouwer op de akker”. Aquarel op papier. Gesigneerd. Latemse school.
Een klapsecretaire van notenhoutfineer met onderaan twee kleine en twee grote laden.
Een blauwe porseleinen bloempot. Chinees werk.
Twee antieke Chinese églomisés met een decor van vogels. Afkomstig uit het Museum van Scheut.
Een paar dekselvazen van meerkleurig Chinees porselein met een famille-rosedecor van krijgers. Onderaan gemerkt.
“Grote markt te Brussel”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening ‘Rijlaarsdaam’.
Een gebeeldhouwd houten beeld van een biddende man. Laos.
Een staande klok in eikenhout kast met een wijzerplaat van tin en koper en gedateerd 1761.
Een paar bronzen luipaarden. Afrikaans werk. Benin, Nigeria.
Drakenschip van jadeïet op houten sokkel (klein letsel).
“Bloesem”. Olieverf op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘82.
Een ronde eettafel in ‘empire’ stijl met een zwart marmeren blad.
Een staande Boeddha van goudgepatineerd hout.
“Zeilschepen”. Olieverf op doek. Gesigneerd ‘Bascoules’.
Een Chinese porseleinen dekselvaas met een decor van vruchten.
“Portret van een man met bloemen”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening ‘Tal-Coat’
Een paar vazen van cloisonné op geel koper met decor van pioenen. Chinees werk. Met hun houten sokkeltjes.
Een gebeeldhouwde tweedeurskast in gotische stijl.
Een lot Aziatisch beeldhouwwerk, bestaande uit twee voorstellingen van Boeddha van jade, een spekstenen pagode en sokkeltje en een fijn uitgesneden reliëf met een landschap.
Een grote dekselvaas van Chinees porselein met een blauw en wit decor van vogels en bloemen. Restauratie aan het deksel en een grote barst bovenaan de vaas.
Een damesportret uit het begin van de XIXde eeuw. Olieverf op doek.
Een bronzen luchtertje in rococostijl met vier lichtarmen in vegetale vorm met glazen bloemvormige kapjes. (Eéntje beschadigd). XIXe eeuw.
Een staande Boeddha van goudgepatineerd hout, versierd met glazen inclusies. Restauratie aan de linkerhand.
“Voulant la lune, elle se dessécha”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Een Afrikaanse aardewerken kruik.
“Singing songs for primary education”. Een oude handgekleurde houtsnede. Gesigneerd en gedateerd 1887. Als linkerpaneel van een triptiek.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt. Lichte slijtage.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
Een bronzen Boeddha op een vogel.
Een Afrikaanse groep van brons met een voorstelling van een stamhoofd, vergezeld door twee vrouwen, gedragen door zijn volgelingen. Benin.
“Danseres”. Aquarel op papier. Achteraan een handtekening ‘A. Heyboer’.
Een rendiergewei met muurbevestiging. Beschadiging.
Een grote schotel van Delfts blauw aardewerk meet een Chinees decor van een bloeiende theeboom en een vaas. Gewafelde rand en bloementuilen op de vleugel, naar Qinglong voorbeeld. Oude restauratie aan de vleugel. XVIIIde eeuw en een grote schotel van Delfts blauw aardewerk met een Chinees decor van een tuin met hekje. Bloementuilen op de vleugel. Enkele randschilfers, letsels aan het glazuur aan de achterkant. XVIIIde eeuw.
“Gitana” Zeefdruk. Genummerd 3/40 en gesigneerd.
Een voorstelling van Parvati (Hindoe-godheid) van brons met goudkleurig patina. Thailand.
“De snoeiers”. Gekleurde houtsnede. XIXde eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt met een decor van bloemen en vogels.
Eikenhouten garderobe met twee gemoulureerde deuren boven twee laden. Frankrijk, begin XIXde eeuw.
Een struik met vogels van gebeeldhouwd jade. Chinees werk, begin XXste eeuw.
Een vierkante vaas van meerkleurig porselein met een decor van vrouwenfiguren in reliëf
“Geometrische compositie.” Lithografie. E.A. Gesigneerd buiten de plaat.
Een rond tafeltje in regencestijl met een zwart marmeren blad.
Een siervaas van blauwe wit Chinees porselein met een decoratie van Fo-honden.
“Compositie”. Gemengde techniek op karton. Draagt een handtekening: ‘W. I. Lam”
Een antiek Chinees reistempeltje van hardhout met twee openende luikjes. Binnenin een fijn gesculpteerde boeddhistische voorstelling. Onderaan met stempel. Mogelijk XVIIIe eeuws.
“Fuji-san” (24,5 x 35,5 cm), “Waterval” (37 x 16,5 cm) en “Houtsprokkelaar” (37 x 16,5 cm). Drie ingekleurde Japanse houtsneden. Rond 1930.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt. Lichte slijtage.
Een sobere garderobe met twee gevitreerde deuren.
Een paar achthoekige tuinstoelen van Chinees porselein met een oranje op wit decor van pioenen en vegetale motieven.
“Dame”. Een groen plaasteren beeld. Gesigneerd en genummerd.
“Compositie”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening ‘Bogart’.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
“Gekleed in dit ego”. Een beeld van bruingepatineerd brons op een zwart marmeren sokkel. Gesigneerd en gedateerd ‘89. Uniek exemplaar. Met certificaat.
“Okitsu Rivier. Een van de 38 staties van de Tokaido”. XIXde eeuw.
Een paar Chinese wanddecoraties.
“Schöpfung III”. Gemengde techniek op papier. Draagt een handtekening: ‘Molzahn’.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een buffet met opzet in Louis-Philippestijl. Onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan een opzet in twee niveaus met gebeeldhouwde versieringen.
Een eikenhouten eettafel met gecanneleerde poten en acht bijpassende stoelen.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe met gemoulureerde deuren. XIXe eeuw.
“Abstract werk”. Gemengde techniek op board. Draagt een handtekening: ‘Mogan’. Enkele kleine beschadigingen.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
Een eikenhouten buffetkast in renaissancestijl, onderaan met twee gesculpteerde paneeldeuren, versierd met een hond en een vos. Het opzet met twee glas-in-lood-deuren, versierd met heraldische leeuwen. Het opzet gedragen door twee liggende leeuwen.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: ‘Heerup’.
Een houten tweedeurskast met gesculpteerde details en ijzeren monturen.
“Abstracte vlakkencompositie”. Pastel en aquarel op karton”. Draagt een handtekening ‘Donas’.
Een handgeknoopt wollen karpet.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Een sobere eikenhouten tafel. Het blad versierd met Perzische tegels, waarbij twee zeshoekige met personages en vier vierkante met vissen. Omstreeks 1800.
Een verlengbare eikenhouten tafel op twee balustervormige poten.
“Dialoog” Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 07.’92.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Een eikenhouten tweedeursbuffet in regencestijl. Omstreeks 1800.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een voorstelling van vier wijzen en een leeuw. Inkt op papier.
Een paar Chinese schotels van meerkleurig porselein met een decor van de keizerlijke hofhouding, omring door bloemen in reliëf. Onderaan gemerkt.
“Gebed voor beterschap”. Olieverf opdoek. Gesigneerd. Zuid-Indisch werk.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een eikenhouten commode met drie laden.
Een volledig vel van een gnoe.
Twee zeshoekige theebussen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van kippen in een cartouche op lichtblauwe fond. Onderaan gemerkt.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een voorstelling van twee oude mannen bij een meer. Inkt op papier.
Twee handgeknoopte wollen karpetten.
Een Guanyin van gebeeldhouwd jade. Chinees werk, begin XXste eeuw.
Een handgeschilderde Chinese scroll met tekens. Inkt op papier.
Een paar schotels van Chinees porselein met een decor van pioenen op blauwe fond. Onderaan gemerkt.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een landschap en een verhaal. Inkt op papier.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje.
Een commode van mahoniehoutfineer in Louis Philippestijl met vier laden en een zwart marmeren blad.
Een Franse schouwpendule van zwart marmer met gegraveerde versieringen en vlakken van beige marmer. De geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers. Eind XIXe eeuw. Sleutel, slinger en voorste glas manco.
Een stenen tuinvaas met paarse fries en versierd met ringen.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een afbeelding van een bok. Inkt op papier. Vochtvlekken.
Een ééndeursvitrine met messingen versieringen.
Een ronde Chinese dekselpot van meerkleurig porselein met een decor van draken en een vlammende parel. Onderaan met Qianlong-merk.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een afbeelding van twee gieren. Inkt op papier.
Een schotel van Chinees porselein met een meerkleurig decor van lange lijzen en pioenen.
Een glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit champagnefluiten, witte- en rodewijnglazen en waterglazen. Compleet voor twaalf personen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een Duitse ééndeursvitrine van notenhoutfineer met vlakken van wortelnoot. Onderaan twee gebogen paneeldeurtjes en op leeuwenpoten. XIXe eeuw.
Een vaas van Chinees porselein in ‘Yenyen-vorm’, over het geheel versierd met geluksvoorwerpen. XIXe eeuw.
Een paar balustervormige dekselvazen met een famille-jaunedecor van bloemen en mythische vogels. Omstreeks 1900.
Balustervaas van polychroom Chinees porselein. Medio XXste eeuw.
Een eikenhouten hoekvitrine met gebogen kap, onderaan met een gemoulureerde deur en een lade.
Een paar vazen van Chinees porselein met een decor van paarden en een gedicht op de achterzijde. Onderaan gemerkt en gesigneerd. Eén met kleine restauratie aan de rand. XXe eeuw.
Een glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit elf rodewijnglazen, twaalf wittewijnglazen en zes aperitiefglazen.
Een zeshoekige cachepot van blauw en wit Chinees porselein.
Een Vlaamse kroon van messing tien lichtarmen en bovenaan getooid met een Habsburgse adelaar.
Een paar gevlochten manden, bovenaan versierd met een houten hoofd met koperbeslag en versierd met touwen en leer. Afrikaans werk.
Een Georgian hoekbibliotheek van eikenhout, bovenaan twee beglaasde deuren met latwerk, onderaan twee paneeldeuren. Engeland, XIXde eeuw.
Een Chinese flacon van kleurloos glas met een bruin-paarse reliëfdecor van een draak en een mythische vogel. De stop van rood dennenhars. Omstreeks 1900.
Een Chinese wierrookbrander van groen agaat, versierd met draken van cloisonné en met kikkers, draken en leeuwen van verzilverd metaal. Omstreeks 1940.
Een divers lot zeeschelpen. Zes stuks.
Een bureau van gebeeldhouwd eikenhout in renaissancestijl met vijf laden onder het blad en vijf laden in het opzet.
Twee bronzen staande Thaise Boeddha’s op een houten voetstuk.
Een glasservies van kleurloos kristal, bestaande uit twaalf rodewijnglazen, acht wittewijnglazen, zes borrelglaasjes, negen longdrinks en vier whiskyglazen.
Een groot en een klein Chinees juwelenkabinetje met messingen beslag en versierd met opengewerkte plaquettes van jade.
“L’Evêché et l’Etat de Liège”. Een oude kaart van Tobie Conrad Lotter, geograaf te Augsburg. Een ingekleurde kopergravure. XVIIIe eeuw. Kaart geplooid.
Een ceremoniële houten staf, versierd met gesculpteerde hoofden. Afrikaans werk.
Een commode van mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. XIXe eeuw.
Twee zittende figuren van gebeeldhouwd hout. Laos. Enkele barsten.
Een paar vormstukken.
Een Chinees koffertje van zwartgelakt hout met een verguld deocor en met pootjes in de vorm van drakenkopjes. Met sleuteltje.
Een tweeledig servieskastje met bovenaan een gevitreerde deur en onderaan een paneeldeur. Het geheel met gesculpteerde en zwartgelakte versieringen.
Een staande Guanyin van monochroom wit porselein.
“Gastéropodine alanguie”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Een paar kleine porseleinen theebussen in de geest van de XVIIIe eeuw in de stijl van Meissen, versierd met een Chinoiseriedecor met vergulde elementen. Onderaan een Aziatisch reproductiemerk. Een haarscheur in één van de deksels.
“De thee drinkende dame”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee knielende personages van gebeeldhouwd hout. Afrikaans werk.
Een trapeziumvormige driedeursvitrine met drie paneeldeuren onderaan met vergulde trekkers. Binnenin een spiegel en drie glazen leggers. Bovenaan met verlichting en versierd met inlegwerk van parelmoer.
Twee Afrikaanse ceremoniële beelden van hout, bekleed met rood koper. Kota, Gabon.
Een Madonna met kind en twee verschillende bustes van gesculpteerd Afrikaans ivoor, waarbij twee op houten sokkeltjes. Eerste helft XXe eeuw.
“Schipper”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten credenza in renaissancestijl met twee gesculpteerde paneeldeuren en een lade.
Een Afrikaans masker van gepolychromeerd hout, versierd met metalen ringen en belletjes.
“XVIIIe eeuws tafereel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Recent werk.
Een balustervaas van Japans porselein met een meerkleurig en verguld decor van een personage op een brug.
“Compositie”. Aquarel op papier”. Draagt handtekening ‘Francis’.
Een mannen- en een vrouwenfiguur van gebeeldhouwd hout. Afrikaans werk.
Twee ergonomische designstoelen.
Twee beelden van gebeeldhouwd hout. Laos.
Een dekselvaas van Japans porselein met een decor van krijgers op gouden fond. Onderaan gemerkt.
“Ely Cathedral”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd augustus 1891
Een beukenhouten armstoel in Louis-XIII stijl met groen fluwelen bekleding.
Een Afrikaans gepolychromeerd houten met gedroogd gras.
“Vrouw in de tuin”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 132/200 buiten de plaat.
Een balustervaas van Chinees porselein met een famille-rosedecor met een landschap en een gelukstekst aan de achterkant.
Een vierkante schaal op voet van meerkleurig Chinees porselein met een decor van geluksvoorwerpen op de buitenklant en vogels en insekten binnenin. Randschilfers.
Vier figuren van gebeeldhouwd ebbenhout. Afrikaans werk. Eén met oude beschadiging.
Een open boekenkast van eikenhout.
Twee Afrikaanse maskers van gebeeldhouwd ebbenhout.
Een vaas van Chinees porselein met een meerkleurig en verguld decor van de keizerlijke hofhouding.
“Vrouwenportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bordenkast van mahoniehoutfineer in Louis Philippestijl met onderaan twee paneeldeuren.
Een Afrikaans voorouderbeeld van gesculpteerd hout.
“Luchtballon”. Een lithografie. Gemonogrammeerd en genummerd 36/500 buiten de plaat. Belgische school.
Een vaas van Japans porselein met een meerkleurig en verguld decor van krijgsheren.
“De ladder naar het paradijs”. Gesigneerd en genummerd 22/250 buiten de plaat.
Drie gebeeldhouwde stoelen en een armstoel in renaissancestijl met gecanneerde rug en zit.
Een ovale eikenhouten gatelegtafel met getorste poten. Engeland, XIXde eeuw.
Een paar Chinese porseleinen schotels met blauw wit decoraties.
Een paar leeslampen.
Een Afrikaans voorouderbeeld van gesculpteerd hout.
Een driedelig salongarnituur van witgepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl, bestaande uit twee armstoelen en een rechthoekige salontafel.
Een paar Afrikaanse beelden van gesculpteerd hout, waarbij één met touw.
“De mijnwerker”. Een wassen beeldje op houten voetstukje.
Een Chinees porseleinen schaaltje.
“Naakt”. Inkt op papier. Gesigneerd.
Een sobere eikenhouten tafel met tapse poten en met drie laden in de gordel. Blad gebarsten.
Een mahoniehouten tafel met uitklapbare zijden op centrale voet, eindigend in vier messingen leeuwenpoten. Engeland.
Een Afrikaanse vrouwen- en mannentorso van gebeeldhouwd hout.
Twee Afrikaanse beelden van gebeeldhouwd hout. Eentje met gerestaureerd been.
Een lot bestaande uit twee gravures. “La nouvelle porte St. Honoré avec le Dôme.” (Bergmillo) Met de hand ingekleurd. & “De vijf zintuigen.” (L. Boilly)
Een mahoniehouten tweedeurskastje met rood marmeren blad.
Een paar boekensteunen in speksteen.
“De boer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1975.
Een Chinees porseleinen schaaltje.
Een vaas van Perzisch aardewerk met een meerkleurig decor van vogels en druiven.
Een paar fauteuils en cabriolet van witgepatineerd hout, bekleed met naaldwerk. We voegen er een bijpassende ronde salontafel met glazen blad aan toe.
Een achthoekige koperen hallantaarn met melkglazen ruitjes en een geslepen en gesatineerde bloemvormige coupe. Versierd met vier musicerende putti. Eén ruitje gebroken.
Een paar balustervazen van Nanking-aardewerk met een decor van krijgers. Afwijkende modellen.
Een staande Guan-Yin van terracotta naar een voorbeeld uit de Tang en een pompoenvormig theepotje van aardewerk. Het tweede onderaan gesigneerd.
“Gekruisigde Christus”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een mahoniehouten kuipfauteuil in regencestijl met drie bijpassende voetbankjes.
Een driedelig setje uit porselein waaronder twee stoeltjes en een tafeltje.
“Marine”. Aquarel. Gesigneerd.
Een beeld en een masker van gesculpteerd hout. Centraal Afrika.
“Zittend naakt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Afrikaanse voorraadpot van gebeeldhouwd hout met een decor van vissen.
Een hoge armstoel van mahoniehout in Louis-Philippestijl, bekleed met fluweel.
Een wandconsole van composiet met Moriaan.
Een pique-fleurs van gesatineerd glas met classicistische damesfiguren in reliëf.
“Begijnhof te Lier”. Gesigneerd.
Een breakfast table in regencystijl. Met glazen blad.
Twee Thaise Boeddhahoofdjes van brons op een houten sokkeltje.
“Hoeve te Schilde”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
“Clown”. Een plaasteren reliëf met goudkleurig patina. Op acht exemplaren.
“Hoeve te Oelegem”. Houtskool op papier. Gesigneerd en gedateerd 1964.
Een paar handgeknoopte Oosterse karpetjes van wol.
Eikenhouten koffer in Renaissancestijl.
Japans kamerschermpje met vier panelen met messingen en parelmoer inlegwerk. Middenstukken beschadigd in de decoratie.
Koperen luchter van geel koper met centrale coupe van geslepen glas. Napoléon III.
Een houten barometer met zwartgelakte rand. Werkende staat.
Een mahoniehouten speeltafeltje met openklapbaar blad, bekleed met vilt.
Een lot van drie verschillende Afrikaanse beelden van gebeeldhouwd hout. Eén beschadigd.
Een lot blauw en wit Chinees porselein, bestaande uit drie paar verschillende vazen. Restauraties en barsten.
Een juwelenkistje van exotisch hout met een marqueteriedecor en met inlegwerk van parelmoer. Binnenin bekleed met glanzend grijs fluweel. Met sleutel. Eind XIXe eeuw.
Een messingen hangluchter met gesatineerde glazen kap.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een donkergelakte getorste houten zuil.
Een grote coupe op voet van geblazen en gecraqueleerd glas. Bijgevoegd dezelfde, kleinere coupe.
Drie gigognetafeltjes van witgepatineerd hout met glazen blad.
Drie gigognetafeltjes van wit- en goudgepatineerd hout met glazen blad.
Drie gigognetafeltjes van witgepatineerd hout met glazen blad.
Een Chinese doos van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk van parelmoer. Lichte beschadigingen.
Lithografie “3 mannen aan de Schelde”
Een vaas in ‘Murano’ stijl.
Een Chinese scroll, gouache op zijde, met een afbeelding van een draak. Gesigneerd.
Een antiek handgeknoopt wollen karpetje.
Een eikenhouten rolwagentje in twee niveaus met getorste stijlen.
Een klein parasolletje met een gesculpteerd ivoren handvat.
Een juwelendoos van verschillende houtsoorten met op het deksel een kussen voor hoedenspelden. Mooi versierd met marqueterie. Tijdperk Napoleon III. Met sleuteltje.
Een partij van 9 gedetailleerde nautische kaarten uit diverse jaren van de XXste eeuw. “New Guinea - North West Coast”. 2e Ed. 1927. “Ports between Timor & New Guinea”. Ed. 1925. “Marshall Islands, Central Part’. Ed. 1924. “Woodlark Island”. Ed. 1925. “Colombia, Santa Marta Bay”. Ed. 1921. “Dominican Republic, Monte Christi Bay”. Ed.1931. “Borneo, West Coast”. Ed. 1926. “Nova Scotia, South Coast. Cape Sable to Yarmouth”. 16e Ed. 1933. “North East Coast of Guiana. Orinoco river to Point Gorabal”.(..)
Een Arabisch tafeltje met inplooibare poot en een gegraveerd geel koperen blad.
Een uit één stuk uitgedraaide doos van tropisch wortelhout. Omstreeks 1925.
Een miniatuur damesprofiel van gesculpteerd ivoor in kadertje.
Drie missalen, waarbij één uit 1880 met kaft van gesculpteerd ivoor, één uit 1856 met leder en een zilveren sluiting en een derde uit 1896 in leder.
“Vissersboten” & “Hooimijten”. Olieverf op board. Gesigneerd rechts bovenaan.
Een gefineerd nachtkastje met een deurtje, een lade en een groen marmeren blad (blad gebroken).
Een eikenhouten tafeltje in Lodewijk XVI-stijl.
Een platte en rechthoekige Chinese doos, rondom in rode en zwarte lak, het deksel versierd met een decor van bloemen en insekten in parelmoer. Omstreeks 1930.
Een divers lot zeeschelpen. 7 stuks.
Een partij van 9 gedetailleerde nautische kaarten uit diverse jaren van de XXste eeuw. “Saint-Helena”. 2e Ed. 1924. “Marianas”. 9e Ed. 1921. “Pt. Arguello to San Isidro Pt”. 1e Ed. 1928. “North Coast of Brazil”. 4e Ed. 1939. “Marshal Islands Southern Part”. 1e Ed. 1924. “Booby Island to Albany Pass”. 2e Ed. 1927. “Anchorages in Aniwa Wan”. 1e Ed. 1924. “Bahia Honda”. 11e Ed. 1934. “Canal Chacao - Chile”. 1e Ed. 1924.
Een hangvitrine met één deurtje.
Een lot van tien verschillende Italiaanse asbakken van gekleurd glas en kristal.
Een paar fauteuils-en-cabriolet van gebeeldhouwd beukenhout, bekleed met naaldwerk.
Een reeks van tien konische glazen met geslepen decor in de stijl van de jaren ‘20.
Een karaf met zes borreltjes van geslepen kleurloos kristal met mauve vlakken.
Een Antiek Pakistaans karpetje.
Een reeks van vier in elkaar passende tafeltjes van hardhout.
Een lot glaswerk, bestaande uit twee verschillende glazen karaffen en vijf glazen, allen met gegraveerde decors.
Een plaquette van terracotta met een afbeelding van Brabo en het wapenschild van Antwerpen. Gesigneerd. Hand gerestaureerd.
Een partij van 10 gedetailleerde nautische kaarten uit diverse jaren van de XXste eeuw. “Islands & Anchorages in the Bahamas”. 2e Ed. 1926. “The Narrows to Grassy Bay - Bermuda Islands”. 8e Ed. 1927. “Banka Strait - Southern Part Sumatra”. 4e Ed. 1931. “Banka Strait - Northern Part Sumatra”. 4e Ed. 1930. “Anchorages on the North Coast of New Guinea”. 3e Ed. 1922. “Island of Turtuila - Samoa”. 2e Ed. 1925. “West Coast of Africa - Monrovia to Cape Three Points”. 7e Ed. 1939. “Prachuab Kirikan to K(..)
Een sober bijzettafeltje met een lade in de gordel.
Een handgeknoopte Perzische wollen loper.
Een Mazarinluchter van verguld hout met acht lichtarmen.
Een handgeknoopt wollen Kelimtapijtje.
Een staande klok in eikenhouten kast, de wijzerplaat met bloemen en en handgeschilderd landschapsdecor. XIXe eeuw. Met sleutel en gewichten.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje. Slijtage.
Een paar gesculpteerde armstoelen in Lodewijk XV-stijl, bekleed met groen fluweel.
Een paar fauteuils van gebeeldhouwd hout in Lodewijk-XV-stijl.
Een gedeeltelijk glasservies, bestaande uit 7 champagnecoupes, een wijnglaasje, 5 aperitiefglaasjes en twee rodewijnglazen.
Een Engelse staande klok met een gebeeldhouwde kap. Met rood marmeren wijzerplaat en gewichten.
Een antiek handgeknoopt wollen karpetje.
Een mahoniehouten tafel met zes gedraaide poten en zes bijhorende stoelen. Zes verlengbladen.
Een houten schildersezel in Lodewijk XV-stijl.
Een gedeeltelijk glasservies, bestaande uit wijnglazen, aperitiefglazen en borrelglaasjes in verschillende modellen. 21 stuks.
Een gefineerde Engelse tweedeursvitrine met twee laden onderaan. Enkele losse onderdelen. XIXe eeuw.
Een Antiek Pakistaans karpetje.
Een eikenhouten bijzettafel in Louis Phlippestijl met voluutpoten.
Een gietijzeren tafelpoot.
Twee gesculpteerde stoelen en een armstoel in Louis-Philippestijl.
Een houten kuipstoeltje.
Een paar handgeknoopte wollen karpetjes.
Een koedoeschedel op muurplaat.
Een witgelakt bureau in Lodewijk XV-stijl met drie laden en verchroomd bronzen monturen.
Een paar smeedijzeren wandbevestigingen voor uithangborden, versierd met bladermotieven. Omstreeks 1900.
Een gebeeldhouwde regulateur met bladermotief.
Een Impala- en een gazelleschedel op houten wandplaten.
Een paar grote vazen van meerkleurig Chinees porselein met taferelen van de Keizerlijke hofhouding in cartouches.
Een regulateur in houten kast.
Een bongoschedel, gemonteerd op een houden muurplaquette.
Een bronzen hanglantaarn.
Een wollen tapijt met geometrisch motief. Handgeknoopt. Enige slijtage. Azerbeidzjan.
Een houten wandklok met een geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers, geflankeerd door twee gedraaide zuiltjes.
Een gazelleschedel met muurbevestiging.
Een smeedijzeren luchter, versierd met bladeren en met een centrale coupe van gesatineerd glas.
Een houten borstbeeld van een Afrikaans meisje op voetstuk.
Een zwarte woudklokje in eikenhouten kast met een eglomiséschildering van een landschap rond de wijzerplaat.
Een schedel van een grote antilopesoort, maar zonder hoorns.
“Jonge vrouw bij een tempelleeuw”. Een beeld van roodgeaderd marmer met hoofd en armen van wit marmer, armbanden van onyx en halsketting van malachiet.
Eikenhouten koffer. XIXde eeuw.
Een gazelleschedel op muurplaat.
“Compositie”. Olieverf op doek. Draagt handtekening ‘Ombar’.
Een zwartgelakt houten wandklokje met vergulde lijst rond de handbeschilderde wijzerplaat.
Een lot Duitstalige lectuur:- Gebundelde uitgaves van het ‘Deutsche Medizinische Wochenschrift’ uit 1953 - Gebundelde uitgaves van tijdschrift ‘Jugend’ uit 1914- “Kunst und Geschichte” 1910.- Een uitgave met houtsnedes naar Albrecht Dürer- Twee uitgaves van het tijdschrift ‘Innen-Dekoration’ uit 1921 en 1931.- “Reise um die Erde”. Twintig uitgaves.- “Bilder - Lexikon Literatur und Kunst. 1929.We voegen er twee uitgaven van het Franse tijdschrift ‘Art et décoration’ uit 1932 aan toe.(..)
Messingen schijfkandelaar. Gotische stijl, XIXde eeuw. Losse elektrische montage.
“Stilleven met haringen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘De Kat’.
Een mahoniehouten banjobarometer.
Een schotel en een bord van aardewerk z.g. faience de l’Est. XIXde eeuw.
“Dictionnaire universel et classique d’histoire et de géographie”. Vier delen. Brussel, 1853. Eén lederen band beschadigd.
“St. Joris en de draak”. Olieverf op doek. Kleine perforatie. Achteraan gedateerd 1848.
Een groot houten kruisbeeld met een Christus van polychroom gips. Restauratie aan de arm. Eind jaren ‘30.
“L’Illustration”. Een lot van tien gebundelde jaaruitgaven van 1890 tot en met 1899, telkens in twee delen. 1893 deel I & 1894 deel II ontbreken. 18 stuks.
Twee voorwerpen van geel koper, bestaande uit een gedreven godslamp en een massieve staander in de vorm van een barokke dolfijn.
“Schapen en geiten”’. Olieverf op paneel. Vlaamse school, XIXe eeuw. Niet gesigneerd.
“Geliefden”. Een groep van terracotta. Verschillende herstellingen. Gesigneerd en gedateerd 1892.
“L’Illustration” Ed. Le Chevalier et Cie. Paris. Een lot gebundelde jaaruitgaven: 1850 deel I; 1857 delen I & II; 1858 delen I & II, 1859 delen I & II. 7 stuks.
“De rouwende weduwe”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1837
Twee verschillende koperen lampvenoeten, waarbij één deels witgepatineerd en één met vier lichtpunten.
“Le Théâtre, Revue Bimensuelle Illustrée”. Een reeks gebundelde jaaruitgaven: 1898 deel I; 1900 deel II; 1903, 1906, 1907, 1908, 1909, 1912, 1913 delen I & II; 1914-’20 deel II. 17 stuks.
Een lot kunstboeken met betrekking tot Antwerpen, Brugge, ...- “De gouden eeuw van Antwerpen”. L. Voet.- “Brugge. Duizend jaar kunst”. V. Vermeersch. Mercatorfonds.- “Vlaanderen en Engeland”. K. Murray. Mercatorfonds.- “Antoon van Dyck en de prentkunst”. C. Defour. - “Het licht van de natuur”. M. Royalton - Kisch.- “Van Dyck”. Ch. Brown.
Een glasservies van kleurloos kristal met gouden versieringen, bestaande uit rodewijnglazen, wittewijnglazen, aperitiefglazen en borrelglazen op voet. Telkens 8 stuks. Evenals een karaf en vier borreltjes.
“Journal des voyages et des aventures de terre et de mer”. Zeven gebundelde jaaruitgaven uit de tweede serie: 1897; 1900; 1903; 1907; 1910; 1912 & 1914. Sommige ruggen gelost.
“Kempische hoeve”. Een ets. Gesigneerd binnen en buiten de plaat en genummerd 7/50
Een hallustertje met drie lichtpunten, gedragen dor kariatiden en met een albasten coupe.
“Nouvelle géographique universelle”. Elisée Reclus. Ed. Hachette et Cie. Paris, 1876 - 1894. Deel XIV & XX ontbreken.
Een lot boeken met betrekking tot architectuur en tuinarchitectuur.- “Het bezielde landschap”. P. Bonnechere.- “Tuinen van Leden”. P. Hill- “Architecturale gehelen in het Brussels gewest”. Christian Spapens- Grondbeginselen van de geschiedenis der bouwkunst”. A. Van Houcke.- Valentin Vaerwyck”. F. De Smet- “Herman Wouters glazenier”.- “Horta. Van Art nouveau tot modernisme”. F. Aubry- “Cornelis Floris”. H. Devisscher- “Hans Vredeman de Vries en de renaissance”. H. Borggrefe.- “Tot cier(..)
Een handgeknoopt Turks wollen tapijt.