De veiling is volledig – 800 loten.
De .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Twee fazanten van verzilverd metaal.
“Onze-Lieve-Vrouw, Lente” & “Rubens - Groenplaats Antwerpen”. Twee etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat.
Een vaas van geslepen kleurloos en blauw kristal, versierd met een bloemendecor.
Drie kadertjes:- “Le fortune pour 1 Franc”. Jean De Bast. Een ets. Gesigneerd binnen de plaat.- “Boerin bij koeien”. Gustaaf de Bruyne. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.- Een houtskoolschetsje, toegeschreven aan Jacob Smits.
Een lot fantasiejuwelen allerlei waaronder kettingen, hangers bezet met madonna’s, manchetknopen een dameshorloge clipper. E.A.
Een psychespiegel met twee kleine laden in het voetstuk.
Een Luikse fles van kleurloos handgegraveerd glas. (letsels).
Een lot van vier verschillende oude bronzen lampen, een oude metalen bureaulamp en een bronzen doosje in de vorm van een appel aan een tak.
“Stadszicht” & “Sprokkelaars”. Een paar etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat.
Zeven verschillende dameshorloges waaronder een Pontiac, Oris, Auroch. e.a.
Een lot Chromo-albums, waarbij negen van Chocolade Jacques, twee van Victoria, één van Kwatta, twee van Veen en ongeveer 450 losse prentjes van Liebig.
“Zich op de Isère te Grenoble”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot verzilverd metaal bestaande uit een mandje, een theeschaaltje met schoteltje, een lepeltje en vorkje en een tasje met maliën (beschadigd).
“Stilleven met bloemen” & “Stilleven met appelen en aardewerk”. Beide gesigneerd en de eerste gedateerd 1951.
Een parelsnoer met zilveren slot 925 ‰ en twee zilveren kettingen 835 ‰ en één ervan met hanger bezet met één diamant oude slijp.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een paar messingen lampenvoeten in empirestijl.
Een paar koperen processielampen. We voegen er vier glazen lampenkappen aan toe.
“Stilleven met bloemen en perziken”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier verschillende ringen bezet met fantasiestenen waarvan één Swarovski.
Een zevendelig toiletstel van geslepen kleurloos en mauve kristal. Frans werk.
Vier diverse gravures:- een topografische prent van een Nederlandse stad.- twee topografische optiekprenten met uitgesneden vensters.Alle drie met de hand ingekleurd.- een gravure naar Dürer: “Ridder, dood en duivel”.Waterschade.
Een beddenpan van messing met originele gedraaide steel. XIXe eeuw.
Een lot van vijf etsen, o.a.: Hendrik Schaefels & Fred Couzy.
Een zeer gevarieerd lot half edelstenen gemonteerd als hanger.
Een metalen grote kandelaar, gemonteerd als kamerlamp.
Een serie van twaalf schotels van verzilverd messing. Allen in stofhoezen. Italië.
Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit een mauve geslepen vaas van Bohemen, twaalf kleurloze glazen schoteltjes van Val St. Lambert en een kommetje van Baccarat.
“Zuiders landschap”. Olieverf op papier. Gesigneerd met potlood.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een half edelsteen.
Lot postzegels, los en in albums.
“Vissersboot op het strand”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en met dedicatie.
Lot serviesgoed. Diverse kleuren.
“Paardenkoets”. Olieverf op paneel. Gesigneerd A. Gorcie. Restauratie uit 1980.
Een lange halssnoer van tijgeroog met vergulde tussenstukken en slot.
Een paar halfronde armstoelen van gebeeldhouwd eikenhout met getorste stijlen en met gevlochten zit.
Een siervaas van meerkleurig porselein met een meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een paar allegorische beeldjes van zamak op houten voetstuk. XIXe eeuw. Eéntje beschadigd aan het handje.
“The frescoes of Giotto, illustrating the lives of the Virgin and our Saviour”. Een uitgave met 38 houtgravures. Ed. Arundel Society, 1860. Eén gescheurde pagina.
Een zeer gevarieerd lot mineralen en half edelstenen.
Een paar messingen kerkkandelaars in barokke stijl.
“L’absinthée”. Een ets. Gesigneerd binnen de plaat. Vochtplekjes.
Twee karaffen, een schenkkan en vier borreltjes van kleurloos kristal en glas.
“Charlotte”. Een sanguinetekening op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘32.
Twee grote ruwe armbanden waarvan één gebroken van ivoor en één van gepolijst ivoor.
Een dagobertstoel van gebeeldhouwd eikenhout met een schild in de rug en met een lederen zit. Op wieltjes.
Een lot kristal, bestaande uit een geribde rode vaas van Val St. Lambert en twee grote en drie kleine gekleurde en geslepen glazen op voet.
Een lot snuisterijen, bestaande uit een passerset in houten doosje, twee naaisetjes, waarbij één in ivoren etui (schaartje manco), enkele ivoren voorwerpen, een theaterkijker met parelmoer (gebroken), een ivoren servetring en een porseleinen inktstel.
Een paar houtskoolstudies met personages. Beide gesigneerd.
Halssnoer van bloedkoraal.
Drie factices, waarvan twee glazen: Yves Saint-Laurent Champagne (H. 17 cm) en Giò de Giorgio Armani (H. 28 cm) en een van plastic : Trésor de Lancôme (H. 14,5 cm). Die laatste zonder vloeistof.
“De bewening van Christus”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee gietijzeren vuurbokken in de vorm van een paard.
“Kempisch landschap” & “Winters rivierlandschap”. Olieverf op paneel. Beide gesigneerd.
Vier verschillende 18 karaats geel gouden ringen bezet met fantasiestenen.
Een lot XVIIIe en XIXe eeuws aardewerk, waaronder een Hollands olielampje, een kruikje, een Empire olie- en azijnstelletje en een Frans vaasje met een decor van een vogel.
Een paar messingen appliques met telkens twee lichtpunten.
Twee hondjes in brons.
“Vijver met berken”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een lange halssnoer van witte parels.
Een oud staaldraad opnametoestel met een heel aantal spoelen met opnames. Belgische makelij.
“Shakespeare à la cour d’Elisabeth” & Charles 1er et Van Dyck à Hampton Court”. Twee gravures door Pierre Cottin. Vochtschade.
“Liggende hond”. Een bronzen beeldje op groen marmeren sokkel.
“Landweg met huizen in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zeer gevarieerd lot half edelstenen gemonteerd als hanger.
Een archiefmeubeltje met vier laden.
Een schemerlamp van brons met donker en goudkleurig patina in empirestijl.
Een gebeeldhouwd houten horlogehouder met een metalen zakhorloge. Napoléon III.
“St. Martinus”. Inkt en aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 10 karaats wit gouden ring bezet met een diamant opaak van 2,94 ct.
“Jonge vrouw met appelen”. Een porselein met meerkleurig patina. Gemerkt onderaan en met sticker. Gaaf.
“Herenportret”. Aquarel op papier.
Een fruitschaal van zilver. Gemerkt Elandt.
“Kanaal in Zeeland”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1913.
Een paar geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en peervormige robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een oude autokoffer met binnenin twee aparte uitneembare compartimenten.
Een porseleinen siercoupe op voet met verguld bronzen monturen, versierd met een meerkleurig handgeschilderd decor van bloemen in een cartouche op kobaltblauwe fond en afgewerkt met vergulde motieven. Binnenin en meerkleurig decor van een romantisch koppel met een vogeltje, gesigneerd ‘Jeanne’. Frans werk.
Een lot van zes handtassen.
“Plattelandszicht”. Olieverf op papier”. Gemonogrameerd ‘HS’.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met een diamant pear shaped van ± 0,40 ct. en druppelvormige robijn van ± 0,50 ct.
Een handtas van krokodillen leder.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar zilveren kandelaars. Gemerkt.
Een oude Engelse eigendomsakte of ‘indenture’ op perkament. Opgesteld op 8 september 1771. Mooi ingelijst achter glas.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale saffier van ± 1 ct.
Een bureaustoel met gedraaide spijltjes, bekleed met gecapitonneerd groen leder. Op wielen.
Een beige lederen handtas met stofhoes.
Een paar bronzen wandlampen in de vorm van olifantenkoppen met glazen kappen in de vorm van vlammen.
“Zicht op de Groenplaats te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen. Gesigneerd en in origineel lederen zakje.
Een slagtand van een nijlpaard. Op metalen staander.
“Markt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar zilveren blakers in barokke stijl. 830‰. Zweedse keuren, na 1912. 328,6 gram.
“La Distribution des Aumônes” Litho door Lafoose naar Jacquand. Parijs, XIXde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden halssnoer met peervormige granaten met een gezamenlijk gewicht van ± 30 ct.
Een handgeknoopt zijden tapijtje.
Drie vulpennen en een balpen met 14 karaats gouden monturen.
Een jongens- en en meisjesbuste van bruingepatineerd brons.
“Herbergtafereel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
“Apollo & Daphne”. Een groep van bruingepatineerd brons op rood marmeren sokkel.
“Bloemenmarkt te Brussel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een grote Syrinx-schelp.
“Jongen met paarden”. Olieverf op doek. Eind XIXe eeuw. Zonder signatuur.
Een 14 karaats geel gouden ring bezet met een diamant van 0,56 ct. SI2. Color E. en twee kleine briljantjes.
Een vierkant en twee ronde bijzettafeltjes van messing met onyxen blaadjes.
Een lederen handtas met stofzak.
“Bloemenmeisje”. Een bronzen beeld naar een werk van Moreau.
“Kanaalzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar wit en geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een XIXe eeuws Hollands zoutkastje van gebeeldhouwd notenhout met schuifdeurtje, versierd met een vis. XIXe eeuw.
“Vissersboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een art deco vaasje vaan meerkleurig aardewerk, versierd met een bloemendecor naar ontwerp van Catteau. No. D781. Onderaan gemerkt.
Herfstlandschap”. Gemengde techniek. Gesigneerd en gedateerd ‘63.
Een 14 karaats wit gouden ring bezet met een diamant van 1 ct. Color H SI3.
Een eikenhouten armstoel in Louis XIII stijl met getorste poten en bekleed met tapisserie.
Een lot zilveren bestek, bestaande uit 23 lepels en 23 vorken. Verschillende keuren, waaronder Delheid.
“Ingetogen vrouw”. Terra cotta gesigneerd.
“Tulpen en aronskelken”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar wit gouden strikvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en topaas.
Een driedelig art deco klokstel van arduin en onyx.
“Herder met schaapskudde”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine beschadiging.
Een sigarettendoos en een asbak van zilver. 800‰. Duitse keuren.
“Binnenschip te Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,04 ct.
“Romantisch rivierlandschap met ruïne en vogels”. Een replica van een XIXe eeuwse gobelin.
Een lot van zes borden van Hollands aardewerk. XVIIIe en XIXe eeuw.
“Drie vrouwenfiguren”. Terra cotta gesigneerd.
“Wasvrouw in de Vlaaikensgang”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vier rijen parelarmband met 18 karaats wit en geel gouden slot bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct. en email.
Zilveren handtasje met emaillen rand.
“Schaapherder”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gobelin met vogels in een bosrijk decor. XVIIe eeuw. Zonder boorden.
“Waterlandschap”. Olieverf op doek. Omstreeks 1900. Herdoekt.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en tanzaniet met een gezamenlijk gewicht van ± 1,86 ct.
Een piëdestal met tussenblad van gefineerd hout met wit marmeren blad en verguld bronsbeslag.
“Appolon”. Een schouwpendule van zamak en arduin, getooid met een beeld naar Bruchon. Met slinger, maar zonder sleutel.
Een lot Londens tafelgerei - waaronder een driedelige parfum set. Gemerkt.
“Zicht op de St.-Gummaruskerk te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct. en een centrale saffier van ± 1,57 ct.
“Madonna”. Een beeldje van gepolychromeerd hout op voetstukje. Tweede helft XVIIIe eeuw.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een schelpvormige schaal en een vide-poche in de vorm van een mosselschelp met een vis. Beide 900‰ zilver. Japans werk. 274,5 + 571 gram.
“Kinderen op de boulevard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 karaats wit gouden halssnoer bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een moderne ronde salontafel van messing met een zwart marmeren blad.
Een driedelig klokstel van marmer en zamak.
Een zilveren schaal met Duitse keuren 800‰, we voegen er een glazen coupe met zilveren rand van 935‰ aan toe.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1938.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale loepzuivere briljant van ± 0,34 ct. Color D. en met briljantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,21 ct. Met certificaat.
“Het getemde vogeltje”. Een bronzen beeld met donker patina. Naar een werk van Moreau.
“Stoomschip in de haven van Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“De kristallen sneeuwduiven.” Een reeks van 11 champagneglazen. Naar Igor Carl Fabergé.
“Het overleg”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1950.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct. en roze toermalijn met een gezamenlijk gewicht van ± 7,50 ct.
Een zitbank van gesculpteerd en goudgepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl.
Een zitbank van gesculpteerd en goudgepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet met een centraal motief.
“Schepen in de haven”. Olieverf op doek.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,53 ct. en een centrale amethist van ± 4,93 ct.
“Een slapend meisje op een zetel.” Beeld van zamak. Gesigneerd.
“Vrouw met mand in een dreef met molen in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Engel met vogel”. Een beeld van zwartgepatineerd brons.
“Vissersboten aan de kust”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een parelhalssnoer met 14 karaats roze gouden slot bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een amethist van ± 12 ct.
Een eikenhouten buffetkast met opzet, gedragen door twee gebeeldhouwde figuren. In het opzet een spiegel tussen twee wielen en bovenaan een galerijtje. Onderaan twee deuren en twee laden en een marmeren blad.
Een classicistische buste van brons.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
“Koeien in de wei”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine herstellingen.
Een 18 karaats roze en wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,67 ct. en een centrale toermalijn van ± 1 ct.
Een replica van een meesterstuk van deels zwartgepatineerd hout in de vorm van een wenteltrap.
“Vrouw met mand in een dorpje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Een man die zijn pijp aansteekt aan een lantaarn.” Een bronzen beeld. Gesigneerd.
“Landschap naar de XVIIde eeuw”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,04 ct.
Een paar bijzettafeltjes van zwartgelakt hout met één lade, versierd met marquetterie in de stijl van Boulle.
“Biblia sacra”. Een oude Leuvense bijbel uit 1740 in lederen kaft. Met talrijke oude gravures. Kaft in slechte staat.
Serie van 12 grote en 12 kleine messen met gedreven en geciseleerde zilveren rocailleheften. Duitse keuren, einde XIXde eeuw en 800 ‰. Originele stalen bladen.
“Interieur”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,53 ct.
Een driedelig klokstel van verguld brons in Napoleon III - stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met telkens vijf lichtpunten.
“De dag des oordeels”. Inkt op papier. Een voorontwerp. Gesigneerd en gedateerd 1786.
“De Drie Gratiën”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel. Gemonogrammeerd M.D.
“Stilleven met wild”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1971.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,42 ct.
Een Louis Philippe wandconsole van mahoniehoutfineer, versierd met marquetterie en met een groen marmeren blad.
“De jager”. Een bronzen beeld op arduinen voetstuk naar een werk van Moreau.
“De buildrager”. Bronzen beeld, gesigneerd.
“Scène in de stal”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 karaats roze gouden ring bezet met een Fancy color diamant van 0,71 ct. SI1. en kleine briljantjes.
Een schouwpendule van bruingepatineerd zamak, wit marmer en verguld koper. Bovenaan getooid met een Bijbelse scène. Een armpje manco.
“Christoffel Columbus biedt zich aan bij Ferdinand en Isabella van Spanje”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1911. Laurens werkte als wapenschilder voor Koning Leopold II.
Een opgezette alligator.
“Femme à la collerette”. Olieverf op doek. Omstreeks 1700. Herdoekt.
Een paar wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en agaat.
“Herenportret met blauwe jas circa 1840.” Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
“Personages op een slee, getrokken door drie paarden.”. Een bronzen groep. Russisch werk.
Een tafellamp met glazen kap, gedragen door een bronzen cobra op zwart marmeren sokkel.
“Lezende kardinaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onderaan.
Een parelhalssnoer Akoya met 18 karaats geel gouden hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. drie smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een druppelvormige saffier van ± 0,60 ct.
“Fazanten.” Brons met marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Herenhoeve”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1866. Engels werk.
Een paar cassolettes van wit marmer, versierd met bronzen monturen in de vorm van ramskoppen en bloemenguirlandes.
“Bloemenstilleven.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale smaragd van ± 1,36 ct.
Manufacture Royale de Tapisseries d’Art Braquenié & Cie. “Romantisch landschap met een ara op een hekje”. Een Mechelse gobelin. Tweede helft XIXe eeuw.
“Pierrot met poedel”. Een bronzen beeld naar een werk van Barye.
“Mercurius”. Een bronzen beeld naar een werk van Jean de Bologne. Op het marmeren voetstuk een bronzen fries met putti die kunsten bedrijven in reliëf.
“Op het veld.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct.
Een lot van drie Duitse verordeningen uit bezet België, Eén uit 1914 en twee uit 1915.
“Antverpiae Marchionatus et Dominium Mechliniae.” Een handgekleurde kopergravure, Allard. XVIIde eeuw.
Een bronzen krokodil.
“Lezende meisjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1896.
Een 18 karaats gepatineerde gouden ring bezet met een gele diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,28 ct. en een maansteen van ± 10 ct.
Een Empire secretaire, versierd met inlegwerk en bronzen kariatiden. Onderaan twee paneeldeurtjes onder het klapblad en bovenaan een lade onder het wit marmeren blad. Zijpaneel gebarsten.
Een bronzen luchter met zes lichtpunten.
Een houten front van een speelhuisje met een deurtje en een raam, beschilderd door Bob Mau (o.m. van de reeks Kari Lente). Gesigneerd links onder.
“Zomers oeverzicht.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee verschillende halssnoeren van half edelstenen. En twee verschillende halssnoeren, één bezet met half edelstenen en één met de ruggegraatbeenderen van een slang en met hangers van koper.
Twee verschillende gietijzeren vuurbokken. XVIIe eeuw.
“Ovaal damesportret.” Pastel op papier. Vroeg XIXde eeuw.
“Classicistische voorstelling van een vrouwelijk naakt op een leeuwin”. Een groep van wit marmer. Gerestaureerd. Onder presenteervitrine.
“Salomé en Johannes de Doper”. Olieverf op koper. Einde zeventiende eeuw.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met een peridot van ± 1 ct.
Een grote Venetiaanse luchter
“Moeder en kind”. Een houten beeldhouwwerk.
Een vintage koekoeksklok van kunststof. Sovjetunie.
“Meisje met rode paraplu”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct. en een centrale citrine van ± 1,65 ct.
Vaas van Belgisch aardewerk. Onderaan gemerkt en genummerd. Haarscheur aan de hals.
“Golgotha”. Olieverf op paneel. Begin negentiende eeuw.
Een taartschep van zilver met lemmet van verguld metaal en een lepeltje en vorkje van zilver. In originele doos.
“Stilleven met schenkkan en fruit”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Perforatie in neutrale zone.
Een ketting met hanger en bijpassende ring bezet met obsidiaan en van 925 ‰ zilver. Een hanger en speld van 925 ‰ sterling zilver bezet met onyx. We voegen er twee verschillende Touareg kruisen van zilver bezet met halfedelstenen aan toe.
Een spiegel van wit- en goudgepatineerd hout in empirestijl.
Een verguld koperen halllantaarn met gesatineerd glazen kap, versierd met guirlandes.
Een jardinière van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met hoofden in reliëf.
“Namiddag op het strand”. Olieverf op paneel. Recent atelierwerk naar de late XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,56 ct. en een centrale saffier van ± 1,40 ct.
Twee designkruiken van meerkleurig aardewerk. Jaren ‘60.
“Mrs. Fitzherbert.” Kleurengravure.
Een grote coupe op voet van geblazen en gecraqueleerd glas. Bijgevoegd dezelfde, kleinere coupe.
“Zicht op den weg naar Linth - Boerderij van Peeters”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,28 ct.
Een ronde butlerspiegel van verguld hout.
Een hallluchter van messing met centrale glazen coupe.
Een antieke luchter van messing met centrale coupe en drie kapjes in de vorm van bloemen.
“Portret van een jonge vrouw”. Potlood op papier. Zonder signatuur. XIXe eeuw.
Een 18 karaats roze schakelring bezet met een centrale diamant van ± 1,30 ct. en 10 kleine diamantjes.
Een art deco siervaas van meerkleurig Belgisch aardewerk.
“Parkvijver”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Kandelaartje met cloisonné. Russisch werk.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt. Goede staat.
Een bolle vaas van meerkleurig geglazuurd aardewerk met een reliëfdecor van Franse lelies en bloemen. Onderaan genummerd 1408.
Kobaltblauwe vaas van zachte pasta met verguld decor. Onderaan gemerkt. Schilfer onderaan.
“Prudentia” & “Justitia”. Twee oude tapisserieën. De begeleidende tekst gerestaureerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met aquamarijn van ± 5 ct.
Een zevendelig bureaustel van zwart marmer. Tijdperk art deco.
“Moeder met zogend kind”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een kleine glazen halllantaarn versierd met bloemen.
“Dorpstafereel”. Olieverf op doek. In de geest van de XIXe eeuw. Apocrief gesigneerd
Twee kleurrijke handgemaakte halssnoeren. Kopieën van het museum in Bogota. We voegen er twee halssnoeren van gedraaide koord aan toe en zes verschillende halssnoeren van 10‰ zilver.
Een eikenhouten tafel met gedraaide poten in H-verbinding. Met afneembaar blad.
Een paar verstelbare metalen wandlampen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
“Parkzicht met zwanen op een vijver”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halssnoer van malachiet met een zilveren hanger 925 ‰ en malachiet.
Een paar eieren van cloisonné op rood koper met een bloemendecor.
“Vissersboten in de haven”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine beschadiging links boven.
Een karaf en zes bijpassende glazen van geslepen kristal in diverse kleuren. Op presenteerspiegel. Gemerkt.
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1836. Herdoekt.
Een lot fantasiejuwelen allerlei in juwelendoos. We voegen er een art deco zakhorloge gemerkt Invar aan toe.
Een eikenhouten broodkast met een gesculpteerde deur.
Kaststel van polychroom Delfts aardewerk bestaande uit drie dekselvazen en twee hoorns. Gemerkt van De Klauw. Recent werk.
Maria van Magdalena naar Jan Borreman & het grafbeeld van Isabella van Bourbon. Twee beelden van meerkleurig plaaster op houten sokkel.
“Kempische hoeve in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie verschillende munten waarvan één “Maria Theresia” van zilver en één met ketting van koord en zilver 10 ‰. Vier verschillende halssnoeren van zilver 10 ‰. Ter plaatse aangekocht in 1985.
Een handboog voor het schieten op de staande wip. Omstreeks 1940. Opgebouwd in zes latten. We voegen er een koker met pijlen aan toe.
“Rivierlandschap met koeien”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1827.
Een groengepatineerde metalen gaslantaarn. Gemonteerd op elektriciteit. Zonder glas.
“Danseres met tamboerijn”. Olieverf op doek. Achteraan toegeschreven aan Alfred Stevens.
Een zeer gevarieerd lot half edelstenen gemonteerd als hanger.
Een tombeaucommode van gefineerd hout met drie laden, bronzen trekkers en beslag en een marmeren blad.
Een vaandelstok met koperen ornament. Omstreeks 1900.
Een paar Batik textielstempels van rood koper. Indonesië omstreeks 1900.
“Dreef”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halssnoer bezet met een schelp en een halssnoer van beige jade met bijpassende oorbellen. En twee halssnoeren bezet met verschillende half edelstenen, één ervan met bijpassende oorbellen en armband.
Een vol messingen tafelkandelaar in, gedragen door drie kariatiden. Ca. 1850.
“Klaprozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Kinderkopje”. Een bronzen ornament op houten sokkel.
“Stilleven met appelen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Een handgeknoopt Turks wollen bidkleed.
“Het genot”. Een beeld van zamak op een zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een zwart-lederen handtas met stofzak.
“Binnenerf”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een grote eikenhouten tweedeurs garderobe, versierd met gesculpteerde bloemenmotieven. Maasland, XVIIIe eeuw.
Een oude mandoline, versierd met een molentje in het klankgat. Kleine beschadiging bovenaan. Te besnaren.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee verschillende theaterkijkers, waarbij één met paarlemoer en één recentere in etui.
“Vissersboot op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Belgische school.
Een sobere gefineerde kussenkast met bolpoten.
Een XVIIIe eeuwse eikenhouten dekenkist.
Een koe van meerkleurig Frans aardewerk met bovenaan een tonnetje en met twee kopjes. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
Een lot van diverse bronzen, koperen en zamakken beeldjes.
“Impasse Bruxelles”. Aquarel op papier.
Een tweeledige Duitse vitrinekast van eikenhout met onderaan twee paneeldeuren naast drie laden. In de paneeldeuren de initialen “JC” & “WR” en gedateerd 1817.
Twee dierenvellen waaronder een Thompson Gazelle.
”Zomerhoeden op een stoel” en “Bloemen”. Twee stillevens. Aquarel op papier. Beiden gesigneerd, één gedateerd.
Een vintage lamp van steengoed. West-Duitsland. Jaren ‘60.
Twee aquarellen: een ‘kanaal met jaagpad’ en een ‘marine’. Beiden gesigneerd.
Een staande klok met eikenhouten kast en het werk met wijzerplaat van tin en messing. Compleet met slinger en gewichten. Brabant, XVIIIe eeuw.
Een eikenhouten koffer met gesculptuurde paneeltjes met personages.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal.
“Le Portefeuille des Arts Décoratifs.” ‘Quatrième Série’. Ed. Labor et Artes, Paris. Bestaande uit 96 Phototypieën.
Een rechthoekige spiegel in verguld houten kader. XIXe eeuw.
Een tweeledige buffetkast van wortelhoutfineer met onderaan twee gebeeldhouwde paneeldeuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Een lot van drie verschillende tabakspotten van meerkleurig aardewerk met messingen deksels.
“Coin Maroquinerie Rue Chair et Pain”. Aquarel op papier.
Een gevarieerd lot koper, messing en brons, bestaande uit een olielamp, kandelaars, een wijwatervat en twee kruiken.
Twee landschappen: een weidezicht en een bergmeertje. Aquarel op papier. Beiden gesigneerd, één gedateerd.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
Een kleine tafel van gebeeldhouwd eikenhout in renaissancestijl.
Een oude altsaxofoon.
Een fantasiezwaard met opschrift ‘Lancelot du Lac’.
“Régale donné par Lieven Uytzet”. Een XIXe eeuwse Gentse gravure in origineel kader.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe in renaissancestijl, versierd met gebeeldhouwde figuren.
“Corpus Rubenianum Ludwig Burchard”. Vol. I, VIII (2 x), IX, X, XVI. In 8-vo, zeer goede staat met huls en stofwikkel. Ed. Arcade, jaren 70. Evenals: ‘Rubens en zijn eeuw” en “P.P. Rubens”. F. Baudouin. Ed. Mercator Fonds 1972 en 1977. En “de Vlaamse Wandtapijten van de Wawelburcht te Krakau”. Szablowski. Mercatorfonds 1972. 9 stuks.
“Twee mannen in een interieur”. Grafiek.
Een ménagère met een verzilverd metalen bestek voor twaalf personen, inclusief visbestek en serveerbestek.
“Tigresses”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 7/75 buiten de plaat. Glas gebroken.
Een buffet met opzet in Louis-Philippestijl. Onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan een opzet in twee niveaus met gebeeldhouwde versieringen.
Een eikenhouten schommelstoel met getorste spijlen en gesculpteerde rug
Een paar engeltjes van goudgepatineerd hout.
Een antiek rapier en een sabel.
“Pierre de Bex”. Een oude litho van Billoin naar een werk van Vieillevoye. Door de schilder gesigneerd buiten de plaat in 1841.
Een grote kussenkast van gefineerd hout, versierd met gebeeldhouwde Corinthische kapitelen en op bolpoten. XVIIIe eeuw.
Een paar ingekaderde tegels van blauw en wit Delfts aardewerk. XVIIIe eeuw.
Twee aquarellen: “Een tuinzicht” en “Een kerkje in bloemenpracht”. Deze laatste met een stempel van het gemeentebestuur Antwerpen. Beiden gesigneerd.
Een lot polychroom aardewerk bestaande uit drie schenkkannen.
“Personage”. Litho. Gesigneerd en genummerd 12 buiten de plaat.
Een eikenhouten klapsecretaire met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad. Binnenin acht kleine laden en een secreet. Luik, XIXe eeuw.
Een reeks van vier stoelen van grijsgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl met gecanneerde rug en gecanneleerde poten.
“Histoire Romaine depuis la fondation de Rome”. 20 delen met fraaie uitvouwbare gravures. XVIIIe eeuw.
Twee tabakspotten van meerkleurig porselein, waarbij één in de vorm van een visser bij een sloep en de andere van een man op een vrachtwagen. Gaaf. Begin XXe eeuw.
“Personages”. Litho. Gesigneerd en H.C. buiten de plaat.
Een mahoniehouten buffetkast met opzet in Louis Philippestijl. Onderaan twee paneeldeuren en twee laden. Versieringen van de kuif manco.
Een lot van elf bindingen met tijdschriften: ‘Ons Volkske’, ‘Kuifje’ & ‘Snoek’.
Twee XIXe eeuwse gravures in originele kaders.- “Judith va trouver Holopherne”. Jazet naar een werk van Steuben.- “Rebecca à la fontaine”. Jazet naar een werk van Vernet.
Een driedelig kaststel van blauw en wit aardewerk, waarbij de dekselvaas getooid met een tempelleeuwtje. Onderaan gemerkt. Belgisch werk in opdracht van Royal Sphinx, Holland.
“Vivid and waterwitch, off orfrordness in a breeze”. & “The magnificent steamship “The Great Western”. Twee oude Engelse gravures van R.G. & A.W. Reeve te Londen.
Een eikenhouten barmeubel met bovenaan een openklapbaar blad en een neerklapbaar gebeeldhouwd front. Onderaan twee paneeldeurtjes en op leeuwenpoten.
Een reeks van zes gebeeldhouwd houten stoelen met personages in de rug en met een zit van gedreven leder met een griffioen. Diverse manco’s. XIXe eeuw.
Een paar jardinières van blauw en wit porselein met vergulde accenten. Onderaan gemerkt. Engels werk.
Een lot postzegels. Een album met zegels van de Deutsche Bundespost, gestempeld en postfris (1976-1981), idem (evenals Berlijn) 1950-1973 en een album DDR 1970-1972. 3 insteekalbums (overwegend België en Duitsland), divers filatelisch materiaal, postkaarten en eerstedaguitgaven. Een catalogus van Yvert & Tellier d.d. 2011.
“Duinzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1946.
Een Louis-Philippe buffetkast met opzet. Onderaan twee laden en twee paneeldeuren en een étagère in twee niveaus in het opzet, versierd met gebeeldhouwde vruchten.
Een hallantaarn van koper en geslepen glas, versierd met guirlandes en ramskoppen.
Een lot van zeven oude metalen chocoladevormen.
Een lot van negen XIXe eeuwse boeken met betrekking tot het recht en de maatschappij. Nederlands- en Franstalig.
“Edel koppel met bloemenmand” en “Jachtbuit”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Gemerkt.
Een grote eikenhouten kussenkast, versierd met Corinthische kapitelen, met gebombeerde kussens en op bolpoten. XVIIIe eeuw.
Een kleine tafel van blank eikenhout met gedraaide poten.
Een geelkoperen beddenpan met gedraaide houten steel. (gebroken). Omstreeks 1800.
Lot verzilverd metaal met diverse schotels, een ovenschaal met onderschotel en vuurvast glas. Diverse kleinere schaaltjes en onderzetters.
Een vaasje en een diepe sierschotel van meerkleurig en verguld aardewerk, versierd met een bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een tweedeurskastje van gebeeldhouwd eikenhout met een compartiment bovenaan.
Vijf oude bolvormige glazen kappen.
Ivoren Christus, ingelijst. XIXde eeuw
Een bestek van verzilverd metaal, bestaande uit vorken, messen, lepels en koffielepels voor twaalf personen, evenals een pollepel, een groentelepel en een vleesvork.
“La Médecine”. Litho. Gemonogrammeerd in de plaat en draagt een monogram in rood potlood.
Een eikenhouten buffetkast met onderaan twee deuren en vier laden. Bovenaan een deurtje en twee glazen schuifdeurtjes. Eerste helft XXe eeuw.
Een paar gebeeldhouwde stoelen in Louis-Philippestijl, bekleed met resp. roze en grijsblauw fluweel.
Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit vijf verschillende vazen, een dekseldoosje en een driedelig toiletstelletje.
Een lot verzilverd en verguld bestek, bestaande uit dessertvorkjes, koffielepeltjes, grote en kleine messen, twee serveerlepels, een pollepel, kreeftenvorkjes, een flessenopener, een spiegeltje en vier suikertangetjes, waarbij één van zilver.
Een lotje Belgisch aardewerk, bestaande uit een koffiekan, een kannetje en een pot.
Een staande klok met eikenhouten kast. Het werk met een handbeschilderde houten wijzerplaat met bloemendecor. XIXe eeuw.
Een lot meerkleurig porselein en biscuit, bestaande uit een edelman en een dame op een stoel, drie personages bij de koffie en een romantisch koppel. Eén gerestaureerd.
Een reeks van acht kristallen glazen met een geslepen en verguld decor. Murano.
Een lot tin, bestaande uit een voorraadpot, een klepkan, een theepot, vier diverse schotels, twee asbakken, een diepe schaal en twee kommetjes. We voegen er een messingen waterketeltje aan toe.
Een lot van zeven bruin glazen apothekerspotten in verschillende formaten.
Een eikenhouten garderobe met twee gemoulureerde deuren. XVIIIe eeuw.
Een reeks van zes notenhouten stoelen in Louis-Philippestijl, bekleed met bruin fluweel.
Twee designcoupes van mauve en kleurloos Italiaans kristal.
Een lot van vier beeldjes van Brussels porselein en een heiligenbeeldje van meerkleurig biscuit. Drie stuks beschadigd.
Een lampenvoet van blauw kristal.
Een gefineerde wortelhouten eetkamer, bestaande uit een dessertkast met twee paneeldeuren naast vijf laden en een buffetkast met twee grote deuren naast een kleinere en twee laden en een glazenkast in het opzet, beide met beige marmeren blad. Verder een tafel met zes stoelen met blauwe bekleding. Late art deco, eerste helft XXe eeuw.
Een paar koperen kandelaars.
Een schenkkan met twee glazen, versierd met zwaluwen.
Een lot XVIIIe en XIXe eeuws tin, bestaande uit enkele schotels, een terrine, een maatbeker en zeven verschillende klepkannen.
Een mondgeblazen glazen schenkkan met glas, versierd met een bloemendecor. Omstreeks 1900.
Een Engelse breakfront bibliotheek met vier gevitreerde deuren bovenaan, twee paneeldeuren onderaan en vier laden in de gordel.
Een handgeknoopte wollen Hamadanloper. Enige slijtage.
Een lot metaal, bestaande uit twee ketels en een tinnen klepkan (beschadigd).
Een gevarieerd lot verzilverd metaal, bestaande uit gedeltelijke bestekken, doopbekertjes, souvenirlepeltjes, enz.
Een lot drie glazen van kleurloos glas met geslepen decors. We voegen er een vierde glas aan toe ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1894.
Een secretaire van mahoniehoutfineer in Louis-Philippestijl met een lade en doucine onder een grijs marmeren blad en met twee paneeldeurtjes onderaan. Achter het klapblad elf kleine schuifjes met wortelnootfineer.