Veiling volledig – 600 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 10 & Zaterdag 11 december van 10.00 to 17.00
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 600 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 10 & Zaterdag 11 december van 10.00 to 17.00
Houten reiger.
“Zandvliet”. Potloodtekening. Gesigneerd en gedateerd.
Een lot van vijf stuks porselein met betrekking tot scheepvaart.
Een paar stadszichten, olieverf op paneel. Beide gesigneerd en resp. gedateerd ‘43 & ‘52.
Albasten lampenvoet. Kleine letsels.
Een klein handgeknoopt Oosters wollen tapijtje.
Een houten wandklok met handgeschilderde wijzerplaat. Zonder slinger en gewichten.
Een coupe en schaal van geslepen kleurloos kristal met messingen monturen. Gemerkt.
Een lot van tien oude participatiebewijzen.
Een Spaanse triptiek met benen heiligenbeelden in reliëf.
Toby jug van aardewerk.
Een reeks van vijf en van zes oude gravures met portretten van hoogwaardigheidsbekleders.
7 vergulde metalen figuurtjes. Chinees werk.
“The County Squire”. Ingekleurde prent.
Een ovaal dienblad van zwartgelakt hout met handgeschilderd bloemendecor en met parelmoeren inlegwerk. Vermoedelijke Oostenrijk.
Karpet van zijde met gouddraad. Dierenmotieven en met tekst in de boord.
Een gevarieerd lot diertjes, voornamelijk olifantjes in diverse materialen en uitvoeringen.
Een lot van negen houten schoenleesten en twee sokkenstoppers.
“Scheepjes in het dok”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘W.B.’.
Een vaasje van cloisonné op messing met een meerkleurig bloemendecor.
Een deels verguld vrouwenhoofd van aardewerk. Achteraan gemerkt.
“3 Arbres.” Ets, genummerd 2/35, Gesigneerd buiten de plaat.
Een glazen designschaal met gekleurd dambordpatroon. Gemerkt. Zeer kleine schilfer aan twee hoekjes.
“Houtsprokkelaar aan een meertje”. Aquarel en potlood op papier. Gesigneerd en gedateerd 1904.
Klein houten beeldje van een staande Boeddha op een gestileerde dubbele lotus. Sri Lanka.
Een handgeknoopt Oosters kleedje van wol met een levensboom in het decor.
Een paar messingen kandelaartjes, gedragen door cobra’s.
Een boek m.b.t. moderne kunst. Ed. Cole Morgan. Antwerpen, 2004.
“Le maître de guitare”. Een XIXe eeuwse gravure.
Twee sets antilopenhoorns.
Een paar antieke bronzen Ganeshbeeldjes.
“Danseres”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot meerkleurig Chinees porselein, bestaande uit een groepje van vijf kinderen met een perzik, een man met vis en twee liggende kindjes.
“Zicht aan de steenbakkerijen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘70.
Een beeldje van meerkleurig Saksisch porselein. Gaaf. Onderaan gemerkt.
Twee handgemaakte wollen wandtapijtjes. Bolivië en China.
Een art deco vaas van van wit crackleware.
Een kalebasvaasje van blauw en wit Chinees porselein. Onderaan een merkteken.
“Yantra III, Geometrische compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1975.
Klein antiek, massief bronzen beeldje van een staande Boeddha (hand manco). Mihintale, Sri Lanka.
Een lot van vier Boeddhabeeldjes, waarbij drie bronzen en één van gips.
Een Thais naaldwerk met gouddraad en glazen pareltjes.
Een paar zonnebaadsters van papier-maché. Met parasolletje.
“Abstract”. Een paar lithografieën. Beide gesigneerd en buiten de plaat genummerd 85/90.
Een gebeeldhouwde zwart nefrieten (?) wierookbrander met handvatten in de vorm van olifantenkopjes met ringen en het deksel getooid met een Fo-hond. Kleine beschadiging aan het deksel. China, omstreeks 1900. In drie delen.
Een Kaukasisch Kelim zadeldeken van wol en zijde, met figuraal decor.
Een vaas van blauw glas met getorst ribmotief.
Kleine metalen bowl met gegraveerd decor. Grensgebied Afghanistan/Tadzjikistan. Onderaan gemerkt.
“Stilleven met kruik en peren”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘55.
Een serie van vijf tekeningen in potlood, houtskool etc.
“Tempelleeuw met bal”. Een groep van meerkleurig Chinees porselein.
“Roll-out”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 12/12 buiten de plaat.
Een olielamp van Imariporselein en koper. Gemonteerd op elektriciteit.
“De zakkennaaister”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar balustervaasjes van cloisonné op messing met een meerkleurig decor van pioenen.
Een handgeweven wandtapijt met landschapdecor. Wol.
Een kom en een vaas van Chinees porselein, versierd met blauw op witte decors.
Een lot van zes bollen van Chinees porselein met blauw op witte decors.
“Compositie met drie personages”. Olieverf op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd 1987.
Een kleine, massieve bronzen vastende Boeddha. Hunza, Pakistan.
Een paar tempelleeuwen met bal. Meerkleurig Chinees porselein.
“Intrede van de Mogul”. Miniatuur op ivoor.
Een vaas van Chinees porselein met een meerkleruig en verguld famille-rosedecor. Gemonteerd als lampvoet.
“Beginsel”. Gouache op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘91.
Zangvogel op een tak. Smeedijzer. Gesigneerd.
Een handgeknoopt Turks wollen karpetje.
Een Afrikaans houten beeld in de vorm van drie figuren.
Een jardinière van Satsuma-aardewerk.
“Le loup”. Een lithografie. Gesigneerd in de plaat.
Een bonbonnière en een asbak van geslepen en rood kristal. Beide gemerkt.
Een zeshoekig paar theedozen van Chinees porselein, versierd met meerkleurig famille-rosedecors. Onderaan gemerkt. Zonder deksels.
“De tijgerjacht met talrijke figuren”. Gouache en goudverf op papier. Indisch werk.
Twee verschillende vazen van Cantonporselein.
“Dame met fruitmand”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd H.C. 3/30.
Twee langgerekte eironde designvazen van mineraal.
Een handgeknoopt Turks wollen wandtapijt met geometrisch motief. Anatolië.
Een polychrome fruitschaal van Imari porselein met decor van kraanvogels.
Ronde voorraaddoos van beschilderd hout met roodbruine tinten. Swatvallei, Pakistan. Kleine letsels en slijtage.
“Danseressen”. Gemengde techniek op papier in de stijl van Toulouse Lautrec.
Twee asbakken van geslepen kristal, waarbij één in groen en één rood. Beide gemerkt onderaan. Kleine schilfers aan de binnenranden.
Een zeshoekige vaas en een hoge gemberpot van meerkleurig Chinees porselein.
“Abstract”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar Chinese siervazen van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met hondenkopjes.
“Moderne compositie”. Pastel op papier. Gesigneerd rechts onderaan.
“Landschap”. Aquarel op papier. In de geest van Dirk Smorenberg.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt. Gesigneerd.
Een urn van blauwgeglazuurd Chinees aardewerk.
Een porseleinen kraagvaas uit Imari porselein met een decor van vogels en bloemen.
“Stemmige scène”. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd 1983.
“Bruggetje”. Potlood op papier. Draagt handtekening.
“Kindje.” Keramisch werk, blauwgekleurd op arduinen sokkel. Gesigneerd. Met certifcaat.
“Mogul Aurangzeb leest de Koran op een boot op weg naar een eendenjacht”. Gouache op ivoor. Samen in één lijst.
Een paar vazen met meerkleurig en verguld Satsuma-decor. Chinees fabrikaat. Onderaan gemerkt.
“Luxure”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een plafonnière met geslepen en gesatineerde coupe.
Een handgeknoopt Perzisch kleedje van zijde.
Een vogel van fijn gesneden ivoor op een houten sokkeltje. Chinees werk.
Een vaas van Cantonporselein met meerkleurig decor van personages, bloemen en vogels.
“Compositie”. Gemengde techniek. Gesigneerd en met opdracht.
Een Chinese tuinstoel van meerkleurig geglazuurd aardewerk in de vorm van een olifant.
Een dekselvaas en een oorvaas met meerkleurig en verguld Satsumadecor op kobaltblauwe fond. Chinees fabrikaat. Onderaan gemerkt.
“Schommelend paar” en “Aperitief in de tuin”. Gouache op ivoor. Samen in één lijst.
“Staande Koning en Koningin”. Twee fijn gesculpteerde houten beelden. Baule, Ivoorkust.
“Ruiter”. Olieverf op doek. In de geest van C. H. Pedersen.
Houten voorouderbeeld. Sumatra. Op een voetstuk gemonteerd samen met een koppel van gebeeldhouwd been. Zelfde oorsprong.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een balustervaas van Chinees porselein met een meerkleurig bloemendecor en met tekens op de rug (vervaagd).
Een Tibetaanse muzikant van verguld brons.
“Vrouwelijk naakt”. Een inkttekening op papier. Draagt monogram ‘HM’.
“Personnage”. Een aardewerken kunstwerk op plaatstalen voetstuk. Achteraan gesigneerd en gedateerd 1988. (Eén vinger te herstellen maar niét manco).
“Vrouw met fruitmand”. Een fijn gesneden ivoren beeldje op houten voetstukje. Indisch werk.
“Hertenjacht met twee dienaars”. Gouache op papier. Met Arabische teksten.
Bronzen wierookpot. Chinees werk, XIXde eeuw. Met lakzegel voor export.
“Stilleven”. Olieverf op board. Draagt monogram.
Houten vrouwenbeeld. Babuyu, Congo. Op natuurstenen voetstuk gemonteerd.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt. Lichte verkleuring in een hoek.
“Dame met pioen”. Een gesneden beeldje van Chinees ivoor op houten sokkeltje.
Een grote balustervaas van Chinees porselein met een blauw op wit decor van pauwen in bloeiende struiken.
“Compositie”. Aquarel op papier. In de geest van André Lanskoy.
“Packed paintings”. Twee kleurendrukken. Beide gesigneerd en genummerd 22/75. Bijgevoegd een diorama van de tentoonstellingsruimte. Gesigneerd, genummerd 22/75 en gedateerd 2013.
Een Indisch olifantje met ivoren plaatjes en ivoren montuurtjes.
“Compositie”. Aquarel op papier. In de geest van André Lanskoy.
Een buikvaas van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloesems en vogels.
“Vlakkencompositie”. Plakaatverf op papier. Draagt monogram.
Hurkende godin. Houten beeld. Bali.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen tapijt.
“Vrouwelijk naakt”. Een beeldje van gesneden ivoor. Op onyxen sokkeltje.
Een balustervaas van Chinees porselein met een blauw op wit decor van vogels en bloemen.
“Compositie”. Gemengde techniek op papier. Russische school.
Een fijn gesculpteerd en gepolychromeerd groepje van Chinees ivoor. Met stempel op de bodem en op houten sokkeltje.
“Olifant met tijger”. Een groep van gesculpteerd ivoor op houten sokkel. Chinees werk.
“Kaketoes”. Houtskool en pastel op papier. In de geest van Jan Mankes.
Drie ambachtslieden van gebeeldhouwd en gegraveerd ivoor en kerselaar. Chinees werk naar Japans voorbeeld. Gemerkt.
“Compositie”. Aquarel op papier. In de geest van Emile Nolde.
“Gekroonde koning”. Fijn gesculpteerd houten beeld. Baule, Ivoorkust.
Zes kommetjes van Chinees porselein met meerkleurige bloemendecors in cartouches op fond van capucineglazuur.
Een dekselvaas van Chinees porselein met een meerkeurig decor van diverse personages in een tuin. Het deksel getooid met een Fo-hond. Onderaan gemerkt. Met houten sokkel.
Een stenen grafbeeldje, afkomstig van de Ashanti te Ghana. Op sokkel.
“Zonder titel”. Aquarel op papier. Draagt handtekening.
Een bronzen lantaarn met bol glas en versierd met strikken en kwispels.
Vier muzikanten van ivoren plaatjes op houten onderstel. Chinees werk naar Japans voorbeeld.
“Leeuwin”. Een houtskooltekening. In de geest van Pierre-Paul Jouve.
Een Kylinbeeld van gesculpteerd nefriet. Chinees werk.
“De l’escargot à la poire”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Afgebeeld op p.115 in bijgevoegd boek.
Een salontafel op vijf verguld messingen poten en met rond blad van onyx.
Een salontafel op vijf verguld messingen poten en met rond blad van onyx.
Een verguld messingen sac-à-perlesluchter met drie lichtpunten met vlamvormige gesatineerde glazen kapjes en versierd rondom met bloemenguirlandes.
“De bronstijd”. Een zwartgepatineerd bronzen beeld naar het werk van Rodin.
“Une belle journée”. Een lithografie. Gesigneerd, genummerd 152/200 en gedateerd ‘99 buiten de plaat.
Hoofd van Boeddha. Zwart gepatineerd brons op houten sokkel.
Een antiek gegraveerd koperen kalkdoosje met spateltje, gebruikt bij het kauwen van betelnoten met kalk en pruimtabak. Indonesië.
“Five”. Een zeefdruk met collagetechniek. Gesigneerd en genummerd 410/500 buiten de plaat.
Een groot kubistisch beeld van brons naar een werk van Ossip Zadkine.
“Place Saint-Marc à Venise”. Een porseleinen plaquette. Gesigneerd in de plaat. Met certificaat op de verso en genummerd 7/1000.
Een diep en een plat achthoekig bord van Chinees porselen met een blauw op wit decor van tuinen. Zeer lichte randschade. Tijdperp Qianlong.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje
Een messingen luchter met kleurloos kristal van Val St. Lambert.
Bronzen cartelklok. Klein letsel aan de wijzerplaat, uurwerk vervangen. Tijdperk Napoleon III. Met sleutel.
Een houten bedevaartsbeeldje van de Heilige Nilos Stolbenski. Rusland, XIXe eeuw.
Een houten bedevaartsbeeldje van de Heilige Nilos Stolbenski. Rusland, XIXe eeuw.
Geïllustreerde Tibetaanse gebedenboek voor gebedsgenezing. Op plastic voet.
Een schouwspiegel met bovenaan een hoevezicht, olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een paar boekensteunen met bronzen olifanten.
“Les amoureux de l’isle Adam”. Een lithografie. Gesigneerd, genummerd 47/110 en gedateerd 2001 buiten de plaat.
“Flamingo’s”. Een groep van meerkleurig biscuit.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een verguld messingen luchter met bladeren, versierd met glazen kraaltjes.
Een grote Japanse houtsnede. Gesigneerd en met stempels.
“De navel van de wereld”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
Een reeks van tien stoelen in Lodewijk XV-stijl. In zeer goede staat.
Gedreven zilveren vaasje. Perzisch werk, onderaan gemerkt.
“Landschap” Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een mythisch voorouderbeeld of hampatong van gebeeldhouwd hout. Voorstelling van een vrouw met een uitgestoken tong en een kind aan de borst. Borneo, vroeg XXste eeuw.
“Jonge vrouw met bloem”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘81.
Een antieke schouwspiegel met twee vogeltjes in de kuif.
Een achthoekige Chinees hardhouten piëdestal met marmeren blad.
Een verguld messingen luchter met vijftien lichtpunten in twee niveaus en rijkelijk versierd met geslepen kleurloos kristallen pendeloques. Fabricage met Swarovski kristal bij Lusterie Stella te Mortsel.
Een grote vaas van monochroom wit porselein in de geest van het blanc de Chine met handvatten in de vorm van hertenkoppen.
“Fluitspeler in de sneeuw”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een ronde tafel met vier laden en met lederen blad.
Bronzen vaasje. Gemerkt met lakzegel van export. China, XIXde eeuw.
“Spaans dorp”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1979.
Een verzilverd metalen siervoorwerp, als contragewicht voor zware halssierraden in de nek te hangen. Noord-Thailand. Met ijzeren sokkeltje.
“Woonwagen in de stad”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een gefineerd mahoniehouten toiletmeubeltje met kantelspiegel en marmeren blad.
Een handgeknoopt Turks karpetje van katoen en zijde.
Een paar bronzen vazen, versierd met twee friezen van cloisonné en met handvatten in de vorm van fabeldieren. Japan, XIXe eeuw.
Een ivoren “doctor’s lady” op houten sokkeltje. Chinees werk. Gemerkt.
“Zicht op Parijs”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een verstelbare houten schildersezel.
Een lot van vier katten van Japans porselein.
“Boerenerf”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een kleine bronzen Boeddha met naga. Cambodja.
“Moeke”. & “Vrouwelijk naakt”. Een potloodtekening en een houtskooltekening op papier. Beide gesigneerd en resp. gedateerd ‘Boom, 6-11-42’ & 16-5-44.
Een paar verstelbare relaxzetels, bekleed met groen leder.
Een paar vintage houten designfauteuils met bijpassende voetbankjes. Met lederen kussens.
“Personages in een landschap” & “Personages in een winters landschap”. Olieverf op paneel. Beide gesigneerd en met certificaten.
Een gemberpot van Chinees porselein met een double lucky-decor op een vegetale achtergrond. Met houten deksel.
“Zicht op Parijs”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1956.
“Terra Sacra 2000”. Gemengde techniek.
Een gebeeldhouwd houten pleurante naar voorbeeld van het graf van Isabella van Bourbon.
“Bomen bij een meertje”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een korte musketiersdegen. Mogelijk XVIIIe eeuw.
“Hof ter Musschen, Sint-Lambrechts-Woluwe”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Lezende dame in salon.” Olieverf op doel. Restant van signatuur.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een grote koperen wierookbrander, versierd met een reliëfdecor van vogeltjes op een bloeiende tak, met handvatten in de vorm van olifantenkoppen en het deksel getooid met een tempelleeuw met bal.
Een balustervaas van Chinees porselein met een blauw op wit decor van bloemen.
“Vrouwenportret” & “Mannenportret”. Twee houtskooltekeningen op papier. Beide gesigneerd en de tweede gedateerd 30-3-21.
Een Venetiaanse luchter met twaalf lichtarmen in twee niveaus, versierd met kristallen pendeloques. Eén arm te herbevestigen.
Zittend meisje van terra cotta. Gemonogrammeerd E.L.
“Flamenco”. Kleurenets. Gesigneerd en gedateerd 1923.
Drie gemberpotten van Chinees porselein met blauw op witte bloemendecors.
“Zicht op de St. Pauluskerk te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1926.
Een gebeeldhouwde houten offerkist in de vorm van een draak met daarop twee polychrome rijstgodinnen. Bali.
Een sobere houten koffer.
Een schotel van meerkleurig en verguld porselein met Imaridecor. Onderaan gemerkt.
Een hoge gemberpot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van lange lijzen in een tuin. Dekselknop manco.
“Vrouwelijk naakt bij een bergmeertje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1942.
Een lot van zes verschillende bordjes van Imariporselein. XIXe eeuw.
Een lot van drie bronzen horlogehangers, waarbij twee beeldjes op onyxen sokkeltje en één in de vorm van Sint Joris.
“Portret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1897. Verfschade onderaan.
Een paar balustervazen van Nanking aardewerk met een meerkleurig decor van krijgers en versierd met Fo-honden en draakjes in reliëf. Eén met restauratie aan de kraag.
“Apen aan de balie”. Gouache op papier. Gesigneerd en gedateerd 14.10.48.
Een bronzen wierookbrander met tempelleeuw op het deksel. Onderaan gestempeld.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een paar vierhoekige vazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages in een tuin. Onderaan gemerkt.
Een balustervaas van Nanking aardewerk met een meerkleurig decor van krijgers en versierd met Fo-honden en draakjes in reliëf.
“Stilleven met appels”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 14-8-59.
Een lot van vier verschillende bordjes van Imariporselein. XIXe eeuw.
Een grote diepe schaal van geslepen kleurloos en rood gedubbeld kristal.
“Meisje met hoed”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een Quan Yin van gesculpteerd speksteen. Chinees werk.
“Circusvrouwtje”. Een met aquarel en kleurpotlood opgehoogde druk. Gesigneerd.
Drie houten Boeddhistische beeldjes. Een knielende monnik (Muromachi, Japan), een Indische vrouwenfiguur (Jugarat) en een Guanyin.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een vaasje van Nanking aardewerk met meerkleurig decor van krijgers.
Een niervormig Engels dienblad, versierd met inlegwerk en met messingen handvatten.
“Vrouw met kat en spiegel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Grossknupchen”. Gemengde techniek op papier in de geest van Brood.
Een tabakspot van opaalglas met een deksel van gedreven en verzilverd metaal. Bijgevoegd een asbak met chroom en gedreven rand van verzilverd metaal.
“Woonwagens”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘53.
Een driedelig kaststelletje van aardewerk met blauw op witte landschapsdecors in cartouches op achtergrond van driehoekjes in Flamant bleu. Onderaan gemerkt.
“Bloemenvaas. Gesigneerd.
Een op messingen opiumpijp met gegraveerd decor en onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen karpet.
Een bronzen vijzel, gedateerd 1581. We voegen er een olielampje in de vorm van een vis aan toe.
Een paar gietijzeren kanonnetjes als boekensteuntjes.
“Zicht op de Nete”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Messingen verfpotje, met vijf recipiënten, afgesloten door een pauw. Op vijf poten met olifantenkopjes. Ladakh.
Paar glazen vazen, beschilderd decor. Belle époque.
“Stadszicht” & “Hoevezicht in de Rupelstreek”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd en de eerste gedateerd ‘29.
Een lot van vijf oude boeken:- “Histoire de Belgique”. Théodore Juste. Ed. Alexandre Jamar. 2 delen. Brussel, 1868.- “Gisèle, Comtesse de l’Empire”. E. Marlitt. Firmin-Didot et Cie. Parijs.- “Cours d’armements maritimes”. A. Pierrard. Ed. J.E. Buschmann. Antwerpen, 1904.- “Les Rois Contemporains”. Ed. Alexandre Jamar. Brussel, 1849.
“Moeder en kind”. Een studie op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1925.
Een buste van Cleopatra van gepolychromeerd plaaster.
Een klein wandkleedje van zijde met decor van een pauw op een tak.
Twee antieke beddenpannen, waarbij één van rood koper met gedraaide houten steel en één van messing met smeedijzeren steel.
“Geschiedenis van Antwerpen”. Floris Prims. In negen delen. Bijgevoegd vier boeken met betrekking tot Antwerpen.
“De Watermolen”. Aquarel. Gesigneerd.
“Marine”. Gemengde techniek op papier. Draagt handtekening.
Een reeks boeken, waarbij drie met verhalen van Dante en twintig banden van Shakespeare.
Gesculpteerd stenen vaasje. Versierd met een fries met vogels en bladeren. Pesjawar.
Een Duits klepkannetje van steengoed met tinnen deksel. Onderaan gemerkt.
“Cheval arrivant de la chasse” & “Cheval au vert”. Twee litho’s naar werken van Charles Vernet door Paul Léon Jazet.
Drie verschillende vazen van rookbruin glas. Val Saint Lambert?
Een handgeknoopt tapijtje van zijde met vogels in het decor. Gesigneerd.
Een foto-album met lederen kaft, versierd met gedreven decor van een herder met schaapskudde. Foto’s uit de jaren ‘30.
Een paar lelievormige vaasjes van meerkleurig aardewerk. Gaaf.
Een paar ovale schilderijtjes met afbeeldingen van Aziatische schepen.
Een koperen samovar met gedreven decor.
Twee porseleinen likeurflessen, waarbij een Duitse in de vorm van een oude stripfiguur en een Italiaanse van Liqueurs Garnier in de vorm van een doedelzakspeler (zonder stop).
Een twaalfkantige vaas van geslepen kleurloos en rood gedubbeld kristal. Onderaan gemerkt.
Een paar lampjes met vlamvormige kapjes van gesatineerd glas.
“Zalige rust”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 31/50 buiten de plaat.
Bronzen pennenkoker met aangehechte inktpot. Oosters werk.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje.
Een lot boekjes:- “Blanche-Neige et les sept nains”. Walt Disney. Ed. Hachette, 1938.- “Sprookje”. A. Trelker met tekeningen van Tjeerd Bottema. Ed. C.A.J. Van Dishoeck. Eerste uitgave, Bussum 1913.- “Het ezeltje van Betlehem”. Camille Melloy. Verluchtingen in kleuren van Jeanne Hebbelynck. Ed. Des Clée, De Brouwer & Cie. Brugge, 1936. Bijgevoegd twee losse prenten van Jeanne Hebbelinck.
Een metalen keteltje. Duitsland, omstreeks 1580.
“De verteller”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 286/390 buiten de plaat.
“Bergdorpje”. Aquarel op papier. Draagt handtekening.
Lampenvoet van roze kristal. Gemerkt.
“Venetië.” Ingekleurde foto.
Een lot rood koper, bestaande uit een waterbakje met houten wandbevestiging, een gieter met datum 1777, een grote XVIIIe eeuwse waterketel, twee vaasjes en een meelschep.
“Traphal”. Een kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
Vier antieke handgeschilderde Iraanse speelkaartjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen kleedje.
Een lot antiek tin, bestaande uit een diepe schaal, vier borden, een klepkan, een peperbus, een schenkkannetje, een vaasje, een trechter, een maatbeker en een mosterdpotje.
Een paar vaasjes van Chinees porselein met meerkleurig decor van personages in een tuin en met vergulde rand. onderaan gemerkt.
Een reeks van vier ingekaderde titelbladen van het ‘Journal des Dames et Demoiselles’. XIXe eeuw.
Een metalen art deco luchtertje met glazen kapjes. Eén kapje gebroken.
Een gedreven en verzilverd metalen tripode kandelaar, gemonteerd op elektriciteit.
‘O.L.V. over Dijle (Mechelen)’. Een ets. Gesigneerd en genummerd 29/100 buiten de plaat.
Een vaas van groen gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
Een antiek notenhouten kistje met messingen handvatten en beslag. Met sleuteltje.
Een Engels krantenbakje van notenhout. Met een lade. Regency-stijl.
Twee kleine handgeknoopte Pakistaanse wollen kleedjes. We voegen er een handgeknoopt kussen aan toe.
Een houten dienblaadje op vouwpoot.
Een bijzetmeubeltje van gesculpteerd notenhout. Louis XV stijl.
Een gedecoreerd houten juk met smeedijzeren beslag.
Een lot lederwaren, waaronder reistas, een reistas gemerkt van Mulberry, een draagtasje en een Oosterse riem.