De veiling is volledig – 420 loten.
De .xls en .pdf zijn verkrijgbaar op de Downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 420 loten.
De .xls en .pdf zijn verkrijgbaar op de Downloads pagina.
Een antiek opgezette snotolf (Cyclopterus lumpus ofte lompvis).
Een Onze-Lieve-Vrouwenbeeld van meerkleurig Brussels porselein onder stolp. Stolp beschadigd.
Een kleine kist van zwartgelakt hout.
Een reeks van twaalf glazen van kleurloos en blauw kristal met een geslepen decor.
Een roestvrij stalen polshorloge.
Een klein bijzetkastje met een van gemarquetteerd hout met drie laden en een (gebroken) marmeren blad.
Een set van vier porseleinen en een glazen apothekerspot met fraaie cartouches.
Twee verschillende met leder beklede beauty-cases met twee compartimenten.
Een koffieservies, bestaande uit koffiepot, een suikerpot, een roomkannetje en zes kopjes met ondertasjes. Onderaan gemerkt.
Een 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met parels.
Een gevarieerd lot oude sigarenbandjes.
Twee stoelen van verguld hout in Lodewijk XVI-stijl met gecanneerde zit en rug.
Porseleinen vaas met motief van blauwe, roze en gele bloemen.
Een lot glaswerk, bestaande uit twee verschillende glazen karaffen en vijf glazen, allen met gegraveerde decors.
Een gebedssnoer van verzilverd metaal met talrijke kraaltjes.
Een bijzetkastje van mahoniehoutfineer met twee laden.
Een paar goudfazanten van meerkleurig Chinees aardewerk in de geest van de Tang.
Twee kinderen en een paard. Gekleurd porselein. Gemerkt: C.B. en Danish Design.
Een kaststel van porselein met handgeschilderd en verguld decor.
Een lot van veertien dameshorloges van roestvrij staal.
“The Self Interpreting Family Bible Containing The Old And New Testaments. To Which Are Annexed An Extensive Introduction, Marginal References & Illustrations, An Exact Summary Of The Several Books, A Paraphrase On The Most Obscure Or Important Parts.”: Selected from the writings of Brown, Scott, and Henry; Newcastle-on-Tyne, Adam & co, 1880.Messing sluitingen intact. vele kleuren tekeningen. Lederen binding met resten van verguldsel. Goede staat.
Een gesculpteerde eikenhouten Franse stoel met rieten zit.
“Brown’s self-interpreting family bible: containing the old and new testaments; to wich are annexed an extensive introduction; marginal references and illustrations &c. &c.”: The late reverend John Brown, Thomas C. Jack Edinburgh, ca 1870.Bevat vele lithografieën en kleurentekeningen. Vergulde bladsnede. Messingen sluitingen, Lederen binding met titelvermelding en resten van verguldsel. In goede staat.
Een eikenhouten klapspiegeltje. Circa 1800.
Een lot van zestien herenhorloges van roestvrij staal sommige met lederen polsband.
Een houten bijzettafeltje, versierd met ingelegde motieven van ivoor.
Een rond wandklokje van deels gepolychromeerd koper, versierd met een handgeschilderd bloemendecor. Tweede helft XIXe eeuw.
Koperen wandlicht versierd met een engeltje.
“Compositie”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: Shan.
Drie verschillende kleine zakhorloges waaronder één van zilver. We voegen er negen horloges als hanger of sleutelhanger en één staand klokje aan toe.
Een paar barokke kerkkandelaars van gedreven messing met afbeeldingen van het Lam Gods op de basis. Eén beschadigd bovenaan.
Een eikenhouten salontafel met een gecanneerd blad onder glas.
Een lot van zeven borden van blauw-wit en meerkleurig aardewerk, waaronder Delft, Straatsburg en Rouen. XIXe en XXe eeuw.
Een serie van zes notenhouten stoelen tijdperk Directoire. Mooie gesculpteerde dwarslat in de rug. Recente bekleding. We voegen er een achtste stoel met één poot hersteld aan toe.
Een lot van vier verschillende zakhorloges van roestvrij staal.
Een krantenrekje, een klein tafeltje en een bankje.
Een oude scheepsmaquette van een tjalk in een XIXe eeuwse presenteervitrine.
Een juwelendoosje van meerkleurig porselein met een bloemendecor en verzilverd metalen rand. Onderaan gemerkt, mogelijk Samson, Paris.
Ovale art nouveau spiegeltje van koper.
Een herenhorloge van roestvrij staal en verguld metaal.
Een zeer uitgebreid bestek voor twaalf personen met een Lodewijk-XV motief. We voegen er twaalf kleurloos kristallen messenleggers aan toe. Compleet en in ménagère.
Een bijzettafeltje van gefineerd hout in Lodewijk Xv-stijl met entretoise, verguld bronzen monturen en een wit marmeren blad.
Een eikenhouten scribaan met twee laden binnenin. Tijdperk Lodewijk XV.
Een paar fauteuils met groen fluwelen bekleding.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een diamant en een smaragd van telkens ± 0,15 ct.
Een kleine cabrioletfauteuil van witgepatineerd hout.
“Zittende beer”. Een bronzen beeld naar een werk van Irénée Rochard.
Een aardewerken waterfilter. Deksel ontbreekt.
Een gesculpteerd eikenhouten koffer in gotische stijl. Omstreeks 1800.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en twee smaragden van ± 0,10 ct.
“Minnaars”. Een beeld van donkergepatineerd zamak. Gesigneerd ‘Cyabeo’(?).
Een kleine credenza van gesculpteerd hout met één paneeldeurtje. XIXe eeuw.
Een Aziatische kist van groengepatineerd hout.
Een handgeknoopt wollen Pakistaans tapijt.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met kleine briljanten en één smaragd met een klein letsel.
Een verlengbare eikenhouten tafel.
Een schotel en een bord van aardewerk z.g. faience de l’Est. XIXde eeuw.
Een jardinière van gedreven messing met het Wapen van Antwerpen.
Een houten speeltafeltje in Régencestijl met een vilten blad.
Een witte parelsnoer met een 18 karaats geel gouden slot.
Een schenkkan van meerkleurig Gouds aardewerk met een bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een paar fauteuils met gcapitonneerde bekleding. Lodewijk XV-stijl.
Een dienblad van meerkleurig aardewerk met een koppel in het decor. Gemerkt.
Een verlengbare ovale tafel. De poten versierd met acanthusmotieven.
Een 18 karaats geel gouden halve Amerikaanse trouwring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct.
Een reeks van vier stoelen van eikenhout met een gesculpteerd paneel tussen balustervormige spijlen in de rug en met gevlochten zit. We voegen er een vijfde, afwijkend model aan toe.
Een schotel van blauw en wit aardewerk met personages en een wapenschild in het decor.
Een paar grote porseleinen sierschalen met een handgeschilderd decor van zwanen. Onderaan gemerkt.
“Vaas met rozen”. Olieverf op doek. Draagt handtekening: Tilly Moes.
Een 18 karaats geel gouden zakhorloge.
Een horloge- of juwelenhanger van groengepatineerd brons in de vorm van een boom met een fazant op een tak. De voet in de vorm van drie kikkers met leeuwenkopjes tussen de poten. Begin XXe eeuw.
Een donkergepatineerde lessenaar met klapblad.
Een ei van cloisonné op koper, versierd met een bloemenmotief in reliëf.
Drie verschillende handgeknoopte Oosterse wollen karpetjes.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale robijn van ± 0,20 ct.
Een fauteuil van gesculpteerd notenhout met roze bekleding. XIXde eeuw.
Een art deco vaas van meerkleurig en verguld aardwerk. Onderaan gemerkt.
Een siercoupe van kleurloos en groen gesatineerd glas, versierd met een verguld decor met klassiek Griekse voorstellingen in een fries.
Een handgeknoopt oosters wollen tapijt.
Een automatische roestvrij stalen herenhorloge. Met certificaat.
Een hoorn van kleurloos kristal met een gegraveerd bloemendecor op verzilverde voet.
Een tweedeurskastje van donkergelakt hout in renaissancestijl versierd met gesculpteerde hoofdjes op de deuren en de lade en met leeuwenpoten. Omstreeks 1800.
Twee verschillende dekseldoosjes van meerkleurig Chinees porselein. Onderaan gemerkt.
Een mahoniehouten kaarttafeltje met vier tapse poten en een klapblad.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een centrale robijn van ± 0,50 ct.
Een sobere eikenhouten wieg. XIXe eeuw.
Een paar balustervaasjes en een kommetje van cloisonné op geel koper, waarbij de eerste met draken in het decor.
Een paar houten en een paar metalen constateurs voor de duivensport.
Een lage gebakvitrine van gesculpteerd en gedraaid hout.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale briljant van ± 0,20 ct. en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een beschilderd mondgeblazen glazen flesje.
Een eikenhouten kofferbank in Bretoense stijl met een wegklapbare rug.
Een schotel van glas met handgeschilderd decor.
Vijftien jeneverkruikjes van Delfts aardewerk.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met twee kleine diamanten en een centrale saffier van ± 0,20 ct.
Een verlengbare tafel met vier tapse poten. Inclusief drie verlengbladen van 55 cm.
Een rumtopf van bruingeglazuurd aardewerk. Barvaux.
Een blauw-witte schotel van aardewerk. Delft, XVIIIde eeuw (Ø 26,5 cm). We voegen er een recenter pauwstaartbord aan toe, gemerkt van de Clauw.
Een lot van drie lopertjes van wol en katoen. Kasjmier.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale saffier van ± 2,50 ct.
Een meesterstuk van mahoniehout in de vorm van een wenteltrap.
Een paar bijzettafeltjes van zwartgelakt hout met één lade.
Een paddenstoellampje van meerkleurig glaspasta in de stijl van le Verre Français.
Een paar notenhout armstoeltjes in Lodewijk XV-stijl. Met tapisserie bekleed (slijtage).
Een zakhorloge met zilveren gegraveerde kast en ketting we voegen er drie verschillende sleutels aan toe.
Een eikenhouten kastje met vier deuren en twee laden.
Zes borden van Chinees en Japans porselein, waarvan vijf met blauw en witte decors en één met gedeeltelijk gedrukt decor omgeven door handgeschilderde personages op de vleugel (Ø 21 cm).
Een grote design lampenvoet van kristal, groen gekleurd in de massa. Onderaan gemerkt.
Een wandconsole in art decostijl van imitatie wortelnootfineer met een lade aan weerskanten.
Een 18 karaats wit gouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 1ct.
Een vaas van zwaar, geslepen kristal in de massa rood gekleurd. Gemerkt onderaan.
Een bijzettafeltje in art decostijl van imitatie wortelnootfineer.
Een paddenstoellampje van meerkleurig glaspasta met een geëtst decor van
bloemen in de stijl van Gallé. Recent werk onder licentie.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en een diamant in princess cut van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten lancierskast met twee laden onder de deuren.
“Dame met hertjes.” Een beeld uit zamak en celluloid op marmer. Begin XXste eeuw.
Een paar slagtanden op messingen staander. Eerste helft XXste eeuw.
“Kanaal in de winter”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Vreedenburg.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met diamanten met gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een notenhouten koffer.
Een Pembroketable van mahoniehout met aan één kant een lade en aan de andere kant een valse lade.
“Lezende jongen”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een zwart marmer. Gesigneerd.
Een antiek handgeknoopt Afghaans wollen tapijt. Slijtage en een enkele gaten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale tanzaniet van ± 2,70 ct.
Een eikenhouten koffer met drie panelen.
Een koffieservies van meerkleurig en verguld porselein, versierd met een bloemendecor, bestaande uit een koffiepot, suikerpot, melkkannetje, een grote schotel en zes kopjes met ondertasjes. Onderaan gemerkt. In ménagère.
Een hen, een haan en vier kuikens van gebeeldhouwd jade. Met houten sokkeltjes. Chinees werk.
“Woonwagens in de winter”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: V. Rijlaarsdam.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten en baguetten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct. en een centrale topaas van ± 3,20 ct.
“Dansende vrouw”. Een beeld van brons in art decostijl naar een werk van D.H. Chiparus.
Een mahoniehouten tilt-top teatable. Tijdperk Victoria.
Flesvaas met sang-de-boeufglazuur met gouden decoraties.
“Landschap”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: G.C. Ariot.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een grijze parel.
Een Empire commode van gefineerd hout in empirestijl met vier laden, geflankeerd door twee zuiltjes en met een zwart marmeren blad. Begin XIXe eeuw. Kleine manco’s.
“Meisje op paard”. Een bronzen groep op marmeren sokkel naar een werk van Botero.
Een zalfdoosje van Satsumaporselein. Onderaan gemerkt.
Een paar reclameaffiches voor Elixir d’Anvers. Eén gedateerd 1898 en in mahoniehouten lijst.
Een platina art deco ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een art deco vaas van geslepen kristal, groen gekleurd in de massa.
Een kleine commode in Lodewijk XV-stijl van zwartgelakt hout met drie laden en een zwart marmeren blad.
“Naakt”. Een kunstwerk van glas en messing. Gesigneerd.
“Compositie in de geest van Cobra”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening.
Een platina dameshorloge met 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een klapsecretaire met onderaan drie laden . Achter het blad veertien kleine laden, pidgeonholes, een deurtje en een secreet.
“Paard van de steengroeve.” Bronzen beeld met steen op marmeren voet.
Een bronzen pendule, getooid met een zittende vrouw, met twee kandelaars met telkens vier lichtpunten, versierd met hermenfiguren.
Een reeks van zes oude gravures, afkomstig uit een exemplaar van de Lutherse bijbel. XVIe eeuw.
Een platina bloemvormige ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct .
Een grote schotel van Delfts blauw aardewerk met een Chinees decor van een tuin met hekje. Bloementuilen op de vleugel. Enkele randschilfers, letsels aan het glazuur aan de achterkant. XVIIIde eeuw.
Een kleine commode in Lodewijk XV-stijl van zwartgelakt hout met drie laden en een zwart marmeren blad.
Een paar tempelleeuwen van brons met resten van verguldsel.
“Melkmeisje met koe”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Doek beschadigd in neutrale zone.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een sobere eikenhouten vierdeurskast.
Een paar verguld messingen processielampen, bovenaan getooid met een adelaar. Gemonteerd op elektriciteit als wandlamp.
Een eikenhouten buffet met twee kleine naast twee grote paneeldeuren.
“Zeilschip op woelige zee”. Olieverf op paneel. Onduidelijk gesigneerd. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,85 ct.
Moderne veelkleurige glazen vaas. Gemerkt Venini Milano
Een gebombeerde commode in Lodewijk XV-stijl van zwartgelakt hout met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een paar borden van Chinees porselein met een meerkleurig decor van granaatappels op gele fond, onderaan gemerkt.
“O.L.Vrouw van Vlaanderen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 10/50 buiten de plaat. We voegen er een ets met een dorpszicht van een ander kunstenaar aan toe.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een tweeledige kast van gesculpteerd eikenhout in Antwerpse barokstijl met onderaan twee deuren en een lade, versierd met leeuwenkoppen en bovenaan twee paneeldeuren met gesculpteerde Bijbelse taferelen. Deels XVIIIe eeuw.
Een paar processielampen van messing. Gemonteerd op elektriciteit.
Een melkkannetje van Sterling zilver. Engelse keuren met datumletter ‘d’ voor 1903 - 1904.
“Kinderen”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
“De Maaier”. Een beeld van bruingepatineerd brons op een zwart marmeren voetstuk. Gesigneerd.
Een gebombeerde commode in Lodewijk XV-stijl van zwartgelakt hout met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een Louis Philippe tweedeursgarderobe.
Een eikenhouten tinkast met onderaan twee paneeldeuren en een kleine centrale lade.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met één diamant van ± 0,10 ct. en twee smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een klein kabinet van palissander- en ebbenhout met diverse laden, gefineerd met rood schildpad. XVIIe eeuw. Op bijpassende XIXe eeuwse consoletafel. Kleine letsels.
Een Thaise Boeddha van gepolychromeerd hout.
Een grote schotel van Delfts blauw aardewerk meet een Chinees decor van een bloeiende theeboom en een vaas. Gewafelde rand en bloementuilen op de vleugel, naar Qinglong voorbeeld. Oude restauratie aan de vleugel. XVIIIde eeuw.
Een suikerpot met lepel van Sterling zilver. Engelse keuren. London, 1915 voor het kommetje en de lepel uit 1914. Makersmerken: Blackmore & Fletcher voor het kommetje en F. Higgen & Son voor de lepel.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een smaragd van ± 7 ct.
Een bronzen beeld van een jonge fluitspeler naar en met handtekening Auguste Moreau.
Drie etsen van herenportretten in een kader. Allen gesigneerd buiten de plaat.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
“O.L.Vrouwenbeeldje, St. Andries” & “Werf, Lier”. Twee etsen. Gesigneerd en de eerste genummerd 38/150 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,49 ct. en een amethist van ± 7,24 ct.
Een sobere eikenhouten commode met drie laden.
Een grote eikenhouten koffer. XIXe eeuw.
Een confituurpot op voet met tien lepeltjes. Zilver, vermoedelijk Italiaans.Twee lepeltjes manco.
Een lithografie. Artiestenproef. Gesigneerd buiten de plaat. Jongen met katten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
“Honoré de Balzac”. Een beeld van brons naar een werk van Rodin.
“Meisje met sinaasappel”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd.
Een famille verte schotel met een drakendecor. Achteraan met een apocrief Kangxi-merk.
“Koeien bij de beek”. Olieverf paneel. Gesigneerd
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een centrale druppelvormige gele beril van ± 5 ct.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe met een lade onderaan. XVIIe eeuw.
Een zilveren doopbekertje. Vermoedelijk Frans. XIXe eeuw.
Een groot handgemaakt model van een galjoen.
“Personages in een uitgestrekt rivierlandschap”. Olieverf op doek. Herdoekt. Toegeschreven aan B.C. Koekkoek.
Een luchtertje van tin en kristal met drie niveaus en vier lichtpunten.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een centrale gele topaas van ± 10 ct.
Een beeldje van verguld brons en ivoor van een koninklijke page. Omstreeks 1900. Een vingertje manco.
“Het muziekgezelschap”. Olieverf op metaal. Achteraan een oud Russisch etiket, een stadszegel en het opschrift “Holländische Schule”.
Een groep met sater en bacchante naar Clodion. Monochroom wit porselein. Achteraan gemerkt met de gekroonde N in blauw en “Clodion” in reliëf.
“XVe eeuwse pastorale scène”. Een wandtapijt. Gesigneerd en met wapen van Mechelen.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een eikenhouten garderobekast met twee deuren met kussens. Omstreeks 1800.
Een paar kleerborstels met Sterling zilveren monturen. Keuren van Birmingham, 1906 - 1907. Makersmerk ‘H. H.’.
Een lage trapeziumvormige vitrinekast. Tijdperk art deco.
"Kampement van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden". Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale diamant in markies geslepen van ± 0,70 ct.
“Oude wijze”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een notenhouten armstoel met rechte rug in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een verlengbare ovale tafel van eikenhout met gedraaide poten.
“Zonnebloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten tweedeurskast.
Een eikenhouten bordenkast met drie paneeldeuren onderaan. XIXe eeuw.
“Jonge clown”. Een beeld van meersoortig marmer.
Een vrouwenbuste van bruingepatineerd brons naar een werk van Wilhelm Lehmbruck.
Een collectie grafisch werk, bestaande uit: de catalogus “10 jaar Kunstkring Jacques Gorus. 1996-2006.” met daarbij 3 gravures van Omar Van Meervelde. Verder een map met 16 gravures door o.m. Omar Van Meervelde, Albert Van Dijck, Marcel Praet, Marc Kennes, Gaston Callens, Peter Bosteels, Roger van Akelijen, Maurice Van den Dries, Bart’d Eyckermans, Wim van Remoortel, Herman Declerck, Charles Van Ginsbergen, evenals 23 etsen van Jacques Gorus. En tenslotte een kunstmap “Amazones” met 12 etsen doo(..)
Een tweeledige geloogd olmenhouten vitrine met onderaan twee paneeldeuren en twee laden.
“Godheid”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten buffetkast met twee deuren onder twee laden in doucine.
Drie schotels van polychroom porselein, met de hand beschilderd. Achteraan gemerkt en twee ervan met een opschrift: “Römischen Vasenverkaufer” en “Pyrrhäus beschutz Adromache”. Wenen, XIXde eeuw.
Thais wandtapijt met paillettes, borduurwerk en gouddraad. Voorstelling van knielende mensen bij een passerende stoet met dienaren en een hoogwaardigheidsbekleder op een olifant. Omlijst door 12 gestileerde leeuwen in uitsparingen.
Een handgeknoopt Perzisch tapijt van wol en katoen.
Een tweedeursgarderobe met een lade onderaan. XIXe eeuw.
Zeven borden van Imari porselein met diverse decors. Japan, XIXde eeuw.
Een zittende Boeddha van verguld metaal.
“Vrouwelijk naakt”. Potlood op papier. Zonder signatuur. Omstreeks 1900.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
“Vishandelaar”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten gatelegtafel. XIXe eeuw.
Een Delfts blauwe schotel met een vissersscène en het opschrift “N° 11. Rooke der Haring of Bockemhang”. Achteraan gemerkt Lambertus Cleffius, De Metaale Pot. XIXe eeuw. Kleine restauratie.
Een grote trumeau van rijkelijk gesculpteerd hout, versierd met vruchten op de stijlen, bovenaan een schild, geflankeerd door draken en een saterkop eronder.
Een armstoel van gesculpteerd eikenhout in Régencestijl, bekleed met tapisserie.
Een buffetkast van gesculpteerd grenenhout met een gevitreerde deur bovenaan, twee laden en twee paneeldeuren onderaan en een spiegel in het midden.
Een cachepot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages in cartouches op een fond van powder blue.
“Verdure met diverse bloemen, vruchten en personages”. Gesigneerd en met wapen van Mechelen.
Een paar wandkandelaars van verguld brons met drie lichtpunten
Een staande klok met eikenhouten kast. XIXe eeuw.
“Godheid”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een vaas van beige- en roodgeglazuurd aardewerk. Chinees werk.
“Beuken”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een tweeledige Italiaanse vitrine van beigegepatineerd en gepolychromeerd hout met onderaan twee laden.
Een verlengbare tafel van gebeeldhouwd eikenhout met vier balusterpoten in verbinding.
Een paar kraagvazen van meerkleurig Chinees porselein met een decor van pioenen. Onderaan gemerkt.
Een lederen toiletkoffer met binnenin een zesdelig toiletstelletje met verzilverde monturen.
“Uil”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 1962.
Een eikenhouten kast met twee deuren naast een opening met legplanken.
“Slang”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een fraaie wisseltafel van deels gepolychromeerd eikenhout met een lade onderaan.
Een paar kommen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van allerhande personages en vleermuizen. Onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet, versierd met dieren en bloemen.
Een verlengbare tafel met balustervormige poten.
“De harpspeelster en haar verleider”. Een groepje van wit biscuit.
Drie karaffen van kleurloos kristal met zilveren plaatjes. Resp. Scotch, Sherry & Brandy.
Een paar eikenhouten armstoelen, bekleed met tapisserie. De leuningen eindigend in gesculpteerde leeuwenkoppen.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
“Paard”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten salontafel met smeedwerk tussen de poten.
Drie armstoelen van gesculpteerd hout in Lodewijk XIII-stijl, waarbij één met een afwijkende bekleding.
Een lot originele navigatiekaarten voor kustwateren: - Gulfs of Pohai & Liaotung (1950) - Markhab to Sour (1952) - Gulf of Iskanderun to Markhab (1952) - Liao river and entrance (1949) - Kiaochow bay to Lai Chau bay (1952)
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een verlengbare eikenhouten tafel met vier bijpassende stoelen met groene bekleding.
Een mahoniehouten tafelklok met een messingen wijzerplaat. Sleutel incluis.
Een vaas van groen glaspasta, versierd met een een vliegend hert op een tak van rood koper.
Een spiegel van meerkleurig Saksisch porselein, versierd met engelen en bloemen in hoogreliëf
Een spiegel in mahoniehouten lijst.
“Rat”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een rond bijzetkastje in empirestijl met één deur en een zwart marmeren blaadje.
Een kleine kolompendule van grijs marmer en koper in empirestijl, getooid met een adelaar.
Een rond bijzetkastje in empirestijl met één deur en een zwart marmeren blaadje.
Een trumeau van verguld hout met een rocaille in de kuif.
Een eikenhouten rolbureau met twee ladenblokken met telkens vier laden en een uitschuifbaar blad.
Een Engelse mahoniehouten spiegel met getorste zuilen circa 1860.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw en wit decor van Fo-honden.
Een lot van vijf originele navigatiekaarten voor kustwateren:- Little Egg inlet to Hereford inlet (1935)- Saint John bay to Orange bay ande te strait of Belle Isle (1942)- Newfoundland and the adjecent coast of Labrador (1942)- Gulf of St. Lawrence and the tiver to Quebeq (1941)- Cape May to Fenwick island light (1942)Enkele met wrakaanduidingen.
Een trumeau van hout en zwart en goudgepatineerd plaaster, versierd met druivenranken. Lichte beschadigingen. Begin XXe eeuw.
“Japanse handelaar”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een kastje van Chinees lakwerk met pietra dura figuren.
Een geisha van porselein met zijden kimono. In presenteervitrine.
Een handgeknoopt bidkleed van zijde.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een houten buffetkast met twee deuren onder twee laden.
Een messingen haardstel in empirestijl.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw en wit decor van een Fo-hond in een landschap. Het deksel eveneens getooid met een Fo-hond.
Een XIXde eeuwse weegschaal.
Een vergulde schouwspiegel met gesculpteerde decoratie.
“Bezorgde aap”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een oude dubbele schoolbank met gietijzeren poten.
Marcel Brion, “Les Grandes Etapes de l’Humanité”. Ed. Edito-Service, Genève. 20 vol. En enkele andere boeken.
Twee verschillende handgeknoopte Oosters karpetten, waarbij één met slijtage en de andere met een kleine scheur aan het uiteinde.
Een verlengbare ovale tafel van eikenhout met gecanneleerde poten.
Een tweeledig eikenhouten hoekmeubeltje in neogotische stijl met opschrift “Ora et labora”.
“Biddy Pennyfarthing”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Set van drie kleinere reiskoffers uit het interbellum.
Een spiegel van brons in rococostijl.
“Frans dorpszichtje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Man in een schommel”. Een netsuké van ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten koffer in neogotische stijl. XXe eeuw.
Een eikenhouten kist. XVIIe eeuw.
Een Oosters handgeknoopt wollen tapijt.
Een lot van 12 Duitse gekleurde kristallen glazen. 6 grote en 6 kleine.
Een antieke staande klok. Het werk met wijzerplaat van tin en messing. XIXe eeuw.
Een Chinese tweedeurskast van zwartgelakt hout met een meerkleurig en verguld decor. Binnenin eveneens gedecoreerd en met glazen legplankje.
Grote reiskoffer uit het interbellum.
Een koperen droogtrommel.
Een lot van vier werken, waarvan een olieschilderij e.a.
Een rond mahoniehouten bijzetmeubeltje.
Een paar armstoelen van gesculpteerd notenhout in Lodewijk XV-stijl met roze fluwelen bekleding. Licht afwijkende modellen
Een paar XIXe eeuwse wheelback chairs. Licht afwijkende modellen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
“Winters landschap met knotwilg”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar mahoniehouten stoelen, bovenaan versierd met uitgestoken bloemen en bekleed met beige fluweel.
Een spiegel in barokke lijst van verguld brons.
Een paar bronzen girandoles in regencestijl met zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.
Een eikenhouten hoekvitrine in twee delen met onderaan een paneeldeur en een lade.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Driedelig klokstel van zamak. Klok versierd met kruikdragend meisje. Eén arm beschadigd.
Een eikenhouten wandconsole met twee laden.
Een Afrikaans kerststalletje van gesculpteerd ebbenhout. We voegen er een bijltje aan toe.
Een handgeknoopt Oosters tapijt van wol.
“Parijs”. Zeefdruk naar een werk van Utrillo.
Een mahoniehouten tafeltje met twee poten in verbinding.
Een paar Windsorstoelen. Omstreeks 1900.
Chinese kom van blauw en wit crackleware, met motieven op de buitenkant.
Een handgeknoopt Oosters karpet van wol.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een houten schommelpaard. Gedecoreerd met bloemen op het zadel.
Een dienblad van zwartgelakt hout in bamboe-imitatie. Op vouwpoot.
Een Zuid-Congolees houten masker.
Een handgeknoopt Perzisch karpet van wol. Slijtage.
“Kanaalzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een reeks van zes Engelse stoelen, versierd met een ingelegde siervaas in de rug.
Vier lamparmaturen van zilvergepatineerd smeedijzer, versierd met geslepen glazen bloempjes en blaadjes.
Een paar kandelaars van grijsgepatineerd hout in renaissancestijl.
Een paar modeprenten “La mode illustrée” en een muziekstuk “Festa Octobris.”
Een reeks van negen glaasjes van geslepen kristal, de kelk groen gekleurd in de massa en op zeshoekige voet. Eén met letsels.
Een Guanyin met lotus van monochroom wit porselein naar het blanc de Chine. Beschadiging aan het hoofd.
Een paar armstoelen van mahoniehout in Louis-Philippestijl.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Een handgeknoopt Oosters tapijt van wol katoen.
Een heren- en een damesportret. Pastel op papier. Het eerste gesigneerd en gedateerd 1849.
Een paar eikenhouten armstoelen met rieten bekleding.
Een balustervaas van Cantonporselein met een meerkleurig en deels verguld decor van bloemen en vogels. Onderaan gemerkt.
Een dekselvaas van blauw en wit Chinees porselein met lang-levenstekens in het decor.
“Heidelandschap met meertje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar lampenvoeten van goud- en zwartgepatineerd brons in de vorm van twee siervazen.
Een paar cabrioletstoelen in Louis XV-stijl.
Een Garuda van gesculpteerd hout. We voegen er twee Chinese schoteltjes van zwartgelakt hout met handgeschilderde decors aan toe.
Een handgeknoopt karpet.
“Binnenhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een notenhouten salontafel in Régencestijl met geaccoleerd blad.
Een plaatijzeren lantaarn.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Personages aan de dorpsrand” & “Begijnhof Lier”. Een ets en een kleurenets. De tweede gesigneerd ‘Jos Pas’ en genummerd 7/30.
“Aan de bron. Oriëntalistische scène”. Olieverf op doek naar Henri Vernet.
Twee gedeeltelijke drankserviezen van kleurloos glas. 44 stuks.
Een driedelig kamerscherm.
Een eikenhouten nachtkastje met een lade, een deurtje en een wit marmeren blad.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
“Kat”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Vier stoelen van gesculpteerd eikenhout met vijf balustervormige spijlen in de rug en met gevlochten zit.
Vier glazen van kleurloos kristal op hoge voet. Gemerkt.
Een paar Kuan Yins van monochroom wit porselein naar het blanc de Chine.
“Le départ pour la Chasse”. Een oude Franse jachtprent. We voegen er vier kleine Engelse jachtprenten aan toe.
“Herderin bij haar kudde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een glasservies van gegraveerd glas voor twaalf personen, bestaande uit aperitiefglazen, witte- en rodewijnglazen, champagnefluiten en waterglazen. Eén champagnefluit manco.
Een pianostoel van fraai gesculpteerd notenhout.
Vijf schelpen en een koraal.
Een handgeknoopt Perzisch wollen lopertje.
“Landweg” & “Paardrijder aan het water”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd en gedateerd 1890. De tweede met enkele beschadigingen.
Een armstoel van witgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl.
Een lot kleurloos geslepen kristal en glas, bestaande uit een Boheemse vaas, een asbak, een kom, een vaas met messingen voet en een vaasje. Het laatste gemerkt van Val St. Lambert.
Een lot figuren uit porselein en aardewerk. O.a. Duits en Italiaans werk.
Een lot grafiek, bestaande uit een voorstelling van de pacificatie van Gent en het kasteel van Burcht en een portret.
“Marine”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een lot van acht kannetjes van rood koper in aflopende hoogtes.
Een eikenhouten bijzettafeltje in Regencestijl met tussenblad.
Een lotje gekleurde glazen, bestaande uit vier borrelglaasjes en vijf hoge glazen op voet.
“Marktscène”. Aquarel op papier. Onleesbaar gesigneerd.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hout.
Een vijfdelig kaststel van meerkleurig aardewerk, versierd met een landschapsdecor, bestaande uit een jardinière, een paar grote en een paar kleine vaasjes.
Een grenenhouten nachtkastje met een deur onder en lade.
“Oogst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Sluis”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘64.
Een art nouveau piëdestal van polychroom metaal met versiering van wilde kastanjebloesems en bladeren. Omstreeks 1900.
Een muziekstaander van zwartgelakt hout.
Vijf champagnecoupes van kleurloos kristal met een gegraveerd decor.
“Stilleven met appelen en pijp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Kustzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een sobere armstoel met rieten zit.
“Christus met de doornkroon.” Olieverf op doek.
Een koperen kandelaar XVIIIde eeuw, met een kaarsensnuiter toegevoegd.
“Kippen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een banjobarometer, gemerkt “Armand Pien”.
Een groot en een klein stuk koraal.
Een vierdelig bureaustelletje van meerkleurig Chinees porselein met een bloemendecor op plateau.
Een designvaas van glaspasta en een pique-fleurs van rood kristal met koperen montuur.
Een glazenservies van kleurloos kristal, bestaande uit elf waterglazen, twaalf rodewijnglazen, elf wittewijnglazen en elf champagnefluiten.
Een Duits glazenservies van kleurloos kristal, bestaande uit zes fluitglazen, twaalf rodewijnglazen, zes borrelglaasjes op voet, zes tumblerglazen en twaalf schnapsglaasjes.
Een lot van vier groepjes van polychroom biscuit.
Een gedeeltelijk glasservies van geslepen kristal, bestaande uit acht kleine glaasjes, negen groene, elf rode wijnglazen, elf witte wijnglazen en negen champagnecoupes. Waarschijnlijk Val St-Lambert.
Een glazenservies van kleurloos kristal met een gegraveerd decor, bestaande uit twaalf likeurglaasjes, tien aperitiefglazen, acht wittewijnglazen en elf rodewijnglazen. Enkele kleine schilfers aan de rand.
Een glazenservies van kleurloos kristal met een gegraveerd decor, bestaande uit een karaf, zes borrelglaasjes, zes wijnglazen en zes champagnefluiten.
Een lot van zes grote en zes kleine keukenpotten van meerkleurig porselein.
Een vierdelig koffie- en theestel van Brussels porselein met een bloemendecor.
Een reeks van vier decoratieve schilderijen met bloemen en vogels, olieverf op doek. In zwartgepatineerde kaders.
Een servies van Limogesporselein met een verguld decor, bestaande uit een koffiestel, kopjes, borden en een schotel. Compleet voor 12 personen.
Een koffieservies van Beiers porselein met een verguld decor, bestaande uit een koffiepot, melkkannetje, suikerpot, twaalf kopjes met ondertasjes en vijftien borden. We voegen er een extra melkkannetje en een driedelig theestel van blauw en wit porselein aan toe.
Een wandconsole in Lodewijk XVI-stijl van grijs- en goudgepatineerd hout met een grijs marmeren blad. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een wandkapstok met ovale spiegel en zeven haken.
Een achthoekig schaaktafeltje van meersoortig marmer op een gietijzeren voet.
“Antverpia. Mercatorum Emporium”. Een reproductie van een kaart uit 1521 uit de collectie van het Plantin-Moretusmuseum.