De veiling is volledig – 900 loten
The catalogus is te downloaden in .pdf en .xls
Kleine verandering aan de dagindeling: We gaan de 1ste dag tot 450! en de 2de tot 900!
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten
The catalogus is te downloaden in .pdf en .xls
Kleine verandering aan de dagindeling: We gaan de 1ste dag tot 450! en de 2de tot 900!
Een paar fazanten van verzilverd metaal als tafelversiering.
Een uiltje en een zwaan van messing.
Een reeks van twaalf Engelse borden met meerkleurige decors in het thema van de maanden van het jaar. Onderaan gemerkt en gedateerd 1979.
‘Omnibus’, Van Kampen & zoon N.V. Amsterdam 1961. Tweede druk. Bevat o.a. ‘pallieter’ en ‘Het kindeken Jezus in Vlaanderen.’
Een rode Chinese armband van gelakt hout.
Een klein Engels bijzettafeltje met een lade en twee klapblaadjes.
Een divers lot van zes blikken dozen: Mickey Mouse, Guust Flater e.a.
Een haardketels van messing en een warmwaterkruik van koper.
“Duinlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Elf zilveren munten waaronder onafhankelijk van Belgie 1830-1980. “L’Independance de la Belgique” en Boudewijn Koning der Belgen 1951-1976. In een het houten doosje met inleg van ivoor.
Een lot voorwerpen van zamak en brons, bestaande uit een Heiligenbeeldje, een melkvrouw met hondenkar, een barokke vis en een tijger. We voegen er een XIXe eeuws gedreven koperen bas-reliëf aan toe.
“De geseling van Christus”. Een antieke ingekaderde gravure. En een andere.
Een lot messing en brons, bestaande uit kandelaars, kopjes, enz.
“Poesjes op de tafel” . Olieverf op paneel.
Een halsketting van zoetwaterparels met bijpassende oorbellen. In etui.
Twee vintage tafeltjes met geglazuurde tegeltjes in het blad. Jaren ‘60.
Een paar twee-armige appliques van koper in barokke stijl.
Een paar bronzen appliques in Lodewijk XV-stijl met telkens twee lichtpunten
Een antiek kadertje van gefineerd hout, versierd met marqueterie van diverse houtsoorten. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Een paar kleine porseleinen beeldjes van een man en een vrouw.
“Scène uit Pastor Bonus” & “St. Antonius”. Twee ingekleurde XVIIe eeuwse gravures met handgeschilderde omlijsting. Resp. Cornelius de Boudt en Petrus Clouwet.
Een vaas van geslepen kristal rood gekleurd in de massa. Gemerkt onderaan en met sticker.
“Oude Hoeve”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en twee saffieren samen ± 0,20 ct.
Een antieke kinderstoel/schommel.
Een sierstuk van glas en kristal in de vorm van een bloem. Italiaans werk.
Een kleine muurpendule.
“De ongenode gast”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd en gedateerd 1918.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een saffier van ± 0,30 ct.
Drie diverse glazen van veelkleurig opaalglas, evenals een paar kandelaars van Italiaans porselein met gedrukt decor (onderaan gemerkt).
“Zicht op begijnhof”. Oost-Indische inkt op papier. Gesigneerd.
Een karafje en een kruik van glas met respectievelijk een tinnen en een verzilverd koperen montuur.
“De aanbidding der wijzen” & “Aanbidding door de herders”. Twee gravures naar ontwerpen van Rubens door Lucas Vorsterman. 1620.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden hemdenknoopjes bezet met twee kleine briljantjes.
Drie dezelfde houders van zilver zonder glas en twee dezelfde houders van zilver zonder glas. Belgische importkeur 1814 - 1831.
Een romantisch paar beeldjes van polychroom biscuit.
Een paar vazen van Vieux Paris porselein met een polychroom decor van vissers.
“Moeder met kind”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een gedreven vergulde zakhorloge. In origineel etui.
Boer en boerin. Een paar beeldjes van zwartgelakt metaal.
“The Netherlands”. Engelse landkaart van begin XIXde eeuw.
“Pilote”. Een beeld van zamak, gemonteerd als lamp. Manco’s en letsel.
“Gents grootheid leidt haar toekomst”. Houtsnede. Genummerd 19/750, gedateerd 1962 en gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en een centrale briljant van ± 0,10 ct. en gekalibreerde robijnen van ± 0,40 ct.
Een lot van drie verschillende borden van meerkleurig Delfts aardewerk. Eind XVIIIe en vroeg XIXe eeuw.
“Vrouwelijk naakt” Een lampenvoet van donkergepatineerd kunststof met een glazen kap.
Een paar vazen van veelkleurig opaalglas met een bloemenmotief. Genummerd 5/1922.
“Traphal in burgerwoning”. Kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat 158/350
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een centrale robijn van ± 0,25 ct.
Een inktstelletje van marmer en zamak.
“Blue jay”, “American flamingo” & “Snowy heron”. Drie oude Amerikaanse prenten naar Audubon.
Een vaas van aardewerk met een meerkleurig reliëfdecor van dieren. Onderaan gemerkt. Decor ‘La Maîtrise’ D806.
“Naakt”. Litho. Gesigneerd en E.A. buiten de plaat.
Een roestvrij stalen quartz horloge met lederen polsband.
Een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor. Gemonteerd als lampenvoet.
Een grote coupe van geslepen kleurloos en groen kristal. Gemerkt onderaan en met sticker.
Een pop met porseleinen hoofd, handen en benen. Gemerkt SFC en nr 98020B.
Twee prenten uit het tijdschrift ‘Galerie Théatrale”.
Een 18 karaats geel gouden art deco hanger in de vorm van een klavertje vier en een speld bezet met diamantjes en robijntjes.
“Moeder met kind”. Een lampenvoet van donkergepatineerd zamak met een glazen kap.
“Begijn aan open raam”. Kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat. Genummerd 284/300.
Een fractie kwarts met uitgefreesde bolle uitsparing.
“De verschijning van de engel”. Litho. Draagt een handtekening en genummerd 218/300.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een vintage salontafel met ingelegde blauwe steen.
“De lezer”. Bronzen hoogreliëf. Duits werk omstreeks 1900.
Een bonbonnière en een vaas van Booms glas, waarbij één met meerkleurige en één met vergulde versieringen.
“Schots meer”. Aquarel op papier. Schotse school, XIXde eeuw.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten princess cut met een gezamenlijk gewicht van ± 0,78 ct.
Een vaas van tweekleurig glas met een handgeschilderd decor van geëmailleerde bloemen. Omstreeks 1900.
“Naakt”. Litho. Gesigneerd en genummerd E.A. 3/15 buiten de plaat.
Een paar barokke kerkkandelaars van gedreven geel koper met een afbeelding van het Lam Gods. Gemonteerd als lampenvoeten.
“Groenplaats 1980” & “Lijnwaadmarkt 1980”. Twee schilderijen, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale saffier van ± 1,50 ct.
Een bronzen luchter met vier lichtpunten, getooid met bloemvormige glazen kapjes. Begin XXe eeuw.
Een paar porseleinen siervazen met handgeschilderde bloemendecors op een groene fond en met vergulde versieringen.
“Jachthonden”. Een paar Bronzen plaquettes in hoogreliëf.
“Straatzicht met begijnen en een wandelend koppel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring “toi et moi” bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 en 10 saffieren samen ± 0,50 ct.
Een gewei van de oryx gazella.
“Madonna”. Een antieke tapisserie in lijst achter glas. Onleesbaar gesigneerd.
Een serie van drie mondgeblazen champagnefluiten in de stijl van de XVIIde eeuw.
“Stilleven met appelschaal en tinnen kan”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een tweedeurskastje van gebeeldhouwd eikenhout met een compartiment bovenaan.
Een oud paardenjuk en enkele oude werktuigen.
Een plateau in Lodewijk XV-stijl van bewogen vorm met twee oren. Verzilverd metaal en spiegelglas. Merk V.S. met een driemaster.
“Sleepboot”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zilveren halssnoer met bloemen in filigraan en tussenstukken van zes rijen pareltjes van granaat.
“Liggend naakt”. Een bronzen beeld. Niet gesigneerd.
“Molen”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Restauraties.
Een serie van zes gratenschaaltjes van sterling zilver. Binnenkant met blauw email. Twee iets kleiner dan de andere. Gemerkt: Sterling 925 AOM Tane Mexico. Enkele randschilfers.
“Zicht op de Werf te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden zakhorloge.
Een eikenhouten tweedeursbuffet met een lade in de gordel.
Een siervaas van gesculpteerd albast. Versierd met twee grote feniksen.
Een groot lot postzegels:- Een insteekboek met Belgische postzegels. 1849 - 1980.- Een lot eerste-dag omslagen van Liechtenstein in omslagen.- Een insteekboek met zegels van Polen, Hongarije, de Sovjetunie, Mongolië, Noord-Korea, enz.- Een album met zegels uit de DDR van 1954-1979. Bijna compleet.
“Visser op de oever”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet een grote rookkwarts.
Een oude apothekersweegschaal. Compleet.
“Stokrozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Drie puppy’s”. Een art deco groep van geglazuurd aardewerk.
“Zeilschepen bij betrokken lucht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen bezet met druppelvormige briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
“Eén van de werken van Hercules - De vleesetende paarden van Diomedes” Gedrukt wandtapijt, vroeg XXste eeuw.
Een paar siercachepots van meerkleurig Gouds plateel, versierd met een gestileerd plantendecor. Onderaan gemerkt.
Een paar gietijzeren plaquettes met reliëfdecors van mythologische figuren. Gesigneerd.
“Binnenzicht van de St Janskerk te Poperinge. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1931.
Een 18 karaats wit gouden ring met bezet een centrale diamant van ± 0,92 ct. VVS1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct.
Een paar sierzuiltjes van brons. Omstreeks 1900.
“Schip aan de kade”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘62.
“Olifant en tijger”. Een art deco groep van geglazuurd aardewerk.
“Winters beekje met knotwilgen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Zeven verschillende kleurrijke parelhalssnoeren.
Een eikenhouten credenza in renaissancestijl met twee gesculpteerde paneeldeuren en een lade.
Een siervaas van deels gesatineerd glas, versierd met een handgeschilderde fries, afgewerkt met een zilver- en een goudkleurig blad. Gesigneerd ‘Denis’.
Een olielamp in polychroom porselein en messing. Omgevormd tot lamp. Met coupe van melkglas.
“Kerk te Lissewege”. Gemengde techniek op papier. Onleesbaar gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,62 ct. een centrale toermalijn van ± 3,85 ct.
“Mephisto”. Een bronzen beeldje uit het verhaal van Faust. Op rood marmeren voetstuk.
“Zelfportret van de kunstenaar”. Gesigneerd en gedateerd 1958.
Een boterpot van geslepen kleurloos kristal met zilveren dop en een karaf XIXe eeuw.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,78 ct.
Een XVIIIe eeuwse eikenhouten dekenkist.
Een driedelig vol messingen klokstel in Napoleon III-stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met vijf lichtpunten. Sleuteltje en slinger manco.
Een pendule in Lodewijk XV-stijl in brons en marqueterie in de geest van Boulle. Met slinger en sleutel.
“Binnenhof”. Een aquarel op papier. Gesigneerd. Eveneens een voorstelling op de verso.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,72 ct. VVS1 en drie rijen briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct.
Een serie van acht ronde zilveren schaaltjes met een mooie gedreven druivelaarrand. Zonder merken.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een glazen vaas met een geëtst decor van bloesems. Gemerkt.
“Kolonisten”. Olieverf op doek. Naar de Cusco-school.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten wit en zwart met een gezamenlijk gewicht van ± 1,08 ct.
Een eikenhouten garderobe met een smalle en een brede deur.
Een liggende ree van zamak op een voetstuk van arduin en onyx. Tijdperk Art deco.
Een bronzen putto met palmtak. Gemonteerd op een houten voetstuk.
“Pastoor en misdienaar”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1924.
Een lederen halssnoer met hanger en slot van zilver en met stofzakje en in origineel etui.
Een kleine ronde vaas van meerkleurig en gesatineerd glaspasta. Onderaan gesigneerd.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar bronzen boekensteunen in de vorm van windhondenkoppen op arduinen sokkels.
“Kolonist”. Olieverf op doek. Naar de Cusco-school.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een massief eikenhouten ééndeurskast op poten met bovenaan een schelpvormige kuif. Deels XVIIIde eeuw.
Een paar vazen van zwart Italiaans glas.
Een bronzen schouwpendule in Lodewijk XV-stijl. Met slinger en sleutel.
“De Heilige Drievuldigheid” Ontwerp voor een fresco. Gewassen pentekening op papier. Gemonogrammeerd A.O. en gedateerd ‘17.
Een 14 karaats wit gouden geweven ketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een paar kleine beeldjes “Kindje met kruik” en “Meisje”. Brons naar Moreau.
“Op Linkeroever”. Technique Mixte. Gemonogrammeerd, achteraan atelierstempel.
Twee siervazen van kunstbrons, versierd met bloemenguirlandes en met bronzen kariatiden.
“On est prié de tenir les siens en liesse”. Een litho en een ets. Gesigneerd en genummerd 35/120 buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden horloge met lederen polsband. Quartz.
Een eikenhouten tweedeurskast met gesculpteerde panelen. XIXe eeuw.
‘Herten.’ Een zamakken beeld op onyxen sokkel. Art deco stijl.
“Oosterse jongedames”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Strasser. Met een handversierde lijst.
Twee kinderportretten. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1884.
Een 18 karaats wit en roze gouden ring bezet met Russische briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een humidor met hygrometer.
“Geanimeerd dorpsplein”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een classicistische buste van brons.
“Bloemstilleven met schelpen.” Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats roze gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,13 ct. en een Australische parel. Met certificaat.
Een hardhouten commode met vijf laden en een marmeren blad, versierd met ingelegde motieven van parelmoer en details van ivoor en ebbenhout.
“Jachthond met fazant”. Een bronzen beeldje. Gesigneerd.
Een verguld bronzen pendule in barokke stijl, getooid met een voorstelling van de vlucht naar Egypte. Met slinger, maar zonder sleutel. Tijdperk Louis-Philippe.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op paneel. Naar de XVIe eeuw.
Een paar 18 karaats roze gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,38 ct.
Een handtas van licht blauw leder. ‘Model Pensée’.
“Woonst bij een landweg”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar muzikanten van brons.
“Stilleven met bloemen, pompoen en meloen. Gesigneerd en gedateerd 1922.
Een 18 karaats roze gouden handgemaakte ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct.
Een eikenhouten tweedeursbuffet in regencestijl. Omstreeks 1800.
Een platte buikvaas van meerkleurig en gesatineerd glaspasta. Onderaan gesigneerd.
Een zuil van gesculpteerd groen marmer in zeven onderdelen.
“Tramhalte Sint-Jansplein”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. een gele saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een tasje van cognackleurig epi-leder met datacode AR1915.
“Jonge krijger”. Een potloodstudie op papier. Gesigneerd en gedateerd 1937.
Een ovale spiegel, gedragen door een zittende beer van donkergepatineerd brons.
“Hoeve bij een vijver met zwanen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hartvormige hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,16 ct.
Een sobere tweedeurs garderobe met twee laden onderaan.
Een driedelig klokstel van verguld brons, bestaande uit een pendule, getooid met een liggende jonge vrouw, en twee kandelaars met telkens vijf lichtpunten in de vorm van bloemenranken, gedragen door putti. Het geheel op houten voetstukken. Met slinger en sleuteltje. Antwerpen.
Een grote staande Guanyin van gepolychromeerd hout. XIXe eeuw. Enkele vingers manco.
“Jaarmarkt”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct.
Een grote vaas van meerkleurig glaspasta. Onderaan gemerkt en gemonogrameerd ‘LL SJH’ voor Louis Leloup en Samuel J. Herman. Omstreeks 1970
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd E.D.S. en gedateerd ‘10.
“De jager”. Een bronzen beeld op arduinen voetstuk naar een werk van Moreau.
“De bewening van Christus”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw. Restauratie rechts onder.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct.
Een tweeledige eikenhouten tweedeurs garderobe met onderaan een openklapbaar blad en bovenaan versierd met een acanthusblad in de kuif.
Een vergulde schouwpendule met een reliëfdecor van classicistische figuren met een strijdwagen. De pendule als wiel van een strijdwagen met tweespan, versierd met een draak en bestuurd door een engel.
“Schapen op de oever”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Piëta.” Reliëf in gegoten brons. Onleesbaar gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden slavenarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
“Het gevecht tegen de poema”. Een beeld van bruingepatineerd brons op houten voetstuk. Naar een werk van Charles Russel.
“Wandelaars in een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vrouwentorso van donkergepatineerd brons.
“Zeilboot en sloepen bij maanlicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘Paris, 1876’.
Een 18 karaats wit gouden ring met bezet een centrale diamant van ± 0,60 ct. VVS1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
“De Drie Gratiën”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel. Gemonogrammeerd M.D.
Een sierschotel van meerkleurig Chinees porselein, versierd met een fantasie-wapenschild in het plat in de geest van het Chine-de-commande.
“Stilleven met Madonna”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden met bloemen gegraveerde zakhorloge (klein letsel aan wijzerplaat).
Een paar bronzen girandoles met acht lichtpunten in twee niveau en versierd met kristallen pendeloques. Gemonteerd op elektriciteit.
“Stilleven met bloemen en appels”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een secretaire van mahoniehoutfineer in Louis-Philippestijl met een lade en doucine onder een grijs marmeren blad en met twee paneeldeurtjes onderaan. Achter het klapblad elf kleine schuifjes met wortelnootfineer.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1980.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een Colombiaanse smaragd van ± 2,20 ct.
Een zitbank van gesculpteerd en goud gepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl.
Een vergulde schouwpendule met bol uurwerk in blauwgelakte kast en getooid met een jonge vrouw met bloemenmand.
Een zitbank van gesculpteerd en goud gepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Wytsman.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en een druppelvormige smaragd van ± 2,30 ct.
Een paar bronzen girandoles met telkens zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.
“Morgend”. Olieverf op doek Gesigneerd en gedateerd 1897.
Een zilveren mosterd-en zoutstel met lepeltje.
“De aanbidding van Christus”. Olieverf op doek. Vlaamse school, omstreeks 1900.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een hartvormige Afrikaanse smaragd van ± 2 ct.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
Een paar chromen lampen in art decostijl met glazen bollen in de voet.
Een bestek van verzilverd metaal, bestaande uit groot bestek, dessertbestek, visbestek, koffielepels, eierlepels en een pollepel. Voor twaalf personen. In ménagère.
Een klapsecretaire met Italiaanse bloemenmarqueterie met twee grote laden onder het klapblad en twee schuifjes binnenin. Marqueterie getrokken bovenaan.
Een parelhalssnoer met 18 karaats wit gouden slot bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct.
Een paar siervazen op voet van blauw en kleurloos kristal. Eén met randschilfer. Licht afwijkende modellen.
Serie van 39 tekeningen naar oude en andere meesters. Diverse technieken. Gesigneerd en meestal gedateerd (jaren ‘40 tot ‘60).
Een grote drageoir van roze glas.
“Spaans koppel”. Pastel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,44 ct. en een centrale parel van Ø 1,50 cm.
Een eikenhouten commode met garderobe en nachtkastje.
Een paar bronzen kandelaars in de vorm van engeltjes met een kruik. Vermoedelijk Frankrijk, omstreeks 1900.
Een vaas van meerkleurig aardewerk, versierd met bladeren, bessen en vier vogeltjes in hoogreliëf. Eén snaveltje licht beschadigd.
“Hollands kanaal”. Olieverf op doek. Hollandse school, niet gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,60 ct.
Een lot van drie gesculpteerde nijlpaardtanden met beeltenissen van de Heilige Familie. Op sokkeltjes.
Een spiegel van gepolychromeerd hout in Lodewijk XV-stijl, versierd met handgeschilderde bloemen en engeltjes.
Een bronzen vaasje met een voorstelling van cupido in reliëf. XIXe eeuw.
“Vijverzicht.” Olieverf op paneel. Gesigneerd. - Breuk in paneel.
Een twee kleuren 18 karaats gouden sleutelzakhorloge met gedreven bloemen versierd. In origineel etui.
Een eikenhouten vaisselier met onderaan twee gebeeldhouwde deuren. De onderkast mooi gesculpteerd en uit de tijd.
Een brievenhouder van meersoortig marmer en arduin en getooid met een jachthond van zamak. Tijdperk Art deco.
Een kandelaartje gedragen door een engel.
“Zicht in het begijnhof”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamant van ± 0,30 ct. en een hartvormige robijn van ± 6,50 ct.
Een projector. Model ‘Wien type P8.’ In originele doos.
“Zicht op een plattelandsdorp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gedraaid houten kruisbeeld met zilveren corpus en monturen en onder stolp. De zilveren monturen tijdperk barok.
Kleine kinderbuste van brons. Gesigneerd Balestra en genummerd 80.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen met bezet twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct.
Een staande klok in eikenhouten kast, het werk van messing en tin. XIXe eeuw.
Kleerborstel deels met geel email versierd, deels van massief zilver. Keuren van Birmingham, datumletter F voor 1930.
Een shaker en zes glaasjes van kleurloos en rood Boheems kristal.
”Schets voor een Kraambed in een interieur”. Potlood op papier. Met atelierstempel.
Een 18 karaats wit gouden ring met bezet met een centrale diamant emerald cut van ± 0,90 ct. en twee diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Twee Victoriaanse daguerro-fotoportretten. Omstreeks 1860.
“Ruiter”. Aquarel. Gesigneerd.
Een groep documenten betreffende Panamarenko voor het cultuurjaar ‘93 Antwerpen. We voegen er een recenter boek aan toe.
“Calvaire Breton” en “Perros-Gun”. Twee litho’s. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met briljanten en drie opeenvolgende hangers bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,44 ct.
Een antiek koffertje met messingen beslag.
“Prinsenportret” & “Pastorale scène”. Twee handgeschilderde miniaturen op ivoor. Beide gesigneerd. Het eerste met gebarsten dekglas.
Een bord van Brussels aardewerk met een meerkleurig decor van een roos. Brussel, XVIIIe eeuw. Gerestaureerd.
“Winterlandschap met hooischuur” . Olieverf op doek. Gesigneerd. Met boekje over de retrospectieve 1930 - 1980 te Brugge in maart 1987.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,80 ct.
Een mahoniehouten muziekdoosje met zes liederen en 41 notenbewegingen. 1955.
“Madonna met kind”. Olieverf op gemaroufleerd doek.
Een milieu-de-table van aardewerk van Rouen, bestaande uit een terrine met onderschotel.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een sobere langgerekte houten buffettafel. Beschadiging aan het fineer van het blad.
“Kinderkopje”. Een bronzen ornament op houten sokkel.
Een paar biscuit kandelaars in de vorm van waterdragers.
“Boer op het neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘83.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct. en een centrale saffier van ± 1,50 ct.
Een paar fluitvaasjes van kleurloos geslepen kristal op bronzen voet. Omstreeks 1900.
“Landschap aan een meer”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar eenden van kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
“Hoeve aan een waterloop met een molen in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Restauratie.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct en saffier in princess cut met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een ronde tafel van mahoniehout op een centrale getorste poot, eindigend in drie leeuwenpoten.
Een glazen lampenvoet van met een gegraveerd bladerdecor met messingen montuur. Kap manco. Gesigneerd.
Een mahoniehouten tafelklok in Engelse stijl. Met sleutel.
“Rivierlandschap met molens bij nacht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd en gedateerd 1908.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een saffier van ± 1 ct.
“De klaagmuur”. Bronzen plaquette. Met handtekening.
“Menorah”. Bronzen plaquette. Met handtekening.
Een merkwaardig destilleerapparaat van gietijzer en messing.
“The ambulatory, Chartres cathedral”. Aquarel. Gesigneerd.
Een parelhalssnoer met verzilverd magnetisch slot.
Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.
Lot van 4 tekeningen: Bailly (toegeschreven aan). “Liggende jongeman”, sanguine. Le Gros (toegeschreven aan). “Landschap met bruggetje” en “Ruiter in een landschap”, pentekeningen. Frans Backvis 1881. “Zicht op de Mont-Blanc”, gesigneerd en gedateerd.
Een bronzen bureaulamp met een kapje van glas in lood in de stijl van Tiffany.
“Slapende jachthonden bij de vangst”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. een centrale saffier en saffierbaguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een vaas van Torhouts aardewerk met vier oren en met een reliëfdecor van bladeren.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd rechts onderaan.
Een paar kandelaars van verzilverd glas, z.g. “argent des pauvres”.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op board. Gesigneerd. (pseud. Suzanne Goetghebeur).
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een druppelvormige tanzaniet van ± 1,25 ct.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Een polychroom porseleinen vaas in art nouveau stijl.
Een lot filmaffiches uit de jaren zestig en zeventig. 13 stuks.
“Landschap”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd rechts onderaan.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,26 ct.
Christofle, Paris. Een grote ovale en twee ronde schotels van verzilverd metaal. Onderaan gemerkt. We voegen er een peper-en een zoutmolentje aan toe evenals vier strooibusjes van andere merken.
“Vissersboten op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 12-2-96. Onderste gedeelte zwaar beschadigd.
Een gesculpteerd houten wandzoutbakje. Holland, XVIIIe eeuw. Eén pootje afgebroken.
“Stilleven met rozen”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een Régence klapsecretaire van eikenhout met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad. Enkele losse trekkers en rechter achterpootje iets korter.
Een punchbowl van geslepen kleurloos kristal. XIXe eeuw.
Een gietijzeren stoppenverkleiner in de vorm van een krokodil. Onderaan gemerkt.
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden druppelvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,88 ct.
“Van kasteel naar kasteel”. P Avren. Uitgegeven in eigen beheer 1985 - 2005.Hardcovers in zeer goede staat.
“Landschap”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Drie porseleinen schotels met een rand in vlechtwerk. Centraal een bloemmotief en met vergulde details. Onderaan gemerkt: von Schierholz, Made in Germany.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met briljanten en een druppelvormige hanger bezet met een fancy diamant van ± 0,65 ct. VVS1 en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,52 ct.
Een eikenhouten salontafeltje, aan de vier zijdes uitklapbaar.
Lot van 4 diverse tekeningen :Een Chinese aquarel op zijde (letsels). Baraldi.“Salomé (Oscar Wilde)”, gemengde techniek. F.M. Melckers 1937.“Man met hoed”. Pastel. Belgische School XIXde eeuw. ““Herenportret”. Luca Canglagio del. AP fecit 1735.
Twee oude ingekleurde XVIIe eeuwse kaarten, waarbij één van Mechelen en Aarschot en één van Leuven.
“Zicht op Lier met de Fortuyn”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een gele saffier van ± 0,40 ct.
Een serie van veertien verzilverd metalen bain-marie bowls. “Schwerversilbert Edelstahl Rostfrei”. Onderaan gemerkt.
“Golfino in the bunker”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kleine messingen barometer in Empirestijl.
“Schaatsers bij een molen”. Olieverf op paneel. Omstreeks 1900.
“Romantisch landschap me de Rijn bij Kleve”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Klombeck. Lichte beschadiging.
Een eikenhouten hoekkast met een gemoulureerde deur.
Lot van 12 tekeningen: A. Soreil 1918. “En cortège”, lavis. G. Roose. “Naaktstudies”, Houtskool en aquarel. R. Weyers. “Wapen van Antwerpen”, gouache. Vlaamse School, XIXde eeuw. “Pleintje”. Aquarel. René. “Le P’tit Commerce en 1915-16”. Aquarel en oost-indische inkt. Siaen (?) 1965. “Begijnhof, Lier”. Aquarel en oost-indische inkt. En zes andere.
Een visbestek van verzilverd metaal. Twaalf vorken en twaalf messen. Gemerkt en in oorspronkelijke etui.
“John Kennedy - Half Dollar”. 9 munten in een lijstje.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,28 ct.
Twee beeldjes van polychroom porselein, respectievelijk een meisje en jongen met hond.
Een vergulde spiegel in barokke stijl.
Een lot van vijf oude kaarten, waarbij vier van België en één van Europa. Drie gevouwen uit 1964.
Lithografie “3 mannen aan de Schelde”
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een sobere tweeledige vitrinekast met onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Een lot van twintig strips waaronder twee originele uitgaves van ‘het fritkotmysterie’ van Urbanus. Verder enkele vroege uitgaves van Bessy en enkele Suske en Wiskes . Allen in gelezen staat.
Een lot van vijf oude nautische kaarten:- “The West Indies”. 1971.- “Panama Canal”. 1974.- “Mona Passage tot Dominica”. 1974.- “Guadeloupe to Trinidad”. 1974.- “Punta San Juan to Cabo San Roman”. 1974.
“De baai van Napels”. Aquarel. Niet gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden herenhorloge. Chronographe Suisse. Antimagnétique.
Een lot diverse klinken voor binnendeuren, omstreeks 1900.
‘ Les Artistes’. Eerbetoon aan Leo Ferré. Tekst en lithografieën van verschillende vrienden en kennissen. Nr. 2 van 150 exemplaren
Een paar coupes van geslepen kleurloos kristal.
“Landschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden zakhorloge. Letsel aan de wijzerplaat. In originele doos.
Een staande klok met eikenhouten kast. Het werk met een handbeschilderde houten wijzerplaat met bloemendecor. XIXe eeuw.
Een paar appliques van Venetiaans glas.
Twee oude bajonetten, waarvan één gemerkt Carl Eickhorn. Slijtage.
“Frans Liszt”. Een gesigneerde fotolitho.
Een halssnoer van rood koraal uit de Middellandse zee. Met zilveren sluiting en kraaltjes.
Een oude weegschaal met een assortiment aan gewichten.
“Begijnhof”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1919.
Een lampenvoet en een kleine cachepot van deels verguld Frans porselein, versierd met meerkleurige decors, resp. op rode en op groene fond.
“Le Rose-Pleurs”. Litho met tekst van de kunstenaar. Gesigneerd buiten de plaat. Niet ingelijst.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,12 ct. en een tanzaniet van ± 1 ct.
Een smalle en een brede piëdestal van grijsgepatineerd hout.
De ‘Kuifjemobiel’, een houten model. Afrikaans werk.
Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit een geslepen groene vaas, een lang gerekte groene kan en een rood sierglas op voet.
“Christus met de Emmaüsgangers”. Gravure. Gesigneerd en genummerd 65/120 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Vier paar kandelaars, waarbij twee van rood koper, een paar van messing en een paar van wit metaal.
“Begijnhofpoort”. Een kleurengravure. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot rood en geel koper, bestaande uit twee waterketels, drie koffiekannen, een pannetje en een kandelaar.
“Molenlandschap”. Chromolitho. In de plaat gesigneerd. Ed. Blechinger & Leykauf, Vienna.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een Australische saffier van ± 0,80 ct.
Een antieke mahoniehouten tafel met getorste poten, twee neerklapbare uiteinden en twee laden in de gordel. Steunlatjes afgebroken.
Een messingen kerkkandelaar in Renaissancestijl.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
Paar kleurenlitho’s. Gesigneerd binnen de plaat.
Zes verschillende kleurrijke parelhalssnoeren.
Twee terrines en een schaal van tin.
Een driedlig toiletstelletje van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Vier paar messingen kandelaars. Tijdperk Empire.
Een vaasje en een design asbak van rood en kleurloos kristal. Beide gemerkt.
Een zakhorloge in 18 karaats gouden kast. Te herstellen. Met koperen ketting.
Een toiletkast met vier laden, een marmeren blad en een spiegel.
Een sierkruik en een vaas van meerkleurig opaalglas en zeven schaaltjes en vaasjes van gekleurd en gesatineerd glas.
Twee paar kandelaars en een kruisbeeld van koper.
Een lot geslepen kristal, bestaande uit een oranje pique-fleurs, een groen en een blauw vaasje. Alle gemerkt.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening Siebert (?)en gedateerd 1957.
Een eetservies met decor ‘Majestic’, bestaande uit 6 soepborden, 6 grote borden, 22 kleine platte borden, een soepterrine, een kleine terrine, een serveerschotel, en ronde en een ovale schotel, een theepot, suikerpot, 10 kopjes en 14 ondertasjes.
Een lot kunstboeken:- Walter Ponsaert Wit Zwart, 1991.- “Bewth - 15 onvoltooiden in foto” - Roeland Fossen. 2003.- “Associaties”. Camiel Van Breedam. Museum Tervuren, 1999.- “Maria Talaga” - Jan Fonce. Ed. Formart, 1990.- “Bob Bossche” - Remi De Cnodder. Ed. Adfrytising, 1994
Schemerlampje van verguld koper in de vorm van een rozenstruIk.
Een lot van vier kristallen siervoorwerpen. Bestaande uit twee schalen, een vaas en een bonbonnière waarvan drie Murano en één Boheems.
Een verzilverde ronde lantaarn.
Een sober eikenhouten bureautje met een deur aan weerskanten en drie laden in de gordel.
Een oude ijzeren bureaulamp met groene kap.
Een lot met betrekking tot Belgisch Congo, bestaande uit een een stadsplan van Léopoldville uit 1958, Een boek naar aanleiding van het vijftig jarig bestaan van de Union Minière du Haut-Katanga, een boek “Belgisch Kongo” van Francis Lambin, uitgegeven bij Cuypers te Brussel in 1948 en een een aandeelbewijs van de ‘Société des Mines d’Or de Kilo-Moto’.
Zes lepeltjes en één suikerlepeltje versierd met rozentakjes van zilver. C.B. 835‰ en drie kleine zilveren lepeltjes van Delheid en zes van Stellamans.
Een halssnoer van Tibetaans koraal met messingen tussenstukken.
Een lot van drie vogels van meerkleurig biscuit. Allen gemerkt en genummerd onderaan.
Een lot van acht verschillende gravures.
Een paar messingen kandelaars. XIXe eeuw.
‘ Marines in confrontatie’ 2003 beaufort : Museum voor moderne kunst, Oostende.
Een rond houten wandklokje.
Een grote suikertang van zilver met Franse keuren en een kleine gemerkt M&N. Twee zilveren vaatjes zonder glas, een taartschep met zilveren handvat en een kleine kandelaar. Chester 1908.
Een lot van negen vogeltjes van biscuit, waarbij acht meerkleurig en één monochroom wit. Allen gemerkt. Het laatste met kleine restauratie.
Een lot van drie vogels van meerkleurig biscuit. Onderaan gemerkt en genummerd.
‘De toverspiegel van M.C. Escher’ B. Ernst; Benedikt Tasschen Verlag Kôln; 1994.
Een houten regulateur, bovenaan gesierd met een paard.
Drie schoteltjes en vier kopjes van Chinees porselein met meerkleurige bloemendecors. XVIII en XIXe eeuw. Enkele haarscheurtjes.
Een paar kandelaars van deels gesatineerd glas met de voet in de vorm van vier vogels.
Een theepotje op komfoor van polychroom Vieux Paris porselein met bloemmotieven en vergulde details. Onderaan merk met goudverf en “V.P.”.
Een coupe van geslepen kleurloos kristal met twaalf bijpassende kommetjes.
Vaas uit steengoed met drie oren en versierd met figuren uit de oudheid. Gesigneerd DUBOIS en genummerd.
Een Italiaanse serveerwagen met opklapbaar blad met bloemenmotief.
“Dame met mand”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Haarscheur in de basis.
Een kruik van blauw en wit Delfts aardewerk. XXe eeuw.
Zes verschillende kopjes en drie schoteltjes van Capucineporselein met blauw-witte decors binnenin. XVIIIe en XIXe eeuw. Eén schoteltje Europees. (met schilfer).
Een kalebasvaas van Delfts aardewerk met een meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een goeiendag of morgenster van hout en ijzer met dubbele kogel.
“Musée de peintures et sculptures” . Een kleurengravure.
Een boek met foto’s over The Rolling Stones 50 jaar.
“Parijs”. Zeefdruk naar een werk van Utrillo.
Een porseleinen Art - Deco beeldje van een paraderende vrouw met hoed.
Een lot verzilverd metaal waaronder een schaaltje op vier poten, één samengesteld theezeefje van zilver en één verzilverd en twee broches e.a.
Een blaasbalg van gedreven messing en een messingen olielamp, gemonteerd op elektriciteit.
Een schemerlamp, gedragen door een aardewerken aap.
“Personages in de straat.” Een oude gravure. Gesigneerd binnen de plaat.
Een houten Boliviaans Quena beeldje van een panfluitspeler.
Een paar aardewerken liggende Yorkshire terriers. Italiaans werk.
“Kasteel van Laarne”. Kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat en E.A.
“Tabac de St. Omer.” Een aardewerken tabakspot met koperen deksel.
“Liggend naakt”. Litho. Gesigneerd.
Een porseleinen beeldje van een XVIIIde eeuwse officier.
Drie oude Chinese wijzen van gesculpteerd witte jade. Met houten voetstukjes.
“Surcouf - Terreurs des mers”. Ed. Dupuis. Eerste druk. 1953.
Een lot olifanten, bestaande uit drie verschillende van Afrikaans hout, een Afrikaanse asbak met drie olifantjes, een metalen olifant en een messingen onderlegger in de vorm van een olifant.
“Hoevezicht”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1924.
Chocoladekan van Limoges porselein.
Een vis, een dolfijn en een zwaan van geblazen Italiaans glas. Schilfer aan de rugvin van de dolfijn.
“Personages”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat.
Een abstract beeld in de vorm van een gezicht van polychroom aardewerk.
Twee abstracte kunstwerken, waarbij één als litho, de andere met verf en bladgoud op een oude gravure. Beide gesigneerd.
Een gestileerde kandelaar in verchroomd metaal.
Vijf gesculpteerde eendjes van verschillende soorten mineralen. Chinees werk.
“Les nouvelles aventures de Corentin”. Paul Cuvelier. Ed. Lombard. Eerste druk, 1952.
Een Afrikaanse houten grendel met twee gesculpteerde figuren.
“De Visser”. Olieverf op paneel. Gesigneerd Robert en gedateerd 06.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad. Deksels los.