Veiling volledig – 705 loten.
Tentoonstelling op vrijdag 19 & zaterdag 20 november van 10.00u tot 17.00u
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 705 loten.
Tentoonstelling op vrijdag 19 & zaterdag 20 november van 10.00u tot 17.00u
Een paar reigers van meerkleurig aardewerk. Gemerkt.
Een lot van vier topografische prenten van Brussel en Leipzig, handgekleurd, omstreeks 1800 en een prent met de kathedraal van Antwerpen.
“Bouwen met echte stenen en echt hout”. Vier ongeopende dozen (nummers 34, 55, 56, 204) voor modelbouw.
“Boten bij Dordrecht” (11 x 21 cm) en “Vissersboten op de Schelde bij Antwerpen” (11 x 18 cm). Twee potloodschetsen, de ene achteraan toegeschreven aan P.J. Clays. Evenals “Gar stattlich und herlicher inzug in die Statt Antorff Matthiae, des ErtzHertzogen zu Ostenreich. Am 2 Novemb. 1577” (22,5 x 27,5 cm). Gravure van Frans Hogenberg te Keulen. Uitgeknipt.
Een lot van zes verschillende beeldjes van meerkleurig biscuit.
Twee handgeknoopte Pakistaanse wollen kleedjes.
Een Engelse ‘Scrap ledger” met fragmenten uit “The Graphic” & “The Illustrated Londen News”.
Suske en Wiske. Rode Reeks. De Sprietatoom, De Wilde Weldoener, De Kaartendans, De Kwakstralen, De Nerveuze Nerviërs, De Apekermis (2 kleuren, eerste uitgaven). Evenals de nummers 67, 68, 82, 83, 86, 90, 100, 102, 112, 116, 133, 141 (4 kleuren) en De Stemmenrover en De Texas Rakkers zonder omslag. 20 stuks, sletig.
Vijf etsen, allen gesigneerd buiten de plaat:- “Oxford Magdalen College Cloisters”. 8/50. (29,5 x 17,5 cm)- “Oxford, New College”. 2/75. (28,5 x 20 cm)- “Gewelfde hal”. (10,5 x 16 cm)- “London, Westminster Abbey, Chapter House”. 28/50. (35 x 25 cm)- “Interieur Westminster Abbey (?)”. (35 x 25 cm)
“Koppel met druiven en een vogeltje”. Een meerkleurig porseleinen groepje, gemonteerd op een messingen lampenvoet.
Suske en Wiske. Rode Reeks. De Koning Drinkt (1956), De Witte Uil (1954), Lambiorix (1954), De Kleppende Klipper (1ste uitgave, 1955), De Bokkerijders (1ste uitgave, 1955), De Brullende Berg (1963). Blauwe reeks. Het Geheim der Gladiatoren (1956). 7 stuks, slechte staat.
“Molens aan het kanaal.” Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 01-03.
Een folder naar aanleiding van de tentoonstelling “Ik wou dat ik een vogel ben”. Gesigneerd door de kunstenaar en gedateerd ‘91.
“Boten aan de steiger”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot van acht beeldjes van meerkleurig biscuit, waarbij enkele in de geest van M.I. Hummel.
Een paar antieke handgeknoopte wollen Beloutchkleedjes. Eén gerestaureerd.
Een bolle amberkleurig glazen lampenvoet.
Lot boeken. “Geschied- en aardrijkskundig woordenboek der Belgische gemeenten”. Twee delen. Eug de Seyn. Ed. Bieleveld, Brussel. Gesigneerd. “La Belgique Centenaire 1830-1930”, Ed. Nationales, Bruxelles. Heinz Havertz, “Flandern”, Ed. Adam Kraft Verlag 1942, foto’s met tweetalige bijschriften (D-NL). Wetterlé & Fischer, “Notre Alsace, notre Lorraine”, twee delen, L’Edition Française Illustrée 1919-20. “Le Magasin Pittoresque”, 2 vol. met ingebonden nummers. “The Illustrated London News, Coronati(..)
“Derrière le Rideau” Een ets. Gemonogrammeerd binnen de plaat. Met begeleidend boek.
Een verzilverd metalen koffie- en theestel op dienblad van Wiskemann.
Een lot van acht boeken:- Historische parodies.- Pétrole Hahn- Larousse wijn encyclopedie- Van Breugel tot Rubens- De mooiste interieurs van België- Steden: Tokio- Antiek- Maya’s.
“One Dollar Bill”. Toegeschreven aan Andy Warhol.
Een lot van 31 strips van Suske en Wiske.
Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
7 gekleurde wijnglaasjes.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Een gesculpteerd houten handvat met twee personages.
Een paar zwartgeglazuurde porseleinen lampenvoeten.
“Liège”. Een ingekaderde kaart.
Drie stuks gekleurd glaswerk, bestaande uit een schenkkan, een bonbonschaaltje op voet en een blauwe coupe op voet met verguld decor.
Een lotje Chine de commande, bestaande uit vier verschillende kleine kopjes en één schoteltje, allen met blauw op witte decors. Drie stuks onderaan gemerkt. Enkele minieme randschilfers.
“Abstracte compositie met vierkanten”. Een zeefdruk. Niet gesigneerd.
Een lot van zes stuks gesculpteerd Afrikaans ivoor, waaronder een kleine nijlpaardtand met voorstelling van O.L.V.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Draagt handtekening.
Een lot van 5 gekleurde hoge wijnglazen
Een handgeknoopt wollen Morikarpetje.
“Vrouw met ganzen”. Een beeldje van gesculpteerd hout. Chinees werk. Bijgevoegd een gestoken houten wandversiering.
“Verbinding”. Een modern bronzen beeldje op marmeren sokkel. Draagt monogram.
“Reis rond de wereld”. Een zeefdruk naar Folon.
“Hi. Maria Mutter Jesu, bitte für uns”. Een marmeren bas-reliëf.
Een antiek schoteltje van meerkleurig Vietnamees (?) porselein met een deocr van bloemen en vlinders. Onderaan gemerkt.
Drie olieverfschilderijtjes op paneel, waarbij twee zichten op de markt te Nice en één met zicht op Vresse sur Semois. Alledrie gesigneerd.
Een paar wijzen van gesculpteerd speksteen.
Een paar kleine marines, olieverf op paneel.
Een paar gepatineerde houten kandelaars. Tijdperk Lodewijk XVI.
Een handgeknoopte Perzische wollen loper. Lichte slijtage.
Een lot van drie stuks Afrikaans ivoor, waarbij een bewerkte nijlpaardentand.
Lot boeken. “Bijbelsche Verhaelen”. Boëtius, Theodoricus, Herodes, Ambrosius e.a. Omstreeks 1700. Recent in leder gebonden. H.J. Forman, “Groote Profetieën der Menschheid”, Ed. De Haan 1937?. P. Decharme, “Mythologie de la Grèce Antique”, Ed. Garnier Frères. Andrée de Bosque, “Mythologie en Maniërisme in de Nederlanden”, Ed. Mercatorfonds 1985. H. Van der Wee, “De Bank in Europa”, Ed. Mercatorfonds 1991. Bob Claessens & Jeanne Rousseau, “Onze Bruegel”, Ed. Mercatorfonds 1969. Rob Van Roosbroeck,(..)
Twee op porselein gedrukte reproducties van XIXe eeuwse iconen, resp. uit Kiev en Moskou. Achteraan gemerkt en genummerd op 2000 exemplaren.
Een penseelkoker met inktpot van geciseleerd messing. Arabisch werk. Dekseltje manco.
Een reeks van zes antieke borden van Chinees porselein met handgeschilderde meerkleurige bloemendecors. Enkele randschilfers. Begin XIXe eeuw.
Een antieke geborduurd Chinees hoesje met goudbrokaat en met een kraanvogel in het decor.
Een paar antieke schoteltjes van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen, vogels en vlinders op celadonkleurige fond. Onderaan gemerkt. Randschade.
“Tupa-3”. Een zeefdruk. Edition du Griffon. Neuchatel, Suisse, 1974.
Een lot van drie stuks geslepen en gekleurd Boheems kristal (barstje aan binnenrand), bestaande ut een bol vaasje, een karaf en een wijnglas.
Twee Afghaanse wollen kleedjes.
Twee antieke houten speculaasplanken, waarbij een dubbele met vorm van een hond en een personage en de andere met vorm van een zeilschip. Holland, XVIIIe eeuw.
Een Garudabeeld van gesculpteerd hout. Zuid-Azië.
Drie Chinese scrolls, waarbij twee met inkttekens en één met spreuk.
“Geisha met bloesem”. Een beeldje van meerkleurig Spaans porselein. Onderaan gemerkt.
Een trouwerskoppel van gepolychromeerd hout. We voegen er een uit een dierenschedel vervaardigd maskertje aan toe.
“Gyemant”. Een zeefdruk. Edition du Griffon. Neuchatel, Suisse, 1974.
Een olielamp van Imariporselein en messing en een klein Imariporseleinen dekselvaasje.
“Marine”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een reeks van ach kristallen wijnglazen en acht waterglazen.
Een handgeknoopt bidkleedje van zijde.
Een lot Afrikaans houtsnijwerk, bestaande uit drie staande figuren, een moeder met kind en een beeldje met drie aapjes.
Een Boeddhistisch bronzen beeldje op houten sokkel.
“Personages in een landschap”. Een handgeschilderde Chinese scroll.
Een lot van veertien beeldjes van meerkleurig biscuit, waarbij enkele geïnspireerd op de reeks van M.I. Hummel.
Twee gebeeldhouwde Afrikaanse houten maskers.
“Ossenspannen in het water”. Aquarel op papier. Gesigneerd ‘Min Aung”.
Een antieke bronzen Bodhisattva.
“Mogol-hofhouding”. Een Indische gouachetekening op zijde.
Een lot van acht verschillende antieke apothekerspotten. Glas, kristal en porselein.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Liggend naakt”. Een ingekaderd kunstwerk in cloisonnétechniek. In doos.
Een antiek houten voorouderbeeld. Afrikaans werk.
Een antieke Tibetaanse tangka op zijde/ rijstpapier met vijf voorstellingen van Boeddha.
Een lot bestaande uit veertien karaffen en twee schenkkannen. Glas en kristal, diverse uitvoeringen.
Twee houten beelden, bestaande uit een Boeddhabeeld en een Boeddhistische monnik.
“Havenzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Krijger te paard”. Een West-Afrikaans bronzen beeld.
“Paard”. Aquarel op papier. Draagt handtekening links onderaan.
Een Franse metalen luchter met zes lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
“Bodhisattva op Fo-hond”. Een verguld en gepolychromeerd houten beeldje met reliekschrijntje in de rug. Meerdere beschadigingen. Mogelijk XVIIe eeuw. Met exportstempel van was op de rug.
Twee beeldjes van gesculpteerd Aziatisch ivoor.
Chinese scroll met een landschap.
Een bronzen luchter met zestien lichtpunten in twee niveaus.
Een antiek bronzen beeld van Jambhala, de Tibetaanse god van de rijkdom.
“Terras met bloemen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts onderaan.
Een gepolychromeerd Afrikaans masker van hout, stro en stof.
“Expressionistische personages”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd ‘J.N.’
Een achtarmige bronzen luchter.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een zittende Thaise Boeddha van brons.
Een paar borden van Imariporselein met meerkleurige bloemendecors en gelobde randen. XIXe eeuw.
Zes Chinese scrolls die samen een geheel vormen.
Een messingen luchter met zes armen met telkens twee lichtpunten en versierd met kristallen pendeloques.
Een knielende Thaise tempelwachter van deels goudgepatineerd brons.
“4 U 2”. Olieverf op doek. Draagt handtekening”.
Een fijn uitgewerkte bronzen Bodhisattva op rots.
“Flamencodanseres”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een barokke godslamp van gedreven geel koper. Versierd met drie gevleugelde engelenkopjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje
Een zwartgelakte houten voorraadpot met parelmoer inleg, met draak en vogel op het deksel.
Twee Afrikaanse bronzen beeldjes.
“Molenlandschap”. Olieverf op paneel in de stijl van de XIXe eeuwse Haagse school.
Een verguld bronzen luchter met acht lichtarmen.
Een groepje gesculpteerd jade in de vorm van een vogel bij bloeiende pioenen. Op houten sokkeltje.
“Abstract”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening.
“Packed paintings”. Twee kleurendrukken. Beide gesigneerd en genummerd 22/75. Bijgevoegd een diorama van de tentoonstellingsruimte. Gesigneerd, genummerd 22/75 en gedateerd 2013.
“Petit bleu”. Een kunstwerk op paneel.
Een koffer uit gesculpteerd palissanderhout. Gedecoreerd met Chinese volkstaferelen.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een vaas van cloisonné op messing met bloemendecor.
“Wierookbrander van jadeïet op houten sokkel.” Chinees werk.
“Bloesems”. Aquarel op papier. Gesigneerd ‘Meinert Volkers’ (1927 - 2000)
Een luchter van glas en koper met kristallen pendeloques in Régencestijl.
“Vrouwelijk naakt”. Een gesatineerd kristallen beeldje. Gemerkt.
“Stadszicht”. Aquarel op papier. Draagt handtekening.
Een paar grote schotels van Imari-porselein met decor van bloemen en landschappen. Onderaan gemerkt. Tijdperk Meiji.
“Ave Maria”. Gemengde techniek op papier. Draagt handtekening ‘A. Servaes’.
Een witgepatineerde metalen kuipfauteuil.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
Een vaas van rood Muranoglas met een meerkleurig milefioridecor.
“Big cat”. Een beeld van gecraqueleerd aardewerk naar ontwerp van Patrick Villas. Gemerkt en genummerd 76/600.
“Dame met bloemenhoed”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een messingen luchter met geslepen glazen kap. Omstreeks 1900.
Een messingen luchter met kleurloos kristal van Val St. Lambert.
“Personages”. Olieverf op doek. Draagt handtekening.
Een grote balustervaas van Chinees porselein met famille-rosedecor van diverse personages aan de keizerlijke hofhouding in cartouches op achtergrond van bloemen en dieren op zwarte fond. Met hardhouten sokkel.
“Moderne compositie”. Olieverf op papier. Onleesbaar gesigneerd.
Een paar bijzettafeltjes van zwartgelakt hout met één lade, versierd met marquetterie in de stijl van Boulle en met bronsbeslag.
Een handgeknoopt Turks karpetje van katoen en zijde.
Een paar vazen van Chinees porselein met een decor van personages in een tuin en famille-rose motieven. Onderaan gemerkt.
Een biscuit menuhouder versierd in pasteltinten met een jonge vrouw die een bord met een groene guirlande flankeert. Omstreeks 1900. Heel fijn werk, klein bakfoutje in de basis. Genummerd 2633.
Een zeefdruk naar een werk van Keith Haring.
Een grote bronzen hanglantaarn met bol glas.
Een kalebasvaas van Imariporselein met decor van bloemen en vogels in geometrische uitsparingen. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een groot kubistisch beeld van brons naar een werk van Ossip Zadkine.
Een paar porseleinen menuhouders, roze tot karmijnrood gekleurd en in rococostijl versierd met rocailles, rozen en een jongen en een meisje met dienbladen. Omstreeks 1900.
Een vintage designluchter met centraal gesatineerd glas en zes richtspotjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet van wol, zijde en katoen. Slijtage.
Een paar balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van scènes aan de Keizerlijke hofhouding in cartouches, omgeven door bloesems, perziken en vogels. Onderaan gemerkt.
Een paar biscuit menuhouders, met pastelkleurige voorstelling van twee keukenhulpjes met een vaandel. Omstreeks 1900.
Een grote bronzen koro, de poten en oren versierd in de vorm van fabeldieren en het deksel getooid met een wijze op een vliegende eend.
Een bronzen lantaarn met bol glas en versierd met strikken en kwispels.
Een paar zeshoekige balustervazen van Chinees porselein met diverse landschapsdecors in uitsparingen op achtergrond van bloemen, vruchten en vlinders.
Twee paar rechthoekige porseleinen menuhouders, twee met een naïeve voorstelling van een pannenkoekenbakker, de twee andere met een bloemenguirlande . Omstreeks 1900.
Een kraagvaas van Imariporselein met decor van personages in uitsparingen in een achtergrond van pioenen en vlinders. XIXe eeuw. Met oude Franse verkoopssticker op de onderkant.
“Jonge vrouw met putto en twee duiven”. Bronzen beeld met bruin patina op marmeren voetstuk. Postume geut.
Een kleine eikenhouten dekenkoffer met drie paneeltjes in het front. Omstreeks 1800.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een grote vaas van monochroom wit porselein in de geest van het blanc de Chine met handvatten in de vorm van hertenkoppen.
Hoofd van Boeddha. Zwart gepatineerd brons op houten sokkel.
Een gecloisonneerd messingen menuhouder met handvat. Daarin een handgeschreven menu op papier uit 1905. Waarschijnlijk Russisch werk uit het einde van de XIXde eeuw.
Een hallantaarn van koper en geslepen glas in Napoléon III-stijl.
“Jongen op een hand”. Een gepatineerd bronzen kunstwerk.
Een gefineerd Lodewijk XV meubel met gebombeerde deuren en een marmeren blad.
Een vaas van Chinees porselein met een decor van kinderen aan een pruimenboom en met hertenkoppen als handvatten. Onderaan gemerkt.
Een mahoniehouten secretaire met zes kleine laden en kleine laatjes achter het klapblad. Diverse beschadigingen.
Een staande klok in gebeeldhouwde eikenhouten kast. Luik, XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
“De buildrager”. Een groengepatineerd bronzen beeld op arduinen sokkel naar het werk van Constantin Meunier.
“Maria”. Een beeldje van meerkleurig biscuit.
“To keep you warm”. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. Onderaan gemerkt. Op houten stoeltje.
Een verguld bronzen luchter met drie lichtarmen, eindigend in bloemvormige kapjes, drie opstaande lichtpunten met vlamvormige kapjes en met een centrale coupe.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Lichte slijtage.
Een lot van zes verschillende stukken zeekoraal.
Een rond bijzettafeltje met glazen blad, op chromen voet met ringen.
Een rond bijzettafeltje met glazen blad, op chromen voet met ringen.
Een lantaarn van gedreven geajoureerd en geciseleerd rood koper. Midden-Oosten, omstreeks 1900.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een groot gepolychromeerd Afrikaans houten masker.
Een breed gepolychromeerd vogelmasker. West-Afrika.
Vier stoelen en twee armstoelen van deels zwartgelakt hout met geperforeerde rug. Ontwerp van Ernst Beranek. Jaren ‘80. Gemerkt. Lichte gebruikssporen.
Een zeshoekige bronzen lantaarn met concave ruitjes.
“Clown”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
Een designlamp van geborsteld staal en glas met vijftien lampjes.
Een groot masker van gesculpteerd hout en versierd met paardenhaar. D.R. Congo.
Een witgepatineerd tafeltje in Lodewijk XVI-stijl met onyxen blad.
Een paar moderne papieren lampionnen in collagestijl.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
“Dorpstafereel”. Een gesculpteerd houten beeld in de vorm van een slagtand. Dubbelzijdig bewerkt. Op sokkel. D.R. Congo.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
Een bamboehouten staande halkapstok met een spiegeltje en twee aardewerken tegels met bloemendecor.
Een bronzen hallantaarn met facetgeslepen glas.
Een cilindrische paraplubak van Japans porselein met een blauw-wit decor van concubines in een tuin. Tijdperk Meiji, omstreeks 1900.
Een houten salontafel in Spaanse stijl met drie laden.
Een lot van elf medailles met ontwerpen van o.a. Jean Vernon, C. Van Dionaut, Georges Petit, Dolf Ledel & R. Duboc.
Een Chinees meubeltje met twaalf kleine laden.
Een achthoekige Chinees hardhouten piëdestal met marmeren blad.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt. Slijtage.
“Meisje met fruitmand” & “Jongen met korenbundel”. Een paar beeldjes van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een paar kraagvazen van meerkleurig Italiaans glas.
Een lot van acht bouwdozen en acht aanvullende sets, evenals een electromechanicaset en een bouwplaat. Met bijbehorende instructieboekjes en clubfolders. Duitsland, jaren ‘70.
Een ronde bronzen hanglantaarn met bol glas.
Een uit drie delen opgebouwde tulpenvaas van monochroom wit porselein naar het blanc de Chine.
Een vintage ladenkastje, jaren ‘60 in rood en beige. Recent gerestaureerd.
Een vaas van meerkleurig Muranoglas.
Een achthoekige designlamp van gepatineerd hout.
Een Chinees bureau met drie laden in de gordel. Onderaan voetensteun als entretoise.
een handgeknoopt Turks wollen tapijt.
Een paar tripode kandelaars van brons.
Een Friese staartklok met handgeschilderde wijzerplaat met datumnotatie en bovenaan versierd met figuren.
Een paar wit aardewerken schalen op voet. Design van Ernest D’Hossche. Gemerkt.
Een zeshoekige lantaarn van messing met drie kleurloze glaasjes en drie met glas in lood.
Een balustervaas met meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt.
Een conische vaas van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Een paar zeshoekige aardewerken dekselvazen met handgeschilderd polychroom decor van bloemen en vogels.
Een paar bronzen kandelaars in Lodewijk XVI-stijl. Frankrijk, XIXe eeuw.
Een rond gebeeldhouwd eikenhouten houten tafeltje met marmeren blad en op getorste zuiltjes. Met bijpassend stoeltje.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Drie verschillende borden van Imariporselein. Eén met haarscheur en randschilfer.
Een schotel van meerkleurig porselein met een meerkleurig en verguld Imaridecor. Onderaan gemerkt.
“Parkzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onderaan.
Een vijfhoekige bronzen hallantaarn. eerste helft XIXe eeuw. Gemonteerd op elektriciteit.
Een houten zither.
“Figuren”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening en datering ‘66.
Een vaas van witgeglazuurd aardewerk met getorste ribben. Gemonteerd als lampenvoet.
“Kinderportretten”. Twee werken, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Paar hoekstoeltjes van eikenhout.
Een handgeknoopt Chinees wollen tapijt.
Een lot van zeven antieke Wayang Kulitpoppen. (Rama Widagdo x2, Gunungan Parwa Kyai Intan, Dewi Shimta, Kuda Hitam, Hanumam & Prabakusuma)
Een lotje, bestaande uit drie kleine antieke stenen kruikjes, een kruikje van geglazuurd steengoed, een stenen olielampje en een fijn gesculpteerd beeldje van twee Fo-hondjes. We voegen er enkele hangertjes met mineralen aan toe.
Een kleine butlerspiegel in verguld houten lijst.
Een verguld messingen luchter met drie lichtarmen, versierd met lauriertakken en een centrale glazen coupe.
Een driedelig kaststel van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van bloemen en vogels. Onderaan gemerkt ‘LVS’.
Een ovale spiegel met gebeeldhouwde lijst.
Een lot Aziatisch houtsnijwerk, bestaande uit een beeldje van een zittend naakt en twee maskertjes.
“Bali”. Een houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
Een handgeknoopt Oosters wollen kleedje.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
Twee messingen tabaksdozen. XVIIIe/ XIXe eeuw.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal. Tijdperk Napoleon III. Gemerkt.
“Mediterraan kustzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Drie beeldjes van meerkleurig porselein uit de reeks “Weihnacht”. Onderaan gemerkt. No. 13887-76; 4204314 & 4611217.
Een Chinees porseleinen dekseldoos met meerkleurig bloemendecor.
Een handgeknoopte wollen Kelim.
Een paar bronzen cassolettes in Napoleon III-stijl, versierd met vogels, bloemenguirlandes, engeltjes en met leeuwenpootjes onder de marmeren sokkel.
Een trio van musicerende engeltjes. Wit porselein. Gemerkt.
“Meisje met beer” & “Jongetje met mandoline” Een paar beeldjes van meerkleurig biscuit uit de reeks van Nina Marco.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen karpet.
Een vrouwenbuste van bruingepatineerd zamak op sokkel van onyx. Begin XXe eeuw.
Een paar appelvormige dekselpotjes van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen en vlinders. Onderaan gemerkt.
“Koe in de wei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Schoolmeisje” & “Meisje in wagentje”. Een paar beeldjes van meerkleurig biscuit uit de reeks van Nina Marco.
Twee verschillende schenkkannen van meerkleurig aardewerk, versierd met dieren. Eén gemerkt onderaan.
“Driekoningenzanger”. Olieverf op paneel. Draagt handtekening ‘N.G.’.
Een gebeeldhouwde houten Boeddha.
“Schaapherder met kudde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Hello World”. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. Hummel Club Exclusive edition 1989/90. Onderaan gemerkt. No. 429.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een ronde bronzen plaquette met voorstelling van het hoofd van Christus met de doornkroon. Achteraan gesigneerd ‘S. Norca’.
Een antiek glazen kruikje, versierd met een bebaard mannenhoofd van terracotta.
“Moeder en kind”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 117/145 buiten de plaat.
Een verzwaarde tinnen (?) lampenvoet in de vorm van een vrouw met een kruik.
Een gesculpteerd beeld en doosje van coromandelhout, Balinees werk. Het doosje is gemerkt ‘Njana Tilem Gallery’.
“Vechtende hanen”. Olieverf op doek.
Een lot van zes verschillende Afrikaanse beelden.
“Winters landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1973.
“Das Geheimnis”. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. No. 196/0. Onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt. Lichte slijtage.
Een clown van meerkleurig Muranoglas. Duimpje manco.
Een antieke zwaardbajonet met schede. Gemerkt ‘LD’.
“Corona lock-down”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘Frank’.
Een lot houtsnijwerk, bestaande uit een kleine console met lampje, een beeldje van Don Quichotte, een graanmaat en de basis van een XVIIIe eeuws kruisbeeld.
Een lot van drie merkwaardige Oosterse fantasiezwaarden.
“Abstracte tekening”. Potlood op papier. Draagt handtekening.
Een lange gemberpot van Chinees porselein met een famille-rosedecor van hanen. Zonder deksel.
“Het boottochtje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘33.
“Meisje met hondje” & “Meisje op stoel”. Een paar beeldjes van meerkleurig biscuit uit de reeks van Nina Marco.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje.
Een antieke wandelstok met degen en ivoren knop.
Een lot van zeven Oosterse dolken in diverse uitvoeringen.
“Stilleven met pijp”. Olieverf op doek. Draagt handtekening.
Een siervaas van meerkleurig en verguld Frans porselein met handvatten in de vorm van zwanenhalzen. Bijgevoegd een Chinees gemberpotje op messingen voet. (gerestaureerd).
Een designschaal van blauw kristal en een vaas van kleurloos kristal met wit spikkeldecor.
“Twee figuren”. Een gewassen pentekening op papier. Draagt handtekening.
Een lot van vijf decoratieve Boeddha’s van hout/ kunststof in verschillende groottes.
“Waterdraagster langs het water met molen in de achtergrond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zeevruchtenservies van meerkleurig Limogesporselein, bestaande uit acht schelpvormige borden, vier oesterborden, een kreeftenschotel en een sauskom. Onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een ronde koperen doos met geciseleerde motieven op de zijkanten en een fijn uitgewerkt decor van drie dobbelspelers in hoogreliëf op het deksel. XIXe eeuw. Bijgevoegd een art nouveau koperen wandplaquette met een reliëfdecor van een dame met parasol aan een vijver met een zwaan.
Een opaalglazen olielamp met handgeschilderd decor.
“Confidences sur la cinquième épouse”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd ‘Vigneron’.
Een lampenvoetje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. Gemerkt. Kleine schilfer aan een haarlokje.
Een gedreven messingen tabaksdoos met gegraveerde religieuze taferelen in het decor en datumvermelding ‘1630’.
“Abtracte vlakkencompositie”. Een lithografie. Gesigneerd.
Een lot antiek tin, bestaande uit een schenkkan, een snavelkan met glas, een maatbekertje en twee borden.
“Gipsy Gospel 1976”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
“Bruder’. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. No. 95. Onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpetje.
Een vilten hoge hoed in hoedendoos. Bijgevoegd een hoedenkoffer van vulkanfibre.
Een lot messing, bestaande uit vier kandelaars, waarbij er twee en paar vormen, een grote blaker, een tafelveger met blik en een tafelbel met een romeinse krijger als handgreep. XVIIIe en XIXe eeuw.
“Arendslook” Een ets. Gesigneerd, gedateerd 2016 en genummerd 1/4 buiten de plaat. Glas gebroken.
Een handgemaakte vaas van Italiaans groen glas.
Een groot lot tinnen schotels en een klok. XVIII, XIXe en XXe eeuw. 9 stuks.
“Aan de geitenstal”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gevarieerd lot tin, bestaande uit schaaltjes, kommen, kandelaars, vazen, enz. XVIIe, XIXe en XXe eeuw.
“Le Meyboom 1945”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 7/12 buiten de plaat.
Een reeks van vijf aardewerken hoornvazen met blauw op witte decors.
Een handgeknoopt Afghaans wollen kleedje. Gesigneerd.
Een divers lot verzilverd bestek, waarbij o.a. een bestek voor twaalf personen in etui (één mes manco).
Een lot van 3 coupes, 2 schalen, en een bonbonnière. Waarvan 3 gesigneerd.
“Fjord”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van twee XIXe eeuwse koekenplanken en één plank met uitgestoken decor en gedateerd 1831.
Twee boeken:- “De Tweede Wereldoorlog in kleur”. Tom Hartman & Robert Hunt. Bussum, 1975.- “D-day”. Dan Van der Vat. Ed. Lannoo. Tielt, 2003.
“Oostende”. Een met pastel bijgewerkte ets. Gesigneerd in en buiten de plaat.
Een reeks van vijf schaalmodellen van voertuigen uit de avonturen van Kuifje. Uitgave Moulinsart. We voegen er vier albums aan toe.
Een lot van drie antieke merklappen, waarbij één gedateerd 1756.
Een lot porseleinen en biscuit beeldjes en groepjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen lopertje.
Een gevarieerd lot foto-albums e.d., bestaande uit twee albums met lederen kaft, twee met imitatielederen kaft, een album met houten fotokader als kaft en drie kastjes met uitneembare fotomapjes.
Een klaroen van koper en messing.
“Lachend koppel”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 48/25 buiten de plaat.
Een art deco asbak/ vide-poche van wit crackleware, getooid met een ijsbeer.
Een lot boeken:- “Biografie & bibliografie Willy Vandersteen” Twee banden in stofhoes.- Jubileumuitgave 25 jaar Suske en Wiske.- Twee verzamelalbums van Guust Flater.
“Frühling” & “Herbst”. Een paar beeldjes van meerkleurig biscuit uit de reeks van M.I. Hummel. No. 141 3/o & 142 3/o. Onderaan gemerkt.
Een lot, bestaande uit een bronzen gewichtensetje, een messingen deurklopper met datuminscriptie ‘1617’ en een XIXe eeuwse bronzen belletje ter herdenking aan de slag van Waterloo.
“De doorwaadbare plaats”. Een gravure op perkament naar een werk van Théodore Rousseau. Gesigneerd rechts onder. Ca. 1882.
Een lot van tien apothekerspotten van amberkleurig glas.
Een klein handgeknoopt Perzisch wollen kleedje.
Drie verschillende XIXe eeuwse speculaasplanken, waarbij één dubbelzijdige met Sinterklaas en Zwarte Piet. XIXe eeuw.
“Sint Anna ten Drieën” & “De lezers”. Drie groepjes van gepatineerd plaaster. Achteraan gesigneerd.
Drie doosjes van tin en messing in de vorm van eendjes.
Twee verschillende opaalglazen olielampen.
Een lot rood koper, bestaande uit een grote waterketel, twee theeketeltjes, een schoteltje en drie kleine en vier grote puddingvormen.
“Man met paarden”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat en met opdracht.
Een lot van drie gepatineerde plaasteren beelden, bestaande uit een meisjesbuste, een houtbewerker en een piëta. We voegen er een groepje van een jongen op een tak van kunststof aan toe. Enkele zeer kleine schilfers.
“Oude hoeve”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 10/25.
Een lot geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een asbak (VSL), een hoornvormig vaasje, een mandje en drie schalen.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen bidkleedje en een karpetje.
Een partij boeken met uitgaven van Vlaamse auteurs (voor 1949), o.m. Claes, Walschap, Roelants, De Pillecyn, Timmermans. Ed. Lannoo, Standaard e.a. (16 stuks). Evenals een album met een tachtigtal prentbriefkaarten met afbeeldingen van Antwerpse stoeten (begin XXste eeuw), een oude atlas en een album van Côte d’Or met Folklore.
Een vaas van geslepen kleurloos en roze kristal. Niet gemerkt.
Een lot van vijf gravures:- “Winter op het Vlaams hoofd”. Jaak Gorus. Gesigneerd en genummerd 21/45 buiten de plaat. (12 x 16,5 cm)- Een vaantje. (19,5 x 32 cm)- “The Town Hall Antwerp”. XIX eeuw. Glas gebroken. (14 x 18,5 cm)- Fragment van een voorstelling van het Beleg van Antwerpen. (12,5 x 16 cm)- “Anvers, vue de la Tête de Flandres”. (14 x 20 cm).
Een glazen limonadekan met vier bijbehorende glazen, versierd met een meerkleurig bloemendecor.
Een presse-papiers en een vaas van geslepen kleurloos en groen kristal, waarbij de vaas gemerkt van Val St. Lambert.
“Nieuwe vruchten in een oude stronk”. Een ets. Gesigneerd en genummerd XVII/XX buiten de plaat.
Een lot antiek rood koper, bestaande uit een kruik, een ganzeneidop en drie theepotten/ waterketels.
Een vintage chromen luchtertje, model Sputnik, met zes lichtpunten.
Luchtertje van kristal, glas en koper.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Een paar biscuit beeldjes als bloemenvaasjes met een jongen en meisje. Gemerkt.
Een lot van vier kruiken en een dekselkan van aardewerk/ steengoed. Raeren/ Westerwald.
“Visscherhaven”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. Epreuve d’artiste.
Een vijfhoekige messingen hallantaarntje met glas.
Een vintage trapautootje. Jaren ‘70. Gebruikssporen.
Een antieke kinderdriewieler.
Een oude Italiaanse kassa.
Een Italiaans messingen bijzetstoeltje, bekleed met rood fluweel.
Een driedelig mahoniehouten salongarnituur met gecanneerde zit, bestaande uit een zitbank en twee stoelen. Eén zit beschadigd.